Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45551) grigo válasza Intruder2k5 (#45549) üzenetére


grigo
őstag

Mindenképpen be fogom rendelni valamelyiket. Nem tudok elég hálás lenni a sok infóért.
Amúgy mit várhatok tőlük? Stabilabb kapcsolatot, sebességet esetleg nagyobb biztonságot?

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#45552) szoszo75 válasza Intruder2k5 (#45527) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Ugye Digi 500-as nethez is tökéletes a TP-LINK WR1043NDv2 ? /Letöltés tekintetében/ :)

DIGI 500 ról 1000-re

(#45553) Multibit válasza szoszo75 (#45552) üzenetére


Multibit
veterán

Igen, még a DIGINet 1000-hez is jó.

(#45554) szoszo75 válasza Multibit (#45553) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Köszi

DIGI 500 ról 1000-re

(#45555) gubolaa


gubolaa
tag

Sziasztok.

Próbáltam eligazodni a fórumban, de nagyon sok router van az ajánlottak között.
Nekem egy TP-Link - TL-WR720N helyett kellene egy eszköz ami kezelne egy 1TB-os USB 3.0-s külső winchestert és tudok rajta torrentezni.
A router kezelne 2 telefont egy pct egy okos tvt és egy xboxot/mondjuk azt ritkán\.
A netem jelenleg a digi alap netje, ami 100/50 mb de lehet h bővítem mondjuk 500as-ra
Panel lakásba lenne ahol sok a beton.
Valamint fontos lenne az is hogy az LG 47lb650 v típusú okos Tv-n szeretnék nézni néha 3d-s filmet. Sajnos jelenleg ez szaggat viszont az alap filmek mennek szépen. /most pc ről osztom meg ami 150 Mb -os wifivel bír./
A tv-ben egyébként 100/10 mb-os wifi van ami nem tudom elég e erre a célra. A youtube 3d és full hd filmeket gond nélkül lejátsza.

Remélem tud valaki segíteni.

Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Adam

(#45556) Intruder2k5 válasza gubolaa (#45555) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezekhez az igényekhez a TP-LINK kiesik, mert gyári szoftverében nincs torrent kliens, ha pedig lecseréled azt cfw-re, akkor elbukod a HW NAT-ot, miáltal nem fogja bírni az 500-as netet.

Marad tehát az ASUS RT-N18U, RT-AC56U, RT-AC68U, RT-AC87U, attól függően, hogy mennyi a rászánt keret. Az elsőben csak 2.4GHz-es WiFi van, a többi mind Dual Band. És ezt azért olvasd el, a biztonság kedvéért.

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

[ Szerkesztve ]

(#45557) gubolaa válasza Intruder2k5 (#45556) üzenetére


gubolaa
tag

Szerkesztenem kellett mert a felét ami a lényeg lehagyta....

Megnéztem amiket ajánlottal és árban persze a legelső lenne a legjobb viszont az utána következő az már jóval jobb.
Sokat számít az én esetemben hogy 5gh vagy csak kevesebb? Mert ha igen akkor megéri azt a 10000 Ft ot...

Ha tudnál tanácsot adni a lemaradt üzenet részre azt értékelném. ☺

És ha nem váltok 500as netre akkor melyik tplink lenne ideális?

[ Szerkesztve ]

Adam

(#45558) Intruder2k5 válasza gubolaa (#45557) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt mondjuk nem tudom, hogy a TV-ben lévő 100/10-es WiFi milyen, ilyenről soha nem hallottam, de ezek a routerek mind gyors WiFi-vel rendelkeznek, az RT-N18U is az egyik leggyorsabb n szabványos router, a többi pedig mind AC szabványos, tehát nem hiszem, hogy ezek lennének a gyenge láncszemek az átvitelben.

