Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75351) Syl válasza Dragon3000 (#75346) üzenetére


Syl
nagyúr

Köszönöm a mérést! :R
De nekem nem a sebességgel van bajom, hanem a térerővel, meg a wi-fi jel elvesztésével.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75352) Dragon3000 válasza zaskar (#75349) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszerű, míg Apple termékből van 15 felé, addig androidból van 10e, így hamarabb bele lehet futni olyan eszköz kombinációba, ahol gond van. Amúgy a kisebb hatótáv volt a gond és nem a sebesség, a példa képeimen a közeli hely méréseivel semmi gond, annyit tud az 5s wifije. Mondjuk ha neten rákeresel, hogy iPhone WiFi, akkor sok típust dob be, hogy rossz a WiFi.

(#75353) ekkold válasza vargalex (#75330) üzenetére


ekkold
őstag

A mikrotik feladata a PPPOE is. Amikor otthon leszek megnézem torrentezés közben is.

(#75354) zaskar válasza Dragon3000 (#75352) üzenetére


zaskar
senior tag

Elnézést, ha félreérthető voltam és nem hangsúlyoztam ki, hogy az emeleten végeztem a mérést, és nem a router közelében. Nem a sebesség volt a lényeg a képeken, hanem az, hogy a betonfödémen keresztül is tudja ezt. De igazad van, majd megnézem, hogy messzebb, pl. az udvaron mit tud.
Igen, az egyes telefonok wifijeinek érzékenysége eléggé eltérő lehet, de ezt nem kötném márkához vagy op.rendszerhez. Lassan 10 éve használok Apple termékeket, nekem nincs bajom a wifivel, bár elismerem, hogy némelyik korai okostelefonhoz viszonyítva csak átlagos. Pl. a Nokia N82-m anno 2007-ben kiemelkedő érzékenységgel bírt.

(#75355) Dragon3000 válasza zaskar (#75354) üzenetére


Dragon3000
veterán

Én arra utaltam, hogy bizonyos eszközök nem férnek össze egymással pl az 5s az ac65p-vel, lehet, hogy egy tp-linkkel meg tökéletes, de egy másik eszköz meg az asussal lesz jobb. Csak amikor rá kerestem az 5s wifijere, hogy mit tud, több oldalon keresztül csak WiFi hiba találatok voltak.

(#75356) Zola007


Zola007
veterán

20e alatt most milyen routert érdemes venni 1043ND v3 -ről tovább lépve?
Lejjebb nem adnám a funkciókból, ami kell feltétlen:
- dual band
- falra szerelhető kivitel
- több vlan
- 1db USB
- 500-as DIGI-t veszteség nélkül vigye LAN-on
- lehetőleg 3 év gari

köszöntem :R

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#75357) Zola007 válasza Zola007 (#75356) üzenetére


Zola007
veterán

úgy látom rögzítés, gigabit és USB és dual-band miatt kiesnek:
- TP-link Archer C2, A5, C6, C50, C60
- Asus RT-AC51, RT-AC53, RT-N18U

kb. marad:
• TP C1200 (ez az 1043 utódjának tűnik nekem)
• TP C5 v4
• Asus RT-AC57U

egyéb alternatíva?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#75358) Ano válasza vargalex (#75314) üzenetére


Ano
őstag

Tudomásom szerint valamilyen Cisco, de legalábbis a gépre telepített kliens az Cisco ... de nagyon spéci policy lehet beállítva sztem ... de nem tudom pontosan meg nem is igazán érdekel, mivel baromira nem az én dolgom azt üzemeltni ...

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#75359) vargalex válasza Ano (#75358) üzenetére


vargalex
félisten

Cidco-nak az Anyconnect-je van. Én használom két ügyfélhez is, mindkettő 2 faktoros authentikációval. Semmi gond vele.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#75360) Gubek-Einste válasza Zola007 (#75357) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

• TP C1200 (ez az 1043 utódjának tűnik nekem)
Problémás SoC miatt nem ajánlott!

