Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76301) Doky1988 válasza Gubek-Einste (#76294) üzenetére


Doky1988
senior tag

Köszi :R :DD

DokY | www.zsolti.hu

(#76302) Istuu15 válasza MaCS_70 (#76242) üzenetére


Istuu15
senior tag

Ez a HW NAT és IP-címfoglalás, hogy is működik vagy mit is jelent?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#76303) róland válasza Gubek-Einste (#76294) üzenetére


róland
veterán

Az ac57u gyári torrent kliensét el lehet érni a transmission webkliens felől (azaz a 9091-es porton keresztül).

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#76304) MaCS_70 válasza Istuu15 (#76302) üzenetére


MaCS_70
félisten

A HW NAT lényege ugye az, hogy közvetlenül a SoC-ba "égetett" program végzi a feladatot, ennél fogva baromi gyorsan. Ha viszont elkezdünk QoS-szabályokat érvényesíteni, az már nem lesz beégetve, hiszen mi találtuk ki őket, tehát szoftveresen kell kezelni az ügyet, ami értelemszerűen jóval lassabb, mint a HW, és akár túl is terhelhető, azaz érezhető lassulás jelentkezik.

A DHCP címfoglalás egyszerűen azt jelenti, hogy a routerben állítjuk be, hogy melyik eszköznek (MAC-címhez) mindig melyik IP-címet adja. Így sokkal átláthatóbb, mint ha az eszközökön állítanánk be fix IP-címet, viszont hasznos, mert tervezhetőbb lesz a hálózatunk, és egyes funkciók meg is követelik, hogy egy eszköz mindig ugyanúgy legyen elérhető. Amúgy teljesen routerfüggetlen, pár ostoba szolgáltatói eszköz kivételével minden típus tudja.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76305) D1Rect


D1Rect
félisten

Vennék 2db routert otthonra, kb 170-180nm a 2 szint.
Tudnia kellene a gigabitet, plusz pont, ha lehetne mókolni rajta az fw-t.
Tp-linket preferálnék, de ha van jó aron mikrotik is jöhet, csak otthonra kicsit túlzásnak érzem.

(#76306) Alex91 válasza D1Rect (#76305) üzenetére


Alex91
félisten

En valami Mesh rendszert neznek a helyedben...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76307) Core2duo6600 válasza D1Rect (#76305) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Abszolut nem túlzás a Mikrotik, ha be tudod megfelelelően konfigurálni, lényegében mindent meg tudsz vele csinálni.
De a wifi sebesség jelenleg nem a miki erössége.
Ha csak a wifi miatt kell, akor ahogy a kollega is javasolta a mesh rendszer, ami lényegében több ap-t jelent, amik kommunikálnak is egymással, ezt is meg lehet csinálni miki eszközökkel, bővebben a mikrotik topikban tudnak erről tanácsod adni.

De ajánható az Ubiquiti / Unifi [link] is, amire lényegében a wifi ferrárijaként is lehet tekinteni.
A beüzemelésükhoz szükséges egy controller server vagy cél hardver, de a működés szempontból nem kell állandóan futnia, szintén van saját topikja.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76308) the.odzsy


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Csak egy kérdés: van-e az ASUS AC-RT57U-hoz valamilyen cfw, amire transmission-t (vagy más letöltés vezérlőt) lehet telepíteni (Merlin,HGG...)?

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#76309) D1Rect


D1Rect
félisten

Köszi srácok, de tényleg nem akarom túltolni.
2 jó jelerősséggel rendelkező router, esetleg 1-2 repeater ha nagyon kell.

De a rendszeren összesen lenne max egy tucat wifi eszköz + pár vezetékes gép + egy saját dhcp server(pi) + egy saját kis server otthonra.

Ennyit kellene tudnia cost effective-en.

(#76310) Kami11 válasza the.odzsy (#76308) üzenetére


Kami11
őstag

OpenWrt van rá, azon belül pedig van transmission, rutorrent ha jó a memóriám.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#76311) Intruder2k5 válasza the.odzsy (#76308) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Padavan. Padavan firmware topic

[ Szerkesztve ]

(#76312) róland


róland
veterán

ASUS RT-AC57U router tudja a Dyn-DNS kezelést? (No-IP?)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#76313) Intruder2k5 válasza róland (#76312) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, illetve az ASUS-nak van saját DDNS szolgáltatása is, az asuscomm.com.

[WAN] Hogyan állítható be a DDNS?

[ Szerkesztve ]

(#76314) adika4444 válasza D1Rect (#76309) üzenetére


adika4444
addikt

Meg lehet oldani ASUS AC57U eszközökkel, hogy berakosgatod őket AP-nak. Aztán idővel jön majd, hogy nincs normális roaming, meg nem okvetlen tudod beállítani amit szeretnél.

