Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76201) vargalex válasza Kami11 (#76200) üzenetére


vargalex
félisten

Viszont az is hozzátartozik a dologhoz, hogy ha mindenki így tenne, akkor nem derülne ki 2-3 hét alatt az esetleges hiba...

Alex

(#76202) Orgi válasza Kami11 (#76200) üzenetére


Orgi
őstag

+1.
Én igyekszem mindent frissíteni, de mindig várok 2 hetet kb a megjelenéstől számítva, ha vmi nagy gebasz lenne annyi idő alatt úgyis kiderül és leszedi a gyártó a frissítést vagy olvasok róla vmit... A routereket meg főleg a biztonsági fejlesztések miatt is frissíteném...

(#76203) Intelligencs válasza TeeJay (#76181) üzenetére

Köszi!

@mrmft: Köszi neked is! Az AC66U B1-gyel amúgy nincs gond, mert annak fent van a felhasználói kézikönyve az Asus oldalán.

The Amiga, Born a Champion

(#76204) fireman123 válasza Orgi (#76202) üzenetére


fireman123
őstag

köszi mindenkinek a véleményt, mivel nem értek hozzá (nagyon nem :D ), és fogalmam sincs, hogy mi változik, érdemes-e majd frissíteni az új funkciók miatt, ......ezért tényleg várok és majd újra érdeklődöm később, hogy aki ezt a routert használja és frissített, mit tapasztalt. Én csak használom teljesen hétköznapi módon (asztali pc és média lejátszó lanon, laptop/tablet/nyomtató/2 teló wifin ...persze nem egyszerre), ami számomra érdekes (persze a biztonságon túlmenően) az a wifi része, ...az meg ennél a routernél sajnos nem túl acélos, a korábbi 10-12 évig használt linksys wrt54gl ezen a téren (nálam) jobb volt

(#76205) Istuu15


Istuu15
senior tag

Sziasztok. Tegnap délben megkérezett ez a router ASUS RT-AC57U és az lenne a kérdésem, hogy van-e amit érdemes kikapcsolni/bekapcsolni a beállításokban?

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#76206) MaCS_70 válasza Istuu15 (#76205) üzenetére


MaCS_70
félisten

Mivel fogalmunk sincs arról, hogy mégis mire, milyen körülmények között, milyen preferenciákkal és milyen egyéb eszközökkel szimbiózisban fogod használni, erre egy komplett tanulmány lenne a válasz.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76207) CheGhost


CheGhost
aktív tag

Sziasztok!
Elhalálozott egy vidéki környezetben, szüleimnél használt Asus RT-N18U, melyen Tomato-t használtam. Jelenleg a korábban használt TP-Link TL-WR104ND v1, openWRT-vel lett beállítva a helyére, de csak ideiglenesen. Érezhetően gyenge már a procija, ha nem birizgálom, akkor nincs gondja.

A jelenlegi körülmények az alábbiak:
- kábeles összeköttetés ki van építve (3 pc, 1 nas),
- wifi-n nincs nagy terhelés, jellemzően csak hírolvasás (2 telefon, 1 tablet), a környék szinte tiszta,
- jelenleg 120/10 Mbps net van, nem tervezzük a feljebb váltást, csak ha átsorolnak, a gigabit-es net nem érdekel.

Az új routerrel kapcsolatban az alábbiak jutottak eszembe:
- gigabit-es lan/wan csatlakozó,
- ddns (ipdns+noip) és openvpn (elsődlegesen szerver, de kliens is megfelel) futatás,
- hosszabb távra a wifi5 (ac) érdemes lenne, de a jelenlegi wifi4 (n) kiszolgálja az igényeket,
- árban 20-25k Ft környékéig elmehetek,
- az openWRT támogatás előny, de Tomato-val is elvoltam, bár egyszer beállítom, és utána ezt nem nagyon fogom piszkálni, ha nincs gondja, így végső esetben a gyári felületi is megfelel. :D

Nálam a lakásban Linksys WRT1200AC van openWRT-vel, de ezt a teljesítményt már sok eszköz olcsóbban is tudja hozni. A topikban visszaolvasva az alábbiakat találtam, amiket az utóbbi időben ajánlani szoktatok:
Asus RT-AC57U, RT-AC65P, RT-66U B1
Ezek jók lehetnek a számomra, vagy esetleg valami mást ajánlotok?

