Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76701) envagyok


envagyok
veterán

Az RT-AC66U_B1 és az rt-AC68U között milyen különbségek vannak?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#76702) blakey válasza envagyok (#76701) üzenetére


blakey
titán

Mindkettő volt nálam huzamosabb ideig, majd írok ha gép előtt leszek.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76703) mutyi


mutyi
őstag

Tudtok-e ajánlani egy erős, megbízható 4g routert?
Olyan kellene, aminek külső antennája van a mobilhálózat irányába és legrosszabb esetben akár ki is lehet vezetni az ablak elé vagy a tetőre az antennát, ha esetleg nem lenne elég térerő.

(#76704) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Clinet Bridge avagy WISP Bridge mód
ilyen gigabites routert keresek. 5Ghz t tudja.
ddwrt, openwrt, tomato vel is jó, de csak ha vissza állítható, de jobban örülnék ha alapból tudná.

[ Szerkesztve ]

(#76705) blakey válasza envagyok (#76701) üzenetére


blakey
titán

Kb. ugyanaz a kettő, hiába ír mást a doboz vagy a weboldal, de azért érezni lehet, az AC68U-n, hogy egy picit stabilabb, jobb a lefedettség, azaz biztosabb a kapcsolat, sebesség kb. ua. Mindkettő melegszik és hasonlóan viselkedik terhelés alatt. Firmware ua, nincs különbség.
A cserélhető antenna és az álló készülékház azért egy picit jobban néz ki, ha 5-7e Ft a különbség akkor megéri az AC68U-t választani, ha több akkor nem.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76706) MaCS_70 válasza mutyi (#76703) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mikrotik SXT vagy LHG LTE kit

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76707) vargalex válasza lanszelot (#76704) üzenetére


vargalex
félisten

Az általad már megvett (ha még nem vitted vissza) Asus RT-AC57U-ra feltehető az OpenWrt, amivel megoldható, amit szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#76708) envagyok válasza blakey (#76705) üzenetére


envagyok
veterán

Köszi.
Sajnos nagyobb az árkülönbség. :(

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#76709) blakey válasza envagyok (#76708) üzenetére


blakey
titán

Vehetsz AC65p-t is, jobb az előző kettőnél, leglábbis jobbn terhelhető és kevésbé melegszik.
Alap router funkciókat vígan ellát.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76710) envagyok válasza blakey (#76709) üzenetére


envagyok
veterán

Aimesh kell mindenképpen.
Eddig is 2db Asus rt-ac56u routerem megy a házban, de eléggé nehézkes a wifi váltás.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#76711) lanszelot válasza lanszelot (#76704) üzenetére


lanszelot
addikt

Erre valaki?

ha mókolni kell akkor csak ddwrt vel

[ Szerkesztve ]

(#76712) Gubek-Einste válasza lanszelot (#76711) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos a client mód már az Asus router-eiből is kikopni látszik.

[link] - OpenWRT miért nem jó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76713) lanszelot válasza Gubek-Einste (#76712) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,
Azért nem jó mert 2 napja szenvedek vele.
A webes felület elérése is igen nehezen ment, de a kezelése egyáltalán nem.
A router jelszaván kívül semmit se tudok beállítani. Vagy nem engedi, vagy sehol se találom a dolgokat.
Túl bonyolult nekem. Ddwrt vel nincs ilyen gond.
Rendeltem arany áron egy TP-Link C7 -et, mivel sehol senki sem ajánlott semmit. Ha az se lesz jó vissza küldök mindent, és veszek egy régi 2Ghz-s tp- linket, ami elromlott.

(#76714) vargalex válasza lanszelot (#76713) üzenetére


vargalex
félisten

Az a két napja inkább tegnap délutántól. De az OpenWrt wiki nagyon jó, érdemes lenne megnézni...

Alex

(#76715) lanszelot válasza vargalex (#76714) üzenetére


lanszelot
addikt

16-án reggel kaptam meg a csomagot, magamtól is megpróbáltam utána járni.
Igen, néztem openwrt hogyanokat....asus-nál leírom.

