Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76601) Gubek-Einste válasza GrooveHero (#76599) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A teljes sebességet csak AX-s eszközpárral menne át, a körülmények függvényében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76602) Gubek-Einste válasza ssgt1981 (#76600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mostanság az Asus AC65P ami best buy-nak számít.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76603) ssgt1981 válasza Gubek-Einste (#76602) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi szépen, akkor ez lesz a befutó

(#76604) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
WIFI extender ként szeretnék egy router-t.
Azaz csak vennie kell a wifi jelet /5Ghz/, és kábelen továbbítania.
A legolcsóbbat keresem.
Eddig egy TP link TL-WR841N volt DDWRT vel /igen az csak 2,4/
de beta a firmware rá, és évente gond van vele.
DDWRT-s is jó /mármint ami nem tudja alapból fogadni a wifi-t, csak mókolva/, csak ne beta szoftverrel legyen.
Nézegettem, de iszonyat áron találtam csak.
Bocsi nem tudom a szak szavakat, remélem érthető amit írtam.

(#76605) Gubek-Einste válasza lanszelot (#76604) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami neked kell az nem repeater, hanem egy media bridge vagy cliens üzemmódú eszköz.
Asus AC57U vagy Xiaomi Mi Router 3G lenne az ajánlott CFW-vel erre a célra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76606) lanszelot válasza Gubek-Einste (#76605) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem repeater, hanem a helyett kellene.
Wifi -n kapom a netet. Kábelre nincs lehetőség, igy felesleges a gigabit net. 5Ghz a max, azt tolja a hub.
A xiaomi eBay ről tudom csak megvenni ott pedig macerás ha gond van. Az asus pedig drága /gondolom a gigabit miatt/.
Tovább kuldeni se kell a netet wifin, csak fogadni, mivel 1 db kábelen megy tovább a másik routerba TL-WR841N

(#76607) Gubek-Einste válasza lanszelot (#76606) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos nincsen másik eszköz amely megfelelő lehetne a célra, újonnan a xiaomi a legolcsóbb. Ennél olcsóbban max használtan lehet találni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76608) GrooveHero válasza Gubek-Einste (#76601) üzenetére


GrooveHero
addikt

Köszi. :R

csak AX-s eszközpárral menne át - mesh megoldásra gondolsz? Vagy 1db router is segíthet, ha mondjuk kitetszem az előszobába (a szoba mellett jobbra a rajzon)?

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#76609) hellsing71


hellsing71
tag

'estét!

Hálózatos cuccokról lenne kérdésem, ami kb. mindenre vonatkozik, csak a routerre nem (mer' az adva van).

Nemsokára költözünk és az új helyen Telekom 2Gbps internetkapcsolat lesz, az előfizetéssel adott routerrel (még nem tudom, h milyet adnak és úgy tudom, hogy nem is cserélhetem le). Az első gond, hogy a Telekomos routereken 4 port van, nekem meg van egy olyan hülyeségem, hogy amin van Ethernet port, azzal nem wifiznék (notebookal igen), úgyhogy kb. 8-10 spárgát kéne beledugnom. Tehát kellene egy switch min. 12 porttal, de milyen?

Kellene még egy normális firewall. A Telekomos egy kalap … Beállítottam magamtól, aztán az üfsz. irányításával, aztán a kivonulós is beállította ugyanúgy, aztán le is cserélték, de 0 eredmény, a Sagem router még a youtube.com-ot sem képes letiltani. Azt is mondták, hogy ne is nagyon akarjam, mert a hardver nem bírná, bezuhanna az adatátvitel. Szóval kéne egy külső firewall, de milyen? Van olyan, hogy firewall a switchben?

Végül kellene 2 access point (így hívják a routerbe drótozott wifi repeatert?). A lakás 100m2, 17m hosszú és minden vasbeton, mobil térerő is alig van.

