Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76651) TeeJay válasza ssgt1981 (#76650) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76652) ssgt1981 válasza TeeJay (#76651) üzenetére


ssgt1981
senior tag

Köszi a választ. Custom firmwarerel sem megoldható a dolog?

(#76653) Williams válasza Intruder2k5 (#76515) üzenetére


Williams
aktív tag

Szia!
Megjött az RT--AC57U. Adnál egy linket a Padavan fw-hez, és egy leírást a flasheléshez, hogy hogyan történik? Vagy simán a gyári menü upgradeból kell?
Köszönöm!

(#76654) Intruder2k5 válasza Williams (#76653) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

A fimware itt letölthető, a telepítéshez pedig segédlet linkeket itt találsz. Folytatás a Padavan firmware topikban.

[ Szerkesztve ]

(#76655) Gubek-Einste válasza hódmaci (#76640) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

"A nagy hőmérséklet tűrési tartomány és a 15k-s ár üti egymást."
Esetleg ha csak az antennát vezetékelném fől a padra?

Megoldás lehet de a négy antenna nem lesz olcsó, főleg, hogy kettő 5 GHz-s.

És hogy ne hagyjuk el a MESH-Wifi hálózat gondolatát sem ennek a TP-Link Deco E4 AC1200
routernek mekkora lehet a wifi erőssége?

Csak helyszíni teszt során fog kiderülni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76656) Gubek-Einste válasza lanszelot (#76642) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ASUS RT-AC57U Dual-Band Gigabit Wireless Router + TP-Link LS108G 8-Port Desktop/Wallmount Gigabit Ethernet Switch/Hub + wifi maradna a TL-WR841N
Asus venné az 5Ghz -t a hub tol, asus tol kábelen menne a switch be, switch böl a régi router-ba ami csak wifi-re maradna meg.
Ez így jó lenne?

Igen

utp kábel mindegy milyen?
A 10m -es Asus bol switch be, az cat6 vagy jobb van, de a többi csak cat5 szerintem.

CAT5E legyen mindenhol legalább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76657) Gubek-Einste válasza ssgt1981 (#76652) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem, CFW-ben nincsen AiMesh támogatás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76658) vargalex válasza Gubek-Einste (#76657) üzenetére


vargalex
félisten

Mesh van.

Alex

(#76659) Gubek-Einste válasza vargalex (#76658) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De az nem AiMesh.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76660) velizare válasza TeeJay (#76649) üzenetére


velizare
nagyúr

köszi, akkor az lesz.

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#76661) meri válasza Gubek-Einste (#76635) üzenetére


meri
aktív tag

Köszi a válaszokat, Multibitnek is.

Kicseréltem a DSL-AC68U-t egy újra (rendesek voltak ahol vásárolva lett); gondoltam, teszek egy próbát, hátha van újdonság a hardvware-ben... sajnos nem jött be, ez is ugyanazt csinálja (csak a fórum kedvéért: Windows 10 PC-ken a letöltés iszonyat lassú). Viszem vissza holnap.

Mivel elvileg az eredeti árában nézelődhetek (pénzt visszaadják - ez mondjuk rendes tőlük majdnem 2 év után) - az alábbiakra gondoltam (a cél: 80 m2-es egyszintes lakásban Wifi a laptopoknak, alacsony pinges "gamer" net kábelen, plusz néha letöltés, NAS filmnézés) - a jelenlegi ASUS DSL-N17U lecserélésével:
- DSL-AC56U
- DSL-AC66U
- DSL-AC86U
- DSL-AC88U
- TP-Link Archer VR2800
Szűkösen még ez utóbbi kettő is beleférne.

Vagy szerzek egy másik DSL-AC68U-t és egy Ubiquity-vel oldom meg a Wifit.

uff

(#76662) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Friss gyakorlati Asus-tapasztalatok:

Ma egy szerencsés helyzetnek köszönhetően alaposabban ki tudtam próbálni két konkurens Asus router wifijét.

Történt ugyanis, hogy egy frissen épült házban előzetes műszaki szemle volt, és így több hasonló, de tök üres lakásban tudtunk méricskélni, mégpedig egy-egy frissen vásárolt Asus RT-65P és RT-AC66Ub1 routert.

Előrebocsátom, hogy a 66-os régi híve vagyok, ugyanakkor semmi bajom nincs a 65-össel sem, sőt, több barátomnak ajánlottam az elmúlt hetekben, akik elégedetten használják. Tisztában vagyok azzal is, hogy valódi HWNAT van benne, meg korszerűbb wifi. Terheléses teszteket nem tudtunk végezni, csak a vételi paraméterekre mentünk rá -- a leendő tulajdonosoknak most volt utoljára lehetőségük némi módosításra, az AP(k) helyének optimális meghatározására.