Nem csak az 5GHz-es WiFi-ben több az AC56U, hanem abban Dual Core, tehát 2 magos, 2x800MHz SoC van, még az RT-N18U csak 1 magos. Ez azért komoly erőfölény a javára. USB HDD elérési sebesség RT-N18U esetén átlagosan 20-25MB/sec közt szokott lenni, még RT-AC56U 30-35MB/sec közt tud, és ennek megfelelően torrentben is erősebb.

kali is DIGI nettel használ RT-AC56U-t, szintén panel környezetben, és legjobb tudomásom szerint elégedett vele, bár Ő nem torrentezik rajta.

2.4GHz vs. 5GHz

Ha mégis TP-LINK-et vennél, akkor nyilván ott is az erősebb modellekből kellene választani, mondjuk Archer C7.

[ Szerkesztve ]

(#45559) gubolaa válasza Intruder2k5 (#45558) üzenetére


gubolaa
tag

Köszönöm szépen a részletes választ. Akkor ha jól gondolom érdemes rászánni azt a plusz 10000 Ftot és akkor biztos ki fog szolgálni sok évig az erősebb gyorsabb és nagyobb teljesítményű eszköz.

És ezeket az eszközöket kell mókolni vagy a torrent kliens beépített? Illetve ha rendelkezik is ilyen funkciókkal érdemes cserélni rajta cfw-t?

Adam

(#45560) Intruder2k5 válasza gubolaa (#45559) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ilyen célú felhasználás esetén mindenképpen érdemes.

Van benne gyárilag is kliens, de természetesen van hozzá több féle CFW is, amikben szintén van transmission.

http://event.asus.com/2012/nw/dummy_ui/en/

USB application -> Download Master

De használható Transmission Remote GUI-val is.

Hogy cseréled majd az fw-t, vagy se, az a Te döntésed, de minden esetre kockázatmentesen lehet buherálni, mert mindegyikben van recovery mód, így ha rossz fw is kerülne rá, vagy áramszünet jön közbe, vagy bármi más baki, akkor sem lesz tégla a router, újra lehet flashelni, és megy tovább.

[ Szerkesztve ]

(#45561) gubolaa válasza Intruder2k5 (#45560) üzenetére


gubolaa
tag

Értem. Akkor elkezdek keresgélni. Van esetleg olyan bolt amit javasolsz vásárlásra?

Ja és közben ezt tálaltam: /Remélem mellékeli a képet\ ilyen wifi kártya van a tv-ben. Ez kihasználja a routert?

Adam

(#45562) Intruder2k5 válasza gubolaa (#45561) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én konkrét boltot nem javaslok, keresgélj az arukereso-n, argep-en.

Egyelőre nincs kép.

De egyébként ez a router minden WiFi kártyával kompatibilis.

[ Szerkesztve ]

(#45564) gubolaa válasza gubolaa (#45563) üzenetére


gubolaa
tag

Adam

(#45565) chris0000


chris0000
őstag

hi.
ha nekem most bővítették a upct 240/50-re akkor a 150es tp-link wi-fi routeremet is cserélnem kell 300-asra?
thx.
üdv.

[ Szerkesztve ]

(#45566) Intruder2k5 válasza chris0000 (#45565) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

240Mbps nethez mindenképpen valami combosabb router kell, de a teljes sebesség nem fog átmenni a 300Mbps WiFi-n se.

(#45567) Multibit válasza chris0000 (#45565) üzenetére


Multibit
veterán

1. Olvasd el a téma összefoglalót! Különösen ajánlott a Pár gondolat a WiFi-rõl bekezdés!
2. Nem lesz elég a 300-as router! Ha mindenképpen wifi-vel akarod használni a 240-es netedet, AC routert és AC klienst kell venned! Mivel wifi-ről van szó, még így sem lehet semmit sem garantálni.

(#45568) macii97 válasza Intruder2k5 (#45558) üzenetére


macii97
senior tag

Esetleg arról lehet tudni, hogy azonos környezetben az n18u vagy az ac56u tud nagyobb hatótávot? Nem hátrány a belső antenna? A kettő közt gondolkozok, ha nem jelentősen gyengébb hatótávban, a többlettudása miatt megérheti.