(#76716) fogtunder


fogtunder
nagyúr

Tp-Link Deco M4 tapasztalat router módban van valakinek? Sajnos kereső nem volt a barátom. Vettem egy 3-as pakkot, mert az edigital éppen akciózza és ki akarom próbálni, igazából az érdekelne, hogy vajon le tudja-e kezelni a gigás Digi netet, vagy hagyjam bent a mostani routert és menjenek AP módban?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#76717) Gubek-Einste válasza fogtunder (#76716) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen típusú a jelenlegi router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76718) pegazus11


pegazus11
csendes tag

Sziasztok router vásárlás előtt állok. Egy családi ház lefedettségére kellene. Segítséget illetve véleményt szeretnék kérni erről a 2 routerről.
- Asus RT-AC88U AC3100 Dual-band gamer wireless router
- ASUS ROG Rapture GT-AC2900 Gaming Router GT-AC2900

Ti melyiket ajánlanátok?
Válaszokat előre is köszönöm!

(#76719) Vegha válasza Vegha (#65290) üzenetére


Vegha
senior tag

Újra aktuálissá vált egy router modernizálás, az Asus WL-500g Premium-om hosszú vergődés után bedobta a törölközőt.
Az elsődleges szempont továbbra is a minél nagyobb hatótáv. Ha jól sejtem ebben nem volt történt áttörés az elmúlt 1,5 évben, ugye ? Akkor az Asus RT-N18u tűnt jó választásnak, de ez azóta már nem kapható. Mit ajánlanátok helyette ? Vagy ha lenne további ötlet lefedettség növelésére, arra is nyitott vagyok. (kaptam egy ilyen antennát, nem tudom ezzel mennyire érdemes játszani) Az usb-s fájlmegosztós megoldásról sem szívesen mondanék le, de jó lenne ha ezt már grafikus felületen lehetne intézni kényelmesen. 5 GHz nem szükséges mert alig van wifi hálózat a környéken.

(#76720) fogtunder válasza Gubek-Einste (#76717) üzenetére


fogtunder
nagyúr

N18U, az CTF-el elbírja, csak fölöslegesen minek legyen ott, ha igazából nem kell? Így is eléggé tele van a TV melletti rész.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#76721) gyépés


gyépés
aktív tag

Sziasztok!
Asrock G10-et tudnék venni 32 ezerért. Nem tűnik rossz vételnek, mit gondoltok? Sima wifi funkciók+samba+lightos torrent menne rajta alkalmilag. Nekem erre megfelelőnek tűnik.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#76722) gyépés válasza gyépés (#76721) üzenetére


gyépés
aktív tag

Pontosabban ezek közül gondolkodok valamelyiken:

Asrock g10 - 32 ezer
Dlink dir-868l - 22 ezer
Linksys ea6900 - 33 ezer
Asus rt-ac66-b1 - 25 ezer

Az Asus kb. tudom mire jó a kommentek alapján, a kérdés inkább az, hogy a másik járom ár/érték arányban megéri-e hozzá képest.

"Ha kell, ha nem, ha muszáj... Hívjatok úgy: SZOMORÚ SZAMURÁJ!" by Kocsor Zsolt

(#76723) Gubek-Einste válasza pegazus11 (#76718) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76724) Gubek-Einste válasza Vegha (#76719) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manapság már nem érdemes csak 2.4 GHz-s eszközt venni, kapni sem lehet már ilyet nagy számban.
Asus AC57U vagy AC65P amit érdemes lenne megnézni.
A linkelt antennával nem sok mindent lehet kezdeni, távolsági linkre jó volna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76725) Gubek-Einste válasza fogtunder (#76720) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább hagynám azt fő egységnek és a TP-Link csak a wifi-ért felelne. Ha támogatja akkor vezetékes módon kötném össze őket.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76726) Gubek-Einste válasza gyépés (#76722) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tapasztalat nincsen az ASRock-kal így eléggé lutri, hogy milyen lesz, az Asus ismert és kipróbált eszköz így abban lényegesen kevésbé fog csalódni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76727) fogtunder válasza Gubek-Einste (#76725) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Van wired backhaul, anélkül meg se venném.

