Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63151) Teasüti válasza emre (#63149) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Sporttúra. Értem én, hogy a zsibbadó s.ggemre panaszkodtam, de ne essünk át a másik végletbe se, nem elvárás a fotel. :B
A lényeg, hogy azért nem annyira irreálisak a szűrőim. Van azért választék.
A fenti motor 2013-as, nem tudom feltűnt-e. :P

Amúgy mit kell tudni erről a vasról? Ez jó motor?
Másodikra is jó ajánlatnak tűnik. Tán még el is gondolkoztat. :)
Elvinném egy próbakörre.

[ Szerkesztve ]

(#63152) emre válasza Teasüti (#63151) üzenetére


emre
veterán

Ja, sport-túra akárcsak az enyém, szóval.....
Az csinálsz amit akarsz, legfeljebb egy fél év múlva ezt is eladod.

Tényleg ne értem mi a fasznak kérdezősködsz ha így reagálsz az észrevételekre.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63153) Teasüti válasza emre (#63152) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azért, mert abszolút nem ez volt a mondandóm lényege, hogy az XJ6 túra vagy sem.
Kérném a hangnemre ügyelni, amíg megadom a tiszteletet...

De rendben, játszunk így!
Mi volna a rólam kialakult kép, miszerint milyen motor lenne célszerű a vélt felhasználásomra?
Teljesen komolyan kérdem, minden ötletre vevő vagyok.

[ Szerkesztve ]

(#63154) Archer válasza Teasüti (#63148) üzenetére


Archer
őstag

Nem mondtad, hogy angol piacról van szó. Amiket felsoroltál, "kommersz" motorok, azért nem tesznek rájuk mindenféle csodaelektorinkát mert akkor pont a nagy fegyvertényüket vesztenék el, a viszonylag még megfizethető árat. Azért inkább az ezres föld-levegő rakétákra meg a nagy és drága túramotorokra teszik ezeket, mert ott már nem annyira árérzékeny a célközönség, 2-3-400 ezer 4,5-5 millió körül már nem annyira feltűnő, mint a 2 milliós kategóriában. ABS mondjuk jó dolog, az már van mindenen, bár ott is gondolom vannak jó meg kevésbé jó rendszerek, ár függvényében.

Mod: ha el van döntve a ráfordítható összeg, a max. életkor, meg hogy kell az abs, akkor innentől kb. azok vannak, amiket írtál, hiába ajánl valaki R6-ot, ha az majdnem duplájába kerül.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#63155) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63146) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Engem mindig azzal riogattak, h egy dolog az anyag, de hegesztesnel mashogy kristalyosodik a hoterhelest kapo resz, igy mas jellemzoi lesznek, es elmeletileg feszultsegoldo hokezelesnek kene alavetni ha vki belejavit egy aluvazba, vagy barmilyen aluontvenybe. Ezt nemigen csinalja senki.
En eddig ami javitasokat lattam ezeken az aluontvenyeken, azok mind toressel jartak a kesobbiekben. Raadasul nehany motor labtarto aluontvenye tele van buborekkal, amit javitani nem tudom hogy lehetne.

A tobbi kerdesedre te is tudod a valaszt.
Egy menetstabilizatort csak a premium modellek kapnak, igy en azt tippelem, h a zaszloshajok kapjak, pl premium sportmotorok, premium turamotorok. De guglizz ra, mibe epitik a bosch t.
Epp ezert keveslem a keretet.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63156) vlevi válasza Teasüti (#63153) üzenetére


vlevi
nagyúr

Írtad korábban a két személyt. Inkább az lesz a szűrő, nem a többi feltétel. Mert sportosabb motoron elég ritka a normális hátsó ülés, kapaszkodó. Mennyire kell kuporogni hátul, és mennyit lehet ott kibírni?

(#63157) demars


demars
addikt

Sziasztok!

Első motornak mit ajánlotok? Kezes gépet szeretnék, ami kényelmes. Nekem ez tetszik! Még nem ültem ilyenre, csak puhatolózok!
Természetesen bármilyen tanácsot szívesen fogadok!

Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#63158) #79335424 válasza Topiccsendőr (#63155) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Amikor a GSX -et építettem, akkor három generátor deklibe lett S -betű a hegesztésnél. Végül az egyik barátom oldotta meg úgy, hogy először hőkemencében felhevítette az egész deklit és utána hegesztette. De vannak olyan aluöntvények, amiket nem lehet hegeszteni, mert a varratnál "felhabosodnak" és tele lesznek zárványokkal.

(#63159) Teasüti válasza Archer (#63154) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És aki elvből nem akar 1000+ motort venni, az essen el a kanyarban? :((

(#63160) Bogyó bá' válasza Teasüti (#63159) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az kénytelen lesz megtanulni motorozni. ;)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63161) AndrewTdi válasza Bogyó bá' (#63160) üzenetére


AndrewTdi
addikt

+1

Teasüti: ha a stabilizátorok nélkül nem megy a motorozás, lehet, hogy érdemes lenne biciklin gondolkodni. Elég érdekes ez a meglátásod.

[ Szerkesztve ]

(#63162) Teasüti válasza Topiccsendőr (#63155) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Bevallom hegesztéshez nem értek. Érintőleges téma volt anno a főbb anyagokkal.
Egy hegesztőnek elvileg képben kéne lennie, hogy meg lehet-e javítani és miként. Nyilván beleértve az előmelegítést, feszültségmentesítést és az oxidációt is.
A zárványos anyagot úgy érted, hogy gyárilag olyannak szánták vmi exotikus tervezéssel vagy éppen ellenkezőleg?

(#63163) fattyu válasza Teasüti (#63159) üzenetére


fattyu
veterán

Korán van még de megkockáztatom a nap baromsága a tied.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#63164) Teasüti válasza AndrewTdi (#63161) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A bicikli veszélyesebb műfaj, ott sportot űzök az ilyen szituációkból.
Aki amúgy erre azt mondja fölösleges, az szerintem szálljon le a magas lóról. :P

(#63165) AndrewTdi válasza Teasüti (#63164) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Nem rémlik, hogy mindenki aki enélkül a rendszer nélkül motorozott, meghalt volna vagy balesetet szenvedett volna.
Én mindig azt mondtam, hogy járművet vezetni megtanulni és rutint szerezni mindig a legnyersebb formában kellene.

(#63166) Teasüti válasza AndrewTdi (#63165) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A technika azért van, hogy ne kelljen Talmácsinak lenni egy átlag Bélának, ha vészfékezés van. Kerültem már ilyen helyzetbe - országút 90 kmph vizes út, félálomban reggel kapcsolok, hogy 50 méterre előttem szinte már megállt a kocsi vmi miatt. Mindkét féket berántottam, bringás rutinomnak köszönhetően sikerült ráéreznem az optimális mértékre és csúszás nélkül lassítottam le és mentem el a kocsi és a szembejövők között 50-nel kb.
Nagyon egyetértek itt mindenkivel, aki szerint tudni kell motorozni, de ezek az elektronikák azért vannak, h megkönnyítsék és biztonságosabbá tegyék az életünk. Én üdvözlök minden ilyen újítást. Megkockáztatom, hogy kevesebben csinálták volna ezt utánam, mint amennyien lereagálják. Elég megnézni milyen béna balesetek vannak, vagy akár a rutinpályára ha visszaemlékszem - kb senki nem értette a kikerülő manőver ellenkormányzásos mivoltát. Mégse mondom, hogy jó abs nélkül, mert nem.
Miért rossz, ha ez nekem fontos? Lehet legközelebb nem leszek ilyen ügyes...

