Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45251) Intruder2k5


Intruder2k5
MODERÁTOR

maxrad1580, és SymbianOS, szerintem mindketten topikot tévesztettetek.

(#45256) Gesta28 válasza Intruder2k5 (#45247) üzenetére


Gesta28
tag

Akkor milyet ajánlanál ehhez a nethez? nem akarok 15-20 ezret költeni rá, ha nem muszáj. Fontos, hogy megbízható legyen, és ne dobálja le a netet, valamint a jelerősség se legyen csak 1-2 méterre korlátozva. :)

Várom az ötleteket :)

(#45257) pusszycat válasza Gesta28 (#45256) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

TP-LINK TL-WR1043ND ez lenne a legjobb választás ami a legolcsóbb.

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#45258) Gubek-Einste válasza Gesta28 (#45256) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos pont, hogy 15-20k-t kellene ráköltened, hogy megfelelőt tudjál venni.
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U, TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45259) Madycsa


Madycsa
tag

Sziasztok!

Asus RT-AC56U vagy RT-AC66U ?

(#45260) Intruder2k5 válasza Madycsa (#45259) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha kell a külső antenna, akkor RT-AC66U, ha inkább az erősebb hardver, akkor RT-AC56U.

(#45261) Kolondrum válasza Intruder2k5 (#45251) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ott sem jobb, levegő effektus, de nem baj találtam tesztet róla. :DD

(#45262) babo91


babo91
csendes tag

Sziasztok!
Tégla családi házba szeretnék egy pofásabb routert, mert a mostani T-home- os, egy antennás, Pirelli ugyan stabil meg teszi a dolgát, de sajnos a tetőtérből a földszintre, csak gyenge wifi jelet biztosít.
Hirtelen ezt a kettőt néztem ki: Asus RT-AC51U és ASUS RT-N53. De 100% ban nem tudom eldönteni melyik lehet a jobb. Az RT-N53 jelismétlő is, ami lehet, hogy jó lenne, ha földszinthez közelebb helyezném el, de az RT-AC51U meg külső antennás, meg AC-s is már, és lehet az meg simán ad akkora jelerősséget, hogy nem kellene szarozni az RT-N53 jelismétlésével.
Szóval a jelerősség lenne a lényeg. :)
Szerintetek? Persze ha van ilyen árkategóriában más tuti tippetek akkor megköszönném.

[ Szerkesztve ]

(#45263) Gubek-Einste válasza babo91 (#45262) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC750-es eszközök nem ajánlottak a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt. AC-s eszközből min az AC1200-asok ajánlottak amelyeknek az ára 20k felett kezdődnek.
Az új eszköz kb középtájon kellene elhelyezni, lehetőség szerint kábeles kapcsolattal az elsődleges eszközhöz.
Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor elég lehet egy Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND (csak CFW-vel tud repeater üzem módot) is.
Egy lehetséges alternatíva még szint 5 GHz-s wifi nélkül a TP-Link 104NDv2/v3 + CFW is, ennek már gigabites portjai is vannak.
5 GHz-s wifi-vel az általd kinézett Asus N53 és a TP-Link 3500 ami még hasonló, gigabites portokkal a 3600.
20k-s határral szóba jöhet még az Asus N18U/N56U, TP-Link 4300 is, mind gigabites portokkal szerelt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45264) Nightfall75


Nightfall75
tag

Sziasztok!

Aki vett mostanában TP-Link 841N routert, milyen hw revízióval van jelenleg a boltokban? Van a v8-nál magasabb? Neten vásárolnék egyet, de lehetőleg olyat szeretnék, amelyikhez van dd-wrt támogatás.

Köszi!

(#45265) Romeo619


Romeo619
senior tag

Sziasztok,

Gubek-Einste segítségével megrendeltem az IPON-nál a TP-LINK Archer C5-t. A segítséget köszönöm szépen! :R :R

(#45266) kory24


kory24
őstag

Sziasztok!

TP-Link TL-WR841N router-re van oylan fimware amelyben beállítható lenne a dhcp engedélyezése időszakhoz? (úgy értem pl csak 06:00-22:00ig van engedélyezve a DHCP).

(#45267) Gubek-Einste válasza Nightfall75 (#45264) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van már v9 is és nagy valószínűséggel már olyat kapsz. TP-Link weboldalon van v10/v11-re utaló jelek is.
Miért pont DD-WRT-t szeretné használni? Inkább OpenWRT/Gargoyle szoktunk ajánlani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45268) Gubek-Einste válasza kory24 (#45266) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

IDE való kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45269) Naccsy


Naccsy
csendes tag

Sziasztok.