Igazából onnan indultunk, hogy TP-link eap245, de az kicsit ágyúval vérébre, plusz a Mesh működéshez kell egy kontroller is, aztán néztem a Synology MR2200ac-t, ott megint az van, hogy tök jó csomag, de a szoftveres rész töredékét használnám csak ki, és a harmadik antenna csak backhaulra van fenntartva. A Deco 4 meg 50K alatt megáll, legrosszabb esetben átszerelem Apámék házába, ott amúgy is folyton küzdelem van, mert hiába mondtam, nem kábelezték be a házat.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#76728) kgb12


kgb12
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok, és a véleményeteket szeretném kikérni.

1000Mbit/s nethez keresek routert egy családi házba. Nagyrészt tégla falak vannak, és két szintet kellene ellátnia internet elérhetőséggel. Eszközök amik kapcsolódnának hozzá egy számítógép, két laptop, két okos TV, két konzol meg okostelefonok nagyrészt.
Beszerzésre nagyjából 70 ezer Ft-ot tudok ráfordítani.

Segítséget előre is köszönöm!

(#76729) Gubek-Einste válasza kgb12 (#76728) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szintenként egy-egy Asus AC57U vagy AC65P megfelelő is lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76730) kgb12 válasza Gubek-Einste (#76729) üzenetére


kgb12
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a segítséget! Szerintem AC65P lesz a kiválasztott.

(#76731) pegazus11 válasza Gubek-Einste (#76723) üzenetére


pegazus11
csendes tag

1. 1 30cm-es betonfal az emelet és földszint között, illetve az emeleten vannak fallal elválasztott szobák de az nem beton.
2. 1 gigás digi
3. 1pc, 1xbox, 3-4 mobil
4. 70 körül tudnám kb.
5. Igazából más egyéb igény nincs legyen megbízható, jelet ne vagy csak nagyon ritkán dobja el, egy 8 éves tplink lesz nyugdíjazva. Legyen erős jelerősség.
+1. Ha esetleg tudsz ebben az árban jobb routert szívesen meghallgatom.

(#76732) Gubek-Einste válasza pegazus11 (#76731) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen áron nem nagyon tudok más eszközt, max az új AX58U ami mostanság jelent meg de még semmilyen tapasztalat sincsen vele.
A GT-AC2900 az RT-AC86U-val egyezik meg.
Szerintem azt vedd meg amelyik szimpatikus.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76733) meri válasza Gubek-Einste (#76732) üzenetére


meri
aktív tag

Jaja, a GT-re viszont csak gyári firmware - "csicsás" Asus WRT interface - van, Merlin-féle nincs.

uff

(#76734) Vegha válasza Gubek-Einste (#76724) üzenetére


Vegha
senior tag

Koszi

(#76735) Danken88


Danken88
csendes tag

Sziasztok,

~60m2 panel lakás közepére kellene egy új router, mivel a jelenlegi tp link 3600-as elkezdte dobálni a wifi jelet (egyébként eddig meg voltam vele elégedve).
Egyelőre 100mbites a net, de ez a későbbiekben bővítésre kerülhet. Madzagon lógna rajta egy PC és egy NAS, illetve 2,4 és 5 GHZ-en vegyesen nagyon max 10 eszköz.

Custom fw nem feltétel, de előny.
20k körül gondolkodom árban, ha többet is ajánlotok, azt megköszönöm :R

(#76736) Dragon3000 válasza Danken88 (#76735) üzenetére


Dragon3000
veterán

Először megnézném egy másik táppal a routert, hátha csak azzal van gond, amúgy asus ac57u vagy ac65p előbbi 15e körül mozog a másik 25e körül sok helyen, a legnagyobb különbség a wifiben van, ezen kívül az ac65p-ben több a memória a tárhely és az usb 3.0-ás.

(#76737) Czimby


Czimby
addikt

Sziasztok!