Úgy kéne összeraknom az egészet, hogy:
- egy NAS-t megoszthassak belső és külső hálózattal;
- elvigye az okos otthonos cuccokat, egy PS4-et, wifi nélküli pécét, tévét;
- lesz rajta 2db Telekom set top box, abból egy rögzítős;
- megmaradjon a 2Mbps nagy része;
- értelmes elérési időkkel dolgozzon a rendszer;
- nem akarom mindenáron a legolcsóbb cuccokkal megúszni, de több-százezres Cisco nagyvadak mellett sem tudnék itthon őszintén érvelni.

Tudom, hogy ez így elég sok. Ha tudtok valakit, aki összerakna és beállítana egy ilyen rendszert, az is nagy segítség lenne. Nem kell tegnapra.

(#76610) Gubek-Einste válasza GrooveHero (#76608) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen középre kellene tenni a router-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76611) Gubek-Einste válasza hellsing71 (#76609) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha saját eszközt akarsz használni a forgalom kezelésére akkor csak 1 giga fog maradni mert a szolgáltatói eszköznek csak gigabites portjai vannak.
Az IPTV box maradjon a szolgáltatói eszközön.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76612) adika4444 válasza hellsing71 (#76609) üzenetére


adika4444
addikt

Húúha, hát ez elég komoly. Elsőre a 2 Gbps elég parasztvakító, csak két eszközzel lehet kihajtani. Szóval saját hálózaton ésszerű keretek közt az 1 Gbps-t lehet használni rendesen.

A szolgáltatói eszköz átkérhető PPPoE passtrough módba, és akkor a mögé rakott saját kütyü viszi a feladatokat.

Nézz be ide Ubiquiti EdgeRouter family mert sztem ide már Ubiquiti fog kelleni. Esetleg MikroTik, de itt talán az Ubi jobb.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#76613) lanszelot válasza Gubek-Einste (#76607) üzenetére


lanszelot
addikt

Ez például nem jó? Ez fele ár.
TP-Link Archer C50 AC1200 Dual Band Wireless Cable Router, Wi-Fi Speed Up to 867 Mbps/5 GHz + 300 Mbps/2.4 GHz, Supports Parental Control, Guest Wi-Fi, VPN

(#76614) Gubek-Einste válasza lanszelot (#76613) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem alkalmas arra feladatra amire neked kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76615) lanszelot válasza Gubek-Einste (#76614) üzenetére


lanszelot
addikt

Miért nem? Mi hiányzik belőle? /nem értek hozzá azért kérdezem/

(#76616) krealon válasza lanszelot (#76613) üzenetére


krealon
veterán

"Ez például nem jó? Ez fele ár.
TP-Link Archer C50 AC1200 Dual Band Wireless Cable Router, Wi-Fi Speed Up to 867 Mbps/5 GHz + 300 Mbps/2.4 GHz, Supports Parental Control, Guest Wi-Fi, VPN"

A gyari firmware csak wifi router es access point uzemmodot tud csak.
A v1, v3, v4 es v5-os verziok MediaTek chipset-esek, amikre OpenWRT telepitheto, amivel mukodne a kliens uzemmod.
Az is eleg elkeserito az Archer C50-esben, hogy a LAN portjai csak 100 Mbit-esek.

(#76617) KrAt


KrAt
veterán

Sziasztok,

otthonra keresek wifi routert, aminek egy dolgot kéne tudnia, minél erősebb legyen a wifi benne :)
A felső szinten van egy szolgáltatói modemmel egybeépített router, semmi külső antenna, a lenti szinten már semmi térerő nincs a sarokban, akárhogy játszok a csatornákkal, stbstb.

