Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76101) MaCS_70 válasza Multibit (#76100) üzenetére


MaCS_70
félisten

Persze, nem törvényszerű, de ez az általános helyzet. Ezért is írtam, hogy "sima AP", de lehet, hogy nem voltam elég szabatos.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76102) Sza_Sa válasza MaCS_70 (#76099) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Na, mostmár szuperül képbe kerültem. :R

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#76103) gekkoXT


gekkoXT
senior tag

AC85P beszerezve

(#76104) TeeJay válasza gekkoXT (#76103) üzenetére


TeeJay
félisten

Aztán vered a fejed a falba hogy az AC65P ugyanaz olcsóbban :DD
AC85P-t kár venni

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76105) Sza_Sa válasza TeeJay (#76104) üzenetére


Sza_Sa
senior tag

Ez igaz? Akkor a design lenne a különbség?

"Van három rágóm, pont hárman vagyunk. Egy kell holnapra..."

(#76106) woodworm válasza Sza_Sa (#76105) üzenetére


woodworm
veterán

A doboz és a matrica.

(#76107) pinnacle válasza gekkoXT (#76103) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Le kellene tesztelni egy 65P-vel. Ha nincs semmi különbség, még elállhatsz a vásárlástól webshop esetén.

Itt neked milyen lehetőségek vannak?

[ Szerkesztve ]

(#76108) gedikart válasza pinnacle (#76107) üzenetére


gedikart
aktív tag

(#76109) TeeJay válasza pinnacle (#76107) üzenetére


TeeJay
félisten

nem kell letesztelni
már kb. 100x leírtuk hogy szét lett szedve egy AC65P
Vargalex rakott rá openwrt-t és látszik hogy egyezik az AC85P-vel teljesen
ugyanaz a wifi vezérlő ugyanúgy 4antennás még a FW is bitre azonos sőt AC65P-ben van olyan rész ahol lusta voltak átírni és megjelenik AC85P-ként egy beállítás

kár ezen többet agyalni, jelen állásban aki 85P-t vesz annak sok a felesleges pénze
hiszen ugyanazt kapja AC65P néven is 10ezerrel olcsóbban

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76110) pinnacle válasza gedikart (#76108) üzenetére


pinnacle
nagyúr

Köszi! Hálózaton megosztott másik gép fájljait simán tudod másolni oda-vissza? Nekem sokszor attól lefagy a gép, ha csak jobb egérrel rákattintok a megosztott fájlra. Ha elindul a másolás, az sem megy simán, néha nagyon lassú, néha begyorsul, majd szinte megáll, majd eljátssza ezt még párszor. Másnak nincs ilyen fájlmásolás gondja, 65P-vel?

(#76111) gedikart válasza pinnacle (#76110) üzenetére


gedikart
aktív tag

Sajna nem tudom, még nem vettem routert. Itt találtam róla fotót, azt linkeltem be:
https://www.digitalcitizen.life/asus-rt-ac85p-review

Mindenki ezt a 65(85)P-t ajánlja, de remélem, hogy megbízható cucc. Ha csak a hardver jó, és fw oldalon instabil, akkor inkább mást keresnék.

[ Szerkesztve ]

(#76112) TeeJay válasza gedikart (#76111) üzenetére


TeeJay
félisten

június óta éjjel nappal kapja nálam a gigás torrentet
azon kívül hogy az AC wifi ha radart észlel magától átáll másik blokkra más hátránya nincs
úgy hasít gigás net alatt hogy öröm nézni 800 szálas torrentezés mellett is
na ez a nem semmi ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76113) gedikart válasza TeeJay (#76112) üzenetére


gedikart
aktív tag

Ennyit olvastam róla:
https://www.redeszone.net/analisis/routers/rt-ac85p-ac2400/

Although in this firmware of the ASUS RT-AC85P we have a huge amount of configuration options, we do not have the same as its equivalent router or other cheaper routers such as the ASUS RT-AC66U B1 or ASUS RT-AC68U. In this regard we have been disappointed because they have not incorporated all the features we already had before. First of all, we will not have adaptive QoS, although we do have traditional QoS and bandwidth limiter. As for the software to squeeze its USB 3.0 port, ASUS has not incorporated such basic functions as the print server, support for 3G / 4G modem, Time Machine or ASUS Download Master. Nor do we have ASUS AiProtection as the other models of the manufacturer have, it is necessary to give us extra security on the Internet. ASUS has informed us that they will not incorporate into this router AiMesh, a really interesting function to reuse the routers and create a Mesh network, and neither does it incorporate the triple VLAN of Movistar FTTH. Finally, if you use VLANs on the WAN, we will not have hardware NAT available due to a limitation of the Mediatek chipset driver.

