Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44101) kali válasza FeRRaR1 (#44099) üzenetére


kali
legenda

sok eszköz esetén elvették már a régiós trükközés lehetőségét, hiszen szabály/szabvány rögzíti, hogy hol milyen értékkel lehet dolgozni, persze moddolt firmware útján nem lehetetlen megoldani, de attól még igaz, amit előttem is írt Multibit, hogy a router hiába kiabál erősebben, ha jobban is hallja az ellenoldal, visszakiabálni nem fog tudni megfelelően, mert ott semmi sem változott a routerhez képes - sarkítás persze, de a lényeg biztos érthető.
mint írtam korábban, 2.4 GHz soho kategóriában az rt-n18u az egyik legerősebb hardverű típus, 800 MHz (egymagos) proci, 256 MB ram és 128 MB flash - ettől erősebb már csak ac kategóriában van.
vannak rá jó moddolt firmware verziók, olyan is, amivel a wifi "tuningolható".
a wifi beállítást környezete és ellenoldali eszközei válogatják majd, látatlanban nem nagyon lehet előre megmondani, hogy ott és akkor melyik csatorna...stb. lesz megfelelő.

(#44102) FeRRaR1 válasza Multibit (#44100) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Nem tudom, egy TP-Link routernél olvastam, az Amazonon, kb minden második értékelő leírta hogy állítsuk át, ha kell a jobb hatótáv.

ASUS RT-N66U jobb hatótávban? vagy csak az extra szolgáltatások és dual band nyomták meg az árat?
Azért kérdezem, mert az ára az N18 U-nak kicsit magasabb itt mint otthon.Az N18 65, az N66 95 font, szükségem nincsen rá, de ha jobb a hatótáv, és időt állóbb akkor elgondolkoznék rajta.

(#44103) Gubek-Einste válasza FullGas (#44093) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen megéri a felárat az Asus N18U, hardveresen sokkal erősebb, gyári firmware alatt is többet tud.

#44102 FeRRaR1
Hardverben gyengébb az N66U de az már dual band.
Hatótáv tekintetében semmit sem lehet előre mondani, csak a helyszíni teszt során derül ki, hogy mennyi is lesz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44104) kali válasza FeRRaR1 (#44102) üzenetére


kali
legenda

az rt-n66u gyengébb hardveresen, mint az rt-n18u.
a hatótávot nem lehet teljesen összehasonlítani, de ha csak a 2.4 GHz szempont, akkor jellemzően a csak 2.4 GHz képes szokott valamivel jobb lenni, mivel az arra van kihegyezve - ellentétben a dual band típusokkal, ahol vagy osztott a külső antenna, vagy pedig a 2.4 GHz belső és az 5 GHz külső -, cserébe az nem tudja az 5 GHz sávot.

(#44105) FeRRaR1 válasza kali (#44104) üzenetére


FeRRaR1
őstag

Ezek után egyértelműen rt-n18u, köszönöm a fejtágítást és a sok hasznos infót, a PH soha nem okoz csalódást, legyen proci, teló, objektív, vagy router, mindig megkap az ember minden választ. Szép estét :R

(#44106) LógaGéza válasza Intruder2k5 (#44095) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszönöm a tippet, nem is tudtam, hogy ebből is van újabb verzió.
Most teszteltem le a N12D1-et, miért csak 65Mbps-ig ajánlott? Méres alatt hozta a 100at :F

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44107) adika4444 válasza LógaGéza (#44106) üzenetére


adika4444
addikt

Mert 65 felett nagyon a határon pörög a CPU. Egyébként ez melyik netszolgáltató?

üdv, adika4444

(#44108) Intruder2k5 válasza LógaGéza (#44106) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Feltehetően DHCP kapcsolattal használtad, és jellemzően a PPPoE az, ami erőforrás igényesebb. Visszajelzések alapján DIGI PPPoE nettel 70-75Mbps körül tud maximálisan, mert csak 300MHz-es SoC van benne, ami erre elég.

[ Szerkesztve ]

(#44109) LógaGéza válasza adika4444 (#44107) üzenetére


LógaGéza
addikt

Helyi optikai háló, a város tulajdonában van (ha jól rémlik Oroscom az alapja).