(#63167) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63162) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azt nem tudom, h miert ilyen bubis, de van par ilyen, amit ha megmutatok hegeszto szakinak, elhajt.
Utanaolvastam a geptan jegyzeteimben, es "megereszto hokezeles" ben kene reszesiteni az ilyesmiket :)

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63168) Bogyó bá' válasza Teasüti (#63166) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Átlag Béla" ha nem akar meghalni, akkor ne akarjon a motoros tudás megszerzése nélkül műmájerkedni. Egy 100 LE fölötti gépen kanyarban ne húzzon csutkagázt, mert az elektronika "úgyis megoldja helyettem". Igenis tanuljon meg motorozni, és vegyen szolídabb, általa is kontrollálható gépet. Ja, hogy akkor "kinézik" a menőbb társaságból? Ez szimpla pojácaság... :(((

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63169) Teasüti válasza Bogyó bá' (#63168) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem tudom mennyire figyeltél, de a Bosch MSC és fékezés (kanyarban) a téma már egy ideje.

(#63170) Bogyó bá' válasza Teasüti (#63169) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nézd: ha a saját motorozási "tudásom / nem tudásom" és a motorom képességei eredőjeként 60 km/h-t ítélek meg biztonságos kanyarsebességnek, akkor 60-nal megyek, és pont lesz*rom, hogy ott a gyakorlottabbak 100-zal is képesek befordulni. Ráadásul ezt nem érzem vércikinek, és nem próbálok motoros tudás helyett elektronikák segítségével kamikázeként nyomulni. Én így gondolom...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63171) Teasüti válasza Bogyó bá' (#63170) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Elbeszélünk egymás mellett. Amúgy ebben igazad van, teljesen egyetértek.

(#63172) yodamastah válasza Teasüti (#63121) üzenetére


yodamastah
őstag

Ha a segged félted akkor sportmotor jó lesz. Azon kap a legkevesebbet a segged. Egy chopperen vagy túramotoron a seggden ülsz. Sportmotoron meg tartod magad háttal, combbal, karral, seggel. A kanyarokban ide oda mocorogsz, pakolod a segged. Autópályán kényelmesen ráhasalsza tanktáskára, stb... 1000km motorozás után se fog fájni a segged, Viszont el fogsz fáradni sokkal jobban mint egy túramotoron. Megoldás: edzeni kell. Ha edzés mellett is elfáradsz: még többet kell edzeni :)

Sportmotorral túrázni akkor szívás ha ketten akartok menni sok csomaggal. Ez nehezebben megoldható és kényelmetlen rajta ketten sokat menni. Viszont ha egyedül mennél, és szilárd útburkolaton maradsz akkor egy sportmotor tökéletes túrázni is.

[ Szerkesztve ]

(#63173) -Mosquito- válasza Teasüti (#63159) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Akkor tanuljál/tanuljon meg motorozni! Eddig csak a BMW és KTM modellekben van ilyen kütyü. Olyan motorokat nézegetsz ami tudja amit kell/ene,csak a megfelelő pilóta tudása hiányzik hozzá! Egy "vacak" XT660-nal is el lehet szépen kenni szerpentineken egy sportmotor száját ha megvan a tudása hozzá.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#63174) Something_


Something_
őstag

Szezonkezdés pipa, jó kis esővel kezdtem a mókát :D

(#63175) #79335424 válasza -Mosquito- (#63173) üzenetére


#79335424
törölt tag

Engem még az ingegrál fék is zavart a VTX1800 -on, a BMW "chopperének" ABS -éről nem is beszélve.

(#63176) runner 125 válasza Something_ (#63174) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nee, ilyen időben?

Itt Győrben reggel amikor begyalogoltam melóba, majdnem kiszabta az esernyőt a kezemből a szél.. ráadásul az eső is telibevert mindenhonnan.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63177) Something_ válasza runner 125 (#63176) üzenetére


Something_
őstag

Hülyén fog hangzani, de én a motort melóbajárásra használom, napi 2 x kb 12 km. E mellett ha igazán jó idő van, akkor 2 hetente pályázni megyek. Szóval túrázni, ide oda menni csak nézelődés céljából nem használom. Időm sincs rá és nem is vonz.
Tavaly márciustól bármilyen idő volt, motorral jöttem, ha esett, ha fújt :-) Nem fázom, plusz rövid táv Bp-n belül ugye. Hozzá tartozik, hogy napi kb 2.000 Ft a parkolás melóhely előtt és az autó is 13,5-et eszik 100-on, plusz időben is jóval több, mint motorral.
Amúgy jobban "fáztam" eddig, hogyha a fizetett parkolóból (ami havi 20 rongy) 800 métert sétáltam "civilben" a melóhelyig, mint ma a motoron, beöltözve.