Mivel mindenki kíváncsi volt, így mindkét routert mindegyik lakásban, számtalan pozícióban kipróbáltuk, több telefonnal és notebookkal, sőt, a műszaki ellenőrnél volt céleszköz is.

A végeredmény pedig több száz részteszt után nagyon egyöntetűen az lett, hogy az AC66uB1 minimum egy válaszfallal, illetve kültéren 5/15 méterrel messzebbre hord mindkét frekvencián.
A 66-osnak mindegyik lakásban találtunk olyan helyet, hogy a 2,4 GHz-es wifi mindhárom szintet kiszolgálja, az 5 GHz-es pedig legalább a saját szintjét, a 65-ösnek ez viszont egyik lakásban sem jött össze -- gyakorlatilag minden irányban egy-egy falnyi volt a hátránya.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76663) TeeJay válasza MaCS_70 (#76662) üzenetére


TeeJay
félisten

tök jó hogy 60nm panelban én totál mást láttam és bucira verte az AC57U és az AC65P meg főleg az AC66U B1-et ;)
és én azonos beállításokkal nyomtam nem auto-n hagyva meg én mértem 3-at 4helyen a lakásban ahol volt szobán belül, szomszéd szobában (15cm panel falon át) volt a folyosón ahol már 2 darab 15cm beton falat kell átvinni meg a legtávolabbi szobában 2x15+2x4cm beton falon át. Szóval valamit tuti nem állítottatok be jól vagy az antennák sem voltak jó állásban ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76664) MaCS_70 válasza TeeJay (#76663) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nagyon odafigyeltünk a beállításokra. A műszaki ellenőr és az egyik lakásvásárló is elég profi volt ebben, és én sem először állítottam be és teszteltem routert.

Több eszközzel, több konstellációban összesen több száz mérés adott teljesen konzisztens eredményt. Egy tégla válaszfalnyival mindig erősebb volt a 66-os.

Ez egyébként egybevág az én egy valamikor nyár végén tett próbámmal, amikor ugyan csak a telefonommal és csak mórickamódon, de a beállításokra szintén kínosan odafigyelve nagyon hasonló eredmény jött ki, bár arra nem emlékszem már biztosan, hogy ott a 65P ellenfele egy 66b1 vagy egy új 68-as volt-e, de hatótávban egyértelműen alulmaradt a 65P. Nem verték bucira, de egyértelműen hibahatáron túl volt gyengébb.

Ez egyébként egybevág az általam hirtelenjében talált egyetlen teszt eredményével, ami nagyon jókat írt a 85 (65) P-ről, de érdekes módon nekik is ez jött ki:

The WiFi coverage is not reliable in rooms separated by two walls from the router

Személyes tapasztalataim nincsenek a 65P-vel, de miután a tanácsomra több ismerősöm is ilyet vett, rá tudok kérdezni, hogy náluk kifejezetten mi a helyzet a lefedettséggel. Azt tudom, hogy összességében nagyon elégedettek az eszközzel, és számomra is imponálóak a vele kapcsolatos tapasztalataid. De a wifis lefedettség a jelek szerint pont nem az erőssége.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76665) Flitter válasza MaCS_70 (#76662) üzenetére


Flitter
tag

maximálisan +1! :R
Most vettem én is ASUS RT-AC66U B1 et és pár nap teszt után elmondhatom,hogy megette a TP-Archer C7 AC1750 emet ,stabilitásban,sebességben,stb.
FTTH(bridge)+router Gép:8Mag AMD 8300,32GB ram,Win10 pro(jogtiszta)Intel Ethernet kártya.
WIFI 300 felett,App-al mérve,szélessávon kábel stabil 940 stabilan.72nm lakásban, legmesszebb pontján is stabil a wifi. Ezt sajnos a az ac1700 nem tudta. :R

[ Szerkesztve ]

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#76666) blakey válasza MaCS_70 (#76664) üzenetére


blakey
titán

Két hete vettem egy 65p-t, hogy lássam mire képes az AC68U-hoz képest. Utóbbira visszatettem a gyári firmware-t és ua. a beállításokkal mindkettőt leteszteltem. Hatótávban nem volt különbség viszont a legtávolabbi ponton a 65p sebességben jobb volt, főleg 5GHz-en, egy kozel 100nm-es lakás egyik sarkában van a router illetve ami egyértelműen jobb volt a 65p esetében az a több szálon futó kiszolgálás amig ment a letöltés és a két gyerek játszott addig vígan, maximális sebességgel tudtam másolni a NAS-ra, na ezt az AC68U nem tudta, soha nem sikerült ilyet elérnem, így, bár fapadosabb az AC65p de az maradt, AC68U-t meg eladtam. Hozzáteszem, hogy hasonló mérést az AC68U-val és az AC66U_B1-el is végeztem még tavaly, az AC68U jobb volt. Még egy AC86U-t kéne letesztelnem. :)

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76667) vargalex válasza Flitter (#76665) üzenetére


vargalex
félisten

Ennek mi köze a kolléga méréséhez?