As for the price, this router has an official price of € 115, although we have already seen it on Amazon's offer for about 100 euros. The direct competition of this router is in your own home, with the ASUS RT-AC66U B1 or the ASUS RT-AC68U that we have analyzed previously, and that is that these equipment cost less or around what this new RT-AC85P costs, and they get better overall performance except in Wi-Fi, and all firmware functionalities.

RedesZone, would you buy this new RT-AC85P instead of the ASUS RT-AC66U B1 or the ASUS RT-AC68U? If you are interested in Wi-Fi coverage and speed, this RT-AC85P model is clearly superior. If you are more interested in the performance (in writing especially) USB and that also incorporates all the software, and the rest of the ASUSWRT functions that this router does not incorporate (AiMesh, AiProtection, Adaptive QoS, Hardware NAT with VLAns), then better The other two models.

(#76114) modflow


modflow
veterán

Az összefoglalóból ki lehetne venni az ASUS AC66UB1-et, mert egy hulladék 30k-ért!!!!
Dobja a wifit, netet, régi RTN12D1 nyomába se ér, pedig az töredékébe kerül és még használható is. AC66U meg használhatatlan...

(#76115) TeeJay válasza gedikart (#76113) üzenetére


TeeJay
félisten

ha éjjel nappal arra izgulsz hogy buherálj a routerben akkor AC66U B1 a Merlin miatt jobb
de ha gigás netet akarsz kitekerni úgy hogy egy villanás alatt bejöjjenek a weblapok
meg egyidejű fel és le forgalom esetén is hasítson a net akkor meg a 2magos Mediatek procis AC57U meg AC65P a nyerő mert valódi HWNAT van benne és meg sem érzi ha gigabitet rátolsz
annyira új router még hogy első FW jött csak ki rá, lehet még fognak pár funkciót betenni

modflow :
netet nálam nem dobta 8 hónap alatt viszont nem teljesített olyan hú de hihetetlen módon
és melegszik is meg HWNAT sincs
viszont feature annál több
akinek az kell vegye

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76116) modflow válasza TeeJay (#76115) üzenetére


modflow
veterán

Én ma lőttem be, de a wifi-t is dobja és a netet is, elveszti a kapcsolatot a modemmel.
Lehet hibás, de használhatatlan!
Senkinek nem ajánlom!!!

(#76117) MaCS_70 válasza modflow (#76114) üzenetére


MaCS_70
félisten

A saját listáját már teleszemetelted a hisztériázásoddal.

Gondold már végig: Te hány példányt próbáltál, hogy ennyire ex cathedra ki mered jelenteni, hogy maga a típus, tehát minden példánya rossz, tehát ki kell venni az ajánlásból?!

Komolyan úgy gondolod, hogy akik ajánlották, azok mind tökkel ütött idióták, és csak te találtad meg a bölcsek kövét?
(Mellesleg az én köreimben, ahol tucatnyi 66-ost használnak az ajánlásom alapján, probléma nélkül teszi az összes a dolgát. Én most is ezt ajánlom, mert szerintem nagyon bevált.)

Vegyél egy kicsit vissza a hisztiből, kérlek!

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76118) gekkoXT válasza TeeJay (#76109) üzenetére


gekkoXT
senior tag

Olvastam, hogy ugyan az belülről és ha más firmware-t rakok rá minden ugyan az lesz. Én sajnos nem akarok ezzel kísérletezni ezért megvettem a 85p verziót. Az árát meg elszámolom a cégemben szóval annyira nem zavar a különbség, de aki akarja, valóban vegye az olcsóbbat, mert a srácok tényleg utána jártak, hogy elvileg azonos a hardver teljesen.

(#76119) woodworm válasza gekkoXT (#76118) üzenetére


woodworm
veterán

Félreértetted, mind hardveresen, mind szoftveresen megegyeznek. A gyári csomagolás és a matrica tér el egyedül.

