Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76151) Multibit válasza Redplee (#76132) üzenetére


Multibit
veterán

Elvileg bármelyik jó lehet az általad felsoroltak közül. Itt a hangsúly a "lehet" szón van, mivel wifi-ről beszélünk. Meg kell venned ahhoz, hogy megbizonyosodj a számodra elvárt működésről. Ha úgy működik, ahogy szeretnéd, örölünk Vincent;) Ha nem, mehet vissza a feladónak. Tehát, javaslat alapján nem mehetsz biztosra.

(#76152) Multibit válasza xrvman (#76142) üzenetére


Multibit
veterán

Erre a célra tipikusan nem a wifi a megfelelő átviteli mód, de ha megelégszel a visszafogott sebességgel, akkor akár működhet is (a sebesség és a stabilitás erősen környezet-, eszköz- és beállításüggő).
Routert ajánlottak a kollégák, már csak megfelelő klienst kell beszerezned.

(#76153) Redplee válasza woodworm (#76148) üzenetére


Redplee
senior tag

És ugyan olyan jó?

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#76154) Core2duo6600 válasza MaCS_70 (#76141) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Így igaz a Winbox nagy aduász a kezükben, talán az egyetlenek akik rendekeznek ilyen programmal.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76155) woodworm válasza Redplee (#76153) üzenetére


woodworm
veterán

Megegyezik a két router és az ac66u b1 olcsób.

(#76156) adika4444 válasza MaCS_70 (#76136) üzenetére


adika4444
addikt

Tudni tudják, de a sebesség valami hihetetlen módon hitvány... A MikroTik hAP ac^2-őn az L2TP hasít akár 150 Mbps-mal is (kb. 30--40% CPU terhelés mellett), sztem menne több is ha a DIGI - Telekom kapcsolat engedné.
(#76140) Core2duo6600 Szerintem kis elszántsággal egyáltalán nem bonyolultabb mint a többinél. Ekkold-nak van egy baromi jó leírása az első lépésekhez, én ott kaptam rá a témára.
.

üdv, adika4444

(#76157) MaCS_70 válasza adika4444 (#76156) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az L2TP nyilván hasít, mivel nincs rajta titkosítás. Ezért is szokták IPsec-kel használni.

Egyébként teljesen igazad van az Asus routerekkel kapcsolatban -- valóban nem túl gyors rajtuk az OpenVPN, de ez ezért nagyban modellfüggő is.

És persze kérdés, hogy kinek mire kell az OpenVPN. Nekem elég az N18 sebessége is, ami kb. a nyers adatfolyam 60%-a.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76158) szakalinho


szakalinho
tag

Sziasztok!
Segítséges szeretnék kérni a következő családiház wifis lefedéséhez:

(Sima vonal 10-es, a dupla vonal 30-as téglafal.)
Kezdésnek 200Mbit/s-os kábelnet lesz.
A kékkel jelölt poziciókba tudok routert elhelyezni. (Így lett bekábelezve utp-vel.)
Alapvetően 2 laptopon, 2 mobilon és 1 TVn lenne a wifi használva egyenlőre.
A forumot olvasgatva két opció merült fel bennem.
1. 2db ASUS RT-AC57U az 1-es és 2-es pozicóban.
2. 1db ASUS RT-AC65P a 2-es pozicióba.
Szerintetek melyikkel járok jobban? Illetve ha teljesen más javaslatotok van az is szívesen fogadom.
Köszönöm.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

(#76159) Sanyi.mTs válasza szakalinho (#76158) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

garázsba, konyhába, étkezőbe mennyire fontos a wifi?

(#76160) vargalex válasza Core2duo6600 (#76154) üzenetére


vargalex
félisten

Amiből azért valljuk be, hogy elég gáz, hogy nincs natív linuxos verzió...
Mondjuk a webfig már majdnem azonos tudású a winboxxal.

Alex

(#76161) szakalinho válasza Sanyi.mTs (#76159) üzenetére


szakalinho
tag

Garázsba másodlagos kérdés. (Nem olyan fontos). Étkezőbe, konyhába annál inkább.
Köszi.

(#76162) Alex91 válasza szakalinho (#76161) üzenetére


Alex91
félisten

Valami Mesh rendszert neznek...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76163) szakalinho válasza Alex91 (#76162) üzenetére


szakalinho
tag

Anyagi részéről nem írtam. Egyenlőre nem szeretnék 30 ezer fölé menni nagyon.
Max akkor úgy lehetne, hogy vennék 1db ASUS RT-AC66U B1 és akkor késöbb ha szükséges lehet még venni még egyet. Ha jól gondolkodom a kettő együtt tudna működni Mesh-ben?
Köszi.

