Hirdetés

2024. április 17., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75901) Hibarin


Hibarin
tag

Sziasztok!

Adott egy 3 szobás panellakás. A nagyszobában van a modem meg a router, ott van egy régebbi TP-Link TL-WR841N, ami az én legtávolabb levő szobámba, a 300 mbitből egy 10-et tud max átlőni, ugye egy fürdő és egy wc keresztezi a jel útját, meg gondolom a környező routerek jelei. Nem tudom, hogy esetleg egy ASUS RT-AC57U-val, lehetne-e javítani a dolgon? Vagy max 20-ig egy másik routerrel?

Előre is köszi a választ!

(#75902) Gubek-Einste válasza Hibarin (#75901) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy próbát megérhet de nincsen garancia, hogy jobb lesz a helyzet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75903) TeeJay válasza Hibarin (#75901) üzenetére


TeeJay
félisten

azért a 841ND meg az AC57U között van egy kis különbség
tippre az AC57U egy picit többet össze tud majd hozni 2,4GHz-en is főleg ha találsz egy jobb csatornát 1-13között.

ha viszont a kliensed tud AC wifit és esetleg még oda jobban elmegy mint a 2,4GHz akkor nyerhetsz vele sokat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75904) pinnacle válasza TeeJay (#75896) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Neked megmarad a 100-as csatornán? Most vettem észre, hogy nekem egy idő után "elmászik". Látható, hogy ugyanott mérve, mennyivel gyengébb lesz így a vétel. Lehet nálunk itt valami radar van?

[ Szerkesztve ]

(#75905) TeeJay válasza pinnacle (#75904) üzenetére


TeeJay
félisten

akkor nálatok is van radar :)
nekünk 18. kerületben fent van a Gilice téren a meteorológiai radar biztos amiatt mászik el hetente 1x
de kibírom át tudom állítani simán :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75906) pinnacle válasza TeeJay (#75905) üzenetére


pinnacle
nagyúr

A fenébe. :) Hetente még OK, de nekem 1 óra után már vált. Még nem próbáltam ki, de gondolom a többi csatornán is ez a helyzet. UPC viszont folyamatosan itt van.

[ Szerkesztve ]

(#75907) Hoffer


Hoffer
őstag

Sziasztok,

Az alábbi TP-Link Archer C6 vásárlásán gondolkozom.
Van valakinek rossz tapasztalata vele?
Van esetleg jobb ennél ebben az árkategóriában?

Köszi :R

(#75908) Gubek-Einste válasza Hoffer (#75907) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kicsit drágában lenne az Asus AC57U lenne mint ajánlott eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75909) varso


varso
tag

Sziasztok!

Az ASUS RT-AC57U -ról kérdeznék pár gondolatot.

Felmerült bennem, hogy kéne egy saját router, mivel a Huawei ONT eléggé melegszik, lehal a wifije, "torrentezés" közben. Jelenleg az internet Digitől van (1000mbps - FTTH).

- Mennyivel erősebb az ASUS WiFi lefedettsége a HUAWEI ONT-hoz képest?
(A házunk téglából épült, kb 100 nm, és a Huawei ONT teljesen lefedi a házat, plusz még a ház 5-6 méteres körzetét.) (Környező WiFi nem sok van, kb 2-3-4 db)

- A routernek nem probléma az egész napi torrent feltöltés-letöltés?

- Valamelyik CFW jól fut az eszközön a gyári szoftver helyett?

- Ha az ONT Bridge módba kerül, akkor szakadás után automatikusan visszacsatlakozik a router a Digi hálózatára? pl: 168 óra - új IP
(Egy TP-LINK TL-WR741N Telekom VDSL2 internetnél nem csatlakozott vissza automatikusan, internetszakadáskor.)

- Stabil-e az eszköz, mivel árukeresőn (tudom, vannak ott olyan emberek, akik :W ) olvastam, hogy a WiFi-vel problémák vannak?

