Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45201) fogtunder válasza djpundro2 (#45197) üzenetére


fogtunder
nagyúr

hatóságilag szabályozva van, hogy maximum milyen erős lehet a routerek által sugárzott jel, ha gyári fw-vel használod, egy idő után akkor sem lesz erősebb, ha 70K-ért veszel routert. igaz, hogy a környezet ugyanaz, de ez azt is jelentheti egyben, hogy pont ugyanannyira alkalmatlan arra, hogy egy eszközzel megoldd a lefedettséget.

sokszor láttam már én is ezt a hibát, hogy az emberek megvették a számukra teljesen felesleges routert azért, hogy majd ettől erősebb lesz a jel, aztán meg néztek, hogy hát ahol eddig sem volt, most sincs. ahelyett, hogy első körben átgondolták volna, hogy hol a legjobb elhelyezni a routert a lakásban, vagy vettek volna 8K-ért egy AP-t és kihúztak volna 10-15m tyúkbelet, amit el lehet rejteni a parketta szegélyek/szekrények stb. mögött.

aki meg odaírja egy routerhez, hogy ez lefed X m2-es lakást, azt hülye.

[ Szerkesztve ]

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45202) sztanozs válasza djpundro2 (#45197) üzenetére


sztanozs
veterán

Azonos adóerejű és antenna nyereségű cuccoknak nem lesz jelentősen különböző a lefedettsége, akár 50$, akár 150$ az ára. Európában 100 mW az engedélyezett maximális adóteljesítmény. hivatalosan erre a piacra nem találsz mást, csak ilyet. USA piacra találsz 500 mW-os cuccot, azoknak nagyobb az hatótávja a nagyobb adóteljesítmény miatt - viszont az azonos antenna érzékenység miatt a nagyobb hatótáv ott sem garantált (kivéve, ha a legalább is a távoli kliensek is mind 500 mW-osak).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45203) pusszycat válasza sztanozs (#45202) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Elméletileg egy airadaros routernek erősebb kellene lennie a wifinek mint egy olyasmit nemtudó routernek vagy ez is csak marketing? Az is csak mendemonda,h az országnál az USA-t kell megadni mert van ahol gyengébb wifi a megengedett? :U

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45204) Skinny26


Skinny26
aktív tag

Hali! Modem routert szeretnék venni itthonra, milyen ajánlotok? köszi előre is

(#45205) sztanozs válasza pusszycat (#45203) üzenetére


sztanozs
veterán

USA-ban 500 mW az engedélyezett max adóteljesítmény (SoHo felhasználásra), Európában 100 mW.
Viszont Európai piacra készült cuccban hiába állítasz be USA-t, nem lesz nagyobb az adóteljesítmény, mert gyárilag 100 mW-ra korlátozott a wifi kártya benne.

Beamformingra (airadar és társai) - közepes távolságon ad pluszt. Mivel igazából nem tud irányítatlan antennából irányítottat csinálni, csupán egy kicsit jobban tudja az adóteljesítményt konfigurálni és a jel/zaj arányt javítani. Itt egy szemléltető ábra az kapcsolat minőségének összehasonlítására:

távolság lábban (ft) van megadva, nem méterben

piros - beamforming nélkül
kék - aktív beamforming

Láthatóan nincs javulás az hatótávban.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45206) jobesz


jobesz
tag

üdv!

digi 100 as netem mellé most asus n12 D1 netem van, elég tabil, de 75 mbit felé nem nagyon tud menni az átvitel még 2 méterről sem

Ac51u tud wifin wan lan forgatásban 90 megabitet vajon?

valaki a lan wfi sebességét tesztelte?

Sonymdr cd550,,mdr-cd580 /AKG k371/ Az áram alatt lévő alkatrész ugyan úgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#45207) Multibit válasza jobesz (#45206) üzenetére


Multibit
veterán

Szia!

Látom, neked sem erősséged a visszaolvasás ;] Ha az lenne, tudnád, hogy az Asus RT-AC51U kerülendő. Ha megelégszel egy 100 Mbps portokkal szerelt routerrel, akkor a TP-Link TL-WR841ND jó választás lehet. Ha gigás router kell (gondolni kell a jövőre is), akkor a TP-Link TL-WR1043ND a legolcsóbb ajánlott jelölt. Vannak jobbak is, drágábban.