Egyébként az Asus RT-AC65P főleg 5 GHz-en, a 100-140-es csatornákon bivaly. Azt nem tudjuk, hogy a kolléga ott próbálta-e...

Alex

(#76668) Flitter válasza vargalex (#76667) üzenetére


Flitter
tag

MaCS_70 (#76662)
"Egy tégla válaszfalnyival mindig erősebb volt a 66-os"
vélemény egyezés. :R

Állampolgári jogom hülyének lenni! By:Flitter

(#76669) MaCS_70 válasza vargalex (#76667) üzenetére


MaCS_70
félisten

Sajnos már nem emlékszem. Miután így is az egész délutánunk elment erre a mókára, csak egy frekvencia kipróbálására volt időnk, amit az elején választottunk ki a legjobbnak.

Sebességet nem mértünk, mert nem volt mivel, kizárólag a telefonok/notebookok és a műszer dB-értékeit néztük. Könnyen lehet tehát, sőt, TeeJay tapasztalatai alapján valószínű, hogy a 65P a lefedett részeken jobban teljesít, mint a 66b1. A két paraméter között nyilván szoros összefüggés áll fenn, de korántsem teljes a korreláció, mivel nem csak a rádió hardvere dolgozik, hanem mögötte a nagyon durva szoftver is.

Az én sejtésem az, hogy a 66b1 nyers rádióteljesítményben/minőségben jobb, de a 65P ügyesebben kezeli a rádiót.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76670) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,
Megérkezett a ASUS RT-AC57U Dual-Band Gigabit Wireless Router , de nem lehet beállítani.
Írtam, hogy wifi-n akarok csatlakozni a netes hub hoz, és onnan kábellel tovább.
Na erre nem képes az asus. Egyáltalán.
Most küldhetem vissza.

Esetleg tudna valaki routert ajánlani, ami képes arra amit fentebb leírtam?

#76604 itt kezdődik.
#76628 itt leírtam ismét

Tömören: nethub - wifi - router /ez kellene/ - kábel /kizárólag/ - switch - wifi router

[ Szerkesztve ]

(#76671) TeeJay válasza MaCS_70 (#76669) üzenetére


TeeJay
félisten

dB értéket hajadra kenheted... főleg mikor a sokkal jobb wave2 MU-MIMO 4antennás router kevesebb dB esetén is nagyobb sebességet hoz stabilan ;)
de persze vegyetek AC66U B1-et, én örültem hogy el tudtam adni és azóta semmi gondom mióta AC65P van, megállás nélkül megy de sem wifi sem WAN-LAN sebesség probléma nem volt, hasít mindig az egész lakásban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76672) szaboi6512 válasza TeeJay (#76671) üzenetére


szaboi6512
őstag

Kérhetek egy képet mérésről?
5 Ghz-en wifin?
Ha tud 600mbit fölött akkor elgondolkozom a cserén...

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#76673) TeeJay válasza szaboi6512 (#76672) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus router topikban vagy ide beírtam keress vissza kb. nyáron mértem
LG G4 telóm van ami csak 433mbit linket tud max de azzal 308-310megabitet mérek szobán belül. AC66U B1 ugyanezekkel a beállításokkal szobán belül ugyanott mérve tudott 235-245megabitet, attól többet soha. csatorna minden azonos volt
308-310megabitet csak wave2 MU-MIMO routerrel mértem (AC58U meg AC65P-vel)
Vargalex mérését olvasd Asus router topikban ő Redmi Note 7 telóval 500megabit felett mért ha jól emlékszem :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76674) szaboi6512 válasza TeeJay (#76673) üzenetére


szaboi6512
őstag

Csak azért kérdeztem, mert szobán belül 5 ghz wifin stabilan 550-600 mbitet mérek laptopon 866 kapcsolati sebességgel.
El kéne adnom a AC66U B1-et, ha meggyőzne, de bizonytalanba nem szeretnék belevágni.

