Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63701) Ferdzsoo válasza #16741888 (#63700) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Párom szerint ilyen 5-6 óra urán kezd kényelmetlenedni, de inkább a térdel van a baj hogy nem lehet kinyújtani...párom viszonylag igaz magasabb, 175cm.
Idén éppíttetünk rá komplett ülést zselés betéttel.
Mi viszonylag ha megyünk akkor sokat megyünk. Mapi 300-500km.
Nem autópálya term.
De pl azt mondta a cbf 600 al össze sem lehet hasonlítani. Ott 1.5 óra után meghaltam énis meg ő is....

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#63702) #16741888 válasza Ferdzsoo (#63701) üzenetére


#16741888
törölt tag

Tok jo, nagyon koszonom. Az en parom kb. 165 centi akkor azt hiszem megfelelo lesz. :) Mondjuk O a 2-3 orat a Gixxeren is birt :D

(#63703) Ferdzsoo válasza #16741888 (#63702) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Ó, hát akkor ez neki mint egy fotel olyan lesz. :D
Tudnám ajánlani rögtön háttámlás hátsó dobozzal venni, sokat dob mindkettőtök kényelmén. Neked nem lóg a nyakadba, neki meg nem kell attól félni hogy lehuppan egy izmosabb előzésnél...

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#63704) runner 125 válasza #16741888 (#63700) üzenetére


runner 125
nagyúr

Feree-nek olyan van, majd beszámol, ráadásul ők sokat túráznak a párjával. Látszatra kényelmesnek mondanám, eleve egy túrs-sport gépről beszélünk. Nem guggolva ül rajta az utas sem, mélyre toltak a hátsó lábtartók.
De ha netán valami oknál fogva szar lenne a tömése, Tommot-ék 30-40-ért zselésítik az egészet.

mod.

Nah ez van amikor megnyitom a post írásához az ablakot, csak közbeesik egy kis meló, de úgy rémlik h csak pár perce nyitottam meg, közben 2 órája. :D Sry.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#63705) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

valaki gurulni mostanság Bp környékéről?

(#63706) baboss válasza AndrewTdi (#63705) üzenetére


baboss
őstag

Merre lenne a karika, mekkora lenne a táv, hol lenne a találka, és mikor ?

(#63707) Horvi válasza baboss (#63706) üzenetére


Horvi
őstag

Ez engem is érdekelne. Plusz kérdés, Érd még Bp környéke? ;]

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#63708) baboss válasza Horvi (#63707) üzenetére


baboss
őstag

Szerintem igen, én Zsámbékról mennék ha összejön.

(#63709) baboss


baboss
őstag

Most kaptam az infót, hogy holnap megvan a megrendelésem, reggel mehetek érte. Ezért nem hiszem, hogy nekem összejön. Hétvégén kell Balatonon 2 lakásba bútorokat összeraknom.
Pedig szívesen mentem volna bármerre.

(#63710) Something_


Something_
őstag

Új Alpinestars márkakereskedés nyílik Budapesten

Nem értem miért nem Szegedre nyitnak :-(

(#63711) V.Stryker válasza AndrewTdi (#63705) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én jeleztem, hogy szombaton Pozsonyba meg lehetne nézni a motoros kiállítást....

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63712) Xaels válasza V.Stryker (#63711) üzenetére


Xaels
félisten

Engem érdekelne, de nem tudom a kipufogó miatt mennyire csípnének nyakon.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#63713) polimorf válasza Xaels (#63712) üzenetére


polimorf
tag

Itt nem olyan szigorú mint Osztrákban :-)

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#63714) Xaels válasza polimorf (#63713) üzenetére


Xaels
félisten

Ezt jó hallani. Még puhítom asszonyt.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#63715) Bogyó bá' válasza Xaels (#63714) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"...Ezt jó hallani...." - a kipufogót nem annyira. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63716) Xaels válasza Bogyó bá' (#63715) üzenetére