(#76164) MaCS_70 válasza szakalinho (#76163) üzenetére


MaCS_70
félisten

Jól gondolkodsz, és ez egy teljesen ésszerű út.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76165) szakalinho válasza Alex91 (#76162) üzenetére


szakalinho
tag

[link]
Ezt esetleg nem ismered ?
Vagy maradjak az előzőekben leírtaknál?
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#76166) Alex91 válasza szakalinho (#76165) üzenetére


Alex91
félisten

Nem ismerem, ezt egy felhasznalo irrta rola:

Gigabites net, egy darab ethernet porton keresztül jön be a szintes családi házunkba a tetőtéren keresztül és egy darab wifi router nem nyújtott megfelelő lefedettséget.
Pl. :
-a különböző "okos" eszközök vezérlése akadozott, ami elég kellemetlen, ha mondjuk egy okos konnektorra egy szivattyú van kötve...
-4k tévén esélytelen volt 4k tartalmat nézni függetlenül attól, hogy a tartalom forrása a saját NAS-unk vagy esetleg youtube stb. volt.
-A kisebb felbontású média tartalmak lejátszása sem volt mindig stabil, ami hosszú távon nagyon idegesítő tud lenni.
-A kertben pedig már helyenként jel sem volt, illetve ahol volt, ott is olyan alacsony sávszélességgel és instabilitással, ami miatt böngészésre is alkalmatlanná vált a net.

Az egyre növekvő sávszélesség igény miatt (4k tv-k, mobilok, tabletek, notebookok, okos konnektorok) elhatároztam magam és kibővítettem a hálózatot egy 8 portos switchel (nagyjából minden helységre jut így egy-egy utp kábel) és két konnektorba dugható range extenderrel - amiket access point üzemmódban a switchre kábellel kötve használtam.

Sávszélesség és stabilitás szempontjából működött a fejlesztés, de hamarosan újabb problémákba ütköztem.
-A helységek közötti mozgások során, ameddig egy pici jelet is kapott bármely mobil eszköz, addig nem váltott - a már közelebb lévő hozzáférési pontra. Ez apróságnak tűnhet, azonban hosszú távon szintén nagyon idegesítővé tud válni.
-Mind a routernek és a range extendereknek más-más ssid-t kellett (? ! Fenntartom a lehetőségét, hogy én állítottam be rosszul : -) ) adnom, hogy stabilan működjön a hálózatom, ráadásul a 2g és 5g frekvenciák is külön ssid-n jelentek meg, azaz összesen 6db ssid közül kellett az éppen adott helyzetben megfelelőt manuálisan kiválasztanom.

Végül a range extendereket lecseréltem TP-Link Deco M4 (2pack) -re. Az áram és az utp kábel így számomra adott volt, bár elvileg kábel nélkül is telepíthető lenne az eszköz (eszközök).

Minden, a korábbiakban felsorolt problémám megoldódott.
-A két teljes értékű eszköz (bármelyik használható lenne routernek) , egy androidos appal nagyjából 5 perc alatt beállításra került (access point módban).
-A routerem wifi funkcióját lekapcsoltam (hogy egyetlen ssid maradjon) , hátha a két eszköz elég lesz a teljes ház és a kert lefedésére:
Meglepetésemre, egyelőre úgy néz ki, hogy a pincétől kezdve a földszinten és a kerten át, az emeletig bezárólag mindenhol van legalább 60mbit/s állandó sávszélesség.
-Az eszköz(ök) közelében 3-500 mbit/s sávszélességet mértem Galaxy s9-el.
-A kertbe mostmár nyugodtan ki lehet ülni és akár online játékkal is el lehet tölteni az időt, mivel még itt is 150-300 mbit/s sávszélességet mértem 8-15 ms ping mellett.

Összességében egyelőre nagyon elégedett vagyok a termékkel, bátran ajánlom a kertes házban élők számára.
Amióta megvásároltam és telepítettem a terméket, nem kellett gondolnom a wifire. Én pontosan ezt vártam el a vásárlás előtt és úgy néz ki, hogy bejött.


