Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75301) Ano válasza djherby (#75300) üzenetére


Ano
őstag

Asusnak is volt (talán még most is van) fos routerje ... persze nem az a jellemző rá.

Köszi az ajánlást! Utána néztek azoknak is. Habár ha neten a TP-link AC1200-at beírom meg az Archer C6-ot, kb ugyanaz dobja ki nekem a kereső :)
Szóval akkor ez most tulajdonképpen csak 1 ajánlás volt?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#75302) woodworm válasza djherby (#75300) üzenetére


woodworm
veterán

Pont a tp-link c1200 egy instabil soc-re épül, lehet, hogy egy teszten villant, de nem megbízható hosszabb távon. A C6 jó lehet, ahogy a C7-es is, de a wifi kapcsán (gondolom ebben csalódtál) nincs egzakt teljesítmény. Meglepő módon változhat két router teljesítménye másik helyszínen és másik kliensekkel.
Ráadásul ezek a gyártók sokszor csak névleg gyártanak, több beszállítóval dolgoztatnak, a tápegység sem egységes. Nem tűnik jó ötletnek egyetlen rossz tapasztalat alapján temetni egy gyártót, és kizárni a vásárlásból, mert hamar lista nélkül találja magát az egyszeri user. Lehet orrolni, mert nincs ajánlott d-link, ez nem a rossz routereik miatt van, hanem a gyalázatos fw miatt. Ha megnézed mondjuk a 860l vásárlói véleményeit, akkor egy instabil, fagyogató, wifi dobáló készülék képe rajzolódik ki, de pl. padavannal az adott időszak egyik legjobb routere volt.
Jelenleg nem azért ajánlott a két asus, mert itt sznob a törzsközönség, hanem mert jelenleg a legjobb ár/érték arányt tudják felmutatni. Nem hibátlanok, nem fognak mindenkinek megfelelni, ilyen routert nem is találsz.

(#75303) libit válasza djherby (#75300) üzenetére


libit
tag

es @Ano is

elore bocsatom, hogy nem asus routerem van!!!

...arrol nem a forumtarsak tehetnek, hogy per pillanat az asus gyartja a legjobb ar/teljesitmeny aranyu routereket

- gondolom az emlitett tesztben kulon kihangsulyoztak, hogy a Tp-link AC1200 hibas chipsetre epul, ami meg FW foltozgatas utan is fagyast okoztah

- sok embernek lenyeges a termektamogatas, ezert a tenda fele routereket kapasbol kizarja (egyesek ugyan ezen okbol meg a tp-linket is)

- D-link, netgear, zyxel, stb. - mutass toluk olyan routert amit nyugodt szivvel ajanlanal, az ajanlat kero meg majd eldonti, hogy neki meger e annyit, mivel legtobben 1FT-ert mindent a legjobban tudo routert vennenek

- 57u, 65p kozott is tuti van hibas darab, de altalaban csak a panaszkodok / segelykerok hangjat hallani, valoszinuleg tobben vannak akik csendben megelegeseddel hasznaljak routereiket

sz:
ha neten veszed 2 hetig visszakuldheted ha megse felelne meg az elvaradsaidnak

[ Szerkesztve ]

(#75304) Ano válasza libit (#75303) üzenetére


Ano
őstag

Nekem sincs Asus routerem ... pedig volt ... nem volt vele túl sok gondom egy inkompatibilitási problémát leszámítva, ami szinte csak engem érint/nálam fordul elő, de ez mindegyik Asus-ban benne van, így ezért az Asus nekem nem megfelelő.

Jelenleg a fő routerem egy Synology RT2600ac ... még viszonylag új és kiba drága volt, de jelenleg jól üzemel arra a célra amire szükségem van, de kell egy egyszerűbb router ami nem asus de a megbízhatósága és stabilitása ettől még kikötés!

Továbbá nekem fontos (bár ezt így nem írtam le) a magyarországi vásárlás lehetőleg 2 év garival ... nem akarok probléma esetén hetekig hónapokig várni az Aliexpress-re vagy Gearbest-re hogy cseréljék a routeremet és ezért hajlandó vagyok fizetni extra 20-30% árat!

