Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76051) Gubek-Einste válasza zarew (#76045) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Jelenleg az Asus AC57U és AC65P számít a best buy típusoknak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76052) Gubek-Einste válasza kacsento1 (#76048) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U megfelelő hosszú távra tervezéssel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76053) kacsento1 válasza aujjobba (#76049) üzenetére


kacsento1
senior tag

Köszönöm a felajánlást, rendes tőled, de lehet később szolgáltatót váltok, és akkor nem tudom milyen sávszélességgel fog jönni a netem, így mindenképpen valami modernet szeretnék, ami megint elmegy 10 évet. De mégegyszer köszönöm, rendes tőled!!!

(#76054) TeeJay válasza kacsento1 (#76053) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC57U
gigabitet kihajtja szóval ha sok évre tervezel ezzel jársz legjobban :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76055) BalanceR


BalanceR
addikt

Sziasztok, végül az 57u lett, viszont lenne pár kérdésem:
Engedélyeztem az iDisket, hogy ftp-n elérjem távolról is a rádugott hddt, ddns beállítva, belsőn hibátlanul működik, viszont gondoltam ránézek telóval... Nem megy... Beállítások átnéz, minden fasza. Újra teszt, még mindig nem... Megosztottam a telóm mobilnetét egy win 10es laptoppal, úgy is próbálom ftpn elérni, semmi... Timeout... Szóltam havernak, hogy nézzen már rá... És neki megy🙄 mondom, nézze már meg mobilnettel, és hopp úgy nem csatlakozik, neki is timeout... Ez miez? Mi foghatja meg? Belülről elérhető, kívülröl pedig csak kábeles nettel, ha mobilnetről próbálom ákkor meg nem... Láttatok már ilyet? Mindegy, milyen eszköz, mobilnetről még a ping is elveszik a ddns címemen...

Másik kérdés: az asus Download managere (torrent) csak belső hálón érhető el? Mert nálam az sem megy kintről sehogyan sem. Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#76056) Intruder2k5 válasza BalanceR (#76055) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Próbáld meg itt: Asus router-ek

(#76057) Faby válasza BalanceR (#76055) üzenetére


Faby
senior tag

Szolgáltató szűrheti/tilthatja a portot/protokollt.
Nekem - igaz nem a routeren, hanem egy NAS-on megy az FTP szerver, de ez valszeg mindegy ebből a szempontból - a Telenoros mobilnettel megy, ha pl telefonon a Totalcommander FTP pluginjét használom, de nem megy, ha hotspottal megosztom a netet egy laptopra, és azon keresztül próbálok szintén Totalcommanderrel FTP-zni.
Próbáld meg, hogy nem a standard 21-es portot használod, hanem csinálsz egy portátirányítást külső port valami random pl 11212, vagy bármi, és azt átirányítod a router belső IP címére, a 21-es portra. (nem vagyok benne biztos, hogy működik, de egy próbát megér)

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#76058) BalanceR válasza Faby (#76057) üzenetére


BalanceR
addikt

Köszi, közben megoldódott... Natolt a digi, de írtam nekik, hogy inkább ne... Most jó, csak a Download Manager nem megy appból, csak böngészőből..

#Raspberry #Orangepi #HassOS #Esp32

(#76059) hemaka


hemaka
nagyúr

Hali.

Vettem egy AC57U routert, ami sebességben okés, stabil is, viszont a wlan része elég gyenge, konkrétan egy ezer éves TPlink 841-es(a képen wifi SSID-vel fut, kb. 5-6 méterre állok tőle egy 30-as téglafal választ el a routertől) is lenyomja wifi jelerősségben. Tudtok ajánlani valami combosabbat max. 30e-ig? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#76060) Sisco2 válasza hemaka (#76059) üzenetére


Sisco2
tag

Picit óvatosan kell bánni avval hogy itt 2 ember folyamatosan ajánlgatja ezt is meg az AC65P -t is.
Ez torzíthatja a valós képet. Ebből azt lehet gondolni hogy mindenszempontból bestbuy pedig lehet hogy mégsem. Mert lehet hogy nekik fontosabb pl. a torrent képesség, azután lehet hogy náluk az ő környezetükben, falak, eszközök, lakás kialakítás stb nem jön ki hogy gyengébb ezeknek a routereknek a wifi hatótávja.
Nem ketten nem hárman írták már ugyanezt a Wifi-re 57U és 65P vonatkozásban is szóval lehet benne valami.
Ha nálad is mint már sokaknál olvastam hogy erősebb jobb volt egy TP-Link konkrétan összehasonlítva az Asus-al lehet hogy TP-Linkből kellene megpróbálni egy ujabb verziót.