(#45569) Intruder2k5 válasza macii97 (#45568) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nyilván az RT-N18U a külső (és nem osztott) antennáival, vélhetően nagyobb hatótávra képes, azonos körülmények közt, mint az RT-AC56U.

Szerintem akkor kérdezz rá az RT-AC56U saját témájában, hogy kik / hányan használják panelben, vasbeton környezetben, és mennyire elégedettek vele.

(#45570) macii97 válasza Intruder2k5 (#45569) üzenetére


macii97
senior tag

Aha, tehát ennek is osztottak az antennái. Nem külön 2.4 es 5-os. Koszi!

(#45571) chris0000 válasza Multibit (#45567) üzenetére


chris0000
őstag

jah nem,elsődlegesen utp kábelen szeretném,h minél gyorsabban tudjak letölteni.ahhoz mi kell?
wifivel nem igazán töltök.
bár a upc elmondta,h ha a garantált 60Mbit/s eléri a letöltési sebesség akkor részükről minden ok.
akkor mondom minek bővítem 240re v. még az 500ason is gondolkodtam.
a bővítés után is ugyanúgy 10-12 megával tudok letölteni,fel meg 1-2 megával.

(#45572) Intruder2k5 válasza macii97 (#45570) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-AC56U-nak pont nem osztottak, azt csak úgy értettem, hogy ugye sok külső antennás router osztott antennákat használ, de az RT-N18U lévén nem dual band, így az antennái sem osztottak.

RT-AC56U
2.4G internal PCB antenna 3.8dBi, 5G internal PCB antenna 5.1dBi

(#45573) kali válasza macii97 (#45570) üzenetére


kali
legenda

szia,

az rt-ac56u belső, de nem osztott antennás.
2.4 GHz szórásban nyilván jobb a csak azt tudó és külső antennás rt-n18u, minden más tekintetben az rt-ac56u a nyerő, de nem is minden másban lehet összehasonlítani, hiszen n és ac szabványos 5 GHz szórást csak az rt-ac56u tud.

Intruder2k5; így igaz, digi nettel és húzós paneles környezetben használok rt-ac56u routert, amivel minden tekintetben elégedett vagyok, a wifi is teljesen jó minden frekvencián a lakásban, hiába a rengeteg (20 feletti) elérhető idegen hálózat.
torrent valóban nem játszik nálam.

[ Szerkesztve ]

(#45574) macii97 válasza Intruder2k5 (#45572) üzenetére


macii97
senior tag

Koszi szepen mindkettőtöknek!

Jelenleg egy tp link wr542g van használatban, de már nagyon nyűg. Ahhoz képest mondjuk hogy mekkora a lefedendő terület, nagy nehezen de majdnem teljesen megbirkozik vele. Tehát az elsődleges cél a jelerősséget növelni. Még van kb 1 hónapom a vásárra, vannak ettol jelenleg fontosabb dolgok is most.
Csaladi kertes téglaház némi betonnal, egy szinten, kb 5 másik hálózattal. A net jelenleg 30-as, de nemsokára 60ra fog duplázódni (ez amúgy éves tendencia). Szóval olyan beruházást szeretnék, ami korszerű és sokáig le lesz róla a gond. Pénzben a 20-30 a maximum amit rá szánnék szívesen.

Ami szóba jött:

Asus rt-n18u (de ez csak 2.4 ghz, 5 dbi)

Asus rt-n56u (ha jól tudom ennél is kulon antennak vannak, 3*5.1 dbi 5 ghz, 2*3.8 dbi 2.4 ghz)

Asus rt-ac56u (ennek az ara mar "b@***a a csőröm" azért - megéri?)

Melyiket vennétek a helyemben? Megmondom oszinten a belso antenna riaszt kicsit, bar lehet hogy ez hulyeseg, ezert vacillalok a 18u es n56u kozott. Az ac-t feleslegesnek erzem. :) Gondolom a mostanihoz kepest mindharom sokkal jobb lenne minden szempontbol.