Szerintem is útválasztónak valami MikroTik lenne jó, wi-fi-re meg UniFi. Elsőre drága, de behozza az árát. Ubi-nak is vannak útválasztói, de igazából nem dől róla az a fajta elégedettség mint a MikroTik-ekről, sokkal inkább egy újdonság a dolog. Jövőhéten talán lesz módom Edge router-X-et megnézni, de őszintén szólva tartok tőle kicsit, hogy a hAP ac^2 mögött el fog maradni. Azt tudom, hogy nincs az ER-X-ben Wi-Fi, de ezt leszámítva is nekem kissé káoszosabb mint a Tik...

üdv, adika4444

(#76315) Liquido válasza TeeJay (#76275) üzenetére


Liquido
csendes tag

TP-Link AC1200 digi optikán simán 800 megabit felett megy nálam...

Számítógép? Azt eszik vagy isszák?

(#76316) Alex91 válasza D1Rect (#76309) üzenetére


Alex91
félisten

[link] , a masodik velemenyt erdemes esetleg elolvasni.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76317) KAMI911


KAMI911
aktív tag

Sziasztok,

Tudnátok javasolni nekem routert?
* 1 Gbit Digi nethez
* 6 eszköz wifin
* 4 eszköz kábelen
* AC-s wifi net legalább (AC1350-1900)
* 1-2 USB3-as port
* Alternatív rom támogatás jó ha van, de nem feltétel.

Nettó 40-50K alatti ár.

Nem ker csuda gamer cucc.

Előre is köszönöm!

A beruházás oka, N-es wifim van csak most, illetve úgy tűnik van némi USB3 Wifi intererferenciám.

(#76318) TarekElAli


TarekElAli
csendes tag

Sziasztok !

A hirtelen öröm és felindulásól elkövetett mi r3 lassan nyugdíjaznám amúgy is félrevásárlás miatt vettem meg (másfél éve) (médiában volt 13 k körül és azt hittem hogy g-s) , és
kellene egy olyan utód ami a rendes openwrt-t támogat(nem ezt a pandorabox fork sz*pást), wifi sebességben hasonló, esetleg gigabites ,
usb kell (Lte net van csak)
és bestbuy .

(#76319) the.odzsy válasza Kami11 (#76310) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Kösz! Rátaláltam most már én is!
:R

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#76320) the.odzsy válasza KAMI911 (#76317) üzenetére


the.odzsy
aktív tag

Üdv!
Nézz át a milyen routert fórumba. Amúgy én az asusokat kedvelem RT-AC 66U B1 v. 87U...

MAGYAR vagyok nem turista!!!

(#76321) Intruder2k5 válasza the.odzsy (#76320) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Nézz át a milyen routert fórumba."

Épp ott van. :N

(#76322) varso


varso
tag

Ma megjött az ASUS RT-AC57U, és tökéletesen működik DIGI FTTH 1000 mbps net mellett!

Köszi mindenkinek a tanácsot! ;)

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#76323) TeeJay válasza Liquido (#76315) üzenetére


TeeJay
félisten

Oké mérj egyet úgy hogy közben tekered a feltöltést és meg fogsz lepődni :U

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76324) TeeJay válasza the.odzsy (#76320) üzenetére


TeeJay
félisten

Pont ez a kettő amiben szoftveres HWNAT van és gigás net esetén csutkán teker benne a proci... Inkább ASUS AC57U VAGY AC65P az való 1000-es pppoe nethez meg torrentezni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76325) adika4444 válasza TarekElAli (#76318) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Ha csak LLTE neted van, lehet át kéne gondolnod valami MikroTik LTE eszköz vásárlását. Ez passtrough-gal akár át tudja adni LAN-on a publikus IP-címet, vagy is mögé mehet bármilyen router. Az USB-s megoldások nagyon labilisak, nekem két Openwrt alapú RoOter rendszerrel szerelt routerből az egyik viszi a Huawei sticket, a másik nem. Na én ezért (is) hagytam fel ezzel az USB stick témával mert rohadt labilis...

üdv, adika4444

(#76326) FistXL válasza Gubek-Einste (#76295) üzenetére


FistXL
aktív tag

Nagyon nem megfelelő eszköz :( :( :(

Sőt mi több, egyszerűen siralmas. Egy vacak Huawei mobil routerrel 12 mb/seccel tudtam húzni a cuccot Steamről, ez 3,5-tel tudja tölteni. 60 megabitnél nem tud többet, a kis Huawei vígan ment 100-zal is. A wifi hatótávolsága pedig kritikán aluli, az 5 éves WR841N-em kenterbe veri. Szerk.: eközben pedig folyamatosak a packet lossok, gyakorlatilag felejtős vele az online multi, óránként legalább egyszer elmegy fél percre a net kábelen is és Wifin is... Óriási csalódás! :(

[ Szerkesztve ]

(#76327) MaCS_70 válasza FistXL (#76326) üzenetére


MaCS_70
félisten

Akkor vagy az adott eszköz volt rossz, vagy Te csináltál valamit rosszul.