Előnyök
Egyetlen ssid. (Automatikusan vált a 2g és 5g frekvenciák között. )
Fast roaming. (Gyorsan vált jelerősség alapján az eszközök között az erősebb javára. Galaxy s9-el teszteltem. )
Nagy területet lefed. (Inkább térfogatot mondanék, hisz emeletes, 600m2-es telken lévő családi házban van. )
Stabil.
Gyors.
Access point-ként lehet használni.
Nagyon könnyű telepíthetőség.
Bármikor bővíthető a rendszerem további, bármilyen "deco" termék hozzá adásával.
És nem utolsó sorban a hasonló eszközökhöz képest ez a termék szép dizájnnal rendelkezik, nyugodtan lehet látható helyre tenni.

Hátrányok
Rövid ideje használom, eddig még nem tapasztaltam semmilyen hátrányt.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76167) xrvman válasza Gubek-Einste (#76143) üzenetére


xrvman
őstag

MaCS_70 és Gubek-Einste
Köszi szépen!

Igen, vissza olvastam, csak majd' mindegyikben 10 eszköz, torrent, és még mittomén mik vannak rajta.
Én 2 eszközről, és kb csak internetről írtam. Igaz, ezen belül nagy fájlok másolása menne felhőbe és ugyanígy lefele.
Azért gondoltam, hátha egy kisebb, de gigabites router is elég lenne.
Ám látom, szinte elhanyagolható a különbség árban, az esetlegesen torrentet tudó (AC66) és a "sima" (AC65) közt.
De ha már szóba került a torrent kliens, akkor megkérdezném, hogy ezek a routerek mennyire bírják így ezt a strapát?
Kell-e bele külön firmware, vagy a gyáriban benne van?
Mert az én olvasatomban, egy korrekt NAS-t, ami esetleg médialejátszóként is szuperál, inkább alkalmasnak vélem erre a feladatra.

(#76168) zsolt0638 válasza xrvman (#76142) üzenetére


zsolt0638
tag

ASUS AC65P a tuti!
Valódi HWNAT!!!
Bestbuy , 65p=85p!

(#76169) Gubek-Einste válasza xrvman (#76167) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De ha már szóba került a torrent kliens, akkor megkérdezném, hogy ezek a routerek mennyire bírják így ezt a strapát?
Csak erősen visszafogottan.

Kell-e bele külön firmware, vagy a gyáriban benne van?
AC66U B1 gyári firmware-rel tudja, az AC65P majd ha lesz rá OpenWRT.

Mert az én olvasatomban, egy korrekt NAS-t, ami esetleg médialejátszóként is szuperál, inkább alkalmasnak vélem erre a feladatra.
Mindig jobb a dedikált eszköz használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76170) zsolt0638 válasza sajtdavid (#76149) üzenetére


zsolt0638
tag

ASUS AC65P a tuti!
Valódi HWNAT!!!
Bestbuy , 65p=85p!
Igaz hogy ezt gigás nethez szokták ajánlani.

(#76171) gedikart válasza zsolt0638 (#76170) üzenetére


gedikart
aktív tag

És ez mit jelent a gyakorlatban?
Finally, if you use VLANs on the WAN, we will not have hardware NAT available due to a limitation of the Mediatek chipset driver.

(#76172) MaCS_70 válasza xrvman (#76167) üzenetére


MaCS_70
félisten

De ha már szóba került a torrent kliens, akkor megkérdezném, hogy ezek a routerek mennyire bírják így ezt a strapát?
Kell-e bele külön firmware, vagy a gyáriban benne van?
Mert az én olvasatomban, egy korrekt NAS-t, ami esetleg médialejátszóként is szuperál, inkább alkalmasnak vélem erre a feladatra.

Ez tisztán igények kérdése. Több ismerősöm is torrentezik, van, aki nagyban egy AC87-esen, és van, aki heti pár film letöltésével és max. 20-30 seedelésével egy N18-on. Közben sok tagú család ezekről a routerekre kötött HDD-kről filmet néz, zenét hallgat, mellesleg netezik, játszik, dolgozik, stb.

Megy a dolog a legkisebb panasz nélkül, különben már feljebb léptek volna.

Úgyhogy a válaszom egyértelműen az, hogy egy AC66u B1 már alkalmas lehet nem túl erős torrentezős igények kielégítésére. Egy próbát megér.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76173) Dragon3000 válasza MaCS_70 (#76172) üzenetére


Dragon3000
veterán

Általában a sebességgel szokott gond lenni, így ha nincs gyors nete az embernek, akkor lehet teljesen megfelel. Dedikált eszköz esetén is lehetnek gondok a sebességgel, ezért is cseréltem a gyári 2 lemezes nasom, amikor gigás netem lett, mert a torrentet max 150-200Mb/s-ig bírta, de akkor már másra nem is lehetett használni :D

(#76174) TeeJay válasza Dragon3000 (#76173) üzenetére


TeeJay
félisten

aztán jön majd a jajgatós levél hogy miért kapott büntetést :)
inkább windows meg qbittorrent és normális router
routeren/nas-on csak az torrentezzen aki tényleg ért hozzá nem úgy hogy a szomszéd tesójának a barátnőjének a sórogának az unokatesója beállíotta 1x de aztán azt se tudja mi van a kedves user.

