Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45151) G-Bali


G-Bali
senior tag

TP-Link Archer C7-nél van pozitív & negatív hogy V1 vagy V2 verzió?

(#45152) Gubek-Einste válasza G-Bali (#45151) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A v1 egy kicsit gyengébb de olyat már nem lehet kapni de egyébként nincs sok különbség a kettő között.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45153) djpundro2 válasza macii97 (#45148) üzenetére


djpundro2
tag

A wlan lefedettseg nem tetszett ,semmivel sem volt jobb egy 12 Lakasos tegla lakasban.Ha a gyari reuterem ugyanazt tudja miert adjak ki 100€ eurot valamiert ami nem jobb ?
Most a Linksys EA6300 azert vettem (lenyegeben meg probara ,holnap kapom ) mivel annyiba kerül mind az Asus RT-N18U de van meg 5Ghz Wlanja is .
Ja igen 4 Külön antennaja van belsö ,tehat a 2,4 re x2 es külön 2x a 5Ghz re .Ami fonstos lehet nem osztozodik mind masok mondtak az Asus RT-AC56U nal.
Dehat ez majd holnap elvalik hogy jobb e vagy sem .?!

[ Szerkesztve ]

(#45154) crissprivat válasza djpundro2 (#45153) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem lesz jó neked ez a router sem :N

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#45155) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Sziasztok! 500/200 Mbps Diginetem lesz, panelban. A központi helyen, a nappaliban lesz a router a laptop mellett, kábellal lesz rákötve. Ezen kívül 2 mobiletelefon és egy táblagép csatakozna hozzá wifin keresztül. Első körben ezt a TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 Router-t néztem ki magamnak, de ha tudtok olcsóbb megoldást ami lekezeli a sávszélességet, akkor szívesen meghallgatom a tanácsokat! :R

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45156) Multibit válasza djpundro2 (#45153) üzenetére


Multibit
veterán

Ja igen 4 Külön antennaja van belsö ,tehat a 2,4 re x2 es külön 2x a 5Ghz re .Ami fonstos lehet nem osztozodik mind masok mondtak az Asus RT-AC56U nal.
:))
Az Asus RT-AC56U-nak is 4 belső antennája van. 2 darab 2.4 GHz-re, 2 darab 5 GHz-re :K

(#45155) Ferenczi Áko:
Olcsóbb lehet, hogy van, de ajánlott olcsóbb nincs jelenleg.

[ Szerkesztve ]

(#45157) pusszycat válasza Ferenczi Áko (#45155) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Nincs

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45158) Ferenczi Áko válasza pusszycat (#45157) üzenetére


Ferenczi Áko
addikt

Köszönöm. Az említett célnak egyébként megfelel?

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45159) crissprivat válasza Ferenczi Áko (#45158) üzenetére


crissprivat
senior tag

Jók az ajánlások erre a routerre. A sávszélt meg lekezeli.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#45160) Gubek-Einste válasza Ferenczi Áko (#45158) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ajánlott így jó lesz az 500-as nethez, esetlege a panel környezetben gond lehet a sok idegen hálózat.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45161) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

:R

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45162) Intelligencs

Vajon az Asus AC66U-nál van-e jelentősége annak, hogy ez a router már akkor ki lett adva, amikor az AC szabvány még kvázi nem volt véglegesítve? Lehetséges, hogy e miatt a később kiadott AC szabványú routerek úgymond "kompatibilisebbek" a szabvánnyal? :F Csak mert ezzel a routerrel szemezek, leváltani a régi Netgear 3700-esemet.

The Amiga, Born a Champion

(#45163) Gubek-Einste válasza Intelligencs (#45162) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincs olyan, hogy "kompatibilisebbek", valami vagy megfelel egy szabványnak vagy nem, nincsen köztes állapot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45164) Aslan


Aslan
aktív tag

Tisztelt Fórum lakók!