(#76120) MaCS_70 válasza gekkoXT (#76118) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem kellett volna kísérletezni, minden kísérletezés nélkül, a dobozból kivéve tök azonos a 65P és a 86P -- amint azt többször megírták itt.

Sajnos így jártál... Cégesen nem állhatsz el. :(

MaCS

mod: Amint azt, látom, már Woodworm is megírta közben. :)

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76121) Multibit válasza MaCS_70 (#76120) üzenetére


Multibit
veterán

85P

(#76122) MaCS_70 válasza Multibit (#76121) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az. A billentyűzetemen valahogy pont egymás mellett van a 85P és a 86P billentyű.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76123) Atom Anti


Atom Anti
csendes tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
A kb 7 éve 0-24 órában teljesítő Linksys ea3500 routerem már kezdi a végét járni. Egyre gyakrabban dobálja el az eszközöket, indul újra stb.
Az utódját illetően kicsit tanácstalan vagyok.
A router elhelyezése egy 52m2-es panel lakásba lenne.
Az internet pedig belátható időn belül 1Gbit-es DIGI lesz.
A csatlakoztatott eszközök száma több mint 10db. közte: NAS szerver, PS4, PC, laptopok, smart tv stb...

A kinézett utód: ASUS RT-AC68U . igaz egykoron ez egy csúcsmodel volt az Asus-nál, de annak már jó pár éve… A téma összefoglalóban is 800 Mbit-ig ajánlottként szerepel. Hozzászólásokban is olvastam, hogy HWNAT hiányában gondok lehetnek a Gbites net kiszolgálásával. Mennyire valósak ezek a félelmek? Nem tartom magma hardcore torrentbűvésznek, de hosszú távra szeretnék egy jól konfigurálható stabil routert.
Megfelelő lesz számomra a kinézett router? Vagy érdemesebb lenne mélyebben a zsebembe nyúlni és venni egy: ASUS RT-AC87U -t?
Esetleg tudtok ajánlani más típust ami jó választás lenne, de nem több 55e.-nél?

(#76124) tboy93


tboy93
nagyúr

No, rendeltem egy AC65P-t én is. T-s hwg mögé lesz kötve. Abban tudtok esetleg segíteni, hogy ha a routeren beállítom a PPPOE passtrough-t, akkor a TV-s boxot azt dughatom az Asusba kapásból vagy annak továbbra is a T-s hwg-be kell lennie?

(#76125) Core2duo6600 válasza tboy93 (#76124) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Az stb marad ahol van.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76126) MaCS_70 válasza Atom Anti (#76123) üzenetére


MaCS_70
félisten

A 68-asnak nem sok értelmét látom, hiszen ott az RT-AC66u B1, ami lényegében megegyezik vele.

Nekem változatlanul ez a favoritom, sok ismerősöm használja a felügyeletem mellett, teljesen problémamentesen.

A valódi HWNAT hiánya csak extrém terhelésnél jön ki, pl. TeeJay kollégánál, aki keményen torrentezik a routeren át.

A 87-es egy kissé már elavult típus, nem túl szerencsés 5 GHz-es wifivel. Az utód 86-os viszont már egy nagyon erős eszköz, szerintem messzemenően ajánlott.

Másik vonal a 65P-é. Erről sokat olvashatsz itt, nagyon jó eszköz, a 66-osénál valamivel gyengébb de gyorsabb wifivel, némiképpen csökkentett funkciókészlettel, Merlin nélkül. Ha ez utóbbi hiányosságok Számodra nem jelentenek hátrányt, akkor nagyon-nagyon jó választás.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76127) TeeJay válasza MaCS_70 (#76126) üzenetére


TeeJay
félisten

Halkan jegyzem meg volt 8 hónapig AC66UB1 routerem de az AC65P semmivel nem gyengébb wifiben sebességben meg 60-70 megabitet ver az AC66UB1-re ugyanott és ugyanolyan beállításokkal.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#76128) MaCS_70 válasza TeeJay (#76127) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nekem csak egy gyors kipróbálásra volt lehetőségem a minap. Nem is a legegzaktabbra, de próbáltam alapos lenni.