HWNAT-os router gigabitig jó lesz utána meg majd 2,5 és 5 vagy 10gbit-nél meglátjuk mi bírja majd a gyűrődést :DD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76175) Core2duo6600 válasza TeeJay (#76174) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Miért, mi a különbség a 2 müd közt ?
Egy helyesen beállítot hálózat esetében, akik nem értenek hozzá, vagy nem tudják, hogy mire kell figyelni, mire figyeljenek ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76176) ®abstract®


®abstract®
őstag

Sziasztok. Segítséget szeretnék kérni:
Gigabit Digi netem van, csak wifin használom. ZTE beltéri 2,4 gigahertzes wifit tud, ezért vettem egy kétsávos routert: TENDA AC10U modellt. Beállításokat elvégeztem minden faxa.
Amikor a wifire kapcsolódik A készüléken megnézhetem a link sebességét, ami 2,4 gigahertz n:150Mb, 5 gigahertz n:433Mb.
5 gigahertz n ennyit tud a router? 🤔
dobozon meg a leírásában az van hogy 2,4 gigahertz n 300 Mbot tud,5 gigahertz n pedig 867 Mb ot Max.
A maximális értékeknek pont a felét érik el.
Lehet ezeken a számokon növelni valahogy? 🤔

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#76177) Gubek-Einste válasza ®abstract® (#76176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76178) ®abstract® válasza Gubek-Einste (#76177) üzenetére


®abstract®
őstag

Rendben köszi.

Szavahihetőség manapság ritka kincs.

(#76179) TeeJay


TeeJay
félisten

FONTOS!!!

ASUS AC65P = AC85P
[link]
minden infót tartalmaz a link, Vargalexnek köszönhetően tudjuk és teszteltük is!
reméljük senki nem jön újra kavarni az infókat és okoskodni hogy az AC85P mennyivel jobb
akinek sok a felesleges pénze vegyen AC85P-t de jó ha tudja semmivel nem kap többet mint a 10-12ezerrel olcsóbb AC65P :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76180) Intelligencs válasza TeeJay (#76179) üzenetére

Csak a tényszerűség kedvéért, nem okoskodtam, hogy az AC85P mennyivel jobb. Csak idézni tudom magamat: "nem tudom, hogy ez az eltérés esetleg nagyobb hatótávolságban megmutatkozik-e. Mivel összesen 10e Ft a különbség vételárban, megéri nekem a nagyobbat venni, ha jobb"

Tehát bizonytalan voltam, hogy jobb-e, mert a fórum nem 100%-ig kimerítő olvasása alapján azt gondoltam, hogy valamennyi különbség van köztük wifi tekintetében. Ki gondolná ugyanis józan ésszel, hogy pontosan ugyanolyan dobozt árul az Asus magasabb áron, és nüansznyi különbség sincs köztük. Mert szokták ugyan a gyártók ugyanazt a terméket alacsonyabb szegmensbe pozicionálva is árulni, de akkor általában valamit azért csak letiltanak.

De látod, mindenki alkalmas valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának. :) így legalább okoskodásom és kavarásom módot adott arra, hogy Vargalex összegyűjtse az infókat, és így elég egyetlen hozzászólást linkelned a jövőben. ;)

Amiről viszont nem tudom esett-e itt már szó, hogy sem a 65p sem a 85p oldalán nincs manual! Egy barátomnak akartam ajánlani természetesen a 65p-t, de előtte meg akartam nézni a biztonság kedvéért a gyári kézikönyvet, hogy tud-e access point módot, de nem találtam kézikönyvet. A specifikációban sem írják. Ha összevetem például a 66U b1-gyel, akkor a működési módnál ez van a 66-osnál: Vezeték nélküli útválasztó mód, Hatótávkiterjesztő mód, Hozzáférési pont mód, Médiahíd mód. Az AC65-nél semmi. :F Ettől függetlenül még persze alkalmas lehet rá, csak ugye én ha biztosra akarok menni hogy milyen funkcionalitással bír egy adott eszköz, mindig a gyári kézikönyvet tekintem irányadónak.

