Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76251) hozelujiz


hozelujiz
tag

Sziasztok,
Szeretnék egy kis segítséget kérni, router csere ügyében...
Jelenleg egy TL-WR1043ND -t használok, de a lakás (57nm, középső panel) majdnem legtávolabbi pontjában már gyenge a jel/sebesség.
Nem szeretnék 15k-nál többet rááldozni és maradnék a TP-linknél (eddig az összes routerem az volt, nagyjából már ismerem ezáltal).
TP-Link Archer C6 AC1200 és TP-LINK Archer C5 V4 AC1200 -akat néztem, szinte azonos áron. (Esetleg Archer C1200, kicsit drágábban) Ezek megfelelhetnek? A kettő(/3) közül inkább melyik és miért? Esetleg más lehetőség/javaslat?
A válaszokat előre is köszönöm.

(#76252) Chrystale198


Chrystale198
csendes újonc

Sziasztok!

Kis segítséget szeretnék kérni.

Adott egy 58 nm panel lakás, 2 okostévé, 2 mobiltelefon, 2 számítógép.

A jelenlegi rendszert egy TP-link WDR3600 szolgálja ki OpenWrt-n.

Nézegettem a mostani router felhozatalt, de pro és kontra rengeteg véleményt lehet olvasni.

Amire szükségem lenne: Gbit, 2,4 és 5 GHz, USB port (Fontos az okostévék miatt, 1,5 TB-os merevlemez csatalkoztatással, DLNA támogatás.

Amiket néztem: TP link Archer C7, Asus RT-AC57U

Az ár ami behatárolhatja a választást 25 000 Ft.

Előre is köszönöm a segítségeteket :)

(#76253) adika4444 válasza Chrystale198 (#76252) üzenetére


adika4444
addikt

Az ASUS jó, de inkább AC65P-t nézz, igaz, abban nem tudom van-e DLNA, de lesz rá Openwrt elvileg, az meg a mostani eszközöd miatt hazai terep lehet :D

üdv, adika4444

(#76254) gologolo


gologolo
tag

Sziasztok!

Szeretnék a TV-t is nagy sebességű interneten tudni, ethernet kábelen nem oldható meg mert a TV felől 100Mbit a fogadási maximum ezért egy második routeren gondolkozom.

Az előszobában van egy telekomos router ami szétosztja a netet a szobákba gigabites ethernet kábeleken keresztül. A nappaliba erre a gigabites aljzatra szeretném csatlakoztatni a második routert, név szerint ezt: ASUS RT-AC57U AC1200.
Ez rögtön a TV alatt lenne, de másfelől meg erre csatlakozna egy switch is ami a wifi jelfogóval nem rendelkező PC-t kapcsolná a hálózatba.

Nem vagyok otthon a hálózatépítésben, mit gondoltok működőképes ez a koncepció? Esetleg switchet ki lehet hagyni és a gépet közvetlen a router LAN portjába lehet kötni?

(#76255) róland válasza róland (#76249) üzenetére


róland
veterán

Közben tovább olvastam, s látom, hogy van gyári torrent kliens a routeren. De milyen kliens van rajt? (Transmission? - ez lenne jó, mert ennek van saját webes felülete, így nem a router beállításaiban kell a torrenteket kezelni.)

Az ASUS adott routerein kívül mely routerekre lehet torrent klienst (lehetőleg Transmission-t) telepíteni? (Lehetőleg a firmware cseréje nélkül.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#76256) Miksa64


Miksa64
tag

Hali!

Egy Sagemcom F@st 5655v2 ONT után, 1000/1000 Mbit-es sebességhez keresek routert fő eszköznek. IPTV nincs, a wifit STRONG Mesh Extender 1600 nyomja ami lefedi a házat (számomra) megfelelően, ezért a leendő router wifi erőssége nem elsődleges. A routert inkább róla torrentezéshez, média szervernek, felhőtárhelynek szeretném használni, (USB 3-as 2,5 ös 500Gb HDD-t rányomva) persze a lehetőségekhez képest.
30000 ft. körül tudnátok ajánlani valamit?