-Tapasztalatok? (Miért ez a legajánlottabb itt a fórumon, stb....)

Van két alhálózat itthon(udvaron), mindkettő végpontján egy-egy router van, az egyik egy fentebb említett TP-Link, a másik egy ASUS RT-N12+ B1, az Asus nagyon jól teszi a dolgát, csak néha kifagy (beállításnál). Erre van itthon egy 5 portos Gigabites Switch, is.

Előre is köszi a választ! ;)

További szép napot! ;)

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#75910) TeeJay válasza varso (#75909) üzenetére


TeeJay
félisten

ugye nem wifin akarsz torrentezni? mert azt egyik routerrel sem jó ötlet...

gigabit LAN-on nyomhatod neki 24/7-ben nem fogja megérezni sem
gyári szoftver miért nem jó neked rajta?
igen csatlakozik csak annyit fogsz látni hogy 168óránként van egy disconnect
stabil az eszköz, árukeresőn 12éves kisfiúk írogatnak nulla szakmai tapasztalattal
teljesen jó a wifije, bestbuy a router az AC65P-vel együtt

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75911) varso válasza TeeJay (#75910) üzenetére


varso
tag

Isten ments wifin torrentezni. Természetesen kábelen.
Csak valamiért amikor kábelen lemegy már egy 100-300 GB torrenten, akkor általában újra kell indítanom az ONT-t mert valamikor nem csatkakozik wifin bármi más.

A TP-Linkből indultam ki a CFW szoftverek miatt, mert ott jóval több dolgot lehetett beállítani DDWRT-n mint a gyári szoftveren. De akkor ezek szerint nem fontos erre a routerre.

A Wifi csak annyiból lényeg, hogy ne legyen rosszabb, mint az ONT-nak, mondjuk gondoltam, hogy nem rosszabb, mert mégis egy komoly routerről van szó.

Köszi a választ! Akkor lehet, hogy majd megrendelem! 🙂

[ Szerkesztve ]

"Ugye tudod, mi a valóság? Ami nem múlik el egy áramszünettel." Sherry Turkle

(#75912) macikos


macikos
addikt

Sziasztok!

Van egy TP-Link TL-WDR4300-as routerem, ami már jó ideje gyakran fagy. Ugye ez egy 2012-es router.
Van rajta: TV, laptop, iPad, nyomtató, 4 mobil

Barátnőm videotelefonál, én elkezdem telefonon böngészni a GoogleMaps-t, erre elkezd szakadozni a videohívás... :W

Ennyire leterhelné az adatforgalom? Anno jónak számított. Ennyit változott volna a világ?

Milyen routert lenne érdemes venni, ami a jövőbe tekintve is jó vétel, hogy ne kelljen 2 év múlva újat venni? Tudom ez úgyse lehetséges, de mégis?! Wifi 6, stb. dolgokra gondolok, meg megfelelő teljesítményre.

(#75913) Alonso0180


Alonso0180
csendes tag

Sziasztok! Egy ASUS RT-AC57U AC1200-hez keresek jelerősítőt. Tudnátok ajánlani valamit max 15k-ig. Köszi előre is.

(#75914) Istuu15


Istuu15
senior tag

Sziasztok.
Új router vásárlás előtt állok.
Az internet sebességem 100 mbps le 10mbps fel. A ps4 em, 3 telefon szokott rajta lenni. A ps 4 en battlefield multiplayereel szoktam játszani.
Ez a router megfelel a célnak?
[link]

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi Note 2 Prime, Xiaomi Mi 8 128GB Blue, Xiaomi Mi Power Bank 5000 MAH, Huawei Band 0 Smartwatch, PS3 Super Slim, PS4 Slim

(#75915) Snexi


Snexi
csendes tag

Sziasztok!

