Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75451) Dragon3000 válasza mrmft (#75448) üzenetére


Dragon3000
veterán

vargalex és TeeJay tesztelték, két ac65p lett wifin összekötve (egyiken a gyári ac65p szoftver a másikon nem tudom, ezt majd TeeJay leírja) és 1560Mb/s linket értek el, pedig Asus szerint csak 1300-at tud.

(#75449) Konyika
Nem fog senki, mivel, az eddig ide a fórumba író ac65p tulajoknak nincs olyan kliensük, TeeJay azért írta, hogy a klienseddel kipróbálná az ac65p-t.

[ Szerkesztve ]

(#75452) Konyika válasza Dragon3000 (#75451) üzenetére


Konyika
senior tag

Ja értem, köszi az infót :R

De akkor ellenoldali kliens nélkül honnan tudják, hogy annyit tud a 65p mint a linksys? :)

(#75453) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.
Tudnátok ajánlani megbízható routert , ami tud SIM-et IS fogadni ? ( 4G )

( Új helyre költöztünk, ahol egyenlőre nincs lehetőség UPC/Digi szolgáltatást kiépíteni, így korlátlan mobil net segítségével menne a net. )

Később ez a router lenne tovább használva kábeles nethez.

Jelenleg egy Tp-Link WR3600-as van. Ebbe nem tudok sim-et rakni, ezért cserélném.

Köszi.

-.-

(#75454) TeeJay válasza mrmft (#75448) üzenetére


TeeJay
félisten

Olvass vissza az AC65P = AC85P minden szempontból
Gyári FW alatt nincs 160MHz mód viszont van 4x4:4 stream wifi 1733-as max linken
Vargalex viszont rakott rá openwrt-t ahol van 160MHz mód így ott a te 2 antennás 160-as cuccod is 1733-at tolna
Ha Pesti vagy egy tesztet szívesen látnánk

Két router között mi 1560mbit linket kaptunk, talán egy router és egy kliens között jobb lesz

Sőt a legjobb lenne egy 80MHz 4 antennás kliens ha létezik olyan egyáltalán

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75455) Buckey válasza ubid (#75453) üzenetére


Buckey
senior tag

Szia!
Ez sokba fog így kerülni, hogy legyen egy kb. jó routered vezetékesre és legyen egy routered 4G-re, mindez [egyben] .
Szerintem egy egyszerű [4G router] , és mikor lesz vezetékes net, akkor meg egy sima router (pl.: [link] [link] ). Így akkor eladod a 4G routert, aminek az árát belefekteted a csak vezetékes routerébe.
Én is így csinálom (csak másik 4Grouter, Huawei Cube), csak nekem kell egy gigabites belső hálózat, így van egy gigabites switch is a 4G router után (no, meg csak egy kimenő RJ45 port van a routeren).

(#75456) Konyika válasza TeeJay (#75454) üzenetére


Konyika
senior tag

Ha ez nekem szólt volna akkor nem vagyok pesti. :D

(#75457) ubid válasza Buckey (#75455) üzenetére


ubid
őstag

Wuhhúú tényleg van ára.
Igen, így a második megoldás jobban tetszik.
Belső hálón van egy NAS-om, amivel TV-n keresztül szoktunk filmezni. ( max 1080p )
Ez a router bírni fogja így ? Vagy kell elé valami, ahogy te is írtad ?

Köszi!

-.-

(#75458) Buckey válasza ubid (#75457) üzenetére


Buckey
senior tag

A [TP-Link TL-MR6400] portjai csak 100 megabitesek, így ha ki akarod használni a teljes sávszélességet a NAS és a PC között, akkor egy egyszerű [switch] (nekem ilyen van) elég.
A TV LAN portja csak 100 megabites, annak felesleges a switch.

(#75459) ubid válasza Buckey (#75458) üzenetére


ubid
őstag

Köszi a segítséget !

-.-

(#75460) Buckey válasza ubid (#75459) üzenetére


Buckey
senior tag

Szívesen!