Itt körbenézve az ASUS RT-AC65P; -ASUS RT-AC66U B1; tipusokon akadt meg a szemem, vagy érdemes lehet valamivel többet áldozni egy
ASUS RT-AC87U –ra?

A fent felsoroltakon kívül is várom az ajánlásokat!
Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#76257) Gubek-Einste válasza instantwater (#76250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76258) Gubek-Einste válasza hozelujiz (#76251) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A C1200 nem ajánlott, chipset gondos.
A C6-ról kevés a tapasztalat, az C5 bevált típus.
Asus AC57U ami most az egyik best buy.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76259) Gubek-Einste válasza gologolo (#76254) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem vagyok otthon a hálózatépítésben, mit gondoltok működőképes ez a koncepció? Esetleg switchet ki lehet hagyni és a gépet közvetlen a router LAN portjába lehet kötni?
Nyugodtan, ha elég a LAN port akkor semmi szükség a switch-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76260) Gubek-Einste válasza róland (#76255) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Közben tovább olvastam, s látom, hogy van gyári torrent kliens a routeren. De milyen kliens van rajt? (Transmission? - ez lenne jó, mert ennek van saját webes felülete, így nem a router beállításaiban kell a torrenteket kezelni.)
Igen, egy módosított Transmission van rajta.

Az ASUS adott routerein kívül mely routerekre lehet torrent klienst (lehetőleg Transmission-t) telepíteni? (Lehetőleg a firmware cseréje nélkül.)
Lényegében amelyre lehet tenni valamilyen CFW-t.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76261) Gubek-Einste válasza Miksa64 (#76256) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

vagy érdemes lehet valamivel többet áldozni egy
ASUS RT-AC87U –ra?

Régebbi darab, helyette inkább AC86U legyen.

Itt körbenézve az ASUS RT-AC65P; -ASUS RT-AC66U B1; tipusokon akadt meg a szemem
Teljesen megfelelő lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76262) Miksa64 válasza Gubek-Einste (#76261) üzenetére


Miksa64
tag

Köszi a választ! :R

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#76263) AMDFan


AMDFan
addikt

Sziasztok!

Új router vásárlása előtt állok, kerestem a topikban, de nem találtam igazán választ a kérdésemre, ami az lenne, hogy van-e olyan router 20k, maximum 30k alatt ami integrált 3G vagy 4G modemmel rendelkezik, ami a vezetékes internet szakadásakor automatikusan átáll a backupnak fenntartott mobilnetre, és visszaáll vezetékesre ha sikerül újracsatlakozni?

Ha az integrált modemmel rendelkező routerek ilyen featuret nem tudnak, akkor az USB modemekkel megoldható ez a dolog?

Az automatizmus fontos lenne, mert aki használná az nem ért hozzá annyira, hogy a router konfigban turkáljon.

Köszi előre is!

(#76264) Chrystale198 válasza adika4444 (#76253) üzenetére


Chrystale198
csendes újonc

Köszönöm, megfogadom a tanácsod. Bízom benne hogy már most is tudja a DLNA-t, ha nem akkor meg wrt-vel majd megtoljuk :DD

(#76265) Dragon3000 válasza Miksa64 (#76256) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ezekre nem lenne inkább jobb egy nas? Ha megfelel számodra a sagemcom és a router csak a felsoroltakhoz kell jobban járnál egy nassal.

(#76266) gologolo válasza Gubek-Einste (#76259) üzenetére


gologolo
tag

Köszi!

(#76267) FistXL


FistXL
aktív tag

Lehet nem pont idevaló, de miért vannak egybe kategorizálva a 4G LTE 150mbps routerek és a 4G LTE 300mbps? Ezutóbbi tényleg tud annyit, vagy csak marketing bullshit?

[ Szerkesztve ]

(#76268) viktorhu válasza FistXL (#76267) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez talán még annál is megtévesztőbb téma, mint a routerek meghirdetett wifi sávszélessége.