[ Szerkesztve ]

(#45208) KTU


KTU
addikt

Erről mik a vélemények:
ZyXEL NBG6716
wiki és gyártó oldala

CPU1: Qualcomm Atheros QCA9558 (720 MHz)
FLA1: 16 MiB (Macronix MX25L128)
FLA2: 256 MiB (Hynix H27U2G8F2CTR-BC)
RAM1: 256 MiB (Nanya NT5TU64M16GG-AC x 2)

PH.-s wifi sebesség tesztben ugyanazt hozta az alábbi eszközökkel, mint az Asus RT-AC66U
Netgear R6300 router
Netgear A6200 (USB)

Wi-Fi ac - 5 GHz
36 000 kB/s
36 000 kB/s
34 000 kB/s
24 000 kB/s

Third party firmware nem érdekel. :U

:R

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#45209) Gubek-Einste válasza djpundro2 (#45193) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A párhuzamos folyamatokat sokkal jobban bírja, többet tud egyszerre elvégezni, nagyobb az USB-s tár sebessége.

#45204 Skinny26
Nem ajánlottak a kombo eszközök, sok baj van velük.

#45208 KTU
Mivel nincsen vele tapasztalat így nehéz nyilatkozni róla. Hardverben rendben van, tehetsz vele próbát, ha megteszed akkor számolj majd be róla.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45210) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Hát megérkezett, már erről megy net.
[link]
[link]
[link]
[link]

(#45211) pusszycat válasza Kolondrum (#45210) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Aranyos. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45212) Kolondrum válasza pusszycat (#45211) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pontosan ezt mondtam én is. Full kínai a kezelőfelület, egy árva betűt nem érteni, DE meg lehet oldani. Már most jobb mint a WNDR3700v2 jelerősség terén és olyat tud amit én mindig is kerestem a routerekben.

(#45213) pusszycat válasza Kolondrum (#45212) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nem létezik,h legalább egy angol nyelv nem választható...

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45214) Kolondrum válasza pusszycat (#45213) üzenetére


Kolondrum
félisten

Pedig nem tudja. Két féle kínait tud, ezt tudtam róla. Chrome fordítja. Ezért az elején kell net neki akkor is ha nem magáról a routerről megy, még elnavigálsz a net beállításáig onnan meg fordít.

(#45215) Kolondrum válasza pusszycat (#45213) üzenetére


Kolondrum
félisten

(#45216) KTU válasza Kolondrum (#45215) üzenetére


KTU
addikt

Android alkalmazás angol [link]

Keresőnek:
Xiaomi Mi WiFi Mini Router High Security 1167Mbps Dual Band

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#45217) Kolondrum válasza KTU (#45216) üzenetére


Kolondrum
félisten

Na ez angol, 2.3.9-es angolt leszedtem, de full kínai volt. Gyakorlatilag látom mi történik és tudom matatni a routert.

[ Szerkesztve ]

(#45218) adamch4


adamch4
tag

Sziasztok!
Koli szobába 3 laptop kiszolgálására szeretnék vásárolni HA-ról egy megbízható routert. Szóval kis hatótáv, 54Mbps is elég, csak megbízható legyen, mi lenne a best-buy erre a célra? Köszi előre is! :R

Ahol nincs alternatíva, ott az igazságból hiányzik valami.

(#45219) Multibit válasza adamch4 (#45218) üzenetére


Multibit
veterán

(#45220) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok

Egy ilyen Wifi kártyát rendeltem a Laptopomhoz mely egy ASUS X550C

7260 802.11ac Dual Band 2x2 Wi-Fi + Bluetooth Adapter 7260HMW 867Mbps

Ehhez tudnátok nekem Routert ajánlani. Jelenleg UPC TC7200u routerem van ezt brigde módban használnám. A jelenlegi előfizetésem 240 megás de ezt a jelnlegi eszközökkel wifin nem tudom kihozni :C

(#45221) TayRol


TayRol
veterán

Sziasztok,

18/4-es nethez keresek valami jó ár/érték arányú routert. A későbbi fejlesztések során sem fog feljebb menni a letöltési sebesség, mint a duplája, mivel vidék+fent a hegyen.:)

Mit ajánlanátok?

(#45222) Multibit válasza TayRol (#45221) üzenetére


Multibit
veterán

... és Romeo619.

Olvassátok el a téma összefoglalót! Ha maradt olyan kérdés, amire az összefoglaló nem ad választ, akkor gyertek vissza!

(#45223) TayRol válasza Multibit (#45222) üzenetére


TayRol
veterán

Ó, köszi. Nézem is...

(#45224) djpundro2


djpundro2
tag

Eggyertelmüen a ASUS RT-N66U nak jobb a wlan erössege mind a többi asust amit kiprobaltam .ugyhogy a m2 amit megattak nagyobbat megis valamit er .

A a zöld szinü asus ASUS RT-N66U ,a sarga az 1 meterre töle levö repeater es a narancssarga a szolgaltatotol kapott router ami ket szobaval arebb helyezkedik el az asussal egy helyen .
Tehat az Asus RT-N18U ,Asus RT-AC56U,Linksys EA6300 ,mindegyiknek egyforma teljesitmenye volt wlan tekinteteben lefedettsegben mind az egyszerü szolgaltatotol kapott reuteremnek.