De már látom hogy nem tudom olcsón megúszni és kénytelen leszek venni egy Archer C7-et ... csak az meg ugye túl sokat tud ahhoz mint amire kellene (max 2 eszköz Wifin amire a 2,4 GHz is elegendő lenne mert kevés forgalom van rajtuk) + gigabites lan port 2 db mert a 4K-s TV belaggol a régi router miatt (ami ugye csak 100 Mbites) ha 4K-s HDR tartalmat nézünk rajta!

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#75305) tr00p3r válasza farkas-j (#75295) üzenetére


tr00p3r
őstag

Köszi, izgi olvasmány. Mostmár nagyon kíváncsi vagyok ha végre üzembehelyezhetem. Bónusz: jövő héten csütörtökön szerelik a DIGI1000-et.... :D

(#75306) woodworm válasza Ano (#75304) üzenetére


woodworm
veterán

Mi volt az a probléma? Az ac87u speciális eset a két router egybeépítése miatt.

[ Szerkesztve ]

(#75307) Ano válasza woodworm (#75306) üzenetére


Ano
őstag

Céges VPN-be bejelenkezve a VPN szarakodott (semelyik másik routerrel sem tapasztalható a probléma) ... Céges szakik már az Asus supporttal folyamatosan egyezkedve se tudtak megoldást találni és nem csak az AC87U-t érintette ...

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#75308) dodopek válasza TeeJay (#75286) üzenetére


dodopek
addikt

Végül 65p lett rendelve. :-)

(#75309) asynur


asynur
tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok a következők lennének a főbb szempontok (a remélhetőleg már alapdolgokon kívül mint, viszonylag gyors wifi és jó hatótáv, megbízhatóság):

- Gigabites netet bírja
- 4 x LAN port 10/100/1000
- ne legyen túlságosan melegedős (nyáron 35-40 fok is előfordul ahol el lesz helyezve)
- 1x legalább 3.0 vagy 3.1 –es USB de az idális az lenne ha lenne egy 2.0 is (külső HDD és nyomtató, a routerről nem akarok közvetlenül torrentezni).
- A kezelőfelületében jó lenne, ha LAN portonként valamint a wifin lehetne a max le/fel töltési sebességet korlátozni
- wifi boldoguljon el 3-4 eszközzel legalább egyidejűleg
-30k körüli max ár.

Kicsit visszaolvasva eléggé szemezek a ASUS RT-AC65P ez elég jó ár érték arányúnak tűnik jelenleg, ez megfelel nagyjából a fenti követelményeknek?

USB 2.0 nélkül kibírnám azért valahogy. Ehhez van egy lehet, hogy hűlye kérdésem: külső USB hubon keresztül lehet ezeken megosztani használhatóan több eszköz között egyidejűleg a 3.0-s portot?

Amiről nem nagyon találok infót a melegedés és sebesség korlátozási lehetőségek.
Esetleg drágább/olcsóbb eszköz, ami ideálisabb lenne?

A választ előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#75310) TeeJay válasza tr00p3r (#75287) üzenetére


TeeJay
félisten

a -40dB az erősebb jel mint a -50dB azt tudod ugye? :R
tehát akkor mégsem a UPC csoda CB ad erősebb wifit ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75311) TeeJay válasza tothjozsi96 (#75289) üzenetére


TeeJay
félisten

mindenben jobb :D
és nem gyengén hanem nagyon

2C/4T proci valódi HWNAT
és 4x4:4-es 2,4 és 5GHz wifi amivel 600megabitet tud N-re és 1733-at AC-ra
sőt a legszebb hogy wave2 MU-MIMO-s ami most a legjobb kb.
mellé 128MB Flash úgyhogy lesz hely bőven CFW-nek akár a jövőben illetve 256MB RAM is mindenre elég
nálam pl 800 szálon megy torrent 1200-1300 fut aktívan és kemény 71-73MB a RAM használat
a proci meg üresjáratban unatkozik kb.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75312) TeeJay válasza Ano (#75301) üzenetére