Először is általában nem lesz meg a max sávszélesség, mert azon az összes előfizető osztozik a cellában, meg nem is biztos, hogy az adott szolgáltatónak van egy frekvencián annyi sávszélessége.

Vodafone esetében pl. a 800 MHz-es 4G az alap - a 150-es routerrel azon ideális esetben elérnél mondjuk 70 megabites sávszélességet, de pl. a munkahelyemnél a gyakorlatban ez inkább 7 megabit körül van, itthon meg úgy 15 megabit körül.

A 300-assal viszont olyan 40-60 megabitet simán elérek letöltésben, mert az az 1800 MHz-es csatornára is csatlakozik a 800 mellett, és a kettőből rakja össze a sávszélességét.

A Telenor jobban el van eresztve sávszélességgel, ott most LTE-A-t tudó mobillal (vedd úgy, hogy a 300-as routerrel) 130/6-os sávszélességet mértem, a 150-essel talán 40-60 körül lett volna.

Ehhez az kell, hogy a szolgáltató is támogassa a 4G+ / LTE-A csatlakozást az adott cellán (meg a router is pont az adott párok összekapcsolását, de ha az európai piacra készült, akkor valószínűleg menni fog). Ha nem támogatja, akkor a 150-es és a 300-as router pont ugyanolyan "sebességgel" fog csatlakozni. (Pl. a diginek csak egyetlen frekvenciája van, ők nem tudnak mit összekapcsolni.) Ha támogatja, akkor a 300-as jobban fogja tudni kezelni a sáv terheltségét.

(#76269) TeeJay válasza Miksa64 (#76256) üzenetére


TeeJay
félisten

1000/1000-es net alatt az AC66U B1 köhögni fog ha komolyabban torrentezel
1gigát még kimér de torretnél már küszködni fog ha feltöltésed is van letöltés mellett
úgyis fogalmazhatok hogy 8hónapig volt ilyenek és eladtam mert ha volt seedelés (nálam mindig volt) akkor a letöltés ritkán ment 80-100megabájt környékére inkább 80MB alatt volt mert ennyit bír
ja és közben a böngészésen érződött hogy maxon teker a proci

gigás pppoe nethez ASUS AC57U vagy AC65P-t vegyetek

viktorhu :

akkor nálam jól megy a Telenor
LG G4 telóval BP 18. kerületben 140megabit körül mérek és itt 150-es net van
Siófokon meg 250-260megabiteket mértem és ott 300-as már az LTE net
persze csúcsidőben kevesebb de legtöbbször ennyi simán megy :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76270) Gubek-Einste válasza AMDFan (#76263) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az integrált modemes router-ek nem olcsóak és inkább mobilnetre vannak kihegyezve de elvileg tudják a Fall back módot.
USB-s eszköznél figyelni kell a kompatibilitásra és a sebességgel is szoktak gondok lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76271) Szila|H|


Szila|H|
tag

Sziasztok!
Razer Portal Dual Band Wireless AC2400 -ről vélemény?

Akciós épp rufuszéknál, lehet tudni róla valamit?

Life is better with a frenchie

(#76272) Gergello


Gergello
addikt

Sziasztok !

Telekom 2000/1000-es internethez keresek routert.
3 gépet szeretnék gigabites lanon rákötni.
5ghz-es wifi sebességből is minél gyorsabb legyen, de a legjobb gépben lévő wifi vevő is max 867 mbps-t tud.
Se fájl szerver, se torrent, semmi extra igény nincsen.
Összes gép egy szobában van.
Voip telefonozhoz ha van valami optimalizálása (QoS?) az jó lenne.

Felesleges, nem kihasználható extrákért nem fizetnék plusszban.