A következő a gondom:

Nálunk a Telekom fejlesztette (megjegyzem nagyon ideje volt) a rézdrótos hálózatot, áttértek VDSL-re. Július eleje óta Netmánia L csomaggal netezünk (30/5 Mb/sec). Annak ellenére, hogy a telefonos megrendelésnél csak modemet kértem a szerelők ezzel a routerrel egybeépített "csodával" állítottak be, szóval most ez a mineknevezzelek cucc van beüzemelve (SPEEDPORT W724V). Először kiiktattam a routeremet - ami egy TP-LINK TP-WR1043ND - hogy ha már ezt hozták a szakik, akkor lássuk, mit tud ez a csoda masina produkálni. Hát egy nagy rakás fos. A wifi hálózatról néhány óra elteltével egyszerűen eltűnik a net. A wifi hálózat megvan, és stabil is... a net tűnik el róla. Kábelen viszont működik. LOL. Nem beszélve arról, hogy wifin a net sebessége borzasztóan ingadozó. És van mihez viszonyítani, mert a Telekom VDSL megoldása előtt egy helyi szolgáltatónál voltunk, akiktől mikrohullámú netre fizettünk elő. Az említett TP-LINK router volt akkor is használva és tökéletes volt. Mióta a Telekom VDSL-e van, azóta sz*r a wifi, de elmondhatatlanul. A kábelről viszont patent.

Átállítottam az eszközt only modem módba és bekötöttem mellé a saját routeremet. Az asztali gépemet továbbra is a SPEEDPORT W724V eszközzel kötöm össze közvetlenül kábellel. Egy másik kábel megy a routerbe a netmegosztás miatt (wifi). Valamivel jobb a helyzet így, de a saját routerem is lényegében ugyan azt csinálja, mint a SPEEDPORT W724V wifi-je, értsd a wifi hálózatot megtartva előbb-utóbb eltűnik a net-kapcsolat a wifiről, de kábelen továbbra is megmarad. Egyszerűen nem értem. Nem bírok rájönni, hogy mi a here kínja van, de már rettenet idegesítő. Nem beszélve arról, hogy a családban egyedül én használom közvetlenül kábeles kapcsolattal a netet asztali gépről és a kábeles megoldásnak nincs is semmi baja, tökéletesen működik. De a család többi tagja, akik wifiről tolják már szó szerint leordibálják a fejemet a wifi instabilitása miatt, hogy most már végre csináljak valamit, mert ez tarthatatlan. Sajnos a szolgáltató cseszik rá. Mondtam nekik, hogy ez a Speedport eszköz egy kalap sz*r, legalábbis wifi szempontból, egyrészt nem érdekelte őket, másrészt azt mondták, hogy ez a legjobb eszközük VDSL-hez. Pff!

Áramtalanítással megoldódik általában ... egy időre. De ez így nem pálya!!!

A kérdésem az volna, hogy milyen eszközt ajánlanátok? Olyan routert, ami egybe van építve VDSL kompatibilis modemmel és működne is a T-Fos hálózatával. Tudtommal a sima VDSL modemek arany árban vannak, ezek a kombinált eszközök elvileg olcsóbbak. Az a lényeg, hogy hajlandó lennék pénzt áldozni arra, hogy a helyzet megoldódjon, vagy legalább markánsan javuljon, mert a szolgáltatóra ezügyben ahogy látom teljesen felesleges várni :(

Válaszaitokat előre is köszönöm!

Üdv!

Aslan

[ Szerkesztve ]

SAMSUNG GALAXY S20+ 5G - azé me jóóó!

(#45165) djpundro2 válasza G-Bali (#45123) üzenetére


djpundro2
tag

NSA-325v2 van nekem is ,nagyon megvagyok vele elegedve .A torrent et is nagyon jol viszi es keveset fogyaszt .Praktikus a Torrent mivel nem a pc -m kell hogy menjen ejszaka .Es olcso lenyegeben nagyon .

(#45166) m4csk4fogo válasza Aslan (#45164) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Szia,

nekem is volt hasonló problémám a Spedport W724V-vel, de szoftverfrissítés után nálam megoldódott.
Ami nem, az egy vezeték nélküli bill. szett miatti folyamatos wi-fi szakadás, ezt csak kábellel sikerült orvosolni.

