Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75551) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok!

Pár napja kértem tanácsot, végül halogattam kicsit és a telekomosok által hozott router egész jó. Mindössze annyi a bajom, hogy 4 port van rajta, ebből 3-mat levesz a 3 set top box, 1 megy az asztali gépemhez. Igenám, csak lenne még egy asztali gép, meg a tévét is inkább madzaggal dugnám rá wifi helyett stb. A telekomos fickó ajánlott 4-5 ezerért egy gigabites switchet, amivel egyet is értenék, de talán pár ezressel drágábban mindez akár wifis is lehetne, amivel range extenderként üzemelne. Mi lenne a leges legolcsóbb router? Csak bridge üzemmód lenne, 300/20-as net de nem feltétlen kell ennyit tudni, viszont gigabites legeny a LAN.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#75552) ubid


ubid
őstag

4Gs routert tud ajánlani valaki?
Csak ne TpLinket.... Vettem egyet... Össze vissza szakad a WiFi rajta :(

-.-

(#75553) mgoogyi


mgoogyi
senior tag

Sziasztok,

100m2-es ytong falas földszintes házat szeretnék lefedni wifi-vel. Perpill a telekom által adott antennátlan valami van, ami 5 méteren túl már elég harmatos netkapcsolatot ad.

Vagy egy wifi-routerre vagy egy extenderre gondoltam.
A hatótáv a legfontosabb, a netsebesség/featureök nem kritikusak.
Árban szeretnék 15k alatt maradni.

Köszi!

(#75554) Pollux66


Pollux66
tag

Sziasztok!
Egy kissé komplikált kérdéshalmaztól zúg a fejem pár hónapja. A hálózati rendszerekhez kopp amatőr szintén értek, ezért pls nézzétek el nekem a fogalmatlanságom.
Na szóval adott egy családi ház, lassan költözünk. Értelmes net szolgáltatás kihúzva...viva la vidék. Marad a Telenoros mobil net. A ház alapterülete 116nm, egy szintes, ytong. A későbbiekben NAS és/vagy (Rasberry pi) media szerver, okosotthonos cuccok kerülnek beszerelésre.
Kérdések:
-routert milyet?
-NAS-t, media servert routerhez képest hova érdemes tenni? mellé direktbe LAN-on? vagy nyugodtan rakhatom nappaliba AC-s wifivel átlőve a tartalmakat?

[ Szerkesztve ]

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#75555) Latitude válasza Cirbolya_sen (#75546) üzenetére


Latitude
tag

50 vagy 100 megás lenne a max. Itt csak Tar kft.-s
net van és abból is csak a gagyi/drága... Érdemes lehet sima gigabites routerbe gondolkodni és a végeire wifit rakni? Így könnyebben/biztosabban le tudnám fedni a házat.

OnePlus 6, Raspberry Pi3 OSMC; Raspberry Pi4

(#75556) Gubek-Einste válasza poolbig (#75549) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most sehol, 25k alatt nincsen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75557) Gubek-Einste válasza rasotamas (#75551) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U megfelelő választás lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75558) Gubek-Einste válasza Latitude (#75555) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Érdemes lehet sima gigabites routerbe gondolkodni és a végeire wifit rakni?
Igen de nem lenne olyan olcsó, 100k lenne egy megfelelő rendszer kiépítése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75559) Gubek-Einste válasza ubid (#75552) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlható eszközök: Asus 4G-AC53U/4G-AC55U/4G-AC68U, D-Link DWR-953, Huawei B525/E5180 (Cube)

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75560) Gubek-Einste válasza mgoogyi (#75553) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U megfelelő választás lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75561) Gubek-Einste válasza Pollux66 (#75554) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

-routert milyet?
Költség keret?

