Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#75651) Rhino666 válasza vargalex (#75647) üzenetére


Rhino666
őstag

Az RT-AC65P és RT-AC85P közül megéri a nagyobbikat? Ha jól nézem, csak a 3x3 vs 4x4 MIMO a különbség, tehát a lefedettségük megegyezik?

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#75652) vargalex válasza Rhino666 (#75651) üzenetére


vargalex
félisten

Ahogy írtam, azonos a két router (a specifikációk ellenére).

[ Szerkesztve ]

Alex

(#75653) lionshamlet válasza lionshamlet (#75650) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Az van hogy:
az átjárót átírtam 1.1.1.1-re, az ip-t nem bántottam....és működik :Y

Telefonról, laptopról elérem az asus Routeren keresztül a netet.

Ami érdekes hogy a Router kezelőjébe nem tudok belépni (192.168.1.1; http://router.asus.com/) :D
Gondolom mert ip ütközés van?
Egyáltalán be sem tölt az oldal.
Na majd ha lesz lelki erőm, resetelem a Routert és ujrakezdem, de más ip-t kap a router és talan a kezelőfelületet is megkapom :C

[ Szerkesztve ]

(#75654) Bl@tty válasza lionshamlet (#75653) üzenetére


Bl@tty
tag

Épp az előbb mutattad, hogy át tudtad állítani a 100-as végű IP-re. Akkor miért a 192.168.1.1-en próbálod, mikor a 192.168.1.100-on van? Nem csoda, hogy nem éred el. :DDD
Ezért nehogy reseteld a routert. Egyébként ilyenkor jól jön az ASUS Device Discovery. Azzal megtalálhatod a hálózatodon lévő routereket...

(#75655) Rhino666


Rhino666
őstag

Egyelőre a D-Link DIR-882 felé hajlok, bármi ellenérv a gyári firmware-en kívül? Nem mintha láttam volna olyan routert valaha aminek a gyári szoftvere használható volna... :B

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#75656) lionshamlet válasza Bl@tty (#75654) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ok, szóval ide mit kellene beírnom ip-nek és alapértelmezett átjárónak,hogy minden rendben legyen?
[link]

(#75657) woodworm válasza Rhino666 (#75655) üzenetére


woodworm
veterán

Ha az ajánlások ellenére határozott elképzelésed van, akkor miért kérsz tanácsot? Az ac65p ugyanazzal a hardverrel és jóval használhatóbb gyári szoftverrel (bármi is a véleményed róla) hasonló áron kapható.

(#75658) Bl@tty válasza lionshamlet (#75656) üzenetére


Bl@tty
tag

Nálam egy RT-AC65P a fő router és egy AC66U B1 van beállítva jelerősítő módban.
A 65P 192.168.1.1-en tanyázik és a DHCP 192.168.1.100 és 120 között dolgozik, a 66U pedig a 192.168.1.2-re van beállítva így:
LAN beállítás
Nekem eddig ez működik, bár a DNS-ekkel lehet akár még játszani, pl. ha a google publikus 8.8.8.8-asa nem tetszene... :D
Ha az okosabbak esetleg látnak kivetnivalót a képen, akkor majd szólnak. :B :R

[ Szerkesztve ]

(#75659) Pollux66 válasza Gubek-Einste (#75603) üzenetére


Pollux66
tag

Köszönöm! ;)

"Azért jó tengerparton lakni, mert akkor csak három oldalról van hülyékkel körülvéve az ember." George Carlin

(#75660) wocsok


wocsok
tag

Sziasztok!
Routert szeretnék gigabites net mellé, legyen rajta USB(3.0 lehetőleg), a rádugott külső HDD-ről DLNA és file szerver, és transmission. Az Asus RT-AC65P-t néztem, de ahogy olvasom nincs rá transmission.

(#75661) likeaRAINBOW válasza TeeJay (#75602) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

Köszi,

köszi, végül az erősebb, AC65P lett. :C :R

(#75662) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok.
A kiöregedő Tp link wdr4300 routeremet szeretném lecserélni. Digi 500-as netem van, egy asztali gép, 2 mobil, egy tablet és két okos tv használja a netet. A két kiszemelt jelölt Asus Ac-65p és Tp Link C7. Melyik lenne a jobb választás. Köszönöm.

(#75663) TeeJay válasza PyroS (#75662) üzenetére


TeeJay
félisten

AC65P mindenben jobb mint a C7...
nem beszélve a 4x4:4 MU-MIMO wave 2 wifiről
amivel 2,4GHz-en akár 600megabit 5GHz AC-n pedig 1733mbit linket is el tudsz érni
ja és mellé olyan proci van ami garantáltan HWNAT képes hardveresen, nem pedig szoftveres bohóckodás mint az olcsóbb Broadcom procis routerekben úgyhogy 1/1gigáig bőségesen elég lesz :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75664) PyroS válasza TeeJay (#75663) üzenetére


PyroS
senior tag

Köszönöm :R.

