Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44351) Ágógreen válasza Intruder2k5 (#44350) üzenetére


Ágógreen
senior tag

és antenna hosszabbító kábellel széjjelhúzni a 3-4 antennát egymástól ?

(#44352) krealon válasza Ágógreen (#44351) üzenetére


krealon
veterán

"és antenna hosszabbító kábellel széjjelhúzni a 3-4 antennát egymástól ?"

Rossz otlet, mert az nem 3 - 4 onallo antenna, hanem egy 3 - 4 antennabol allo antennarendszer, amit a gyari fizikai elrendezesre hangolnak.

A tererosseg javitasan elsosorban a router (Access Point) megfelelo elhelyezesevel lehet segiteni.

Szerk
Tovabbi infok:
WLAN és antennák topik

WLAN, WiFi, vezeték nélküli hálózat topik

[ Szerkesztve ]

(#44353) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

Amennyiben custom fw-rel a 87U + jelerősséget maxra feltolva kevésnek bizonyul ez a mutatvány akkor repeatert érdemes hozzá venni ?

(#44354) kali válasza Ágógreen (#44348) üzenetére


kali
legenda

felhasználási módja válogatja, mert a nagyobb dBi érték jelenthet nagyobb távolságot, de a szórás szöge beszűkül.
a másik dolog az, hogy a router hiába szór távolabb, ha jobban is látja azt az ellenoldal, de mivel a másik oldalon semmi sem változott, ezért nem feltétlenül tud jobban visszaforgalmazni.

(#44355) nomad138


nomad138
tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek erről a router-ről? ASUS RT-N12 D1 Igazából már megrendeltem csak érdekelne, hogy mire számítsak. Sajnos már a második TP-Link hibásodik meg (eldobálja a WIFI-t) pont mint az elődje. Ahol rendeltem ott sok jót írnak róla de érdekelni a ti véleményetek is. Köszönöm! :R

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#44356) Intruder2k5 válasza nomad138 (#44355) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ajánlott router, de milyen nethez vetted?

(#44357) Gubek-Einste válasza Ágógreen (#44353) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem fedi le az adott eszköz a kívánt területet akkor az egyetlen biztos megoldás ha üzembe állítasz egy másodlagos eszközt, lehetőség szerint kábeles kapcsolattal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44358) nomad138 válasza Intruder2k5 (#44356) üzenetére


nomad138
tag

30mb-os netem van 4,4mb-al szedek le a feltöltést most nem tudom hirtelen.

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#44359) Gubek-Einste válasza nomad138 (#44358) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahhoz jó lesz az Asus N12 D1, kb 60-70 Mbps-ig jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44360) nomad138 válasza Gubek-Einste (#44359) üzenetére


nomad138
tag

Köszönöm! :R

Valaki elszokta olvasni ezt az aláírást????!4444!!???

(#44361) hzx0


hzx0
aktív tag

Siasztok! Szeretném a segitségeteket kérni. Már feltettem a kérdésem egy másik forumon. Kaptam is választ hogy az eszköznek tudnia kell a IGMP proxy-t, és egy router tipust " TP-Link 841ND" Viszont ez csak 10/100as. Még felmerült az igény hogy esetleg gigabites, és usbn ráakaszthato legyen egy winyo alternativ fw-el torrentezni. Esetleg tudtok ajánlani ilyet megfizethetö áron?

(#44362) kali válasza hzx0 (#44361) üzenetére


kali
legenda

szia,

olcsóbb kategóriában a tl-wr1043nd v2/v3 ilyen.

(#44363) hzx0 válasza kali (#44362) üzenetére


hzx0
aktív tag

Köszi a gyors választ. És akkor gondolom kell rá egy Openwrt a torrenthez?

(#44364) priti válasza nomad138 (#44355) üzenetére


priti
addikt

Én erre ugrottam rá mert kinőttem az 54mbps routerem wifi sávszélét.