(#45575) Intruder2k5 válasza macii97 (#45574) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebbe a környezetbe én sokkal inkább az RT-N18U-t javasolnám. Az 5 másik WiFi hálózat nem olyan veszélyes, szerintem oda annyira nem kell az 5GHz, viszont minden másban veri az RT-N56U-t az RT-N18U.

(#45576) macii97 válasza Intruder2k5 (#45575) üzenetére


macii97
senior tag

Köszi szépen! :)

(#45577) hugeboy


hugeboy
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy TP Link tl wr740nd típusú routert használok egy kb. 60m2-es, téglafalú régi építésű házban. A router nagyjából a lakás közepén helyezkedik el, de a legtávolabbi pontokon már nem igazán van jel.
Szeretném ha javasolnátok nekem egy kedvező árú routert ami orvosolja a problémát.
Néztem az ajánlott tl-wr842nd v2-t (esetleg 1043nd). Ez látható javulást eredményezne? Ha rádugok egy külső merevlemezt, akkor arra tudok filmeket letölteni? Vagy a külső merevlemezről a tőle pár méterre, ugyanabban a helyiségben található MacBookra "streamelni" filmeket (nem HD felbontásban)? A netem 25 MBites letöltést enged.
Nem nagyon értek a dologhoz, úgyhogy ha valamit kihagytam, vagy valamit rosszul gondolok, akkor bocs.

Köszönöm előre is.

(#45578) Gubek-Einste válasza hugeboy (#45577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmilyen garancia nincsen, hogy az új eszközzel jobb lesz a lefedettség.
Gyári firmware-rel nem tudsz letölteni a router-re kötött HDD-re, ehhez CFW kell.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45579) hugeboy válasza Gubek-Einste (#45578) üzenetére


hugeboy
tag

Köszi a választ!

És a már a külső merevlemezen lévő filmet tudom streamelni? Melyik az árban következő kategória amely nagyobb lefedettséget eredményezne?

(#45580) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Szevasztok! :)

Jelenlegi routeremet
cserélném a nagyobb jelerőség reményében vmi másikra.
Kérdés,hogy a kinézett árkategóriában esetleg melyik lenne jobb választás illetve tényleg dob-e vmit a jel erősségén az eddigi 2 antennás router után egy 3 antennás?

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#45581) Memphis79


Memphis79
aktív tag

Esetleg még ezt is néztem .....
Mindig TP-LINK routerem volt nem ismerem az ASUS-t.

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#45582) Gubek-Einste válasza hugeboy (#45579) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link router-ekben nincsen gyárilag DLNA szerver így a film stream-elés sem működik.
Nincsen olyan eszköz/kategória melyikben garantálni lehetne a nagyobb lefedettséget mint amilyen most van. Ha egy eszközzel nincsen lefedve a kívánt terület akkor be kell üzemelni egy másodlagosat.

#45580 Memphis79
Semmilyen garancia nincsen, hogy az új eszközzel jobb lesz a lefedettség/jelerősség. Ha egy eszközzel nincsen lefedve a kívánt terület akkor be kell üzemelni egy másodlagosat.

Jó lenne tudni, hogy:
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Mennyi és milyen kliens/adapter használná?

20k-s határral a következő eszközök az ajánlottak:
Ha nem kell 5 GHz-s wifi: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Ha kell az 5 GHz-s wifi: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

tényleg dob-e vmit a jel erősségén az eddigi 2 antennás router után egy 3 antennás?
Nem változtat a jelerősségen, a több antenna a MIMO miatt van ami, megfelelő kliens eszköz, használata esetén nagyobb sebességet tesz lehetővé de elég kevés olyan eszköz van amelyik ki tudja használni a jobb wifi képességet.