Azt is érdemes megfontolni hogy meghagyod az Asust mert egyébként a Wifi részét leszámítva jó cucc, HWNAT, olcsó stb és mellé egy kiegészítő erősebb Access Point. Így még 30 -ban bennt tudsz maradni.
Ha meg az ár nem annyira számítana egy Mesh wifi rendszer mondjuk kiválthatná maximálisan a router gyenge Wifi képességeit.

(#76061) Dragon3000 válasza Sisco2 (#76060) üzenetére


Dragon3000
veterán

Több ember is írta, hogy pl az asus jobb volt wifi terén is, mint a tplink. Ki is lett próbálva, hogy leginkább iphone esetén voltak gondok az asusunál, míg androidos eszközökkel nem. Na meg sokan elfelejtik beállítani és mindent auton hagynak, aztán csoda ha egyiknél egy jó csatorna van használva, míg a másiknál már egy terhelt.... Ha elolvasod mit írt és megnézed a képet, akkor a 30cm-es falon keresztül nézte, hogy az 5GHz mennyivel gyengébb jel ügyileg, mint a 2,4GHz-es routere. De ezt is inkább wifianalyzer appal kellene megnézni, mert, az hogy egyikre 3 csíkot másikra 2-t vagy 1-t mutat nem sok információt oszt meg a felhasználóval.

Nekem is volt több tplink routerem, de mindegyik gyengébb volt 2,4GHz-es wifi terén, mint az ac65p, 5GHz-ről nem tudok nyilatkozni, mert nincs olyan eszközöm.

[ Szerkesztve ]

(#76062) Faby válasza Sisco2 (#76060) üzenetére


Faby
senior tag

Igaz TP-Linkkel nincs összehasonlítási alapom (nagyon régen volt egy TL-WDR 3600, örültem, amikor a villám kinyírta, nekem nem jött be), néhány éve szolgáltatói eszközt használtam, de most váltottam az ajánlások hatására egy Ac65P-re, röviden, nem bántam meg, ég és föld a UPC routerével összehasonlítva (jó, lehet, hogy annál bármi jobb lenne).
Családi házban (100 m2), a nappaliban, nagyjából a ház közepén elhelyezett router simán lefedi az egész házat, az egyik sarokban lévő dolgozó szobában a HP nyomtató végre nem dobálja el a wifit, stabilan lehet bárhonnan nyomtatni rá. XBox, telefonok, mind meghálálták, észrevehetően jobbak a feltételek otthon, márcsak a 5GHz-re váltás miatt is.
Biztos, hogy vannak helyzetek, amikor alul marad, de nagy általánosságban szerintem ok.

A barátok azok, akik jól ismernek és mégis szeretnek Téged!

(#76063) cinemazealot


cinemazealot
addikt

Hi! Engedjetek meg egy elméleti jellegű kérdést: ha van egy min. 2 cserélhető antennával rendelkező router a lakás közepén (egy viszonylag elzárt közlekedőben), akkor vajon segít a lakás WiFi lefedettségén, ha a két antennát egy-egy 3 méteres antenna hosszabbító kábellel egyik és másik irányba kihúzom? A sebesség annyira nem számít (maradhatunk akár 54 Mbps alatt is), inkább a lefedettség és a stabil jel lenne fontosabb.

Arra gondolok, hogy a WiFi kommunikáció lehet-e olyan, hogy a router az egyik antennával ad, a másikkal vesz? Mert ha igen, akkor ez az egyik antennát ide, a másikat oda megoldás nyilván nem lesz túl hatékony. De ha egy antennával ad is veszi is, akkor ezzel megoldható, hogy gyakorlatilag két AP-m legyen a lakás két átellenes sarkában egyetlen router képében?