• TP C5 v4
Megfelelő lehet.

• Asus RT-AC57U
Jelenleg az egyik best buy típus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75361) TeeJay válasza kezo0 (#75350) üzenetére


TeeJay
félisten

SOC/wifi vezérlő inkább itt ami bekavar
a te routeredben Broadcom van jó régi wifi vezérlő 2012-es
az AC57U-ban meg Mediatek wifi vezérlő van 2013 decemberi
más gyártó más fejlesztés simán lehet hogy valamelyik kevésbé szereti egymást
annyi viszont biztos hogy a Mediatek vs. snapdragon procis (qualcomm wifi van benne) android telefonok hasítanak :R

az AC65P-ben meg 2016-os fejlesztés már a wifi vezérlő
ezért wave 2 MU-MIMO már!!!
a másik amiben szintén wave2 MU-MIMO volt az az AC58U az is nagyon hasított 2,4 és 5GHZ AC-n is szóval jók lettek ezek a második körös wifi vezérlők
nem tudom mit változtattak a szabványon vagy mit fejlesztettek 3-4 év alatt rajta de azok hozzák a csúcsot
annyi hogy az AC58U sajnos HWNAT mentes így ment vissza refund-ba boltba

aki most vesz routert annak én már csak valami wave2-es cuccot ajánlok mert érezhetően sokkal jobb a wifi vele!!! aztán valaki meghallgat valaki meg nem

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75362) Alonso0180


Alonso0180
csendes tag

Hali! Routert szeretnék vásárolni max 16k-ig Digi 1000-hez.
-2,4 - 5 Ghz
- a jelerősség rendben legyen
Tudnátok valamit ajánlani? Előre is köszi szépen.

(#75363) TeeJay válasza Alonso0180 (#75362) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC57U jöhet csak szóba gigás nethez

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75364) Alonso0180 válasza TeeJay (#75363) üzenetére


Alonso0180
csendes tag

Köszi, az jobb választás lenne mint TP-Link Archer C1200?

(#75365) adika4444 válasza Alonso0180 (#75364) üzenetére


adika4444
addikt

A C1200 chipsethibás, szóval nem ajánlott eszköz.

Az AC57U-val nem nagyon lehet melléfogni!:K

üdv, adika4444

(#75366) TeeJay válasza Alonso0180 (#75364) üzenetére


TeeJay
félisten

fogadjunk hogy árukeresőn a router témában a top1 TP Archer C1200 és azért akar mindenki azt venni...
írok már nekik hogy az a router nagyon nem ajánlott vegyék már le a top lista első helyéről mert sz*r...

ASUS AC57U neked nagyon jó lesz gigás nethez
vagy ha kifogod jövőhéten akciósan akkor AC65P még jobb választás :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75367) tothjozsi96 válasza TeeJay (#75366) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Hol lesz akciós az AC65P? iPon?

Illetve honnan van az infó és mennyire biztos ez?
Én is nagyon figyelem.

(#75368) Dragon3000 válasza tothjozsi96 (#75367) üzenetére


Dragon3000
veterán

Foramax computers-nél most 24900Ft, árukeresőn 665 vélemény szerint megbízható a bolt.

(#75369) Alonso0180


Alonso0180
csendes tag

Valóban onnan néztem de köszi a korrigálást! Szerintem akkor az Asus lesz!

(#75370) Gubek-Einste válasza TeeJay (#75366) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

fogadjunk hogy árukeresőn a router témában a top1 TP Archer C1200 és azért akar mindenki azt venni...
Elég érdekes a Top20-as mezőny, nem is értem, hogy lehet ott némelyik eszköz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75371) uriember válasza Gubek-Einste (#75370) üzenetére


uriember
aktív tag

Szerintem az árukeresőn nem a minőség szerint rangsorolnak, hanem az eladási adatok szerint, ergo ha ezt veszik, mint a cukrot, akkor ez a top termék... :F

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#75372) Gubek-Einste válasza uriember (#75371) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nyilván való, hogy így van, csak furcsa, hogy ennyi nem ajánlott eszközt megvesznek az emberek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75373) uriember válasza Gubek-Einste (#75372) üzenetére


uriember
aktív tag

Csordaeffektus...