Nekem az jött ki, hogy mindkét hullámsávban egy szobával távolabbról tudok csatlakozni a 66-oshoz, ahol viszont még mindkét router jelerőssége jó, ott 20-25%-kal gyorsabb a 65P, amikor egyedül a tesztkészülék kapcsolódik wifin.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76129) vargalex válasza MaCS_70 (#76128) üzenetére


vargalex
félisten

Én azt vettem észre, hogy leginkább az 5 GHz-es sávon érezhető más routerekhez képest (D-Link DIR-825 B1, TP-Link TL-WDR3600/4300, D-Link DIR-860L, Linksys WRT3200ACM, Mikrotik hAP ac², Asus RT-AC57U) a jóval nagyobb jelerősség, ileltve a hozzá tartozó sebesség.
Mobillal (Redmi Note 7) 433 MHz-es linksebességgel stabilan 300 Mbps fölött van a letöltési sebesség, tegnap pedig notebookról másoltam a kis home szerveremre SSH-n, 866 Mbps linksebesség mellett stabil 55 MB/s volt a feltöltési sebesség (lehet, hogy az SSH volt a szűk keresztmetszet). Az Asus RT-AC65P-n nálam OpenWrt van.

Alex

(#76130) Stimpy001


Stimpy001
aktív tag

Sziasztok!
Tud valaki ajanlani egy jelenleg kaphato, megbizhato routert ami tudja a VPN server funkciot? Mondjuk ugy €100-€120-ig bezarolag, mas extra igenyem nincs. 90m2-es 1 szintes lakas, 350Mbit net, gigabites eszkozokkel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#76131) Core2duo6600 válasza Stimpy001 (#76130) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Például a Mikrotik hap ac2 https://mikrotik.com/product/hap_ac2#fndtn-testresults

20 000 környékén.
Ez biztosan tudja.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76132) Redplee


Redplee
senior tag

Hello!

Van esetleg olyan mesh router rendszer, ami nem 100e ft-os nagyságrendű áron van és ajánlható, egyszerű és stabil, gyors?

1Gbites DIGI net mellé kell egy kb 120m2-es lakásba. Dupla gipszkarton falak vannak meg néhány beton tartóoszlop. Az internet kiállás pont a lakás egyik sarkában (nappali) van.

Emiatt arra gondoltam, hogy 2db talán elég lenne (főleg, hogy 200,300+ m2-t írogatnak). A másodikat valahol a lakás középpontjában elhelyezni.

TP-Link m4, p7-et néztem, Dlink covr, linksys velop, asus lyra mini amik olcsóbbak...

Ezek közül valami esetleg, vagy mit ajánlanátok?

2TV menne róla (4K streamet azért bírjon, hogy future proof legyen), pár mobileszköz, ipad, számítógép laptop stb.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#76133) Stimpy001 válasza Core2duo6600 (#76131) üzenetére


Stimpy001
aktív tag

Koszi, esetleg valami popularisabb brand? ASUS, TP-Link, Linksys, Netgear valamelyik modellje?
Linksys WRT AC3200-rol valakinek velemeny? Specifikaciok alapjan jonak tunik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max 256GB + sok oldschool Ericsson meg Nokia

(#76134) Atom Anti válasza MaCS_70 (#76128) üzenetére


Atom Anti
csendes tag

MaCS_70 és TeeJay!
Köszönöm a segítségeteket!

Az egyedi igényeimet, a tecnikaia adatokat mérlegelve RT-AC65P felé dől most nálam a mérleg.
RT-AC86U tényleg nagyszerű lehet, viszont ennyit már nem szánnék routerre most.

Viszont sose volt még Asus routerem, pontosan mit takar ez az AiCloud?
Ez az "extra" ha jól látom nincs benne a RT-AC65P-be, ami változtathatna a jelenlegi mérlegen...
Csak egy usb-n csatlakoztatott meghajtó tartalmát lehet vele elérni, vagy akár egy NAS-on vagy egy pc-n megosztott mappát is? Elérhető távolról is az osztott tartalom, vagy csak egy lokális felhőt takar?

(#76135) farkas-j válasza Stimpy001 (#76130) üzenetére


farkas-j
őstag

Nekem egy ASUS 65P-s routerem van. Ez tudja a PPTP és az Open VPN szerver vagy kliens üzemmódot.

Segédletek LG TV-khez: http://goo.gl/Brr7V4

(#76136) MaCS_70 válasza Stimpy001 (#76130) üzenetére


MaCS_70
félisten

Feltételezem, OpenVPN-re gondolsz.