(#75461) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Sziasztok
Lehet volt már erről szó, s elnézést is érte, de lehet eladásra kínált routert belinkelni?(hardveraprós) :)

(#75462) TeeJay válasza Zsolty20 (#75461) üzenetére


TeeJay
félisten

warn lesz a jutalom érte, csak hardveraprón tedd ki :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75463) rasotamas válasza TeeJay (#75462) üzenetére


rasotamas
veterán

Szerintem nem hirdetni akarja a sajátját, hanem rákérdezni egy hirdetésre, hogy az jó-e, megéri-e.
Láttam már arra is példát, hogy ez nem volt gond, meg arra is, hogy figyelmeztetést kapott az illető.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#75464) Gubek-Einste válasza tr00p3r (#75436) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ilyen univerzális leírás nincsen, környezet és használat függő, hogy kinél milyen beállítás kell/válik be.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75465) Gubek-Einste válasza Zsolty20 (#75461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem saját hirdetést lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75466) Zsolty20 válasza Gubek-Einste (#75465) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Saját lenne, de akkor értelemszerűen sztornó. Köszönöm a válaszokat. :)

(#75467) Dragon3000 válasza Zsolty20 (#75466) üzenetére


Dragon3000
veterán

Aláírásba berakhatod, az nem tilos.

(#75468) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Sziasztok!

Segítséget kérnék. Elérhető lett nálunk a telekom optika, úgyhogy rendelnék a jelenlegi koax-os 10Mbit/s-os leváltani. 300/75-ösre gondoltam. Aztán később lehet, hogy megy a gigabites, ha nem elég. Jelenleg egy TP-LINK WR841N (V12) van, amit szeretnék leváltani. A hálózat nagy része kábelezve van, 2db TP-LINK TL-SG1008D switch segítségével. Mivel lesz IPTV is, ezért olyan routerre szeretnék javaslatot kérni, ami kezelné az IPTV-t is. A switcheket, ha nem muszáj nem cserélném le. Persze ha észszerűbb azokat lecserélni, akkor...

(#75469) Alex91 válasza -ZeeZee- (#75468) üzenetére


Alex91
félisten

Valoszinuleg olyan eszkozt kapsz a szolgaltatotil, ami router is. Szerintem raersz utana routert keresni, ha nem lesz eleg amit kapsz, bar a jelenlegi routeredbol kiindulva meglepodnek, ha nem lenne eleg a szolgaltatoi... :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#75470) -ZeeZee- válasza Alex91 (#75469) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Ok, értem amit írsz. Kis igényű vagyok, mivel elég korlátozottak voltak az eddigi lehetőségek. 10Mbitre meg elég volt ez is. Viszont, most, hogy kitárul a világ valószínűleg nem lesz elég e jelenlegi. A szolgáltatói esuzközt ugyanúgy tudom majd konfigurálni, mint egy sima routert? DHCP-t beállítani rajta, DDNS-t futtatni? A fent írt switchekkel el tudom majd érni, hogy menjen az IPTV rajtuk?

(#75471) Alex91 válasza -ZeeZee- (#75470) üzenetére


Alex91
félisten

[link], e szerint mennie kell vele...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#75472) -ZeeZee- válasza Alex91 (#75471) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

A link acces denied, úgyhogy nem tudom mire gondolsz. Megnéztem az adatlapját ott nem találtam benne IPTV támogatást, vagy IGMP proxyt. Egy másik topikban azt mondták, hogy nem képes erre, cserélnem kell, vagy olyan routert beszerezni, ami képes erre.

[ Szerkesztve ]

(#75473) Alex91 válasza -ZeeZee- (#75472) üzenetére


Alex91
félisten

Amit linkeltem, ott a rajzon szerepel az iptv is, mondjuk valoban kulon nem irjak, hogy igmp tamogatasa lenne...

Ja, nem jon be a link... [link] toltsd be megegyszer egy enterrel bongeszoben...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#75474) Dragon3000 válasza -ZeeZee- (#75472) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az Asus rt-ac65p-ben van iptv rész, ha a szolgáltató általi készülék nem felelne meg:
kép link
kép link

[ Szerkesztve ]

(#75475) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Egy Netgear Nighthawk EX7000 AC1900 router vásárlásán gondolkodom.
Az lenne a kérdésem, hogy van-e itt bárki, akinek van bármiféle tapasztalata az említett routerről?
Ennek az ára durván 40k HUF. Ilyen árban van más gyártótól esetleg jobb, megbízhatóbb router?