TeeJay
félisten

vegyél egy Archer C7-et 20ezer körül

16MB flash, 128MB RAM
ugyanennyi van az ASUS AC57U-ban

a 3x3:3 MIMO wifit nyakamat rá hogy úgysem fogod tudni kihasználni
az AC57U "csak" 2x2:2 MIMO-s de ott mind a két frekvenciának dedikált antennája van
wifiben simán ugyanazt fogják hozni stabilan, sőt lehet az AC57U a 4 antenna miatt picivel jobb is lesz!!!

egyvalami viszont nagyon lényeges, mégpedig hogy
az AC57U-ban ott van az a frankó kis Mediatek MIPS proci amiben van HWNAT
és én aki előtte használtam Broadcom meg Qualcomm procis routert is látványosan éreztem hogy a HWNAT-os routerrel hasítanak az oldalak még úgy is hogy gigás neten torrentezek mellette
Broadcom meg Qualcomm procissal meg volt hatásszünet (AC66U B1 és AC58U-t teszteltem)

erről azóta mások is beszámoltak hogy az AC57/AC65P-vel nem kell már figyelni semmire
mehet a torrent bátran közben úgyis villámgyors a böngészés meg youtube meg wifi meg minden
de vegyél TP-t mert ASUS-t sose :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75313) TeeJay válasza asynur (#75309) üzenetére


TeeJay
félisten

AC57U gigás netet viszi viszont csak USB2.0 van rajta
AC65P gigás netet viszi
pár napja kiderült róla hogy valójában belül egy AC85P hardver van
4x4:4-es 1733-as AC wifivel ami brutál ráadásul wave2 MU-MIMO vezérlő szintén brutál
és azon USB3.0 van
22-ért csapj le rá mert 3x ennyibe szokott kerülni hasonló router (AC86U tud hasonlót pl csak az közel 70 ezer)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75314) vargalex válasza Ano (#75307) üzenetére


vargalex
félisten

Milyen VPN van a cégnél? Nálam nincs gond PPTP VPN-el, OpenVPN-el, Cisco AnyConnect-el sem (most éppen egy RT-AC65P van itt nálam a cégnél még gyári firmware-val, de otthon kicsit több, mint 1 hete RT-AC57U OpenWrt-vel)..

Alex

(#75315) Dragon3000 válasza TeeJay (#75312) üzenetére


Dragon3000
veterán

Leirta, hogy miért nem jó neki az Asus, ez egy olyan indok, hogy a helyében én se venném meg hiába van most ac65p-m.

(#75316) Dragon3000 válasza Ano (#75307) üzenetére


Dragon3000
veterán

A DOS védelmet kikapcsoltad, mert ddns esetén is gondot tud okozni.

(#75317) tr00p3r válasza TeeJay (#75310) üzenetére


tr00p3r
őstag

Igen, tudom. Elírtam...... fordítva volt (vagy benéztem. :U :DDD ) Este csinálok screenshotot ;)

[ Szerkesztve ]

(#75318) TeeJay válasza Dragon3000 (#75315) üzenetére


TeeJay
félisten

és majd pont egy TP Acrher C7 lesz ami jobb mint az AC65P?
ja értem akkor tényleg vegyen TP-t
ASUS-ra 3év gari van TP-re 2év nemde?

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75319) tr00p3r válasza TeeJay (#75313) üzenetére


tr00p3r
őstag

az iPon-nál vmiért 2 áron adják a ketyerét. Van egy 23-ért [link], és 34-ért [link] a kllüönbség a garanciában rejlik, de nem igazán értem mi a különbség..... :B :U

(#75320) TeeJay válasza tr00p3r (#75319) üzenetére


TeeJay
félisten

az olcsóbb a jó :D 3év gari van rá
és ez tetszik felette "Az elmúlt héten 29 ügyfél vásárolta meg."
ezek szerint sokan nézik a fórumot mégsem volt még aki panaszkodott volna :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75321) tr00p3r válasza TeeJay (#75320) üzenetére


tr00p3r
őstag

:Y mondom, tegnap még 24,990 volt az eDigitalnál, én annyit perkáltam. ma már 32e...