Értem, hogy gőzgép, de mi hajtsa?

(#75374) Jocy válasza Dragon3000 (#75368) üzenetére


Jocy
aktív tag

Én személyesen ismerem őket, korrektek. Bátran vehetitek tőlük. Be is ruháztam egy ilyen eszközre a napokban, ha már arra jártam. Ennyiért jó vétel. 😉

[ Szerkesztve ]

(#75375) farkas-j válasza Jocy (#75374) üzenetére


farkas-j
őstag

Légy szíves szóljatok, ha valahol megint 22-23eFt körül lesz 3 év garival az AC65P. Lehet benevezek még egyre. Köszi!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75376) tothjozsi96 válasza farkas-j (#75375) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Egy nem elég? ;]

(#75377) woodworm válasza tothjozsi96 (#75376) üzenetére


woodworm
veterán

Ne viccelj már, szerencsés esetben gigabites wifi link a lakáson belül!!! :P

[ Szerkesztve ]

(#75378) Dudee


Dudee
senior tag

Sziasztok!

családi ház kertjébe szeretnék wifi fedettséget, mert a ház nyílászáró cseréje óta nagyon rossz kint a vétel (fémgőzölt ablakok).

Kiszemeltem egy pontot, ahonnan a szükséges irányokba megvan a rálátás, és sikerült is a hálókábel kivezetést megcsinálni.

Ez egy kis előtető alatti rész, így oda eső/hó/jég nem kerülhet, viszont hőmérséklet természetesen a kültérnek megfelelő.
Milyen eszközt tudnátok ajánlani? Nem gondolom, hogy szükséges lenne az 5GHz, inkább jobb legyen a terjedés, persze ha létezik dual-os, konfigurálható eszköz, az is jó.

Illetve még kérdés, hogy a tápellátását ezeknek hogy szokták megoldani? Az előtető melletti padláson van 230V, de az adaptert nem szívesen tenném oda, mert nyáron brutál meleg tud lenni fent.

Köszi szépen!

(#75379) adika4444 válasza Dudee (#75378) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Valami jófajta kültéri, PoE-n át táplálható cuccra lenne szükséged... A PoE a Power over Ethernet rövidítése. Ilyenkor az eszköznek szükséges áram is a netkábelen megy, persze ezt bele is kell vinni a kábelbe, vagy olyan eszköz kell a túloldalra ami tud lenni feladó, vagy külön tápfeladó kell az eszközhöz...

Szerintem valami MikroTik vagy Ubiquiti UniFi eszköz lesz a megoldás. A pontos típust nem tudom, mert MikroTik téren kezdő vagyok még, az Ubival meg nincs tapasztalatom. Még...

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#75380) Cirbolya_sen válasza Dudee (#75378) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

MikroTik vagy Unifi, mind a kettőnek van topikja, ott kérdezhetsz nyugodtan

Cirbolya_sentinel

(#75381) Dudee válasza Cirbolya_sen (#75380) üzenetére


Dudee
senior tag

Köszönöm szépen, megkeresem a topikokat.
Az eddigi itthoni eszközeim Tplink illetve Linksys. Ők nem is foglalkoznának ilyesmivel?
Na nem mintha ragaszkodnék hozzájuk...

Köszi!

(#75382) Gubek-Einste válasza Dudee (#75381) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link EAP110-Outdoor megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75383) Cirbolya_sen válasza Dudee (#75381) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

bocsi, a TP-Linket kihagytam, pedig az is jó lesz, ha már TP-Linkeid vannak

ahogy Gubek-Einste is írta:

https://www.tp-link.com/hu/business-networking/outdoor-ap/eap110-outdoor/

[ Szerkesztve ]

Cirbolya_sentinel

(#75384) djherby


djherby
tag

Hosszas hezitálás után mégis úgy döntöttem, hogy akkor legyen az Asus rt-ac57u. Most ingyenes szállítás van rá az Aqua-nál. Továbbá utána néztem a chipset-nek. Ugyan nem broadcom, de ezt a Mediatek-et használja elég sok mikrotik router, ami ugye elég jó. Plusz ami meggyőzött szinte csak az asus vállalja föl a 4K streaming támogatását. Na és ott van még a 2 hetes teszt időszak is. Majd beszámolok mire jutottam vele.