Köszönöm a segítségeteket!

*** Ha egy probléma megoldódik, akkor kérjük a megoldást is leírni, nem csak annyit, hogy "megoldódott"! *** Hosszú log-ok esetén külső oldal ajánlott mindenki lelki békéjének megőrzése céljából! https://pastebin.com ***

(#76208) Kami11 válasza vargalex (#76201) üzenetére


Kami11
őstag

Persze, ez így van, de hál' Istennek vannak türelmetlen emberek :D akik kitesztelik az adott szoftvert, frissítést, akármit, az alatt az idő alatt, amíg én várok! ;)

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#76209) soldi3r


soldi3r
veterán

Szevasztok!
Kezdenek fura anomaliak lenni a halozatomon, igy az RT-AC66U cserejen gondolkozom. Sok mindenre nincs szuksegem, VPN es DDNS. Gondolom ezeket mindegyik tudja. Mi alapjan erdemes donteni? 4db akadt fenn az arukereso szurojen:
ASUS RT-AC57U
ASUS RT-AC1200
ASUS RT-AC1200G+
MikroTik RBD52G-5HACD2HND-TC

E30 (oo=[][]=oo)

(#76210) adika4444 válasza soldi3r (#76209) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

VPN klienst és szervert is tud az ASUS Ac57U. Az 1200+ nem ajánlott, a sima 1200 meg régebbi.

A MikroTik-et tudnám a legjobb szívvel javasolni, ám ennek beállítása bonyolult.
Olvasd el ezt az oldalt, ez alapján eldöntheted, hogy játszik-e számodra. Van topik hozzá itt a PH-n is :)

üdv, adika4444

(#76211) adika4444 válasza CheGhost (#76207) üzenetére


adika4444
addikt

Hali! Az ASUS AC65P-re elvileg készül az Openwrt, vargalex tud róla pontos infókat, de a gyári rendszerével is ajánlott. 25k-ig gyakran ki lehet fogni.

Olcsóbb nála az AC57U, ez csak flash méretben gyengébb, szóval ez is szóbajöhet. Openwrt asszem szintén közeledik rá.

üdv, adika4444

(#76212) soldi3r válasza adika4444 (#76210) üzenetére


soldi3r
veterán

A beallitassal nem lesz gond, koszi!

E30 (oo=[][]=oo)

(#76213) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

üdv, teljesen átlagjúzer ismerősöknek kéne routert betenni, 2 laptop, 3 mobil, 1 desktop és okostv+HBOGO környezetbe. bármi ajánlott instant get, vagy bármi nagyon nem?
30ig jók vagyunk, ha értelmes, akkor fölé is mehetünk.
köszi

[ Szerkesztve ]

- no es importante -

(#76214) Gubek-Einste válasza Sixkiller6 (#76213) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Asus AC65P vagy AC57U megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76215) bivalyos


bivalyos
tag

Sziasztok, ajánljátok kérlek egy normális dual Bandes wireless routert, jelenleg egy tplink ac1200-at használok, egy tplink re305-el, ki szeretném váltani egy normálisra aminek stabil a wifi jele, és erős is. Az ac 1200 2.02 fw-vel, nagyon gyengusz, és nem stabil sajnos, nekem csalódás. (megoldást már nem akarok, szabadulni akarok tőle.)
Digi 1000-es net mellé, 54nm,tégla lakás.