[ Szerkesztve ]

(#75322) TeeJay válasza tr00p3r (#75321) üzenetére


TeeJay
félisten

fene tudja mi ez az időszakos nagyon nagy akció de szerintem a hazai forgalmazó sem tudja hogy milyen csodát árul milyen jó áron mert az AC86U ami hasonlót tudna igaz annak a 2,4GHz része "csak" 3x3:3-as nem 4x4:4-es mint ennek és az közel 70ezerbe kerül (oké 512MB RAM de az annyit nem dob rá)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75323) gatto_ válasza TeeJay (#75320) üzenetére


gatto_
senior tag

Tévedés, én panaszkodtam, és hétfőn vissza is küldtem. Vettem helyette egy ac66u b1-et, ami sokkal jobban megfelel az általam támasztott igényeknek.

(#75324) ekkold válasza TeeJay (#75312) üzenetére


ekkold
őstag

A Mikrotik hAPac^2-ben is Qualcom proci van (IPQ4018 4x716MHz) és meg se kottyan neki a gigás net (7% körüli prociterhelés), tehát a szoftveren is elég sok múlik. Előtte TPlink routerem volt (wdr4300) és igazából az sem volt rossz, csak sokkal butább mint a Mikrotik.

Mellesleg emlékszem, amikor a most villanykályhának titulált ASUS routert ajánlották mindenkinek ebben a fórumban, mint legjobb vételt. Nekem már akkor is furcsának tűnt, hogy miért csak ASUS routereket ajánlanak itt.

[ Szerkesztve ]

(#75325) vargalex válasza ekkold (#75324) üzenetére


vargalex
félisten

Az azért érdekes, mert a FiberPower 500 kihajtása nagyobb terhelést okozott egy sima speedtest-el, pedig az DHCP net... De majd megnézem még egyszer.

Alex

(#75326) ekkold válasza vargalex (#75325) üzenetére


ekkold
őstag

A fasttrack/fastpath -ot be kell kapcsolni, anélkül jóval nagyobb a prociterhelés (kb. hasonlóak az arányok mint a HW nat ki/be kapcsolása más routerekben - bár ez a Mikrotik esetében szoftveres megoldás)

Meg is van: [link]

Mindenesetre ha egyszer lecserélem a mostani hPAac^2-t, akkor jó eséllyel egy még erősebb Mikrotik fogja leváltani (pl. RB4011 vagy valami hasonló)

[ Szerkesztve ]

(#75327) Dragon3000 válasza TeeJay (#75318) üzenetére


Dragon3000
veterán

Olvasd is el, hogy mi a gondja az asussal, mindegy, hogy több rá a garancia, ha a melóhelyi vpnnel összeakad és ez mindenképp kell neki. Attól, hogy nekünk jó az Asus, nem lesz mindenkinek az.

[ Szerkesztve ]

(#75328) tr00p3r válasza TeeJay (#75322) üzenetére


tr00p3r
őstag

Remélem tényleg olyan király, mint amit az rengeteg felsorolt adat mutat. Biztos kérdezek majd még, ha élesben beállítom....

(#75329) Dragon3000 válasza ekkold (#75324) üzenetére


Dragon3000
veterán

wdr4300at váltott az ac65p, elsővel, ha ment a torrent és volt egy gyors letöltés, akkor játékban már ugrált a pingem, az asussal ilyen gondom nincs, ugyanez igaz a böngészésre is digi1000 nettel.

(#75330) vargalex válasza ekkold (#75326) üzenetére


vargalex
félisten

Természetesn be volt kapcsolva nálam is...
A Mikrotik végződteti a PPPoE kapcsolatot? Több kapcsolat esetén mi a helyzet?

Alex

(#75331) woodworm válasza Dragon3000 (#75327) üzenetére


woodworm
veterán

Kíváncsi voltam és rákerestem a másik topikban, a leírás szerint a hibajelenség wifin jelentkezett, mindkét sávon. Viszont ha a laptop egy usb sticken keresztül csatlakozott, akkor működött. Az ac87u egy furcsa jószág, két router egyben, broadcom és quantenna vezérlőkkel, ennyiből nem tudom elhinni, hogy minden asus modellt érint, bármit is mondtak róla a szakik. Egy ilyen általános hibának már híre kelt volna.

