Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63301) baboss válasza .mf (#63299) üzenetére


baboss
őstag

Micsoda véletlen. :D Egy Svájci házaspárnak dolgozok a harmadikon, ha a Bartók Béla 11 alatt láttad a Zephyrt.
Még menni fogok,lehet, hogy legközelebb összefutunk. Kedden szakadt a hó nálunk, na mondom hogy fogok így szerdán motorral bemenni dolgozni, de szerencsére ma nagyon jó volt az idő. Igaz reggel csak 2 fok volt amikor indultam. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#63302) baboss válasza SirKero (#63300) üzenetére


baboss
őstag

A BA-12-24 Mikroprocesszor-vezérelt, 2 900 Ft szerintem ez kellene kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#63303) baboss válasza .mf (#63299) üzenetére


baboss
őstag

Az idei szezonban lesz e közös gurulásunk ?
A legutolsó alkalommal nemleges választ kaptam, "Pályatempónak lassú, túramotorosnak gyors" ha jól emlékszem akkor volt is valami malőr a túrád alatt hazafele.

[ Szerkesztve ]

(#63304) Topiccsendőr válasza HSM (#63295) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt en inkabb elhallgattam volna.
Most mondd meg, hogyan higgyem el a sztorikat, ha ilyeneket csinalsz? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63305) HSM válasza Topiccsendőr (#63304) üzenetére


HSM
félisten

Nem tehetek róla, hogy nagy vagyok... :D
Emlékeim szerint amúgy vezetéstechnikán is mintha így oktatták volna, hogy a fék felett legyen mindig pihentetve a láb (hirtelen fékezésnél amúgy is azt kell előbb húzni), tehát ez elvileg hibás technika, de mégis mivel nagy vagyok, így marad ez, különben vagy atom le kéne tekerni a fékpedált, ami nem tűnik túl jó ötletnek, vagy igen könnyen rátaposok finoman, főleg a kemény talpú motoros csizmámban. :) Eredetileg is ez volt a gond, hogy úgy sikerült nyomni (és elégetni a betétet) hogy észre se vettem, hogy nyomom... Utcai cipőben ez mondjuk nem történt volna meg.

[ Szerkesztve ]

(#63306) Topiccsendőr válasza motoflug (#63286) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ertem. Amit varsz, az egy utmutato kulon a tipusokhoz, gyerekbetegsegekkel esetleg. Ritka mivolta miatt en kulfoldi forumokat nezegetnek, sajnos melos dolog, es ahany motor, annyi fele tapasztalat. Ilyen tekintetben nem tudok semmit mondani sajnos.
Itthon egyszeruen nincs annyi, h eleg tapasztalat legyen roluk. Ha van is, az egy valahonnan behozott motorrol egy kep, ami teljesen torz.
Mivel igenytelen motorok, ezert senki nem is foglalkozott sosem veluk.
Az xl majd harminc eves motor. Ha amugy nincs vele gond, nincsenek tipushibai, akkor sem vennek magyarorszagon ilyen motort, mert egyszeruen lehetetlen oreg motorbol jot venni. Ezeknek mind log a beluk.
Ahogy nezegettem, nemetorszagban 1300 eurtol vannak gyari matricas nagyon szepnek tuno 350 es xt, dr, xl gepek. A blokkja lutri. Addig, mig nincs kimerve, mindennek lutri, de en leginkabb onnan vennek, 1500-1700 euroert eleg jonak tuno, szervizelt peldanyok vannak. Vannak olyan tulajok, akik egy szerviz alkalmaval siman rakoltik a motor ertekenek a felet a szervizre, termeszetesen ott is van szar, de magyarorszagon eselytelen a jo vetel ebben a szegmensben. Ez hatalmas penznek tunik egy ilyen motoroert, foleg ha megnezed, h lassan drz 400 at kapsz ilyen aron. Szoval leginkabb az az okolszabaly, h minel fiatalabb, annal kevesebb idejuk volt elrontani. Az ilyen idos motorokra mindig kellkolteni. Van aki megteszi, van aki nem. Egy viszonylag magas vetelarert lehet uzemeltetesi koltseget sporolni, tehat innen nezve nem is olyan egyszeru a helyzet, ugyanis a dragabb motorok alsobb szegmense megintsag igy vagy ugy lefingott darabok.
Bar most van egy xl350 nemet papiros a hahun 320 ert, azt erdemes lenne megnezni.
Nem fuzok hozza sok remenyt, h a km allas helyes, mert ilyen nincs. Ettol fuggetlenul lehet, h nem kell tul sokat kolteni ra.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63307) Teasüti válasza V.Stryker (#63251) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Terepen lefelé 50-nél nem nagyon kell kitámasztani semmit sehova. Már csak a patent pedál miatt sem. Ha másra nem is jó, a tárcsaféket tudjuk használni és befosni se szoktunk.