Egy TP-Link TL-WR1043ND router vételén gondolkozok. Érdeklődnék, hogy ez alkalmas-e arra, hogy usb-n keresztül egy ftp meghajtót-t is üzemeltessen, illetve elegendő-e ahhoz, hogy emellett a transmissiont is futtassa?

500/200-as DIGI netem van, ha esetleg ez számít.

Köszönöm előre is.

when money say jump you say how high

(#45270) Intruder2k5 válasza Naccsy (#45269) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#45271) Naccsy válasza Intruder2k5 (#45270) üzenetére


Naccsy
csendes tag

Köszönöm szépen. :R

[ Szerkesztve ]

when money say jump you say how high

(#45272) Drótszamár


Drótszamár
őstag

Sziasztok!

Lenne egy gyors kérdésem, hátha valaki tud rá kapásból válaszolni.

WPA2-PSK-val védett hálózathoz szeretnék routerrel kapcsolódni, és a második routeren lévő LAN portokon szeretném tovább osztani a wifi hálózatot. Nem kell gigabit, ha pár mbit/s van az már bőven elég.
Az áthidalandó távolság sem túl nagy. Mobillal még bőven jó onnan a vétel.

Melyik a legolcsóbb router ami tud ilyet? Mit keressek a leírásban? Client mode? Vagy Bridge mode?
Ilyenkor a wifi 2 végén lévő gépek látják egymást? Egy hálónak számít az ilyen?

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#45273) Gubek-Einste válasza Drótszamár (#45272) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kliens módú eszközre lesz szükséges, gyári firmware-ben ez ritka, a TP-Link 743ND/843ND tud ilyet, de CFW-vel az összes támogatott típussal megoldható ez. Ajánlott eszköz az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND.
Jó lenne ismerni a körülményeket (falak száma/anyaga, távolságok).

Ilyenkor a wifi 2 végén lévő gépek látják egymást? Egy hálónak számít az ilyen?
Beállítható igény szerint, hogy lássák egymást a gépek és az is, hogy ne lássák.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45274) Drótszamár válasza Gubek-Einste (#45273) üzenetére


Drótszamár
őstag

Köszi a gyors választ. Az Asus szimpatikus, és nem is annyira drága.
10-12 méter, és asszem 3 téglafal. A ház másik fele, de nem akarunk falat fúrni.

( 2b || !2b ) az itt a kérdés...

(#45275) Ferenczi Áko


Ferenczi Áko
addikt

Lesz egy láma kérdésem, de laikus vagyok.. A TP-LINK TL-WR1043ND V1 is átviszi a Digi 500/200-as netét wifin keresztül? Hosszú távra kellene, és tanácstalan vagyok, mert elvileg ebből már van újabb típus is..

Samsung Galaxy S23 ultra - Playsation 5 - Honor Watch Gs Pro - Hisense 55U8QF & 65U8QF

(#45276) Multibit válasza Ferenczi Áko (#45275) üzenetére


Multibit
veterán

Még vezetékkel se!
Nem nagyon van olyan SOHO router jelenleg a piacon, ami - életszerű - házi körülmények között képes lenne 500 Mbps sebességre wifi-n. Ha kizárólag wifi jöhet szóba, olcsóbb csomaggal jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#45277) kali válasza Ferenczi Áko (#45275) üzenetére


kali
legenda

a v1 kábelen sem tudja a felét sem, wifi útján meg pláne nem - 300 Mbps kapcsolatra képes, viszont attól jóval kevesebb minden esetben a hasznos/mérhető sebesség -, de még a legjobb n szabványosak sem, ac kapcsolatból is komoly kell hozzá, értendő ez úgy, hogy nem csak router, hanem az ellenoldali wifi modul is megfelelő kell hozzá, a 2*2:2 mimo képes, 867 Mbps jelölésűekkel jellemzően csak megközelíthető az 500 Mbps hasznos/mérhető sebesség, de inkább alatta marad az érték.
routert még csak találni, ami ac 3*3:3 mimo képes, de ellenoldal már nem olyan sok van hozzá, pedig úgy már jó eséllyel lehet(ne) indulni az 500 Mbps hasznos sebességért.

[ Szerkesztve ]

(#45278) Gubek-Einste válasza kali (#45277) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

És akkor a környezeti tényezőkről és zavaró hálózatokról még nem is eset szó.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45279) Kolondrum válasza Ferenczi Áko (#45275) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó olcsó jószág. Nekem is volt, vidi is van amikor kiherélem, nem nyert, csak a baj volt vele. Még a V1-es.