Ha nincsen olyan eszközöd amelyiknek jobb az 5 GHz-s wifi képessége mint 2x2:2 akkor elég lesz a TP-Link 3600 is, felesleges a 4300.
Ha nem lesz kihasználva az 5 GHz-s wifi akkor jobb megoldás a csak 2,4 GHz képes router használata mivel azoknak jobb a wifi teljesítményük mint az osztott antennás dual band-eknek (az Asus N56U nem osztott de belső antennás típus). A csak 2,4 GHz képes routerek között jelenleg a best buy az Asus N18U.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45583) Tegla80 válasza Gubek-Einste (#45582) üzenetére


Tegla80
addikt

"TP-Link router-ekben nincsen gyárilag DLNA szerver így a film stream-elés sem működik."
Csak kerdezem(mert erteni nem ertek hozza),h akkor En a tp3600-ra (gyari fw) dugott hdd-rol miert tudok minden mokolas nelkul halozatrol filmet lejatszani Sony W8b tv-vel? Siman latja a tv sajat medialejatszoja a routeren logo hdd-t es a tartalmat is kezeli...

[ Szerkesztve ]

Sony® & PlayStation®

(#45584) Memphis79 válasza Gubek-Einste (#45582) üzenetére


Memphis79
aktív tag

A net 100/50-es digis,A távolság relatíve nem nagy keresztbe vagy 12 méter de van a lakás két szélső szobája között 2db f@sza betonfal-gondolom nem kevés acéllal.
Ami használja a wifi-t az egy smart tv,laptop,pár telefon,tablet,meg max egy konzol-szóval nem sok sztem.
A tv már alig csíp el vmit a jelből és ez meg is látszik mire betölt vmit.Sztem 2.4es wifit szerzek majd be jó áron..

Origin:Memphis79HUN

(#45585) Memphis79 válasza Gubek-Einste (#45582) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Nem tudom,hogy az asus milyen de az olvastam róla,hogy elég jó a jele.Gyakorlatban jobb-e mint a tp-link az sajna csak a helyszínen derülne ki.Vagy ha vkinek van ilyen asus N18U az írhatna esetleg,hogy erősebb-e esetleg a jelerőssége.

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#45586) Gubek-Einste válasza Memphis79 (#45585) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak helyszíni teszt során lehet kideríteni, hogy mire is képes mert minden környezet más és más.
Nekem van Asus N18U de nincsen/nem volt TP-Link router-em.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45587) Memphis79 válasza Gubek-Einste (#45586) üzenetére


Memphis79
aktív tag

Lehet kirándulok 1-et az asus felé,rossz nem lehet abból amit olvastam róla.Meg van rá 3év gari is...

[ Szerkesztve ]

Origin:Memphis79HUN

(#45588) Sholom


Sholom
tag

Sziasztok!

Szüleimhez keresnék routert. Most egy Asus RT-N10 van náluk de a ház adottságai miatt a ház egyik végéböl a másikba már nem megy el a wifi, söt már 2 szobával arrébb is gyenge a jel. A készülék nem hibás, nálunk tökéletesen müködik. A tégla, vasfödém, stb. árnyékolhatja valószínüleg. Valami erös, sok antennás router kéne, de nem horror áron. Maximum 15.000-et szánnának rá. Csak az számít hogy erös legyen mert amúgy 5mbites dsl a net náluk (gyorsabb nem lesz). Így nincs szükség semmi extrára.

(#45589) Intruder2k5 válasza Tegla80 (#45583) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Van benne média szerver, de nem dlna, hanem ushare, amit sok tv készülék nem is támogat. Mellesleg ha a tv alkalmas rá, akkor még samba-n is le lehet játszani filmeket.