(#76064) TeeJay válasza hemaka (#76059) üzenetére


TeeJay
félisten

aztán úgy mutasd már a 2,4 és 5GHz wifi beállításaidat
gondolom minden AUTO-n van és várod a csodát

2,4GHz

N-only
fix 20MHz esetleg ha nincs sok környező wifi fix 40MHz
1-13 között wifi analyzerrel kikeresed melyik csatorna a legkevésbé terhelt
wpa2-psk-aes titkosítás

5GHz
N/AC mixed mód
fix 80MHz
3 blokk közül megnézed melyik van kevébé terhelve de javaslom a 100-as blokkot
wpa2-psk-aes titkosítás szintén

antennák meg így álljanak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76065) pruzsi


pruzsi
őstag

Üdv!
Érdeklődnék hogy melyik eszközről kapja majd a gép inkább a netet, telekom-adsl(réz) 2 érpár 100/25mbit
zte h368n az eszköz torrentezek le fel havi több száz gb sajnos jobb net nincs erre.

Most vennék új routert mert a régi dobálja a jelet .....

ASUS RT-AC65P AC1750 ezt néztem ki szóval a kérdés adott kapja a gép a telekomos eszközről a netet vagy az asusról ?: mit nyerek veszítek ha van ilyen

(#76066) zsolt0638 válasza kacsento1 (#76053) üzenetére


zsolt0638
tag

Hát akkor én is!
ASUS AC 57U. Gigás netet kihajtja, de a 65p=85p valódi HWNAT-al a legtutibb.

(#76067) Dragon3000 válasza zsolt0638 (#76066) üzenetére


Dragon3000
veterán

Tudomásom szerint az 57u-ban is valódi hwnat van, az ac65p csak jobb wifivel, több memóriával illetve tárhellyel rendelkezik és usb2 helyett usb3 van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#76068) zsolt0638 válasza Dragon3000 (#76067) üzenetére


zsolt0638
tag

Igaz.

(#76069) -ZeeZee- válasza TeeJay (#76064) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Minden antennát ki kell hajtani az első "kattanásig"? Vagy a 2 hátsó marad függőleges, a 2 első meg 45 fokos szögben kihajtva?

(#76070) TeeJay válasza -ZeeZee- (#76069) üzenetére


TeeJay
félisten

a két hátsót egy picit hajtod kifelé pár centit
én a kézikönyvben olvastam hogy úgy a legjobb a vétel :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76071) zarew válasza Gubek-Einste (#76051) üzenetére


zarew
senior tag

Szia!
2szint ,tégla, 2x100m2. Gigás Digi üvegszál. Egy NAS egy Zidoo médiaszerver,2 laptop, asztali gép, tv. Ennyi. Tidal, Spotify stream.Magyar nyelvű a menüje? Mert az fontos.

(#76072) TeeJay válasza zarew (#76071) üzenetére


TeeJay
félisten

igen van magyar nyelvű menü
úgyis 1x beállítod soha többet nem fogod

AC57U vagy AC65P gigás nethez az való :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76073) MaCS_70 válasza cinemazealot (#76063) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sokat nem érdemes variálni az antennákkal, több okból sem.

Az egyik az, hogy az RF elég komoly mágia, finoman hangolt értékekkel és az ezekhez optimalizált szoftveres megoldásokkal. Gondolj csak bele, hogy mondjuk a beamformingot hogy szét lehet zilálni azzal, hogy megváltoztatod a távolságokat és a geometriát!

Egy másik ok a veszteség. Ha az antennát távolabbra viszed, akkor bizony csillapítás fog fellépni a kábelben, ami levonandó az antennák nyereségéből. És azoknak a kábeleknek ráadásul szigorúan azonos paraméterekkel kell rendelkezniük, a középsőnek is!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76074) droti25


droti25
őstag

Sziasztok,

Adott egy tplink TL-WR1043ND router.
Azt vettem észre hogy egy idő után csak 11Mbyte/s-el tölt le a torrent. Miután csinálok egy router resetet(áramtalanítom pár másodpercre), ismét 45Mbyte a letöltés.
Miért lehet ez?