üdv,

(#45167) Gubek-Einste válasza Aslan (#45164) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Először a T-Home témába kellett volna írnod ez ügyben.
Ha modem módban van az eszköz akkor hogyan tudsz egyszerre két eszközzel felcsatlakozni a netre? Vagy nincsen a HGW modem módban vagy valami mást állítottál be.
Amit még megtehetnél az, hogy a HGW-t valóban modem módba teszed vagy beállítod a PPPoE passthrough-t és csak a saját router-edet használod.
Nem szoktunk ajánlani kombo eszközöket mert elég sok velük a baj, ha van VoIP és/vagy IPTV is net előfizetés mellett akkor ki sem váltható a szolgáltatói eszköz.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45168) G-Bali válasza djpundro2 (#45165) üzenetére


G-Bali
senior tag

Az a baj hogy én semennyire nem értek hozzá, ezért hiánya drágább a 215j de, állítólag nagyon egyszerű és megbízható, kicsit ezért tartok a másiktól :F

(#45169) fogtunder válasza G-Bali (#45168) üzenetére


fogtunder
nagyúr

van pár dolog, amiben tényleg okosabb a Syno DSM (cloud service, mobil appok, surveillance station), de a szolgáltatások nagy része a ZyXelre is felrakható FFP-vel. nem kell előre ráparázni a parancssorra, mindenről van leírás (magyarul is a logouton), értelmezni kell a szöveget és csinálni sorban a lépéseket.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45170) KTU válasza djpundro2 (#45146) üzenetére


KTU
addikt

Szia!

Mi a helyzet, beváltotta a hozzá fűzött reményeket a Linksys EA6300?
Jobb mint az Asus-ok?
Gondolkodok egy EA6300-ason.
1043 v1-et váltana.

Mások tapasztalatát is várom, hirtelen egy negatívumot találtam [link],
Amúgy miért rossz a "hate smartwifi" ?
:R

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#45171) Larssonka válasza KTU (#45170) üzenetére


Larssonka
csendes tag

Én is várom a fejleményeket ezzel kapcsolatban. EA6300

(#45172) fogtunder


fogtunder
nagyúr

csak szólok, hogy az Edigitalnál éppen akciós az ASUS RT-N18U, 20K ingyenes szállítással, ha valaki éppen ilyenen gondolkodik...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45173) Intelligencs válasza fogtunder (#45172) üzenetére

Az Asus AC66U is csak 38e Ft, máshol 42e.

The Amiga, Born a Champion

(#45174) G-Bali


G-Bali
senior tag

Lenne egy lehet hülye kérdésem hogy a AC1200 Archer C5 és a C7 között az egyiknél Wi-Fi sebesség: 1200 Mbit/s(c5,ami úgye 867+300mbit ) a másiknál Wi-Fi sebesség: 1300 Mbit/s (c7,ami 450+1300) mutat ,de csak ennyi lenne a 533mbit/s különbség?na meg az a 6000Ft !
Mondjuk nekem az a lényeg hogy wifin gyorsan másoljon Nas-ről LAPTOPOM és fordítva,de ha csak 533mbit/s ami pontosan MB-ba se tudom(Amúgy mennyi lehet a mondjuk 1200mbit/s valoságosam másolni MB/s-be) mennyi lehet de gondolom nem sok, akkor jó a C5- is?Melyiket érdemes megvennem szerintetek?

[ Szerkesztve ]

(#45175) Gubek-Einste válasza G-Bali (#45168) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

és #45169 giorgio

ITT folytassátok, ez itt nagyon off.

#45174 G-Bali
C5 - AC1200 - 2.4GHz-n 300Mbps, 5GHz-n 867Mbps
C7 - AC1750 - 2.4GHz-n 450Mbps, 5GHz-n 1300Mbps
Gyakorlatban nem lehet megmondani mennyi is lesz az elért sebesség mivel erősen függ a környezeti tényezőktől és a használt ellenoldaltól.
A linkelt laptopban csak 1x1:1 képes adapter van így max 433 Mbps-s link sebességet lehet vele elérni így a két kinézett router közül teljesen mindegy melyiket választod mert a laptop lesz a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45176) kali válasza G-Bali (#45174) üzenetére


kali
legenda

a notidban lévő wifi modul pontos típusa a mérvadó, mert hiába veszed a jobb/gyorsabb ac képes routert, ha a notid lesz a szűk keresztmetszet.
szerelnek notikat csak 433 Mbps ac kapcsolatra képes modulokkal is, jobb esetben viszont 867 Mbps és 2*2 mimo képes, szélsőséges esetben attól is jobb/gyorsabb modul kerülhet bele.
a wifi hasznos sebességre pontosat mondani nem lehet, de még csak tippleni is nehéz, mert nem a router és a notiban lévő wifi modul típusának a függvénye, hanem a környezeti tényezők és a beállítások is befolyásolják.
amíg telefonáltam, addig Gubek-Einste leírta a lényeget.