[ Szerkesztve ]

Üdvözlettel: bivaly

(#76216) TeeJay válasza bivalyos (#76215) üzenetére


TeeJay
félisten

DIGI 1000-es net mellé ASUS AC57U és AC65P dukál
ezek gond nélkül kitekerik és megfizethető árban vannak
TP-ből nem tudjuk 100%-ra hogy melyik ami valódi HWNAT-os
na meg gondolom ha már gigás net van lesz ott egy kis torrentezés is
arra pont az általam írt két router baromi jó

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76217) bivalyos válasza TeeJay (#76216) üzenetére


bivalyos
tag

Köszönöm szépen, a AC65P szimpatikus, erős a wifi lefedettség? Tégla lakás és a tplinket a 40-es tégla fal kiüti sajnos teljesen.

Üdvözlettel: bivaly

(#76218) TeeJay válasza bivalyos (#76217) üzenetére


TeeJay
félisten

nagyon jól teljesít, persze keresni kell optimális csatornát meg jó elhelyezést találni neki

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76219) Rebekacska


Rebekacska
tag

Sziasztok!

Milyen 3G-4G-s (esetleg 5G) wifi router/modemet tudnátok ajánlani?
- kiváló megbízhatóság
-10000-50000.-Ft közötti keret, akár ipari is jöhet, nem ragaszkodom feltétlenül a túlmarketingelt, populár, csilivili márkákhoz (tplinket ne ha lehet)
-simkártya fogadás 1 vagy dual
-külső koax GSM antenna csatlakozó, mert ingadozik a mobil térerő nálunk, és nagy jelnyereségű kültéri GSM antennát fogok hozzá csatlakoztatni
-átlagos pc tudással is lehessen könnyen konfigurálni, wifi hálózatot felépíteni
-3-4 hagyományos lan csatlakozó

(#76220) Gubek-Einste válasza Rebekacska (#76219) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlható eszközök: TP-Link Archer MR200/MR400/MR600, Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76221) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

Felteszem itt is a kérdést, hátha többen olvassák:

Tegnap vettem egy ASus ac65-p routert. Bekötés beállítás minden megvolt. Érdekes probléma adódott azonban.
2 kábel (cat-5e) esetén nem ad netet, bármit csinálok.
A kábelek max 15m-esek. Működnek, mert az előző routerrel nem volt gond, ott minden további nélkül adta a netet. Ha most a UPC modemmel próbáltam, ott is jó volt.
Az Asus routerben csak ez a két kábel nem ment, bármelyik másik jó volt, és minden port rendben van, mert más kábelekkel szintén működik a kapcsolat.
Több géppel is próbáltam, és ott is rendben van a dolog.
Szóval mi lehet a hiba oka?

Olyanra gyanakszom, hogy ezt a két kábelt át kellett húzni egy kis lyukon, ezért levágtam a csatikat és újra dugóztam őket.
A bekötés rendben van, mert az előző TP-link 1043 routerrel simán ment minden.
Létezik az, hogy az asus routernek olyan foglalata van, ami nem kompatibilis ezekkel a csatikkal?

Megpróbálok még egy újra dugózást, de nem hiszem, hogy megjavulna tőle.

(#76222) FatCutter válasza Jamboo529 (#76221) üzenetére


FatCutter
kezdő

Hibás szerelés. Félre vannak kötve az érpárok.

(#76223) Core2duo6600 válasza Jamboo529 (#76221) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A szabvány szerint a patch kábel max hossza 10 m lehet.
Lehet, hogy érzékenyebb erre az Asus.
Ha megoldható akkor próbálj használni utp kábelt, ami a falba/kábelcsatornába való ahol a max hosz a szabvány szerint 100 m lehet.
Az utp kábel sürübben van csavarva, ezért valamivel merevebb.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76224) MaCS_70 válasza Rebekacska (#76219) üzenetére


MaCS_70
félisten

Lehet, hogy érdemes szétnézned a Mikrotik háza táján, bár ezekhez kell még egy switch is, ami viszont ugye lehet AP is a jobb wifi érdekében.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76225) krealon válasza Core2duo6600 (#76223) üzenetére


krealon
veterán

Mivel a patch kabel is UTP, igy a leirasodban ellentmondas van.

A patch kabeleket sodrott eru kabelbol keszitik, hogy hajlekonyabb legyen, a falikabeleket pedig tomor errel, mert olcsobb es nem kell mozognia, ha beepitesre kerult.