Xaels
félisten

De azt is jó :D Én szeretem, de nem akarok másoknak kellemetlenséget okozni. Ha meg külföldre is ki akarunk menni akkor pláne jobb a békesség.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#63717) tboldi válasza V.Stryker (#63711) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én mentem volna szívesen Pozsonyba, de más dolgom akadt. Viszont az AMTS-en ott leszek. Ha valaki a motoros pavilonban lát egy viszonylag magas, mankózó alakot a szüleivel, az valószínűleg én leszek. :DDD

(#63718) AndrewTdi: Mi pénteken megyünk. :B

[ Szerkesztve ]

(#63718) AndrewTdi válasza baboss (#63706) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Lemaradtam. Nemrég értem haza. Csak egy enyhe karikát.mentem céltalanul. Kecskemét felé vettem az irányt, nagyon fasza idő volt.
Legközelebb elöbb szólok.

V.Stryiker:
Szombat sajna nekem nemj, de az ötlet nem lett volna rossz.

más:
Van Szegeden egy elég fasza kis büfé jellegű, de beülős kajálda. Mega Megálló. Komoly ételeik vannak.
Nem lenne kedvetek egyszer megnézni közös gurulás alkalmával? Ismerem a tulajt (neki adtuk el a passatunkat). Tudnék vele egyeztetni.

tboldi: én szombaton ki fogok nézni, akarnék venni farmert meg kordura dzsekit.

[ Szerkesztve ]

(#63719) Grillo válasza tboldi (#63717) üzenetére


Grillo
senior tag

Én nem fogok tudni kimenni, épp azon a héten utazunk, csak most realizáltam. Pedig akartam sisakokat próbálgatni.

Szigorúan vásárlás nélkül. :DDD

(#63720) baboss válasza AndrewTdi (#63718) üzenetére


baboss
őstag

Én meg elgurultam a CBA -ba vásárolni egy kis kitérővel. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63721) Ferdzsoo válasza baboss (#63720) üzenetére


Ferdzsoo
addikt

Hát ez kurv@jó. :DDD Szakadok a röhögéstől. Tipikus MOTOROS! :R

[ Szerkesztve ]

"It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

(#63722) AndrewTdi válasza baboss (#63720) üzenetére


AndrewTdi
addikt

A tipikus "leviszem a szemetet, 1 hét múlva jövök" effekt. :DD

(#63723) baboss válasza Ferdzsoo (#63721) üzenetére


baboss
őstag

AndrewTdi
Ez a karika meg ha cigiért megyek, a lakástól 1 km-re van a dohánybolt, :D de nem szeretek ugyan azon az útvonalon visszamenni.

Ha rossz az idő akkor nyilván a legrövidebb utat választom.

[ Szerkesztve ]

(#63724) SzTamás válasza StoneBridge (#46076) üzenetére


SzTamás
újonc

Szia! Én már utánaérdeklődtem ennek az MT07 kipufogó témának. Nekem sem nagyon tetszik, hogy kis fordulaton szinte nincs hangja. Mivel a teljes gyári rendszer egyben van, ezért valóban csak a teljes rendszer cseréje lehetséges. Mivel a gyári ECU nem írható, ezért power commander nélkül elég lutri a dolog, lehetséges hogy teljesítménylyukak, egyenetlen alapjárat, fogyasztásnövekedés jelentkezik, ha megváltozik a gyári rendszer. Ezt power commander beiktatásával lehet kiküszöbölni (kb. 130ezer fékpadi beállítással), vagy EJK beiktatása(olcsóbb, mint a PC, de nem lehet olyan pontosan beállítani). Mivel nekem nem a teljesítménynövekedés a lényeg, hanem a szebb hangzás, és az hogy a gyári ECU-val megfelelően működjön. Magyarországon még kevés a tapasztalat, mert nincs sok MT07. Külföldi fórumokról szereztem infókat. Az akrapovic titánium rendszer tényleg erre lett fejlesztve, tehát negatív hatások nélkül jól működik a gyári beállításokkal (az akra karbon -ra ez már áll. nem igaz). Ez kb 300 ezer, nekem drága. Természetesen egy PC beiktatásával még optimálisabbá tehető, és jöhet néhány plusz lóerő.
A másik gyártó, aki azt állítja, hogy a gyári elektronikával is jól működik a rendszere a MIVV. Több helyen is állították MT-s kollegák, hogy pl. a mivv gp rendszer gyári ECU-val jól működik, tehát vszínű a mivv oval is(én ezt szemeltem ki). Kb 130 ezer ebay-ről, és szép hangja van, kivehető db killerrel. Persze erősebb nem lesz ettől a gép, de remélhetőleg gyengébb sem. Szóval ezen agyalok, hogy ebbe beruházok még. De ha te többet tudsz, akkor szívesen meghallgatom.Üdv:Tamás

