Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44701) adika4444 válasza ibiker (#44700) üzenetére


adika4444
addikt

42 gyengébb nem éri meg, a legolcsóbb ajánlott gigás egy 1043ND meg egy SG1005D.

üdv, adika4444

(#44702) ibiker válasza adika4444 (#44701) üzenetére


ibiker
újonc

Kösz, akkor marad ez a felállás és majd valahogy betuszkolom a dobozba. :)

(#44703) Intruder2k5 válasza adika4444 (#44701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha a maga korabeli 1043NDv1-hez viszonyítjuk, akkor nem mondanám, hogy gyengébb lenne, mert hát 620MHz-es SoC van benne, és 64MB RAM, szemben a 1043ND-vel, amiben 400MHz / 32MB a kérdéses páros. Ha jól rémlik ennek a WAN<->LAN throughput képessége is 400Mbps felett van, még a 1043ND csak 80-140Mbps-re képes, protokolltól függően.

Viszont a 1042-re nincs semmilyen custom firmware.

Na meg persze, ha az ellenfél a 1043NDv2, akkor megint más a helyzet.

[ Szerkesztve ]

(#44704) ibiker válasza Intruder2k5 (#44703) üzenetére


ibiker
újonc

Erre gondoltam (közel van hozzám a bolt), -- gondolom ez már V2.

Ár/érték arányban nekem úgy tűnik nem igazán van ellenfele a TL-WR1043ND-nek.

(#44705) Intruder2k5 válasza ibiker (#44704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, újonnan már mind v2, esetleg v3.

(#44706) ibiker válasza Intruder2k5 (#44705) üzenetére


ibiker
újonc

Köszi, akkor ő lesz.

[ Szerkesztve ]

(#44707) fogtunder válasza Gubek-Einste (#44699) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ezt egyébként nem is értem, nekem csak a tv mellett több cucc van kábelen rákötve a hálózatra, mint ahány LAN portja van egy SOHO routernek. ok, értem én, hogy nem mindenkinek van otthon NAS, 2 konzol, HTPC otthon, meg még mellé nyomtató és asztali gép, de tényleg ennyire szűk az a réteg, aki ezt igényli?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44708) Gubek-Einste válasza fogtunder (#44707) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tényleg, sokkal egyszerűbb egy switch-et beüzemelni mint egy több portos router venni, ezen elv alapján van olyan kevés négynél több LAN portos router az otthoni kategóriában és ez a jövőben sem fog változni mivel a trend a mobil/vezeték nélküli eszközök irányába terjed.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44709) fogtunder válasza Gubek-Einste (#44708) üzenetére


fogtunder
nagyúr

persze, hogy egyszerűbb, ha eleve nincs értelmes áron alternatív megoldás :D a trendet meg látom, használok én is wifit, de azért inkább behúzattam a kábelt minden szobába és vettem switchet, ami kiszolgálja.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44710) rszp


rszp
aktív tag

Egyébként sokkal praktikusabb venni gigabites switchet és azt 1 kábellel rákötni a routerre. A belső forgalomra a switch sokkal jobb választás a nagyobb kapcsolási teljesítmény miatt. Ráadásul a belső forgalom nem terheli a routert és nem esik drasztikusan a WAN-LAN sebesség ha meglódul a belső forgalom.

[ Szerkesztve ]

(#44711) xigris


xigris
őstag

Menedzselhető switch nem megoldás? pl tp link[link]

[ Szerkesztve ]

(#44712) Gubek-Einste válasza xigris (#44711) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Otthoni környezetben teljes felesleges.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44713) DileRGorE


DileRGorE
csendes tag

Sziasztok,

Router vásárlás előtt állok.

