Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#63901) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

köszönöm

(#63902) bigdady válasza kcsa (#63899) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha a caberget a szint felé és nem alá érted akkor semmi :)

(#63903) kcsa válasza bigdady (#63902) üzenetére


kcsa
veterán

Attól mert ilyenem van, nem fogom felső kategóriába pozicionálni :)

Az ára és a kidolgozás minősége is egy középkategóriás sisakot takar, hungarocell belsővel. Azt nem tudom hogy egy Schuberth-ben mi van, de az előző link szerint abban is ugyanaz :)

(#63904) Something_


Something_
őstag

Tegnap volt valami szóváltás aldi vs lidl bukó témában. Már van is cikk az aldisról: [link]

(#63905) BoB válasza Something_ (#63904) üzenetére


BoB
veterán

Te vagy a 3-ik aki linkeli.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63906) vlevi válasza Something_ (#63904) üzenetére


vlevi
nagyúr

Igen, ez ugyanaz az aldis bukó, amit tegnap írtam :K

(#63907) kcsa


kcsa
veterán

Mivel rég volt olajos téma, és talán én még sosem hoztam fel, itt az ideje :D

A kérdésem komoly(nak szánom): Honda SH300, gyári ajánlás 10w30, API SG feletti teljesítmény, és JASO MB.

Nade JASO MB és 10w30 gyakorlatilag csak és kizárólag gyári Honda olajként létezik. Szerintetek (itt kérdőn nézek Persuaderre) mehet bele JASO MA is, vagy vegyek tripla áron gyári olajat (amit nyilván gyárt nekik valaki, de saját márkanév alatt nem árul a jelek szerint...)

Ez ugye száraz kuplung, eleve nem is értem a JASO Mx előírást. Plusz abba már bele se menjünk, hogy a service manualban két helyen MB és egy helyen MA szerepel... :)

[ Szerkesztve ]

(#63908) Archer válasza kcsa (#63907) üzenetére


Archer
őstag

Nem tök mindegy, hogy JASO mennyi, ha úgyis száraz kuplungos?

Itt ha megnézed, az MA1 vagy közelebb az MB-hez, szerintem nézz abból valami jobb minőségű 10W30-ast.

[ Szerkesztve ]

Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

(#63909) kcsa válasza Archer (#63908) üzenetére


kcsa
veterán

Én is valami hasonlóra jutottam nulla szakirányú ismerettel, de össze-vissza írnak mindent, hogy jó vagy sem MB helyett MA.

Viszont létezik MB olaj, sokféle, de jellemzően Ázsiában, ez persze a piac méretét is jelezheti.

Mindenesetre ha jól értem, az MB alapvetően mentes súrlódásmódosító adalékoktól, ez alapján sima autós olaj is mehetne bele, de itt jön az hogy nem értek hozzá :)

(#63910) Topiccsendőr válasza kcsa (#63907) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mivel nem ken semmifele kuplungot, ezert en siman raknam bele.
Itt talalhatod a kulonbseget a jaso olajok kozott.
Csak azert linkelem, mert lathato, h honnan valo az, h nincs ket egyforma olaj, ami abban nyilvanul meg, h a kuplung nyomolaprol a nyomast levesszuk, az nem azt jelenti, h minden hajtas megszunik. Pont ezek miatt az ertekek miatt. Es ez nagyon beleszol a valtasi erzetbe.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63911) Topiccsendőr válasza kcsa (#63909) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Sima autos olajban nincs ep adalek.
Ezt most igy nem tudom, h az sh300 ba rakhatsz-e auto olajat, de egy csomo cvt robogoba rakhato auto olaj.

