Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75201) woodworm válasza redbull86 (#75200) üzenetére


woodworm
veterán

Arra gondoltam, hogy a roteren futó torrent kliens korlátozott sebességű. A saját topikjában pontosabb választ kapsz, de a download manager már 1MB/s-os sebességnél is lassulást okozott.
Entware alá telepíthető a transmission, ehhez már nem árt némi felkészültség vagy utána járás, de ezzel sem fogod tudni kihasználni a digi sávszélességének csak a töredékét.

(#75202) TeeJay válasza Syl (#75196) üzenetére


TeeJay
félisten

aha nálam meg nagyon is jó volt és stabil (60nm panel 4 helyen is teszteltem)
biztos hogy jobb a wifije mint az AC66U B1-nek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75203) redbull86 válasza woodworm (#75201) üzenetére


redbull86
aktív tag

És van olyan rooter aminek ez nem okoz gondot ?

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#75204) Gubek-Einste válasza tothjozsi96 (#75184) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A torrent sok párhuzamos kapcsolata öli meg a router-t.

Megfogtam a tápegységét, tűz forró ilyenkor amikor eldobja a jelet.
Talán érdemes lenne cserélni tápot, vagy tök felesleges?

Egy próbát megérhet.

Ekkora sebességhez egy TP-Link TL-WR841N nagy előrelépés lenne?
Olyan nagy nem, max akkor ha van olyan kliens eszközöd amelyik ki tudja használni a jobb wifi képességet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75205) Gubek-Einste válasza Kakaduku (#75185) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, azok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75206) Gubek-Einste válasza avena71 (#75188) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mind a két eszköz teljesen ismeretlen így nem is lehet róluk nyilatkozni, ha akarsz tehet egy próbát velük.

Vagy inkább egy Huawei itthonról használtan?
Az is egy lehetőség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75207) Gubek-Einste válasza redbull86 (#75189) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, az lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75208) tothjozsi96 válasza Gubek-Einste (#75204) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Érdekes mert én torrenteztem WR1043ND-ről régebben wifi-n keresztül, 10gb fájlt töltöttem le ha jól emlékszem és semmi baj nem volt soha, de évekig egy Tenda 150mbit-es routert használtam és csak wifi-ről ment a torrent, soha nem volt semmi gondom velem.

Nem értem, ilyen nagy kérés egy routertől hogy egy szálon minimalizálva a kapcsolatok számát tudjon letölteni 30Mbit-es internetsebesség mellet?

Az normális jelenség amúgy ha eldobja a wifi jelét a router torrentezés közben?
Ilyent se tapasztaltam még eddig soha!

(#75209) Gubek-Einste válasza redbull86 (#75203) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen, a router-ek hardverét nem ilyen szintű feladatokra tervezik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75210) Gubek-Einste válasza tothjozsi96 (#75208) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha megfelelően be van korlátozva a torrent akkor megy wifi-n is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75211) woodworm válasza redbull86 (#75203) üzenetére


woodworm
veterán

A 20-30ezres kategóriában kb. 5-10 MB/s-os sebességre számíthatsz és a keret duplájára emelésével sem biztos, hogy a sebességet is tudod duplázni. Gazdaságosabb egy NAS beszerzése.

(#75212) tothjozsi96 válasza Gubek-Einste (#75210) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Úgy próbáltam a letöltést hogy 1 aktív torrent futott és 5 kapcsolatra volt korlátozva.

Így is össze sz*rta magát a 740N, gondolom hogy már lejárt az ideje..

Túl sokat nem akarok áldozni router-re mert a másik két lakótársam nem hajlandó beszállni a fizetésbe, ezért gondolkodom a WR841N-en, lehet hogy meglépem aztán ha nem válik be akkor visszaküldöm.

Lehet az a +1 antenna is segíteni fog valamennyit a jelerősségen.

Köszi a segítséget!

(#75213) Dragon3000 válasza Gubek-Einste (#75209) üzenetére


Dragon3000
veterán

Azért találni, csak azok 2-300e-be kerülnek, ennél olcsóbb egy router + nas.

(#75214) woodworm válasza Dragon3000 (#75213) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan mire gondolsz? A soc azokban se sokkal erősebb, lemezműveletekben tényleg nasokat idéző sebességeket tudnak hozni (már egy lassan belépő szintű m7621 is), de a torrent megöli őket.

