Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76351) MaCS_70 válasza pauliboy23 (#76350) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ez mondjuk elég komoly érv, de lásd a rendelés jó oldalát is: egy wifis vagy tetszőleges rádiós eszköz szinte mindig lutri valamennyire. Volt már rá példa, hogy kipróbálás után a jóval olcsóbb és gyengébb készüléket választottuk, mert az adott helyen egy hajszálnyival még jobb is volt, mint a drágábbik.

Jó az a két hetes kipróbálási lehetőség!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76352) h.g.f


h.g.f
csendes tag

Sziasztok! Olyan gyors, megbízható wifi routert keresek, ami működik mobilnetről (azaz SIM kártyával) és a wifi mellett ethernet kábellel is csatlakoztatható rá eszköz. Gondolom, ti már sok routert ismertek tapasztalatból; melyiket ajánlanátok?

(Kis lakásba menne, nem kell egész emeleteket lefednie; és hordozni sem fogom, tehát akksi megléte sem számít.)

Előre is köszönöm :)

(#76353) pauliboy23 válasza MaCS_70 (#76351) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Mondjuk az AC57-es most 15 az alza-n és emagon, keddre itt van, akkor szerintem az lesz.

Köszi.

(#76354) pauliboy23 válasza h.g.f (#76352) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Melyik szolgáltató lenne a sim?

Nekem van egy huawei-m, lehet eladnám, mivel felesleges lett.

[ Szerkesztve ]

(#76355) Iceman17881


Iceman17881
csendes tag

Sziasztok!

Ma kötötték be a telekomos 1000/1000-es optikait.
Amire kellene: Netflix, Youtube, Konzolgaming, HD stream nézés, Torrent.

Amik eddig szimpatikusak: TP LINK Archer C7, ASUS AC66U, ASUS AC57U (főleg az itt olvasottak alapján)
Plusz kérdésem még, hogy jókat olvastam a TP-Link Deco M4 (2pack)-ról is, hogy e mellé kell még valamit beszerezni? Kissé laikus vagyok a Mesh rendszerekben :)

Árban 25-30e nagyon max, nyilván jobb azért ha olcsóbban kijön, és nincs jelentős teljesítmény deficit a drágábbhoz képest.

Albérletben, 5 fő használná, szóval legalább 9-10 eszközről beszélünk, szinte mindegyik Wifiről.

Köszönöm!

(#76356) István89 válasza pauliboy23 (#76353) üzenetére


István89
tag

Aqua-val jobban jársz most, mert van kupon, amivel 15% lejön. ASUSLAN15 kód, így 12 740 Ft + 990 Ft a szállítás.

Mondjuk én kedden rendeltem ac65p, és akkor az akcióról semmit nem olvastam, a termékoldalon semmilyen jelzés nem volt. Most már ott van a terméknél a 15%-os kép. :(((

[ Szerkesztve ]

(#76357) Gubek-Einste válasza Iceman17881 (#76355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő lesz vagy olcsóbban az AC57U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76358) pauliboy23 válasza István89 (#76356) üzenetére


pauliboy23
senior tag

Megrendeltem az AC57-et. Köszi a tippet.

(#76359) h.g.f válasza pauliboy23 (#76354) üzenetére


h.g.f
csendes tag

Telenor flottás lenne. Milyen Huawei?

(#76360) sanyek2


sanyek2
senior tag

Üdv!
Mivel az összefoglaló már elég régi, felteszem a kérdésemet, mert a frissebb routerek érdekelnének.
Gyatra netemhez keresek egy felettébb biztonságos, tisztes eszközt az asus családból.
A ráköthető eszközök mennyisége alapján elegendő a standard mennyiség, nincs szükség sok portra illetve wifin csatlakoztatható 10.000 eszközre.
Mondom, elég az alap. Viszont a biztonság legyen komolyabb.
Ha van mobilinternet megosztási lehetőség az sem baj. Még nem volt rá szükség, de ki tudhatja....
Fehér burkolatú nem kell.

(#76361) pauliboy23 válasza h.g.f (#76359) üzenetére


pauliboy23
senior tag

HUAWEI B525s-23a

(#76362) h.g.f válasza pauliboy23 (#76361) üzenetére


h.g.f
csendes tag

Érdekelne. Írok privátban.