Ezt kéne 10k körül megoldani, hogy mögé tudjam kötni, így lenne még plusz ethernet aljzatom is, meg erős wifi is. Csapjak fel bármilyen márkás N-es routert a közelben, vegyem meg, és öröm-bódottá, vagy érdemes valamire figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#76619) RIC5I


RIC5I
tag

sziasztok

szeretnék egy routert venni kérném szépen a segitségeteket megnéztem az ajánlottakat de nem tudom mi a lényeges külömbség köztük :S

30 ezer környékén keresek
a lakás kicsi a wifi sebesége annyira nem fontos 1 laptop megy főként wifiről csak
a lan a fontos 1000mb vel

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#76620) velizare


velizare
nagyúr

sziasztok, a tplink archer c7 ajánlott még? ha az árkategóriájában van nála jobb, akkor melyikek azok? szempontok (mindegyik must have): cfw, usb port, falra szerelhetőség.

köszi előre is!

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#76621) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! Update - a DSL-AC68U-t beüzemeltem, és egész jó... lenne, ha nem kéne 2 Windows 10-es laptoppal is csatlakozni Wifi-n. Ez egy ismert bug (fórumokban, termék-értékeléseknél megtalálható). Akkor jelentkezik, ha megy a DSL és a Wifi-t is használni akarja valaki (miért is venne ilyet bárki is, ugyan). Megoldásnak javasolnak egy nagyon régi firmware-t (2015-ös, hehe), vagy a 802.1q bekapcsolását. de ez nálam nem megy.

Próbáltam merlin-t, nem segjtett (a tünet: tetűlassú a letöltés. Feltöltési sebesség király, letöltés is vezetékesen ill. telefonokkal wifin)
Szóval, most ezeken gondolkozom:
- ASUS support - megpróbálom. Ehhez kellene az eredeti számla - lehet, hogy már nincs meg. Ha meglenne, és benne vagyok a 3 évben. akkor elvileg cserélnék egy újra (fene tudja, lehet, hogy a régebbi rev. hibája?), esetleg adnak valami "mást" - ezt telefonon mondták.
- Lekapcsolom a 68-os DSL-jét és csak bekötöm az N17U után routernek
- Lekapcsolom a 68 Wifi-t, és egy Ubiquity AP-t kötök hozzá wifi-nek.
- Csere egy RT87U-ra (most lenne olcsón), amit a DSL modem mögé kötök. AC68-at eladni.

Az egész onnan indult, hogy egy kicsit jobb QoS-t akartam az N17U-nál, esetleg 5G-s wifit, ha már lehetséges, de sajna eddig csak visszafelé léptem (több óra p.cs.lés, hajtépés, stb.)

uff

(#76622) TeeJay válasza RIC5I (#76619) üzenetére


TeeJay
félisten

1000-es nethez Asus AC57U vagy AC65P ajánlott mivel a többi izzadni fog alatta és tudom hogy úgyis lesz torrentezés....

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76623) Gubek-Einste válasza KrAt (#76617) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen típusú szolgáltatói eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76624) Gubek-Einste válasza Devil Smile (#76618) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, megfelelő lehet de figyelni kell a kompatibilitásra.
Jobb megoldás lenne egy Mi-Fi eszköz vagyis olyan router melyikben van SIM foglalat, pl ilyenek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76625) Gubek-Einste válasza velizare (#76620) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az Asus AC57U legyen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76626) Gubek-Einste válasza meri (#76621) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

- ASUS support - megpróbálom. Ehhez kellene az eredeti számla - lehet, hogy már nincs meg. Ha meglenne, és benne vagyok a 3 évben. akkor elvileg cserélnék egy újra (fene tudja, lehet, hogy a régebbi rev. hibája?), esetleg adnak valami "mást" - ezt telefonon mondták.
Kétséges az eredmény.

- Lekapcsolom a 68-os DSL-jét és csak bekötöm az N17U után routernek
Akkor már inkább a szolgáltatói eszköz legyen a modem.

- Lekapcsolom a 68 Wifi-t, és egy Ubiquity AP-t kötök hozzá wifi-nek.
Nem rossz megoldás.