(#75665) tibor.sz


tibor.sz
tag

Sziasztok!

Korábban már kértem itt tanácsot router vásárlást illetően, majd meg is vettem egy TP Link Archer C7-et.

Most a gondom az, hogy van nekem egy Marantz MCR611 wi-fis hi-fi erősítőm, amin van előretelepített Spotify kliens is. A kezdetektől probléma, hogy hiába van a Marantz is a wi-fi hálózaton meg a többi eszközöm (mobiltelefon, ipad) is ugyanazon a wi-fi hálózaton, nem látják egymást, így gyakorlatilag a Spotify használhatatlan. Néha működik, de legtöbbször nem, és ez rohadt idegesítő, mert ezért vettem.

Ma felhívtam a márkaszervizt, ahol kapásból azt mondták, hogy a TP Link nem megfelelő router, mert az jó ugyan a számítástechnikai eszközökhöz, de audió, video eszközökhöz már nem igazán. Ki kell cserélni Linksys-re vagy Cisco-ra, mert azok jók erre a célra is.

Találkozott már valaki hasonló problémával? Igaz lehet ez, vagy csak le akarnak rázni?

A kérdést árnyalja, hogy nekem Digi gigabites internetem van, és a Digi modemje már eleve wi-fi router is egyben, ha akarom, ha nem. Ha átállok erre a routerre mind a Marantz-zal, mind a telefonnal, akkor sem találják egymást, tehát a Digi routerrel sem megy a Spotify a Marantzon. A Digi routere nem tudom milyen gyártmány, de könnyen lehet, hogy nem TP Link.

Van valakinek ötlete, hogy mi lehet itt a gebasz? Azt hajlamos lennék elhinni, hogy a hálózatomban van valami kompatibilitási probléma, ugyanis kipróbáltam egy ugyanilyen másik Marantz készüléket is otthon, és ugyanezt a hibát produkálta. Az meg nem valószínű, hogy kettőből kettő vadiúj Marantz készülék ugyanúgy hibás. Bár persze az is lehet.

Mindenesetre nem vennék rögtön egy másik routert, csak ha tényleg ez a hiba. Állítólag (ezt is a szervizes mondta) vannak már kifejezetten audió célokra fejlesztett routerek is. És mi van, ha az meg nem lesz jó a laptopra, nyomtatóra stb?

Ötletek?

Előre is köszi

(#75666) inferno88 válasza tibor.sz (#75665) üzenetére


inferno88
őstag

Oltári nagy atom bullshit! Akkor a wifi-s hűtőhöz vegyünk D-Linket, a wifi-s telefonhoz meg Netgear-t. Szar az eszközük és próbálnak átbaszarintani. Esetleg próbáld ki, hogy csinál a telefonoddal egy hotspotot és azzal megy-e a hifi-d.

[ Szerkesztve ]

Semper fi!

(#75667) lionshamlet válasza Bl@tty (#75658) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Köszi, végülis a pc-re is letöltöttem az asus ip kereső appjat es az segített bekonfigurálni.
(Amit a telefonra letoltottem nem volt jo, fals ip-t adott meg helyesnek gondolva).

(#75668) vargalex válasza tibor.sz (#75665) üzenetére


vargalex
félisten

A wifi az egy szabvány, adat közlekedik rajta. Semmi köze hozzá, hogy az adat audio vagy video, vagy egyéb. Szóval, tényleg próbálnak hárítani, vagy jóval drágább (és esetleg az ő szabványon kívüli megoldásukkal működő) eszközök felé terelni.

Alex

(#75669) xZane


xZane
újonc

Helló!

Segítsetek kérlek router-ügyben nekem. :DD

Az új net miatt kéne az új router, leírom a szükségleteket/infókat:

-DIGI 1000/300-as netről van szó.

-2 PC, 2 notebook
-5 okostelefon, 1-2 tablet.
-2 OkosTV

Segítsetek kérlek, lehetőleg nem vészes árkategóriában.
Van megfelelő darab ezekre az igényekre? :F

Köszi szépen. :DDD

(#75670) TeeJay válasza xZane (#75669) üzenetére


TeeJay
félisten

Asus AC57U vagy picit több pénzért AC65P

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75671) wocsok


wocsok
tag

Erre valami ötlet/javaslat?