(#76363) Gubek-Einste válasza sanyek2 (#76360) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U vagy AC65P

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76364) samuki


samuki
tag

Sziasztok
Szeretném a segítségeteket kérni router választásban. A kiszolgált eszközök:
Kábelen (ezek mindíg mennek):
- 1 PC
- 2 TV
- 1 média szerver
- 2db syno NAS
- 1 NRV
WiFi-n (minimum):
- 2 telefon
- 2 laptop
- 2 tablet
- tp link wd1043 ismétlőnek (még nincs berakva mert lehet tudok oda is kábelt húzni és akkor nem kell)

Jelenleg egy tp link wdr3600 dolgozik. Mögötte van egy 8 portos TP switch. Teljesen meg voltam vele elégedve, de sajnos mostanság teljesen megbízhatatlan lett. 1-2 naponta ki kell kapcsolni mert teljesen megáll a WiFi, elmegy a net.... :( Szóval azt hiszem cserélni kell.
Amit belefeccölnék az max 40-50k de ebben benne kéne lennie a switchnek is. Ha tudtok valami best buyt ajánlani akkor azt megköszönöm. Nincs gondom a TP Linkkel, szimpatikus az Asus is, szóval minden javaslat érdekel, esetleg több is.
Köszönöm, hogy foglalkoztok a nyügömmel :) :) :)

(#76365) Gubek-Einste válasza samuki (#76364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen típusú a switch? Ha gigabites akkor nem szükséges cseréni ha nincsen vele gond.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76366) samuki válasza Gubek-Einste (#76365) üzenetére


samuki
tag

Szia. Na mint mondtam most is eldobta a WiFi-t. :)
Jogos az öt pont, panelba, vagy is zsufoltság van. Kb 2 betonfal, de a wdr3600-nak nem volt gond. Jelenleg digi 100/100 de késöbb 1000 net is ha ideér. A switch gigabites. :)
Köszönet. :R

[ Szerkesztve ]

(#76367) Unki válasza Gubek-Einste (#76293) üzenetére


Unki
csendes tag

Szia
Németországban lakom és az 1 und 1 adott egy modemot és az egy fritz box de nem vagyok vele megelégedve,
Azért szeretnék olyan modemot ami router is és a net adsl en jön egy telefoncsatlakozoval 250 mbit/s

(#76368) viktorhu válasza Unki (#76367) üzenetére


viktorhu
veterán

Mi a baj a Fritzbox-szal? Mit hiányolsz belőle? Mi a Fritzbox pontos típusa?

Hogy jön 250 megabit adsl-en?

(#76369) sanyek2 válasza viktorhu (#76368) üzenetére


sanyek2
senior tag

Az én problémám is a FritzBox.
Folyamatos újraindulás, fél év mire betölt, eldobja sokszor az internetet és nem beállítás kérdése.
Típus: 7430KH
Wifi jelerősség is ingadozó.

(#76370) troll81 válasza sanyek2 (#76369) üzenetére


troll81
addikt

Nekem is fritzbox 7590 van semmi baja eddig. Nem adta senki meg lett véve. Teljesen jo a box a net gyengusz de falun ez van es kész. Egyszerűen beuzemelheto praktikus. :R

(#76371) Unki válasza sanyek2 (#76369) üzenetére


Unki
csendes tag

Fritz box 7530 FO
Szeretnék egy olyan routert ami modem is és jó lenne ha tudna magyarul is az internetet adsl en kapja .

(#76372) Core2duo6600 válasza instantwater (#76346) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ahol eszköz támogatás esetén műkődik a roaming, Mikrotik ből építkezve, feltételezve a megfelelő tudást a bekonfiguráláshoz.

Vagy Unifi rendszert építve, ezt is be kell állítani, de talán egyszerűbb legtöbbször a miki hez képest, és az Unifi-t a wifi ferrarijaként is szokták említeni.
Utobbihoz kell egy kontroller, ami lehet egy céleszköz is (cloudkey), de telepíthető pl. linuxra is a kiszolgáló, de akár windows ra is.
Ha van egy gép ami folyamatosan megy, irodákban azért akad ilyen, ott elkegyek a vezérlő.
Lakóházba inkább javasolható a Cloud key eszköz, márcsak a kisebb fogyasztás miatt is.

Egyik sem a legolcsóbb.