- Csere egy RT87U-ra (most lenne olcsón), amit a DSL modem mögé kötök. AC68-at eladni.
Mennyiért lehet most beszerezni? Mert nem egy fiatal eszköz így inkább valami újabb szériásat kellene venni ha nem nagy az ár különbség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76627) hódmaci


hódmaci
senior tag

Sziasztok!
Szeretném kibővíteni itthoni wifi hálózatom hatósugarát.

A jelenleg UPC szolgáltató, router EVW3226
Erre kötnék rá egy másik routert vezetékkel ami bővítené a netet WDS módban
Valami hasonló megoldásra gondoltam.
Tudja ezt az a UPC által adott router vagy valami más megoldás kell?

-Tetőtérbe raknám a második routert így jó volna ha bírna magasabb, alacsonyabb hőmérsékleten is üzemelni.
-Nagyobb hatótáv wifi hálózatban.
-2.4GHZ, 5GHZ (Nem fontos, de jó ha van)
-Magyarországon vásárolnám, új készülék, garanciával.
-15e ft
-Alternatív firmware jöhet (OpenWrt )
-TP-Link előnyben

Vagy inkább gondolkodjak MESH-Wifi megoldásban?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#76628) lanszelot válasza krealon (#76616) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Leírnám az egészet, mert valószínű rosszul írhattam valamit.
Tehát több éve jól működő rendszerem van.
Wifi-n keresztül jön a net a szobába, 5m re van a netes hub.
2 db TP link TL-WR841N router egy veszi a wifi jelet, és kábelen továbbítja a másikhoz, ami kábelen osztja szét az eszközöknek, plusz wifi -n lehet rácsatlakozni.
PC, konzolok kábellel, telefon wifi.
Mindkett DDWRT -vel.
Az egyik el kezdett elromlani, nem továbbítja a netet, és újra kell indítani.
Ezért a hibás helyett vennem kell újat, de akkor már 5Ghz vennék, hogy gyorsabb legyen a net.
De hiába a 1Gbit , mivel a másik router ugy se tudja, no meg csak és kizárólag 5Ghz megy bele /ahhoz nem elég a 100-as? vagy az több?/
8-10m van a 2 TP link TL-WR841N között, ezért kábel, azért nem wifi, mert kevesebb a hiba lehetőség.
Ezt szeretném minél olcsóbban megcsinálni, hogy stabil, és jó netem legyen.
Valamit tennem kell, mert hibás az egyik /reseteltem, frissítettem a firmware-t, nem segít/
Mit ajánlotok?

(#76629) Devil Smile válasza Gubek-Einste (#76624) üzenetére


Devil Smile
őstag

Köszi, amit linkeltél elég húzós áron mennek... valami lowcostosra gondoltam, ezért gondoltam az általam linkeltre.. kompatibilitás alatt mit értesz? ha USB sticket használom akkor elvileg mennie kellene nem? a stick nem lehet kompatibilis vagy esetleg a szolgáltatónál valami? :R

Stick: ZTE MF833V

[ Szerkesztve ]

Steam: hunsmile / Xbox GT: Smile0Gigi

(#76630) meri válasza Gubek-Einste (#76626) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi a válaszokat! A számla meglett, holnap küldöm az Asus supportnak a router logokat - meglátjuk, mi sül ki belőle. Egy Ubiquity Pro AP lenne most kb egy huszasért, PoE adapterrel, táppal, de ennek a bekonfigurálásához kéne valamilyen spéci eszköz is, ugye? Ilyet még nem csináltam. Az RT87U pedig 10e körül enne használtan, garanciával.

uff

(#76631) RIC5I válasza TeeJay (#76622) üzenetére


RIC5I
tag

szia , köszi a segitséget az AC65P lesz a nyerő :R
persze hogy lesz torrent a torrent mint program nem illegális csak ha csúnya dolgot tölt le rajta az ember

de főként stream re lesz használva

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#76632) Gubek-Einste válasza hódmaci (#76627) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A WDS nem szabványos eljárás így elég bizonytalanul tud működni, általában csak teljesen (hardver/firmware verzió) azonos eszközök között jön össze a kapcsolat.
WDS esetében kölcsönösen meg kell adni egymásnak a MAC címeket.