(#75215) redbull86 válasza woodworm (#75211) üzenetére


redbull86
aktív tag

ha tud külső hdd re 5-10 mb al,. torrentezni. nekem meg felel már.0-24 ben megy és nem kell mennie a gépnek hozzá., ez a lényeg,. és nas ra külön nem akarok költeni,. de rooter pedig így is kell.

Asrock fatality b250 I7-7700T 16Gb 2400Mhz GTX 1060 6Gb Be quiet Shadow rock 2

(#75216) Dragon3000 válasza woodworm (#75214) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már nem emlékszem melyik router volt, de olvastam róla, valami 4 magos 1-2GB ramos megoldás volt direkt nas funkciókkal és ebben benne volt a torrent is, volt rajta usb3, amivel tudott 100MB/s sebességet is. Ha jól emlékszem talán a lan portokból is 8db volt rajta, de az ára valahol 200e felett volt, amikor az árát megláttam, nem is foglalkoztam tovább vele.

[ Szerkesztve ]

(#75217) vargalex válasza Dragon3000 (#75216) üzenetére


vargalex
félisten

Az MT7621 2 magos SoC-al és USB3-al szerelt routerek is tudnak 100 MB/s olvasási sebesseget. De a torrent az más erőrorrásigényű.

Alex

(#75218) SoundBox


SoundBox
tag

Sziasztok.

Emeletes házban szeretnék WiFi jelerősséget növelni, a WiFi router az emeleten van jelenleg, kivitelezhető hogy 2 router legyen összekötve így a földszinten is lenne WiFi meg az emeleten is. A kérdésem az lenne milyen típusú routerrel tudnám ez megcsinálni mind alkalmas rá?

(#75219) vargalex válasza Syl (#75196) üzenetére


vargalex
félisten

Mi a gond vele? Nálunk 1 hete megy gond nélkül OpenWrt-vel.

Alex

(#75220) Syl válasza vargalex (#75219) üzenetére


Syl
nagyúr

[link]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75221) Gubek-Einste válasza SoundBox (#75218) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármilyen wifi router beállítható AP módra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75222) vargalex válasza Syl (#75220) üzenetére


vargalex
félisten

Nálam nincs gond a hatótávval sem. 2,4 GHz még az utcán is bőven van.

Alex

(#75223) Ano


Ano
őstag

Sziasztok!

Egy egyszerű, de azért néhány kritériumnak megfelelő routert keresnék.

Sorba rendeztem a feltételeket prioritás szerint, tehát az elsők a legfontosabbak, míg a 2. részben felsoroltak tekinthetőek "opcionálisnak" :)

- NE legyen ASUS (egyéni okokból kifolyólag, és ezt nem kívánom részletezni)
- legalább 2 db gigabites port
- stabil és megbízható legyen

- 2 antenna bőven elegendő
- lehető legolcsóbb (jó nekem használt is erre a célra, de azért 2-3 évnél ne legyen öregebb)
- 5GHz + AC nem fontos, de ha tudja az nem hátrány

Az ajánlásokat előre is köszönöm :)

[ Szerkesztve ]

Synology RT6600AX felfedezés alatt

(#75224) farkas-j válasza Whysperer (#75190) üzenetére


farkas-j
őstag

Én hálózaton belül a TightVNC-t használom. Van egy szerver programja és egy távkezelője. Telepíteni sem kell, nagyon jó kis program! Játékhoz nem valószínű, hogy beválik mert van némi csúszás.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#75225) tylerddd


tylerddd
veterán

Ha az Asus AC57U mégsem ajánlott, akkor mi a legjobb választás max. 15k-ig?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#75226) Syl válasza tylerddd (#75225) üzenetére


Syl
nagyúr

Ezek után én mindenkit lebeszélek erről a típusról. Ilyen hitvány gyenge WiFi-t még az életben nem láttam!

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75227) woodworm


woodworm
veterán

Ha minden típus kikerül az ajánlóból egy negatív visszajelzés után, akkor zárható a topik.

(#75228) vargalex válasza Syl (#75226) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, nálam hibátlan. Illetve TeeJay-nál is az volt. Mást sem láttam panaszkodni rá. Nem lehet, hogy kifogtál egy hibás darabot? Esetleg csak valamelyik antenna kábel nincs a helyén?

Alex

(#75229) goccer válasza Syl (#75226) üzenetére


goccer
aktív tag

azon nem gondolkoztál el, hogy esetleg a te példányod hibás és vissza kéne vinni? Nekem az 54nm tégla lakás legtávolabbi csücskében is jön a 200/200 ac wifin még telefonról is ac57u-val.

