Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76451) Leavemealone válasza draco31 (#76449) üzenetére


Leavemealone
tag

Sziasztok!

Én egy routert keresek 120 mbites UPC-s nethez 70 m2-es 3 szobás panellakásba. 10 ezer körüli összegben tudtok ajánlani dual bandes routert amiátvszi a jelet a falakon? Most valami 5-6 ezer forintos tp linkem van amit több mint 5 éve vettem.

Köszi

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#76452) TeeJay válasza Leavemealone (#76451) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC57U 15 ezer körül 3 év garanciával
Ha azt is 5 évig használod akkor évente csak 3ezerbe kerül havonta meg 250 forintba. Egy tábla csoki csak bele fér havi szinten normális routerre

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76454) Leavemealone válasza TeeJay (#76452) üzenetére


Leavemealone
tag

Köszönöm, akkor ez lesz. Igen örülnék ha végre normális lenne, ami nem dobálja el a netet pár óránként.

PC: ASUS ROG Strix-H Z790; Intel i7 14700k+Be Quiet Silent Loop2 360mm; 2x16 GB G.Skill Trident Z 6000 Mhz, Samsung 990 Pro, Be Quiet Straight Power 11 1000W, XFX Merc 310 Black Edition 7900XTX , Phanteks NV7, WD Red 4TB, Windows 11 Pro 23H2

(#76455) abw6291


abw6291
csendes tag

Sziasztok!

SIM kártyáról milyen eszközzel (konkrét típus is jöhet) lehet a legolcsóbban megosztani mobilinternetet Wifiként egy átlagos lakásban? Régebbi okostelefon hotspot funkciója mennyire megbízható?

(#76456) plömplöm


plömplöm
őstag

megnéztem a téma összefoglalót, mintha még az én ismereteim is frissebbek lennének, kérdeznem kell. nos. egy fehér dobozos, egyébként hibátlanul üzemelő 1043nd-t kell lecseréljek egy valódi gigabitesre, mert odaért a ftth. jó lenne, ha megmaradna a 1043 2.4GHz-es ereje és bővülne 5GHz-es (*) tudással. az ár számít, azaz az ágyúval verébre megoldás, ide nekem a piac legbrutálabb routerét, nem játszik, de 40-50ezer simán lehet a kütyü. pld ez már elmegy? ez tényleges jobb, vagy csak papíron gyorsabb? ha választani kell a lefedettség és a sokgigabites wifi között, akkor lassabb legyen de a lehető legmesszebb, amit egy vastag betonfalas családiházban ki lehet hozni egy routerből. köszi

(*): ax nem kell, ac elég

[ Szerkesztve ]

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#76457) májkimiki


májkimiki
őstag

Sziasztok!
Van-e tapasztalata valakinek erről a Zyxel 4G/LTE mobil routerről? Vagy az ezeken futó szoftverről, szembeállítva mondjuk az új gen. TP-Link eszközökkel. Mindenképp olyan eszközt keresek, ami hordozható, usb-ről tölthető és van 1db LAN portja.
[link]
Ha van más ajánlat, azt is szivesen veszem. Árban 50e Ft a plafon.

(#76458) Gubek-Einste válasza tibor.sz (#76450) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leginkább ide való.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76459) Gubek-Einste válasza abw6291 (#76455) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Legolcsóbban egy használt mobil lenne de csak korlátozottan alkalmas ilyen feladatra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76460) Gubek-Einste válasza plömplöm (#76456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P legyen inkább, most ez a best buy típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76461) meri


meri
aktív tag

Hahó! Otthonra keresek VDSL2 routert. A jelenlegi egy ASUS DSL-N17U. Egyrészt wifi-n telefonok, laptopok csatlakoznak hozzá, ezzel nincs is gond. Másrészt viszont vezetéken 2 gyors desktop PC, ezeknél egyes online FPS játékokban "túl nagy" a latency / ping, ezt szeretném javítani - ha lehet.
Fortnite-ban creative módban a ping 30 körüli, normál módban 50-60 (infó a nagyobbik fiamtól). Nem idegen a terep számomra - programozó vagyok -, de nem tudom, hogy pl. egy rt-AC88U, egy wrt-s megoldás, vagy bármi egyéb cuccal csökkenthető lenne-e a desktopokon a ping. Másképp fogalmazva: mennyire szűk keresztmetszet ez a router. Ha esetleg van valakinek ötlete, szívesen fogadom. Javasolt routerek, megoldások... köszi.

