Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75251) vargalex válasza K1LLMy53Lf (#75235) üzenetére


vargalex
félisten

Szerintem semmi kioktató, támadó stílus nem volt a kérdésben... Ha te annak értelmezted, az nem az én hibám szerintem.

Alex

(#75252) Dragon3000 válasza K1LLMy53Lf (#75250) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az auto beállítással az a gond, hogy minden gyártónál más az auto csatorna választás és ha pont leterhelt az egyik router automatikusan választott csatornája, akkor nem kapsz valós képet róla. Akár egy 100e-res routerhez képest is el lehet így érni, hogy egy 10e-res jobb eredményt produkáljon. Én várom az azonos csatornán és 20 illetve 40MHz-en való összehasonlításod.

[ Szerkesztve ]

(#75253) TeeJay válasza K1LLMy53Lf (#75250) üzenetére


TeeJay
félisten

talán mert AUTO módban bármi lehet és te ez alapján egyből szét fikázol egy konkrét márkát...
AUTO mód azt jelenti hogy a csillagok állása alapján épp mér egyet és 1-13 csatornák közül rábök egyre hogy talán ebben a másodpercben az lesz a jó
aztán a két router két külön csatornát hoz az AUTO-ra és egyik 10méterre fog emiatt sugározni másik 12-re
és akkor egyből fika hogy az összes ASUS sz*r...
sőt én sok routernél láttam hogy AUTO módban 6-os csatornát adta mintha nem is lenne semmi mérés a részéről hanem fogja és a 3 teljesen külön álló közül egyet betol (1, 6, 11 csatornák nem fedik egymást)

talán ha objektíven akarod nézni akkor illene mindkét routert azonosra állítani
N-only 20MHz és keresni egy csatornát a 13 közül ami nincs szanaszét zavarva minden más wifi által
wpa2-psk-aes titkosítással illetve azonos speciális beállításokkal (ASUS-ban van TP-ben nincs hoppá)
aztán letenni a klienst egy helyre és egy wifianalyzer alkalmazással majd az egyikre ad neked -50dB-t a másikra meg -60dB-t de te ezt már a bőrödön is érezni fogod hogy az ASUS kevésbé fogja bizsergetni akkor tuti sz*rabb az egész márka ugye?
főleg hogy szabványban meg van határozva mennyi lehet a maximum adóteljesítmény egy wifi routernek :U

nálam meg volt 4 ASUS router
egyikben Broadcom wifi másikban Qualcomm wifi harmadikban Mediatek 2antennás negyedikben Mediatek 3 antennás (azóta kiderült AC65P = AC85P tehát 4 antennás)

láthatod 3 különböző gyártó és a két legjobb wifit a Qualcomm wave2 MU-MIMO illetve a Mediatek AC65P wave2 MU-MIMO vezérlő adta
a Broadcom végzett a legvégén... simán verte még az AC57U is

(AC66U B1 - AC58U - AC57U - AC65P így sorban jöttek)

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75254) farkas-j válasza TeeJay (#75253) üzenetére


farkas-j
őstag

Szerintem véletlenül elírtad, mert az 1, 6, 11-es csatornák nem fedik egymást.
Látom lassú voltam és már javítottad :-))))

[ Szerkesztve ]

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75255) Dragon3000 válasza TeeJay (#75253) üzenetére


Dragon3000
veterán

Annyit hozá fűznék, hogy nem ő fikázta az Asust. Csak annyit írt, hogy nála gyengébb volt a WiFi, mint a c7-nél, auto beállításokkal.

(#75256) pinnacle válasza TeeJay (#75249) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Láthatod, használhatatlanra csökkent. Ezt a teszted még mindig nem csináltad meg a 65P-re. :) Nézd már meg légy szíves a legtávolabbi "D" szobában mit tud a 65P 5GHz-n.

[ Szerkesztve ]

(#75257) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

WR1043ND-t cserélnék C7-re, ha van értelme.
Magával a router-el nincs problémám, viszont ha telefonról Youtube-ozok akkor sokszor megakad a videó töltése és több másodperc mire behozza.

Igazából ez az egyetlen gondom lenne vele.
A C7 már AC-s router, 3 darab iPhone lenne csak a Wifi hálózaton, minden más kábelen keresztül megy.
100/8Mbit-es internet van alatta.

Gondolom az iPhone-ok is profitálnának valamit az AC-ból, igaz hogy nincs gondom a WR1043ND-vel, de talán jó áron elmenne és kis ráfizetéssel lenne egy jobb routerem.

Szakértői szemmel van értelme cserélnem?