Nem ismerem az előzményeket, de ennek a routernek a szoftvere úgy sérült meg, hogy login után nem futott le a java script csak dobta a hibákat és hiányosan jelent meg a konfigurációs oldal. Lehet, hogy valami légi verziójú java-val ment volna.
Próbáltam többféle java-val (7.9 és legfrissebb nyolcas) de semmi változás.
Ráadásul a leírása is rossz a hozzá adott CD-n, mert a ledek nem úgy jelzik vissza, hogy a router recovery módban van, ahogy azt abban írják, szóval nem csodálom, hogy eladták.

Egyébként miután felküzdöttem rá a legfrissebb szoftvert egy kellemes meglepetés. Simán tudja térerőben azt, amit a WRT54GL, szóval ha stabil is lesz akkor nálam boldogság van mert sokba nem került 54mbps-ről 300mbps-re lépni, de rutintalan embereknek ezt a típust én nem merném ajánlani.

Nem tudom a D1 mennyivel jobb, én ezt sem ismertem csak a broadcom-ra fogadtam inkább és ezért ASUS.

Hardverlesen

(#44365) kali válasza hzx0 (#44363) üzenetére


kali
legenda

igen, de azzal kapcsolatban meg tudnak segíteni a témájában, hogy milyen lehetőségek vannak; link

(#44366) Intruder2k5 válasza priti (#44364) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De, ugye nem sokban fogadtál? Nem akarnám, hogy nagyot bukj emiatt, de az ASUS RT-N12E nem BroadCom alapú, hanem Realtek. :)

ASUS RT-N12E Wikidevi

(#44367) priti válasza Intruder2k5 (#44366) üzenetére


priti
addikt

pffff áháháááá :DDD

Meg sem néztem, igazából az sem jött át, hogy ez nem d1, gondoltam onnan, hogy N12 mi bajom lehet?

Mindegy filléres vacak, tojok rá. Egyébként eddig jó. Rágja a torrent, 59db-ot seedelek :)

Hardverlesen

(#44368) priti válasza Intruder2k5 (#44366) üzenetére


priti
addikt

Milyen nyavajások ezek, őrület. Még
[link]
ennél a hsz-nél néztem meg egy képet a belsejéről, na mondom ez BroadCom akkor ennek nem TP-Link féle bele van. Most nézem, hogy ez az "E" végű ráadásul 5k alatt van újonnan. Ó banyek ennyiért fel sem kelek aztán még dolgoztam is vele :)
Úgy kell nekem. Lehet kétszer lesz öröm. Remélem nem.

Hardverlesen

(#44369) Intruder2k5 válasza priti (#44368) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jól van, azért ne írd le mindjárt, csak azért mert megtudtad, hogy nem BCM, eddig tökéletesen elégedett vagy vele, lehet ez így is marad ezután is.

Korábban én is írtam a linkelt hirdetés alá, ha D1 lett volna, már akkor meg is vettem volna. :)

A TP-LINK-ek egyébként jellemzően Atheros-ból készülnek.

[ Szerkesztve ]

(#44370) priti válasza Intruder2k5 (#44369) üzenetére


priti
addikt

Azt azért nem mondanám, hogy tökéletesen elégedett. Például csuklott a fejlesztő, amikor egyesével kellett felvinnem a mac címeket a filterbe.
Mindegy ennyi pénzért az ember nem fikázza a terméket. Ocó azt kész.

ha D1 lett volna, már akkor meg is vettem volna

ASUS RT-N66U mellé minek neked még D1 is te kis mohó? Az nem kell csak a profit mi? Á nem lehet itt eléggé résen lenni a sok kis mohó szempár csak úgy viszi az értékes mátériát az apróról.