Intruder2k5
Static IP-s a bejövő netünk.
Most ráeresztettem a teljes hálónkat, ugyanis az RB2011 rosszalkodik kicsit, annak rendje és módja szerint 30sec múlva kifeküdt :) Most csak az intézmény egyik fele kap netet, így bírja - de akkor csere lesz rövid időn belül. Mondjuk így is jobban bírja mint a régi TP-Linkes dolgok...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44110) FullGas válasza Gubek-Einste (#44103) üzenetére


FullGas
aktív tag

Értem akkor az Asus N18U lesz, köszi a segítséget :R
Illetve lehet nem pont ide tartozik, de lenne még egy olyan kérdésem hogy ugyebár asztali gépem van, amit eddig egy USB-s TP-LINK TL-WN722N használtam.
Ez gyanítom kevés lesz ahhoz hogy kihasználjam a Digi 200/100-as internetét. Tudnátok ajánlani hozzá illőt, lehet USB vagy PCI-E is. Vagy mindenképpen érdemes kábellel összekötni a gépet és routert. Utóbbi valószínűleg macerásabb lenne.

(#44111) Intruder2k5 válasza LógaGéza (#44109) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Static vagy DHCP tök mindegy, a NAT teljesítményre ez már nincs hatással. A PPPoE lóg ki a sorból, oda kell több erőforrás...

(#44112) w.miki


w.miki
veterán

Wifi stick-ből melyik ajánlott?
hirtelen nem tudtam hol kérdezzem meg, ezért itt. Vagy ezeknél mindegy?

[ Szerkesztve ]

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44113) adika4444 válasza w.miki (#44112) üzenetére


adika4444
addikt

Be kell lőni milyen sebességhez kell, de gyártóban a TP-LINK meg Asus ami itt ajánlott.

üdv, adika4444

(#44114) F1rstK1nq


F1rstK1nq
aktív tag

Sziasztok

A routeremet torrentezésre is szeretném használni (PC nélkül, 128GBos USB pendrive + router kombóval). Telekomos vagyok, Netmánia M, 20Mbit le, 1 Mbit fel, szóval ahogy itt a fórumon olvasgattam ez a sebesség simán lehetséges egy közepes minőségű routerrel is.
Jelenleg ilyen routerem van a DSL hez: [link]

Ezzel megoldható valahogy a dolog, ha nem mit javasoltok? Előre is köszi a segítséget. (ha nagyon drága lenne vagy lehetetlen, akkor marad a raspberry pi megoldás)

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#44115) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#44114) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

1. Ha torrentezni szeretnél a routerrel, akkor mindenképpen saját routert kell venned, a szolgáltató által adott HGW-n hiába van USB port, azzal sosem fogsz torrentezni.

2. A pendrive nagyon nem szereti a párhuzamos írási (és olvasási) műveleteket, tehát torrentezéshez HDD ajánlott. Routeren leginkább 2,5"-os notebook lemezeket szokás használni, de természetesen működik 3,5"-os HDD-vel is.

Egyébként a többi résszel nincsen gond, természetesen a 20/1-es netet 100%-ban ki lehet használni még routerrel torrentezve is.

(#44116) merkucyo


merkucyo
aktív tag

Sziasztok !

Jövő héten routert kell vegyek, és érdekelne, hogy mit ajánlotok ?

Asus RT-AC56U , és az Tp-Link Archer C7 között gondolkodom.

Masszív otthoni felhasználásra kellene, és mivel van több AC-s laptop is ezért ez a funkció mindenképpen előnyös lenne.

Előre is köszönöm a segítséget :R

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#44117) Gubek-Einste válasza FullGas (#44110) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A kábelezés mindig jobb és stabilabb megoldás.
A teljes sebesség wifi-n való átviteléhez AC eszközök kellenének de mivel az Asus N18U csak 2,4 GHz-s N-es így amire számítani lehet egy N300-as adapterrel az kb 80-100 Mbps a körülmények függvényében.
Ajánlott N300-as adapterek: TP-Link 822N/8200ND, Asus USB-N14.

#44116 merkucyo
Az Asus hardveresen erősebb de 5 GHz-n is belső antennás és így csak 2x2:2 MIMO képességű.
Személy szerint én inkább az Asus felé húzok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44118) merkucyo válasza Gubek-Einste (#44117) üzenetére


merkucyo
aktív tag

Köszönöm a segítséget :R

Esetleg ha egy Asus RT-AC66U-ot választanék érezhetően előrébb lennék az előző két routerhez képest ?

Vágjátok ki az erdő leghatalmasabb fáját ezzel a kis heringgel !!