(#75258) jmuranyi válasza tothjozsi96 (#75257) üzenetére


jmuranyi
tag

Szia, igen, ha használni is fogják a telefonok az 5GHz sávot.
Lakótelepi környezetben eléggé tele tud lenni a 2.4 GHz,
így van, attól is akadozhat a youtube lejátszás...

(#75259) sutszi


sutszi
veterán

Helló!

Asus AC66U B1-ből keresek fehér színű változatot. Tudtok olyan boltot ahol lehet kapni?

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#75260) woodworm válasza sutszi (#75259) üzenetére


woodworm
veterán

Nem tudom a B1-esből van-e, de a fehérnek külön kód dukál, RT-AC66W.

(#75261) tothjozsi96 válasza jmuranyi (#75258) üzenetére


tothjozsi96
addikt

A környezet az inkább egy kihalt kisvárosi utca.
A telefonom nem lát semmilyen egyéb wifi hálózatot a házon belül, szerintem a szomszédoknak nincs is router-ük.

(#75262) sutszi válasza woodworm (#75260) üzenetére


sutszi
veterán

Közben turkáltam a google-ben. Sajnos B1-ből nincs fehér. A sima U-s hardvert adják W kóddal fehérben.
A poén, hogy sehol nem találok boltokban...

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#75263) woodworm válasza sutszi (#75262) üzenetére


woodworm
veterán

Afelett meg igencsak eljárt az idő, ha találnál sem érné meg az árát.

(#75264) Syl válasza Dragon3000 (#75245) üzenetére


Syl
nagyúr

Attól hogy több embernél tökéletesen megy, nálam ultragáz. Ez alapján meg sajnálom, de nem tudom dicsérni...

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75265) jmuranyi válasza tothjozsi96 (#75261) üzenetére


jmuranyi
tag

Így már nem olyan egyértelmű az igen :)
Mondjuk hazai webshopból rendelve sok kockázata nincs,
ha nem válik be, két héten belül el lehet állni a vásárlástól.

Ami így hirtelen eszembe jut, hogy a jelenlegi modem/router,
vagy valamelyiknek a tápegysége esetleg kezdheti megadni magát.
Milyen idősek a készülék?
Használattól, darabtól függően, de 3-4 év után erre is lehet gondolni...

(#75266) tothjozsi96 válasza jmuranyi (#75265) üzenetére


tothjozsi96
addikt

4-5 éve biztos hogy megvan!

Mondom úgy nincs vele gond, csak érdekes hogy a YouTube néha tud lassabban tölteni, illetve mintha megakadna a töltés közben pedig az internettel nincs probléma.

Ezért lettem volna kíváncsi arra hogy az AC egyértelműen megoldja-e, de ezek szerint nem ez a probléma.
Ha elmenne 8-10 között a routerem akkor talán megérne 10 ezer forint felárat egy C7, +4-5 biztos év.

(#75267) hali_tomi válasza Syl (#75264) üzenetére


hali_tomi
tag

Nálam is rossz az ASUS router. Pedig most már a másodikat próbálom... Mondjuk a másodikat már vissza is vittem egyből.

(#75268) vargalex válasza hali_tomi (#75267) üzenetére


vargalex
félisten

Pontosan milyen típus? Mit jelent számodra az, hogy rossz?

Alex

(#75269) tr00p3r


tr00p3r
őstag

RT-AC65P rendeltem, ma megyek átvenni.... csak nem bánom meg.... :U :DDD

(#75270) woodworm válasza tr00p3r (#75269) üzenetére


woodworm
veterán

Kapsz egy RT-AC85P-t helyette, maradhat?

(#75271) hali_tomi válasza vargalex (#75268) üzenetére


hali_tomi
tag

Ugyanolyan tunetek mint Syl kolleganal.
No es nincs a kornyeken zavaro jel. Csaladi haz, saroktelek...

(#75272) TeeJay válasza hali_tomi (#75271) üzenetére


TeeJay
félisten

mondjuk megírhatnád mi a kliens meg milyen beállításod van
mert ez baromira érdekel hogy miért rossz nálad amikor nálam meg nagyon szépen teljesített

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75273) Syl válasza TeeJay (#75272) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezt a kliens dolgot tőlem is kérdezted. iPhone és iPad, de esetemben ez lényegtelen, hisz az Asus ugyanott áll, ahol a UPC Box állt és előtte nem volt jelvesztés egyik készüléken sem.