[ Szerkesztve ]

(#45590) Rage47


Rage47
veterán

Valami 5Ghz-es router kéne.
Hezitálok a TP-Link TL-WDR3600 és az Archer C5 között. Nem tudom, hogy utóbbi megéri-e a gyorsabb CPU miatt. 2 tablet, 2 okosteló, 2 laptop, 1 xbox one lenne rácsatlakozva...
Most TP-Link TL-WR1043ND v2 van. Az a bajom, hogy rengeteg wifi van a lakás körül, és szakadozik bármilyen stream - akkor is, ha lokálisan tolom, akkor is, ha netről. Gondoltam az 5ghz megoldhatná...
Lenne 1 fal is a router és a szobám között, az talán annyira nem gyengít.
Tanácsotok van?

[ Szerkesztve ]

(#45591) kali válasza Rage47 (#45590) üzenetére


kali
legenda

amennyiben kell az ac wifi és/vagy az erősebb proci, úgy c5, ha viszont elég az n szabványos dual band és a kapcsolódó hardver, akkor tl-wdr3600.
felhasználási mód függvénye, hogy mennyire számít az 560 kontra 720 MHz - már ha abban a verzióban gondolkodsz, mert van másmilyen c5 is - eltérés a procik esetén.

(#45592) Rage47 válasza kali (#45591) üzenetére


Rage47
veterán

ja, kicsit utánaolvastam
C5 lesz, inkább biztosabbra megyek...

(#45593) urbi107


urbi107
tag

Milyen IGMP proxys router ajánlatok?
Köszi

(#45594) kali válasza urbi107 (#45593) üzenetére


kali
legenda

nem ártana még néhány elvárást/paramétert megadni, mert így elég sok típus adott, az meg gondolom nem teljesen mindegy, hogy 15 vagy 100 e ft az ára?!?!

(#45595) urbi107 válasza kali (#45594) üzenetére


urbi107
tag

Az IGMP proxy a t-home HGW miatt kell,utána akarom vagy wifin vagy kábelen kötni az új routert.
Wifin jobb lenne,mert ahova akarom rakni a routert ott csak egy kábel van az iptv-nek.
Max 15ezret szánok rá.

(#45596) Tegla80 válasza Intruder2k5 (#45589) üzenetére


Tegla80
addikt

Koszi. :R

Sony® & PlayStation®

(#45597) Gubek-Einste válasza Sholom (#45588) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Semmilyen garancia nincsen, hogy az új eszközzel jobb lesz a lefedettség/jelerősség. Ha egy eszközzel nincsen lefedve a kívánt terület akkor be kell üzemelni egy másodlagosat.
Mivel nem nagy a sebesség így egy Asus N12 D1 megfelelő lehet, az új eszköz lehetne az elsődleges/net-re csatlakozó, a mostani pedig a másodlagos.
15k-ból még kijön a TP-Lin 841ND/1043NDv2/v3/3600 is. 20k-s határral pedig az Asus N18U/N56U is szóba jöhet.

#45595 urbi107
Amit jó lenne tudni:
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi és milyen eszköz/adapter használná?
20k-s határral:
100-as portokkal: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
Gigabites portokkal de 5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043Nv2/v3
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45598) urbi107 válasza Gubek-Einste (#45597) üzenetére


urbi107
tag

2 Beton fal van utána fedett terasz és a másik háznál egy beton fal.
Thome 10mb internet.
A telefon és ipad is veszi egyes szinten a jelet,csak gyakran lekapcsolódik.
Amelyik helységbe szeretném elhelyezni,felőrsíteni,ott a laptop wifije rendesen veszi a jelet.
Az Asus RT-N12-D1 rendeltem meg remélem nem fogok benne csalódni.

(#45599) Gubek-Einste válasza urbi107 (#45598) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem kis távolság, 3 betonfal elég sok.
Olyan helyre kell tenni a másodlagos eszközt, ha repeater üzem módba lesz használva ahol az eredeti jel még jól vehető mert gyenge jelet csak gyengén tud megismételni az eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45600) urbi107 válasza Gubek-Einste (#45599) üzenetére


urbi107
tag

Elírtam tégla fal.
A repatert fedett szabadtérre lehet rakni?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.