(#45280) Multibit válasza kali (#45277) üzenetére


Multibit
veterán

routert még csak találni, ami ac 3*3:3 mimo képes, de ellenoldal már nem olyan sok van hozzá
Legalábbis laptopba való nem igazán árasztotta el a piacot (telefonokról, tabletekről nem is szólva). Ez is "csak" asztaliba jó.

(#45281) Gubek-Einste válasza Multibit (#45280) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link Archer T8E és T9E is szóba jöhet ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45282) Multibit válasza Gubek-Einste (#45281) üzenetére


Multibit
veterán

Így van - asztali gépbe ezek is.
Itt lenne az ideje, hogy az Intel N6300 mintájára AC téren is lépjenek a gyártók.

(#45283) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Atheros AR9271 van az alaplapomra intergrálva és win 10 alatt hiába kap drivert win8-ast nem megy, mert nem tudom kikapcsolni a repülőgép üzemmódot. Kikapcsolom és visszakapcsol azonnal.
USB-be vagy PCI-E 1-re tudnátok ajánlani valami jót? Nem mondom, hogy a 120-as nethez kell, de a jövőben biztosan változnak a netes állapotok.

(#45284) kali válasza Gubek-Einste (#45278) üzenetére


kali
legenda

így igaz, de az minden esetben más, így alapban az ideális állapotból szoktam kiindulni, legalábbis az lenne a jobbik eset.

Multibit; akad ellenoldal is, de heti több alkalommal szembesülök azzal, hogy sokan csak a router képességeit veszik figyelembe, illetve néha még azt sem, az ellenoldalra pláne nem gondolnak, hogy azt is cserélni kellene a kedves felhasználó elvárásaihoz, de akkor persze én vagyok a rossz és a gonosz, mert csak a pénzt akarom költetni... :N

[ Szerkesztve ]

(#45285) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#45283) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább az USB-s megoldás a jobb.
TP-Link-ekből: WDN3200/4200, Archer T4U/UH - USB; WDN3800/4800, Archer T6E/T8E/T9E - PCI-E
Asus-okból: USB-N53/N66/AC53/AC55/AC56 - USB; PCE-N53/AC56/AC66/AC68 - PCI-E

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45286) gyocsiv


gyocsiv
tag

Sziasztok...

segítséget szeretnék kérni...
vettem egy TP -WDR4300-as router, ami megadta magát....megy vissza szervíz, míg kivizsgálják 3-4 hét...de vennem kéne addig másik routert....
Milyet ajánlotok?! (panel lakásba)

-Kábel net 150/60 as jönne be (garantált 120/48)
-Mögé kötve egy Syno NAS kell hogy elbírjon...(torrentezés illetve külső hálózat hozzáférés céljából pl külföld)
-és elvétve csatlakozik rá egy asztali pc , 1 laptop, 1vagy 2 mobil...de ezek csak ritkán

Asus RT-N18U-ra gondoltam, mit szóltok?! egyéb javaslat?!

Köszi

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#45287) Intruder2k5 válasza gyocsiv (#45286) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha nincs szükséged az 5GHz WiFi-re, akkor szerintem a legjobb választás.

(#45288) gyocsiv válasza Intruder2k5 (#45287) üzenetére


gyocsiv
tag

Szia, köszi a reakciót....viszont a korral lemaradtam....a 5G mire jó?! mert eddig a 2,4 en ment a laptopom, meg a telók is?!

köszi

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#45289) Intruder2k5 válasza gyocsiv (#45288) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

5GHz-re akkor lehet szükséged, ha a környéken olyan mértékben elszaporodtak a 2.4GHz-es WiFi hálózatok, hogy már-már alig lehet normális és stabil kapcsolatot létrehozni, az elérhető sebesség pedig drasztikusan lecsökkent. Ez jellemzően lakótelepi környezetben megszokott, ahol nem ritka, hogy a kliens akár 20-30 WiFi hálózatot is lát egyszerre. Másik hasznos tulajdonsága az 5GHz-nek, hogy a 2.4GHz-től jóval nagyobb sebesség átvitelére képes, hátránya viszont, hogy a falak és egyéb tereptárgyak sokkal inkább csillapítják, vagyis ugyanolyan környezetben jellemzően nem ér el olyan messzire, mint a 2.4GHz-es jel. Az 5GHz WiFi használatához azt mind a routernek, mind pedig a klienseknek támogatni kell.

De ha eddig jól működött a 2.4GHz, akkor nem hiszem, hogy most hirtelen váltanod kellene.