Nem tudom számít-e: Firmware verzió:3.0.0.4.380_10732

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75274) TeeJay válasza Syl (#75273) üzenetére


TeeJay
félisten

mindegy szifonnal akkor nem jó
nekünk csak droidos teló van a lakásban 5darab is és gyönyörűen megy mindegyikkel
3darab N-es wifin 2darab AC wifin

nem cserélném el semmire az AC65P-t már főleg mióta kiderült hogy valójában AC85P és 4x4:4-es 1733-as AC van benne
23ezerért vettem wow :Y

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75275) Dragon3000 válasza Syl (#75273) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha gondolod talán kölcsön tudok kérni egy iPhone 5s-t és azzal is meg tudom nézni az ac65p-t, nekem Huawei Mate 10 lite van csak 2,4es WiFivel, a lakásban a legrosszabb érték a 80/80Mb/s.

(#75276) pinnacle válasza Syl (#75273) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Ez a gyári verzió. Nem jelzi neked, hogy van új 3.0.0.4.382_51599? Ha jól emlékszem fent jobb oldalt villog. 2,4GHz-n iPhone 8 a legtávolabbi szobában 15,9/3,37Mbps, iPad 2017 4,55/1,54Mbps, iPhone 6s 0,79/1,35Mbps.

[ Szerkesztve ]

(#75277) pinnacle


pinnacle
nagyúr

nem 6s, hanem 5s, régi iPad 2 4,30/9,14Mbps, Samsung J5 2017 5,56/21,4Mbps.

TeeJay nálad mi a helyzet a legtávolabbi szobában? Már vagy 5x kértem, hogy nézd meg, de még egyszer sem válaszoltál.

[ Szerkesztve ]

(#75278) hl225


hl225
tag

AC65P 23e Ft iponnál, ha valaki most akarna venni!

(#75279) vargalex válasza pinnacle (#75276) üzenetére


vargalex
félisten

A kollégának RT-AC57U van. Az általa írt firmware verzió a legújabb...

[ Szerkesztve ]

Alex

(#75280) TeeJay válasza pinnacle (#75277) üzenetére


TeeJay
félisten

hétvégén talán lesz időm és megnézem :K

hl225

főleg mióta kiderült hogy 4 antenna van benne és AC85P-vel azonos a hardver
1733-as AC wifi meg 600-as N-es wifi benne, annyi pénzért legeslegjobb vétel :Y

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75281) pinnacle válasza vargalex (#75279) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Én már mindent 65P-nek látok, ha wifiről van szó. :)

Köszi TeeJay!

(#75282) envagyok


envagyok
veterán

Sziasztok,
Egy nagy házban eddig 2 ASUS RT-AC56U routerrel oldottam meg a wifi elérést, de ezeket sajnos nem upgradelte az ASUS aimesh képesre. Szeretném az aimesh-t kipróbálni, milyen routert ajánlotok, ASUS-tól, vagy más gyártótól, ami stabil, megbízható, és legalább annyit tud, mint az rt-ac56u?
(300Mbps (2.4GHz), 867Mbps (5GHz))
Köszönöm

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#75283) Gubek-Einste válasza envagyok (#75282) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha mindenképpen kell az AiMesh akkor Asus AC66U B1, ha erről lemondasz akkor Asus AC65P.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75284) dodopek


dodopek
addikt

Sziasztok! Archer C8 ajánlott ahogy elnézem. És a C9? Majdnem ua árban van....
Telekom 1000/1000 netet kellene AP-ként tovább lőnie úgy, hogy az IPTV set-top boxa is ezen megy át,tehát stabil IGMP szolgáltatás szükséges.
Köszönöm!

(#75285) Syl válasza pinnacle (#75276) üzenetére


Syl
nagyúr

> Nem jelzi neked, hogy van új 3.0.0.4.382_51599?

Nem. Sőt, a weboldalon sem találtam ilyet.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75286) TeeJay válasza dodopek (#75284) üzenetére


TeeJay
félisten

Egyikben sincs HWNAT és régi Broadcom proci meg wifi vezérlő van bennük ami fűt mint a kazán . Biztosan azt szeretnéd? Gigás pppoe nethez ez ajánlott inkább
ASUS AC57U vagy még inkább AC65P ami valójában egy AC85P ami 4x4:4-es 1733-as AC wifivel megy

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75287) tr00p3r válasza TeeJay (#75274) üzenetére


tr00p3r
őstag

Én tegnap vettem (át) az AC65P-t. 24,990.- az eDigital-nál. Mára már 32e!!!! :F :Y iPon meg tényleg 22,997