uff

(#76462) MaCS_70 válasza májkimiki (#76457) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egy Zyxel 3302-vel próbálkoztam, az jónak tűnt, és mintha lenne is egy a HA-n 25e forintért.
Az akku viszont nem tudom, hogy a gyári kiszerelés része-e. Nekem nem úgy tűnt...

Van viszont a Mikrotik wAP LTE, ami Mikrotik-szintű profi beállíthatóságú eszköz. Akku nincs benne, de dedikált 12 voltos akkucsatlakozó igen.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76463) Gubek-Einste válasza meri (#76461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább sima router-t használjál és a szolgáltatói eszköz legyen a modem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76464) májkimiki válasza MaCS_70 (#76462) üzenetére


májkimiki
őstag

Pont a Mikrotik-et néztem ki elsőnek, de sajnos a sok hibás darab eltántorít.
[link]
Mint ahogy itt nyilatkoznak.
Viszont pont ilyen irányban szeretnék váltani, hogy egy komolyabb szoftverrel rendelkező eszköz legyen a routerem. Korlátlan 4G csomaggal netezek, eddig telóról hotspot-al. De kezd haldoklani a telóm és kéne egy "normális" eszköz.
TP-Link szoftverek nagyjából megvannak, de az elmúlt év történései miatt inkább más gyártót néznék. A Zyxel-t nem ismerem, bár a tutorial video elég meggyőző.

(#76465) MaCS_70 válasza májkimiki (#76464) üzenetére


MaCS_70
félisten

A hozzászólások panaszai egy év eleji szállítmányra vonatkoznak, ráadásul úgy tűnik, hogy már eleve a dobozból kivéve rosszak voltak az eszközök.

Ez szerintem ne tántorítson el -- nagyon sok helyen működnek Mikrotik eszközök felelős munkakörben!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76466) meri válasza Gubek-Einste (#76463) üzenetére


meri
aktív tag

Hmmm... az eredeti szolgálati modem egy ZYXEL P-870HN-51B volt, már nincs meg; ezt cseréltem le évekkel ezelőtt az N17U-ra. Azt mondod, hogy a Zyxel PPPoE passthrough-ban az N17U-val - ethernet WAN kapcsolattal - gyorsabb lenne? Ilyen Zyxel-t tudok még szerezni olcsón. Ennyi terhelést tudna átvenni, hogy az már érződne?

uff

(#76467) meri válasza meri (#76466) üzenetére


meri
aktív tag

Illetve, egy RT-AC68U-t is tudnék most szerezni 15e körül.

Köszi a segítséget! Visszaolvasva látom, hogy az xDSL modem - router kombót nem javasoljátok. Ennyire megfogja ezeket a kütyüket a dupla feladat?

uff

(#76468) skill84


skill84
tag

üdv!
láttam a TP-Link Archer C7 ajánlott. ha jól láttam az TP-Link Archer A7 ugyan az csak újabb.
melyiket vegyem szerintetek ? ahogy nézem C7 mindenhol van raktáron.

(#76469) Gubek-Einste válasza meri (#76467) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyire megfogja ezeket a kütyüket a dupla feladat?
Nem emiatt. Az ilyen eszközök sokszor csak korlátozottan használhatóak, nem tudnak annyit mint a sima router-ek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76470) Gubek-Einste válasza skill84 (#76468) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább Asus AC57U vagy AC65P legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76471) gyépés


gyépés
aktív tag

A hardver aprón sok Razer Portal router van jó árban, garival. Ezek nem ajánlottak?

