Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76951) viktorhu válasza Alonso0180 (#76950) üzenetére


viktorhu
veterán

Most jól értem, hogy addig fogsz lottózni, amíg ki nem fogsz egy olyan routert, aminek a gyári beállításai pont stimmelnek a helyi wifis viszonyokhoz? Nem lenne egyszerűbb beállítani a wifit? Ha ehhez kell segítség, van wifis fórum is.

(#76952) vargalex válasza Alonso0180 (#76950) üzenetére


vargalex
félisten

Valószínűleg rosszak a beállításaid/elhelyezés, esetleg hibás a router.
82 nm családi házban még az utca végén (kb. 30 m-ig) is volt jel.

Alex

(#76953) Rexton válasza Gubek-Einste (#76949) üzenetére


Rexton
tag

Köszi a gyors választ!
Csak mennyire lenne értelme egy Mesh hálózatnak. Az AC-65P-ről sokkal jobbakat írtok itt a fórumon, mint a 66u-ról, ráadásul az olcsóbb is. A szobába egy 65P AP-nak? Ez most a "fő terv".

(#76954) Alex91 válasza Rexton (#76953) üzenetére


Alex91
félisten

Ha van LAN végpont a szobában, akkor egy AP-t tennek be, azt hali...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76955) Alonso0180


Alonso0180
csendes tag

Oké majd írok oda is csak ahogy olvasgattam a fórumon nem csak nekem volt ilyen gondom, hogy irgalmatlan gyenge volt a hatótáv és erre általában az volt a válasz, hogy még egy router... De adok neki még egy esélyt de a véleményem akkor se változik, az ASUS mint név nagyon túlvan lihegve.

(#76956) viktorhu válasza Alonso0180 (#76955) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem a név, hanem az agresszív árazás. Egyszerűen más nem tesz ilyen komoly chipsetet ilyen olcsó routerbe, még xiaomit lehet néha kínai firmware-rel kifogni. Szóval gyakorlatilag ez kell a gigabites nethez, és a kérdés az, hogy ennyiért vagy sokkal drágábban akarja valaki megoldani.

(#76957) MaCS_70 válasza Alonso0180 (#76955) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha az Asus ennyire túl van árazva, akkor melyek az a márkák, illetve típusok párban összevetve, amelyek azonos áron érdemben jobb szolgáltatásokat nyújtanak?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76958) Intruder2k5 válasza Alonso0180 (#76950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Gyorsan csináltam két "mérést", mert nálam itt van most a polcon egymás mellett egy Xiaomi Mi Router 3G, és egy ASUS RT-AC57U. 1-es csatornán szürkével az ASUS, 10-esen sárgával a Xiaomi. Mindkettőn Padavan firmware fut, de ennek igazából nincs jelentősége.

1. mérés: Körülbelül 5-6 méterre a routerektől, egy belső tégla válaszfal, talán 15cm lehet, és egy gipszkarton fal a jel útjában. [kép]

2. mérés: Kint az udvaron, körülbelül 12 méter a távolság a routerektől, egy belső ~15cm-es téglafal, egy külső ~40cm-es téglafal, és két ~60cm-es vályogfal a jel útjában. [kép] Itt már azért 70-72dBm köré leesik az ASUS jele - bár a Xiaomi se sokkal erősebb - de még bőven használható a net. Mondjuk 4 falon át, amiből kettő vályog, ez nem is meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#76959) TeeJay válasza Alonso0180 (#76950) üzenetére


TeeJay
félisten

1000-es DIGI-t miért wifin akarsz kitekerni? Nem tudom milyen routert vettél vagy hogy van beállítva de nálam 60nm 2+fél szobás panelban gyönyörűen tolta a wifit

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76960) bostone válasza Multibit (#76943) üzenetére


bostone
addikt

Az ütvefúrót nem izzítottam be, viszont egy ismerős kölcsönadott egy netis e1-et.
2 perc volt az üzembehelyezés.

(#76961) Multibit válasza bostone (#76960) üzenetére


Multibit
veterán

:C
Nem lehet nagy igényed sebesség tekintetében.

(#76962) bostone válasza Multibit (#76961) üzenetére


bostone
addikt

Ahol nélküle nincs semmi, ott ez is valami.
Majd minden szobába veszek külön routert, hogy hasítson a net. Csak előtte kivésem a falat, hogy ne látszódjon a vezeték.