(#63725) Khaosz55 válasza SzTamás (#63724) üzenetére


Khaosz55
addikt

Szia

MT07 Termignoni, németből rendeltem. Fenn van még nem gurultam vele, alapjárat nem ingadozik. Német fórumokon senki nem panaszkodott "lyukra", nem kell semmit sem állítani rajta ECU stb.. Felrak és élvezi ezt az iszonyat mély hangot amit kb a mélyládám tud kiadni. DB killer nélkül ki sem mertem próbálni. Katalizátort nem szereltem be (én olyan verziót kértem) majd ha megy vizsgára. Lehet vele vizsgára vinni mert E számos...
Termi-nek van az egyik legmélyebb hangja a dobok közül, de itt válogathatsz. Nem mondom nem volt leányálom felrakni egyedül...
[link]

(#63726) Topiccsendőr válasza Khaosz55 (#63725) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kivancsi lennek egy normalis, fordulaton motorfekes kanyarbemenet utani gazreakciora. A lyukakat nem ugy kell elkepzelni, h annyira elkevesell, h nem megy a motor, hanem egy magas fordulati motorfekbol csuklas belkul nem lehet gazt adni pl.
Reszterhelesen is lehet h rangat bizonyos fordulaton a gyarihoz kepest. Db killer nelkul pedig 100 h megborul valami.
Alapjarat nem ingadozik, hanem a gyarinal egyet se fordul a fotengely, addig a nyitott dobbal koszorulni kell rendesen.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63727) Khaosz55 válasza Topiccsendőr (#63726) üzenetére


Khaosz55
addikt

Ez majd kiderül ha tudok vele gurulni, viszont sajnos még nem engedi az idő.

Átolvastam részletesen a német MT07-es fórumot , ott elég sok embernek van termignoni, és nem volt ilyen panasz. Mondom majd kipróbálom természetesen.

(#63728) Xaels válasza Khaosz55 (#63727) üzenetére


Xaels
félisten

Tegnap is az izzadság folyt a hátamon mire hazaértem pedig nem volt rajtam már a termós motoros ruha...

Az meg, hogy egy fórumon nem írják le, ha a drága pénzért vett kipufogószett nem az igazi az ne lepjen meg.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#63729) StoneBridge válasza Khaosz55 (#63725) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Qrvajól néz ki, gratula. :R Valamikor gurulunk majd remélem, megnézném. Ha rövid időre is, de előbb utóbb ki fogod venni a tompítót. Meglátod. :D

(#63724) SzTamás
Az általad leírtakat olvastam én is a külföldi fórumon. Az a baj, hogy sokan próbálnak tapasztalatból beszélni, de elég soknak bizonyult ott is a fals infó (pl. Akra-t mindenképp hangolni kell), meg páran szép ellentmondásba keveredtek. A MIVV-ről nem tudok nyilatkozni, enyémre rákérdeztem, nem lehet vele gond.
Egy elég ritka, de létező problémát ismertünk fel, de ez gyári dobos verziónál is megvolt. Alapjárat közelében nagyon finom gázzal indulva lefullad. Hétvégén enyém is, meg haveré is kétszer produkálta. Shit happens. :U

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#63730) HSM válasza StoneBridge (#63729) üzenetére