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#76472) skill84 válasza Gubek-Einste (#76470) üzenetére


skill84
tag

asusoknál nem volt biztonsági probléma?

nem látom kiírva az antennák erősségét. most 3db-s van (TP-Link TL-WR940N)

csere oka leginkább az , hogy régi és nem akarom megvárni , hogy tönkremenjen,
nagyobb hatótáv , közös tárhely a családnak , esetlegesen jobb minőség netflxhez és hasonlókhoz.

betonfalas házba kéne inkább szülők miatt. ahol játszunk ott kábelen megy a net.
lehet , hogy túlzás egy ilyen drága készülék?

a 25öt nagyon nehezen szánnám rá. a QoS ér ennyivel többet?
leírás alapján nem találtam más különbséget.

(#76473) mrmft válasza meri (#76467) üzenetére


mrmft
senior tag

Az elegge barati ar, sot nagyon.

[ Szerkesztve ]

(#76474) meri válasza Gubek-Einste (#76469) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi, akkor most mégsem értem. Az ASUS DSL-N17U azért nem egy alap cucc. Persze nem ekvivalens egy AC68U-éval a CPU/mem, de gigabites WAN és LAN, HW NAS-os, elég sok konfig lehetőséggel bír. Akkor ezek szerint ez elé a "szolgáltatói" VDSL router-t nem érdemes befogni, gyorsabb nem lenne ez a kombó, a beállítási lehetőségek az ASUS-éi maradnának. De akkor pl. csere egy DSL-AC68U-ra segíthetne? Köszi.

uff

(#76475) Enjoy


Enjoy
addikt

Sziasztok!
Egy 60m2-és téglalakásba költöztem, ahol 200 Mbit/s-es netem van. Annyi bajom, hogy a hálót a nappalitól egy kb 40cm-s főfal választja el, ezért olyan wi-fi routert keresek, aminek relatív erős jele van, hogy az ágyból is tudjak netezni.
Továbbá fontos, hogy legalabb 5wifis eszközt stabilan tudjon egyidejűleg kiszolgálni és ne kelljen pár naponta újraindítani..
Ár: nagyon max 40e.
Előre is köszi a segítséget! :R

► més que un club ◄

(#76476) Gubek-Einste válasza gyépés (#76471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyon régi és gyenge a hardverre és tapasztalat is nagyon kevés van vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76477) Gubek-Einste válasza skill84 (#76472) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

a 25öt nagyon nehezen szánnám rá. a QoS ér ennyivel többet?
Nem feltétlenül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76478) Gubek-Einste válasza meri (#76474) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az már AC eszköz így abban igen de a többiben talán az erősebb hardver de garancia nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76479) Gubek-Einste válasza Enjoy (#76475) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U vagy AC65P megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76480) dssport


dssport
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani wifi routert irodai használatra?
Elvárások (nem kell semmi extra):
- Nem kell nagy távolságot áthidalnia, minden egy helyiségben van
- Mindent egybevéve ~5-10 eszközt kellene kiszolgálnia stabilan (nyomtatókat telefonokat is beleértve)
- Legyen friss modell és így lehetőleg időtálló, biztonságos
- Minimum 3 LAN port
- Kezeljen vendék hálózatot
- Az ára 10-20k között legyen (nagyon szűk??)

Előre is köszönöm a segítséget!!!

(#76481) farkas-j válasza abw6291 (#76455) üzenetére


farkas-j
őstag

Mi közel fél évig használtunk a munkahelyen egy Samsung S4-et WiFi megosztóként. Atom stabil volt. Utána lett ADSL

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#76482) Gubek-Einste válasza dssport (#76480) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U pont belefér de érdemes lenne üzleti használatra jobb lenne valamilyen komolyabb eszköz használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76483) dssport válasza Gubek-Einste (#76482) üzenetére


dssport
tag

köszönöm!

Milyen értelemben komolyabb?