(#75385) Dudee


Dudee
senior tag

Köszi a segítsèget mindenkinek!

PoE-vel àt lehet amúgy vinni a tápot kb 40 méter cat5e kábelen, vagy közelebb kell valahogy rácsatolni a tápot?
És a PoE használatával nem csökken a max adatátvitel az érpárok lefoglalása miatt? (persze majd utánaolvasok ennek magam is)

(#75386) farkas-j válasza tothjozsi96 (#75376) üzenetére


farkas-j
őstag

Lecserélném a másik TP-LINK Archer c5 v1.2-t is ami AP módban megy. Oda pont jobb lenne az állított ház. Már most is lecseréltem volna, de az ASUS-nak kell lenni a masternek a VPN miatt.
Vajon mennyiért lehet elpasszolni a C5-öt?

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75387) Cirbolya_sen válasza Dudee (#75385) üzenetére


Cirbolya_sen
aktív tag

ha nincs megtörve a kábel, bírni fogja a tápot is és a gigás sebességet is

Cirbolya_sentinel

(#75388) poolbig válasza Buckey (#75148) üzenetére


poolbig
aktív tag

Szia!
Ezen nem igazán van Ipv6 disabled, vagy csak nem találom, pedig jó alaposan átnéztem. Már csináltam mindent, fixáltam a csatornát, frekvenciát N-en (20Mhz) és AC-n is (80Mhz), de ledobálja még a tőle 1 méterrel lévő majd' 400e forintos céges Acer laptopomat is. :(

(#75389) Buckey válasza poolbig (#75388) üzenetére


Buckey
senior tag

Ha nem találtál a routerben ( [link] [kép] ), akkor a kliensekben kell letiltanod.
És amit nem használsz, azt kapcsold ki a routerben.

[ Szerkesztve ]

(#75390) Gubek-Einste válasza farkas-j (#75386) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vajon mennyiért lehet elpasszolni a C5-öt?
Mivel 12-15k kapható újonnan így használtan max 7-8k lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75391) TeeJay válasza djherby (#75384) üzenetére


TeeJay
félisten

Jól fogsz vele járni!
8 hónap AC66UB1 használat után mondom hogy a 15 ezres AC57U is jobb volt wifire
Lehet nincs olyan tuti Merlin FW rá de otthonra nem is kell

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75392) farkas-j válasza Gubek-Einste (#75390) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem a v1.2-es c5-öm van (3 antennás), ami hardveresen teljesen megegyezik a c7-tel.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75393) woodworm válasza farkas-j (#75392) üzenetére


woodworm
veterán

Az meg már elég koros lehet.

(#75394) farkas-j válasza woodworm (#75393) üzenetére


farkas-j
őstag

Basszus, tényleg már 4 éves :Y Akkor megtartom mert kifogástalan, jó lesz majd valakinek a családban.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75395) tothjozsi96 válasza woodworm (#75393) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Az miért probléma ha idős?
Nálam 1043ND v2.1 van, ez se mai darab, legalább 4-5 éves, hibátlan.

(#75396) woodworm válasza tothjozsi96 (#75395) üzenetére


woodworm
veterán

Vannak kivételek, de 4-5 év után elég nagy számban fordulnak már elő tápgondok a kiszáradt kondik miatt. Mondom ezt annak ellenére, hogy nálam is probléma nélkül működik egy 1043ndv1.

(#75397) tothjozsi96 válasza woodworm (#75396) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nálunk albérletben van egy WR740N, alapból se egy erős router de akkor nagyon meglepődtem amikor 1 torrentet akartam futtatni 5 szálon és eldobta a router a wifi jelerőt.