(#63308) Teasüti válasza fattyu (#63272) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És akkor végre elértünk oda, ahonnan én kezdtem az egész abs kérdéskört.
A pánikreakcióig.

Csak előtte még gyorsan le kellett zavarni a savas esős vesszőfutást a kamikaze pilótás fiatalos pojácás sárdobálózást mire letisztult a kép.
Ámen.

(#63309) fattyu válasza Teasüti (#63308) üzenetére


fattyu
veterán

de azt te továbbra sem érzed hogy ez a hszed éktelen dilettáns flémkeltő nettó baromság volt?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#63310) kcsa válasza .mf (#63299) üzenetére


kcsa
veterán

Abszolút no offense, de tőled meg csak ilyen kommentek jönnek ;]

Cserébe itt egy funnypic (nekem legalábbis :) ), még témába is vág

(#63311) dellfanboy válasza kcsa (#63310) üzenetére


dellfanboy
senior tag

ha mar funny pic nekem most ez jon be[link] :DD

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#63312) Bogyó bá' válasza kcsa (#63310) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez jó! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63313) .mf válasza baboss (#63303) üzenetére


.mf
veterán

"ha jól emlékszem akkor volt is valami malőr a túrád alatt hazafele."

Nem kicsi, majdnem ottmaradtam. Közös gurulásunk is ezért nem volt még, mert azóta még nincs új motor.

Motoflug (+ Persu): hasonló cipőben evezünk, én egy egyszerű, megbízható, könnyű, moderált teljesítményű ösvényjárós endurót keresek, már egy ideje. A régi vasak (DR350, XR400) elnyűttek, utolsó túlméretes dugóiknál tartanak a blokkcsere előtt; a DRZ-kből az olcsóbbak mind az üzemórás E verziók, az utcai nem-üzemórás papíros S-ből 720k most a legolcsóbb (amin mindig kiakadok, mert akkoriban 1.4-1.6M körül árulták őket; s ennyiért sokkal több technikát tartalmazó, hasonló korú vagy fiatalabb, új korában 2.4-2.8M-ért árult sor4-es sportmotorokat is kapni).

A másik, ami ma eléggé felidegelt, és sajnos jellemző a magyar piacra: pár hete volt egy rendszámos Husq WR250-es hirdetve, elég jó áron. Sajnos pont elvitték előttem. Ránéztem ma a hahura, és lám, egy rendszámos WR250, hasonló szín, matricák, nézem a képeket, és -- ugyanúgy hiányzó bal idom... A kurva anyját annak a rohadék faszfej neppernek. :(( Elhappolta előlem, csak hogy 120 vagy 150k-val drágábban felrakja. :( Tehát ha valami véletlenül jó áron kerülne fel a hirdetőoldalakra, valami faszfej nepper le fog rá csapni, és bezsebeli a különbözetet.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#63314) Topiccsendőr válasza .mf (#63313) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

a dugattyu nem lenne baj, perselyeztetni is lehet, ez leghuteses blokk, acelpersellyel, viszonylag kis befektetessel ujja lehet varazsolni, itt meg nincs nikaszil, stb mint a komolyabb gepeknel. a baj csak az, hogy amit en eddig lattam, meg a "felujitott" is tele volt repapasztazva mindenhol.
csinaltam par 90 es evek beli motort, mindegyik agyon van ganyolva. en a sajatomra - ami 88 as- kb csak a vadonat uj tomitesekre 40 e forintot koltottem, mert mindenhol szilozva, repapasztazva volt. es osszeteszem a ket kezemet, hogy nem nyult semmilyen tomitofelulethez csavarhuzoval a paraszt, aki belenyult, es nem kurta szet a szimeringhazakat.
es ez egy 2T, a 4T nel bele sem merek gondolni, mi van a szelepekkel, a hengerfejjel. ha a vezermucsapagyazas kuka uj hengerfej kell, ami a motor aranak - saccolom - a fele.
es ha egyszer szetszeded, latod, hogy mindenki elsporolta az uj tomitesek arat, es minden ragasztva van, minden porlad, nincs ket egyforma csavar sehol, a salgopolctol kezde, van abban minden. ez itt a baj.