Gubek-Einste; a driver/illesztése szerint az, de nem teljesen szoktam arra hagyatkozni, nekem sem pontosan írja ki a latitude hardveres kiépítését a service tag alapján.

[ Szerkesztve ]

(#45177) Gubek-Einste válasza kali (#45176) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Leírás szerint Intel® Dual Band Wireless-AC 3160 Plus Bluetooth adapter van a laptopban.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45178) G-Bali válasza kali (#45176) üzenetére


G-Bali
senior tag

Valóban OFF :R
de azért köszönöm a Válaszokat

Szerkesztettem a Hozzászolást
a Noti vagy mit nem tudom ,pontosan ezért linkeltem be a laptopot ,(gondolom a Gép wifi-e )lehet amit nem tudom hol kell kiolvasni ,az biztos hogy ac-s :DD ha nem az lenne akkor hogy tudnám megtudni ,mert akkor az veszem amire képes ,mert egy ideig marad ez a gép :)

[ Szerkesztve ]

(#45179) kali válasza G-Bali (#45178) üzenetére


kali
legenda

a c5 kontra c7 kérdés nem off.
az eszközkezelőben (már ha windows fut rajta) nézz rá a hálózati kártyáknál a wifi modul pontos típusára, ha az van benne, amit Gubek-Einste is írt az illesztés infója alapján, akkor a c5 is jó, még sok is.
nagyon hozzávetőleges érték, de ideális esetben a 433 Mbps ac kapcsolat fele környékén számolhatsz hasznos sebességgel.

[ Szerkesztve ]

(#45180) G-Bali válasza kali (#45179) üzenetére


G-Bali
senior tag

sajnos az van pontosan benne ,magyarul wifin nem fogok tudni nagy sebességgel Másolni (max 433=25MB/s?),ha csak össze nem kötöm egy UTP cat5e-vel,de akkor meg oylan mindegy melyiket veszem meg :DDD
jól mondom?

(#45181) Gubek-Einste válasza G-Bali (#45180) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyakorlatban, mérhető sebességként soha nem lesz meg a max 433 Mbps mert ez a bruttó, link sebesség, amivel másolni/netezni tudsz az ennek az értéknek a fele/harmada lesz csak.
Mindegy melyiket veszed a két router közül mert mindkettő jobb képességekkel rendelkezik mint a laptop így a különbségük nem érvényesül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45182) G-Bali válasza Gubek-Einste (#45181) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm :R

(#45183) Multibit válasza G-Bali (#45180) üzenetére


Multibit
veterán

Előttem leírták a lényeget, de ezt:
max 433=25MB/s
nagyon elszámoltad :)

(#45184) G-Bali válasza Multibit (#45183) üzenetére


G-Bali
senior tag

Igen ,Már rájöttem :D

(#45185) djpundro2


djpundro2
tag

Ide is beirom hatha valaki tudna valaszolni .

Valaki megmondana hogy meg az ASUS RT-N66U kivül van meg Asus router amelyikkel megy az LTL Stick (Huawei, E3372) ?

Esetleg valaki hasznal LTL Stick modemet az Asussal?Megy jol ?

Mivel az ASUS RT-N66U nak nagyon jok a tesztjei es külsö antennai vannak ezt valasztottam ,multkor volt nalam egy Asus RT-AC56U es nem voltam a wifi lefedetsegevel megelegedve ,ti mit gondoltok a kisebb processzor vegett rosszabb a n66u mind a ac56u?

Nem csinaltam egy kis hülyeseget hogy az Asus RT-AC56U ut kicsereltem egy ASUS RT-N66U re?

(#45186) Gubek-Einste válasza djpundro2 (#45185) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A AC56U hardverben sokkal erősebb, az N66U külső antenna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45187) crissprivat válasza djpundro2 (#45185) üzenetére


crissprivat
senior tag

És a Linksys sem vált be nálad?

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#45188) djpundro2 válasza crissprivat (#45187) üzenetére


djpundro2
tag

A Linksys EA6300 lenyegeben ugyanolyan jo mind a többi masik ,de ugyanolyan rossz a hatotavolsagban mind a többi amit kaptam ,vagyis kiprobaltam .
A Linksys EA6300 -nel valahogy keves bealitasi dolog van ,ami zavart meg ,de egyszerü es ötletes a menüje .
Tehat lenyegeben nem rosszabb vagy jobb mind az Asus .