[ Szerkesztve ]

(#45290) MaCS_70 válasza gyocsiv (#45288) üzenetére


MaCS_70
félisten

Az 5 GHz hatótávja kisebb, de több, gyorsabb kapcsolat elfér ezen a hullámsávon. Olyan helyeken jön nagyon jól, ahol nagy a zsúfoltság, tipikusan nagyobb társasházak.

No, a tényleges szakértő megelőzött!

Erre a kis időre nem lenne érdemesebb kölcsönbe szerezni valamit, még ha esetleg gyengébb is? Biztosan lenne akár itt is, aki tudna adni valamilyen alternatív cserekészüléket.
Én pl. mostanában a Törökvészhétvégén Veszprém környékén.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45291) gyocsiv válasza Intruder2k5 (#45289) üzenetére


gyocsiv
tag

Köszönöm... és melyik lenne a következő készülék ami ezt is tudja a felsoroltak melett ha már 1x veszem, akkor olyat vennék ami tudja...

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#45292) gyocsiv válasza MaCS_70 (#45290) üzenetére


gyocsiv
tag

Köszi a segítséged, és az ajánlatod... az a helyzet hogy hű de sürgibe, és megbízható kell ami nem kell visszaadnom, külföldön dolgozom...és csak néha, esetleg havonta.. pl most majd 2 hónap után megyek haza....de előre láthatólag nincs időpontom,.....az is lehet hogy holnap után már otthon vagyok.... ingázok...a munkaköröm miatt...Köszi még1x

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#45293) Intruder2k5 válasza gyocsiv (#45291) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Panelbe, tehát viszonylag kis területről lévén szó, RT-AC56U-t ajánlok, belső antennás, de tudja az 5GHz-et is, és 2x800MHz Dual Core SoC van benne + 256MB RAM, tehát meglehetősen erős hardver.

(#45294) Multibit válasza kali (#45284) üzenetére


Multibit
veterán

Nekem csak 2x2 MIMO-s routerem van, hozzá passzoló AC-s WLAN kártyával a laptopomban, így nem is nagyon nézelődtem, hogy milyen 3x3-as, laptopba szerelhető AC wifi kártyák vannak. De valóban akadnak :K
Compex WLE900VX - full size
Silex SX-PCEAC - full size
Broadcom BCM94360CD - full size, négy sávos, adapterrel
Unex DAXA-92 - half size

(#45295) gyocsiv válasza Intruder2k5 (#45293) üzenetére


gyocsiv
tag

Köszönöm....azt hiszem áldozok rá....ha jól látom 33körül mozog...

tapasztalatod van vele?! pl távolról, fagyás esetén ujraindítható?! gyorsba olvastam hogy volt 1-2 embernek akinek fagyogatot
"hetente egyszer teljesen kifagy, semmi hiba nem jelenik meg a log-ban, csak kifagy, újraindítás után megint 1 hétig működik"

:))

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#45296) Multibit válasza gyocsiv (#45295) üzenetére


Multibit
veterán

Ugyan nem nekem címezted, de ilyen routerem van (Asus RT-AC56U). Gyári firmware van rajta és soha nem fagyott le (tavaly július óta használom).

(#45297) kali válasza gyocsiv (#45295) üzenetére


kali
legenda

szia,

~9 hónapja használok rt-ac56u routert (gyári firmware verzióval), amely intervallum alatt sosem fagyott még le, pedig nem egyszer ment egy hónapnál is tovább újraindítás nélkül, mert épp nem volt áramszünet, nem utaztunk el több napra, nem eszközöltem firmware frissítést...stb.

(#45298) gyocsiv válasza kali (#45297) üzenetére


gyocsiv
tag

Köszi a segítségeteket!

bár most nézem azért van különbség árban....

Asus RT-N18U cirka 20.000Ft

ASUS RT-AC56U cirka 33.000Ft

bár most olvasom....ASUS RT-AC56U "A usb csatlakoztatott drive sajnos csak ntfs vagy fat32 lehet, a Maces particiókat nem tekinti külön meghajtónak. "

van egy tomato-s winyóm amit Asus RT-N15-tel használok, akkor ha rácsatiznám, azt nem látná?!

rutert szeretnék külső HDD-vel, ajánlatok?!

(#45299) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#45285) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi eltettem meg rájuk is néztem. Laptopba pci-e foglalatba hasonlót? Ami az 5g-t is használni tudja. Mindenre intelest dob a google.

(#45300) Gubek-Einste válasza gyocsiv (#45298) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen fáljrendszer van rajta?

#45299 SymbianOS
Most milyen van benne?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.