(#75332) Dragon3000 válasza woodworm (#75331) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nagyon ellene van, így hiába győzködné bárki, pedig 14 nap alatt csak le lehet tesztelni és maximum a postaköltséget bukja.

(#75333) farkas-j válasza Ano (#75301) üzenetére


farkas-j
őstag

Ha neked az ASUS nem jó, akkor vegyél pl. egy használt TP-Link Archer c5 v1 vagy v1.2-t, esetleg egy TP-Link Archer C7-et. Nekem 2db c5 v1.2 volt ill. van itthon. Nagyon szeretem őket. Azért lett egy új ASUS AC65P a fő router, mert kellett a VPN szolgáltatás. Az egyik c5 most jelenleg AP-ként üzemel a másik meg pihen a szekrényben. Egyébként én nagyon elégedett vagyok az ASUS AC65P-vel (is)!

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75334) simsoner


simsoner
tag

Sziasztok!

Kellene egy modem router, telekomos vonal, vdsl2 és elvileg annex b. Mit ajánlotok?

(#75335) Gubek-Einste válasza hl225 (#75278) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még reggel meg is rendeltem így lecserélésre kerül a jó öreg N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75336) tothjozsi96 válasza TeeJay (#75311) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Magáról a router-ről futtatsz ennyi torrentet?
Külső hdd-vel megy a dolog?

Sokkal többet fogyaszt így mintha nem lenne rajta torrent?

Te is ASUS RT-AC65P-t használsz, vagy valami hasonlót a szériából?

Azért szemezek az ASUS-al mert úgy látom hogy ezek a routerek évekig támogatva vannak.
A TP-Link-re meg kijön 1-2 fw update és ennyi.

(#75337) TeeJay válasza tothjozsi96 (#75336) üzenetére


TeeJay
félisten

Én elítélem a home router NAS-ként torrentre használatát...
Nálam a router csak routernek van i7-4790K procis PC amin a torrent megy. AC65P van nekem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75338) tothjozsi96 válasza TeeJay (#75337) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ja értem!
És akkor wifi-n keresztül megy a géped, nem pedig lan-on.

(#75339) woodworm válasza tothjozsi96 (#75338) üzenetére


woodworm
veterán

Nem, a wifin torrentezést is elítéli! :DDD :DDD :DDD

(#75340) tothjozsi96 válasza woodworm (#75339) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ezt írta, nálam pl 800 szálon megy torrent 1200-1300 fut aktívan és kemény 71-73MB a RAM használat

Ezért írtam hogy wifi-n keresztül használja a 4790K-t?!

(#75341) TeeJay válasza woodworm (#75339) üzenetére


TeeJay
félisten

a wifin torrentezést meg főleg elítélem :DDD
de ha lehetne wifin routerre kötött SSD-re torrentezni azt itélném el triplán :D

tothjozsi96
gbit LAN-on lóg a PC éjjel nappal és a router azért kellett hogy gond nélkül tekerje ki a gigás netet
és torrent mellett is menjen a böngészés meg minden röccenés nélkül :R
így már érthető?

a 71-73MB használat az értelem szerűen a router RAM használata
és írtam hogy közben gépen milyen terhelést adok neki és röhögve viszi
ha routeren torrenteznék nem ennyi lenne a RAM használat de mivel én olyat sosem fogok
így kérdezz mást erről akinek fétise a router NAS-ként használat :D

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75342) tothjozsi96 válasza TeeJay (#75341) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Érteni értem, csak azt nem értettem hogy miért emelted ki a 800 szálat meg a RAM-ot amikor LAN-on lényegtelen hogy hány szálat használsz, illetve a RAM is a géped fogyasztása, nem a router-é, vagy ha igen akkor szerintem baromira nem érthetően írtad le.

