Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75051) h1ght3chzor válasza kali (#75050) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Gigabit-es kellene, a menedzselhetőben van dhcp szerver lehetőség is?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#75052) hali_tomi


hali_tomi
tag

Hali!

Kissé megvagyok döbbenve. Valószínűleg én vagyok a béna: most lett nemrég egy RT-AC87 routerünk és körülbelül katasztrófa ami van.

Net digitől jön, ZTE-s cumón keresztül. Onnan kapja a netet az Asus. A ZTE szórja a netet ha kell, ha nem, de az ASUS lenne a fő eszköz nyilván. Azon van egy SSD is media server gyanánt. Na már most a ZTE által adott wifi hálózaton MINDIG jó a net. Stabil a kapcsolat. az ASUS-on katasztrófa. Valamikor csatlakozik. Valamikor nem. Valamikor csatlakozik és nincs internet. A legjobb, hogy az 5 GHz-es wifis hálózat néha még az is kiirja, hogy nem jó a jelszó, pedig nyilván jót írok be. Kész.

Biztos ez valami user-error, de egyelőre nem látom, hogy mi. Valamit bekavar a ZTE? Vagy az ASUS-on kellene állítanom valamit?

Volt már gyári firmware is meg Merlin is. Mindkettővel ugyanez.

Köszi előre is.

(#75053) Intruder2k5 válasza hali_tomi (#75052) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A kérdésed inkább ide való: Otthoni hálózat és internet megosztás

(#75054) scott_free


scott_free
senior tag

Sziasztok,

elromlott a Fritz!Box 7140-es routerünk, és valami hasonlót szeretnék.
Létezik olyan új, olcsó(bb) wlan-os router, amelyikre analóg telefont lehet kötni vagy van benne dect? Vagy keressek inkább egy másik használt Fritzboxot?

Köszi!

(#75055) Multibit válasza scott_free (#75054) üzenetére


Multibit
veterán

Vagy keressek inkább egy másik használt Fritzboxot?
:K

(#75056) Marko_ válasza Multibit (#75055) üzenetére


Marko_
tag

Sziasztok,

egy két szintes házba (kb 2x60m2) Digi 1000 net mellé kinéztem az ASUS RT-AC57U routert. Úgy vélem a mostani TP-LINK WR1043ND már kevés lesz ehhez. Kb az alsó szint közepén lesz elhelyezve, szerintetek megfelelő lehet ez, vagy inkább vegyem az RT-AC65P-t? :R

(#75058) modflow


modflow
veterán

Vettem ma egy új routert. Asus RT-AC66U

A net led piros, és nincs internet.
Azt írja, az ISP DHCP funkciója nem működik megfelelően.

Mi a baja?
Modem belemegy routerbe és kész. Most húztam ki a régiből és jó volt. Ennek mi a baja?

(#75060) Intruder2k5 válasza modflow (#75058) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Próbáld meg ezen topikok valamelyikében:
ASUS RT-N66U és RT-AC66U
Router gondok

(#75061) modflow válasza Intruder2k5 (#75060) üzenetére


modflow
veterán

Köszi!

Csak mindent jól csinálok és bosszantó ez.

(#75062) Gubek-Einste válasza Marko_ (#75056) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elvileg megfelelő lesz de hatótávra/sebességre nem lehet semmit sem mondani, lehet, hogy két eszköz kell majd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75063) Bigmasterl


Bigmasterl
tag

Üdv !
Szerintetek érdemes lecserélni egy Asus RT-N56u_B1 routert egy Xiaomi MI Router 3 AC1200 típusra?
500 as Diginetem van ami folyton leesik a 100 as sebességére. Router újraindítás kikapcsolás után valamivel megoldódik a dolog majd újra lelassul. Mi 3 tulajoktól kérdezném hogy mennyire megbízható illetve mennyit tud kábelen. Előre is köszi a segítséget :R

(#75064) vargalex válasza Bigmasterl (#75063) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Sima Mi Router 3-ra biztosan nem, mivel azon csak 100 Mbps-es portok vannak. Mi Router 3G-re igen.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#75065) Intruder2k5 válasza Bigmasterl (#75063) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Abszolút megbízható a Mi Router 3G, de azt feltétlen tudni kell róla, hogy csak firmware moddolással használható normálisan, mert gyárilag csak kínai nyelvű firmware van hozzá, illetve Google fordítóval vagy mobil applikációval tudod valamelyest konfigurálni, de ez egyik sem az igazi. Sebességet tekintve kábelen vígan átmegy rajta az 1Gbit/sec-es DIGI net is.