10m-nel hosszabb patch kabel is letezik, de a tobbihez kepest sokkal kevesebbet ertekesitenek belole, igy kevesebben is forgalmazzak.
Jelvezetesi szempontbol a fali es a patch kabel nem kulonbozik, ha azonos kategoriajuak (Cat5, Cat5e, Cat6, Cat6a, stb).

(#76226) MaCS_70 válasza krealon (#76225) üzenetére


MaCS_70
félisten

Elvben valamivel jobbak a tömör kábel jelátviteli paraméterei, de vélhetően nem a felhasználó által is érezhető mértékben. Sokáig használtam 130 méteres sodrott Cat5e kábelt, gond nélkül.

Amúgy érdekes ez a patch elnevezés. Mert ugye használjuk a sodrott struktúrára a tömör ellenében, mint ahogy a crosslink ellentéte is a patch...

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76227) Sixkiller6 válasza Gubek-Einste (#76214) üzenetére


Sixkiller6
őstag

nagyon köszönöm

- no es importante -

(#76228) Jamboo529 válasza Core2duo6600 (#76223) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Update:

Elmentem boltba, vettem új dugókat. Az egyik kábelt próbából újra dugóztam, és láss csodát: működik a rendszer. Az erek sorrendje ugyanaz maradt.
Összehasonlítva a dugókat úgy látom a régi ~0.5-1mm-el laposabb fejjel rendelkezett. Ez lehet már elég volt, hogy az érintkezők ne érjenek össze.
Minden esetre most örülök, mert majdnem minden kész.
A kábel hosszal nem volt probléma. (legalább is nem hiszem hogy az az 5 cm mínusz oldott meg mindent.)

Már csak azt kell valahogy elintézni, hogy a régi TP-link 1043-as wifi jel továbbító legyen.
Ha erre van valakinek szájbarágós leírása, megoszthatná.

(#76229) Kami11 válasza Jamboo529 (#76228) üzenetére


Kami11
őstag

Ez egy jó leírás, próbáld ki:
[link]

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#76230) FatCutter válasza MaCS_70 (#76226) üzenetére


FatCutter
kezdő

Mia tök az a " tömör kábel" ? {fejvakarós szmájli}

Én 2-t kábeltípust ismerek Ethernet kommunikációra (a koax már túl régi):
- UTP (unshielded twisted pair) - árnyékolatlan sodort érpár
- STP (shielded twisted pair) - árnyékolt sodrott érpár

Ezeken belül van CAT5, CAT5e, CAT6 - azaz adatátviteli (és egyéb szempontokból) kategóriákba vannak sorolva.

A "tömör kábelt" kovácsolt és húzott rézvezetékként tudom csak értelmezni. Vagy pl. 25 m-es betonvas. Na, ezek tömörek. :P

(#76231) TeeJay válasza FatCutter (#76230) üzenetére


TeeJay
félisten

pedig van tömör eres UTP amit főleg falban szoktak
meg van a sodrott eres UTP amit meg fali csatlakozó-router-gép közé szoktak mert jobban hajlik.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76232) MaCS_70 válasza FatCutter (#76230) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az egyes ereken belül, a színes szigetelés van a különbség -- amit TeeJay is írt.

Amint a sima villanydrót is lehet sodrott vagy tömör, függetlenül attól, hogy hány eres az adott vezeték.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76233) FatCutter


FatCutter
kezdő

Köszönöm uraim!

De a logika ott hibázik, hogy ha egy ér tömör, akkor hogyan lehet sodrott? Sodrott -> több ér/szál van összesodorva. :U

MAP

[ Szerkesztve ]

(#76234) Jamboo529 válasza Kami11 (#76229) üzenetére


Jamboo529
senior tag

Thx! Holnap ki is próbálom.

(#76235) MaCS_70 válasza FatCutter (#76233) üzenetére


MaCS_70
félisten

A tömör vagy sodrott erek vannak páronként egymással összesodorva.