-NAS-t, media servert routerhez képest hova érdemes tenni? mellé direktbe LAN-on? vagy nyugodtan rakhatom nappaliba AC-s wifivel átlőve a tartalmakat?
Mindenképpen közvetlenül a router-re kötve.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75562) gedikart


gedikart
aktív tag

Üdv, Wifi routert szeretnék 1000 Mbites Digihez. Egyelőre nem lesz vezetékes kliens, 3-4 laptop, illetve két okostelefon kapcsolódna hozzá. Nem ismerem a mostani technikát, 2004 óta egy Linksys WRT54GL routert használtam egészen mostanáig (a nulla infrastruktúra fejlesztés miatt). Nem szükséges, hogy leégjen a fejem a wifi EIRP-től, sőt, ha lehet limitálom is, de fontos lenne, hogy stabil legyen a kapcsolat, illetve hogy párhuzamosan kiszolgálja a klienseket. Nem kell nagy adatátviteli sebességre gondolni. Normál/céges használat, plusz néha torrent letöltés. A rá szánt keret 30 ezer Ft. Köszi

[ Szerkesztve ]

(#75563) Gubek-Einste válasza gedikart (#75562) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U vagy AC65P megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75564) gedikart válasza Gubek-Einste (#75563) üzenetére


gedikart
aktív tag

Köszi, még azt kifelejtettem, hogy falra szerelhetőség plusz pontot jelent.

(#75565) Gubek-Einste válasza gedikart (#75564) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC57U-val megoldható de az AC65P álló kivitelű.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75566) Multibit válasza Pollux66 (#75554) üzenetére


Multibit
veterán

-NAS-t, media servert routerhez képest hova érdemes tenni? mellé direktbe LAN-on? vagy nyugodtan rakhatom nappaliba AC-s wifivel átlőve a tartalmakat?
NAS-t mindig vezetékkel kösd a routerhez! A legnagyobb öntökönszúrás wifi-n használni hálózati háttértárat (hacsak nincsenek mazochista hajlamaid ;] ).

(#75567) poolbig válasza ubid (#75552) üzenetére


poolbig
aktív tag

Melyik Tp-link volt olyan gáz?

(#75568) poolbig válasza Gubek-Einste (#75559) üzenetére


poolbig
aktív tag

Egy D-Link DWR-953-el vajon úgy járnék mint egy Archer MR400-assal? Bírná a 4 laptop+4 mobil+NAS terhelést?

(#75569) poolbig válasza Chaser (#75550) üzenetére


poolbig
aktív tag

Most megyünk nyaralni. Az asszony kinyír, ha routerre elköltök megint egy csomó pénzt. :) Szóval inkább szeptember elején gondolkozom el komolyabban arról, hogy mi legyen, mert ez így nem maradhat. :W

(#75570) Chaser válasza poolbig (#75569) üzenetére


Chaser
titán

nekem mindegy:)
23e-ért még vár valakit a 65-ös, tegnap be is futott, jelentkezzék valaki v lemondom

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75571) ubid válasza Gubek-Einste (#75560) üzenetére


ubid
őstag

Köszi szépen!

-.-

(#75572) MadKet


MadKet
tag

Sziasztok,

Költözés miatt váltanom kellett UPC -ről Telekom -ra és a kapott modem (Sagemcom) wifi -je sajnos úgy tűnik folyamatosan szakadozik, csak rövid időre, de folyamatosan szakad. Kábelen nem tapasztaltam eddig, viszont nem tudok/nem akarok mindent bekábelezni.

A net egy 500 Mbit -es jelenleg, ettől nagyobb nem is lesz. Gyakorlatilag túlnyomórészt egy asztali gép kapcsolódna wifin egy TP-LINK ARCHER T4U adapterrel és telefonok, illetve néha egy laptop ahol a sebesség nem lényeg. A sebesség az asztali gépnél lenne lényeges, letöltés, játék illetve filmek streamelése.

Olvasgatva az ajánlottakat, egy ASUS RT-AC57U jó lehet? Esetleg valami más alternatítva amit ajánlanátok?

Előre is köszi!

(#75573) Multibit válasza MadKet (#75572) üzenetére


Multibit
veterán

TP-LINK ARCHER T4U
...
A sebesség az asztali gépnél lenne lényeges, letöltés, játék illetve filmek streamelése

:))
Ha mindez beindul, full duplex nélkül csak sírni fogsz!

(#75574) zolka95


zolka95
őstag

Ha egy routernél fel van tüntetve, hogy maximum hány Mbps sebességű nethez ajánlott és nem éri el az 1Gbps-t. Akkor a gigabites portnak mi értelme?
LAN-on ki tudja használni az 1 Gbps gyorsaságot? De ott meg mi tudja kihasználni?