The Amiga, Born a Champion

(#76181) TeeJay válasza Intelligencs (#76180) üzenetére


TeeJay
félisten

tessék :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76182) mrmft válasza Intelligencs (#76180) üzenetére


mrmft
senior tag

Van ott meg pluszban Mesh is... Ha HW ver B2 modell.
"A RT-AC66U_B1 többféle üzemmódot támogat az igényeknek megfelelően. Válassza ki azt a módot, amely megfelel az igényeinek. Vezeték nélküli router mód / AiMesh router mód (alapértelmezett)
Hozzáférési pont (AP) mód / AiMesh router AP módban
Jelerősítő üzemmód
Media Bridge
AiMesh csomópont
Az AiMesh router mód egy hagyományos mód az AiMesh funkcióval, amely PPPoE-, DHCP-, PPTP-, L2TP- vagy statikus IP-kapcsolaton keresztül csatlakozik az internethez. A router ezután megosztja a vezeték nélküli hálózatot a helyi hálózathoz (LAN) csatlakozó kliensgépekkel vagy készülékekkel. Ebben a módban a NAT-, tűzfal- és DHCP-kiszolgálók alapértelmezés szerint engedélyezve vannak. Az UPnP és Dynamic DNS funkciók használata a SOHO és otthoni felhasználók számára támogatott. Ezt a módot akkor válassza, ha első alkalommal használ vagy jelenleg nem használ vezetékes/vezeték nélküli routert.
AiMesh csomópontok hozzáadásával létrehozhat egy AiMesh Wi-Fi-rendszert, amely plusz Wi-Fi-lefedettséget biztosít. "

(#76183) woodworm válasza mrmft (#76182) üzenetére


woodworm
veterán

Nincs hardververzióhoz kötve, minden B1-esnek tudnia kell!

(#76184) mrmft válasza woodworm (#76183) üzenetére


mrmft
senior tag

A gyakolat sajnos mast mutat, ha nalad megy annak csak orulok. Menupont megvan, csak eppen nem kapcsolodik a regi...

(#76185) Core2duo6600 válasza Intelligencs (#76180) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Nem kizárt, hogy hibáztak az Asus nál.
Eddig valóban én sem olvastam arról, hogy 2db 100% osan egyforma termék két különböző típusszámmal és áron kerül forgalomba.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76186) woodworm válasza Core2duo6600 (#76185) üzenetére


woodworm
veterán

Pedig több is van:
- ac68u >> ac66u b1
- ac1200gu >> ac57u
- ac58u >> ac1300+
- ac59u >> ac57uv2, ac58uv2

(#76187) mrmft válasza woodworm (#76186) üzenetére


mrmft
senior tag

Mar bocs, de pl. AC68U vs 66U B1 kulonbseg azert akad: WiFi gomb, cserelheto antenna, a keszulekhaz kialakitasa, tobbit ilyen szinten nem ismerem de ez miert is ugyanaz?

(#76188) Intruder2k5 válasza mrmft (#76187) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az AC68U-nak csak valami későbbi verziója - talán E1 - egyezik meg hardveresen az AC66U B1-el, az első kiadásban ott is a 800MHz-es két magos SoC volt, mint ami az RT-AC56U-ban is van.

(#76189) woodworm válasza mrmft (#76187) üzenetére


woodworm
veterán

Az eltérő design ellenére a belső ugyanaz. Minimális különbség lehet a sebességben, eltérhet a flash mérete a különböző hardververziók között.
Szerintem nem vaktában rakosgatják alsóbb kategóriákba a különböző készülékeket, hanem számolnak, hogy megéri-e külön fejleszteni oda vagy bukja még az árrésből az átpozicionálás. Pl. van még lejjebb is az ac68u és ac66u b1 kapcsán, az n66u c1 is ugyanaz a hardver.

(#76190) mrmft válasza Intruder2k5 (#76188) üzenetére


mrmft
senior tag

Igen az HW ver E1 az 1GHz-es.

@ woodworm (#76189) A cserelheto antenna es a WiFi gomb miatt a belso sem lehet ugyanaz. WiFi-ben is jobban teljesit a 68U a gyakorlatban. Ertem, hogy a fobb komponensek egyformak, de kulonbsegek vannak. A WiFi gomb pl. lehet mast nem erdekel, de nekem fontos es hasznalom is. Ettol meg mint mondtam ertem amit mondani akarsz, de a fentieket is vedd figyelembe amikor egyformanak mondasz ket eszkozt! Jelen esetben (AC66U B1 vs AC68U) az en szempontjaim szerint jogos, hogy felaras a nagyobbik Asus. Mondjuk a felar merteke, az nem jogos. Ezert lett a masodik eszkoz AC66U B1 nem pedig ujra AC68U.