(#76075) MaCS_70 válasza droti25 (#76074) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az áramtalanítást melyik szakaszon végzed el?

Mennyi idő alatt lassul le?

Ez a router egyébként tényleg nem való torrentezésre, még alapszinten sem. (Mondom én, aki pedig éppen védeni szokta a routeres torrentezést.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76076) Gubek-Einste válasza droti25 (#76074) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76077) Dragon3000 válasza MaCS_70 (#76075) üzenetére


Dragon3000
veterán

Sebességekből ítélve nem a routeren fut a torrent, hanem egy gépen, mert megnézném én azt az 1043-at, ami 45MB/s-kel tölt le torrenttel, főleg a lassú usb-s kapcsolatán keresztül :D

(#76078) droti25 válasza Dragon3000 (#76077) üzenetére


droti25
őstag

Igen, gépen fut a torrent.

(#76079) TeeJay válasza droti25 (#76078) üzenetére


TeeJay
félisten

HDD ennyit tud, vagy vírusírtó...
Használj qbittorrent 4.1.7 klienst és protokollnál teszteld TCP only vagy uTP only vagy vegyesben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76080) Dragon3000 válasza TeeJay (#76079) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nem hiszem, hogy torrent kliens lenne a gond, ha a router újraindítás megoldja. Azért megérné megnézni router nélkül is előjön e ez a lassulás.

(#76081) droti25 válasza Dragon3000 (#76080) üzenetére


droti25
őstag

Lehet a router beállításon belül kellene vmit állítani. Külön portot nyitni a torrent kliensnek.. Stb

[ Szerkesztve ]

(#76082) TeeJay válasza droti25 (#76081) üzenetére


TeeJay
félisten

1043ND V1.x router az vagy már V2-V3-V4?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76083) droti25 válasza TeeJay (#76082) üzenetére


droti25
őstag

Passz. 1 éves kb.

(#76084) vargalex válasza TeeJay (#76082) üzenetére


vargalex
félisten

Ha 45 MB/s letöltés megy és gyári firmware-ról van szó, akkor v1 nem lehet.

Alex

(#76085) Dragon3000 válasza droti25 (#76081) üzenetére


Dragon3000
veterán

Megnézném router nélkül is, ha akkor is van lassulás máris ki lehet zárni a routert, port nyitás csak jó, ha eleinte megy 45MB/s-kel, de azért ezekre is rá lehet nézni. De én először a router nélkül nézném meg.

(#76086) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Eddig egy WDR-4300 router használtam legalább 4 éve, mára meguntam, hogy párnaponta újra kell indítani, nem volt valami stabil.
Tanácsotokra Asus RT-AC57U-t vettem, eddig szépen üzemel de már a fürdőszobában sem látja a telefon a jelet, ami a TP-Linkel hibátlan volt. Az egész lakás egyszintes 80nm.
Mi lehet a probléma? Ha ez ígymarad megy sajnos nem maradhat...

(#76087) Dragon3000 válasza Hoffer (#76086) üzenetére


Dragon3000
veterán

Beállítottad a wifit vagy mindent alapon hagytál?

(#76088) Hoffer válasza Dragon3000 (#76087) üzenetére


Hoffer
őstag

Mindent konfiguráltam legjobb tudásom szerint, de szívesen veszek infókat mit mire kell állítani a megfelelő teljesítményért!

(#76089) Dragon3000 válasza Hoffer (#76088) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezek menetét már sokszor leírták a fórumban, de itt az utolsónak a linkje.

(#76090) -ZeeZee- válasza TeeJay (#76070) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, holnap ha hazaérek beállítom.:R

(#76091) Gubek-Einste válasza Hoffer (#76086) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ide való téma.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76092) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Üdv,
szükség lenne segítségre. Kellene egy olyan router, amelyik egy szinten, 80 nm-es téglalakásban megfelelő jelet ad, gyors mint a veszedelem, jövőbiztos és a Syno nasommal nem balhézik össze. Esetleg a garázst is megszórnám wifivel, arra ha jól értelmezem mostanság a mesh a megfelelő megoldás?
A net nem lesz valami brutál, falun a 100/25 is elég combosnak nevezhető.