Kis kompromisszummal szintenként egy Wifi AP ma már min. AC és és ha szerencsés, akkor lefedi a szükséges helyeket, nálunk így van.
A teljesítményt még vissza is lehet venni, hogy ne lássanak rá egymásra.
És akkor nem lesz más választása a kliensnek mint hogy átkapcsol rá.

Vagy a mesh rendszer, ami szintén építhető Mikrotikből, avagy Unify alapon.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76373) viktorhu válasza Unki (#76371) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez egy supervectoring képes eszköz (szóval nem adsl), de ilyenben nem fogsz itt szerintem tippet kapni, mert a vectoring elég kényes téma, Magyarországon kevés is a tapasztalat vele (supervectoring nincs is nálunk), nem is olcsók az eszközök, amik ezt tudják, és kérdés, hogy a szolgáltatóddal is melyik kompatibilis, meg mit enged fel a hálózatára. Az a tippem, hogy jó drágán megvennél egy eszközt, ami nem tud többet, mint a fritzboxod, és esetleg még nem is működne a szolgáltatásoddal.

Szóval ha mindenképpen ilyet szeretnél, német fórumokon lenne érdemes érdeklődnöd, de ott alapból általában a Fritzbox a kedvenc és mindenkinek ajánlott márka, szóval ott is csodálkozni fognak valószínűleg.

Ha konkrét problémád van, pl. nem fedi le a wifi a teljes lakást, akkor érdemes lenne egy sima routert ap-ként használni a lakás egy másik pontján, és kábellel összekötni őket; ha a szolgáltató lebutította a szoftvert, és több dolgot szeretnél magadnak konfigurálni, akkor használhatnád a fritzboxot sima modemként, és egy saját routerrel csatlakozni pppoe-vel a hálózatra, ahol azt állítasz be, amit akarsz.

(#76374) sanyek2 válasza Gubek-Einste (#76363) üzenetére


sanyek2
senior tag

Nem találok semmi infót hogy bármelyik is komolyabb tűzfallal lenne ellátva.
Feljebb is ugyan ezt a kettőt ajánlottad egy teljesen optikai hálózathoz.

Visszatérve a Fritz boxhoz, ma 8 és 9 óra között 4x dobta le a jelet.
Én is magam vettem újan.
Korábban is voltak már gondok ennek a gyártónak egy régi verziójával.
Rühellem.

(#76375) Alex91 válasza sanyek2 (#76374) üzenetére


Alex91
félisten

Mondom, ezek olyanok, mint az aszpirin! Mindenre jok! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76376) woodworm válasza sanyek2 (#76374) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem minden jelenlegi asus router az asuswrt-re épül, nincs jelentős eltérés a tűzfalukban. A magasabb árkategóriás routerekben van plusz filterezési lehetőség, a kliensek elérhetőségét ill. kijutását tudod bővebben szabályozni.
Az első hozzászólásodban nem adtál semmilyen érdemi információt a szolgáltatásod paramétereiről, egyébként sem nagyon tér el az ajánlás egy kábeles vagy optikai végpont esetén. A modemed lecseréléséhez pedig inkább a szolgáltatótól kellene több információt szerezni, vagy az adott szolgáltatót jobban ismerő topikokban segítséget kérni.

(#76375) Alex91
Mondjuk te valamilyen Mesh rendszert néznél? Mindenkinek ki lehet mazsolázni a sűrűn használt hozzászólásait, ha nem tudsz érdemben jobbat ajánlani, akkor inkább maradj csendben. A kérdező nem lesz előrébb vele.

(#76377) Alex91 válasza woodworm (#76376) üzenetére


Alex91
félisten

Pont ez az! Ha valaki nagyobb teruletet, tobb szintet akar lefedni, akkor lehet, hogy egy mesh jobb.
Most valaki kitalalta, hogy ezek a routerek a jok, azt mindenki ezt szajkozza... Gondolom biztos jok, a sajat kategoriajukon belul, de hogy mindenre jo lenne...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76378) woodworm válasza Alex91 (#76377) üzenetére


woodworm
veterán

Az utolsó két posztoló közül (akiket megválaszoltál) egyik sem mesh rendszert keresett. Az első olcsón szeretett volna nagy lefedettséget, a másik pedig alap készüléket nagyobb biztonsággal.