(#44119) Multibit válasza merkucyo (#44118) üzenetére


Multibit
veterán

Kérdés, mi a fontosabb számodra? Az erős vas, vagy a wifi? Az AC56U erősebb, az AC66U wifi-ben jobb.

(#44120) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#44115) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Köszönöm a gyors válaszod.

Elolvastam az összefoglalóban a torrentes részt amit te írtál és láttam egyik fórumtársnak is írtad, hogy te használsz ilyen rendszert már évek óta.

Kérdésem lenne, hogy minden felelősség nélkül, úgy, hogy tudomásul vettem az esetlegesen felmerülő problémákat, tudnál nekem ajánlani egy megbízható routert, amit érdemes lenne vennem, hogy képes legyek én is beüzemelni az otthoni torrent seeder/leecher rendszerem? :p

Akkor ha jól értem a HGW helyett kéne vennem a megfelelő SOHO routert és arra feltenni egy modolt firmwaret (linux szal semmi problémám, munkába is ubuntuzom). Tudsz erről írni vmi útmutatást vagy linkelni valami jó kis forrást ami hasznomra lehet?

(mellékesként, akkor az ASUS routerekben amikben van alapból torrent kliens még most 2015ben is használhatatlanok, abból nem tudsz vmi jót mondani, mert nyilván egyszerűbb lenne modolás nélkül)

Előre is köszi a válaszokat :R

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#44121) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#44120) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem Neked kifogástalan lenne az ASUS RT-N18U.

Ezzel mind gyári, mind pedig moddolt firmware-el tudsz torrentezni, illetve képes samba és ftp szerverként is működni, valamint moddolt fw-vel akár webszerver is lehet rajta.

USB írás / olvasási sebessége valahol 20-25MB/sec körül van.

Nem a HGW helyett, hanem a HGW mellé / mögé / után kell majd bekötnöd. A HGW sajnos szükséges rossz, abban van a modem, amire mindenképpen szükség van.

Fw cseréhez útmutatást itt találsz, de el kell keserítselek, sok Linux ismeret nem fog kelleni hozzá.
http://asusrouterforum.besaba.com/index.php?topic=21.msg21#msg21
1, 2, 3/2, 4-es pontok sorban.

Fw választék, a teljesség igénye nélkül.
HGG (Custom / Fork RMerlin Firmware)
Tomato by Shibby
DD-WRT

Miért használhatatlan az ASUS gyári torrent kliense? Az egy transmission kliens, amire az ASUS csinált egy saját GUI-t, és ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#44122) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#44121) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Nagyon jó. Mindenképp akkor ezt fogom venni, az aqua ban most elég jó áron van. [link]

Az a gyári GUI a transmission hoz nekem így elsőre simán bejön, szóval nem modolom a fw-t első körben, majd késöbb meglátom kell e. :D
Gyárilag akkor tudok vele ftp zni és akár samba zni is? Wow ez elég jól hangzik.

Amit tennem kell akkor: sima jó minőségű CAT7 es kábellel rákötöm a HGWre az asus routert. (szerintem én HGWn tiltom is a wifi kapcsolódást, mostantól csak az asus routerről engedem ki a wifit)
Minden okés, ezután rákötöm/rákötném a HDD t. Na ez a része még nem tiszta. :Y
Ezt írtad: "2,5"-os notebook lemezeket szokás használni, de természetesen működik 3,5"-os HDD-vel is."
Benéztem a Milyen merevlemezt vegyek? fórumba, összefoglalót átfutottam, de így sem okés.
Te milyen merevlemezt ajánlanál nekem? 500GB vagy 1TB esetleg 2TB, ezekbe gondolkodnék.

Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#44123) Multibit válasza F1rstK1nq (#44122) üzenetére


Multibit
veterán

Felesleges a CAT7 (az árnyékolását hova kötöd?). CAT5e bőven jó lesz oda.