(ugyanez volt nalunk, csak 125 os dt vel, volt fent nehany napig egy teljesen gyari, elvittek, es ra egy napra kirakta joval dragabban)

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63315) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nem is értem, hogy sokat hogy hoztak össze. Többnél látszik, hogy túl sok a gáz kigyorsításkor, de van aki csak úgy eldőlt menet közben. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63316) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#63315) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Némelyik tényleg érdekesen adja elő... :O

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63317) kcsa válasza V.Stryker (#63315) üzenetére


kcsa
veterán

És vaze, egy pár napja ezt a videót egy helyi, közlekedési témájú FB csoportba bemásolta egy szimpatikus 50-es hölgyike, hogy a szemét motorosok hogy közlekednek és tilcsákbe :)

(#63318) SirKero válasza V.Stryker (#63315) üzenetére


SirKero
őstag

Mintha szándékosan esnének el. Semmi előzmény és ráadásul ugyan azon a helyen többen is :U

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#63319) Ribi válasza SirKero (#63318) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez egy "hirhedt" kanyar, csúszós beton és ott a kanyar íve csökken, emiatt legtöben befékeznek és huss. Aki nem, az kigyorsításnál a csúszós ászfált miatt huss.

[ Szerkesztve ]

(#63320) HSM válasza kcsa (#63317) üzenetére


HSM
félisten

Bírom az ilyeneket. Én is tudnék egy onboard kamerával olyan videókat összevágni, hogy tiltsanak be minden 50-es autóvezetőt, hogy csak úgy füstölögne... Annyi a se hall se lát felelőtlen abból a korosztályból hogy hűha...
Szomorú, hogy nincs annyi IQ, hogy a veszélyes vezetőket kéne kiszűrni, függetlenül attól, hogy sportmotort, biciglit, vagy kézikocsit vezetnek.

(#63321) kcsa válasza HSM (#63320) üzenetére


kcsa
veterán

Nyugi, ismerem a fajtáját. Jeleztem neki hogy tessék észrevenni hogy a videó legtöbb jelenete lezárt úton készült ahogy néztem, és hogy nem szeretem a demagóg ostobaságot. Erre visszakérdezett hogy "Miért kell neked mindent ledeklarálni?" Itt már tudtam hogy nem nyerhetek ebben a vitában :D

(#63322) #79335424 válasza HSM (#63320) üzenetére


#79335424
törölt tag

+1
Néha úgy fordulnak ki elém, hogy csak döbbenek. Fogalmuk sincs, hogy mit kockáztatnak. Egy kezdő kamionos talán beleáll a fékbe, vagy elrántja a kormányt, de egy rutinos sofőr nem borítja magára sem az árut, sem a kamiont. Úgy megy át rajtuk a 40 tonnával, mint a huzat.

(#63323) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

No, ma megjött az itthon gyártatott nyeregtáska szett. Hááát, k.rva jól megvan csinálni. :C Fasza anyagból, igényesen összerakva, minden úgy van ahogy kértem.

A mérete jó, sőt elég nagy. A 3 hónapos gyerekem viccből beletettem és hát még vagy kettő belefért volna belőle.

Egy apróság, hogy az oldalsó keskeny zseb nem vízálló. De kb. ennyit tudok mondani. Az embernek még telefonon mondtam,hogy a kép alapján úgy látom,hogy a zseb cipzárja felett nincs esővédő és mire megjött a táska, megvolt csinálva.

Szóval ennyiért nagyon jó vételnek mondanám. Az ember is korrekt volt, értesített a feladásról, érkezésről.

Futárral együtt 15k volt a pár.