Hardverlesen

(#44371) Intruder2k5 válasza priti (#44370) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Tesztelgetni vele ezt-azt Tomato-val, annyi pénzért megérte volna. :)

(#44372) Paoloo


Paoloo
tag

Sziasztok!
Nem tudom hogy jó helyre írom-e,de lenne egy kis problémám egy Asus RT-N18U touterrel.
Vadi új,most cseréltem le egy Linksys WRT 160N-t,és az a probléma hogy a hálózatban lévő Dune HD Duo média lejátszó akadozik,megáll,nem játssza le a videókat,filmeket. Max bitsebességre azt írja ki a Dune hogy 3,6Mbit/s az adatátvitel,és már ekkora sebességnél akad,megáll. Előtte a WRT 160N-el(ami nem gigabites) röhögve lejátszotta a BD25/50-es filmeket,amiknél a bitsebesség simán volt 40-50Mbit/s.
Kábellel van összekötve a gép,és a Dune is a routerrel!

A Dune beállításainál csak 10/100-as vezetékes hálózatot lehet beállítani,de gondolom ha egy gyorsabbhoz van csatlakoztatva(gigabites),az nem lehet baj......

Mi lehet a probléma?
Gyorsan alábbhagyott a jókedvem,pedig amúgy tetszett az Asus :((

(#44373) Alex91 válasza Paoloo (#44372) üzenetére


Alex91
félisten

Megint Linksys-t kellett volna venni...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44374) krealon válasza Paoloo (#44372) üzenetére


krealon
veterán

Ezzel inkabb ide:
Router gondok

(#44375) Paoloo válasza krealon (#44374) üzenetére


Paoloo
tag

Ok,kössz!

Meg Alex91-nek is....

[ Szerkesztve ]

(#44376) Intruder2k5 válasza Paoloo (#44372) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem a legjobb helyre írtál, inkább IDE, vagy IDE kellett volna.

De próbálj meg UTP kábelt cserélni, fw-t frissíteni. Esetleg mehetne rá HGG féle fw is. Ha nem jársz sikerrel, kérdezz rá a topikjában is, hátha másnak is van ilyen párosa. Én megpróbálnám egy 100Mbps kábellel is, lehet a router erőlteti a Gbit-es linket, és mivel a Dune nem tudja, így ennek ez a vége.

(#44378) Paoloo válasza Intruder2k5 (#44376) üzenetére


Paoloo
tag

Köszönöm!

kalinak is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#44379) kali válasza Paoloo (#44372) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router témájában; link, vagy a router problémásban; link kérj segítséget a kapcsolódó beállítások kapcsán.
közben mások is leírták, de mobilról nem mindig megy gyorsan a keresés és a linkelés...

Alex91; ennek a kijelentésnek nem sok értelme van így általánosságban, arról nem is beszélve, hogy adott router nagyon sok azonos kategóriás linksys típustól jobb, erősebb hardverű, problémák pedig bármilyen gyártó és típus esetén adódhatnak, legyen szó beállításról, szoftveresről vagy hardveresről...

[ Szerkesztve ]

(#44380) priti válasza Intruder2k5 (#44371) üzenetére


priti
addikt

Tesztelgetni mi? Úgy szokott az lenni. Néha tesztelgetni kell egy kicsit. Nem is megy ez másképpen. :)

Egyébként attól izgibb, ha Tomato van rajta? Jobban elviszik? A régi routeremre van Tomato Ezért kérdezem. Könnyebb eladni, ha felteszem rá?

Hardverlesen

(#44381) Alex91 válasza kali (#44379) üzenetére


Alex91
félisten

Gondolom, ha ragaszkodott volna a Linksys-hez, akkor itt ajanlottak is volna neki egy megfelelot! :DD

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44382) kali válasza Alex91 (#44381) üzenetére


kali
legenda

abban a kategóriában pont nehéz megfelelő linksys típust találni, de ha te tudsz olyat, akkor szívesen vesszük a javaslatot!?!?