Egyébként két mesh router nem fed le nagyobb területet, mint két sima. Ez mindig készülékfüggő. Egyedüli előnyük az egységes hálózat, mindemellett jelenleg ennek erősen megkérik az árát.

(#76379) Alex91 válasza woodworm (#76378) üzenetére


Alex91
félisten

Nem tudom, hogy melyik alap keszulekesnek nagyobb biztonsaggal ajanlottam mesh-t, de biztos igy van, ha te mondod...
Amugy mas is le akart itt beszelni emberket az olcso megoldasrol, nem csak en. Szerintem ma mar ez egy nagyon kozponti dolog a haztartasban, par even belul meg a WC kagylo is WiFi-n fog logni! Szoval erdemes lehet kicsit tobbet aldozni ra, vagy lehet gyakran cserelgetni, es esetleg folyamatosan szopni az olcso eszkozzel...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76380) Dragon3000 válasza Alex91 (#76379) üzenetére


Dragon3000
veterán

Attól, hogy valami olcsó még nem lesz rossz/rosszabb és nem jelenti azt, hogy szopni kell vele.

[ Szerkesztve ]

(#76381) woodworm válasza Alex91 (#76379) üzenetére


woodworm
veterán

Azt nem látod a szemellenződtől, hogy az ajánlott két készülék nem az olcsó szar kategóriát képviseli. Az akcióknak köszönhetően jelenleg nagyon jó az áruk, a hardver pl. az ársáv többi routeréhez képest egy szinttel magasabb kategóriát képvisel.
Részemről befejeztem, értelmetlennek látom a vitát, nem fogunk előrébb lépni. Ajánlj inkább az utolsó kérdezőnek egy biztonságosabb asust. Csak ne automatikusan egy drágábbat válassz ki, hanem jelezd, hogya biztonság szempontjából az mennyivel tud többet a két említettnél.

[ Szerkesztve ]

(#76382) Alex91 válasza Dragon3000 (#76380) üzenetére


Alex91
félisten

En se azt mondtam, hogy biztosan szopas, hanem azt, hogy szophat...
Persze lehet, hogy a dragabb se lesz tokeletes! De tapasztalatom szerint azert ilyen teren is van osszefugges.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76383) Alex91 válasza woodworm (#76381) üzenetére


Alex91
félisten

Most te nem latsz a szemellenzodtol! Nem mondtam, hogy az ajanlott eszkoz xar lenne! Altalanossagban beszeltm. Azert ne mondjuk mar, hogy eg 5 ezer ft-os TP-Link n-es router milyen jo valasztas, amit itt valaki linkelt sajat maganak. (Tudom, mert pont ilyenhez volt mar szerencsem...) Na, ez pl. xar...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76384) sanyek2 válasza woodworm (#76376) üzenetére


sanyek2
senior tag

Valóban így van
Már kezd elborulni az elmém, olyan ideges vagyok a net miatt.
Gép újratelepítés volt a program mára és cseszhetem emiatt.
Beállítottam az egyszerű jelszó helyett egy brutálisat a készülék beállítás menüjének levédéséhez, és érdekes, most már nem dobálja le a netet.
Itt valaki szerintem lopja a netemet.
Úgy vélem ezzel a jelszóval csak elodáztam, nem oldottam meg a problémát.
Továbbra is változatlan a tény, kell vennem egy komolyabb routert.
Amennyiben úgy vélitek, az összes újabb Asus készülék javarészt azonos asuswr-el van ellátva, akkor választok én magamnak.
Azért jöttem ide a gondommal, mert az új eszközökről nem igazán mondható hogy tájékozott lennék.

(#76385) woodworm válasza Alex91 (#76383) üzenetére


woodworm
veterán

Az olcsó tp-linket most hoztad fel. Mindkét gúnyos hozzászólásodnak a két legtöbbször ajánlott asus router egyike vagy mindkettő volt az érintettje. Nem fog itt senki megsértődni, ha értelmes ellenérvet hozol fel, de a szurkálódást a mindennapi említés miatt nélkülözni kellene. Ha alternatív ajánlatod van, írd le.