Tudja ezt az a UPC által adott router vagy valami más megoldás kell?
Inkább valami más.

-Tetőtérbe raknám a második routert így jó volna ha bírna magasabb, alacsonyabb hőmérsékleten is üzemelni.
-Nagyobb hatótáv wifi hálózatban.
-2.4GHZ, 5GHZ (Nem fontos, de jó ha van)
-Magyarországon vásárolnám, új készülék, garanciával.
-15e ft
-Alternatív firmware jöhet (OpenWrt )
-TP-Link előnyben

A nagy hőmérséklet tűrési tartomány és a 15k-s ár üti egymást.
15k-ból Asus AC57U lenne mint ajánlott eszköz.

Vagy inkább gondolkodjak MESH-Wifi megoldásban?
Ez is egy lehetséges irány de akkor már a szolgáltatói eszköz csak modemkénti használta lenne inkább az ajánlott és saját router beüzemelése.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76633) Gubek-Einste válasza lanszelot (#76628) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég lehet de nem érdemes már csak 100-as portokkal rendelkező típust venni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76634) Gubek-Einste válasza Devil Smile (#76629) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A stick és a router közötti kompatibilitás a kérdéses.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76635) Gubek-Einste válasza meri (#76630) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy Ubiquity Pro AP lenne most kb egy huszasért, PoE adapterrel, táppal, de ennek a bekonfigurálásához kéne valamilyen spéci eszköz is, ugye? Ilyet még nem csináltam.
Nem, sima web felületen menne ez is.

Az RT87U pedig 10e körül enne használtan, garanciával.
Ennyiért megéri.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76636) Multibit válasza meri (#76630) üzenetére


Multibit
veterán

de ennek a bekonfigurálásához kéne valamilyen spéci eszköz is, ugye?
Igen, kell egy kontroller szoftver, ami telepíthető akár Windows alá is. Ha már bekonfiguráltad, a mindennapi használatkor nem kell folyamatosan mennie a kontrollernek.

[ Szerkesztve ]

(#76637) lanszelot válasza Gubek-Einste (#76633) üzenetére


lanszelot
addikt

Az 5ghz több mint 100 ra képes?
Gbit port kell hozzá?

(#76638) vargalex válasza lanszelot (#76637) üzenetére


vargalex
félisten

2,4 GHz-en is elérhető 100 Mbps-nél nagyobb sebesség. Nincs összefüggés a wifi és a gyártó által alkalmazott vezetékes sebesség között. De ma már nem érdemes 100 Mbps-es eszközöket venni még akkor sem, ha jelenleg elég lenne.

Alex

(#76639) blakey válasza RIC5I (#76631) üzenetére


blakey
titán

Az AC65p gyári szoftverében nincs letöltő program, ha ez szempont, egyelőre alap dolgokra képes a router.

"Eladó: X96 Max+ Amlogic box" - *** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76640) hódmaci válasza Gubek-Einste (#76632) üzenetére


hódmaci
senior tag

Köszönöm.
Az a baj, illetve nem baj, hogy a szüleimhez kellene valami megoldás a wifi hálózat bővítésére.
Vagyis nekik kicsit nehézkes lenne állandóan átlépegetni másik wifi hálózatra.
Mert hát ugye okos telefonok buták leszakadni a gyenge wifiről és átcsatlakozni automatikusan az erősebbre.

Mivel írtad hogy a WDS esetén erősen ajánlott a hardver/firmware egyezőség az
Asus AC57U routerre milyen beállítást, wifi kapcsolatot javasolsz(tok) a fenti feltételek tekintetében?