Engem az zavar hogy eddig semmi olyan routert nem talatam ami egy 77m2 lakasban az egeszet lefedi ugy hogy ,a 3 ik szobaban egy Vu+ Wlanon szepen müködjön egy repeater nelkül ,mivel most is igy jol müködik a szolgaltatotol kapott routerral es akkor minek egy masik ami nem ad többet es meg draga is?!

Es eggyet nem ertek a lefedetsegröl ,miert irjak ki 80m2 vagy 120m2 lakas lefedettsegere alkalmas ,ha eggyik sem szabad hogy erösebben sugarozzon a masiktol?

Dehat most azert rendeltem egy Asus RT-N66U ,meg olcsobban is megkaptam az Amazonnal 89€ ba került ,hogy kiprobaljam ,mivel a lefedettseget 120 m2-re adtak meg .

(#45189) Multibit válasza djpundro2 (#45188) üzenetére


Multibit
veterán

Olvasom már egy ideje a kínlódásodat. Az a gyanúm, hogy neked egyik router sem lesz jó!
Többször le lett írva itt és más "rokon" topikokban is, hogy a wifi-ben nem lehet biztosra menni. A rádió adás/vétel sikeressége sok mindentől függ. Vagy nem olvastál vissza, vagy ha igen, nem fogadod el a leírtakat. Tehát a változók az egyenletben: router, ellenoldalak, környezet, beállítások. Te eddig csak és kizárólag a routerben láttad a sikertelenség okát. Ideje lenne a többire is figyelni. A user error-t még meg sem említettem.
A megoldás egyébként adott. De Te a kábelezést és a több router (AP) használatát is visszautasítod. Pedig - feltételezve, hogy felhasználói hibát nem követtél el - lehet, hogy nincs más megoldás.

(#45190) djpundro2 válasza Multibit (#45189) üzenetére


djpundro2
tag

Lehet igazad van ,söt el is hiszem .
De addig nem adom fel meg nem probalom meg ezt RT-N66U is ,mar csak azert mert mert a teszteken ugy dicserik a wlan nagy lefedettseget es mivel ez az elsö amit a leirasban is megad ,hogy egy nagy lakasra vagyis 120 m2 re lefedettsegre csinaltak .

Es ha ez sem lesz jo,akkor bebizonyosodtam hogy a Wlannal a leirasokbol hazudnak , akkor lenyegeben minek kiadni penzt eggyaltalan valamiert ?

En kemenyfelyü vagyok igen ,tudom abbol igazad van es elolvastam visszafele eleg sok mindent ,de nem megy a felyembe hogy egy egszerü semmi szolgaltatotol kapott kütyü modem router ugyanolyan wlan tudasa legyen mind egy 100€ osnak vagy attol meg dragabb routernak .

Egyszerüen zavar ,ennyi .Meg probalkozom es varom persze mindenki tapasztalatat meg kifogasait is :)

(#45191) djpundro2


djpundro2
tag

Valaki megmondana milyen tapasztalata van LTE Stick teren hogy melyik Routerral vannak jo tapasztalatai vagy esetleg probalta e valaki valamelyik ASUS al valamelyik LTE sticket?

(#45192) Multibit válasza djpundro2 (#45190) üzenetére


Multibit
veterán

Te write-only módban vagy?

nagy lakasra vagyis 120 m2 re lefedettsegre csinaltak
Nincs olyan, hogy 120 nm lefedésére csinálták! Találsz ilyen adatot annak a routernek a specifikációjában? Nem lehet ilyet kijelenteni, mert minden környezet más és más. Van ahol lefed ekkora területet, mert ott olyanok a körülmények. Máshol lehet, hogy kisebbet sem.

akkor bebizonyosodtam hogy a Wlannal a leirasokbol hazudnak
Nem hazudik senki. A tesztek pedig egy adott helyen, adott eszközökkel készülnek. Semmi garancia nincs arra, hogy nálad ugyanígy fog viselkedni az a router!

Látom, nem sikerült értelmezned a dolgokat. Így még nehezebb dolgod lesz.

(#45193) djpundro2 válasza Gubek-Einste (#45186) üzenetére


djpundro2
tag

"A AC56U hardverben sokkal erősebb, az N66U külső antenna."

Es megis miben lehet erzekelni ezt a különbseget az erössegben ?Ha torentezel vel es meg valamit csinalsz egyszerre stb ?
es ha en nem avval torentezek ?