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#76675) blakey válasza szaboi6512 (#76674) üzenetére


blakey
titán

Ha eltekintünk attól, hogy egyelőre fapadosabb a gyári firmware akkor mindenben jobb az AC65p. 1 eszköz esetén valószínűleg nem vennél észre semmilyen különbséget, az AC65p előnye akkor jelentkezik amikor sok eszköz "dolgozik" és használja a sávszélességet. Én is azt tapasztaltam, hogy sokkal jobban kezeli a belső hálót, egy példa, a NAS és a gépem is vezetéken csatlakozik a routerhez, néha másolgatok a gépről a NAS-ra, alap esetben ez 100-110MB/s körül van, ha megy közben valamilyen letöltés akkor kevesebb, de AC68U esetében elég gyakori volt a 40-60MB/s, ez AC65p esetében egyelőre mindig 85-95MB/s, ez a duplája és egyelőre stabilan hozza, 2 hete folyamatosan ezt is tesztelem és nem ment 80MB/s alá. AC68U-nál és AC66U_B1-nél elég hamar sikerült 40-60MB/s közé kerülni. Lefedettségben nem érzek különbséget de sebességben igen, az AC65p javára.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#76676) szaboi6512 válasza blakey (#76675) üzenetére


szaboi6512
őstag

köszi :R

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#76677) MaCS_70 válasza TeeJay (#76671) üzenetére


MaCS_70
félisten

Egyértelműen leírtam, hogy a lakásokban a 66b1 lefedettsége jobb volt.
A 66b1 teljes és stabil csatlakozást biztosított mindegyik lakás minden szintjén, a 65P a sarokhelyiségekben nem volt vagy instabil volt a kapcsolat.
A sokkal jobb wave2 MU-MIMO 4 antennájával együtt.

Ezen nincs mit magyarázni. Sokat mértünk, jól mértünk, mások is mértek így.

Ez elég egyértelmű. A wifi szeszélyes jószág, máshol nyilván kijöhetnek más eredmények, de ez elég steril környezet volt a tök üres lakásokkal.

Ettől a 65P szerintem is nagyon jó eszköz, de meg lehetne végre érteni, hogy nem minden esetben jobb minden szempontból, mint a 66b1.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76678) lanszelot válasza lanszelot (#76670) üzenetére


lanszelot
addikt

Clinet Bridge avagy WISP Bridge mód
ilyen routert keresek, mert az Asus RT-AC57U erre nem képes, pedig azt írtátok

(#76679) MaCS_70 válasza lanszelot (#76678) üzenetére


MaCS_70
félisten

Szerintem félreértettél valamit, mert nem emlékszem arra, hogy ilyesmit írt volna bárki is. Ez eléggé extrém igény, túl a SOHO-kategória keretein.

Pontosan milyen forrásod adja a netet?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76680) lanszelot válasza MaCS_70 (#76679) üzenetére


lanszelot
addikt

Ezt irtam le, csak irtam is hogy nem tudom a szak szavakat. Azt is irtam hogy nem extender kell.
A szolgáltató hub ja adja wifi n keresztül

[ Szerkesztve ]

(#76681) woodworm válasza lanszelot (#76680) üzenetére


woodworm
veterán

Pontosan milyen üzemmódok vannak?

(#76682) lanszelot válasza woodworm (#76681) üzenetére


lanszelot
addikt

Ezt nem értem.
5Ghz wifi re szeretnék csatlakozni.
Nincs lehetőség kábeles megoldásra.
Azért kell a router, hogy közel rakhassam az internet szolgáltató hub-hoz. Így van kb 5m re.
És kabellel megy tovább a switch hez , azt is most vettem, amire az eszközök lesznek dugva.
Eddig 2 router volt ddwrt vel, 2Ghz -n.
Rosszalkodik az egyik, így ha már venni kell 5Ghz-t vennék.
Azért nem jó az extender mert volt már és sok a gondot okozott.
A routert külön fix ip re rakom, és igy nincs gond.
A másik router a szolgáltató hub-tol 10-12 m re van es igy nem kavar be.

(#76683) woodworm válasza lanszelot (#76682) üzenetére


woodworm
veterán

Értem, hogy mit szeretnél! Azt írod nincs benne ilyen lehetőség, de milyen üzemmódok elérhetőek? Csak router és ap mód van?

(#76684) lanszelot válasza woodworm (#76683) üzenetére


lanszelot
addikt

3 mód
- internetes modem - közvetlen kábel kapcsolat - asus - wifi vagy kábel kapcsolat
- wifi extender /minden letiltva, csak wifi be, wifi ki/
- internetes modem - router - kábel kapcsolat - asus - wifi vagy kábel kapcsolat
Ezek

[ Szerkesztve ]

(#76685) woodworm válasza lanszelot (#76684) üzenetére


woodworm
veterán

Repeater módban biztos tiltva vannak a lan portok, kipróbáltad?