(#75343) TeeJay válasza tothjozsi96 (#75342) üzenetére


TeeJay
félisten

mert itt sokan azt hiszik ha 1000 szálon torrentezel 2000 torrentet akkor a router RAM elfüstöl annyit használ
NEM
a router RAM meg sem moccan 71-73MB-ról, az csak akkor nőne ha maga a router töltögetne hiszen akkor futtatsz rajta alkalmazást ahhoz
simán torrentnél tökmindegy hogy 5 szálon vagy 1000 szálon töltesz meg hogy 100megabittel vagy gigabittel a router procija unatkozni fog a RAM meg áll majd mint a cövek 70-75MB között
ezért is szoktam írni hogy 128MB RAM is bőven elég routerbe ha routerként használod sosem fog még 80MB-ot sem kérni az AC57U is valahol 70MB körül volt statikusan :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75344) tothjozsi96 válasza TeeJay (#75343) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Jaja!

Csak nekem is fura volt hogy írtad a RAM-ot, ez zavart meg!

Köszi az infót! :)

Reggel láttam RT-AC65P hogy 22k volt az iPon-on, most megint megszaladt az ára.
Várok kicsit, hátha beüt valami jó deal!

TP-LINK 1043ND v2.1 helyett lesz.

(#75345) TeeJay válasza tothjozsi96 (#75344) üzenetére


TeeJay
félisten

ez az akciós ár csak 31-en vettek elmúlt héten és elfogyott iponnak
[link]

majd hoznak jövőhétre és lehet újra venni :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75346) Dragon3000 válasza Syl (#75273) üzenetére


Dragon3000
veterán

Na sikerült egy iphone 5s-t kölcsön kérnem, arra jutottam, hogy nem bírják egymást az asus routerrel, (asus rt-ac65p).
Megnéztem 2,4 és 5GHz-en is, ugyanott, ahol az androidos telefonom 2,4GHz-en 100/100 és a legrosszabb helyen 80/80Mb/s-ket ért el, ilyen sorrendben vannak a képek is, a lakás 47nm-es csak.
2,4GHz-en:


5GHz-en

[ Szerkesztve ]

(#75347) TeeJay válasza Dragon3000 (#75346) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor nem a router a rossz hanem a kliens (ájfón) lévén hogy másnál a router ugyanúgy jól teljesít android telóval (nálam LG G4 van kettő meg egy Xiaomi Redmi 4x illetve egy LG Leon) :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75348) Dragon3000 válasza TeeJay (#75347) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nálam is csak android eszközök voltak eddig rajta és mindegyikkel megfelelően ment, pedig a családból látogatásokkal együtt már minimum 10 eszköz volt rajta és mindegyiknél mindig max jelet kaptak, az iphone meg már szenvedett a gyerek szoba ablakánál, ahol a legrosszabb értékeket kapom az 50cm-es tartófal (vízvezeték, kémény és egyéb finomságok mennek benne :D) és a válaszfal miatt :D

(#75349) zaskar


zaskar
senior tag

Meglep, hogy itt többen is panaszkodnak az AC57U wifi képességeire, főleg Apple eszközökkel. Néhány éve használtam N18U-t, de a villám agyonvágta, és utana egy D-Link DIR-840 volt 3 évig (megjegyzem, semmi bajom nem volt vele). A múltkor hosszabb idő után meglátogattam a topikot, és feltűnt, hogy sokszor ajánlják az AC57U-t. Gondoltam, teszek vele egy próbát, 13 ezer volt az emagtól kuponnal. Emeletes házban lakom, 100-as telekom net van, a router a földszinten van. Két ipad és két iphone is van itthon, teljesen jól működnek. Az emeleten az imént mértem ipad-el az alábbi értékeket, az első az 5 giga, a második a 2.4:


Én ezzel elégedett vagyok. Van itthon egy Huawei tablet is, az még a router közelében se mér ennyit 2.4-en.

(#75350) kezo0 válasza zaskar (#75349) üzenetére


kezo0
addikt

Én pedig egy AC68U-t használok, és ennyit mérek egy iPad mini 5-ön AC 5 GHz-en (UPC 500/20-as net):

Még mielőtt bárki azt a konzekvenciát vonná le néhány negatív tapasztalat alapján, hogy az Asus routerek úgy általában összeférhetetlenek az iOS-es kliensekkel.

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.