Az alábbi funkciókat keresem:
- 500 Mbps GRE over IPSEC kapcsolatot elbír a routeolás mellett
- Rackbe szerelhető (Ez inkább előny mint kötelező)
- SFP+ port (előny)

Elég rendesen körbe néztem és egy MikroTik eszközt találtam ami esetlegesen megfelelne az igényeimnek:
http://routerboard.com/CCR1009-8G-1S-1Splus

Sajnos erről is olvastam elég sokat negatív kritikát a MikroTik-es fórumon (többek között azt, hogy ez az eszköz csak papíron képes ilyen VPN sebességre, amúgy sokkal rosszabbakat mének vele)

Ha esetleg bárki tudna mást ajánlani, maximum ezt az 500$ körüli árat vagyok érte hajlandó kifizetni. Jelenleg még nincsen szükségem az 500Mbps VPN kapcsolatra, de nem 1 évre kívánom az eszközt vásárolni, amennyiben ennyit kifizetek érte. 200Mbps-re viszont már jelenleg is kötelezően szükségem van.

Köszönöm a segítséget!

Nem. Hanem?!

(#44714) Corsa02


Corsa02
őstag

Sziasztok!

Kinéztem ezt a routert: Asus RT-N10U Black Diamond

Egy 50/10Mb-es nethez kellene és szeretném kihasználni az USB portot rajta. Ha csak egy pen drive menne bele és azon adatok lennének amiket 2-3 gép elér az működik? Esetleg Torrentet futtatni a routeren?

Köszönöm a válaszokat.

The Truth Is Out There --->

(#44715) Intruder2k5 válasza Corsa02 (#44714) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

50/10Mbps netet ki tud szolgálni, de USB port sebessége ennek a routernek nagyon lassú, legfeljebb 2-4MB/sec-re számíts. Torrent csak custom firmware-el megoldható, a hardveres "ereje" miatt ebbe gyárilag nem is került torrent kliens.

Amire te szeretnéd használni, sokkal inkább egy RT-N18U-ban kellene gondolkodni, de torrentezni inkább HDD-re kellene, mert a pendrive nem szereti a sok párhuzamos írást, olvasást, és könnyen összeomlik rajta a filerendszer, és elvesznek a rajta lévő adatok.

[ Szerkesztve ]

(#44716) Corsa02 válasza Intruder2k5 (#44715) üzenetére


Corsa02
őstag

Szia!

Köszönöm a választ!

Tehát ha egy filmet mondjuk elindítanék a routerre csatlakoztatott pen drive-ról/HDD-ről akkor necces az akadás mentes lejátszás is akár?

Sajnos ez az N18U egy kicsit drága...olyan 15e-ig bezárólag lenne jobb alternatíva?

The Truth Is Out There --->

(#44717) xigris válasza Corsa02 (#44716) üzenetére


xigris
őstag

Esetleg tp-link wdr3600?

(#44718) Intruder2k5 válasza Corsa02 (#44716) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, előfordulhat, hogy egy nagyobb bitrátájú HD, FHD film már akadna rajta. Mondjuk egy 1,4GB-os avi még talán arról is lejátszható...

Hasonló paraméterekkel TP-LINK1043NDv2 / v3, de torrentezni ez csak 3rd party fw-vel tud, gyárival nem.

(#44719) Corsa02 válasza Intruder2k5 (#44718) üzenetére


Corsa02
őstag

Értem!

Akkor inkább maradok egy komolyabbnál.

Itt a két ajánlott TP-Link közül a 3600-as mivel lenne jobb választás mint 1043ND?

The Truth Is Out There --->

(#44720) Intruder2k5 válasza Corsa02 (#44719) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A 3600-as dual band, tehát tud 5GHz-es wifit is, ellenben hardveresen gyengébb, tehát az usb sebessége várhatóan kevesebb mint a 1043NDv2 / v3 esetén.

(#44721) Corsa02 válasza Intruder2k5 (#44720) üzenetére


Corsa02
őstag

Rendben! Köszönöm a segítséget, az 1043ND lesz a nyerő.

The Truth Is Out There --->

(#44722) F.B.I.