(#76484) Gubek-Einste válasza dssport (#76483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mikrotik, Ubiquiti, olyan eszközök amelyek nem az otthoni szegmensre, hanem már az üzleti használatra terveztek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76485) dssport válasza Gubek-Einste (#76484) üzenetére


dssport
tag

Értem. Jó ötlet, de látnád, hogy most mi látja el ezt a feladatot :D Le sem merem írni a típusát... Az Asus múzeumban sincs már belőle... Szóval az Asus AC57U pont hatalmas előrelépés lesz. Még 1x kösz!

[ Szerkesztve ]

(#76486) MaCS_70 válasza farkas-j (#76481) üzenetére


MaCS_70
félisten

De milyen sebességgel? Működni nálam is működött a telefonos LTE-megosztás az RT-AC87 USB-portján, de nem ment a sebesség 20 Mbps fölé. :(

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76487) nope101


nope101
csendes tag

Sziasztok,
ide eléggé bána userként írok nem kihasználni XD
jelenleg a digis hg8247h rooter van aminél egy kicsit jobb jelerősségre lenne szükség, de a fő probléma, hogy egyre többször csak 2-3 Mbps-t tud a wifi a rooter alatt resetig :/
olyan rooterre lenne szükséégünk ami képes lenne a lakáson belül 2 téglafalon keresztül (bár ha ratjtam múlik változik a rooter helye és akkor csak1) 4-5 eszközt kiszolgálni olyan elméletben 100/50 es a netünk gyakorlatban van hogy 300/100 is van ami elvileg a rootel lan maximuma de nyilván nem erre építkeznék
ingyen lenne a legjobb, de ha 10-15k ba lerül az még elviselhető
Előle is köszi a segítséget :R

[ Szerkesztve ]

(#76488) adika4444 válasza dssport (#76480) üzenetére


adika4444
addikt

Irodai célra szerintem minimum egy Mikrotik hAP ac^2 megfontolandó lenne.

üdv, adika4444

(#76489) Gubek-Einste válasza nope101 (#76487) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U pont belefér a keretbe.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76490) nope101 válasza Gubek-Einste (#76489) üzenetére


nope101
csendes tag

köszi, most néztem, hogy xiaomi 3g elvileg hasonló hardver talán olcsóbban vagy az nem ajánlott kategória?

(#76491) woodworm válasza nope101 (#76490) üzenetére


woodworm
veterán

Ha nincs kuponod, akkor minimális az árkülönbség. A nagyobb flash és ram miatt a xiaomi egy kicsit jobb vétel cfw-re, de a garancia érvényesítése elég macerás, az asus itthoni termék.
Ráadásul egyre több helyről a v2-es R3G jön, az pedig annyival már nem jobb, mint az asus.

[ Szerkesztve ]

(#76492) Noninnyó


Noninnyó
tag

Sziasztok!
Egy jelenleg Digi 100/100-as internethez keresnék új routert. Panel lakásról van szó, 2.5 szobás, 54 nm-es. Egy régi TP-Link 1043ND-t váltana.
Vezetékkel 2 számítógép és egy TV lenne rákötve, wifin max 2-3 mobiltelefon lógna rajta. Böngészés, letöltés menne igazán, online gaming soha.
Ha erős antennája lenne jó vétellel, az piros pont :B .
Láttam, hogy ajánlottak az Asus AC57U és az AC65P.
Mit gondoltok, elég lenne nekem az 57U ?
Válaszokat előre is köszönöm szépen! :R

(#76493) Gubek-Einste válasza Noninnyó (#76492) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76494) LordPorcio


LordPorcio
csendes tag

Sziasztok! Kell vennem egy új routert mert a mostanin haldoklik a wifi (tplink TL-WDR3600), és leszűkítettem a következőkre a listát:

- TP-Link Archer C6 AC1200
- ASUS RT-AC57U
- D-Link DIR-853/EE AC1300

Ezek közül melyiket vennétek? Jelenleg ezek kaphatóak itt nálunk készleten.
Háttérinfó: 60nm régi polgári lakás, tömör és vastag téglafalak. 3db telefon, 1 pc laptop és 1 macbook pro 2017, és két ipad ami csatlakozik rá. Főleg a wifi jele lenne fontos, hogy az legyen erős. Árban ez a kategória lenne, maximum 20 000 Ft.