Bocs, a képért...hirtelen erre tellett.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63324) polimorf válasza V.Stryker (#63323) üzenetére


polimorf
tag

Látod, meg van oldva a gyerekre vigyázás. Beteszed a táskába és vigyázva motorozol :DD

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#63325) #79335424 válasza V.Stryker (#63323) üzenetére


#79335424
törölt tag

Egyik barátomnak ikrei vannak. Van egy fotó, amin a két tojás kandikál ki a Vulcan két nyeregtáskájából.

(#63326) V.Stryker válasza polimorf (#63324) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért ilyen baleset veszélyes dolgokat nem művelnék a gyerekekkel. :) Bár hasonló fotókat magam is láttam már. :)

Most már amúgy bőven van csomagtartóm, szerintem mostanában nem kell vennem. Én amúgy is legendásan kevés cuccal tudok utazni...mentem már egy hétre váltáskával Spanyolországa és nem volt hiányérzetem. :)

Na, itt egy kulturáltabb kép az egyik oldalról:

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#63327) HSM válasza #79335424 (#63322) üzenetére


HSM
félisten

Igen... Nekem is ez az egyik kedvencem, mikor jó messze vagyok, nem fordul be keresztbe előttem, látom, hogy lát, vár, vár, már jó közel vagyok, és a legutolsó pillanatban valami rejtélyes okból mégis úgy dönt, hogy ő márpedig átmegy előttem, és bőgő motorral kaparó kerékkel csakazértis kivágódik elém keresztezve az utam, hátha beleronygolok oldalról.... :C

(#63328) Archer válasza V.Stryker (#63315) üzenetére


Archer
őstag

Nem értem egyébként az ilyeneket, amilyen vasakkal meg cuccban ott nyomják, talán lenne pénzük elmenni egy zárt pályára, ha lábtartót akarnak koptatni, pláne, hogy hírhedten sz@r ilyen téren az az útszakasz. Nincs az egész államban máshol kanyar csak ez a Mulholland vagy mi van.. Olyan mint nálunk Csesznek csak itt legalább nem olajozzák az utat :DDD

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#63329) Teasüti válasza fattyu (#63309) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem, ezzel a gyártói hozzáállásra céloztam, miszerint nem adják oda a fasza technikát a kisebb motorokon. Így sztem helytálló.

(#63330) Teasüti válasza Teasüti (#63329) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Továbbmegyek: ha már csak elvből sem veszek literes motort, akkor soha nem lesz kanyar abs-em? Felháborító.

(#63331) HSM válasza Teasüti (#63330) üzenetére


HSM
félisten

Úgy tűnik. :U
Azért nagyon gyorsan tegyük hozzá, hogy a fél liter körüli "kismotorok" annyira árérzékenyek, hogy ott olyan futóművet, fékrendszert találsz a legtöbbjükkben, hogy minimum siralmas. Ott szvsz nagyon nem a kanyar vagy nem kanyar ABS lesz a szűk keresztmetszet.

Gondolom, a kanyar ABS-t a Bosch is "némileg" drágábban adja, mint a simát, arról nem is beszélve, hogy vélhetőleg komolyabb motorvezérlő is kell alá, mint ami a mezei félliteres géposztályban általában fellelhető.

(#63334) bob.zxr: Ez pedig a másik fele a dolgoknak. :R

[ Szerkesztve ]

(#63332) tboldi válasza V.Stryker (#63326) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#63333) vlevi válasza Teasüti (#63330) üzenetére


vlevi
nagyúr

"ha már csak elvből sem veszek literes motort,"
Ezért van a KTM 1190 Adventure :D
Később biztos lesz, még néhány év, hogy nagyon beinduljon a szenzorok, elektronikák tömeggyártása, többmiliiós darabszámban, akkor majd olcsó lesz, és mehet akár kisebb, olcsóbb gépekbe. Mert most, egy 5-6 millás motorra párszázezer forintos extraként adják, de ki az, aki egy feleolyan drága gépre kifizetne ugyanekkora felárat

(#63334) BoB válasza Teasüti (#63330) üzenetére


BoB
veterán

Marketing.

Ugyanaz van mint minden más terméknél.

Kivehető, mosható, antibakteriálisan kezelt béléses sisak kell? fizess legalább 60-80 ezret. Annak ellenére, hogy fillérekbe kerül.