300 megás netem van, kábelen annyi is, viszont wifin sajnos csak 70 körül mozog a sebesség. A router elvileg 300 megát tud (TP-LINK TL-WR841N) és az usb-s vevő is (TL-WN822N) annyit tud. A távolság nem hiszem, hogy indokolná, körülbelül 3 méterre van a router. Mi lehet a probléma?

(#75916) aujjobba válasza Snexi (#75915) üzenetére


aujjobba
addikt

Nálam se ad le az asus ac1300g+ többet mint 70mbps, 2.4ghz-en.
Gőzöm sincs hogyan lehet ilyen 300-as elméleti maximumot elérni, pedig a kliens (iphone7) is tudja a MIMO-t meg a többi nyalánkságot.
5ghz-en probléma nélkül átjön a 300/20, ilyen az előfizetésem.

(#75917) Dragon3000 válasza Snexi (#75915) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az a router csak 100Mbitet tud wan és lan részről így ne is várj tőle többet :D

(#75918) stuka20


stuka20
aktív tag

Korábban már írtam és ajánlottak is, csak közben ajánlott más is és kiderült, hogy külföldről olcsóbban betudnám szerezni, mint itthon. Alább majd a router. Ugye írtam, hogy panelben lakunk és azt is, hogy a router a bejárati ajtó felett van.Míg eljut a nagyszobáig, addig keresztül megy egy (vas)betonfalon, de inkább kettőn, míg hozzám eljut (kisszoba), szintén 1 betonfal + mosdón megy keresztül. Kérdés, egy új router vásárlással wifi-n keresztül gyorsabbodhat a net( a mostaninál)? A mostani router 600 mbps-t tud 2.4 ghz-en, telón jobb esetben max 100-at tud, de átlag 60-70. A laptopnál meg ugye megszakad mindig a net. Egy új router vássárlással ezt a két problémát szeretném megoldani. PC-re meg ugye ethernet kábelen kapja, de jó lenne, ha ott is kimaxolná, mert pl. direktben teljesen más sebességet mérek. Illetve torrenteznék a routeren. (nem wifin)
Asus ac86u routeren gondolkodom.

(#75919) TeeJay válasza Istuu15 (#75914) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC57U jobb választás

Snexi :
már milliószor le lett írva hogy az hogy a routerre rá van írva 300mbit
az csak a wifi részére vonatkozik ráadásul úgy
hogy 300megabit az egy linksebesség amihez 2 antennás kliens kell és 40MHz módra kell állítani és jó vétel kell hogy legyen!!!
ilyen esetben azért 100-120megabit át szokott menni rajta csak éppen a 841ND 100megabit WAN-LAN portos router így 94megabit lesz a maximum minden esetben
illetve telefonok főleg 1antennásak így 2,4GHz-en hiába nyomod be a 40MHz módot kb. 72megabit linket fogsz elérni amivel 50megabit körül át megy talán

ha gyorsabb kell akkor AC wifi
ott 2antennás kliens 866megabit linket tud azzal akár 4-500megabit is átmehet
80MHz módban
nekem egy LG G4 ami 1 antennás az 433mbit link mellett tud 300-310megabitet ASUS AC65P routerrel ami már wave2 MU-MIMO wifis tehát komolyabb

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75920) Snexi válasza TeeJay (#75919) üzenetére


Snexi
csendes tag

Értem.
Az új net mellé adtak egy [ilyet], jelenleg erről wifizem, de mint előbb említettem egy 5 ezer forintos usb wifi adapterren keresztül jön a gépbe a net. Ha veszek egy ilyet és átállítom 5ghz-re, akkor milyen sebességre számíthatok?

(#75921) TeeJay válasza Snexi (#75920) üzenetére


TeeJay
félisten

ez a Sagemcom 3antennás 2,4 és 5GHz wifit tud
a wifi adapter gondolom meg 1 antennás olcsó valami
ezért én nem vennék plusz routert mert semmit nem fogsz vele érni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75922) Snexi válasza TeeJay (#75921) üzenetére


Snexi
csendes tag

De pont az adapterre kérdeztem rá, hogy ha abból veszek egy komolyabbat akkor az önmagában elég e a 300 megához.