Egyébként mir értesz azon, hogy hibádzik a logika? Egy tök közönséges használati tárgyról beszélünk!

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76236) Istuu15 válasza MaCS_70 (#76206) üzenetére


Istuu15
senior tag

Teljesen igazad van "kicsit" ködösen fogalmaztam. Szóval az internet sebességem 100mbps le és 10mbps fel. 2-3 okostelefon, a számitógépem és egy ps4 slim megy róla. Bár a gép és a ps4 sosincs egyszerre használva. A ps4 az egy lan kábellel van rákötve a routerra. Az okostelefonokon maximum youtube és messenger szokott menni. Leveleken lakom ami egy kisebb község és az okostelefonos Wifi Anayzer appal megnzétem és van egy router a közelben ami a 3 as csatornán van én így átváltottam a 11 es csatornára mert a 6 os csatornán azt mutatta az app, hogy a csatorna amin vagyok az gyenge.
A ps4 en minden nap megy egy kis battlefield multiplayer így fontos lenne, hogy a lehető legjobb legyen az internet sebesség.
Így ezekkel a hasnzálati szokásokkal érdemes valamit ki vagy bekapcsolni a router beállításokban?
Csak mert eddig nagyon olcsó d linkes és tp linkes routereim voltak és ott fele ennyi beállítás volt kb.

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#76237) Rebekacska


Rebekacska
tag

(#76220) Gubek-Einste
(#76224) MaCS_70
Köszönöm a válaszokat!

(#76238) love


love
tag

Szeretnék egy kis segítséget kérni:
Van egy Asus RT-N12+ jelenleg jeltovábbításra beállítva, viszont ha van rá lehetőség, akkor egy jobbra cserélném.
Valószínűbb, hogy használtan olcsóbban hozzájutnék egy jobb típushoz, így főként ebben gondolkodom.
Lényeges, hogy az "új"-ban is legyen benne ez a funkció, és a keret ami lenne rá: 10-max15e Ft. Esetleg, ha egymással tudnának kommunikálni, hogy akár még tovább legyen bővítve, akkor az sem gond :)

Csak a Funky ;)

(#76239) Gubek-Einste válasza love (#76238) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen router mellé kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76240) love válasza Gubek-Einste (#76239) üzenetére


love
tag

Bocsi, azt kihagytam: Upc Connect box van alapnak

Csak a Funky ;)

(#76241) Kenderice


Kenderice
senior tag

...

[ Szerkesztve ]

(#76242) MaCS_70 válasza Istuu15 (#76236) üzenetére


MaCS_70
félisten

Abban a szerencsés helyzetben vagy, hogy nem igazán van szükséged trükközésre.

Az 57-es menüje nincs előttem, de általánosságban szerintem elmondható, hogy az alapbeállítások jók, csak ne lassítsd le olyasmivel a routert, mint pl. QoS.

HW NAT, gondolom, megy (nem tudom, hogy néz ki az 57-esen), a wifi-csatornád a lehető legtisztább.

Amit szerintem érdemes megcsinálni, az a wifi-eszközöknek IP-címfoglalás a LAN menüben, és persze a beállítások mentése.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76243) Gubek-Einste válasza love (#76240) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76244) love válasza Gubek-Einste (#76243) üzenetére


love
tag

Köszi! Akkor vadászok egyet, ha meg nem lesz, akkor rááldozom azt a kis pluszt, és megveszem neten, csak a 14 napos elállás végett :P

Csak a Funky ;)

(#76245) róland


róland
veterán

La Fonera 2.0n routeremet cserélném jobbra, de szintén időtállóra. Melyik megfizethető routeren van bittorrent kliens, az ASUS-okon kívül?

Jó lenne ha elérhető lenne már az ac-s ifi, de azért nem feltétlenül szükséges az itthoni 20/2-es net mellé.
ASUS RT-AC51U megfontolandó, vagy inkább felejtsem el?

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#76246) instantwater


instantwater
addikt

Digi gigabites netre keresek routert, mert a szolgáltatós doboz elég gyenge wifi terén, és a 2.4GHZ-es sávot tudja csak.