Egy Mikrotik wAP LTE van nálam szolgálatban, kiválóan működik.

Voltak gondok, írtam is róluk elég sokat, de nem a Mikrotik hibájának bizonyultak.

Amint azt adika is írta, ez egy teljes értékű router, Level4 Mikrotik-licencel, annak minden professzionális beállítási lehetőségével, ami pár kattintással lebutítható LTE-modemmé, amikor gyakorlatilag olyan netet ad a router WAN-portjára, mint egy vezetékes szolgáltató.

Ez a modell kis nyereségű, nem irányított antennákkal rendelkezik, az SXT azonos hardver 9 dBi-s irányított antennával, ami már távolabbi tornyokat is jól vesz, de van parabolaantennás változat is.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76328) Gergello válasza viktorhu (#76297) üzenetére


Gergello
addikt

Köszi, végülis igy kötöttem be, ahogy javasoltad.
Egyik gép direktben a sagem-be, másik portba a gigás switch, abba a másik gép + az összes nyomtató. A 3. gépnek csak a wifi jutott, de az úgy is csak "kisegitő" gép.
Most van egy fölös routerem. :DDD

Sagem funkciója nem túl bő, nyomtatóknak tudtam fix ip-t adni. Wifi-t beállitani, ennyi nekem elég is. Belépés néha sz@rakaszik, de ezt irták is a t-kom fórumban.

Igy ezt tudja:

[ Szerkesztve ]

(#76329) Core2duo6600 válasza MaCS_70 (#76327) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A hozzászolló nem mikrotik eszközről beszél, ha figyeled, hogy mire válaszolt.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76330) Intruder2k5 válasza TeeJay (#76324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen az a "szoftveres HWNAT"? Nekem olyan fából vaskarikának hangzik...

[ Szerkesztve ]

(#76331) TeeJay válasza Intruder2k5 (#76330) üzenetére


TeeJay
félisten

amit Merlin írt hogy a Broadcom ARM SOC Hardware NAT funkciója szoftveres bohóckodás csak...

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76332) woodworm válasza TeeJay (#76331) üzenetére


woodworm
veterán

Azt írta, hogy egy része az, a zárt gyári driver miatt nem látni át a műkodêsét.

(#76333) Intruder2k5 válasza TeeJay (#76331) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, csak érted, a szoftveres HW NAT egy oximoron, vagy van HW NAT, vagy nincs. Ha szoftveresen van megoldva, akkor nincs. Na de mindegy is.

(#76334) Whysperer


Whysperer
addikt

Sziasztok.

Egy 2 szintes 154 m2-es könnyűszerkezetes házhoz amiben amiben vízhűtés van a padlóban. [link] Egy ilyen elég lenne ? vagy iylen esetleg? [link] [link] [link]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#76335) Core2duo6600 válasza Whysperer (#76334) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Inkább mesh rendszer lenne az ami a legideálisabb, de nyilván drágább is.
Azért jó lenne, legalább a felhasználás célját leírnád.
Miből mennyi stb...?
Milyen net elérést akarsz oszatni stb..
Mennyit szánsz rá ?

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76336) instantwater válasza the.odzsy (#76308) üzenetére


instantwater
addikt

Abban nincs gyárilag torrent?

(#76337) Whysperer válasza Core2duo6600 (#76335) üzenetére


Whysperer
addikt

10 ezer körül.

50 megás T-home internet.
lesz rajta
1 asztali gép USB wireless egységgel.
2 db laptop
1 tablet és 2 telefon.

Netezés , Youtube , filmnézés stb. Játék. World of warcraft vagy Dota 2 esetleg kis lövöldözés ,de az már nem fér bele szóval igazán WOW/WOW classic és Dota 2

3d munka miatt LogMe távolsági elérés.

Ezek lesznek. Nem tudok mesh rendszereket stb. most épült meg a ház és épül tovább szóval ,ha valamire akkor ilyen net rendszerek kiépítésére fog menni legkevesebb pénz. Ami tud nyújtani egy ilyen 10.000-es router annyit fog nyújtani. beréem azzal.

Most ezt az egészet egy tégla építésű 70 m2-es lakásban egy T-homeos huawei rotuer látja el. telejsen zavartalanul.

Na most ugye behozzák házba a T-home netet . szóval lesz egyszer egy T-home router felszerelve lentre és abba lenne egy ilyen belekötve.

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#76338) MaCS_70 válasza Whysperer (#76334) üzenetére


MaCS_70
félisten

Csatlakozva Core2duohoz:

A jelzett TP-Link router nem igazán ismert, én legalábbis nem hallottam még róla.