[ Szerkesztve ]

(#63178) Archer


Archer
őstag

Szerintem jól összefoglalták a lényeget. Jó dolgok ezek a kisegítő elektronikák de azért ne ettől tegyük már függővé a motorozást. Másik, hogy értelmesebb emberben bent van a félelem, az agya visszafogja, hogy ne húzkodja ész nélkül mindenhol a gázt, mert ott pusztul. Persze nem mindenkiben, de azok közül a legtöbben előbb-utóbb a vasárnap esti híradóban találják magukat. Ha ezek alá még odaraknák az "eleshetetlen" motort, ellepnék az utakat minden hétvégén ezek a kamikaze pilóták az agyatlan stílusukkal.

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#63179) runner 125 válasza Something_ (#63177) üzenetére


runner 125
nagyúr

Miért nem veszel ilyen célra 300k-ért egy 4t 200-as robogót?
..én tuti sajnálnám ilyen célra a motort, meg naponta beöltözni, átöltözni, áh.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63180) #79335424 válasza Archer (#63178) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az igazán hasznos elektronikát persze nem rakják bele. Egy dőlésszögmérővel kombinált gázelvevőre sztem nagy szükség lenne. Rendszeresen látom, hogy a hülyegyerekek még elindulni sem tudnak a motorral. Folyton a levegőbe emelkedik az első kerék. Ezzel az a baj, hogy amikor egy "privát" ezt látja, akkor rögtön általánosít az összes motorosra.

(#63181) Something_ válasza runner 125 (#63179) üzenetére


Something_
őstag

Volt egy 250-es 4t-m, nem jött be a robogózás. Az üléspozíció, a kormányzás, a suhanás. Sokkal "kényelmesebb" számomra, hogy a "kicsi" sportmotorra felpattanok és suhanok.
Plusz a másik, ami az én hülyeségem, hogy cinknek éreztem a beöltözést robogón, nem volt "kényelmes". Furán is néztek, hogy 100k-s csizma, 150k-s sport bőrkabátot vesz fel az idióta robogóra. Egyszerűen kényelmetlenül éreztem magam lelkileg és fizikailag is a robeszen. Asszem 4 hónapig volt meg, míg leraktam az A jogsit.

Szerk.:
amúgy átöltözés nem tré, melóhelyen ledobom a ruhát és kész. Aztán felveszem. Kb 10 méterre van tőlem a motor, a kirakat előtt, kamerán folyamatosan rálátok, plusz a kolléga is a pultból :-)

[ Szerkesztve ]

(#63182) Archer válasza #79335424 (#63180) üzenetére


Archer
őstag

Léteznek már bőven ilyesmik, több fokozatban állítható kipörgésgátló, egykerekezés gátló, elektronikus motorfék szabályzó, automata gázfröccs, dőlésszög mérő ami az oldalirányú dőlést méri (nem szabályoz semmit csak kiírja a műszerfalra) meg a jó ég tudja még mi. Csak ezekért keményen zsebbe kell nyúlni, az 5-6 milliós gépek kategóriája.
Léteznek amúgy utólagosan beépíthető TC elektronikák bizonyos modellekhez, ilyen pl. a Bazzaz Z-Fi. Ahogy nézegettem, olyan 3-400k-ra jön ki, mire összeáll a rendszer (feltéve ha itthon talál valakit az ember, aki ért ezekhez).