(#44124) Gubek-Einste válasza F1rstK1nq (#44122) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Te milyen merevlemezt ajánlanál nekem? 500GB vagy 1TB esetleg 2TB, ezekbe gondolkodnék.
Azt neked kell tudod, hogy mekkora tár területet szeretnél megosztani, mekkorára van szükséged. A legjobb olyan megoldás lenne amelyben a megosztott meghajtónak van saját tápellátása.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44125) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#44122) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Gyárilag akkor tudok vele ftp zni és akár samba zni is? Wow ez elég jól hangzik."
Igen tudsz!
http://event.asus.com/2012/nw/dummy_ui/en/Advanced_AiDisk_samba.html

"Amit tennem kell akkor: sima jó minőségű CAT7 es kábellel rákötöm a HGWre az asus routert. (szerintem én HGWn tiltom is a wifi kapcsolódást, mostantól csak az asus routerről engedem ki a wifit)"
Amennyiben a Telekom HGW-t tudod bridge (PPPoE PassThrough) módban használni akkor használd így, és a PPPoE logint már intézze a router, ha pedig ez nem megoldható, akkor az ASUS WAN címét tedd DMZ-be a HGW-ben. De ez már nem annyira idevaló téma, erről majd inkább a router topikjában bővebben.

"Te milyen merevlemezt ajánlanál nekem? 500GB vagy 1TB esetleg 2TB, ezekbe gondolkodnék."
Ezen merevlemezek mindegyike jó, ez csak a Te igényeiden múlik, nekem 500GB-os WD Scorpio Blue van rajta, egy nevesnek nem mondható rackban.
http://itcafe.hu/tema/asus_rt-n16/hsz_1720-1720.html

[ Szerkesztve ]

(#44126) w.miki


w.miki
veterán

esetleg tudnátok még olyan céleszközt (nem feltétlenül router) ajánlani arra a célra, hogy egy wifi jelet felerősítsen, és továbbszórjon, oda-vissza?
30m.re kell elvinnie, és nem biztos, hogy elég lesz az asus n12 d1

Olcsó kütyük: http://tiny.cc/fbkutyu

(#44127) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Jovo heten kotik nekem az invitel, 60mbit-es vdsl internetjet. Ehhez szeretnek egy megbizhato routert, legyen azert rajt wifi is, ritkan de azert szoktam hasznalni es par utp dugasz a helyi halozathoz. Koszonom szepen a segitseget. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44128) Gubek-Einste válasza w.miki (#44126) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vegyél még egy Asus N12 D1-t.

#44127 Lauda
Ha nem kell 5 GHz-s wifi és/vagy gigabites portok akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
Gigabites porttal de 5 GHz-s wifi nélkül Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel Asus N56U/AC55U/AC56U/AC68U/AC87U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44129) Lauda válasza Gubek-Einste (#44128) üzenetére


Lauda
félisten

Hello!

Na itt kezdodnek a gondok. :D Mire kellhet nekem az 5ghz-es wifi? A tobbi hany ghz-es? Arra szoktam hasznalni a wifit, hogy a notin netezzek es a telot frissitgessem. Gigabites portot szinten nem tudom micsoda. A jelenlegi routerem-el osztom meg a netet a gepek kozott utp kabellal es szoktam is koztuk masolgatni rajta, de az eleg lassu, csak 10 megaval jon at rajt az anyag, lehet erre lenne jo a gigabites port? :F ;)

(#44130) Gubek-Einste válasza Lauda (#44129) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a jelenleginek csak 100-as portjai vannak így emiatt van csak a 10 MB/s-s másolási sebesség, gigabit ennek pont a tízszerese így optimális esetben akár 100 MB/s is lehet a másolási sebesség ha minden eszköznek gigabites portjai vannak.
5 GHz-s router akkor kell ha van megfelelő kliens eszköz (notebook, mobil, tablet, stb) hozzá, távolságra/zavaró tényezőre érzékenyebb mint a 2,4 GHz de cserében gyorsabb tud lenni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44131) Lauda válasza Gubek-Einste (#44130) üzenetére


Lauda
félisten

Ertem mar, koszonom a reszletes utmutatasod! :) Arra gondoltam akkor mar ha veszek, legyen rajt ami kell, 5 ghz wifi es a gyorsabbik port is. Szeretnek a tp linknel maradni, nekem bevaltak az eddigi termekei, kineztem kozben ezt a routert azokbol a tipusokbol, amiket ajanlottal: TP-LINK TL-WDR3600

Szerinted ez megfelelne nekem? ;)

(#44132) Gubek-Einste válasza Lauda (#44131) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen, jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44133) xigris válasza Lauda (#44131) üzenetére


xigris
őstag

Nekem mikor 3600 volt a gyári dlna nem akart menni samsung tv-n,azt nem tudom esetleg az újabb szoftban javították e(azt hiszem a topikjában volt erről szó) viszont openwrt mellett tökéletes