Asus RT-N18U ,Asus RT-AC56U,Linksys EA6300 mind a harom a narancssarga teljesitmenyet adta a kepen .

(#45225) Gubek-Einste válasza Romeo619 (#45220) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott AC eszközök az Asus AC55U/AC56U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/AC7.

#45221 TayRol
Legolcsóbban az Asus N12 D1-gyel és TP-Link 841ND-vel lehet megúszni a beszerzést.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45226) djpundro2 válasza djpundro2 (#45224) üzenetére


djpundro2
tag

Koran örültem .
Ez sem lett jobb ,le fel megy a Wlan erösegge ,ez masnal is igy van ?
Most peldaul abban a szobaban merem ahol van mind a kettö router (egymas melett),ASUS RT-N66U es a szolgaltatotol egy olcso minösegü reouter .
Es eggyertelmüen az Asusnak gyengebb a jele ..Hat ez tenyleg nem normalis .
Piros a szolgaltatotol oolcso router
Zöld az Asus

[ Szerkesztve ]

(#45227) djpundro2 válasza djpundro2 (#45226) üzenetére


djpundro2
tag

a kep lemaradt
Piros -Technicolor TG588v
Zöld -ASUS RT-N66U
Lent meg egy kep a Szolgaltatotol amit kaptam Technicolor TG588v .
Ezt mar kurvara nem ertem .

[ Szerkesztve ]

(#45228) NTonee


NTonee
veterán

Sziasztok!
A 4. helyről kapok vissza "bocs, nem tudunk hozni" választ az Asus RT-AC56U routerre. :O Mindenhol kifogytak volna?
Mit vegyek helyette? 80/25 net (a szolgáltató már készülődik valami gyorsítással). 2 N-es és 2 AC képes eszköz van jelenleg egy TP-Link 1043ND v1 routeren. Kell nekem egyáltalán AC-s router? 2db usb csatoló mindenképp kellene, lehetőleg az egyik usb3. És az Asus letöltőkliens tetszik, szóval lehetőleg Asust vennék.
Árban nem szeretnék nagyon fentebb menni, az AC56U 33ezer lett volna.

[ Szerkesztve ]

(#45229) G-Bali válasza NTonee (#45228) üzenetére


G-Bali
senior tag

Én is ezt tapasztalom, hogy vennék de nem kapok ill meg is emelték az árukat.. :(((

(#45230) sztanozs válasza djpundro2 (#45227) üzenetére


sztanozs
veterán

Simán adódhat a különbség az antennák különböző tájolásából. Amúgy az adatátviteli sebesség is alacsonyabb az asus esetében?

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45231) Romeo619 válasza Gubek-Einste (#45225) üzenetére


Romeo619
senior tag

Hah de jó pont egy ilyen Archer C5t néztem ki amgamnak :)

(#45232) KTU válasza djpundro2 (#45227) üzenetére


KTU
addikt

Azért olyan nagyon sokat nem változott a "ASUS RT-N66U"
Előbbi képen 58dBm, utóbbin 62dBm, :U

Technicolor TG588v viszont érdekesebb,
Előbbi képen 72dBm, utóbbin 47dBm,
És a repeater is marhára visszaesett,
34dBm-röl 70dBm-re,
na ez a nem semmi :U

Persze ha nem ugyanonnan mérted..... :U

Amúgy nincs valami nagyon agyoncifrázva arrafelé az SSID. :D

[ Szerkesztve ]

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#45233) Gubek-Einste válasza djpundro2 (#45226) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megkérnélek, hogy a jövőben az ilyen hozzászólásokat a Router gondok vagy a WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat topikokba tedd fel mert itt nagyon off.

Ez a többiekre is vonatkozik.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45234) Gubek-Einste válasza NTonee (#45228) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?

Kell nekem egyáltalán AC-s router?
Ki lenne használva az AC nyújtotta többlet sebesség az AC eszközökön?

Az USB port hub-bal osztható, érdemes külső táposat használni ha lesz rá kötve nem saját tápos HDD.
AC ajánlott eszköz még az Asus AC55U és a TP-Link Archer C5/C7 is.
Ha lemondasz az AC-ról és/vagy az 5 GHz-s wifi-ről akkor szóba jöhet még mint alternatíva az Asus N18U/N56U/N65U, TP-Link 3600/4300 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45235) djpundro2 válasza NTonee (#45228) üzenetére


djpundro2
tag

Ma 80€ ba került az Asus RT-AC56U az Amazonba ,blitzangebot .ott van eleg raktaron :)

(#45236) djpundro2 válasza KTU (#45232) üzenetére


djpundro2
tag

Egy ugyanazon a helyen mertem erdekes modon setal le fel sokszor es akkor kidob.
De lenyegeben a repeater al nincsen gond ,de azt a Vu+ tol 1 meterre van es onnan LAN kabellal kapcsoltam a a repeatert a belterire wlan helyett .Es igy stabilan megy ,vagyis nincsen kidobas .

