Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63801) Xaels válasza #79335424 (#63798) üzenetére


Xaels
félisten

Igen ez egy gyönyörű motor, nekem is van róla pár képem. Tényleg nincs túl sok hasonló.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#63802) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63796) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

na igen... megint eljutottunk oda, hogy tapasztalattal tudja az ember megkulonboztetni a nuansznyi eltereseket hiba es hiba kozott.
es tenyleg erdekes egy checklist, amit minden motoros online Magazin, minden evben osszeszed, csakhogy honnan tudja az ember, hogy mi cicereg. mi az a cicerges. vagyis mi az amikor fottog. :D
mennyi az annyi, mennyire szabad elternunk a gyari allapottol. ezek mind tipustol fuggenek, egyedi dolgok. epp ezert nem lehet egy mindenre rahuzhato, mindenki altal hasznalhato checklistet kesziteni.

a cb lehet nyakcsapagyas Volt, akkor tud csapkodni. de lehet a gumija Volt olcso, amit nem nagyon lehet kisulyozni, csak bizonyos hatarokon belul. megoldas: nem kell elengedni a kormanyt :D tudod, amit az elobb beszeltunk, ha valahol szar valami, akkor nem ugy kell hasznalni. :D
de tipikusan nyakcsapagy baj, ha ledontesnel kezd el szitalni, vagy sokat varosozott motornal egyenes allasbol nehezebb kimozditani. illetve nagy sebessegnel szitalas ugyancsak laza nyakcsapagyat feltetelez. vagy nem. lehet gumi is :D
a kerekparokon konuszos szokott lenni, a motorokon csak a robogokon olyan. amugy hengergorgos vagy golyos csapagyazas, vagy a ketto egyszerre.

alapvetoen az a baj ezzel a szakmaval, hogy mindent tudomanyos megkozelitessel kell vizsgalnunk, kulonben nagy meglepetesekben lesz reszunk. tehat mindent merni kell, hogy tudjuk, milyen allapota van egy motornak. addig lutri. meg egy hetprobas szakember is elbassza, ha csak fulel, meg cicergeseket keres egy motorban.
ha nagyon alaposak akarnank lenni akkor meg kene merni a kompotot. ra kene dugni egy sagem piezo vakuumteszterre, ami megmutatja a szelepek allapotat. es akkor is johet meglepi, pl azt nem tudhatod, hogy a szapadonfuto mikor fog szetesni, es rendet rakni. azt Sem tudhatod, hogy a fesszabalyzod vagy a Generator alloreszed epp nem a hetfoi szeriaban keszult. es millio dolgot sorolhatnek, amit sehogy nem tudsz kiszurni. mikor engedi el magat egy be nem ragasztott csavar, mikor fog egy bepuhult szeleprugo miatt beesni a szeleped, mikor fog a vezlancfeszitod nem atugrani a kovetkezo fokozatba, es ezaltal a vezerlesed elugrani. a legjellemzobb, minden markara, MINDEN markara jellemzo hibakat soroltam most fel. minden nemzetbol.
szoval nagyon bonyolult a kerdes, es minel jobban beleasod magad, annal inkabb latod, hogy mennyire nem latsz bele.
szoval javaslom, ha gazdag a tulaj, szep rendezett a kertje, es szervizfuzet is van, vedd meg. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63803) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

a kompresszio mereshez meg elfelejtettem nehany dolgot.
a kompresszio ha nem stimmel azt mar anelkul is erzed, akarcsak a te motorodon, pl hideginditasi nehezsegek, vagy ez a bizonyos haromhengerezes, rossz jarasi kultura.
igazabol lehet merni, de ha pocc roff, nem nagyon szokott kompressziohiba lenni. es a kompressziomeres Sem Mond nekunk konkretumot, csak azt, hogy valami miatt nem tudod feltolteni a hengert. lehet ez kopott Motor, vagy szelephezag, szeleptomitettseg es a Motor tobbi alkatreszerol semmilyen informaciot nem nyujt. milyen a fotengelycsapagyazas, milyen a veztengelycsapagyazas... ami meg jobban tud fajni egy hengerfelujitasnal is akar.
az okolszabaly az, hogy minel fiatalabb, annal kevesebb ido Volt elrontani.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63804) canniball válasza FIREBLADE78 (#63669) üzenetére


canniball
nagyúr

FIREBLADE78!
Így utólag nem törlöm, meg akkor a többiekét is törölhetném. Mindenki elmondta a magáét, s lőn béke! :)