(#44134) Lauda válasza Gubek-Einste (#44132) üzenetére


Lauda
félisten

Koszonom, ezt gyorsan megbeszeltuk. ;) :R

(#44133) xigris Nem tudom sajnos mi az a dlna, nekem csak erre lesz hasznalva, amit irtam korabban. Neha egy kis wifi es helyi halozat kabelen, az mondjuk folyamatosan. Ha engem igy kiszolgal gondok nelkul, akkor ezt fogom megrendelni. ;)

(#44135) xigris válasza Lauda (#44134) üzenetére


xigris
őstag

Ezekre tökéletes sőt még többre is nem fogod megbánni :)

(#44136) Lauda válasza xigris (#44135) üzenetére


Lauda
félisten

Koszi, orulok neki, akkor el is dolt melyik lesz az uj routerem. :B

(#44137) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#44125) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Jó cucc, nagyon. :C
Akkor a leírtaknak megfelelően fogom beállítani, még a másik fórumon kérdeztem HDD-t ha ott nem adnak választ, akkor a te HDD+rack packod fogom venni én is, ha már neked is bevállt. Te is 24/7 használod a HDD-t?

Egyébként azt nem tapasztalta ki valaki, hogy mekkora többletköltséget jelent havonta ez a router es a hdd+rack 24/7 futtatása a villanyszámlában? :B Elhanyagolható vagy azért érződik kicsit? (nyilván az az egyik indok, hogy erre váltok, hogy ne menjen éjjel nappal a PC-m)

Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#44138) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#44137) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Így van, csak akkor szoktam leállítani, ha nagy viharok vannak, meg esetleg fw cserénél, egyébként 7/24 megy. Az elmúlt 24 óra forgalma, aminek a 80-90%-át tuti a router bonyolította le, tehát nem a kliens eszközök.

Átlagosan 15W körüli fogyasztással számolhatsz, de tekintve, hogy ezáltal kevesebbet fog menni egy ~200W-os PC, még spórolhatsz is általa.

(#44139) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#44138) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Az úgy tényleg nagyon alacsony, jó ezt látni.

Még eszembe jutott egy kérdés, hátha van tapasztalatod ebben is. Belövöm a routert DLNA media serverként, így nem kell lehúznom a HDD-t a routerről ha az LG Smart TV (730V) ről szeretnék filmet nézni. Ez okés, de mire lehet képes 1080p-s filmmel szerinted? Sokan panaszkodtak Raspberry PI-nél, hogy náluk akadt az 1080p DLNA-n keresztül(persze simán lehet, hogy rossz beállítást használtak).

Te hogyan használnád/használod a routert+HDD-t, hogy képes legyél az okos tv-den 1080p-s filmet nézni?

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#44140) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#44139) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs okos TV-m, illetve most éppen indulóban is vagyok, de kábelen ha utánaszámolsz a 25MB/sec sebességgel, akkor kiderül, hogy nagyon nem lehet vele gond. Persze WiFi esetén más a helyzet, ott sok minden közrejátszik.

(#44141) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#44140) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Rendben. Nagyon hálás vagyok a segítségedért, amint beüzemeltem a cuccokat még írok, hogy sikerült a dolog. :K

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#44142) bolic válasza Gubek-Einste (#44130) üzenetére


bolic
őstag

Csak megsúgom, hogyha W7-es gépekről lenne szó, névlegesen max. 75MB/s-et tudnak, sajnos le vannak korlátozva. :F

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#44143) Multibit válasza bolic (#44142) üzenetére


Multibit
veterán

A W7 Windows 7-et jelent? Mert akkor nem tudom hova tenni ezt a 75 MB/s korlátozást! Mi korlátoz? És főleg nálam miért nem korlátoz? ;)

(#44144) F1rstK1nq válasza Intruder2k5 (#44138) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Úgy tűnik megvan a választottam HDD+rack kombóm a routerhez. Íme: RaidSonic ICY BOX IB-268StU3-B + 1TB WD 2.5" Red

Láttam neked Spire HandyBook 2,5 racked van és azt tudnád külső tápegységről használni. A kérdésem az, hogy te hogyan biztosítod az áramellátást, külső táp vagy usb3-on routeren keresztül?