Én eddig azt hittem, hogy a gigabites port azt jelenti, hogy ki is tudja használni azt a külvilág felől is. :DDD
SoC + RAM-tól függ ez a sebesség?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#75575) TeeJay válasza zolka95 (#75574) üzenetére


TeeJay
félisten

Gigabit portos routert ki is lehet használni kábelen... Gigás net szerinted mire van?
Wifin meg telefont kell használni és AC wifivel jó esetben átmegy 200-400 megabit is

Torrent akár a 10gigabitet is ki tudja tekerni ;)

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75576) MaCS_70 válasza zolka95 (#75574) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ponstosan! A LAN-sebesség elég gyakran fontos, sokszor fontosabb, mint a WAN-sebesség. Én pl. elég sokat másolgatom a virtuális gépeimet és virtuális meghajtóimat, és nem mindegy, hogy negyed óra vagy két és fél óra-e egy művelet.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75577) zolka95 válasza TeeJay (#75575) üzenetére


zolka95
őstag

Én azt nem értem, hogy az összefoglalóban lévő ajánlott router listákon szinte mindegyiknek 1Gbps portjai vannak.

Mégis oda van írva az is, hogy mekkora netsebességhez ajánlott. Például az egyik 800Mbps nethez, de közben 1 gigabites portja van.

Tehát mi szükséges ahhoz, hogy ki tudja használni az 1 gigabites internetet? Nem elég pusztán a gigabites port?

SoC + RAM-tól is függ?
Eddig abban a tudatban voltam, hogy ha veszek egy bármilyen routert gigabites porttal, akkor az azt jelenti, hogy ki fogom tudni használni az 1 gigabites netet. Mégsem ilyen egyszerű?

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#75578) MaCS_70 válasza zolka95 (#75577) üzenetére


MaCS_70
félisten

A gigabites portok közönségesek, alattuk a 100 megabitesek vannak -- köztes megoldásról én legalábbis nem tudok. (Feljebb egy kicsit összetettebb a kép...)

A gyártók tehát értelemszerűen az 1 Gbps-os portokat (tehát switchet) teszik a nem egészen fapados routereikbe. Ez LAN-oldalon nagyjából ki is használható, mert alapesetben nem igazán vannak számításigényes feladatok.

A WAN-oldal viszont egészen más, gyakorlatilag az maga a router. (Pontosabban a WAN-LAN-kapcsolat, tehát az intenet összekötése a LAN-portokat tartalmazó, fent említett switchcsel.) Ott bizony már van tennivaló, és nem annyira triviális, hogy azt egy alaphardver bírja is szusszal. Elég általános pl. a 900-950 Mbps WAN-sebesség, de ha az ember migizzasztja a rendszert, ez akár csökkenhet is. (Különösen megterhelő pl. a router által kezelt torrentezés.)

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75579) Intruder2k5 válasza zolka95 (#75577) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A RAM-tól kevésbé, vagy egyáltalán nem, ellenben kellően erős SoC, és / vagy hardveres NAT támogatás kell. Lásd az első Gbit portos routerekben ezek nem voltak meg, mint az ASUS RT-N16, és a TP-LINK WR1043ND v1, hogy csak a két mostanában is ajánlott márkát említsem, ennek megfelelően mindkét említett modell 80-130Mbps sebességre volt képes WAN<->LAN irányban, függően a netkapcsolat típusától.

[ Szerkesztve ]

(#75580) woodworm válasza zolka95 (#75577) üzenetére


woodworm
veterán

"Például az egyik 800Mbps nethez, de közben 1 gigabites portja van."

Szófordulat.
Ha nem vagy extrém felhasználó, akkor az ilyen jelzésű routerek tudni fogják a gigabitet. Egyes routerekben nem teljes körű a hardveres támogatás és szoftveres megoldásokat használnak. A 800Mbit és a gyakorlatilag elérhető 940 Mbit maximum közötti különbség kihasználhatósága a router egyéb terheltségétől függ, port forward, tűzfalszabályok, qos. Ilyenkor a plusz teher a soc-re hárul, ha mellette a feltöltés is ilyen nagyságrendű és mindezt rengeteg szálon (torrent), akkor jelentkezni fognak a router korlátai.