(#75066) Bigmasterl válasza Intruder2k5 (#75065) üzenetére


Bigmasterl
tag

Köszi az infót. Mi router 4 esben gondolkodom jelenleg ami 9500 körül jönne ki. Úgy olvastam van már korrekt magyar app hozzá. A 4 es megérné ezen áron szerintetek?

(#75067) Intruder2k5 válasza Bigmasterl (#75066) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nézőpont kérdése, nekem nem érné meg. Feleannyi RAM mint a 3G-ben, nincs USB, és én nem alapoznék az applikációra sem, mert vsz. az nem teljes értékű a webes admin felülethez képest, de ezen túl talán megegyeznek. Persze az is igaz, hogy az USB-s funkciók nélkül biztosan elég a 128MB RAM is. Ha nincs szükséged USB-re, akkor esetleg, de a konfigurálás miatt mindenképp erősen kompromisszumos megoldásnak gondolom, amivel azért lehetnek majd gondok. Annak még érdemes lenne utána nézni, hogy a négyesre van-e Padavan firmware, de nekem erre esetleg délután lesz időm, most még meló van.

(#75068) gondor53


gondor53
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék tanácsot kérni router ügyben. A jelenlegi régi Linksys routerünk halódik, szinte hetente kell vissza tölteni a konfigot, mert állandóan elszáll. Valamint nem tudja az IPsec-et sem.
Szeretnénk leváltani egy korszerűbbre, amivel biztonságos VPN kapcsolat építhető ki az otthoni felhasználók számára. Fix IP cím van több is. Olyan kellene, amin minden beállítás megy grafikusan, nem szeretnénk bajlódni parancssoros szöszöléssel. ( meg nem is értünk hozzá. :-) ) Valamint egy második eszközzel két telephely közötti biztonságos VPN kapcsolatot kellene kiépíteni. Jelenleg egy VPN szolgáltató biztosítja ezt viprinet routerekkel, adsl vonalak összefogásával, de ezt is szeretnénk kiváltani, mert egyrészt drága, másrészt lassú az ADSL-ek miatt.
Milyen típusokat javasoltok, illetve milyen VPN szoftvert ami biztosan jó és biztonságos?
Köszönöm előre is.

(#75069) zaskar


zaskar
senior tag

Sziasztok! Asus RT-AC57U router jelerőssége állítható a menüben? Régebben volt egy N18U routerem, annál rémlik, hogy volt ilyen lehetőség. Köszönöm.

(#75070) TeeJay válasza zaskar (#75069) üzenetére


TeeJay
félisten

Gyárilag maxon van, nincs mit állítani rajta

bigmasteri

Xiaomi helyett Asus AC57U?
Ugyanaz a proci csak kevesebb flash és RAM de legalább 4 lan port és normális gyári menü valamint 3 év hazai garancia

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75071) vargalex válasza TeeJay (#75070) üzenetére


vargalex
félisten

Viszont csak USB2, ha esetleg az is fontos lenne.

Alex

(#75072) Gubek-Einste válasza gondor53 (#75068) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a jelenlegi eszköz?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen szintű szaktudás áll rendelkezésre?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75073) Balazs_


Balazs_
aktív tag

Sziasztok!

Digis 1000-res nethez kellene router, legalább négy porttal, kábeleken pc-k (játék&torrent), konzolok lennének.
Wifi annyira nem lényeg, legyen, de a telefonok maximum Spotify-t hallgatnak rajta, semmi (film)stream vagy komolyabb használat nincs rajtuk . (Ergó ha csak 150-300Mbit, az is bőven ok.)
OpenWRT előny, de ha normális a rendszer akkor végülis tökmindegy.
USB 3.0 is előny, de abszolút nem létszükséglet.

[ Szerkesztve ]

(#75074) diegho


diegho
nagyúr

Sziasztok!

Szükségem lenne egy panzióban egy 1000Mbit-es LAN + minimum 750Mbit-es WLAN-t tudó routerre, amin tudok sávszélt korlátozni minden egyes rácsatlakozott eszköz esetében. Mit ajánlotok?