Mindenki!
Pár napig nincs időm fórumozni és egyből jön a perpatvar...
Nem tudom mi történt veletek, fogjuk rá az időjárásra, de a korábbiakban ennél nyugodtabb volt a topik hangvétele, jó lenne ezt megtartani! Úgy is jön a jó idő, menjen mindenki motorozni!

Feree13!
Zselé témában végeztél már esetleg felderítést?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63805) Teasüti válasza Topiccsendőr (#63803) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezt jól összefoglaltad. Köszönöm!
A minél kevesebb idő volt elrontani elved különösen tetszik, bár ellentmond az állapotot veszünk nem évjáratot elvnek. Bár mivel utóbbit érdemben nem lehet vizsgálni műtét nélkül... marad a fiatal vas. :)
Kompresszió sztem annyiban beszédes, hogy egy fiatal pár tízezret futott gépen ha nem gyári értékeken vannak a hengerek, akkor vétó.
Kevés futásnál úgy tudom legfeljebb szelephézag jöhet csak szóba, de ha még ez is szar volna, akkor amúgy se akarnék ilyen tulajtól vásárolni.

Uhm vmi tipp mivel lehet könnyen eltávolítani a tömítőpaszta gumiszerű maradványait?

[ Szerkesztve ]

(#63806) #79335424 válasza Teasüti (#63805) üzenetére


#79335424
törölt tag

Homokfújóval. Azt viszont nem tudom, hogy a homokfújás maradványait mivel lehet könnyen eltávolítani. :)

[ Szerkesztve ]

(#63807) Teasüti válasza Topiccsendőr (#63803) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy az enyémre visszatérve. Fura módon nem tudom megállapítani mikor jár három hengerrel. Autónál tapasztaltam már, de ott gyújtás probléma volt, az konkrétan nem üzemelt és azonnal meghallani az alapjárat ütemén, meg berázta a kasztnit is.
Motoromon a gyújtás az jó, szóval gondolom azt érted három hengeren, hogy az egyik - ugyan működik, de - jóval gyengébb a többinél. Na ezt nem hallom ki.
Indítási gondok sincsenek. Nem azonnali pöcc röff, de alig fordul párat a főtengely. Ez a jó állapotában sem volt gyorsabb.

Ma beállítottam a szelephézagokat, holnap mérek rajta egy kompressziót kíváncsiságból. Aztán lesz amilyen lesz, jöhet a karbi szinkron.
Utána felgyújtom. :)

(#63808) Teasüti válasza #79335424 (#63806) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Az az ágyúval verébre?
Aztán a hengerfejen lévő maradványokat nem lehetne leszórni amúgy sem. Így is beesett már egy-két apró darabka. Remélem eljut az olajszűrőig majd.
Meg remélem az a fél korty hűtővíz (termosztát csak félre volt tolva a gumicső végén) miatt nem kell olajat cserélni. ;] Talán távozik a kartergázzal, ugye?

(#63809) Ferdzsoo válasza canniball (#63804) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Nemsok választási lehetőség van, nekem újrahúzás is lesz mert asszonynak csúszik hátul nagyon, igaz nekem is és valami tapadósabb anyagot kap. Plusz zselét. Plusz nála a púp is valazeg meg lesz emelve hogy mégkevésbé csúszhasson előre egy fékezéskor.

Én a tommotosok munkályát láttam próbáltam élőben, ugyqnígy 1200-as vfr-en. 1 osztály.
Így nem is megyek tovább. Bár lesz vagy 110k, de most 15-20 ezerért nem kockáztatom be egy esetlegesen silányabb minőséget...
Amit ők csinálnak az mint a gyári. Nagyon komoly.