(#44383) Intruder2k5 válasza priti (#44380) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez nem biztos, mert ugye aki nem ért ezekhez, csak kell neki egy olcsó router, az úgysem tudja mi az a Tomato, esetleg még meg is ijed a Linux alapú custom fw hallatán, aki meg ért hozzá, az majd felteszi magának. Persze ha emiatt nem teszel rá +2000Ft-ot az árra, akkor lehet segít rajta, de Linksys WRT54GL-ből már ne akarj meggazdagodni.

(#44384) Alex91 válasza kali (#44382) üzenetére


Alex91
félisten

Akkor eleg annyit mondani, hogy Linksys-bol jo szivvel csak az xyz tipus ajanlhato... Bar ahogy nezem, itt Asuson es TP-Linken kivul nem nagyon lehet labdaba rugni! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44385) kali válasza Alex91 (#44384) üzenetére


kali
legenda

te csak gyártót írtál, azért említettem, hogy általánosítva nem igaz, mert minden gyártónál vannak jó és nem annyira ajánlott típusok, igaz ez az asus, tp-link, netgear...stb. esetén is, a linksys esetén annyi a cifrázás, hogy amikor a cisco szárnyai alól kikerült és a belkin vette át - aki hálózatokban korábban nem volt profinak mondható -, akkor kivárás volt, hogy mi lesz a helyzet, illetve sok teszt leírta őket a korábbi cisco jelzésű típusokhoz képest, de mára már van olyan linksys, amit magam is mernék használni, például az ea6500 v2, az ea6900, vagy néhány beszerezhetetlen és megfizethetetlen wrtxxxxac típus.
az a baj, hogy az rt-n18u szintű hardverrel szerelt linksys jóval drágább, illetve nem is abban a wifi kategóriában van már.

(#44386) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

na gyerekek megjött a RT-AC87U Asus-om.
kérdés:
milyen fw-t töltenétek rá ?
elsősorban a jelerősítést szeretném feltolni a maximumra.

köszi.

(fw linket megköszönném...)

(#44387) Intruder2k5 válasza Ágógreen (#44386) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#44388) Ágógreen válasza Intruder2k5 (#44387) üzenetére


Ágógreen
senior tag

köszi szépen. mindjárt ránézek.
a 4db antennát süni-tüskeszerűen vagy párhuzamosan érdemes elrendezni a routeren ?

hát ez elég friss: 2015-07-22 11:54:22 :DDD

RT-AC87U_378.55.1_HGG-FINAL.zip Downloads: 0, Size: 49 MB

köszi :DD

[ Szerkesztve ]

(#44389) Intruder2k5 válasza Ágógreen (#44388) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha több szinten is használnád a WiFI-t, akkor a két szélsőt döntsd meg 45 fokban kifelé.

De ezeket a kérdéseket már ne ide írd, mert itt off, hanem mondjuk a router gondokba, de a firmware-el kapcsolatos kérdések mehetnek pl. asus rt-n18u témába is, ott is sokan ugyanazt a szoftvert használják.

Van topikja a 87u-nak is, de teljesen halott, 3-4 hsz-el.

Ha felment az fw, csinálj egy gyári alapbeállítást, vagy reset-et.

[ Szerkesztve ]

(#44390) atos19881101 válasza Gubek-Einste (#44026) üzenetére


atos19881101
senior tag

Csak infóként ha valaki hasonlót akar megvalósítani mint én. Vásároltam egy TP-Link 4300-as routert amire felraktam egy OpenWRT-t + nut csomagot és tökéletesen működik az APC Smart 750-es UPS-emmel. A QNAP NAS-om a routeren keresztül kapja az infót az UPS állapotáról. :)