Na de tovabbra is utanna meg meregettem es azert az ASUS RT-N66U nak eggyertelmüen jobb volt sokszor a jele .A sebesseget nem mertem mivel mar az nem erdekelt .

A lenyeg nekem egy olcso modemes reuter ugyanugy megteszi mind egy 100€ os Asus ,igaz van meg egy repeater a kepbe .

(#45237) NTonee válasza Gubek-Einste (#45234) üzenetére


NTonee
veterán

Fél panel, fél tégla társasházi lakás. A jelnek max 1 falon kell átmennie, a router a lakás kellős közepén van.
Az 5GHz igazából a lakótelepi környezet miatt lenne jó, durván megszaporodott a 2,4GHz-es routerek száma. Az AC55U-t nézegettem még, viszont nem tudom, hogy mennyivel gyengébb az AC56U-nál. Árban viszonylag nagy a különbség. Az AC sebességkülönbség gondolom érezhető lenne, amikor wifin nas-ra viszek át nagyobb mennyiségű adatot.

(#45238) Gubek-Einste válasza NTonee (#45237) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az AC56U lenne az ajánlott mivel az ARM alapú eszköz.
Ehhez a router-hez Asus USB-AC53/AC56 illene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45239) Multibit válasza NTonee (#45237) üzenetére


Multibit
veterán

AC56U-van van tapasztalatom, AC55U-van nincs. Nem hinném, hogy AC wifi sebességben durva különbség lenne közöttük. Vezetékkel használva jöhet ki az AC56U előnye, extrém nagy terheléskor.

amikor wifin nas-ra viszek át nagyobb mennyiségű adatot
Nagyobb mennyiségű adatot wifi-n? Sírni fogsz!
Miért fontos a wifi? Telefonről, vagy tabletről akarsz nagy mennyiségű adatot NAS-ra tolni?

(#45240) NTonee válasza Multibit (#45239) üzenetére


NTonee
veterán

Notiról. Azért fontos a wifi, mert nincs kábelezés a lakásban és nem is lesz. Most egy 1043nd v1 van, szoktam másolni nasra, tudom, hogy milyen.
AC56U-t akarok én is, de eddig mindenhonnan az a válasz jött, hogy nem tudnak hozni. (pedig mindenhol azt írják a webshopok, hogy raktáron, vagy külső raktáron :U)

[ Szerkesztve ]

(#45241) Gubek-Einste válasza Multibit (#45239) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi kategóriájuk (AC1200) megegyezik, az eltérés a használt chipset-ben van.
AC55U
AC56U

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45242) Multibit válasza NTonee (#45240) üzenetére


Multibit
veterán

Ahogy gondolod. Wifi-vel előbb-utóbb a full duplex is hiányozni fog.

(#45243) NTonee válasza Multibit (#45242) üzenetére


NTonee
veterán

jó, vegyük ki a képletből a nas dolgot. Nincs asztali gépem tizensok éve, noti van, több is, azokat használom. A noti meg nyilván nem helyhez kötött dolog, így nem fogok kábellel bekötve ide-oda ugrálni a lakásban. Az eredeti kérdésem szempontjából ráadásul ez a rész teljes mértékben lényegtelen is. Router volt a kérdés, hogy ha nincs sehol AC56U, akkor helyette mit vegyek? Nézegettem más routereket, de ebben sikerült mindent összehozni, amire szükségem lehet, szóval kérdezősködök még több boltnál, hátha valahol lesz.

(#45244) medium84 válasza krealon (#45150) üzenetére


medium84
aktív tag

Sziasztok!
TL-MR3420 Ver: 2.4
Huawei E3372
Tökéletesen működik elsőre, mindkét eszközön gyári fw.
De!
Nem tudom fixen 4G-re állítani! Esetleg nem gyári fw-ben van ilyen állítási lehetőség?
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#45245) Gubek-Einste válasza medium84 (#45244) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45246) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek? :)

DigiNet 100-hoz gondoltam :)

Vagy inkább legyen a TP-LINK?

[ Szerkesztve ]

(#45247) Intruder2k5 válasza Gesta28 (#45246) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindkettőnek 100Mbps portjai vannak, ami igazból kevés a 100-as nethez, mert 92-93Mbps-től több semmiképpen nem fog átmenni rajta, de lehet még annyi se.

(#45250) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Van ez a xiaomi routerem, kb 64 megabitet tud az usb porton lógó 16-os samu evo class 10 és gép között. Ez minek számít?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.