(#75923) Gubek-Einste válasza macikos (#75912) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok, szomszédok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Mennyi és milyen kliens eszköz/adapter használná?
Mennyi lenne a beszerzésre?
Milyen egyéb igények vannak a router-rel szemben?

Jelenleg az Asus AC57U és AC65P számít a best buy típusoknak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75924) Gubek-Einste válasza Alonso0180 (#75913) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Még egy AC57U megfelelő is lehetne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75925) Gubek-Einste válasza Snexi (#75922) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha a környezeti viszonyok lehetővé teszik akkor összejöhet ha mérhető teljes net sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75926) Gubek-Einste válasza stuka20 (#75918) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

5 GHz-en lenne esély a gyorsabb sebességre de a beton miatt kérdéses, hogy mennyi menne át.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75927) Hoffer válasza Gubek-Einste (#75908) üzenetére


Hoffer
őstag

Van lényegi különbség a kettő között vagy ha nincs szükség az USB-re akkor a TP-Link is megfelelő lehet?

(#75928) Gubek-Einste válasza Hoffer (#75927) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus sokkal jobb eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75929) Hoffer válasza Gubek-Einste (#75928) üzenetére


Hoffer
őstag

Szuper, de miben jobb?
Tudásban azonosak kivéve az usb-t!

(#75930) Dragon3000 válasza Snexi (#75922) üzenetére


Dragon3000
veterán

Már le lett írva, de mivel kábelen csak 100Mbps-et tud a router, ezért a netet wifin se fogja többel osztani, hiába vennél hozzá jobb adaptert. Ennyit nem éri meg rákölteni, hogy 70Mbps helyett legyen max 100-ad, de szerintem 90-nél többel akkor se menne, először is egy gigabites router kellene, utána lehetne tovább lépni az adapterrel is.

(#75931) libit válasza Hoffer (#75929) üzenetére


libit
tag

"Tudásban azonosak kivéve az usb-t!"

modjuk azt nem tudom ezt mibol kovetkeztetted ki, mikor se a HW se a SW nem azonos, de ha jobban tudod akkor eleve minek kerded...

(#75930) Dragon3000
szerintem o a (#75920) Snexi-ben emlitett sagemcom-ra csatlakozna, amit nem irt le egyertelmuen - eleve akkor eddig minek volt a masik tplink...

[ Szerkesztve ]

(#75932) Snexi válasza libit (#75931) üzenetére


Snexi
csendes tag

Igen, sajnos nem voltam egyértelmű, a sagemcom osztaná a wifit. Időközben került ki a képből a tp-linkes router, bocsánat.

Mi lenne akkor a legolcsóbb megoldás (kábelt leszámítva) amivel 300 megás netet tudnék fogni? Az usb adapternek amit előbb linkeltem eléggé borsos az ára.

(#75933) Hoffer válasza libit (#75931) üzenetére


Hoffer
őstag

Szuper, továbbra sem derül ki miért sokkal jobb eszköz...!

(#75934) Dragon3000 válasza Snexi (#75932) üzenetére


Dragon3000
veterán

Elnézést, benéztem. Ajánlani nem tudok, de 2x2es vevővel ki kellene tudnod használni a 300as netet, de ez is környezet függő.

(#75935) Dragon3000 válasza Hoffer (#75933) üzenetére


Dragon3000
veterán

Az asusban erősebb a hardver, dupla annyi a flash, több a tapasztalat vele és a gyári firmware is használható. A gigás netet is normálisan kiszolgálja extrém torrentezés mellett.