Szerk: latom mar Archer is linkelte, megoldhatok ezt jozan parasztibol, jolvan, fejsimi :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63912) FIREBLADE78


FIREBLADE78
addikt

Vkinek volt már szerencséje 802R ultra carbon bukóhoz?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63913) kcsa válasza Topiccsendőr (#63911) üzenetére


kcsa
veterán

Kigugliztam én is, de ettől még nem jöttem rá, hogy ez robogóhoz jó-e, vagy kell-e esetleg gond lenne. Ezért kérdeztem ;)

(#63914) BoB válasza FIREBLADE78 (#63912) üzenetére


BoB
veterán

Nekem vasárnap, boltban nézegettem.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#63915) demars


demars
addikt

Üdv!
Csizma ápolásra mit ajánlotok? Van egy szinte teljesen új Daytona frey túracsizmám, már régóta nem használtam. Szekrényben áll becsomagolva! Nem szeretném, ha magában tönkre menne (kikeményedne vagy ilyesmi)!
Itthon csak szintelen viaszos ápolóm van, elég lesz rá?
Ha minden jól megy jövőre talán tudom koptatni...
Köszönöm!

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#63916) Bogyó bá' válasza demars (#63915) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én a legegyszerűbb Kiwi cipőpasztát használom mindenre, így a motoros csizmára, illetve - amíg volt - a bőr oldaltáskákra, villatáskára is. Nekem bevált.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63917) demars válasza Bogyó bá' (#63916) üzenetére


demars
addikt

Akkor megkapja az enyém is. Bár én csak szintelennel fogom kezelni... Az is kiwi cucc amúgy!
Te a táskát is ezzel kezeled?? Nem hagy foltot a kezeden, ruhán ha hozzá érsz??

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#63918) Xaels válasza demars (#63915) üzenetére


Xaels
félisten

Pontosan melyik típus ez mert így, hogy Frey nem igazán rémlik a Daytona-tól semmi. Egyébként Briston méhviaszos bőrbalzsam, nyugodtan belemaszírozhatod puszta kézzel.

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#63919) Bogyó bá' válasza demars (#63917) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kezeltem, amíg csopperem volt. A mostani vason Givi doboz és szövet oldaltáskák + tanktáskám van, ezeket néha elég kimosni. A bőröket átlag havonta-kéthavonta, vagy nagyobb megázás után ápoltam, nem koszolt különösebben, vagy legalábbis fekete cordura göncön nem látszott. :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63920) demars válasza Xaels (#63918) üzenetére


demars
addikt

Mikor vettem rákerestem és egyik oldalon megtaláltam de most én se lelem...
Itt kb olyan, mint a toper/basic vagy a road star ugyan ilyen, talán a hosszú zipzár alatti varrás más picit. Talp minta ugyan ilyen, nem gore tex
Próbálok képet lőni...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#63921) FIREBLADE78 válasza BoB (#63914) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Vasárnap? Most komolyan. Vélemény?

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63922) demars válasza demars (#63920) üzenetére


demars
addikt

Ezt sikerült telóval...

[ Szerkesztve ]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#63923) Xaels válasza demars (#63922) üzenetére


Xaels
félisten

Road Star-nak tűnik a logó alatti villámszerű varrat alapján a sípcsontnál. Csak régebbi modell. [link] A Frey meg a márkajelzés része.

[ Szerkesztve ]

PSN ID: Lord_Machine_X /// SYMPHONIC POSTAPOCALYPTIC REINDEER-GRINDING CHRIST-ABUSING EXTREME WAR PAGAN FENNOSCANDIAN METAL

(#63924) demars válasza Xaels (#63923) üzenetére


demars
addikt

Igen, road starra hasonlít. De amit linkelték annál is más a varrás és a D nél sincs ott a frey... Na nem mintha számítana, mert nagyon kényelmes! ( bár remélem nem egy ocó hamisítvány... )
Le is kezeltem mielőtt fotóztam! :))

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#63925) Teasüti válasza Bogyó bá' (#63916) üzenetére


Teasüti
nagyúr

"Nekem bevált."
A talpa meg levált. ;]

Nem tudtam kihagyni, bocs. :))

(#63926) Something_ válasza BoB (#63905) üzenetére


Something_
őstag

Ohh, kapufa.

(#63927) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Persuader:
Nyitott kipuffnál ugye a túlhevülés a probléma. Ami azért van, mert gyorsabban cserélnek töltést a hengerek, vagyis még égésben van az üzemanyag mikor nyit a szelep? Mi volna akkor, ha a vezérműtengely és lánc kapcsolatot arrébb raknám egy foggal? Késleltetve persze a kipufogást.