Bekapcsoltam, csak a teszt kedvéért. Beraktam a ugyanoda ahol a UPC fehér routere áll(t). Párhuzamosan "ment" a két eszköz. Megnéztem csak kíváncsiságból Wifi Analyzer app-al telefonon keresztül a jeleket. Nem csináltam screenshotot, mert gondoltam, hogy úgy sem reprezentatív a "teszt", de az látszott, hogy a két eszköz 2,4 Ghz, alap gyári beállítások mellett, kb fej fej mellett van (ha jól rémlik kb -40 dB körül), 5 GHz-nél azonban az ASUS -40-en maradt, a UPC meg -50dB-re "ugrott". :U Mégegyszer mondom, hogy egyik router sem lett állítgatva, az ASUS dobozból ki és bedug, semmi frisstés, még a webfelületét sem néztem meg, az UPC szintén úgy áll ott mióta bekötötték. Rá sem kötöttem a netet az AC65P-re, mert igazából nem volt időm vele foglalkozni. Csak tapasztalatom oszottam meg, nem akarok levonni semmilyen követketetést, csak feltűnt a különbség.

Biztos kérek majd segítséget a helyes beállításhoz / finom tuningoláshoz amikor eljön az ideje, de nekem munka miatt jó lenne, ha az egész házat lefedné. 90 nm kb, 70-es évek eleji, tégla családi ház. Nincsen páncelterem minőségű fal. Kábelen lesz rajta Android TV, XBOX, erősítő. WiFi-n meg 2 telefon (worst case 4-5 telefon ha a gyerekeim jönnek), 1 tablet, és 2 esetleg 3 laptop. Mostanában sűrűn dolgozom otthoról és stabil net alapvető szükséglet. :B

[ Szerkesztve ]

(#75288) tr00p3r válasza pinnacle (#75281) üzenetére


tr00p3r
őstag

:)) :)) :D :D

(#75289) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok az ASUS RT-AC65P jobb router mint a TP-LINK C7?

(#75290) tr00p3r válasza TeeJay (#75286) üzenetére


tr00p3r
őstag

"AC65P ami valójában egy AC85P ami 4x4:4-es 1733-as AC wifivel megy" Ez miből derül ki? :B

[ Szerkesztve ]

(#75291) hali_tomi válasza TeeJay (#75274) üzenetére


hali_tomi
tag

Nálam is iPhone-on vannak a legnagyobb gondok... akkor lehet tényleg iOS <> ASUS dolog van mögötte.

(#75292) Ano válasza Ano (#75223) üzenetére


Ano
őstag

Erre esetleg valaki?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#75293) tothjozsi96 válasza Ano (#75292) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Archer C5 v4

[ Szerkesztve ]

(#75294) Ano válasza tothjozsi96 (#75293) üzenetére


Ano
őstag

Köszönöm szépen! :R

Ennek az V1 és V2 -es verziója van fent az ajánlott listán. Ez a V4-re is igaz még?

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#75295) farkas-j válasza tr00p3r (#75290) üzenetére


farkas-j
őstag

Innentől olvashatod a fórumban.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75296) woodworm válasza Ano (#75294) üzenetére


woodworm
veterán

A topikjában többen panaszkodtak a v4-re, hogy dobálja a wifit.

(#75297) Ano válasza woodworm (#75296) üzenetére


Ano
őstag

Köszi az infót!

Akkor ez mégsem megfelelő nekem ...

Továbbra is várom az ajánlott routereket a korábban írt kritériumokkal :)

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#75298) woodworm válasza Ano (#75297) üzenetére


woodworm
veterán

Mit vártál? Egy félresikerült típus után kizártál egy gyártót, ami a jelenleg kapható két legjobb ár/érték arányú routert gyártja. Rendelj egy xiaomi 3G-t aliexpressről, a feltételeknek megfelel.

(#75299) Ano válasza woodworm (#75298) üzenetére


Ano
őstag

Ezt nem teljesen értem ... hogy hogy mit vártam?

Valaki ajánlott egy routert amiről kiderült, hogy nem stabil, holott leírtam hogy mik a legfontosabb tulajdonságok amik alapján keresek routert ... ebből az egyik az volt hogy stabil legyen!

Az Asus-t meg nem utána zártam ki, hanem alapból nem akarok olyat (előre kizártam) ... nem hiszem hogy csak szar routerek léteznek meg az Asus :Y :Y :Y

És mivel ez valószínüleg nem így van, így ezért kérdezem az itteni közösséget akik jobban képben vannak mint én!

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#75300) djherby válasza Ano (#75299) üzenetére


djherby
tag

Ha kiderülne, hogy jó a Tp-Link, Tenda, D-link, gondolj bele akkor ki venne Asus-t? :) Én sajnos a csalódottak táborában vagyok, így én sem ott keresgélek. Külföldi oldalon olvastam tesztet a Tp-link AC1200-ról, és az Archer C6-ről. Abszolút ajánlották. Gondolkodtam még a D-link Dir-825-ben, de az leszerepelt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.