De lehetne szó autókról is. Rengeteg extra van, ami nem kérhető csak a nagyobb és drágább motorral szerelt változatokra.

Meg van vagy ezer dolog.

Szándékosan nem teszik bele az olcsó modellekbe. És nem azért, mert annyival drágább lenne.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63335) Lomha 8V válasza V.Stryker (#63326) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Teljesen korrekt, jó vétel volt. :K

(#63336) Bogyó bá' válasza Teasüti (#63330) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nyugodtan vegyél ezredest, csak szedd ki a gyertyák felét... :B (Hülye Bogyó...)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63337) -Mosquito- válasza Teasüti (#63330) üzenetére


-Mosquito-
őstag

És ha lesz, akkor veszel újonnan?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#63338) togvau válasza HSM (#63331) üzenetére


togvau
senior tag

Melyikben van siralmas fékrendszer? 2 féle olcsó 500-assal motoroztam(gs 500, és ER-5), mindegyik fékrendszere bőőőven túlszárnyalja, a legjobb gumik tapadási képességeit, egyenesben is :)

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#63339) Teasüti válasza -Mosquito- (#63337) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ha épp új motorra gerjednék, nem ez lenne a szűk keresztmetszet. De inkább megvárnám míg mások vesznek és eladják 3 évesen. ;]

(#63340) Teasüti válasza Bogyó bá' (#63336) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amúgy viccen kívül épp azt néztük tegnap, hogy a sporttúra ezresek milyen gyengék a méterükhöz képest. Még a hatszázas sport is veri lóerőben némelyiket. Pl Yamaha 900-as XJ alig 90 ló (úgy tűnik ebből ez a legnagyobb), míg mondjuk egy Yamaha R6 meg a 120 lovat karcolja alulról.
Épp legyintettem haver kérdésére, hogy miért nem akarok ezrest. Erre mondom mit kezdjek közel kétszáz lóval, megölöm magam... Aztán nézzük, hogy a túrásabb gépek csak a felét hozzák kb.

[ Szerkesztve ]

(#63341) #79335424 válasza Teasüti (#63340) üzenetére


#79335424
törölt tag

Az én 1450 -es HD -mban pedig csak 70 lóerő körül van. Meg 70 -ezer Km, vagyis épphogy be lett járatva. Vágod? A liter és a futásteljesítmény fordítottan arányosak.

[ Szerkesztve ]

(#63342) -Mosquito- válasza Teasüti (#63339) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Szépen csavarod a szavakat. Szóval a válasz: NEM! Na,akkor majd kb úgy 3-5év múlva siránkozz addigra biztos elérhető lesz számodra,addig meg felesleges hisztizni. Legalább lesz időd megtanulni motorozni/kanyarodni.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#63343) Topiccsendőr válasza #79335424 (#63341) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kiegeszitenem meg azzal, h nagyon konstrukciofuggo is a dolog. Vannak motorok, amiknek nagy nyomatekuk, de kis vegfordulatuk van, pont a nagy loket miatti dugattyu kozepsebesseg miatt. Epp ezert nem biztos, h futasteljesitmenyben megveri, ha ugyanazt kapja a dugattyu, mint egy sportmotorban kb, csak alacsonyabb fordulaton. Persze a kompresszioviszony nem ugyanaz, igy nem pontos a hasonlat a ketfajta motor kozott.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63344) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63340) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sztm vegyel egy cbf 600 ast abs el, es tanuld meg kanyarban hasznalni. Nem kell tul sok gyakorlas, mert te is dh pocok vagy, legalabbis emlitettel valamit :)
Tenyleg hamar megtanulod. Nehany trening, es olcsobban meguszod, mint a bosch t.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63345) #79335424 válasza Topiccsendőr (#63343) üzenetére


#79335424
törölt tag

Persze, csak nem akartam ennyire belemászni a részletekbe. De, a különbségek kb. ugyanazok. A sportos verziókban magasabb a kompresszió, "hegyesebb" a vezérlés, stb. Túrázáshoz más erények fontosak. Nyugodt járás, széles tartományban használható, egyenletes eloszlású nyomaték, stb.