Az Asus routerek szerintem általában tudják, szerintem már az AC57-es is, ami az Általad megnevezett keretnek kb. a felébe kerül.

Ha megy az adott készüléken a Merlin, akkor több szervered is lehet.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76137) Gubek-Einste válasza Redplee (#76132) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A mesh rendszer nem olcsó.
Az Asus Lyra előnye, hogy megkapta az AiMesh támogatást így szinte bármelyik támogatott másik Asus eszközzel együtt tud működni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76138) Jamboo529


Jamboo529
senior tag

Sziasztok!

UPC topikból jöttem át ide. Jelenleg otthon egy TP-link 1043 V1 router (luci openwrt-vel)szolgálja ki a wifit és a netet 150mbit/s UPC csomagból.
Eljött a váltás ideje, legalább 300mbit/s csomagra, amihez illene új routert is venni.
Márkában maradnék TP-link/ASUS vonalon (linkből már volt pár darabhoz szerencsém, ASUS még ismeretlen, de nem zárkózom el előle.)
Szóval távolabbi célra gondolkodom, olyan kellene, ami a gigabitet is ki tudja szolgálni, ha úgy adódik. (Voda fejlesztés/ szolgáltató váltás esetleg.)
Ajánlották még, hogy olyat nézzek, ami tudja a IGMP snoopingot, bár nem tudom lesz-e valaha IP tv ezen a környéken (Kazincbarcika).
Amit ki kellene szolgálni:
2-3 mobil, 2 tablet, 2 laptop, 2 asztali gép, 1 nas, 1 média lejátszó, 1 nyomtató, meg esetleg a 2 tv-nek is jutna belőle.
Az asztali gépek, nas, média lejátszó és a tv-k kábelen, a többi wifin csatlakozna. (switch van, osztani tudok elég a 4 port - a 8 portért nem adok annyit) A nagy sávszél csak a kábeles cuccoknál számít (UHD filmek lejátszása, online játék stb.) a wifis cuccoknál csak hozza a standard 50-60mbitet (Ezt jelenlegi is tudja). A wifis kliensek jelenleg mind 2.5GHzen dolgoznak, de olyan router kell, ami viszi az 5Ghz-et is.
A lakás így néz ki kb.

Standard 2. emeleti panel lakás (Van vagy 20 jel a környéken). Középen a pötty jelöli a router helyét.
A piros falak 15cm vasbeton, a kékek 5cm. A fekete az ajtók helye.
A szürke területeken kellene, hogy legyen megbízható wifi jel, a kék téglalapok a kiemelten fontos helyiségek. (Tudom, szinte minden. :) )
A garázsba is jó lenne jel, de lehet azt megoldom a régi 1043 letelepítésével, és valami jelerősítőnek megpróbálom befogni.

Árat nem akartam írni, de nem a 10k-kategóriában gondolkodom.
Elsőre mondjuk 20-25k, de ha valami kihagyhatatlan dolog van, vagy túl nagyok az igényeim, akkor 35ig hajlandó vagyok elmenni. Felette már meg kell kérdeznem a főnököm. :P (Asszonypajtás)
Segítő szándékú válaszaitokat előre is köszönöm.

(#76139) Gubek-Einste válasza Jamboo529 (#76138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P megfelelő választás lesz hosszú távra is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76140) Core2duo6600 válasza Stimpy001 (#76133) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Ismertnek ismert a Mikrotik is, de tény, hogy nem 2 kattintással kell beállítani.
Viszont elég sok leírást és videot lehet találni hozzá.
És sok mindent meg tudsz vele csinálni, nagyságrendekkel többet, mint az általad említet populárisokkal.

Azért mondtam, egyből a Mikrotiket, mert volt más sok routerem, de mindegyikből hiányzott valami.
Vagy korlátozott valamiben.
A miki nek egyetlen egy hátránya, hogy jelenleg az openvpn-t nem támogatja udp porton, csak tcp én, de amúgy sem szeretem a openvpn-t, mert külön alkalmazás kell a gépre.

Az SSTP, L2tp-ét is ismeri, sőt akár pppoe kiszolgálót is tudsz csinálni.
Sőt még rendelkezésre áll az eoip vagyis az ethernet over ip (csak 2 miki közt) is, utobbit még nem próbáltam.