(#75230) Dragon3000 válasza goccer (#75229) üzenetére


Dragon3000
veterán

Egyszerűbb azt mondani, hogy mind szar......

(#75231) kdavid86 válasza tylerddd (#75225) üzenetére


kdavid86
tag

Részemről erősen ajánlott ebben az árkategóriában. Stabil, király felület, jó jelerősség. Úgy gondolom remek választás volt, egy percig nem bántam meg.

(#75232) K1LLMy53Lf válasza vargalex (#75228) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

mostanában (elmúlt 2-3hétben) többször felmerült az Asus wifi minősége.
Saját tapasztalatból (ami nem sok, mivel egy rt-n56u volt régebben, most pedig egy ac65p, a kettő között pedig egy tp link archer c7) azt mondom, hogy érezhetően gyengébb wifi-ben az asus... legalábbis, ami a hatótávokat illeti.

most legutóbb is, amikor lecseréltem a c7-et a 65p-re meglepődtem, mert feltűnően sokkal gyengébb a jele kint, lépcsőházban az asus-nak. pedig azon rajta van a 4 antenna, az archer-t pedig mindvégig az antennák nélkül használtam. és ugyanez megvolt az n56u->archer váltásnál, csak ott jelentős javulás volt.
ez alapján én azt mondom, hogy az asus wifi lefedettségben gyengébben teljesít. legalábbis ez a 2 modell.

egyébként direkt nem hirdettem még meg az archer-t, mert szeretném pontosan tesztelni majd, amikor időm engedi ezt a dolgot 8addig nem is akartam ezt leírni, csak mint említettem, egyre többször jön itt elő az asus wifi-je)

persze ebből messzemenő következtetést nem lehet levonni, hiszen csak 2 routerről van szó, előfordulhat, hogy pont olyanokat fogtam ki mindkét alkalommal, amik nem muzsikálnak valami jól.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#75233) vargalex válasza K1LLMy53Lf (#75232) üzenetére


vargalex
félisten

Ugye minden modell esetében ugyan azt a sávot hasonlítottad össze (még véletlenül sem keverted a 2,4 GHz-5GHz-et, tehát minimum más SSID-t használtál a két sávon)? Ugyan ott volt a router, ugyan az a csatorna és nem mentek egyszerre?

Alex

(#75234) Multibit válasza Dragon3000 (#75216) üzenetére


Multibit
veterán

A pontosítás kedvéért, most arról az esetről beszélünk, mikor a routeren fut a torrent kliens!

valami 4 magos
Azon routerek többségén, amelyeken gyárilag van letöltési lehetőség, általában Transmission alapú a letöltő kliens, azt meg - jelenleg - nem hatja meg a sok mag.

volt rajta usb3, amivel tudott 100MB/s sebességet
Nekem is volt olyan (Linksys) routerem, ami 100 MB/s sebességgel tudott külső HDD-re írni (USB3, eSATA). De az nem azonos a sok szálas P2P 100 MB/s sebességgel.

Csak hogy egy "apróságot" említsek, ami általában hiányzik a routerekből, az pedig a SATA lemezvezérlő (érthető, hiszen a router más célra való).
Szóval, lehet routerrel is töltikézni, ha valaki ki tud egyezni mérsékelt sebességgel. De senkit ne hitegessünk - router klienssel elérhető - szuperszonikus torrent sebességgel.

(#75235) K1LLMy53Lf válasza vargalex (#75233) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem mentek egyszerre természetesen. a 2 router egymás mellett volt, egy időben az az egyik volt áram alatt. az eszköz, amellyel a mérést végeztem (telefon) csak 2,4et tud. mindegyiknél routernél automatikus csatornaválasztás volt.

kielégítő választ adtam a kérdéseidre? (nem fogom megérteni soha, hogy miért kell kioktatóan, támadó stílusban reagálni, amikor valaki csak tapasztalatot oszt meg... akkor esetleg megértem ezt a stílust, ha nekiállok szídni az asus-t, hogy mekkora egy rakás fos, de nem érzem úgy, hogy ezt mondtam volna...)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#75236) tylerddd válasza kdavid86 (#75231) üzenetére


tylerddd
veterán

Köszi! :)

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#75237) Dragon3000 válasza Multibit (#75234) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az előtte lévő hozzászólásban részleteztem, hogy olcsóbb egy router + nas, mint az ilyen rohadt drága megoldás, ami valószínűleg így sem lesz képes teljesen kihasználni a gigás netet.

