Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#61683) pityaa23 válasza p87 (#61670) üzenetére


pityaa23
senior tag

Én tavaly csináltam meg a korlátlant, előtte kb 12 éve motoroztam utoljára, de csak babettával, meg néha a haver szimójával, tehát váltani azt tudtam már. Az iskolában ami közelebb volt valamivel hozzám, ott egy 30 éves 750-es kawasaki volt a tanulómotor, ami nekem óriási volt, alig értem el a kormányt, szinte a tankon ültem, látni alig láttam előre, nehéz volt, vastag csutkával, rettenet volt vezetni, kb 15 percet voltam össz-vissz a motoron, az egyik visszafordulónál el is dőltem vele. Hagytam a francba az egészet és átkértem magam egy másik városba, egy másik oktatóhoz, ő motoros rendőr is, tartott safety tréningeket és a legfontosabb, hogy a motor amin oktat az egy FZ6N s2, amiről simán leér a lábam. Mire oda jutottam, hogy kezdhetek vettem egy CBF600-at és megbeszéltük, hogy azon tanulok mivel kettesével kéne menni, illetve ha összetöröm az övét azt is ki kell fizetnem. (Törjem a sajátom :D) A motort elvitte a haverom az oktatóhoz, én nem is mentem vele, nem is mertem az előző tanfolyamos eldőlős kaland után. Aztán jött az első rutin óra, jól be voltam tojva, de sejtettem, hogy azért egy modernebb motorral, könnyebb dolgom lesz. Akkor ért a meglepetés, amikor a házánál közölte, hogy ő viszi ki a sajátját mert többen leszünk, én meg jövök az enyémmel.Szóval egyenesen bele a közepébe: :) Nagymotor, fosok is és rögtön város, de persze csak kertek alatt. Kb a második sarokig tartott az izgulás, utána odafigyelve tök jól elvezettem a tanpályára, a motort ég és föld volt vezetni a 30 éveshez képest, sokkal könnyebbnek éreztem, pedig súlyban nincs is olyan sok köztük, gázreakciók is jobbak voltak, kanyarodni is baromi jó vele, sokkal-sokkal egyszerűbb kezelni. Az oktató motorját meg egy 40 feletti hölgy kapta meg, ő is akkor tanult motorozni, előtte nem volt tapasztalata. 1-2 szerencsétlenkedésen kívül ő is simán elvolt a nagymotorral, elsőre levizsgáztunk. Szóval szerintem ha nem valami régi kezelhetetlen szart kapsz, akkor semmi okod a félelemre. Ha meg elburkolsz akkor mi van? Nem te leszel az első. :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.