Ugye a racken, amit én kinéztem magamnak csak usb3-as áramellátás biztosított, ez probléma? Ha igen a te rackedet választom, ha nem maradna a RaidSonic. :B

Köszi

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#44145) Intruder2k5 válasza F1rstK1nq (#44144) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nekem RT-N66U routerem van, amin nincs USB 3.0 port. Y USB kábelt használok, így mindkét USB portra rá van kötve a HDD, és így stabil is, sosem szakad le. Megjegyzem még RT-N16-os korszakban volt egy fél év, amíg rá volt kötve nyomtató is, akkor egy USB porton volt a HDD, de akkor sem volt gondja. Viszont sajnos erre semmi garancia nincs, hogy minden lemez elmegy külső táp nélkül stabilan. Végső esetben közbe lehet iktatni USB aktív HUB-ot, ha nincs külön tápcsati a rack-en, és kevés az áram a lemeznek.

(#44146) Gubek-Einste válasza bolic (#44142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én elméleti lehetőséget említettem, a kliens eszközök esetleges korlátjáról nem volt szó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44147) #29810560 válasza F1rstK1nq (#44139) üzenetére


#29810560
törölt tag

Nekem egy új ASUS RT-AC87U routerem van.

A bele dugott pendrájvról már néztem 1080p filmet - 3D-ben is - LG SmartTV-n DLNA-n 100 Mbit/sec-es drótos kapcsolattal. (A TV-nek sajna csak 100-as Ethernet portja van, hiába van a routernek Gigabites.)

Meg se röccent, olyan simán ment a másfél órás film elejétől a végéig. (WiFi-n néha-néha akad(t), no de az ugyebár WiFi és a levegő "zajos közeg". Nem is vártam hogy ott úgy menjen, mint a dróton.)

(#44148) F1rstK1nq válasza #29810560 (#44147) üzenetére


F1rstK1nq
aktív tag

Na királyság, akkor én is a drótos megoldást fogom választani.

Köszi szépen! ;)

Adrenaline is natures way of telling you 'don't fuck up.'

(#44149) #29810560 válasza F1rstK1nq (#44148) üzenetére


#29810560
törölt tag

Helyes! :K

A drót sokkal megbízhatóbb. :)

A WiFi hasznos átviteli sebessége nagyon tud ingadozni. Még, ha névlegesen nagyobb is a sávszélessége pl. a 2.4 GHz-es N-es WiFi-nek mint a 100-as Ethernet drót, a valós adat-átvitel nagyon hullámzik. Bejön egy zavarás/interferencia és máris leesik a sávszél, később persze megint felugrik, de ha az eszköz pl. a lejátszó TV nem "spájzolt" be annyi streamet, mint amennyi elég lenne a visszaesés áthidalására, akkor megakad a lejátszás és az elég zavaró tud lenni. 5 GHz-es AC WiFi-nél már jobb a helyzet, kevesebb a zavarás, nagyobb a sávszél, de sajna az 5 GHz-es jel meg minden "szir-sz@rban" elnyelődik, így összességében ott sem jobb a helyzet. Amennyiben nincs akadály az 5 GHz útjában - vagyis levegőben terjed - akkor OK, de ha már útját állja egy tégla vagy pláne beton fal akkor "vége" a jelnek, mert minél magasabb a freki annál nagyobbat csillapít az azonos közeg a jelen. A végén meg a gyönyörű marketing számok ellenére kikötünk a régi 2.4 GHz-es N-esnél.

A dróttal nincs macera, csak míg ki nem építi az ember. ;)

(#44150) adika4444 válasza bolic (#44142) üzenetére


adika4444
addikt

Akkor nálam biztosan gond van, mert 108-115 között ugrálva másolja az adataimat, noha ezek csak ISO-k, valószínűsítem hogy neked azért tűnik lassúnak mert 1-2 gb-os darabkákat másolgatsz.
(#44149) Mr. Janó: Teljesen egyetértek, én is a kábelt preferálom. Egyedül a netbookom meg iPhone megy wi-fi-n a kütyüim közül, a nagyobb és erősebb laptop az kábelen megy, de így is a két gép között 22-24 Megabytes körüli értékekkel másolok, stabilan.
Ja TL-WDR 3600, és Intel(R) Dualband Wireless N7260 kombó.
szerk: Tesókámnak a gépe viszont mindig wi-fi, 5 Ghz kapcsolat egy falon keresztül, de hibátlanul megy neki, bár csak hálózatban mértem de a stabil 160 Mbps lazán megvan.

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.