Tendát viszont eleve kétlem, hogy bárki is ajánlani fog itt.

Olyan routereket tudunk ajánlani, amikkel tapasztalataink vannak, és ezek alapján beváltak.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76339) Whysperer válasza MaCS_70 (#76338) üzenetére


Whysperer
addikt

Rendben . köszönöm szépen. max 13.000 Ft amit rá tudok szánni. TP-Link Archer C6 AC1200 (MU-MIMO) Router

hja és bocsánatot kérek egyetlen egy dolgot elfelejtettem. az ,hogy az egész házban úgy lett megépítve a kábelezés ,hog yminden szobába van egy hálókábel vezetve a fő ajtótól. szóval lan kábelekkel felmehet az emeletre az meg a legtávolabbi szobákba is.

Szóval akár ,ha mindegyik szobába külön tudnék egy wifi routert szerelni.

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#76340) Whysperer válasza Whysperer (#76339) üzenetére


Whysperer
addikt

Szóval az is opció lehet,hogy mindegyik szobába rakok egy [link] hogy mindenkinek saját routere lenne. és a 3 router kábellel csatlakozik a T-home routerbe!

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#76341) TeeJay válasza Whysperer (#76339) üzenetére


TeeJay
félisten

14-15 körül meg van bika Asus AC57U ami röhögve jó lesz 1/1 gigás optikai netig bezárólag és a wifije is jól szuperál

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76342) instantwater válasza Whysperer (#76340) üzenetére


instantwater
addikt

Ha minden szobába raksz egy olcsó, gyenge N es routert, azzal max azt éred el, hogy nagyon zajos lesz a 2.4GHz sávod, és az amúgy sem túl gyors N szabványú kapcsolatod még tovább fog lassulni.

Ráadásul mindenki dupla NAT mögött lesz, ha nem AP ként konfigolod őket. Ott aztán haldoklani fog elég sok minden.

Ha csak AP ként konfigolod őket, legalább a hálózat neve legyen azonos, hogy valamennyire tudjanak roamingolni az eszközök.

De én a helyedben 2019ben nem építenék wifi hálót N es eszközökkel.

[ Szerkesztve ]

(#76343) Whysperer válasza TeeJay (#76341) üzenetére


Whysperer
addikt

[link] akkor ez jó lesz?

[ Szerkesztve ]

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#76344) Alex91 válasza Whysperer (#76343) üzenetére


Alex91
félisten

Ez olyan, mint az aszpirin... mindenre jo! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76345) MaCS_70 válasza instantwater (#76342) üzenetére


MaCS_70
félisten

"Ha csak AP ként konfigolod őket, legalább a hálózat neve legyen azonos, hogy valamennyire tudjanak roamingolni az eszközök."

Ilyet szerintem ne ajánljunk! Roaming vagy egyéb nem lesz belőle, az azonos SSID-k viszont rohadt alattomos hibákat és anomáliákat tudnak okozni.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76346) instantwater válasza MaCS_70 (#76345) üzenetére


instantwater
addikt

Ok, még sosem volt szükségem ilyen hekkelésre.
Mit javasolsz a kérdezőnek "ócón"?

(#76347) MaCS_70 válasza instantwater (#76346) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az Alex által ajánlott AC57-esnél jobbat ilyen áron nem tudok központi egységnek.

A több kis AP általában jó ötlet, de kerüljön lehetőleg különböző, át nem fedő csatornákra és eltérő SSID-kre!

A roaming csak erre felkészített hálózat esetén fog megvalósulni (az Asus Roaming Assistant nem igazán az), ezt menedzselni kell. Az azonos SSID-knek legfeljebb esztétikai oka lehet, és bár nem szükségszerűen okoz gondot, ha okoz, az nem feltétlenül lesz látványos, sokkal inkább stabilitásbeli, random, sunyi.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76348) pauliboy23


pauliboy23
senior tag

Sziasztok

Asus RT-AC53 AC750

tp link archer a6 - ac1200

Ezt a kettőt néztem.

Melyik ajánlottabb?

(#76349) MaCS_70 válasza pauliboy23 (#76348) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem egyik sem. Mi alapján jött ki ez a kettő?

Az AC53-ról szerintem még most a közelmúltban is elhangzott Gubek-Einste részéről, hogy akárcsak az összes AC750-es egység, ez sem ajánlott.

Ezzel szemben kismilliószor ajánlottuk az AC57-est, ami alig drágább.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76350) pauliboy23 válasza MaCS_70 (#76349) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Mert ahol lakom, ezek raktáron vannak, és nem akartam feljönni pestre, ezért ezek, nem mintha nem érnék rá várni jövőhétig ha rendelek, azért is kérdeztem.

Sajnos nem szoktam mindig olvasni a topikokat.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.