(#75075) Cirbolya_sen válasza diegho (#75074) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

Ezeket az igényeket otthoni eszközökkel nem tudod jól kiszolgálni, wifi vezérlő, hozzá vezérelt AP, és router kell az adott helyre beüzemelni.
Típusok: Mikrotik, Unifi, Cisco stb.

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#75076) Gubek-Einste válasza Balazs_ (#75073) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Mennyi lenne a beszerzésre?

Ajánlott típusok 30k-s határral: Asus AC57U/AC58U/AC65P/AC66U B1/AC1300G+, TP-Link Archer C5v4/C7
Külföldi rendeléssel: Xiaomi Mi Router 3G (kínai menüvel és 2 LAN porttal rendelkezik)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75077) Gubek-Einste válasza diegho (#75074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minimum 150-200k az eszköz költség + munkadíj egy ilyen rendszernek mert ide már belépő szintű üzleti eszközök kellenek legalább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75078) Balazs_ válasza Gubek-Einste (#75076) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Örülnék ha 15-20eFt-os kategóriába beleférne.
Elég ha abban a szobában van wifi ahol lesz a router, valószínűleg le is lesz véve az erőssége minimumközelbe.
Szomszéd nincs a helységtől 10-15m-es közelben.

TP-Link Archer C1200-zal szemeztem, csak nem teljesen értem, hogy ez pl. miben tud többet a AC65P-nél, ha a wifit leszámítom...Jók ezek a reklámszövegek, hogy játékra optimalizált, de valahogy kétlem, hogy 1ms-nél nagyobb lenne az eltérés, vagy kábelen 4K-ban nagy eltérés lenne.

[ Szerkesztve ]

(#75079) Dragon3000 válasza Balazs_ (#75078) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az elvárásaidnak egy asus rt-ac57u is bőven elég kb 15e-be kerül.

(#75080) Multibit válasza Balazs_ (#75078) üzenetére


Multibit
veterán

TP-Link Archer C1200-zal szemeztem, csak nem teljesen értem, hogy ez pl. miben tud többet a AC65P-nél
Honnan vetted, hogy az Archer C1200 bármiben is jobb az Asus AC65P-nél? :F

(#75081) bmakszim


bmakszim
senior tag

Sziasztok!

Egy AP üzemmódot támogató routerre lenne szükségem, aminek van legalábbb 4 ethernet portja is.
Szeretném, ha támogatná az ac wifi szabványt. Nincs szükség különösebben nagy jelerősségre, egyetlen egy szobát kellene kiszolgálnia, Access Pointként (tehát egy meglévő routerre csatlakoztatva), 2-2 wifin és kábelen csatlakozó eszközzel.

Szeretném nyilván a legolcsóbban megúszni.
Mit ajánlanátok?

(#75082) Multibit válasza bmakszim (#75081) üzenetére


Multibit
veterán

Csak két hozzászólást olvass vissza!

(#75083) Balazs_ válasza Multibit (#75080) üzenetére


Balazs_
aktív tag

Azt elírtam, azt nem értem hogy az Asus miben több mint az Archer. :)

Köszönöm a segítséget!

(#75084) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

Az itteni folyamatos ajánlásokon felbátorodva vettem egy Asus AC57U-t.
Sajnos közel sem hozza amit vártam tőle, a Digi-től kapott belső antennás ZTE erősebben besugározza a házat mint az ASUS!
Ez, hogy lehet?
Belső antenna vs 4 antenna :F
Az ASUS 1-es csatornán szór a ZTE az 5-ösön, nincs más wifi a környező csatornákon.
Az ASUS 2.4 és 5G-is volt próbálva, de gyengébben muzsikál mint a ZTE :W

Valami ötlet van esetleg?
15-ért többet vártam volna.
Egyelőre AC-pont ként lett bepárosítva a ZTE mellé így a 2 router lefedi a két szintet a házban, de nem így terveztem a dolgot.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#75085) Dragon3000 válasza Czimby (#75084) üzenetére


Dragon3000
veterán

Eleve két szintre több routert szoktak ajánlani vagy router mellé ap-t. A többi meg, hogy mit hoz és mit nem igazábból semmi konkrétumot nem írtál, hogy ez miben nyilvánul meg. Milyen beállításokkal...

(#75086) Czimby válasza Dragon3000 (#75085) üzenetére


Czimby
addikt

Abban nyilvánul, meg, hogy egymás mellé téve a két routert a ZTE kb mindenhol erősebb jelet és nagyobb letöltési sebességet ad.
Akkor is ha ugyanabban a helységben vagyok vagy ha a szomszéd szobában.