Nem hittem el!
Fórumon utána kérdezve biztos vagyok már benne hogy vagy táp, vagy valami kondi problémás.

Mondjuk az is legalább 7 éves router, de akár 9 is lehet..

(#75398) poolbig válasza Buckey (#75389) üzenetére


poolbig
aktív tag

Jaaa, hogy az IPv6 tunnel az! Ezt megtaláltam, de azt hittem, hogy ez az ISP-vel kapcsolatos. Ezt alapból kikapcsoltam, szóval ez nem lehet a gond. Van 4 andoridos telefon, egy okos TV, 4 laptop, egy NAS, egy ip kamera és a hozzá tartozó rögzítő laptop egy synology-surveillance-val. A NAS-on, a rögzítőn és a kamerán kívül minden eszköz wifizne, de nem megy, eldobálja őket a router. Olyan, mintha nem bírná a terhelést. Ha a telefonokat lekapjuk a wifiről, akkor akadás mentesen lehet a NAS-ról wifin keresztül filmet nézni. A kliensek kódolnak, a NAS csak tárol. A lányom LG G6-ja pedig konkrétan se N, se AC-n keresztül nem tud kapcsolódni, kénytelen voltam egy repeatert közbe iktatni, hogy netezhessen. Még az AC-t is kikapcsoltam, hogy csak a 2,4Ghz menjen. Nagyon csalódott vagyok, azt hittem hogy találtam végre egy jó SIM-kártyás routert, de nem... :( Netes vásárlás volt. Meddig küldhetem vissza?

[ Szerkesztve ]

(#75399) Buckey válasza poolbig (#75398) üzenetére


Buckey
senior tag

:Y
Ennyi mindent ráaggattál és még filmet is néznél rajta keresztül? Szerintem sok neki.
Ha ennyi mindent szeretnél használni, akkor tegyél mögé egy komolyabb routert, ami wifin is ki tudja szolgálni a klienseket.
Hiába volt drága (mihez képest), ez csak azért van, mert nem kell senkinek, mert mindenki vezetékeset használ, kivéve egy-két elvetemült alakot (köztük engem is beleértve), akik nem elégednek meg a pár megás vezetékes nettel.
Én egy egyszerű [switchet] raktam mögé (Huawei Cube), mert wifire nincs szükségem, vezetékes kapcsolatra igen. Ami meg megy a net felé, jön a net felől azt meg kiszolgálja a Huawei (max. 100 mega). A belső hálót meg a switch rendezi (gigás sebességgel).
Szerintem vegyél egy [ilyen] routert (ha elég neked és nincs 100 megánál több mobilnet), és olcsóbban megúszod, mintha vennél egy komolyabb 4G-set (például [ilyent] )
Különben, az MR-400-as routered RJ45-os portjai mind 100 megásak, úgyhogy nagyon sok mindenre ne számíts (a wifi is max. ekkora sebességgel kommunikál a portokkal).

Amúgy, ha jól tudom, 14 nap az elállási idő.

[ Szerkesztve ]

(#75400) poolbig válasza Buckey (#75399) üzenetére


poolbig
aktív tag

Nos, eddig gigás hálózatom volt (Asus RT-AC66U B1 + TL-108SGPE), de az AC66U B1 csak USB portos modemet fogadott, ami lekorlátozta 20/20-ra az amúgy jóval gyorsabb LTE sebességemet. Ezért vettem ezt a routert, mert ezzel simán jön átlagban 80/40-nel a net. Nekem mint látod elsődleges a wifi (a csajok itthon kinyírnak, ha vezetékre kényszerítem őket). Az elállásról már lecsúsztam, így marad ez a sz*r. Amit leírtál félig egyezik azzal, amit már B-tervként kieszeltem. Veszek mellé egy gigabites occsó AC-s wifis eszközt (talán pont amit írtál), az fogja megoldani a belső hálót, ez meg marad kvázi SIM-es net-modem.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.