(#75238) Dragon3000 válasza K1LLMy53Lf (#75235) üzenetére


Dragon3000
veterán

Szerintem semmi ilyesmi nem volt a kérdésében, de meg is válaszoltad 100%, hogy nem ugyanazon a csatornán nézted a két routert, megnézném mind a kettőt ugyanarra állítva és nem auto-n hagyva.

Mert más oldalon olvastam, hogy c7-et váltottak ac65p-vel és utána a tapasztalat, hogy a c7 egy túlárazott szar, nem én írtam, hanem akinek az volt.

[ Szerkesztve ]

(#75239) Syl válasza Dragon3000 (#75230) üzenetére


Syl
nagyúr

Igen. Egyszerűbb félremagyarázni más írását, mint elfogadni annak negatív tapasztalatát.

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75240) djherby


djherby
tag

Ne haragudjatok, de szeretnék én is új routert venni, mert az Asus N65U-m a másik szobában már nincs wifi-m. Ezt a topic-ot kb. átkeresztelhetnétek milyen Asus routert vegyek? A régi Tp-link 841-emmel simán volt 4 csík a másik szobában. És azért kipróbáltam az itt javasolt beállításokat 2,4 Ghz, only N, 20 Mhz satöbbi. Semmi eredményt nem hozott.

(#75241) Syl válasza vargalex (#75228) üzenetére


Syl
nagyúr

Minden antenna stabil.
Azzal a szöveggel meg hiába viszem vissza, hogy gyík a wifi ereje. Elhajtanak.

Megbántam ezt az Asus vásárlást. TP-Linket kellett volna vennem. Anno a 1043-as a te szoftvereddel évekig stabilan működött.

[ Szerkesztve ]

Never let your sense of morals prevent you from doing what's right.

(#75242) vargalex válasza Syl (#75241) üzenetére


vargalex
félisten

Az RT-AC57U-n nem leszedhető antennák vannak, ergo kívülről stabilnak fogod érezni. Én arra gondoltam, hogy a board-ról nem jött-e le valamelyik antenna vezeték... Persze, ehhez szét kellene szedni, mondjuk az RT-AC57U-t nem túl bonyolult.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#75243) vargalex válasza djherby (#75240) üzenetére


vargalex
félisten

Az utóbbi néhány hétben (esetleg 1-2 hónapban) az emlegetett Asus routerek a legjobb ár/teljesítmény arányúak. Ezért látod ezeket a válaszokat.

Alex

(#75244) K1LLMy53Lf válasza Dragon3000 (#75238) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

nem vitatkozni akarok, semmi ilyenről nincs szó, tényleg csak segítő szándékkal írtam, amit.

lehet én értelmeztem félre, vagy a kolléga nem annak szánta, de az "ugye..." kezdetetű dolog, az fölényes/kioktató hangvétel, ezzel szemben meg lehet fogalmazni másképp is (pl: "nem lehetséges, hogy...") más az éle a dolognak.
sry, kicsit stresszes vayok mostanság :R

A két router (c7 és 65p) meg fogom nézni fix csatornabeállításokkal is és megírom mi a tapasztalat.

egyébként a kezdeti nehézségek ellenére (reset kellett, hogy elfogadja az átírt felhasználónevet, de ez ugye az alap fw hülyesége volt... ezt amúgy ki is teszteltem, mármint dc nélkül váltottam a routerek között fw update után kb 6-8 alkalommal és azonnal tudott csatlakozni a digi központhoz mindegyik) én meg vagyok elégedve a 65p-vel, főleg, hogy a wifi hatótáv engem nem érint.

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#75245) Dragon3000 válasza Syl (#75239) üzenetére


Dragon3000
veterán

Semmit nem magyaráztam félre csak egy db router alapján szarozod az összeset, miközben több embernek is tökéletesen megy, akkor ki is magyaráz félre? Nekem ac65p van, de ehhez mérten a tp-link egy fos volt wifi terén, 1043 v3 és 4300 is, minden esetben azonos csatornán, azonos helyen volt a router 2,4GHz-et nézve, mert a telefonom annyit tud.