Milyen beállításokra gondolsz?
Átfutottam mindent, mindent rendben találtam elsőre.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#75087) Dragon3000 válasza Czimby (#75086) üzenetére


Dragon3000
veterán

PL Vezeték nélküli mód, Csatorna sávszélesség... Milyen sebességgel megy, 2,4-en és 5Ghz-en nézve is és mennyivel marad el? Nálam ac65p van 2,4GHz-en az egész lakásban (50nm) megy a telefonom 150Mb/s linkkel, a legrosszabb helyen is megvan a 80/80Mb/s speedtesttel.

(#75088) TeeJay válasza Czimby (#75086) üzenetére


TeeJay
félisten

2,4GHz : n-only legyen, fix 20mhz, 1-13 között ki keresed telefonnal wifi analyzer progival melyik sáv a legjobb
Wpa2-psk aes titkosítás

5GHz : n/ac mixed, fix 80mhz, 3 blokk közül választasz

Antenna így álljon
[link]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75089) Gubek-Einste válasza Czimby (#75084) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75090) fireman123


fireman123
őstag

Sziasztok, haldokló Linksys wrt54GL helyett vállalható a TP-Link AC1200 teljesen általános célra ? (Invitel 50Mbps net, 8 lakásos társasház) ....esetleg ebben az árkategóriában tudtok jobbat javasolni?

[ Szerkesztve ]

(#75091) Intruder2k5 válasza fireman123 (#75090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A hibás chipset miatt én inkább kerülném. Hasonló árban TP-LINK Archer C2, TP-LINK Archer C5, illetve ASUS RT-AC57U van. Én az utóbbit javaslom ha lehet.

(#75092) fireman123 válasza Intruder2k5 (#75091) üzenetére


fireman123
őstag

Köszi a segítséget! :R ....asszem az ASUS RT-AC57U lesz.

[ Szerkesztve ]

(#75093) Czimby válasza TeeJay (#75088) üzenetére


Czimby
addikt

Köszi kipróbálom így is! :R

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#75094) Yerix


Yerix
tag

Aki most szándékozik vásárolni asus rt-ac65p routert, az most tegye, mert 30.000 Ft-ról le lett akciózva 22.000 Ft-ra. Érdemes megnézni az arukereso.hu oldalon.

(#75095) gatto_ válasza Yerix (#75094) üzenetére


gatto_
senior tag

Alap, hogy ma kaptam meg az Emag-tól. :D :C

(#75096) Imilenni válasza Yerix (#75094) üzenetére


Imilenni
addikt

A szülői felügyelet dolog annyiban kimerül, hogy melyik készülék mikor csatlakozhat fel?
Esetleg max adat mennyiség bekapcsolhato rajta? Esetleg sebesség korlátozás?

Press "F" to pay respects.

(#75097) TeeJay válasza Yerix (#75094) üzenetére


TeeJay
félisten

Bestbuy most, aki routert akar gyorsan csapjon le rá míg van készlet. Tényleg beton stabil cucc, nálam kapja a terhelést hetek óta de meg sem kottyan neki :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75098) Buckey válasza TeeJay (#75097) üzenetére


Buckey
senior tag

Egy Huawei Cube mobilrouter mögé érdemes lenne berakni (a jövőre való tekinttel, ha később normálisabb net lesz) egy switch helyett?
Járna valami előnnyel a wifin kívül, amire most nincs szükségem?

[ Szerkesztve ]

(#75099) Prime110 válasza Yerix (#75094) üzenetére


Prime110
aktív tag

Így kell 3000 forintot bukni 1 hét alatt :))
De nem baj, nem bántam meg szerintem jóban maradunk.

(#75100) ricsi99


ricsi99
addikt

Routert keresek:
Amit tudnia kellene.

5g-s sim kártyát tennék bele.
Wifi megosztás /4 háló port alap.
Rá lehessen dugni egy sima /vagy valami speciális telefont/ vagy egyebet... hivás átirányítást szeretném elkerülni .....hogy a telefonszám éljen

Extra ként jó lenne gb-lan , és usb csatlakózó az otthoni megosztáshoz.
Vpn kompatibilitás se ártana de nem létszükséglet

[ Szerkesztve ]

Egy Gyűrű mind fölött, Egy Gyűrű kegyetlen, Egy a sötétbe zár, bilincs az Egyetlen...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.