F.B.I.
veterán

Üdv! :R

Olvasgattam de azért rákérdezek: WDR3600 lenne a kiszemelt, amit ki kellene szolgálnia 100/100-as digi mellett (1 asztali, 1 noti, 4-5 telefon, 1 konzol, ezek mind wifin + a routeren egy USB 1TB HDD) elég lesz ez a készülék vagy inkább 4300? Maximum 20K a keretem, a készülékek egyszerre, együtt ritkán mennek.

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#44723) kali válasza F.B.I. (#44722) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wdr4300 annyiban jobb, hogy az 5 GHz wifi 3*3:3 mimo képes - azért a 3 antenna a 2 ellenében -, amíg a tl-wdr3600 2*2:2, 2.4 GHz sávon mind a kettő 2*2:2, illetve proci, ram...stb. tekintetében is azonosak, így akkor egyértelműen elvárt a tl-wdr4300, ha van olyan ellenoldali eszközöd, ami jobb képességű 5 GHz sávon, mint 2*2:2 mimo, ellenkező esetben mindegy.

(#44724) F.B.I. válasza kali (#44723) üzenetére


F.B.I.
veterán

Akkor még egy kérdés: honnan tudom, hogy az ellen oldali eszközök tudják-e az 5Ghz-et? :F

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#44725) kali válasza F.B.I. (#44724) üzenetére


kali
legenda

pontos típus alapján a legegyszerűbb rákeresni.
telefon vagy tablet esetén elég annak a típusa, notebook...stb. esetén pedig az abban lévő wifi modul típusa kell.

[ Szerkesztve ]

(#44726) F.B.I. válasza kali (#44725) üzenetére


F.B.I.
veterán

:R

Senki nem képes mindenre, de mindenki képes valamire! Segítő válaszokat köszönöm!

(#44727) fraba válasza Gubek-Einste (#44691) üzenetére


fraba
aktív tag

Kiderültek még részletek.
120 Mbit-es net lesz bekötve a T-home-tól. Azt viszont nem tudom, hogy ők milyen hálózati eszközt adnak (modemet vagy router+modem kombót). Ha csak egy modem lesz, akkor az emeleti router a földszinti (komolyabb) routertől kapja az internetet kábelen? Mert ha modem+router kombót adnak, akkor értelemszerűen onnan ágazik el mindkettő, csillagpontosan.
Továbbá másik kérdésem, hogy 30k-ig mi fér még bele az ajánlott típusokon kívül, illetve hogy azok mitől lennének jobbak? Csak hogy tudjak alternatívákat mondani az úriembernek.

(#44728) Gubek-Einste válasza fraba (#44727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Modemet már nem ad a T, mindenki HGW-t (modem-router kombó eszközt) kap.
A korábban említetteken kívül még a 30k keretben belefér az Asus AC55U/AC56U és a TP-Link Archer C5/C7, mindegyik AC wifi-ben és hardveresen erősebb mint a korábban említettek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44729) kezo0 válasza fraba (#44727) üzenetére


kezo0
addikt

Nekem a T csak digitális telefonszolgáltatásra akarja cserélni a hamarosan megszűnő analóg vonalast, és pusztán emiatt is egy wifis HGW-t hoztak magukkal a szakik (egy fehér színű, két antennás Huawei volt egyébként). Más kérdés, hogy végül nem kértem a bekötést, mert a fél lakást körbe kéne kábelcsatornázni miatta, és IP alapú telefonom már van a UPC által nyújtott szolgáltatáscsomagban is, csak mindeddig nem használtam.

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#44730) fraba válasza kezo0 (#44729) üzenetére


fraba
aktív tag

(#44728) Gubek-Einste és (#44729) kezo0

:R

[ Szerkesztve ]

(#44731) BeZol


BeZol
őstag

Sziasztok Routerszakértők!