(#76386) Alex91 válasza woodworm (#76385) üzenetére


Alex91
félisten

Latod, most irta, hogy neki ez megse jo, azt neki is azt ajanlottak...
Nekem csak az tunt fel, hogy most ezek a slager routerek, azt problematol fuggetlenul ez megy mindenkinek. Es volt itt mar olyan is, akinek megse jott be...
Bar linkeltem mesh-re pl., de oszinten en mondjuk ezt se vennem, csak ugye a tobbsegnek olcso kell...
De hat van aki, Mikrotik, meg Ubiquity rendszert ajanl, ami meg szerintem a legtobb esetben otthonra talan tulzas...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76387) sanyek2 válasza woodworm (#76385) üzenetére


sanyek2
senior tag

Félreértesz.
Nem gúnyos a hangneme egyik hozzászólásomnak sem.
Próbáld újraolvasni úgy, mintha nem tudnád mi tévő legyél, miközben meg-megszakad a neted és neked dolgod lenne.
Ha lenne másik készülékem, már rég törött volna a fritz box.
Értelmes ellenérvet pont hogy nem tudok felhozni az Asus-ok ellen. Ez a téma sem hobbim, sem szakterületem. Ergo ezért fordulok azokhoz akik tudnak segíteni.
A két modell amit ajánlottak, alap hogy feltűnik, hogy egy teljesen más hálózathoz volt beprotezsálva, így nyilván adja magát a kérdés, hogy "nekem is erre lenne szükségem?"
Nem értem miért kell ezt negatív hangnemmel értelmezni. Komolyan.

Ha nem kapok itt segítséget, megoldom máshogy. Nem gond. Csak mondjátok meg.

(#76388) norba69


norba69
senior tag

Itthon két db RT-AC65P adja a netet, kikapcsolt wifivel. A vezetéknélküli hálózatot 3 db Unify AP-AC-LR szolgáltatja a házban, és körülötte, és nem érzem túlzásnak.
Kényelmes, gyors, egyszerűen menedzselhető, mindent tud, amire valaha is szükségem lehet, és olcsóbb volt, mint egy mesh rendszer.

(#76389) woodworm válasza sanyek2 (#76387) üzenetére


woodworm
veterán

Miről beszélsz? Írtam ilyesmit neked?

A szolgáltatódról kérdeztem ill. a szolgáltatásról, mivel nem minden szolgáltatónál cserélhető a végponti berendezés. Ha a router a szolgáltatói eszköz mögé kerül, akkor nincs sok jelentősége milyen rendszerre vagy kötve.

(#76390) Core2duo6600 válasza sanyek2 (#76387) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ha nagyobb biztonságot szeretnél, ahhoz komolyabb beállításokat kell egy erre alkalmas eszközben végezni.
Pl Mikrotikkal ki lehet alakítani komoly szabályozást is, lehet szűrni ki és befelé is.

Meg aztán vannak a kifejezetten tűfalnak szánt eszközök, mivel ezek vállalati felhasználásra vannak elsősorban, az áruk is eszerint néz ki.
Komolyabb szabályozást lehet elérni az Ubiquiti eszközökkel is, ennek is van saját topikja, ahogy a Mikrotiknek is.

És akkor vannak a még komolyabb termékek, Fortigate, Juniper Checkpoint stb.....
Ezeknek a használahoz mélyebb ismeretekre van szükség, akár már csak ahhoz is, hogy legyen net.

Tied a döntés, hogy választasz egy komoly eszközt és megfizeted a szakembert aki beállítja, vagy választasz egy olcsóbb eszközt, és magad küdesz meg vele, erre jó példa a Mikrotiknek a HAP AC2 es eszköze, ami elég jó árban van, de sokat kell keresgélni kisérletezni, mire megfelelően beállítod.

Vagy megelégszel egy "egy klickes" megoldással, mint pl. az Asus routerek.
Minden egyszerű routernek sajátsága, hogy befelé vég valamit, de kifelé szinte semmien szabályozásra nincs lehetőség.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76391) samuki


samuki
tag

Sziasztok.
Valaki ránézne a bánatomra? Már ha van rá megoldás... :) Vagy vegyek megint 3600-ast, mert nincs jobb, megbízhatóbb. :W :R :Y Köszönöm.
[link]

(#76392) Alex91 válasza samuki (#76391) üzenetére


Alex91
félisten

[link]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#76393) MaCS_70 válasza Core2duo6600 (#76390) üzenetére


MaCS_70
félisten

Asus routereken CLI-n keresztül konfigurálni az IPtables-t nem lehet jó közbenső megoldás?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76394) sanyek2 válasza Core2duo6600 (#76390) üzenetére


sanyek2
senior tag

Köszönöm az infót! Így már célirányosan tudok választani.