Mit érdemes venni? Asus RT-N65-öm volt, azt otthagytam az eladott ingatlanban, azzal meg voltam elégedve. Esetleg Syno router?

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#76093) Multibit válasza Sza_Sa (#76092) üzenetére


Multibit
veterán

gyors mint a veszedelem
...
Esetleg a garázst is megszórnám wifivel
...
jól értelmezem mostanság a mesh a megfelelő megoldás?

Ahogy sejtem, Te is a "csak kábelt ne" csapatot erősíted ;]
Ha stabil és főleg gyors átvitelt akarsz, akkor gyere le a "wifi szerről"! Veszedelem gyors LAN-od kábellel lesz. A (drága) mesh helyett meg inkább AP-(k)ben gondolkozz! Hogy pontosan hány AP-re lesz szükséged, azt csak a gyakorlat mondja meg.

(#76094) Sza_Sa válasza Multibit (#76093) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Nem, nem vagyok kábel ellenes, minden szobába behúzom az utp-t, a fix eszközökhöz ( tv, erősítő, mediabox, stb) szintén kábeles csatlakozás lesz kiépítve. Csak a mobil és egyéb kütyük wifi etetése kérdéses.

Csak a garázst nem tudom kábelezni, oda már késő behúzni bármilyen kábelt, valahogy át kellene vinnem a jelet, 2 db 30-as téglafal szigeteléssel + kb. 20 m a routertől.

[ Szerkesztve ]

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#76095) Gubek-Einste válasza Sza_Sa (#76094) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U vagy AC65P megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76096) Gubek-Einste válasza Multibit (#76093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A (drága) mesh helyett meg inkább AP-(k)ben gondolkozz!
A kettő nem zárja ki egymást, pl az AiMesh-ben van vezetékes backhaul.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76097) Multibit válasza Sza_Sa (#76094) üzenetére


Multibit
veterán

A 20m nem gond, a 2x30cm fal annál inkább. 2.4GHz-en talán összejön, de az elérhető sebesség kérdéses. Amennyiben nem jön össze a kellő stabilitású és sebességű kapcsolat, két kültéri AP segíthet a dolgon. Persze ez nem lesz olcsó.

(#76098) Sza_Sa


Sza_Sa
senior tag

Srácok, köszönöm. Azt mondjátok már el, hogy egy mesh miben jobb, másabb a mint egy ap, vagy egy repeater?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#76099) MaCS_70 válasza Sza_Sa (#76098) üzenetére


MaCS_70
félisten

A mesh-rendszerek egységes hálózatot alkotnak, a benne működő hosztok átadják egymásnak a hálózati információkat, tudnak az egész hálózat paramétereiről, így például megvalósulhat a valódi roaming.

Egy igazi mesh-hálózat külön csatornát tart fenn a kliensekhez való kapcsolódásra és egy másik dedikált csatornát magának a hálózatnak az adatforgalmára (backhaul). (Persze az az igazi, ha ez kábelen megy, de sokak szerint ez akkor már nem mesh, hanem menedzselt AP-k.)

Egy sima AP ezzel szemben létrehoz egy saját kis alhálózatot, ami persze része a főhálózatnak, de pl. direkt csatlakozni kell hozzá, nem lesz automatikus az átjelentkezés.

A repeater egy olyan AP, ami időosztásban vesz és a vett adatcsomagokat egy másik időslotban leadja. Ezzel elviekben ki lehet terjeszteni valamilyen lefedettséggel az alap wifit, de törvényszerűen megfelezi a sávszélességet az általa lefedett területen, és az alapwifinek sem tesz jót, mivel azonos csatornán működik.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76100) Multibit válasza MaCS_70 (#76099) üzenetére


Multibit
veterán

Egy sima AP ezzel szemben létrehoz egy saját kis alhálózatot, ami persze része a főhálózatnak, de pl. direkt csatlakozni kell hozzá, nem lesz automatikus az átjelentkezés.
Ez persze nem törvényszerű, hogy így legyen ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.