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#63810) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63807) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezek szerint nem lapkas.
Volt olyan szelep, ahol nem volt hezag?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63811) Teasüti válasza Topiccsendőr (#63810) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, inkább a tűrésnél nagyobb hézagok voltak. Meg ugyanazon az oldalon ugyanannál a hengernél (16 szelepes, egy párra gondolok) volt olyan, hogy az egyik nagyobb volt, mint a másik. Szerintem jól átbaszott akinek odaadtam szervizre, 5000 km alatt nehezen hinném, hogy így elmegy a beállítás ellenkező irányban a kopással. Vagy inkompetens idióta szerelte hasraütésre.
Mondjuk ez számomra még rejtély, hogy a kopással miért tűnik el a hézag (wow, megvilágosodtam: szeleptányér a vastagságból kopik ugye, vagyis feljebb húzza a rugó idővel?) de ezek szerint akkor ezen az összes túl nagyra volt állítva. Hengerfejet nem akarom levenni, így nem derül ki megégett-e, de gyanús hogy nem az a fő gond ha a szívó oldal beállítása is szar volt.
Szerintem. Tévednék?

[ Szerkesztve ]

(#63812) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63811) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nem, en azt sejtettem, hogy nem lesz hezag. akkor tamaszt ki a szelep, es megy el a kompresszio. igy, hogy nagyobb a hezag, a kompresszio nem fog visszaallni, tehat valoszinu nem szelep baja van.
ezt a foritott kompressziomeressel tudtuk volna csekkolni, azaz a vesztesegmerovel, ahol levegot pupmpalsz a engerbe, es nezed hogy mennyi megy el, milyen fotengelyhelyzetnel.
mert a szelepulek, a szeleptanyer a sok utesre kopik, es egyre "beljebb ul" a szelep, ezert tunik el a hezag.
sosem lattam olyan motort, amelyiken nott a hezag rovid idon belul, csak olyannal, ahol a vezermutengely vandorolt feljebb a csapagyazasban, az nehany ezer km utan novelte a hezagot.
eppen ezert ez a "szol a szelep, hallom" a szakik kedvenc megnyilvanulasa kb a skoda 120 as idejeben meg helyt allt, de a japan motoroknal ilyet nem hallasz, mert ott csokken a hezag.
ha a tol ig szamokban beleesett, nem feltetlen baj, ha nem ugyanakkora a szelephezag. mivel ha mar meghuzod a kontraanyat elmaszik, ezert nehez ugyanolyanra allitani.
suritesi utem felso holtpontjan nezted minden hengernel gondolom a hezagokat. szamok mennyire voltak elteroek a gyaritol?
a blokktomitopasztat en ha nagyon ragaszkodo fektisztitoval szoktam leszedni, az mindent megesz.
leginkabb rongyra fujom, hogy ne kurjam tele a hengerfejet.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63813) Teasüti válasza Topiccsendőr (#63812) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem "mértem" le, de a felső határértékű feeler gauge (nem tudom magyarul mi ez) szinte beleesett némelyik hézagba. Volt amelyiken fél fordulatot is kellett tekerni (M5x0,5 ránézése).
Egy középértékű és a felső határértékű lemezek közé lőttem be őket (megy, nem megy).

Vezérműtengely csapágyazást tudom ellenőrizni ilyen puritán körülmények közt?

[ Szerkesztve ]

(#63814) Morris


Morris
veterán

Srácok, lenne egy biztosításos kérdésem.

Faternak van egy robogója (yamaha 50-es)
Nem volt rajta biztosítás. Kölcsönkértem tőle a mocit és kötöttem rá én egyet. Ez most áprilisban lejár.
Nincs már nálam a gép, visszaadtam.
Most jelzett a netrisk, hogy évforduló van.

Mivel már nem használom, nem szeretnék tovább biztosítást fizetni rá.
Mi a teendőm?

(#63815) Teasüti válasza Morris (#63814) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem fizeted be/felmondod.