Folyamatos wifis router problémám van. Volt már itt kb. minden márkájú router, hosszabb távon egy u.s.robotics-os router vált be, ami egy ideiglenes áthelyezés és átállítás után már ugyanúgy rossz lett mint az összes többi azelőtti és azutáni routerünk.
Per pillanat ő van most: (TP-Link)

Firmware Version:
3.13.15 Build 140319 Rel.41339n
Hardware Version:
WR1043ND v1 00000000

Olvastam, hogy v2-től ajánlott, de biztos h nem veszek ugyanolyat megint, és közben láttam h felsőkategóriásnak van címkézve, így szeretném a lehető leginkább ajánlottat vásárolni, ami biztosan működik is!
A fő probléma az, hogy a szomszédban egy biztonságtechnikai cég tevékenykedik egy brutál nagy antennával, és ami egy x helyen kb 120m-res hatótávú wifi-t biztosított, az nálunk a lakásban 5 méter után elhalt! Állítgattam már a channelokat is, de ahogy néztem a környéken másoknak automatán lesz, mert minden nap máson fityegnek. A szomszéd brutális antennája pedig nem tudom milyen frekvencián mehet, de legyilkolja az összes routerünket. A mostani tp-linkes routerrel a lakás másik végében az x-box-on már nincs elegendő wifi jel, néha megy akár 30 percig is, de néha még a hálózatot sem látja, ergo használhatatlan volt, ennél eleve erősebb kellene! Ezt úgy oldottam meg, hogy van egy asus rt n10-es 9-10ezer Ft-os router, amit a lakás feléhez helyeztem, és megoldottam, hogy onnan újrasugározza a jelet. Na így helyreállt a lakás wifi ellátottsága, DE ugyanúgy nem stabil. A sávszélesség is csökkent emiatt, ill. ugyanúgy ledobálja wifiről a laptopokat, mobilokat, tabletokat (főleg mikor nem csak 3an vagyunk itthon, hanem 5en, tehát megy 3-4 laptop, 5 mobil és 2-3 tablet a hálózaton akár), mint előtte, CSAK nem annyira gyakran...

Ma telt be a pohár, mert már kábelezve is hülyéskedett a router. Aki járt már hasonló cipőben, az mondjon légyszi valami okosságot, vajon mit lehet tenni ilyenkor, melyik a legtutibb router ilyen esetre?
Családi házban vagyunk, és a ház végében van a routernek a helye (tudom, nem ideális, de ez fix!), és onnan kéne a másik végéig fix, erős, stabil jel, ami kb 25m légvonalban falakon keresztül emeletre felfele is, ezt kéne lefedni úgy, hogy ez a mostani csoda router a ház másik végébe 1es erősségű jelet képes csiholni a 3 antennával, de néha az is elmegy. Még annyi, hogy 1,5-2 hét múlva lesz gigabites diginet bekötve a mostani 100as helyett, tehát ebből szeretnénk a legtöbbet kihasználni wifin is. Remélem tudtok segíteni, mert itt már annyi router kudarcot vallott, hogy már butaság lenne tovább lövöldözni a vakvilágba.

(#44732) kali válasza BeZol (#44731) üzenetére


kali
legenda

szia,

ilyen szélsőséges befolyásoló tényező esetén nem feltétlenül van legjobb routert, ami biztos megoldást jelent, az viszont segíthet, ha a problémás idegen hálózat 2.4 GHz sávon működik, akkor neked 5 GHz kapcsolat kell, de ehhez nem elég csak a router kapcsolódó képessége, hanem minden más ellenoldali eszközödnek is támogatnia kell.
hanem 5en, tehát megy 3-4 laptop, 5 mobil és 2-3 tablet a hálózaton akár - ilyenkor viszont a régebbi és gyenge hardverű routerek miatt is jelentkezhet a probléma, legalábbis rátesz egy lapáttal, ennyi eszköz általi terhelés alá erősebb router kell, de legalábbis javasolt.
annak nézz utána, hogy az ellenoldali eszközök (notebook, tablet és mobiltelefon) milyen wifi képességűek, n szabványos dual band, vagy csak 2.4 GHz?

(#44733) alfiboy


alfiboy
aktív tag

Üdv Urak!