(#63928) Bogyó bá' válasza Teasüti (#63925) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

:P

(#63927) Teasüti: te végképp ki akarod nyírni azt a motort? :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63929) fattyu válasza Teasüti (#63927) üzenetére


fattyu
veterán

Csináld csak :D Mi "sülhet el" rosszul?

Mások rettegnek attól hogy átugrik a vezérlés te meg magadnak szeretnéd megcsinálni?

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#63930) Teasüti válasza Bogyó bá' (#63928) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Hangosan gondolkodom. Elméleti szinten ugye a nyitott kipuff önmagában nem lenne probléma úgy tudom, ha hozzá lenne hangolva a motor. Vagy rosszul tudom? Csak nem tudom ez miből áll. Előgyújtás? Szelepvezérlés? Mindkettő?

(#63931) Teasüti válasza Bogyó bá' (#63928) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Nem ez volt a kérdés. Mellőzve minden aggodalmat, csak a belső égésű motorok működéséről próbálok tárgyilagos beszélgetést folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#63932) Bogyó bá' válasza Teasüti (#63931) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"... tárgyilagos beszélgetést..." - nekem inkább "rögeszmecserének" tűnik. Bocs, tartoztam! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63933) Lomha 8V válasza Teasüti (#63927) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Jézusom koma. :DDD Hagyd már azt a szegény motort. :D

(#63934) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63927) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nyitott kipufnal mindig azzal riogatjak az embert, h elegnek a szelepek.
A kipufogoszelep mindig elobb nyit, h a fustgaz minel elobb tavozzon. Tehat statikus mukodesi abrakon a kipuff szelep mindig megvarja, mig alsoholtpontig lenyomja a dugattyut a terjeszjedes, a valosag az, h meg a terjeszkedesbe belenyit.
En arra tippelnek, h szegeny keverek egeti el a szelepet nyitott kipufogonal. Nem a kipufogo fojtasan van a hangsuly, de ezt konkretan nem tudom, csak kovetkeztetek.
A vezerles nagyon kiszamolt dolog. Ha egy foggal arrebrakod, attol fuggoen, mennyit forog a motorod, a dugattyu nekiutkozik a szelepnek.
Kb egy osregi lada az, amelyiknek nem er bele a szelep a dugattyuba.

Ki kene szamolni h meddig van nyitva es mi, es mikor kezd nyitni. Vannak motorok, ahol lehetoseg van eltolni a vezerlesi idoket, rsv4 pl, de ezekhez nagyon erteni kell.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63935) Topiccsendőr válasza Teasüti (#63930) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Siman keverek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#63936) Horvi válasza FIREBLADE78 (#63912) üzenetére


Horvi
őstag

Ha az ultra carbon alatt erre/erre gondolsz akkor nekem volt/van hozzá szerencsém.

[ Szerkesztve ]

Hello darkness, my old friend...

(#63937) KisTé válasza Lomha 8V (#63889) üzenetére


KisTé
tag

Nagyon köszönöm, hát picit bonyolult nekem ez a külföldi oldal, majd meglátom még megpróbálom a HONDA-t felhívni, de most meg ezt találtam nem tudom megmerjem ezt rendelni szerintetek :

[link]

???

(#63938) Mizsala válasza Something_ (#63904) üzenetére


Mizsala
csendes tag

"Sem a plexi, sem a beépített napszemüveg sem torzít feltűnően, a kettő együtt viszont tökéletesen hozza, amit hat sör és négy Unicum Szilva tud, vagyis kellemetlenül szédülősre csavarja a teret." :DDD

(#63939) FIREBLADE78 válasza Horvi (#63936) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Igen. Ez az. Megosztod megköszönöm.

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63940) kcsa válasza KisTé (#63937) üzenetére


kcsa
veterán

Miért akarsz külföldről rendelni?