(#76963) vico03


vico03
tag

Sziasztok!
Tudnátok ajánlani a wifi routerek közül olyat amivel stabilan lehet torrentezni (esetleg beépíthető sata hdd opcióval is rendelkezik) és jelenleg a legjobb ár-érték arányú?
Köszönettel előre is! :R

(#76964) adika4444 válasza vico03 (#76963) üzenetére


adika4444
addikt

Néhány ASUS modell, és custom firmmel más eszköz is befogható a célra. Az más kérdés, hogy a routeren torrentezés tényleg az a szükségszerű megoldás, ha nem kell nagy sebesség, akkor jó lehet, pl. csak seedbentartásra. Ezeken általában USB csati van, szóval mehet rá HDD, de célszerű külső táppal.

SATA csatis routerek pedig drágák (ha egyáltalán van), MSATA-s MikroTik-et láttam, de azon meg nincs torrentezés, hacsak nem berheled szét Openwrt-tel (már ha támogatott).

Szóval a SATA csatoló igénye az vagy NAS vagy home server által lehet kielégítve.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#76965) vico03 válasza adika4444 (#76964) üzenetére


vico03
tag

Köszönöm.
Tudnál konkrét típust is ami "elfogadható" áron (20-40E ft között) van?

(#76966) adika4444 válasza vico03 (#76965) üzenetére


adika4444
addikt

Ebben az ársávban a legajánlottabb eszköz az ASUS AC65P, hamarosan lesz rá hivatalos Openwrt is. Routingra kategóriájában kimagasló, főleg, hogy egy átmatricázott AC85P annak minden előnyével együtt.

Viszont a Wi-Fi az minden környezetben más, szóval kábelen garantálható csak, hogy az AC65P a giga/giga netet is viszi masszív torrenttel, már ha nem a router végzi a Linux ISO-k fel- és letöltését hanem egy izmos vas mögötte.

üdv, adika4444

(#76967) odrif


odrif
MODERÁTOR

Üdv!
Megéri az Asus RT-N18U routeremet lecserélni AC65P-re?
(gigabites internet adott, NAS torrentezik)

20 éve a Prohardveren

(#76968) Gubek-Einste válasza odrif (#76967) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Attól függ mik az igényeid és milyen környezetben használod.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76969) odrif válasza Gubek-Einste (#76968) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Társasházi környezetben használom, ahol van rengeteg wifi.
Különösen nagyobb igényeim nincsenek.

20 éve a Prohardveren

(#76970) Gubek-Einste válasza odrif (#76969) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor megéri a csere.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76971) anonymus89


anonymus89
addikt

Sziasztok!

Leírom az előzményt ha nem gond. Volt egy Connectbox adott upc 240Mbites nethez ami sajnos bekakilt annyira, hogy már távolról sem tudta elérni a upc. Mondtam, hogy ubee-t nem kérek így kaptam egy Technicolor TC7200-ast de sajnos a hatótávval nem vagyok elégedett.
Valszeg költözés is lesz társasházba így olyan routert keresnék aminek jobb a hatótávja de mondjuk nem kerül többe mint 20.000,-Ft és esetleg elboldogul a digi 1000-es netjével.
Egyelőre csak mobileszközökhöz később Nas-hoz is lenne használva torrentre.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#76972) MaCS_70 válasza anonymus89 (#76971) üzenetére


MaCS_70
félisten

Miután ez gyakorlatilag mindennapos téma itt a fórumon (csak egészen keveset kellett volna visszaolvasnod), így eléggé könnyű a válasz:

Olcsóbb megoldásként ajánlott az Asus RT-AC57u, aminél drágább, de jobb is az RT-AC65P.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76973) anonymus89 válasza MaCS_70 (#76972) üzenetére


anonymus89
addikt

Bocs elfelejtettem hozzáírni, hogy kettőt nézegettem TP-Link Archer C6-os és Asus RT-AC57u.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#76974) MaCS_70 válasza anonymus89 (#76973) üzenetére


MaCS_70
félisten

A C6-ost nem ismerem, de emlékeim szerint itt már többször is ajánlották helyette az Asust -- de tényleg keress vissza, és fél perc alatt többet fogsz tudni.