(#75672) Gubek-Einste válasza wocsok (#75671) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U megfelelő lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75673) Rhino666 válasza woodworm (#75657) üzenetére


Rhino666
őstag

Nincs határozott elképzelésem, csak az ajánlottak alapján nézelődök és nekem jobb ár/érték arányúnak tűnik a DIR-882, főleg hogy az ASUS-okkal már épp elégszer befürödtem.

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#75674) woodworm válasza Rhino666 (#75673) üzenetére


woodworm
veterán

Ár, wifi tudás megegyezik, ram és flash méretben az asus jobban el van engedve . Pontosan mire gondoltál, amiben jobb a dlink, usb? Lehet, hogy a hardveres alap nem rossz, de amíg nincs rá stabil cfw, inkább hanyagolnám.

(#75675) Rhino666 válasza woodworm (#75674) üzenetére


Rhino666
őstag

4x4 MU-MIMO, erősebb antennák (ez volna a lényeg tekintve a ház méretét)... Mivel stabilabb az OpenWRT snapshot mint a DD-WRT beta? :F

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#75676) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!

Mi a véleményetek az alábbiról az árkategóriájában?

Ubiquiti UniFi USG Enterprise Security Gateway Router

Köszi!

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#75677) -ZeeZee-


-ZeeZee-
senior tag

Üdv!

Optikára váltok (300/75), és tanácsot kérnék. Jelenleg TP-LINK WR841N routerem van. Ezt cserélném a topik ajánlásoknak megfelelően AC57U-ra vagy AC65P-re. Lehet, hogy elég lenne a kisebb, de nem szeretnék lukra futni. A netet 1 NAS, 3 TV + 2 S905-ös box, 1 XBOX, 2 laptop, 1 PC és 5-6 telefon használja. Csak a telefonok és a laptopok csatlakoznának Wifin. Mennyivel nyújt többet a drágább készülék?

(#75678) woodworm válasza Rhino666 (#75675) üzenetére


woodworm
veterán

- az ac65p is 4x4-es, ha jobban figyeltél volna a válaszokra
- a nagyobb nyereségű antennákkal inkább rosszabb végeredményre számolnék kétszintes ház esetén
- mivel nagyrészt a ddwrt az opnwrt forráskódjából mazsolázgat inkább a forráshoz húznék. A legnagyobb gondom ddwrt esetén az egyirányúság, sokszor hónapok telnek el, mire a visszalépés lehetősége elérhető lesz, addig szedhetem szét az íráshoz. Az ingerküszöbömhöz képest sokszor tesznek közzé használhatatlan fw-ket is.

(#75679) tetonjaro


tetonjaro
csendes tag

Üdv, esetleg valakinek van jó vagy rossz tapasztalata a következő (4g,lte) ruterről TP-LINK Archer MR600 4G+ Cat6 AC1200 ?

(#75680) Gubek-Einste válasza freelanced (#75676) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen tekintetben?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75681) Gubek-Einste válasza -ZeeZee- (#75677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyénitől függ, hogy kinek mennyire válik be jobban a AC65P, alapvetően mindkét eszköz jó vétel lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75682) Gubek-Einste válasza tetonjaro (#75679) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Viszonylag friss eszköz és nem is túlságosan elterjedtek a SIM kártyás router-ek így tapasztalat is kevés van velük.
Alapvetően megfelelő lehet mobilnet használatához.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#75683) -ZeeZee- válasza Gubek-Einste (#75681) üzenetére


-ZeeZee-
senior tag

Köszönöm, egyelőre rendeltem Konzolvilágtól AC57U-t 12990Ft-ért, ha nem válik be, akkor elállok és veszem a nagyobbat. :R

(#75684) freelanced válasza Gubek-Einste (#75680) üzenetére


freelanced
addikt

Nem vagyok otthon annyira a Routerek terén, jelenleg alap Sagecom van és nem tetszik, kéne egy jobb, megbízhatóbb modell 30 körüli áron.

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#75685) TeeJay válasza freelanced (#75684) üzenetére


TeeJay
félisten

ASUS AC57U 15ezer körül
vagy ha akciós akkor AC65P ami most a bestbuy :R

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75686) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Használ valaki Asus RT-AC65P-t USB-stickes mobilnettel?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#75687) Chaser


Chaser
titán

AC57U asus tulajok, milyen táp jár a router mellé?
vissza akarom vinni, és nem találok asus feliratos tápot ( : valszeg nem azt adnak hozzá, de van a fiókban fél tucat táp, foglamam nincs melyik lehet az, máshova raktam v belekeveredett a többi kőzé
pls help :R

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75688) inferno88 válasza Chaser (#75687) üzenetére


inferno88
őstag

Tegnap este raktam be a költözős dobozba, de az unboxing videónál nem volt felirat a felső részen.

Oldalról

Semper fi!