HSM
félisten

Ez idegesített a GS500-ban is, mikor azzal jogsiztam. Kisgázzal könnyen és sunyin le tudott fulladni, már azt hitted megy szépen és egyszercsak paff. Bezzeg az SV650... Mint a dízel autó. Gáz nélkül kiengeded a kuplungot és megy. :C

(#63731) Bogyó bá' válasza HSM (#63730) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ja, meg a V2 rángat mint a dög, bár tényleg nem fullad le. (Gladiuson tanultam). Rutinpályán, nyolcasozásnál követendő taktika: pici gáz, plusz állni a fékpedálon. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63732) Khaosz55 válasza Xaels (#63728) üzenetére


Khaosz55
addikt

Lehet hogy több mint 500 hozzászólásból kiderült volna ha problémás, de mondom majd kipróbálom...

(#63733) StoneBridge válasza HSM (#63730) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nyomatékszegénységről az enyémnél sem beszélhetünk (1-2-3-4-et gáz nélkül fel lehet váltani). Sztem gázbowden játékán kell állítani, de szervizes majd megmondja. Ma úgyis arra gurulok délután.

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#63734) HSM válasza Bogyó bá' (#63731) üzenetére


HSM
félisten

Ez is tény. De valahogy ez mégis sokkal kellemesebb. Mondjuk kisgázzal máris rángatás sincs, míg a GS úgy is tudott sunyin fulladni. Forgalomban elég bosszantó tud lenni.

(#63733) StoneBridge: Nem hiszem, hogy a gázbowden játéknak ehhez lenne bármi köze. :B
Nemc csoda, hogy elvileg hasonlóan nyomatékos, ha jól tudom, az is 270 fokkal ékelt főtengelyű, gyakorlatilag egy sorba rakott V2. :D

[ Szerkesztve ]

(#63735) Topiccsendőr válasza HSM (#63734) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Akkor miert erolteted az alacsony fordszamon elindulast, ha nem toleralja valami?
Nem sok ember szokta igy hasznalni a motort, en sem nagyon vettem eszre ilyesmit egy gs 500 nal, h lefulladna hamar. Viszont egy kopott, vagy rosszul beallitott gs tud ilyet csinalni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63736) Bogyó bá' válasza HSM (#63734) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A rutinpályán a GS500 sokkal-sokkal kezesebb, mint a Gladius volt, azzal végig "birkózni" kellett. Amúgy érdekes, én az eddig GS-sel megtett 2400 km-em alatt egyetlen egyszer sem fullasztottam le a motort. :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63737) Topiccsendőr válasza StoneBridge (#63729) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pedig ez az alapjarat kozeleben lepoffenes tipikusan nyitott dob problema. Erdekes, h a gyarival ilyesmit csinal
Ott vmi beallitas hiba van.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63738) SzTamás válasza Khaosz55 (#63725) üzenetére


SzTamás
újonc

Ha lesznek tapasztalatok, akkor érdekelne engem is. Írd meg!

(#63739) StoneBridge válasza Topiccsendőr (#63737) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Utánajárok és megírom majd, ha lett eredmény.
A probléma ugye ott van, hogy produkálni kellene a hibát, amikor nézik. Ez a hibajelleg meg alig fordul elő.

Más: Keveréket (levegő/üanyag) hogy tudnak mérni? Mi szükséges ehhez?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#63740) Bogyó bá' válasza StoneBridge (#63739) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Lambda-szonda.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63741) StoneBridge válasza Bogyó bá' (#63740) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Magyarán géppel ráállnak és az abból kapott információk mutatják majd az értéket?

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#63742) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Gödöllőn ismét egy motoros baleset. egy motoros sérült. Kijöttek elé

(#63743) SzTamás válasza StoneBridge (#63729) üzenetére


SzTamás
újonc

Ezt most nem teljesen értem: "A MIVV-ről nem tudok nyilatkozni, enyémre rákérdeztem, nem lehet vele gond." Ezek szerint neked már nem a gyári rendszer van fent? Szóval mi az amivel nem lehet gond? Bizonytalan vagyok ez ügyben, 130ezret kifizetnék egy rendszerre, ha tudnám hogy tényleg jól működik egyéb módosítások nélkül (nem kell plusz lóerő, csak szép hang), de még ezen felül plusz 130ezret Power Commanderre, és beállításra nem szeretnék elkölteni. Az EJK-ról tudtok valamit? Illetve több helyen olvastam az "ECU flash (reflash) update" kifejezést fórumokon. Az AGO motors viszont azt írta, hogy a gyári mt07 ECU nem írható.