Ha 20e Ft van a beszerzésre, akkor szerintem érdemes egy kicsit emelni, és RT-AC65P-t venni. Az élettartamára vetítve napi 3-4 Ft a többletköltsége, és erősebb eszköz. (Igaz, a GUI-ja kevesebbet tud, bizonyos funkciókhoz mókolni kell, de azok szerintem a TP-Linkben eleve nincsenek benne.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76975) anonymus89 válasza MaCS_70 (#76974) üzenetére


anonymus89
addikt

Oksi, köszi megnéztem mindet.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#76976) gyépés válasza anonymus89 (#76975) üzenetére


gyépés
aktív tag

Ha visszaolvasol, az alzára van kupon, 4000-rel olcsóbb lesz.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#76977) anonymus89 válasza gyépés (#76976) üzenetére


anonymus89
addikt

Köszönöm most azon munkálkodom, hogy minél jobb legyen. :R

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#76978) mindfreak21


mindfreak21
csendes tag

Sziasztok!!

Előre is bocsánat, valószínűleg már 1000x volt kérdés a topikban, de azért felteszem :D
Digi 1000es netes szerződést kötöttem ma, ott mondták hogy a routert jobb híján nekem kell intézni.
Mi most a legmegbízhatobb, lehetőleg felhasználó barát router a piacon?
Nagyon maximum 20E körül költenek rá. Nem nagy lakás, 60m2 2 telo, laptop, ps4 meg egy tvn az iptv adás menne róla. Tud valami kis extrát ( nem kv főzésre gondolok) :), az +pont.
Előre is köszönöm a válaszokat mindenkinek

(#76979) Dragon3000 válasza mindfreak21 (#76978) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak 6 hozzászólást kellett volna visszaolvasni, mivel szinte ugyanez a kérdés elhangzott és ott a válasz is.

(#76980) Alex91 válasza Dragon3000 (#76979) üzenetére


Alex91
félisten

Nem jo az osszefoglalo cime, inkabb ezt kellene: Milyen routert? Asus RT-AC65P-t! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76981) Dragon3000 válasza Alex91 (#76980) üzenetére


Dragon3000
veterán

Figyelj, ha jövőre ezen az áron lesz jobb és megbízható router, elhiheted, hogy azt fogják ajánlani, nem értem miért kellenek ezek a hülyeségek, ha valakinek más volt fontos, annak a 66u b1-et ajánlották vagy a xiaomi mi 3g-t mily érdekes mi?

(#76982) woodworm válasza Alex91 (#76980) üzenetére


woodworm
veterán

Engedd már el a témát!
Inkább mondj egy a feltételeknek megfelelő ajánlatot és tartsd a hátad, ha nem válik be.

(#76983) Alex91 válasza Dragon3000 (#76981) üzenetére


Alex91
félisten

Ezt most komolyan mondtam. Kevesebbszer kellene esetleg leirni. Vagy beirni, hogy mindenre jo ez, de ha megis ugy gondolja, hogy neki ez nem lesz jo, na akkor kerdezzen! (Bar van egy gyanum, hogy akkor is ez lesz majd neki ajanlva mint a neki megfelelo router :) )

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76984) Dragon3000 válasza Alex91 (#76983) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha valaki leírja mire kell és mennyiért, akkor annak megfelelően van ajánlva egy bevált típus azzal mi a bajod? Ahogy írták ajánlj egy megfelelőt, de ha szar, akkor vedd meg tőle ok?

[ Szerkesztve ]

(#76985) MaCS_70 válasza Alex91 (#76983) üzenetére


MaCS_70
félisten

Van abban valami ráció, hogy a téma-összefoglalónak egy tömör, de szájbarágós ajánlással kellene kezdődnie, ami a kérdezők kb. 90%-ának meg is válaszolja a még fel nem tett kérdését.

A részletek meg jöhetnek utána, az irántuk érdeklődők számára.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76986) Alex91 válasza MaCS_70 (#76985) üzenetére


Alex91
félisten

Igen. Leirni, hogy atlagos felhasznalasra, ilyen sebesegu netig, ekkora teruletre most ez a legjobb vetel ennyi osszegig. Aztan lehetne frissitgetni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76987) TeeJay válasza Alex91 (#76986) üzenetére