(#76135)
PPTP ről ne beszéljünk semmi titkosítás, nem biztonságos, használata nem ajánlott

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#76141) MaCS_70 válasza Core2duo6600 (#76140) üzenetére


MaCS_70
félisten

A Mikrotikhez azért tegyük hozzá, hogy a WinBOX-szal azért már szinte otthoni felhasználói szinten konfigurálható.

Az OpenVPN-t UDN-n már jó ideje ígérgetik, nagyon sok éves fórumokon is ezen ment a hiszti. Megjegyzem, nem feltétlenül alaptalanul.
A RouterOS 7-ben állítólag benne lesz....

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76142) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok,
Gigabites Digihez szeretnék egy AC-s routert. Nagy méretű médiafájlok mennének fel a netre és le. Elsődlegesen internet használat, filmnézés. Wifin lenne használva.
Milyent ajánlotok?

(#76143) Gubek-Einste válasza xrvman (#76142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#76144) MaCS_70 válasza xrvman (#76142) üzenetére


MaCS_70
félisten

Torrentkliens kell bele?

Ha nem, akkor Asus RT-AC65P -- ez most a nagyon legjobb vétel.

Ha kell, akkor szerintem Asus RT-AC66u (B1) vagy fele annyiért AC-57u.

Hónapok óta ezekről szól a topic, olvass vissza egy kicsit!

(Persze fogalmam sincs a tényleges igényeidről.)

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76145) Redplee válasza Gubek-Einste (#76137) üzenetére


Redplee
senior tag

Az tudom, hogy nem olcsó, de jó? Jobb mint egy bazi nagy router a lakás sarkában?

Két routeres megoldásban azt nem szeretem, hogy mindig váltogat az eszköz, két külön hálózat van stb, akkor is ha range extenderként megy...

AiMesh támogatás mit jelent? Egyébként eddig is Asus routert használtam, AC55U-t, de 50m2 lakásban, pont a lakás közepén, így elégséges volt.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#76146) MaCS_70 válasza Redplee (#76145) üzenetére


MaCS_70
félisten

A sok kis teljesítményű adó jobb, mint az egy nagy. Gondolj csak bele: van egy bazi nagy AP-od, aminek a jele elér minden sarokba. Igenám, csakhogy ehhez az kell, hogy hozzá közel meg csirkét tudj melegíteni a mikrohullámaival!
Sok kis adó esetén ez egyrészt kiegyensúlyozható, másrészt a kliensek korlátosabb teljesítményéhez is jó eséllyel van közeli antenna.

Az AImesh az Asus mesh-rendszere. Az AC68u-val kezdve pár komolyabb routerük ismeri.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#76147) Redplee válasza MaCS_70 (#76146) üzenetére


Redplee
senior tag

Azt mondod, hogy két ilyen AC68U val jobban járok, ha "mesh" ben működik? Ez elég a 120m2-re? Ha jól látom, kettő ilyen kb. 75 pénz.

Ennyiért kettő darab TPlink P7-et adnak. Mondjuk azok sem sokkal dekoratívabbak...

Úgy terveztem, hogy egyik marad a sarokban, a másik a lakás közepén.

Tech YouTube csatornám: Ren-Tech - Technology Unboxed

(#76148) woodworm válasza Redplee (#76147) üzenetére


woodworm
veterán

Ha ac66u b1-eseket veszel, akkor olcsóbban megúszod.

(#76149) sajtdavid


sajtdavid
csendes tag

Sziasztok!

Panel távolabbi pontjába elérő gyors routert keresek 100/100as nethez. Időtálló, megbízható megoldás, ac, gigabit sávszél a cél, 4 porttal. Inkább minőség mint olcsóság, de 30 fölé csak indokolt esetben mennék.
Opcionálisan futtatnék rajta PHP alapú OwnCloudot, ha elbírja és van szoftveres lehetőség (OpenWrt előnyben, USB) - de ha nem akkor opció akkor ezt megoldom külső eszközzel.

Hatótávja miatt Archer C9-et fontoltam, de nembiztos hogy a legjobb döntés.

Mit javasoltok?

Köszi!!

(#76150) Gubek-Einste válasza sajtdavid (#76149) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus AC65P jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.