(#75936) Gubek-Einste válasza Snexi (#75932) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlottak: Asus USB-AC53/AC54/AC55/AC56/AC68, TP-Link Archer T4U/T4UH/T4UHP/T9UH

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75937) TeeJay válasza Snexi (#75932) üzenetére


TeeJay
félisten

ha nincs messze a Sagemcom akkor nézz valami 2 antennás AC-s USB vevőt és akkor 866mbit link esetén átmehet 3-400 jó esetben 500megabit is
persze olcsóbb 10méter CAT6 kábel (1ezer forint kb) és az gigabitet visz mint a huzat :K

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75938) veber0937


veber0937
tag

Hi

Erről vélemény: ASUS RT-AC1200G+ AC1200 Dual Band gigabit wireless router

(#75939) aujjobba válasza veber0937 (#75938) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem az 1300g+ van, az szerintem teljesen jó, 5ghz-en leadja a 300/20 ami az előfizetésem elméleti sebessége.
Nem is adnám el, ha nem kellene mesh a házba.

(#75940) veber0937 válasza aujjobba (#75939) üzenetére


veber0937
tag

Hi

Vélemény ez a router ASUS RT-AC1200G+ AC1200 Dual Band gigabit wireless router vagy az asus ac-rt57u?

(#75941) Multibit válasza veber0937 (#75938) üzenetére


Multibit
veterán

Szerintem nem túl megterhelő a kereső használata. Tessék ;]

(#75942) veber0937 válasza Multibit (#75941) üzenetére


veber0937
tag

köszönöm, de itt mostanában mindenki az 57u modelt ajánlja ezért kérdeztem konkrétan

(#75943) Intruder2k5 válasza veber0937 (#75940) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Déjà vu?
kérdés -> válasz

(#75944) veber0937 válasza Intruder2k5 (#75943) üzenetére


veber0937
tag

tudom hogy kérdeztem, de konkrét válasz nem érkezett anno rá

(#75945) Snexi válasza Gubek-Einste (#75936) üzenetére


Snexi
csendes tag

Köszi!
A Tp-linkes modellek már 7 ezer forinttól elérhetőek, míg az Asus 10től kezdődik. Érdemes kifizetni azt a plusz pár ezer forintot vagy 300 megához elegendő lesz valamelyik tp-linkes modell is?

(#75946) Dragon3000 válasza veber0937 (#75944) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha az egyik soc hiba miatt nem ajánlott, a másik meg igen, akkor ez nem válasz a kérdésedre?

(#75947) TeeJay válasza veber0937 (#75942) üzenetére


TeeJay
félisten

és vajon miért ajánlja mindenki?
mert bizonyított főleg hogy valódi HWNAT-os proci van benne így 1/1giga pppoe netre szinte kötelező vétel
úgy mint a nagytesó AC65P amiben meg azóta kinyomoztuk (szét lett szedve) hogy belül egy AC85P HW van tehát 4x4:4 wave2 MU-MIMO wifi ami jelenleg az egyik legkirályabb megoldás
4 antenna, openwrt alatt még a 160MHz mód is működik szóval elég bika lesz még pár évig ez a cucc :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75948) gergo5991 válasza TeeJay (#75910) üzenetére


gergo5991
őstag

miért nem jó ötlet wifin keresztül torrentezni?

btw valaki tudna ajánlani gigabites nethez routert?
otthonra kellene, 2 gép+2-3 eszköz mindig wifin lenne, jó lenne ha panellakásban is a falak miatt jó lenne a jelerősség.
árilag max 17k kb, eddig ez lett kinézve: link
ha tud valaki jobbat ilyen árért ne tartsa magában

[ Szerkesztve ]

(#75949) minek?:S válasza Gubek-Einste (#75831) üzenetére


minek?:S
őstag

Köszönöm! :R

Üdv.:M.

(#75950) TeeJay válasza gergo5991 (#75948) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC57U gigás nethez

WiFi nem full duplex így torrentre nem való
Panelban pont az 5GHz a jobb mert annyi szomszédos wifi hálózat van hogy 2,4GHz-en alig lehet szabad csatornát találni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.