Laikusként fordulok hozzátok segítségért.
TL-WR842ND V1 leváltására keresek olyan routert amivel kábelen minnél többet ki lehet facsarni Digi 100/50-as csomagból (később 200-as).
- Ahol lenne ~60m2 méretű panel lakás
- Wifi 3x telefon (iOs), időnként +3x (Droid), +1x laptop
- Kábelen 1x TV, 2x PC.
Nevezzük a torrentes gépet "A"-nak, másikat "B"-nek. "A"-ra van "B"-nek a böngésző letöltési mappája belső hálózaton irányitva, és "B" innen is ér el minden tárolt anyagot. "A" TV-hez kötve, de gondolom ez lényegtelen. "A"-t kivüről is el kellene érni akár nagyméretű (FHD filmek) anyagokért is , ezek mellett FTP-re is szükség lenne. Lényeges lenne a Wifi időzített ki/be kapcsolás.
Azt nem tudom a Digi oszt -e iPV6 címet, érdemes -e ilyenben gondolkodni. Mindezekre ~20k a keret.

Köszi.

...

(#44734) Gubek-Einste válasza alfiboy (#44733) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-s keretbe ezek a router-ek férnek bele, mindegyik jó lesz akár a gigabites nethez is:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44735) alfiboy válasza Gubek-Einste (#44734) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Ha jól nézem akkor a TP link 1043ND V2 kivételével mind tudja az IPV6-ot.
Ezzel mennyire érdemes foglalkoznom kellhet -e nekem, mennyire van jelentősége 2-3 évre előre nézve?

...

(#44736) Gubek-Einste válasza alfiboy (#44735) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem lehet tudni mit hoz a jövő de már az újabb v3-t lehet kapni amelyben van IPv6 támogatás.
Megszokásból van írva a v2 mert csak a firmware-ben térnek el egymástól.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44737) alfiboy válasza Gubek-Einste (#44736) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Értem. Feltehető rá a V2 modolt FW? V2 is van még forgalomban?
Asus N18U és TP Link 1043ND között rágodom.

[ Szerkesztve ]

...

(#44738) istnag


istnag
addikt

Sziasztok,
Adott egy Tp-link 543g típusú router, tudom nem mai darab, de gondolkodtam a cseréjén és olvasom a hsz.eket, ahogy nézem nekem a 841N tökéletes lenne. Szerintetek körülbelül mekkora sebesség növekedést érnék el %ban? Tudom pontosan nem lehet megmondani, de a mostani netem Digi 100 -as, amiből WIFI-n ~20-at mérek letöltéskor és kb ugyanennyit feltöltéskor.
Köszönöm előre is.

(#44739) aholy


aholy
tag

üdvözletem!

A következő lenne a helyzet :

Mivel ritkán vagyok otthon, és akkor sem sokat :)

Ezért szükségem lenne egy olyan routerre, amit el tudok érni távoli gépröl és tud torrentet futtatni és nem utolsó sorban megbízható is. Ugyanis, rossz tapasztalatok vannak egy asus rt-n14-u val, sokszor behalt, ujra kelett indítgatni. Külső vinyó lenne rákötve. A net nem komoly, 10Mbites, wifis eszköz max 4-5db, illetve még annyi hogy T-s a net, és ők adtak routert amibe ugye beépített modem is van.Arra gondoltam hogy ezzel kötném össze egy utp-vel.

Van a T-s routeren is usb, de azt még semmivel nem tudtam elérni.

Az sem lenne baj ha telefonról is el tudnám érni :) :)

Egy ilyet néztem ki:

ASUS RT-AC51U AC750

kb 15 lenne a keret + 1-2ezer belefér

Előre is köszi a választ!

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note 10 +

(#44740) Gubek-Einste válasza alfiboy (#44737) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az Asus hardveresen erősebb és gyári firmware-ben is több szolgáltatást nyújt akkor inkább legyen ő.

#44738 istnag
A 20-as sebesség megfelel a jelenlegi router-ed G-s wifi képességének, a kinézett típus N-es így megfelelő ellenoldal és ideális körülmények között akár a három-négyszeres sebesség is elérhető lehet.
100-as net alá inkább gigabites portokkal rendelkező típust lenne ajánlatosabb beszerezni.