(#76395) libit válasza Alex91 (#76392) üzenetére


libit
tag

hm, valtozatossag kedveert most egy Synology Mesh Router MR2200ac...

(#76391) samuki
ha a wdr3600 birta tempoval, akkor valoszinuleg a sokat emlegetett ASUS RT-AC57U vagy nagytestvere a ASUS RT-AC65P (most best buy) birni fogja es nem kerul 130€-ba mint a linkelt synology es vannak kulso antennai is
mivel a switched gigabites ahogy Gubek-Einste is irta, ha nincs vele gond, maradhat, nem lesz szuk keresztmetszet

[ Szerkesztve ]

(#76396) TeeJay válasza samuki (#76391) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC57U és AC65P röhögve bírja a gigás netet
érdemes kipróbálni máris érezni fogod mennyivel erősebb mint egy sima router

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76397) Core2duo6600 válasza MaCS_70 (#76393) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Hát az azért igényel némi hozzáértést, ami ha megvan valakinek, akkor nem itt kérdezösködik.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76398) woodworm válasza Core2duo6600 (#76397) üzenetére


woodworm
veterán

A mikrotik beállítása sem igényel kevesebb hozzáértést szerintem. Mindenképpen rengeteget kell tanulni hozzá.

(#76399) Core2duo6600 válasza woodworm (#76398) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ez igaz, de elég sok infot találni róla.
Míg az Asus ról , (de írhatnék ide bármilyen más egyszerű routert, ami alapvetően webes konfigra lett kitalálva) már jóval kevesebbet,
hiszen akik ilyen eszközt választanak, nem akarnak elmélyedni a mélyebb hálózati ismeretekben.
Míg ha valaki Mikrotiket választ, akkor bevállalja a szívást, és a tanulni akarást, ebből kifolyólag elég sok alapot is irányt lehet találni a konfiguráláshoz.
Én is elég sok célirányos linuxdistrót kipróbáltan.

Sokáig használtam a pfsense-t is, egy atomos gépen, amit direkt ennek raktam össze.
Miután egyik akkoriban kaphaató routerrel sem tudtam megcsinálni amit akartam, vagy amivel igen, az irreálisan drága lett volna, (akkor egy 30/5 ös netem volt. )
Egészen addig be is vált, amíg ide nem ért a digi, erre már kevés volt a vas, és problémák is voltak már vele.

Ekkor belekezdtem a keresgélésbe, elvárás volt, hogy 2 internetelérést kezeljen egyszerre, Policy routinggal.
Nem néztem az árat, de 200 000 től nem adtam volna többet érte.
Nagyon sok eszköz nem volt képes routolni gigabitet pppoen, volt ilyen millios összegű is.

Fontos volt, hogy hangtalan legyen.
Ismerje a VLAN-t

Hosszas keresgélés után eljutottam a Mikrotikhez abból is egy 1100 AHX4-est választottam (akkor még nem létezett a 4100 as) , miután megemelték 500 ról 1000 esre, és az 750GR3 as már kevés volt a gigabithez.
Nem bántam meg, röhögve elviszi a 2 internetelérést több alhálóval, wifi nek külön van, stb...
akár portonként, akár gépenként tudok szürést alkalmazni.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76400) TheMiller


TheMiller
tag

Sziasztok!

A NAS topic tanulsága szerint kapásból harmatos a routerem, kérlek segítsetek a megfelelő megtalálásában. :)

Kiszolgálandó eszközök:
- Kábelen: NAS (egyelőre még nincs, lehet karira megajándékozom magam :) )
- Wifi 2Ghz: 2db Samsung TV (DLNA), laptop #1, egyéb okosotthon kütyük + adhoc 1-1 mobileszköz
- Wifi 5Ghz: Xbox, laptop #2, telefon

Környezet:
- panel, sok router,
- az átlagos eszköztávolság minimum 6-8 méter + 1-2 fal

Vészmegoldásként (míg nem lesz nas v bármi) szeretném, ha a router el tudná látni a NAS feladatát (DLNA, SMB, torrent), illetve ezek zavartalan továbbítása wifi-n :)

Köszönöm a segítséget előre is!

The World is Yours

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.