Segítségeteket előre is köszönöm.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#75476) TeeJay válasza Ra's al Ghul (#75475) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC65P ami 4x4:4 AC wifivel van szerelve
1733mbit csak az AC része és 600mbit a 2,4GHz N része :K
szóval már wifiben megeszi azt a Netgear-t
prociban meg főleg mivel a Netgearban 2magos 800MHz-es Broadcom van ami HWNAT mentes szóval nem nagyon ajánlott már

AC65P-ben Mediatek MIPS van HWNAT-al és röhögve viszi a gigás pppoe netet is :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75477) Zsolty20 válasza TeeJay (#75476) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Nem bántásból, de véletlen nem az AC85P-ről beszélsz? Az 2400 megás, az AC65P pedig 1790 asszem. De bocsi ha rosszul tudom. (minden másban egyeznek asszem)

(#75478) Sanyi.mTs válasza Zsolty20 (#75477) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

Állítólag ugyan az a vas mindkettőnél, csak 65P butítva van szoftveresen.

(#75479) Dragon3000 válasza Sanyi.mTs (#75478) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ahogy kiderült, még szoftveres sincs butitva.

(#75480) Ra's al Ghul


Ra's al Ghul
senior tag

Sziasztok!

Köszi a gyors választ.
Ha jól látom, árban az RT-AC85P van egy szint a Netgearrel.
Mi a RT-AC65P és a RT-AC85P között a különbség?
Mit takar a szoftveres butítás a 65P esetében.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#75481) Sanyi.mTs válasza Dragon3000 (#75479) üzenetére


Sanyi.mTs
addikt

"Gyári FW alatt nincs 160MHz mód"

ha nincs benne, akkor butítva van az sw, de ez megoldható

(#75482) -ZeeZee- válasza Alex91 (#75473) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszi, ezt az "enteres" trükköt nem ismertem. Valóban ott van a képen az IPTV, de leírásban sehol. Akkor marad a tapasztalat...

(#75483) Multibit válasza Ra's al Ghul (#75475) üzenetére


Multibit
veterán

Mi fogott meg abban a Netgear Nighthawk EX7000 AC1900-ban? Csak azért kérdezem, mert az nem router!

(#75484) Csepy


Csepy
senior tag

Sziasztok!

Milyen laternatívát tudnátok mondani Archer C7-re? (v.5.0) Mióta megvettem, érezhetően nehezen csatlakozik a monilom, néha a TV is akad, mintha nem szretnék egymást. Mobilon van, hogy mobilnettel betölt az, ami 5 mp-el előtte wifin csak tekert és nem jött be semmi. Már nem is használok wifit a telón, mert olyan, mintha nem is lenne fent a hálózaton. Persze, ha rámérek speedtest-en, akkor meg azonnal méri a full sebességet. Nem értem a dolgot.

Regards: Csepy

(#75485) Zsolty20 válasza Dragon3000 (#75479) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Ácsi, akkor lehet valamilyen szinten "tuningolni", hogy AC85P szintű legyen?

(#75486) Ra's al Ghul válasza Multibit (#75483) üzenetére


Ra's al Ghul
senior tag

Szia!

Sorry elírtam, a R7000 AC1900 gondoltam.

Theatricality and deception are powerful agents to the uninitiated.

(#75487) woodworm válasza Sanyi.mTs (#75481) üzenetére


woodworm
veterán

A chipset tudja, de az ac85p-ben sincs engedélyzve. Tehát a butítás mindkettőre vonatkozik. És nem, nem egyszerű megoldani a feloldást.

(#75488) Dragon3000 válasza Sanyi.mTs (#75481) üzenetére


Dragon3000
veterán

A 85p-ben benne van, mert erről nem találtam eddig információt.