[ Szerkesztve ]

(#75246) Kami11


Kami11
őstag

Én is egy AC65P-be fektettem be, de nem bántam meg. Egy haldokló Tp-Link C5-t váltott, és eddig nagyon meg vagyok vele elégedve. Már maga a webes felület is sokkal érthetőbb, átláthatóbb, egyértelműbb. A wifi az valóban gyengébb egy fokkal, ott ahol a C5-nek még épp hogy volt jele, ott az Asus már elhasal, de ezt megoldottam egy Aliexpress-es 2500Ft.-os reapeter-rel. Probléma megoldva. Így mindenhol van megfelelő erősségű wifi, nem kell erőlködnie az eszközöknek.
Egy 5let a wifi erősségével kapcsolatban. Ha jól tudom, Magyarországon és egyben az EU-ban, meg van határozva a wifi jelerősség, ami egy bizonyos szintnél nem lehet nagyobb. Ha a routerben átállítjuk az országot USA-ra, nem növekszik ez a jelerősség? Mert ott ha jól tudom, nagyobb jelerősség van engedélyezve. Akinek problémája van a hatótávval, esetleg próbálja ki ezt a variációt. Hátha segít.

A cukrász a selejtet habbal takarja be, a kőműves habarccsal, az orvos meg földdel.

(#75247) pinnacle


pinnacle
nagyúr

Asus 65P-m FW frissítése után gyengült meg az 5GHz-s hatótáv, (előtte 81m²-es panelben tökéletes volt) de bízom benne, hogy megjavítják majd. És valamelyik szomszéd TP-Link routere (még nem sikerült kideríteni, hogy milyen típus) betonon keresztül majdnem olyan erős mint az Asus, amivel egy szobában vagyok. Aki frissített FW-t 65P bejelölte ezt a teljes visszaállítást? Lehet nekem ez kavart be, az új FW-ben nincs már ilyen lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#75248) Dragon3000 válasza pinnacle (#75247) üzenetére


Dragon3000
veterán

Nekem, akkor frissített, amikor a mobil appal léptem be, ha jól emlékszem kérdezés nélkül, de ebben nem vagyok biztos. Így semmi nem lett ki pipalva.

(#75249) TeeJay válasza K1LLMy53Lf (#75235) üzenetére


TeeJay
félisten

2,4GHz AUTO csatorna alapján lefikázni egy routert gratulálok :R
aztán nem írtad hogy hány tucat másik wifi volt a környéken ami bekavar
nem írtad hogy amivel tesztelted azt ott abban a pillanatban mennyi másik wifi zavarta

talán ha tesztelsz minimum egy N-only fix 20Mhz és manuális kevésbé terhelt csatornát kellett volna nézni
meg ha már a fő tudása az AC akkor mondjuk akkor fikázd le ha AC-n is tesztelted a TP-hez képest
főleg hogy az AC57U-nak mindkét sávra dedikált és jó nagy 5dBi antennája van
már csak az antenna pozícióval lehet elszúrni és egyből jön a fikázás

nagyon sokan vettek AC57U-t és szépen megy
nálam 4napig volt és vitte gond nélkül a wifit a 60nm panelban ahol 2,4GHz-re vagy 200 szomszédos wifi van zavarásnak (panel telep)

pinnacle
engedd el ezt a FW frissítés után gyengébb wifi sztorit
gyárilag jött egy FW-el az ASUS lapon meg volt egy újabb de semmi leírás nincs bene hogy wifit mókoltak volna benne. szimplán csak két külön pillanatban mérted és úgy látod mintha gyengébb lenne
wifit egy árnyékolt zárt szobában kellene mérni akkor lenne összehasonlítható
reggel még 20megabit megy este már csak 10 mert sok a zavaró szomszéd wifi
ez sajnos ilyen

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75250) K1LLMy53Lf válasza TeeJay (#75249) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

omfg... rly dude? ennyire magas lóról ne... kérlek... miért kell ennyire tahó stílusban nyomni? komolyan mondom...
bocsáss meg, hogy azt merészeltem írni, hogy auto beállítással tapasztalataim alapján gyengébb az asus... ebben nem tudom mi a fikázás? főleg, hogy kiemeltem, hogy nekem teljesen megfelelő.
ténymegállapítás volt.

mind2 router autobeállítás és az egyik gyengébb eredményt ad lefedettségben... ennyit írtam... véleményed szerint egy átlag júzer (de elég sokat mernék tenni rá, hogy a legtöbb júzer tudása bőven átlagon aluli), hogy fogja mérni? adott 2 router, 1ikkel kap wifi-t 10m-re másikkal nem... azt fogja választani, amivel kap. nem fog fix csatornákat állítani stb...

ehhez mérd a dolgot, ne ahhoz, hogy te hyperexpert módon újraírod a teljes router fw-jét, ha kell.

mind1, sry, hogy megmertem szólalni. kiszállok.
szép napot :R

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.