Persuader:
Hengerfejhez viszont kötelező volna az új tömítés, ugye? Meg nem is jó hozzá gondolom ez a Loctite 5926.

[ Szerkesztve ]

(#63816) Morris válasza Teasüti (#63815) üzenetére


Morris
veterán

Na, igen, konkrétan arra irányult a kérdés, hogy elég ha nem fizetem tovább, vagy fel is kell mondanom?
Valahol úgy olvastam, hogy nemfizetés esetén magától megszűnik. Ez igaz?

Mert ugye autónál ha nem fizetem tovább, akkor rám terhelik a továbbiakat.

[ Szerkesztve ]

(#63817) Teasüti válasza Morris (#63816) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azt nem tudhatom mi van a szerződésedben. Ászf...

(#63818) Morris válasza Teasüti (#63817) üzenetére


Morris
veterán

Gyors megkerestem.
Kockázatviselés kezdete: 2015.04.28. , határozatlan
Kötés oka: Magyarországon vásárolt használt gépjármű tulajdonának megszerzése - Ez mondjuk nem igaz, mert nincs a tulajdonomban a moci.

(#63819) Geresics


Geresics
addikt

Hmm... most találtam csak ezt a topikot. Asszem ide is beköltözöm! :DDD

Amúgy egy 2006-os Aprilia Pegaso TRAIL boldog tulajdonosa vagyok. Ez már nem a Rotax blokkos (mint pl. a BMW F650GS), hanem az M/C Minarelli 660 (XT) blokk van benne (ugyan az, mint a Yamaha XT 660-ban)!

A motort tavaly ősszel vettem egy kollégámtól, aki itthon vette kereskedésben 0km-el, így a teljes előéletét (mind a 9900km-t) ismerem - ezért is vettem ezt a paripát.
Igazából a motor teljesen széria, és minden extrától mentes volt, úgyhogy én csináltattam rá ezt-azt (pl. bukócső elől, 3mm-es Mg-Al ötvözet haspáncél, bukócsőnek használt oldalsó táskatartó, hátsó doboz+tartó, középsztender, oldalsztender-szélesítés - hogy ne sűllyedjen el, stb). Képeket a "vasalásról" tettem fel párat, érdemes megnézni, szerintem NAGYON jól sikerült a műtét! :K

Mivel nagyon bejött egy amerikai srác (EveRide) motovlogja, így úgy döntöttem én is belevágok egy ilyenbe, csak épp én nem ebből fogok megélni, hanem hobbiként tekintek erre. Akit érdekel, látogasson el nyugodtan a YouTube csatornámra, vagy a facebook oldalamra! Sajnos a honlapom még erősen fejlesztés alatt áll, így azt csak fentartásokkal merem bárkinek ajánlani! :DDD

Videó még nincs sok fent (konkrétan kettő! :DDD), de ez idővel bővülni fog (a második videóban azt is elárulom, hogy miért csak ennyi készült idáig el).

Huhh... ahhoz képest, hogy csak köszönni akartam, szép kis szóf@sásom lett megint, sorry! :DDD

Széles utat, gumifákat mindenkinek!

Üdv,
Geresics

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#63820) runner 125 válasza Geresics (#63819) üzenetére


runner 125
nagyúr

Üdv itt.

..mire nem jó a Sony akciócam topik, ugyebár?! :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63821) Geresics válasza Morris (#63818) üzenetére


Geresics
addikt

Mivel azt hivatalosan kijelentetted (írásban rögzítetted), hogy megvetted a motort, így mindenképp hivatalosan Te vagy a kockázatviselő.
Két dolgot tehetsz:
1. Nem fizeted be az új csekket, ekkor "díjnemfizetés miatt" megszűnik a szerződésed a lejáratot követő 90. napon. Ezzel az a baj, hogy ha később bármire akarsz biztosítást kötni, akkor ennek nyoma van, és akár felárat is jelenthet!
2. Azt állítod, hogy eladtad a motort. Ennek pont annyi valóságalapja lesz, mint annak, hogy megvetted, de ez már csak ilyen. Ebben az esetben viszont előfordul, hogy kérnek egy adásvételi szerződés-másolatot!