(#75489) vargalex válasza Dragon3000 (#75488) üzenetére


vargalex
félisten

Gondolom, ez kérdés akart lenni. Mivel az RT-AC85P gyári specifikáció szerint 4x4:4-es, így 80 MHz-en jön ki a gyári specifikáció szerinti 1733 Mbps. Azaz ott sincs engedélyezve. A gyári firmware az RT-AC85P és az RT-AC65P esetében binárisan egyezik, így legfeljebb NVRAM alapján (esetleg rádió firmware alapján) tudna a firmware különbséget tenni. NVRAM-ban igazából a router típusa (ami egy string és természetesen gyári firmware alól is átírható), neve ami különbség lehet (mást nem nagyon találtam). Viszont mind a gyári firmware, mind OpenWrt szerint az RT-AC65P is 4 stream-ot kezel (azaz 4x4:4-es), 1733 Mbps-el. Ráadásul OpenWrt alatt a 160 MHz is engedélyezett (lehet, hogy a gyári firmware-ban is csak a webes felületen van korlátozva, ezt nem ellenőriztem).

Alex

(#75490) Dragon3000 válasza vargalex (#75489) üzenetére


Dragon3000
veterán

Igen kérdés akart lenni csak pont lett a vége :D

lehet, hogy a gyári firmware-ban is csak a webes felületen van korlátozva, ezt nem ellenőriztem

Ha csak a webes felületen van korlátozva ezt meg lehetne kerülni úgy, hogy marad a gyári firmware a routeren?

(#75491) vargalex válasza Dragon3000 (#75490) üzenetére


vargalex
félisten

Ha csak ott, akkor nyilván igen...

Alex

(#75492) woodworm válasza Dragon3000 (#75490) üzenetére


woodworm
veterán

Esetleg múlhat a driver verzióján, a felsorolásnál nem mindegyiknél van feltüntetve a BW160.

(#75493) pacseryk válasza vargalex (#75489) üzenetére


pacseryk
csendes tag

Hogy sikerült opewrt hegeszteni rá? Úgy látom még nincs fent támogatott routerek között.

(#75494) TeeJay válasza Sanyi.mTs (#75478) üzenetére


TeeJay
félisten

Akkor újra leírom
ASUS AC65P = AC85P minden szempontból
Gyári FW alatt nincs 160MHz mód egyikben sem, az csak openwrt alatt van, ez Asus limitálás lehet hogy vegyünk drágább routert pedig a Mediatek vezérlő tudja a 160MHz-et
Viszont 4 antennás így 80MHz mellett 1733-as AC és 600-as N wifit tud

Minden HW azonos még a FW is egyforma!

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75495) TeeJay válasza Dragon3000 (#75490) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus wrt-n tuti nincs 160MHz opció
Egyelőre nincs is rá szükség, alig van cucc ami kezelné viszont a jövőre nézve jó kis lehetőség

Újabb telefonok már biztos támogatni fogják így 2 antennás telo is tudna 1733-as linket akár

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75496) #78121280 válasza TeeJay (#75495) üzenetére


#78121280
törölt tag

Elvileg ez az lenne nem? :)

(#75497) vargalex válasza pacseryk (#75493) üzenetére


vargalex
félisten

Azért vettem, hogy megcsinálom az OpenWrt támogatást. Aztán szétszedés után kiderült, hogy azonos az RT-AC85P-vel, amire már küldött be patch-et egy emberke. Privát üzenetben javasoltam neki néhány módosítást, jelenleg itt tart a dolog. Persze, az OpenWrt forrásban még nincs benne, de saját build-et csináltam a patch-el.
Persze, mivel a 2 hardware azonos, ezért azt lehet csinálni, hogy lényegében ugyan ezt a patch-et be kell küldeni RT-AC65P néven is, vagy inkább kicsit módosítani, hogy az NVRAM-ból olvassa ki a típusszámot. Jelen patch-el annyi, hogy RT-AC65P-re feltöltve is azt mondja magáról, hogy RT-AC85P.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#75498) Yerix válasza vargalex (#75497) üzenetére


Yerix
tag

Lehet érdemes lenne külön Asus rt-ac65p fórumot nyitni. Ott mindent részletesen meg lehetne beszélni.

(#75499) vargalex válasza Yerix (#75498) üzenetére


vargalex
félisten

Van Asus routerek topic, ott mindent részletesen megbeszéltünk...

Alex

(#75500) gerrog


gerrog
aktív tag

hali
legyetek kedvesek mondjatok pár erősebb routert, amin usb csatlakozó is van (stick-es mobilnet miatt)
hát úgy max 20 ezer körül
köcce :)

Hiszek a sárkányokban, a jó emberekben és egyéb fantázia szülte lényekben.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.