(#75689) Chaser válasza inferno88 (#75688) üzenetére


Chaser
titán

köszönöm ezt megtaláltam, de okosabb nem lettem tőle, többi is így néz ki profilból

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75690) Dragon3000 válasza Chaser (#75687) üzenetére


Dragon3000
veterán

Csak ac65p-jét tudom mutatni, de lehet, hogy ugyanaz jár az 57u-hoz is.

[ Szerkesztve ]

(#75691) M_AND_Ms


M_AND_Ms
addikt

Egy kérdés.
A topikban sokszor elhangzik ez a mondat "A Tenda egyáltalán nem ajánlott gyártó."
Ezt a tényt előszór - és azóta is véleményvezérként többször is - Gubek-Einste Topikgazda jelentette ki 2012-ben úgy, hogy azelőtti hozzászólásokban nem nagyon volt panaszkodás a gyártó termékeire (max annyi, hogy a gyártó weblapját a WOT pirosra jelölte - amely WOT azóta le is szerepelt, tehát az általa adott kontrollálatlan felhasználói oldalminősítések mindennek számítanak, csak releváns véleménynek nem)

Valaki kifejtené, hogy mint gyártóval mi is a baj? De komolyan érdekel.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Aki tejszínhabot szeretne, az inkább verje ki a fejéből!

(#75692) TeeJay válasza M_AND_Ms (#75691) üzenetére


TeeJay
félisten

van jobb ajánlat jobb FW támogatással
ennyi

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#75693) Chaser válasza Dragon3000 (#75690) üzenetére


Chaser
titán

:R ilyet nem talaltam a toltok kozt

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75694) ∂яσнυη


∂яσнυη
senior tag

Sziasztok

Otthoni netes problémával jelentkezem. A modemhez van csatlakoztatva egy Xiaomi Mi Wifi Mini ethernet kábellel. Modemről 155mbitet mérek speedneten kábellel. Routerről már csak 80-at, szintén vezetékkel.

Ez még annyira nem nagy érvágás a router 100-as ethernet csatija miatt, de wifin sem tudok 80 felé menni.

Amivel wifin mértem
intel centrino advanced-n 6205 (itt elvileg 300-ig rendben kellene, hogy legyen)
Huawei P9

Tehát ha megfelelően beállítom a routert és a centrino-t akkor 100-120-at el lehetne érni szerintetek?
Ha modemre csatlakoztatom a routert, hogyan érdemes beállítani? Csak repeater ként?

Illetve firmwareből van valami ami bevált nektek ennél a routernél? Érdemes open wrt-re cserélni(nem használom ki a funkciókat, csak egy stabil net kellene, erős jelerősséggel)?

Sajnos a házban 35 cm-es falak vannak, egy helyen 55. Hogyan lehetne megoldani, hogy minden egy elfogadható lefedettség legyen
:R

(#75695) vargalex válasza Chaser (#75687) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

Itt válaszoltam.

Alex

(#75696) woodworm válasza ∂яσнυη (#75694) üzenetére


woodworm
veterán

A wifi sajátossága miatt a linksebesség és a tényleges sebesség között jelentős különbség lehet. A 80 Mbit nem számít rossz eredménynek n300-as link esetén, bár érhető el jobb is. A xiaomi mediatek és az intel chipsetjei között jó az összhang.
A másik, nagyobb gond a router 100-as wan portja, ha speedtest szerverre csatlakozol ez lesz a szűk keresztmetszet.
Az ethernet portok sebességét egyetlen módon lehet kijátszani, a repeater üzemmódot választva. A xiaomi esetén ez úgy működik, hogy egyik sávon vesz, a másikon ad. Így sikerült már 150Mbitet is mérnem vele.
Van több cfw is hozzá, openwrt, pandorabox (openwrt gyári wifi driverekkel), padavan.

[ Szerkesztve ]

(#75697) ∂яσнυη válasza woodworm (#75696) üzenetére


∂яσнυη
senior tag

U,köszi akkor megnyugodtam. Ez még a régebbi Mi router. Gyári szoftverből van amit érdemes feltenni?

Akkor csak tegyem repeater módba? Wlan real world használatra is jobb ez az üzemmód?

(#75698) woodworm válasza ∂яσнυη (#75697) üzenetére


woodworm
veterán

Van a szolgáltatói eszközben vagy arra csatlakozó gigabites saját routerben 5GHz-es rádió? Mert hiányában nem sok értelmét látom.

Itt jobb helyen lenne a téma:
WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat

(#75699) Chaser válasza vargalex (#75695) üzenetére


Chaser
titán

meg is találtam :R igaz teljesen másik helyen mint gondoltam ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#75700) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#75686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább itt kérdezd meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.