Előre is köszönöm a segítséget!

Psn név: LordPorcio

(#76495) adika4444 válasza LordPorcio (#76494) üzenetére


adika4444
addikt

Én az AC57U-t venném. Van/lesz rá Openwrt, jó a HWNAT-ja, és sokan használják szóval van vele tapasztalat bőven.

üdv, adika4444

(#76496) LordPorcio válasza adika4444 (#76495) üzenetére


LordPorcio
csendes tag

Köszönöm, megvettem és az alapokat be is állítottam.

Miket érdemes még beállítani, hogy a legjobb teljesítményt biztosítsa?

[ Szerkesztve ]

Psn név: LordPorcio

(#76497) xcvbxcvb


xcvbxcvb
aktív tag

Sziasztok,
Egy ismerősöm megkért hogy segítsek neki router témában, de én sem értek annyira hozzá.
Az utcájába nemrég vezették be a Telekomos optikai kábelt, elő is fizetett 1000Mbit csomagra. A régi routert elvitték, és berakták ezt a Hgw-t.
Az a probléma hogy a többi szobába a wi-fi elég x@r lett finoman szólva.
Én arra gondoltam hogy a Hgw-be egy routert kellene applikálni ami felerősítené a jelet.
Olyan routert szeretne aminek elég erős a wifi jele, hogy
az egyszintes családi házba, és hosszabb telekre használhatók legyenek a készülékek, és árba se legyenek rázós. Vagy arra gondoltam még egy routert venni a ház végébe és az beszórná a kertet is.
Nézegettem az összefoglalóban ajánlottakat, de jópárat már nem lehet kapni.
Köszi.

ELADÓ Work Sharp® Precision Adjust Knife Sharpener™ kézi késélező https://hardverapro.hu/apro/work_sharp_precision_adjust_knife_sharpener_kezi_k/hsz_1-50.html

(#76498) superTibcsi válasza Gubek-Einste (#76446) üzenetére


superTibcsi
aktív tag

Szia!
84 m2 ikerház. 4 szomszéd van. Gipszkarton válaszfalak. Vezetékesen 2 smart TV, 1 számítógép és a riasztó csatlakozna. Vezeték nélkül pedig 3 telefon 2 tablet, meg egy robot porszívó. Tudsz mondani típust ami duál wan és tudja a fall over módot? 30 eFt elég lehet rá?

Köszi.

[ Szerkesztve ]

Under construction!!!

(#76499) Ceko


Ceko
senior tag

Sziasztok!

Segítsetek legyetek szívesek! A következő feltételetek mellé milyen routert ajánlanátok?
Média szerver futtatás (javarészt full HD filmeket kéne megosztani, amit a router torrent kliense tölt le), torrent kliens, gigabites csatlakozók, csatlakozna rá vezeték nélkül kb. 20-22 db. Sonoff WiFis kapcsoló 4-5 telefon, tablet 2 laptop és vezetékkel pedig egy média lejátszó + egy TV! A Sonoff kapcsolók miatt mindenképpen egy megbízható routert szeretnék! A router egy családi házba lenne tehát jó lenne , ha WiFi jelerősséggel nem lenne probléma! A házba jelenleg egy 200 mbit-es net van bekötve.

Köszönöm szépen! :R

Légy első, amikor hallgatni, s utolsó, amikor beszélni kell.

(#76500) plömplöm válasza Gubek-Einste (#76460) üzenetére


plömplöm
őstag

köszi, lett egy ilyen. hát a soksok évi tp-link-ezés után nekem eléggé káosz a menüje, de végülis meg lett benne minden

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.