Van arra lehetőség, hogy a Digi cserélje az eszközt egy olyanra ami tud 5 GHz-t is?

Mivel optikai kábel jön be a lakásba, úgy gondolom a szolgáltatós doboztól nem lehet megszabadulni, ráadásul a telefont is az kezeli.

Egy 2 szobás lakást kellene lefedni wifivel, de 10 emeletes épület, és szinte minden szomszédnak van routere, így a 2.4 GHz-es sáv eléggé tele van minden csatornán.
Egy 5GHz-et is tudó erősebb routerben látom a megoldást, mert az 5GHz es sáv kevésbé leterhelt, és a Digis doboznál mindennek erősebb a wifije.

A Digis router közvetlen a bejárati ajtónál van egy sarokba eldugva, tehát mondhatni, hogy a legkevésbé ideális helyen. Elmozdítani nem lehet, mert akkor a telefont is vinni kell, és optikai kábelt kellene hosszabbítani ami nem éppen egyszerű.

Viszont megy UTP kábel a lakás többi részeibe, ahol jobb helyre lehetne helyezni az új routert.

Általában 2-4 okostelefon (Facebook/Messenger hívások) és néha 1-2 laptop csatlakozna rá. Alkalmanként torrentezni szeretnének laptopról, de nem kell 0-24 es seed serverre gondolni, inkább csak néhány naponta pár giga letöltés.

Át lehet állítania Digis routert Bridge módba, vagy Router módban lehet csak használni?
Célszerű ennek a DNS szerverét használni, vagy inkább létrehozni egy új hálózatot az új routeren?
Ilyenkor nem lesz dupla NAT, ami befolyásolhatja bizonyos alkalmazások működését?

Többször láttam itt felbukkanni az ASUS RT-AC57U router ajánlást. Ez ki tudná szolgálni a fenti igényt?
Ebben már van torrent kliens? (Ez mondjuk nem létszükséglet, maradhat laptopon is a torrent)
Van ennél olcsóbb, esetleg más márka ami még ajánlott lehet?

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#76247) Gubek-Einste válasza róland (#76245) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos gyári torrent kliens csak az Asus-okban van.
Az Asus AC51U ahogyan az összes AC750-es eszköz nem ajánlott a gyenge 5 GHz-s wifi képesség (433 Mbps) miatt, valamint az ilyen eszközök között gyakori a 100-as portok is és hardveresen sem olyanok mint a "nagyobb" testvéreik, valamint CFW ellátottságuk sem gyakori.
Helyette inkább AC57U legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76248) Gubek-Einste válasza instantwater (#76246) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van arra lehetőség, hogy a Digi cserélje az eszközt egy olyanra ami tud 5 GHz-t is?
Nincs de jobb saját eszközt használni.

Át lehet állítania Digis routert Bridge módba, vagy Router módban lehet csak használni?
Át kell állíttatni a saját eszköz teljes értékű használatához.

Célszerű ennek a DNS szerverét használni, vagy inkább létrehozni egy új hálózatot az új routeren?
Nem értem, hogy mit kérdezel.

Ilyenkor nem lesz dupla NAT, ami befolyásolhatja bizonyos alkalmazások működését?
Bridge módban nem, pont ez a lényege.

Többször láttam itt felbukkanni az ASUS RT-AC57U router ajánlást. Ez ki tudná szolgálni a fenti igényt?
Igen

Ebben már van torrent kliens? (Ez mondjuk nem létszükséglet, maradhat laptopon is a torrent)
Van

Van ennél olcsóbb, esetleg más márka ami még ajánlott lehet?
Csak kompromisszumos.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76249) róland válasza Gubek-Einste (#76247) üzenetére


róland
veterán

S az 57u-ban van bt kliens? (Mert a honlapján nem látok erre való utalást.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#76250) instantwater válasza Gubek-Einste (#76248) üzenetére


instantwater
addikt

Köszi a válaszokat.

Bridge módba állítva a Digis dobozt továbbra is képes lesz a telefont kezelni?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.