#44739 aholy
AC750-es eszközök nem ajánlottak a gyenge 5 GHz-s MIMO képességük miatt.
20k-s határral ajánlott eszközök:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
Az Asus-okban van gyári torrent kliens is, a TP-Link-ekre mindenképpen CFW kell ehhez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44741) aholy válasza Gubek-Einste (#44740) üzenetére


aholy
tag

A wifi része annyira nem lényeges, a T-s router maximálisan kiszolgál. Az lenne a lényeg hogy a torrent része jól működjön, más feladatot nem is fog ellátni, egy kb 60nm-es panelban elég egy router.

tp-linken mennyire macerás a firmware cserebere? Nem vagyok hozzá teljesen béna :)

[ Szerkesztve ]

Nokia 3310 - Nokia 3410 - Panasonic GD 75 - Alcatel OT 565 - Motorola RAZR V3 - Sony Ericsson S 500i - ZTE Blade - LG Optimus L9 - Umi Iron - Huawei P9 - Samsung Galaxy Note 8 - Samsung Galaxy Note 10 +

(#44742) istnag válasza Gubek-Einste (#44740) üzenetére


istnag
addikt

Köszönöm szépen. Sajna most gigabites nem fér bele és PC amúgy nincs is rácsatlakoztatva, csak WIFI -n kapcsolódunk rá. Viszont ha szeretnék 5GHz-t, abból mi az ajánlott? :R

(#44743) crissprivat válasza aholy (#44741) üzenetére


crissprivat
senior tag

A helyedben vennék egy ILYET torrentre,adattárolásra,mentésekre stb.
Többre mennél vele.,mint egy routerrel ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44744) crissprivat válasza istnag (#44742) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nekem,ha most AC-s,5GHz-es router kellene, EZT venném.
A legjobbak közt van a mai napig.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44745) istnag válasza crissprivat (#44744) üzenetére


istnag
addikt

Én szeretném olcsón megúszni, nem kell gigabit, viszont 5GHz az jó lenne.(már ha van ilyen). Nekem a 841N tökéletes lenne, csak érdeklődés képpen kérdezem, ha tovább fejlesztem az igényt 5 GHz-re gigabit nélkül, akkor mi az ajánlott. :R

(#44746) Intruder2k5 válasza aholy (#44741) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyáltalán nem macerás, webes felületen cserélhető oda / vissza, vannak kész megoldások is rá, amit csak felteszel, és benne van a torrent, samba, ftp, dlna, stb...

(#44747) Intruder2k5 válasza istnag (#44745) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen ajánlott router nem igazán van, mert nincs számottevő árkülönbség a Gbit-es vasakhoz képest. Egyébként TL-WDR3500 ilyen például, vagy ASUS-ból RT-AC52U.

(#44748) istnag válasza Intruder2k5 (#44747) üzenetére


istnag
addikt

Köszönöm.

(#44749) BeZol válasza kali (#44732) üzenetére


BeZol
őstag

Talán 1 régebbi laptopot leszámítva minden készülék 2011 utáni, úgyhogy szerintem az "n" szabványnak megfelelnek.
Az biztos, hogy az 5db-es antenna kevés, tehát gyárilag nagyobb kéne, vagy olyan router, amin ezeket lehet cserélni. Melyik a legújabb leginkább megfelelő router? Az összefoglaló már 1,5 éves, nem tudom ez mennyire para, ill. tegnap mintha azt olvastam volna, hogy 5ghz-en csökken a hatótáv.

(#44750) joecontra


joecontra
addikt

Sziasztok!

Router vásárlásán gondolkodom és tanácsot szeretnék kérni. Semmi extra igényem nincs. Egy 15 megás netet kellene továbbosztania, wifi nem szempont. 15k körül gondoltam rászánni.

Mit javasoltok?

Köszönöm előre is! :R

Üdv,
J

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.