1000-es Digi Net mellé keresek routert.
4db LAN port(2Pc, 1NAS,1XBOX) ami mindenképp kellene, tudja a gigabitet.
Wifi annyira nem fontos, de értelemszerűen ha jó az nem baj. :))

Asus AC57U-n kívül esetleg valami, kicsit olcsóbban? Vagy nem éri meg spórolni?
TP-Link régebben jól teljesített nálam pl.

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#76738) Gubek-Einste válasza Czimby (#76737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem érdemes spórolni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76739) Dragon3000 válasza Czimby (#76737) üzenetére


Dragon3000
veterán

Több tp linkem volt hasonló árban és mindnél lehetett érezni, hogy masszív torrent mellett köhécsel, így az ac57u-nál olcsóbban nem igazán lehet megúszni, egyedül a xiaomi mi router g3 lenne, de kellene rá egy padavan és számodra egy switch, ha mind a 4 eszköz kábelen lóg, így nem hozható ki olcsóbban.

(#76740) Czimby


Czimby
addikt

Köszönöm az infót mindkettőtöknek! :R

OFF-ba de megjegyezném, hogy az alzán az alábbi kuponnal "0YR1F5F6" 11e Ft az AC57U :))

Ha szeretnél Revolut meghívót írj privit. A kapott jutalmat(12.5-20e Ft) pedig felezzük.

(#76741) Intruder2k5 válasza Czimby (#76740) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az nagyon jó ár.

(#76742) velizare válasza Czimby (#76740) üzenetére


velizare
nagyúr

:R
21k lett ezzel a kuponnal a 65P.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#76743) TeeJay válasza velizare (#76742) üzenetére


TeeJay
félisten

és még a kereskedők sem értik miért viszi ennyire a nép
aztán ha tudnák hogy ezért a 21ezerért egy 4x4:4 wave2 MU-MIMO-s AC routert adnak HWNAT-al, openwrt 160MHz AC móddal leesne nekik is a népszerűség :DDD

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76744) -=Jam=- válasza TeeJay (#76743) üzenetére


-=Jam=-
őstag

Hát ha még padavan is jönne rá, akkor lenne az igazán frankó :) Valahogy az OpenWRT-t nem szeretem.

(#76745) TCr válasza velizare (#76742) üzenetére


TCr
veterán

És el is fogyott... :(((

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#76746) pepe_g


pepe_g
tag

Sziasztok!

Router-t vásárolnék, de mivel kissé lemaradtam a sztech világáról (mióta fiam megszületett), most olvasgattam kicsit de még mindig kínai...

A lényeg:
Adott egy Huawei E5785 4G mobilnet.

Max net sebességek:
35-36Mbps download
17-24Mbps upload
28-34ms ping

1 db laptop (wifi 2,4Ghz)
1db asztali gép
1db smart TV
És 2 db mobil.

Egyidőben 3 menne max, de ilyenkor eléggé belassul minden.
Konkrétan online játék használhatatlanná válik (150-300 ping)
Online filmnézés szintén off...
Az asztali gépet CAT6 kábellel kötném össze. A többi wifiről menne.
Tudnátok ajánlani pár számomra megfelelő készüléket?
Az ára amit rászánnék 1x ezer, a kivitelezhető persze.
Természetesen ha az a problémámra a megoldás.

Válaszokat előre is köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival= http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_3/keres.php?stext=%22pepe_g%22&suser=&sival=

(#76747) velizare válasza TCr (#76745) üzenetére


velizare
nagyúr

készleten tegnap sem volt, az én rendelésemet is 24.-re vállalták.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#76748) TCr válasza velizare (#76747) üzenetére


TCr
veterán

Hogyan sikerült megrendelned így, hogy nem elérhető?

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#76749) velizare válasza TCr (#76748) üzenetére


velizare
nagyúr

tegnap még nem ez volt a státusza. gondolom akkor az enyémet is lemondják majd. :(((

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#76750) zsolt0638 válasza TeeJay (#76743) üzenetére


zsolt0638
tag

Na meg ha tudnák hogy 65=85.... szerintem besírnának, röhögve kitekeri a netet.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.