"A nagy hőmérséklet tűrési tartomány és a 15k-s ár üti egymást."
Esetleg ha csak az antennát vezetékelném fől a padra?

És hogy ne hagyjuk el a MESH-Wifi hálózat gondolatát sem ennek a TP-Link Deco E4 AC1200
routernek mekkora lehet a wifi erőssége?

Hölgyeim! Azt tesszük a kirakatba ami eladó.:)

(#76641) velizare válasza Gubek-Einste (#76625) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi! hozzá képest a 65p mennyiben tudna többet? wireless sávszélben és wan felé nyitható kapcsolatok számában (torrent) gondolkozva elsősorban. a keretbe belefér, és látom, hogy felmegy rá az openwrt.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#76642) lanszelot válasza vargalex (#76638) üzenetére


lanszelot
addikt

Hello,

Jelenlegi sebesség:
response time - download - upload
hub ra csatlakozva 5Ghz telefonal : 29 - 39,7 - 10
TL-WR841N router wifire csatlakozva telefonnal: 50 - 2,8 - 1,5
TL-WR841N router kábellel PC : 26 - 8,8 - 3,9

ASUS RT-AC57U Dual-Band Gigabit Wireless Router + TP-Link LS108G 8-Port Desktop/Wallmount Gigabit Ethernet Switch/Hub + wifi maradna a TL-WR841N
Asus venné az 5Ghz -t a hub tol, asus tol kábelen menne a switch be, switch böl a régi router-ba ami csak wifi-re maradna meg.
Ez így jó lenne?
2 asus -t venni igen drága, azért gondolkodtam a switch-ben, hogy legalább a kábeles net jó legyen.

utp kábel mindegy milyen?
A 10m -es Asus bol switch be, az cat6 vagy jobb van, de a többi csak cat5 szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#76643) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

Létezik olyan speciális router amellyel nem a hatótávot növelhetem meg, hanem jelerősséget egy bizonyos körön belül?
Gyakorlatilag a szomszéd szobában értékelhetetlen eredményeket produkált a legtöbb eszköz, amit próbáltam. A ház a 80-as évek elején "vert" téglából készült (mozdonysalak).

(#76644) lanszelot válasza bostone (#76643) üzenetére


lanszelot
addikt

DDWRT re cseréld le a firmware t.
Nem veszted a gart, simán vissza állítható.

(#76645) woodworm válasza lanszelot (#76644) üzenetére


woodworm
veterán

Csak óvatosan, nincs mindegyik routerre webrevert fw.

(#76646) RIC5I válasza blakey (#76639) üzenetére


RIC5I
tag

Egy 11 eves routert hasznalok :D semmit nem kell tudjon csak adjon wifit a csaladnak ami 1 laptop fixen es olykor 2 telefon meg hat a vendegek telefonjai es az ezres netunket vigye at lanba a gepbe ennyi a kivansagom :R

Hatékonyság nem tetszés kérdése.

(#76647) lanszelot válasza woodworm (#76645) üzenetére


lanszelot
addikt

Nem írta le a routert, a kérdés nem egy routerre vonatkozott, inkább hogy lehetséges-e , és megírtam hogyan.

(#76648) woodworm válasza lanszelot (#76647) üzenetére


woodworm
veterán

Éppen ezért nem igaz általánosságban, hogy simán visszaállítható. Igen, amelyikre van webrevert fw. Rengeteg az új router, van hozzájuk béta ddwrt, de nincs egyszerű visszatérés.

(#76649) TeeJay válasza velizare (#76641) üzenetére


TeeJay
félisten

Az AC65P wifiben nagyon komoly, torrenten meg nem igazán izzad mivel ott a HWNAT. Sőt torrent mellett dolgozok neten plusz netrádió + gyerek játszik wifin meg még okostelefon is megy pár és röhögve viszi egyidőben

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76650) ssgt1981


ssgt1981
senior tag

Az asus rt-ac65p tud aimesht?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.