(#63346) HSM válasza togvau (#63338) üzenetére


HSM
félisten

Mondjuk szvsz mindkettőben. Gagyi futómű, nem túl nagy csoda fék. Bár személyesen csak a GS500-at volt szerencsém kipróbálni.

Ami "legjobb gumik tapadási képességeit" illeti, hát, nagyon finoman fogalmazva azt mondanám, meg lehet ezekkel a fékekkel is állni. De amikor mondjuk 100km/h-nál odahúzol neki egy komolyabbatt, netán lejtőn lefelé vagy utassal, vagy mindhárom egyszerre, akkor ezekkel az egyszerű fékekkel egyszerűen elfogy a tudomány, sehol nem lesznek a gumi tapadási képességeihez képest. :N Az úthibákat rendesen kimozogni képtelen telezkóp sem fog neked javítani a féktávon, míg pattog a kerék az út felett.
Nekem az SV650-en kétoldalt is van ugyanaz az úszónyerges Tokico fék, ami a GS500-on egymagában van féloldalon, és még az is nudli ezekhez a szituációkhoz, pedig a gumim is egy öreg, kemény vacak.

Szóval a GSXR1000-hez képest, amit próbáltam, mint minőségi fékekkel és futóművel szerelt járgány, még az SV650 fékrendszere is inkább valami ilyesminek tűnt: [link]. ;)

(#63340) Teasüti: Igen, csak míg az R6 forog 15 000-et, addig az Xj900 már 9500-tól piros. :) A motor karaktere is könyen lehet más, a sportmotorok kis fordulaton általában nem nagyon tolnak, míg nagyobb fordulaton hátbarúg a nyomaték, egy túrásabb gépre viszont nem ez a jó karakterisztika, hanem amikor már alul/középen is jól használható, és a csúcsnak már korántsincs akkora jelentősége.

(#63347) Teasüti válasza Topiccsendőr (#63344) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ismételni tudom csak magam, amit utálok. Sehol nem írtam olyat, hogy kanyar abs-t akarok venni. Csak érdekelt a téma és felháborít, h ha akarnék nem tudnék kategórián belül.
Capisce? :)
Második motornak megelégszem a budget belépő után egy átlag árkategóriával és sima abs-el. Esetleg életem utolsó motorja majd lehet 0 km-es és full extrás és majd úgy örökli meg az unokám a garázsból gyári újszerű állapotban. :))

Amúgy a full idom a gyengém jelenleg, előbb lenne belőle egy CBR600 inkább. Nakedre nehéz ledeket pakolni. (Nem röhög! A jelenlegi is ki van világítva. :)) )

Ezreshez:
Szóval azt mondjátok pl egy XJ 900-zal anélkül tudnék előzni országúton, hogy tiltásig kéne forgatni?
A jelenlegi vasam 80 lovas kb és 11k-t pörög, előzéshez 7-9000 között jön meg a lendület. Egyedül ebben a szituációban tudnék elképzelni több erőt, amúgy minden más helyzetben bőven elég nekem.

[ Szerkesztve ]

(#63348) Something_ válasza Teasüti (#63347) üzenetére


Something_
őstag

Cbr600 mi? Mikori? Abbol is van abs-es, csak asszem nem fer a keretbe.

(#63349) emre válasza Teasüti (#63347) üzenetére


emre
veterán

Egy XJ900-as egy gőzmozdony, kibaszott jó túragép és új korában is lenyomta volna a jelenlegi motorod, ami csak akkor volt 80 lovas. A kawádban a leírásod alapján most jó ha 60-70 paci vánszorog.

Egy XJ900-as túra képei.
Aprópénzes Kaland 2012, Krím - félsziget

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#63350) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63347) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Oooo... , mert ilyen kifejezeseket alkalmaztal korabban hogy "nekem azert kene" bocs, hogy felreertettem, biztos bennem van a hiba. :)
Most akkor ha jol ertem, beirtal hogy egyutt hepciaskodjunk azon, h nincs menetstabilizator minden motoron. Mert nem azert irtal, hogy vegyel olyat. Hat jo, capisce.

A motorok tulajdonsagat elmeletileg a fordulatszamhoz tartozo nyomatekertekek alapjan tudnad megallapitani.
De. Ehhez tartozik sajnos egy valtoattetel ami nagyon beleszol a dolgokba.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.