[ Szerkesztve ]

(#75581) MadKet válasza Multibit (#75573) üzenetére


MadKet
tag

Egyszerre azért kb soha nem megy ez a 3 dolog, csak külön külön éppen ami. Ha egyszerre menne akkor tudom hogy sírnék :)

A kérdés továbbra is fennáll, azzal a routerrel es adapterrel igy vállalható lenne a dolog vagy van valami jobb setup hasonló árkategóriában ? (az adapter már adott)

(#75582) Multibit válasza MadKet (#75581) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor lehet esélyed némi sikerre, ha a számítógépház nem árnyékolja az USB wifi adaptert. Az utóbbi időben unásig ajánlott Asus RT-AC57U router lehet a barátod, igen jó ár/érték aránnyal.

(#75583) Zsolty20 válasza zolka95 (#75577) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Amiről te beszélsz az az, hogy mennyit képes elérni a router WiFin elméletileg. Ennyire egyszerű. :)
Pl ahol 1750 van ott össze adódik az n-es és az ac-s elméleti sebesség is.

(#75584) MadKet válasza Multibit (#75582) üzenetére


MadKet
tag

Értem. Ha esetleg kivezetem az adaptert hogy ne direktbe a házba legyen csatlakoztatva, az jelenthet megoldást? Ezen felül maga az adapter az ami a nagyon szűk keresztmetszet? érdemesebb lenne valami jobb belőle?

Ha most elvonatkoztatunk attól hogy már adott az adapter, milyen más megoldást ajánlanál esetleg?

A router az stimm, igaz hogy TP-Link párti voltam, de ez az ASUS szimpi.

(#75585) vargalex válasza Zsolty20 (#75583) üzenetére


vargalex
félisten

Inkább mondjuk úgy, hogy a 2 sáv (2,4 GHz és 5 GHz) sebessége adódik össze. Ugyanis az n nem definiálja a sávot.

Alex

(#75586) Multibit válasza MadKet (#75584) üzenetére


Multibit
veterán

Ha esetleg kivezetem az adaptert hogy ne direktbe a házba legyen csatlakoztatva, az jelenthet megoldást?
Ha van erre lehetőséged, mindenképpen érdemes meglépni. Meg kellene próbálni egy olyan pozícióba helyezni az USB adaptert, ahol rálátás van a routerre.

Ezen felül maga az adapter az ami a nagyon szűk keresztmetszet? érdemesebb lenne valami jobb belőle?
Ez függ a választott routertől is. AC57U-hoz jó a jelenlegi.

Ha most elvonatkoztatunk attól hogy már adott az adapter, milyen más megoldást ajánlanál esetleg?
Igen. Egyértelműen - egy hibátlan - kábel. Az egy más világ. Stabil, gyors.

(#75587) MadKet válasza Multibit (#75586) üzenetére


MadKet
tag

Én is abszolút kábel párti vagyok/voltam, de itt most elég nehézkes lenne megvalósítanom, ezért agyaltam a wifiben. Köszi a segítséget, megnézem mire jutok így, ha nem is hozza folyamatosan az 500 Mbit-et, legalább a stabilitást jó lenne elérni.

(#75588) #97520896


#97520896
törölt tag

Sziasztok!

Milyen routert ajánlanátok egy egyszintes, kb 130 nm-es családi házba? A router a tárolóban lesz, ami a ház egyik sarka, tehát 20-25 méterre attól is jó lenne normálisan fogni a jelet, több téglafalon keresztül.

A netsebesség jelenleg még "csak" 50 mbps, de később azért nyilván lépkedünk majd feljebb.

30 ezer Ft-ig TP-Link, illetve Asus márkákban gondolkodom.

Köszönöm előre is a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#75589) TeeJay válasza #97520896 (#75588) üzenetére


TeeJay
félisten

Elég rossz helyre akarod tenni... Gyakorlatilag inkább vegyél két darab AC57U-t és akkor be tudod lőni a házat mindkét sarkából

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75590) csonkadavid


csonkadavid
tag

Sziasztok!
Sajnos 10 házra tőlünk bevágott a villám és magával vitte a kedvenc
Asus Rt n18u routerem wan és lan portjait.
Mi most az ajánlott vétel az n18 ársávjában amivel nem nyúlok mellé?
Usb kellene rá mert használtam az asuson is.