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#44391) xigris


xigris
őstag

Sziasztok!
Melyik a jobb vétel
asus rt n18u ac56u vagy n65u
Köszönöm előre is :R

(#44392) krealon válasza xigris (#44391) üzenetére


krealon
veterán

"Melyik a jobb vétel
asus rt n18u ac56u vagy n65
u"

ac56u

(#44393) energomatt


energomatt
senior tag

A téma összefoglalót tanulmányozva, a következő kérdés fogalmazódott meg bennem: rövidesen egy 100/50 megabites netet kapok, amihez routert kell vennem. Ha tényleg jól értelmeztem a leírtakat, akkor ha mondjuk egy TP-Link TL-WR841ND v8 routert vennék, amihez lan kábellel csatlakoztatom a PC-t, akkor a letöltési sávszélesség 10-20%-át elveszítem? Ha pedig így van, akkor a következő árkategória, ami a teljes sávszélességet jóval meghaladja az már kb. dupla árban lenne és a kettő között nincs is alternatíva? Mi lenne tehát a jó választás, ha semmi extra igényem nincs, nem akarok a jó minőségű lan és wifi átvitelen kívül semmi egyebet?

(#44394) Gubek-Einste válasza atos19881101 (#44390) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mint írtam gyári firmware-rel nem lehet de CFW alatt már nem gond és ezt te is megerősítetted, hogy OpenWRT-vel tudtad megcsinálni.

#44391 xigris
N65U helyett egyértelműen az AC56U.
Ha kell 5 GHz-s wifi akkor AC56U, ha nem kell akkor N18U.

#44393 energomatt
Sajnos ez van, vagy 100-as portokkal rendelkező eszköz, vagy gigabites, a kettő között nincsen semmi.
A legolcsóbb gigabites eszköz a TP-Link 1043NDv2.
Esetleges alternatíva lehet ha veszel egy használt gigabites router-t, annak az ára talán bele esik a 841ND és a 1043NDv2 közé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44395) ACE-


ACE-
addikt

Hi!

Olyan routert keresek, ami microUSB csatival tölthető, és csak simán egy SIM kártyát fogad be, és a mobilnetet osztja meg Wifi-n, esetleg egy LAN portja is lehet, amin keresztül egy gép tudja a netet használni, de még az sem létszükség. Valami low-end bőven elég, csak mobilhoz kell. Köszi.

Revolut (7000 Ft azonnali) Curve (5font)

(#44396) Gubek-Einste válasza ACE- (#44395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link MiFI

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44397) Khelben


Khelben
nagyúr

Sziasztok! Haldoklik a jelenlegi routerem (TP-Link TL-WR1043ND v1). Nem nagyon bírja a wifin kapcsolódó 10 eszközt, eldobálja a netet nagy terhelésnél. Csak megerősítésként kérdezem: ennek a v2-es változata jó lesz nekem? Vagy van jobb választás ebben a 10-15k Ft-os kategóriában? 20 Mbites az internetem, nem is lesz több a közeljövőben (világvégén lakom, a legnagyobb elérhető csomag is csak 60 Mbites), viszont szeretem, ha házon belül gyors a hálózat és nem kell sokat várni nagyobb állományok mozgatásánál sem. 3 eszköz kapcsolódna rá vezetékesen (pc, médialejátszó, nas), a többi ~10 meg wifin (és ez még növekedhet akár 15-re is).

[ Szerkesztve ]

(#44398) adika4444 válasza Khelben (#44397) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

Tökéletes választás, nekünk is van itthon, meg rokonnál, és nincs vele gond! Megy, teszi a dolgát, úgyhogy veheted!
Egyébként ahol laksz mennyire "világvége"?
Mert asszem XI. kerületben van ahol max az 10 Mbps...

üdv, adika4444

(#44399) Khelben válasza adika4444 (#44398) üzenetére


Khelben
nagyúr

Sopron mellett lakom, T-home van max 20-szal meg PR-Telekom max 60-nal, de arra sok a panasz. Benn a városban van UPC csillió megabittel, de ide még nem jutottak el.

[ Szerkesztve ]

(#44400) Gubek-Einste válasza Khelben (#44397) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Alternatíva lehet még a TP-Link 3600 is a dual band képességével, ha több eszköz csatlakozik wifi-n és van 5 GHz-t támogatók közöttük akkor jobb lehet a terhelés eloszlás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.