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#63183) Lomha 8V válasza Something_ (#63177) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Nem hangzik hülyén amit mondasz, legalábbis nekem nem. Én sem vagyok túramotoros és nem is érdekel a túramotorozás. Mondjuk Yamaha TDM 850-em van, de chopperes vagyok és ezután az lesz újra. MC találkozóra átmegyek a világ másik felére, de csapatban motorozni bele a nagyvilágba, várakat nézegetni meg hágókat járni, ahol különben semmi nincs, az nem az én világom (ahogy nem az Ő világuk a chopper). Szívesen elmegyek és megnézem, családdal-haverokkal, autóval. Ha motorozok, akkor sátrazás bárhol (ágy meg szálloda szóba sem jöhet), útiterv nincs (kivéve persze ha találkozóra megyek), főleg nincs utánfutón vitt motor. Ehhez képest tavaly, július végén vettem a motort és október elejéig 3.600 km.-t mentem vele, ami talán nem kevés egy túrásnak sem. Mindannyian mások vagyunk és ez így van jól. :)

(#63184) -Mosquito-


-Mosquito-
őstag

Elnézve ezt,itt az elektronika sem segít/het,ha nem tud kanyarodni/dönteni ennél az iszonyat nagy (~64Km/h) tempónál a pilóta. [link] (Qva nagy mázlija van a videósnak.)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#63185) yodamastah válasza -Mosquito- (#63184) üzenetére


yodamastah
őstag

Ez csak bofosott és nem merte ledönteni :) Húzta a féket az meg felállítja a motort és megy ki érintő irányba. ABS itt még be se kapcsol :)

Elektronika jó dolog, de előbb meg kell tanulni motorozni. Mert amíg ez nincs meg, a megfelelő tudás hiánya sokkal nagyobb veszélyforrás mint az ABS/TCS hiánya.

Egyébként visszanézve az elmúlt 15 év baleseteit amit az ismerősi körben, fórumokban elszenvedtünk, a legnagyobb veszély továbbra is az a szituáció amikor a városi közlekedésben nem kapunk elsőbbséget. Itt meg egy sima alap ABS ami talán segít de sokszor kevés ez is.

[ Szerkesztve ]

(#63186) fattyu válasza yodamastah (#63185) üzenetére


fattyu
veterán

+1 nettó balfasz nézte a korlátot nahát nekiment.

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#63187) togvau válasza Teasüti (#63164) üzenetére


togvau
senior tag

Olyan ez a kanyar ABS mint a játékokban a DLC. Direkt kettéválasztják, hogy utána újra lehúzhassanak vele.
Most komolyan mi a különbség aközött, hogy kanyarban vagy egyenesben blokkol a kerék?

hitler, sztálin, micro usb

(#63188) togvau válasza demars (#63157) üzenetére


togvau
senior tag

cb500, ER-5, GS500 nem árt ha naked, mert az idomos elég szarul néz ki egy dőlés után, márpedig lesz dőlés.

hitler, sztálin, micro usb

(#63189) HSM válasza Archer (#63178) üzenetére


HSM
félisten

Bizony. Én amúgy továbbra is úgy gondolom, a motoros fejében és a motoros képességein múlik 80%-ban a balesetek elkerülése, megelőzése, és csak a maradék 20% a motor, aminek része vagy sem pl. a speckó ABS.

Nyilván, hasznos lehet az ABS egyeseknek, bizonyos szituációkban, de ugyanakkor nem szabad azt hinni, hogy az majd hű, de megvéd, ha hülye vagyok, vagy fáradt, vagy figyelmetlen.

Én továbbra is jobb befektetésnek gondolok pl. egy jobbfajta vezetéstechnikai képzést. Engem párszot megmentett, az ABS hiánya viszont még nem sodort bajba, pedig volt párszor, hogy frankón lesatuztam a hátulját. :) (A véletlen megégetett betét csodái. :B )

[ Szerkesztve ]

(#63190) -Mosquito- válasza yodamastah (#63185) üzenetére


-Mosquito-
őstag

+1
Pontosan. Azért jó ha van az embernek egy tudása amit legalább szinten tud tartani és onnan ha akar akkor fejlődni is tud. A mai motorok ahogy írod is tele van cseszve elektronikával és azt hiszed,hogy tudsz vezeti. Hát nem. Aki meg tud motorozni tök mindegy min ül,el fogja tudni vezetni.