(#76273) milanmylo


milanmylo
aktív tag

Sziasztok!
80nm lakás bejáratánál jön be a telekom 1gb, de mivel kétszer is megtörik a folyosó a napplaiig, ezért folyamatosan eldobálják az eszközök a jelet és lassú is a net.
Több gigabites kivezetés is van a lakás pontjain, ezért egy külön routeren gondolkozunk a nappaliba, ahonnan sokkal könnyebben lefedhető az összes szoba.
Két router tetszik. Az egyik már bevált, 5 éve hibátlanul üzemel a családban, egy TP Link Archer C7, a másik, amiket sűrűn ajánlotok: ASUS RT-AC57U

Van érdemi különbség? 3 ezerrel drágább a TP-link.

Köszönöm!
Milán

ROM frissítést nem lehet elrontani, csak nem a leírtak alapján végezni.

(#76274) TeeJay válasza milanmylo (#76273) üzenetére


TeeJay
félisten

Az AC57U viszont röhögve veri gigabit pppoe net alatt mivel abban van valódi HWNAT

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76275) TeeJay válasza Gergello (#76272) üzenetére


TeeJay
félisten

Gigás pppoe nethez Asus AC57U vagy AC65P való, viszont azt tudd hogy bekapcsolt QoS mellett tudtommal egyik routerben sincs HWNAT és úgy kb 500 megabit lesz a maximum oda+vissza összesen amit prociból ki tud hajtani HWNAT nélkül

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76276) Dragon3000 válasza TeeJay (#76275) üzenetére


Dragon3000
veterán

Inkább csak 300-350 az.

(#76277) TeeJay válasza Dragon3000 (#76276) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem teszteltem még de az AC65P kikapcsolt HWNAT mellett tudott 560-580 megabitet 1000-es DIGI-n. Persze lehet a QoS még jobban megfogja

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76278) Dragon3000 válasza TeeJay (#76277) üzenetére


Dragon3000
veterán

Qost próbáltam, ha 1000 volt a limit, akkor se ment 350 fölé, szintén ac65p és digi1000.

[ Szerkesztve ]

(#76279) Unki


Unki
csendes tag

Sziasztok .
Elöször is elnézést a tudatlanságomért a témában.
Segitséget szeretnék kérni hogy milyen routert vegyek ami modem is egyben és jó lenne ha tudna magyarul is.
Most használok egy fritzbox modemot és egy asus routert és van még egy switchem is rajta.
Amire kellene 4pc megy rola 4telefon 1 nas és 1 tv box
Az internetem 250 mbit/s .
Köszönöm szépen a segitséget elöre is.

(#76280) Gergello válasza TeeJay (#76275) üzenetére


Gergello
addikt

Köszi megrendeltem az AC65P-t meg kértem hozzá egy 5 portos gigás asus switchet is 3 nyomtató miatt.

(#76281) viktorhu válasza Gergello (#76272) üzenetére


viktorhu
veterán

2 gigabithez két router kellene, hogy szét tudd osztani a 2x1 gigát, vagy a gépek egy részét a sagemcomra kellene kötni. Ha minden gépet egy saját routerre kötsz, akkor csak 1 gigát osztasz szét.

(#76282) Doky1988


Doky1988
senior tag

Sziasztok!

Egy kb 50nm uzlethelysegbe kellene egy routert berakni.Ki mit ajanl?

ASUS RT-N18U -t neztem de mar nem kapni.

Igazabol nyomtato szervernek lenne hasznalva, meg par gepet szolgalna ki netileg.

DokY | www.zsolti.hu

(#76283) Gergello válasza viktorhu (#76281) üzenetére


Gergello
addikt

1 szabad lan hely még van a modem-en (2 tv miatt). Egyik gépet kössem abba ? Akkor hogy fog az a gép hozzáférni a másik hálózatban lévő nyomtatókhoz ?

(#76284) Intruder2k5 válasza Szila|H| (#76271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Üdv!

Szerintem nincs vele tapasztalat, én legalábbis a magam részéről ma hallottam róla először a BB topikban.

(#76285) Notar válasza TeeJay (#76064) üzenetére


Notar
csendes tag

Szia!
Egy ilyen eszközt, ha függőleges falra szerelek, van valami javasolt antenna beállítás?
Köszönöm!