(#75591) adika4444 válasza csonkadavid (#75590) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Nézd meg az ASUS AC57U és AC65P modelleket:)

üdv, adika4444

(#75592) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok

Tudnál(tok) esetleg egy OpenWrt kompatibilis használt routert ajánlani amit nem sajnálnák kintre a stablon deszka alá rögzíteni?
Tp-Link érdekelne
A wifi-n lenne nála a hangsúly, illetve időszakosan működne.

WDS+cilent kapcsolatban lenne egy TP-Link 1043nd routerrel.
postával 5-7e Ft körül

[ Szerkesztve ]

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#75593) kogyo66


kogyo66
csendes tag

Sziasztok,

Jelenleg egy Sagemcom f@st 3686 szolgáltatja itthon a wifit és a hálózatot, viszont szeretnék egy olyan routert beszerezni ami egy egyszerűbb nas/media server szerepét is betudná tölteni illetve a wifi jel erősséget is növelné mert 1-1,5 szobával arrébb a telekomos 300megás netből nagyon sok kiesik. Az lenne a kérdésem hogy jelenleg találtam akcióban Asus RT-AC85P-t, ez megfelelne a célra? Illetve hogy Asus routereknél mit jelent a nevük végén a P-U-W jelölés?

Köszi!

(#75594) woodworm válasza kogyo66 (#75593) üzenetére


woodworm
veterán

Az asus üzletpolitikájából kifolyólag azonos a két router, tehát jobban jársz, ha az ac65p veszed. Az alapkivitel kapja az "U" jelzést, a fehér a "W", a "P" pedig a premiumé, az utóbbi pár paraméterben az alapkivitel fölé emelkedik.

(#75595) kezo0 válasza woodworm (#75594) üzenetére


kezo0
addikt

Gondolom, az U a universal, a W a white miatt, de nem lehet, hogy a P inkább a play-re utal? Csak, mert azt vettem észre, hogy a P betűs modellek hirdetéseiben a játékot hangsúlyozzák.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#75596) woodworm válasza kezo0 (#75595) üzenetére


woodworm
veterán

Nem vagyok sem asus, sem angol perfekt, de inkább a gaming kifejezést használják és a rog szériába sorolják a játékra ajánlott routereket. A típusjelzésben pedig az RT helyett GT előtagot használnak.

(#75597) kezo0 válasza woodworm (#75596) üzenetére


kezo0
addikt

Igazad lehet, köszi.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#75598) likeaRAINBOW


likeaRAINBOW
senior tag

Sziasztok,

digi 1 gbps nethez keresek routert, elsősorban 2 gép van rákötve gigabiten, +2 mobil +2 TV, a TV-k jelenleg Wifin, illetve miracason-on keresztül mennek. Az egyik TV 4k-s és Wifiről emgy a 100mbit-es lan csatlakozó miatt, Wifi sebesség is fontos lenne, egy helységben vannak egymás mellett.

Néztem ASUS RT-AC57U-t, ez jó lehet, vagy valami bivalyabbat ajánlotok inkább?
Most egy RT-N18U-van, ezt váltaná, illetve 5 GHZ-re áttérés a cél.

U.I: Tomato, OpenWRT kompatibilis eszköz előnyben, ha nincs belőle "hátrány".
Köszönöm előre is :)

[ Szerkesztve ]

(#75599) Zlin50


Zlin50
senior tag

Sziasztok!

Véleményt szeretné kérni, melyiket javasolnátok. A következőket néztem ki : [link] , [link] , [link].
Az elsőre pozitív véleményt látok az bolt oldalán, a TP-re elég negatívat, a harmadikra egyenlőre nincs.
Én vezetékest kívánok használni, a majdani lehetőségek szerint esetleg gigabit körüli sebességgel, de azért száz fölött. A fentiek közül lehet jó választás, vagy inkább másik javasolt?

"HA-SIA, HA-SIB, HA-SIC ... AEROTRIGA forever"

(#75600) Pollux66 válasza Gubek-Einste (#75561) üzenetére


Pollux66
tag

50k körül kb.

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.