+1: nem tudom 50ccm-nél van-e ilyen, de tallán kijelentheted, hogy a motor "ki lett vonva a forgalomból". Mivel a motor nem rendelkezik forgalmival, így ezt nem tudod bizonyítani, ergo nem is kényszeríthetnek a bizonyítására. Talán így megúszol némi hivatalos okmány-hamisítást? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#63822) Teasüti válasza Geresics (#63819) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Üdv köreinkben! Oszt' kanyar abs-ed van-e? ;]
(Mintha azt kérdeznem van akváriumod? ;) )

[ Szerkesztve ]

(#63823) Geresics válasza Teasüti (#63822) üzenetére


Geresics
addikt

Természetesen! A kanyarfúróm, és az üvegdomborító gumikalapácsom között tartom! :DDD

Akváriumom sosem volt, de bátran kijelentem, hogy a heteroszexuális fajhoz tartozom! :DDD

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#63824) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Délután valaki gurul valamerre?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63825) #79335424 válasza Topiccsendőr (#63812) üzenetére


#79335424
törölt tag

Még egy lehetséges problémaforrás a tákolt blokkoknál (személyes tapasztalat):
A szétbarmolt, túlhúzott vezérműtengely lefogató csészék csavarjai már nem fogják rendesen a tengelyt. A user beállítja a hézagot, de soha nem lesz jó, mert ahogy a bütykök bökdösik, fel/le mozog a vezérműtengely.

(#63826) Teasüti válasza Geresics (#63823) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Létező technika. :))
Aztán ha kanyarban akarnál vészfékezni esés nélkül, akkor meggondolatlan száguldozó pojáca vagy. Csak szólok. ;]

(#63827) Morris válasza Geresics (#63821) üzenetére


Morris
veterán

Köszönöm, így már könnyebb a továbbiakban! :R :R

(#63828) Teasüti válasza #79335424 (#63825) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ilyenről még sosem hallottam, hogy a kinyúlt csavarok rugóként viselkednének.
Hmm, kotyogást tudom ellenőrizni vhogy?

[ Szerkesztve ]

(#63829) p87


p87
senior tag

Sziasztok!
Láttatok már tanuló motorosokat? Még nem kezdődtek meg a motoros oktatások ugye?
Már tűkön ülök, hogy hívjanak és lehessen menni rutinra.

(#63830) V.Stryker válasza p87 (#63829) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én Pesten már láttam egy hete is.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63831) Bogyó bá' válasza Morris (#63816) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Fel kell mondanod, mert egyébként automatikusan újra kötődik. A "nem fizetés" meg rossz ómen, ha valaha bármilyen biztosítást szeretnél kötni annál a biztosítónál.

Bocs, lassú voltam, közben már megválaszolták a kérdésedet. :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63832) p87 válasza V.Stryker (#63830) üzenetére


p87
senior tag

Fasza, itt Miskolcon én még nem láttam pedig volt már pár olyan nap amin lehetett volna simán tartani oktatást...
Jövőhétre megint fasza mínuszokat mond, tuti megint nem kezdődik meg...

(#63833) Geresics


Geresics
addikt

Gondolkodom épp egy új bukó vásárlásán. Szerintetek Acerbis Active, vagy AFX-41DS?
Ez szerint az OnRoad teszt szerint túl szellős az AFX, viszont van benne hely a kommunikációnak - ami fontos!
Az Acerbis-ről viszont nincs kb. semmi infóm... :W

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#63834) #79335424 válasza Teasüti (#63828) üzenetére


#79335424
törölt tag

Nem a csavar viselkedik rugóként. A csészerögzítő acélcsavar van beletekerve az alu hengerfejbe. Szerinted mi adja meg magát, ha ferdén kapatják be, vagy túlhúzzák a csavart? Naná, hogy a hengerfejben levő menet. Onnan jön a "megtartja azt egy csavar is, amíg eladjuk". Az új tulaj meg erről mit sem tudva, nekiáll szelepet állítani.