(#63941) AndrewTdi válasza kcsa (#63940) üzenetére


AndrewTdi
addikt

gondolom az ár miatt :U

(#63942) FIREBLADE78 válasza AndrewTdi (#63941) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Ha nem a magyar kereskedőt gazdagítod,akkor itt te szemét ember vagy. :D

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#63943) canniball válasza FIREBLADE78 (#63942) üzenetére


canniball
nagyúr

Értem én hogy múltkor magadra vetted, de ha egy mód van rá ne kezdjük újra, ne legyen ebből is ABS-téma! :R

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#63944) Bogyó bá' válasza canniball (#63943) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[DEGEC ON]: pedig egy külföldről rendelt olajozott ABS fel tudja dobni a topikot napokra! [DEGEC OFF]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63945) kcsa válasza AndrewTdi (#63941) üzenetére


kcsa
veterán

Na igen. Noname fékbetét külföldről, ismeretlen méretben/típusban. A legjobb vétel lesz, komolyan.

Nehogy itthon vegye, hogy ha gond van, ki tudja cseréltetni... :)

szerk.: megnéztem az általam linkelt weboldalt, nem drágább.

[ Szerkesztve ]

(#63946) Horvi válasza FIREBLADE78 (#63939) üzenetére


Horvi
őstag

Gondolom megosztás alatt a tapasztalatokra vagy kíváncsi :))

Ebben csináltam végig a jogsit a nyári 122 fokban. Ha ki vannak nyitva a szellőzők akkor nagyon jó, kellemesen lehűti a fejed. A színezett plexi jó, nem torzít, a táblák meg a jelzések ugyanúgy láthatóak csak az ilyen erősebb fényt meg a csillogást tompítja. Jár hozzá ugye pinlock is, teljesen meg voltam azzal is elégedve, nem volt vele eddig semmi gond.

A bélése kellemes tapintású puha anyagból van. Jól tart, valamint a fülnek is van elég hely. Egy pár bukó nálam pont ezért esett ki mert nem fértek el a füleim rendesen. Szemüveggel való használatról lévén nem vagyok szemüveges nincs tapasztalatom.

Összehasonlítási alapom más sisakokkal nincs de a szélzaj viszonylag kicsi volt amikor országúton mentem vele. Illetve amikor gyorsabban(150-s tempó) mentem akkor a szél nem csapkodta/meg dobálta a fejemet/sisakot jobbra balra hanem kicsit rányomta a fejemre a sisakot és tartott rendesen. Máshogy nem tudom hirtelen megfogalmazni. Lehet valaki ezt jobban el tudja magyarázni.

Így dióhéjban ennyi. Ha van még bármiféle kérdésed szívesen válaszolok ha tudok.

Hello darkness, my old friend...

(#63947) KisTé válasza kcsa (#63945) üzenetére


KisTé
tag

Nem feltétlen csak az ár miatt, hanem amiatt is mert amit linkelt az egyik fórumtárs valami külföldi oldal az nekem rohadt bonyolult, egy magyar oldalt meg aki linkelt azon meg azt hiszem csak első fékbetét van hátsó nincsen vagy nem találtam sőt a motor típusa sem biztos ott.Ebay mellet az szól, hogyha szar akkor simán meg lehet oldani csak ugye idő, még a HONDA-t kéne felhívnom, valaki tudna valami telószámot??

(#63948) kcsa válasza KisTé (#63947) üzenetére


kcsa
veterán

1. szerviz
2. a hátsó fékbetéthez lefelé kell görgetni, mindenesetre ajánlott kivenni ami benne van, és összenézni a rajzzal.

(#63949) Lipton


Lipton
őstag

Sziasztok!

CB1000R-re (120LE) hol és milyen lánc szettet érdemes szerintetek venni?
Egyik hivatalos hondától kaptam egy gyenge 98+ÁFA árat...

Köszi

(#63950) dellfanboy válasza Lipton (#63949) üzenetére


dellfanboy
senior tag

google[link]

kiknek fogott ennyire vastagon a cerka? vagy ez a hivatalos mo kepviselet?

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.