(#76191) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, ...Tp-link Archer C7 routerem van, megjelent egy frissítés, kérdésem, hogy csak simán rányomok a frissítés gombra és annyi?....a beállítások meg minden más megmarad? ...érdemes erre frissíteni? (fogalmam sincs, hogy mi változik, hiába olvasom, nekem kínai :N )...bocsi ha nagyon alap dolgot kérdezek, de tényleg nem értek hozzá csak használom :))

[ Szerkesztve ]

(#76192) FatCutter válasza fireman123 (#76191) üzenetére


FatCutter
kezdő

Amíg jól működik - azaz elégedett vagy - addig NE frissíts!

(#76193) MaCS_70 válasza FatCutter (#76192) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ezt nem lehet így, kategorikusan kijelenteni.

Először is meg kell nézni, hogy milyen változtatást tartalmaz a frissítés.

Számtalan olyan belső funkció van (pl. biztonság), aminek a hiányosságait jó eséllyel nem veszi észre a felhasználó, és simán elégedetten használja az eszközt akár komoly hibákkal együtt is.

A főszabály sokkal inkább az, hogy ajánlott frissíteni -- némi tájékozódás után.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76194) FatCutter válasza MaCS_70 (#76193) üzenetére


FatCutter
kezdő

OK!
De ehhez már olyasvalaki kell, aki tudja értelmezni IT inglisül IS! a megkapható információt.
Futottam bele már vadi új, de szar firmware-be. Funkciókat kellett letiltanom, azaz a régi szintre butítottam le, azóta jó.

(#76195) vargalex válasza FatCutter (#76194) üzenetére


vargalex
félisten

Egy bizonyos gyártó egy bizonyos típusánál előfordult hiba miatt kár általánosítani...

A kolléga által mellékelt kép szerint új funkciók is jöttek be az új firmware-val. Pl. wifi időzítés.

Alex

(#76196) FatCutter válasza vargalex (#76195) üzenetére


FatCutter
kezdő

Nem általánosítok. Egy TP-Link TL-WDR4300-al fordult elő. Az utolsó FW volt szar. Csak többszöri reset után sikerült bejutnom az adminisztrációs felületére. 6 órát szívtam vele a szokásos 10-15 perc helyett.

DE! Ha egyszer már előfordult, előfordulhat máskor is, mással is. Murphy sem alszik, nemcsak az ördög. ;)

(#76197) woodworm válasza FatCutter (#76194) üzenetére


woodworm
veterán

Ez messzire visz, de a leírásból pont az esetleges bugokról nem lesz információd.
Én a leírás alapján (megváltozott, ill. új funkciók) biztosan gyári állapotra visszaállított routerre flashelnék, noha csak a Szülői felügyelet és a QoS megváltozott beállítására hívja fel a figyelmet.

(#76198) FatCutter válasza woodworm (#76197) üzenetére


FatCutter
kezdő

Olvastam ott értelmes változtatásról is, de hogy jó-e/jobb-e az új FW, azt csak hosszadalmasabb tesztelés derítheti ki minden esetben. (Ez nem csak routerre igaz.)

(#76199) MaCS_70 válasza FatCutter (#76196) üzenetére


MaCS_70
félisten

Dehogynem általánosítasz!

A következő, egyetlen mondatból állt a tanácsod:

Amíg jól működik - azaz elégedett vagy - addig NE frissíts!

Semmilyen konkrét okot vagy feltételt nem írtál -- mi ez, ha nem általánosítás?

Kétségtelen, hogy vannak rosszul sikerült frissítések, ugyanakkor vitathatatlan tény, hogy a frissítések elhanyagolása kiemelt biztonsági kockázat.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76200) Kami11


Kami11
őstag

Egyszerű a képlet, várjon a frissítéssel pár hetet. Ha valamit elrontottak benne, akkor úgyis leszedik az oldalról, sőt ha nagy a baj, akkor még cikk is lehet róla, akár itt a Ph-n is! Szóval a lényeg a türelem, ha 2-3 hét múlva is elérhető lesz, akkor már lehet frissíteni nyugodtan.
Én már egy ideje így teszek minden frissítéssel és nincs is gond belőle.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.