TeeJay
félisten

mivel láthatólag egyre többeknek van DIGI 1000 FTTH meg Telekom 1000/1000 FTTH
és ezek ugye pppoe csatlakozással mennek egyre többeknek ez a tuti tanács hogy
ASUS AC57U vagy AC65P vagy Xiaomi Mi3G ha még kapható
mert ezekben van a Mediatek MIPS 2magos proci meg a f@sza HWNAT és még akkor is érződik milyen villámgyors ha nem torrentezik az ügyfél mert nagyon jól hasít több telefonnal is egyszerre.
Persze Broadcom procisban is van már HWNAT-os AC86U néven csak az 60ezres történet míg az előző három 10-20ezer körül kapható
Mondjuk mivel jön mostanában a DOCSIS 3.1 is Telekomnál meg gondolom UPC/Vodafone is be fogja hozni oda is ajánlható simán főleg az AC65P a 4antennás 1733-as AC wifi miatt
igaz ott nincs pppoe szóval ott kevésbé lényeg a HWNAT :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76988) viktorhu válasza TeeJay (#76987) üzenetére


viktorhu
veterán

Ha nincs iptv akkor a telekomnál is lehet bridge-be kérni a kábelmodemet, a upc-nél meg eleve nincs ilyen korlátozás, szóval pppoe nem kell, de hw nat annál inkább.

(#76989) TeeJay válasza viktorhu (#76988) üzenetére


TeeJay
félisten

DHCP-hez tudtommal nem kell annyira bika router mert csak a pppoe eszi meg keményen a router procikat.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76990) viktorhu válasza TeeJay (#76989) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem a DHCP-hez kell, hanem a natoláshoz. Címfordítás mindenképpen kell, kivéve ha AP módban csatlakoztatod a hgw-re.

(#76991) TeeJay válasza viktorhu (#76990) üzenetére


TeeJay
félisten

mármint úgy értem hogy a natolásnál a pppoe ami megtekeri a router procikat, ahol dhcp van az sokkal kevésbé szívja
régen volt valami TP-link táblázat 6-8éve az akkori routerekről hogy pppoe alatt mennyit tudnak WAN-on meg dhcp alatt és sokszorosát tudta ugyanaz a router

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76992) woodworm válasza TeeJay (#76991) üzenetére


woodworm
veterán

Nem volt az sokszorosa, + 20-30%.

(#76993) vargalex válasza woodworm (#76992) üzenetére


vargalex
félisten

Bizony a nem HW NAT képes routereknél volt az majdnem a duplája is. Pl. itt az 1042ND.

Alex

(#76994) Intruder2k5 válasza woodworm (#76992) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, anno RT-N16-al csináltam ilyen tesztet.

PPPoE WAN kapcsolat: 130/100Mbps
PPPoE WAN kapcsolat + BCM NAT: 215/165Mbps
DHCP WAN kapcsolat: 155/115Mbps
DHCP WAN kapcsolat + BCM NAT: 260/195Mbps

Ugyebár a BCM NAT a CTF-hez hasonlóan egy szoftveres NAT gyorsító megoldás Tomato alatt, de azért ahhoz képest kevésbé hatékony.

(#76995) Intruder2k5 válasza vargalex (#76993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen ez mondjuk rémlett nekem is, hogy TP-LINK-nél ez durvábban jött ki. Emlékszem a 1043 topikban is volt akinek csak ~70Mbps körül ment a DIGI net a v1-es vassal.

(#76996) Orgi


Orgi
őstag

Sziasztok, tudom részletkérdés, de csak kíváncsi vagyok, láttam az Asus honlapján hogy van már v2-es verzió az AC-57u-ból, vajon mi lehet a különbség? És ha most vesz vki már a v2-t kapja vajon?

(#76997) Multibit válasza Orgi (#76996) üzenetére


Multibit
veterán

(#76998) fsdb válasza Multibit (#76997) üzenetére


fsdb
aktív tag

v2 -nél nem ír usb-t, viszont van hozzá led kijelzés, meg egyéb apróságok. :)

(#76999) xEon1337


xEon1337
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Netgear R6400-as routerem van, pár napon belül Telekom 1000/25-ös netünk lesz. Ez a router elég lehet hozzá, vagy érdemes lenne továbblépnem?
Netgear és Synology (pl. RT2600ac) amik szimpatikusak.

Ami kizárt: Asus, D-Link, TP-Link.

Köszönöm előre is!

"Less but better" - Dieter Rams

(#77000) krealon válasza Orgi (#76996) üzenetére


krealon
veterán

"láttam az Asus honlapján hogy van már v2-es verzió az AC-57u-ból, vajon mi lehet a különbség?"

Lecsereltek a Mediatek chipset-et Qualcom-ra.
Tul jora sikeredett az elso verzio hardvere, az arhoz kepest. :B

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.