Tehat megis miben lehet eszrevenni azt a nagy "sokkal erösebb " hardvert?

(#45194) djpundro2 válasza Multibit (#45192) üzenetére


djpundro2
tag

"Nincs olyan, hogy 120 nm lefedésére csinálták! "Ezt most komolyan mondod?
Ez akkor micsoda lenn akepeken a m2 rre amit irnak?

50-180 m2 ig Van az ASUS nal megadva !!!!

Ja igen ,

Ertelmezni probalom -

Akkor ha leirjak hogy 50m2 rre alkalmas egy reuter az semmiben sem lesz roszabb mindha egy routert veszek amit 180m2 re csinalnak es 3x aron arulnak ?
akkor minek az arkülönbözet ? Mert esetleg gyorsabb ,amit kisem birsz hasznalni?
Mar eleve akkor az megtevesztes ha ugyanaz lesz a lefedettseg az olcsonal is mind a dragabbnal .

[ Szerkesztve ]

(#45195) Multibit válasza djpundro2 (#45194) üzenetére


Multibit
veterán

Ez akkor micsoda lenn akepeken a m2 rre amit irnak?
Vevőcsalogató marketing szöveg. Mellesleg legalább odaírhatták volna, hogy "ideális esetben". Nem kell mindent elhinni! Korábban már leírtam/leírtuk, hogy miért.

(#45196) UnSkilleD válasza djpundro2 (#45194) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

ezeket a hatótáv értékeket érdemes fenntarással kezelni, csak azért vannak odaírva, hogy a mezei ember valamennyire be tudja tájolni hogy mit várhat, de aki ért hozzá az tudja hogy ezt nem lehet ilyen egyszerűen számszerűsíteni vagy akkor a környezeti tényezőket és beállításokat is oda kéne írni, hogy ilyen és ilyen feltételek mellett teljesülnek

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#45197) djpundro2


djpundro2
tag

"Vevőcsalogató marketing szöveg. Mellesleg legalább odaírhatták volna, hogy "ideális esetben" "

En elhiszem es tudom nem lehet elöre megmondani hogy milyen lesz nalam vagy masnal egy egy Router hatotavolsaga !!!!
De ,itt jön a de szo ,en egy megadott helyröl beszelek ,tehat az idealis vagy nem idealis tenyezö mindegyik reuterra vonatkozik ami nalam van ,vagy probaltam

Es ha nincsen idealis eset akkor ugyanazt kell nyujtania egy 50€ routernek is mind egy 150€ snak ?

Akkor ezt en mar nem hiszem el .En egy helyröl beszelek ,ahol olcso es dragabb roter t probalnak ki es ti szerintetek teljessen felesleges ,tehat akkor vegyük a legolcsobbat ?

Na mar ,ebbe nem eggyezek bele.Különbsegeknek muszaj hogy legyenek ,egy ugyanaz a helyen !!

[ Szerkesztve ]

(#45198) kali válasza djpundro2 (#45197) üzenetére


kali
legenda

szia,

a wifi szórási képesség nem minden, az eltérő árazás más (hardveres, gyártási és forgalmazási időpont...stb.) különbségekben is megmutatkozik.
írhatnak bármit a wifi kapcsán a routerhez, ha a vásárló nem biztosítja a megfelelő feltételeket - mert a wifi kapcsolat nem csak a router, hanem az ellenoldal, beállítások és környezeti tényezők függvénye is -, akkor nem feltétlenül azzal fog szembesülni, amit várt, ezzel pedig az a gond, hogy ellenoldalt még csak lehet megfelelőt biztosítani, a megfelelő beállítások eszközlése sem lehetetlen, de az ideális környezet mindig kérdéses, illetve azon sokszor nem is lehet változtatni.

(#45199) djpundro2 válasza kali (#45198) üzenetére


djpundro2
tag

Hat felek hogy igazad lesz ,de holnap majd ha megkapom akkor elvallik .
Persze tudom hardwer cpu stb ben valtozo ha dragabbat veszek ,de a wlan lefedettsegeben is kell hogy legyen valami különbseg egy ugyanaz on a helyen.peldaul miert van belsös vagy külsös es egy vagy 2 vagy megtöbb antenna egy egy routeren?

(#45200) pusszycat válasza djpundro2 (#45199) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Sebesség miatt,nem csak lefedettség van a világon. :K

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.