(#63835) Teasüti válasza #79335424 (#63834) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hmm, majd legközelebb ha hobbiból meg akarnám javítani amennyiben nem megy a bontóba. Itt figyel már a Helicoil menetjavító mindenesetre más okból.

(#63836) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63813) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Magyarul hezagmero.
Milyen a felbontasa? De mindegy is, 2 tized felett volt az elteres ezek szerint? Nah azt mar lehet hallani :D
Viszont ennyire nem lehet elkurni. Vagy ha.igen, elegge amator az illeto. A veztengelyt nem tudod kimerni, cdak plastigauge-el, szet kell szedni es ujra berakni a veztengelyt, majd szetszedni megint, es megkapod a hezagot.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63837) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63815) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Szelepfedelhez nem kell mindig, hengerfejhez mindig uj kell mindenfele paszta nelkul.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63838) KrAt válasza HSM (#63757) üzenetére


KrAt
veterán

Nekem is kb. 1300 körül van az alapjárat, de szép egyenletes, mind egyesben, mind kettesben elgurul alapjáraton, gáz nélkül, egyenletesen.. :)

(#63839) HSM válasza KrAt (#63838) üzenetére


HSM
félisten

Lehet, az újabbak nem szeretik... Nekem már az újabb kétgyertyás blokkos van, a Gladiusban is az van, bár ott még kicsit tovább alakították. Érdekes, mindenesetre, hogy a régi jobb ilyen téren. :) No, nem mintha sok gondot okozott volna, hogy 1800rpm alatt nem tükörsimán húz gáz nélkül. :D

(#63840) Topiccsendőr válasza HSM (#63839) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem ennek a szamlajara irnam, hanem eppen kinek mennyire van elkurodva a szinkronja.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63841) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintetek ezt a csizmát meg szabad venni? Több pénzt nemigen tudok rá áldozni sajnos.

A régieknek megint válik a talpa lefelé. (Múlt nyáron Erdélyben mindkettőnek levált a talpa, ragasztószalaggal körül tekerve jöttem bennük haza. Akkor egy teljes tisztítás, zsírtalanítás után FBS-sel tákoltam meg őket, tegnapig bírták. :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63842) HSM válasza Topiccsendőr (#63840) üzenetére


HSM
félisten

Vatta újonan 0km-el csak nem volt még... :DD Akkor is éppen ilyen volt.
De 12k-nál lesz aktuális újra szinkronizálni, akkor kiderül. :R

(#63843) V.Stryker válasza HSM (#63842) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Pedig nem kéne neki. Lásd itt cövek ezres, nulla kilengés... Mondjuk van némi hozzáértés. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63844) polimorf válasza V.Stryker (#63830) üzenetére


polimorf
tag

Ma először kipróbáltam a bálnát. :D
Nagyon megy az előzőhöz képest, egyenlőre mindennel tökéletesen meg vagyok elégedve, minden precizen működik rajta. :C

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#63845) V.Stryker válasza polimorf (#63844) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Na gratulálok. Kíváncsi vagyok, hogy milyen élőben. :C Majd tessék szervezni olyan szuper túrákat, mint tavaly. :P :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63846) polimorf válasza V.Stryker (#63845) üzenetére


polimorf
tag

Valami csak összejön az idén is ;) Jöttél volna a kiállitásra akkor láttad volna! Amúgy batár nagy dog az előzőhöz képest.

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#63847) Something_ válasza Archer (#63764) üzenetére


Something_
őstag

Asszem 300 ft-tal volt dragabb.

Mosquito: elmeletileg jobb lesz a fekhatasom, ezert inkabb beledobattam.

(#63848) Topiccsendőr válasza HSM (#63842) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Siman lehet akkor is. Meglatjuk.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63849) HSM válasza Topiccsendőr (#63848) üzenetére


HSM
félisten

No, akkor majd olyan 1600km múlva jelentkezek a szervíz/szinkron után. :R

(#63850) Something_ válasza HSM (#63849) üzenetére


Something_
őstag

Az még kb fél év..

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.