(#76686) meri


meri
aktív tag

Sziasztok! VDSL2-höz (100/10 Mbps) keresem a végső megoldást.

Jelenleg a két fő csapás ez:

1) ASUS DSL-AC88U (egy "csak kibontott, új" 50e-ért, még 2.5 év garival)
...vagy...
2) A jelenlegi DSL-N17U-t bridge-ben csak DSL modemként megtartani, és mellé routernek:
- RT-AC66U B1 (használt, garis, 20e Ft)
- RT-AC58U (használt, garis, 20e Ft)
- RT-AC85P (új, 35e Ft) (sajnos errefelé 65P nincs, illetve az is ennyi - nem HU)

A 88-as baromi jó áron van. A kettes lista viszont még így is költséghatékonyabb, és nekemí úgy tűnik, ezek is szépen teljesítenének. (80 nm-es lakás, max 1 betonfal, vezetéken low ping gaming + alkalomszerű torrentezés + UHD filmnézés NAS-ról és Netflixről, wifin csak laptopok. A competitive gaming miatt minőségi QoS fontos.)

Köszi a segedelmet!

uff

(#76687) lanszelot válasza woodworm (#76685) üzenetére


lanszelot
addikt

Igen, kipróbáltam. Wifi vel tudok csatlakozni, kábelen nem jön semmi, és lehetőség sincs engedélyezni. Se a többi módban wifi vel a netes hub ra csatlakozni.
Borzasztó korlátozott szoftvere van.

(#76688) woodworm válasza lanszelot (#76687) üzenetére


woodworm
veterán

Padavannal sem lesz másképpen, openwrt kell rá.

(#76689) Gubek-Einste válasza lanszelot (#76687) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-rel nem tud client/media bridge módot de CFW-vel igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76690) Gubek-Einste válasza meri (#76686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én inkább az első verzió felé hajlok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76691) lanszelot válasza woodworm (#76688) üzenetére


lanszelot
addikt

Mivel most vettem, van e hozzá vissza állító file?
Eddig csak ddwrt -t használtam, bonyolultnak tunik ahhoz képest. És nem latom a vissza állító file t

[ Szerkesztve ]

(#76692) woodworm válasza lanszelot (#76691) üzenetére


woodworm
veterán

A gyári oldalról letölthető fw-t kell visszatenni. Az openwrt felrakásához és a visszatéréshez is az asus recovery tool szükséges.

(#76693) vargalex válasza woodworm (#76692) üzenetére


vargalex
félisten

Felrakás (és szerintem a visszaállítás is) mehet SSH-n (is).

Alex

(#76694) woodworm válasza vargalex (#76693) üzenetére


woodworm
veterán

Tudom, de ha nem derül ki a kérdezőről, hogy otthon van a témában, nem szoktam ajánlani. A recovery tool is helyettesíthető szinte minden rendszeren a tftp paranccsal.

(#76695) lanszelot válasza woodworm (#76692) üzenetére


lanszelot
addikt

Olvasgatom, hogy hogyan kell felrakni, de nem értem.
Tudna vki segíteni benne?
ddwrt nagyon egyszerű volt, ez igen bonyolult.

(#76696) viktorhu válasza lanszelot (#76678) üzenetére


viktorhu
veterán

Kínai routerekben szokott lenni wisp mód, pl. az én sokat próbált totolinkemben is van.

(#76697) lanszelot válasza viktorhu (#76696) üzenetére


lanszelot
addikt

az fontos, hogy nekem wisp bridge kell, nem wisp client.

(#76698) woodworm válasza lanszelot (#76697) üzenetére


woodworm
veterán

Szerintem ha wifin felcsatlakozik és lanon van hozzáférés teljesen mindegy, hogy éppen minek nevezik. Ha működik mellette a wifi ap-ként, akkor sem kötelező klienst engedni rá.

A rescue módhoz megtaláltad a leírás?
Itt segíteni fognak és jobban témába vág.

[ Szerkesztve ]

(#76699) lanszelot válasza woodworm (#76698) üzenetére


lanszelot
addikt

Köszönöm szépen a segítséget mindenkinek :R

(#76700) viktorhu válasza lanszelot (#76697) üzenetére


viktorhu
veterán

Azt tudja, mármint rákapcsolódni a szolgáltatói wifire, és lanon natolni a kapcsolatot. Ha nem lennének ilyen olcsók az asusok, biztos megint totolinket vennék, már rég nem árulják az általam vásárolt típust, de még idén tavasszal is volt firmware frissítés hozzá, meg elég komoly beállítási lehetőségek vannak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.