(#63744) Xaels válasza SzTamás (#63743) üzenetére


Xaels
félisten

A szép hangról annyit, hogy abból rendesen menet közben alig tapasztalsz valamit. Én is leginkább akkor hallom amikor visszaverődik vagy araszolok. Ezért felesleges erre sok100ezreket elverni szvsz...

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#63745) Something_


Something_
őstag

Féktuningra leadva a motor, este megyek érte :-) Kíváncsi vagyok :-)

(#63746) StoneBridge válasza SzTamás (#63743) üzenetére


StoneBridge
senior tag

Nem, már jó ideje Akrapovic Ti van fent (a yamaha által ajánlott, nem a "kacskaringós leömlős").
Elhiszem, hogy az vagy, inkább járj utána, mielőtt berendeled. Én is úgy tudom, hogy nem írható. EJK? Mi az?
Két haverról tudok még nyilatkozni, egyiknek IXIL, másiknak Delkevic van fent, eddig nem számoltak be negatívumról.

(#63745) HGabor89
Ez a fémhálós fékcső előre lesz?

[ Szerkesztve ]

Marx halott, Lenin halott, és én sem érzem túl jól magam...

(#63747) Topiccsendőr válasza StoneBridge (#63739) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ki nezi? Ezt most nem ertem.
Nagy motorfek utan csuklik-e, ez produkalhato. Magas fordulaton motorfekezel, es finoman vissza probalod adni a gazt. Itt majd' az osszes nem gyari kipu elverzik.
Az rsv peldajat tudom felhozni, h sima vegdobhoz is evo szoftvert raknak ra, de az olaszok ilyen teren fejlettebbek a japanoknal.
Illetve en azert nem hagyatkoznek senki velemenyere, mert nagyon sok motort probaltam ki, ami csuklott, de a tulaj evekig ezzel nem volt tisztaban. mas a fontos szamomra, de akkor is, ezt erezniuk kellett volna. ha nem huznak nyelet sosem, es gyokkettovel rotyognak, akkor a dob altal elkurt gazreakcio nem olyan eles. Es altalaban ezeknek az embereknek nincs szukseguk pontos gazreakciora, mert egyaltalan nem hianyzott nekik.

Ha mar a leomlo kacskaringossagarol beszeltel. Ezek szerint a rendszer hossza is megvaltozott, azaz a mukodesi fordulatszam.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63748) yodamastah válasza Topiccsendőr (#63747) üzenetére


yodamastah
őstag

Ejj hogy én ezzel mennyit szoptam amikor felkerült a yoshi rendszer:D A closed loop afr tuner sokat javított rajta, de 4-5 ezer között sosem lett jó. Mondjuk normális esetben nem szabad 7-8ezer alá ejteni a fordulatot :)

Vicces hogy tavaly elkeztem érezni hogy valami nem kóser a gázreakcióval, rámértem az afr-re laptoppal és kiderült hogy a szonda beszart és minusz végtelen / plusz végtelen között ugrál folyamatosan :) A szélsőséges értékeket persze a computer eldobálja, de néha jöttek az értelmezhető fals értékek is, az afr map meg kezdett szép lassan elszaródni :)

Kapott új szondát, de azóta még alig mentem vele :(

[ Szerkesztve ]

(#63749) Topiccsendőr válasza yodamastah (#63748) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nah, en ekkor dontottem ugy, h visszarakom a gyari csovet anyagi megfontolasbol :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63750) Something_ válasza StoneBridge (#63746) üzenetére


Something_
őstag

Aha, fém fékcső, plusz előre ebc hh betét és ugye fékfolyadék motul 5.1.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.