Balesetet meg még 100 féle tényezőtől is lehet szenvedni sajnos.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#63191) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Hozzátenném,hogy a sebesség is sokat számít.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63192) Topiccsendőr válasza runner 125 (#63179) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En pl megorulnek, ha nem tudnek felszabadultan motorozni, mert felteni kell mindentol a technikat.
Ez kb a teve taviranyito lecelofanozasa :D
Amennyiben valaki celofanozza, attol elnezest kerek. De akkor is, nagyon ciki! :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63193) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Hátha valakit érdekel: [link]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63194) Xaels


Xaels
félisten

[link] egy kis csemege mára. BMW-k japán módra.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#63195) StoneBridge válasza Teasüti (#63146) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Valami ötvözet, az tuti, meg az anyagbelső "buborékos" ahogy írtátok.
Nagyon úgy tűnik, hogy csere lesz, csak jelenleg nem találunk bontott alkatrészt, csak a nem jó oldalra (Duc Monster 620ie) Új ára valahol 70ezer ft körül volt, amit láttunk, meg kérdéses hogy az rendelhető-e egyáltalán.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#63196) runner 125 válasza Topiccsendőr (#63192) üzenetére


runner 125
nagyúr

Felszabadultan motorozom én is, de én meg attól őrülnék meg, ha folyamatosan retkes, karcos, kopott lenne a motorom. Mások az igényeink, nyilván nem húzom / nem döntöm határon, viszont tempósan szeretek vele haladni.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63197) BoB


BoB
veterán

Korábban kitárgyalásra került hogy az ABS igenis jó és hasznos, és le lett hülyézve aki azt mondta hogy ide nem ABS kell hanem tudás.

Most valaki felhozta a kanyar-ABS-t ami ugyanazt tudja, csak kanyarban is. Erre a reakció: teljesen felesleges, hülye az aki ilyet akar, tanuljon meg motorozni mert kanyarba nem kell blokkolásgátló.

Haláli ez a fórum, fő a következetesség :DD

(#63187) togvau: Talán az a különbség, hogy kanyarban a gumi kevesebb fékerőt visel el, ezért hiába van normál ABS-ed, baszhatod? Nem a blokkolást kell akadályozni már, hanem az oldalra csúszást...:U

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63198) polimorf válasza Bogyó bá' (#63193) üzenetére


polimorf
tag

Ezért vettem program nélküli xridert, mert nekem a sigic nem jön be, igy az üres gps-be igo-t raktam amit már nagyjából ismerek is. :)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#63199) HSM válasza BoB (#63197) üzenetére


HSM
félisten

Sosem szabad túl komolyan venni, mert belehülyülsz... :DD

Amúgy az én véleményem is formálódott a vitákból, mostmár azért jobban rálátok, hogy vannak, akiknek nincsenek jó beidegződéseik, vagy nem érzik annyira a fékezést, vagy a határokat, és olyanoknak tényleg nagyon hasznos lehet az ABS. :K

[ Szerkesztve ]

(#63200) Something_ válasza runner 125 (#63196) üzenetére


Something_
őstag

Én örülök, hogy kínai idomos a motorom, így nem sírom el magam ha találok rajta egy újabb karcot vagy ha elesek és karcos lesz, aztán rákeresek, hogy 50e egy idom (nem a szett) és 20e rá a matrica.
Retkes lesz, mert használom, lemosom 300 ft-ért és megint tiszta, pár nap múlva megint koszos lesz.
Sőt, kimegyek pályára és a határaimon döntöm a motort és húzom a gázt. Azért van rajta a gumi, hogy elkopjon és azért van 16e-ig órázva, mert addig lehet neki csavarni.

De hát mások vagyunk.

persuader: több ismerősöm is van/volt, aki a bőrülésre párnát és üléshuzatot húzott, hogy ne karcolódjon, ne kopjon a bőr. Néztem rájuk bután, hogy ezért érdemes szép, bőrülés a luxusautóban, hogy majd elmondhasd eladásnál, hogy új állapotú még közvetlen sosem fingtál bele :D

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.