(#76286) viktorhu válasza Gergello (#76283) üzenetére


viktorhu
veterán

Simán. A saját routert AP-ként állítod be, és egy hálózaton lesznek.

(#76287) Szila|H| válasza Intruder2k5 (#76284) üzenetére


Szila|H|
tag

Szintén, csak reménykedtem hogy azért van/volt valakinek tapasztalata. Ac57U routert néztem, akcióval egy árban is voltak és kellett is vennem szóval kapóra jött , majd meglátjuk.

Life is better with a frenchie

(#76288) Miksa64


Miksa64
tag

TeeJay :R

Dragon3000 :R

ASUS TUF-AX6000, RT-AC86U; Xiaomi 12T Pro; DS118.

(#76289) TeeJay válasza Notar (#76285) üzenetére


TeeJay
félisten

én inkább azt javasolnám hogy a falra tegyél fel egy kis 25x25-ös búrotlapot és arra tedd mert akkor egyszerűbb az antennákat állítani

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76290) hozelujiz válasza Gubek-Einste (#76258) üzenetére


hozelujiz
tag

Köszönöm szépen. Még utána olvastam kicsit és feladtam a "mindenképp Tp-linket"... Aztán megrendeltem az ASUS-t. Remélem hamar be tudok állítani minden szükségest.

(#76291) Intruder2k5 válasza Szila|H| (#76287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Annyit azóta találtam róla, hogy Qualcomm QCA9563 SoC van benne, ami nem egy mai darab, többek közt erre épül a TP-LINK WR1043ND v4, a D-Link DIR-842, stb., de ezek is több éves routerek már. Egy magos 750MHz-es SoC, DDR1/2 memória támogatással, de a benne lévő RAM és flash mennyiségéról nem találtam sehol infót, ahogyan CFW támogatásról sincs semmi.

Sokkal inkább az RT-AC57U-t venném.

(#76292) FistXL


FistXL
aktív tag

Sziasztok! Átvert a Huawei routert áruló ember, tanulópénz meg volt. HA-n nem találtam nekem megfelelő routert, így kénytelen vagyok újat venni sürgősen, nagyon maximum 30k-s árkategóriában. TP-Link MR6400-at szemeltem ki, van valami kritikus hibája, vagy jó lesz SIM-ről működő routernek? LAN port és jó vételi képesség a legfontosabb.

(#76293) Gubek-Einste válasza Unki (#76279) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen neted van?
Inkább a szolgáltató adja a modemet és te csak saját router-t használjál.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76294) Gubek-Einste válasza Doky1988 (#76282) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC57U megfelelő lesz helyette.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76295) Gubek-Einste válasza FistXL (#76292) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő eszköz lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76296) Gergello válasza viktorhu (#76286) üzenetére


Gergello
addikt

De akkor felesleges is venni routert-t nem ? Egy gigabites switchet bedugok a sagemcom-ba aztán hajrá. Vagy az annyira nem tud semmi funkciót mint router ?

(#76297) viktorhu válasza Gergello (#76296) üzenetére


viktorhu
veterán

Akkor vegyél routert, ha a wifit is ki akarod vele terjeszteni. Egyébként igen, elég a switch, csak ott is egy switchen egy giga lesz, szóval két LAN csatlakozóját is kell használnod a sagemnek.

(#76298) Szila|H| válasza Intruder2k5 (#76291) üzenetére


Szila|H|
tag

Köszi az utánajárást, akkor még mindig az AC57U felé libben a dolog. :)

Life is better with a frenchie

(#76299) FistXL válasza Gubek-Einste (#76295) üzenetére


FistXL
aktív tag

:R
MR200 és a MR6400 közt csak annyi a különbség, hogy előbbi tudja az 5Ghz Wifit?

[ Szerkesztve ]

(#76300) Gubek-Einste válasza FistXL (#76299) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lényegében igen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.