Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45101) m4csk4fogo


m4csk4fogo
tag

Sziasztok,

sokat olvastam itt és arra jutottam, hogy ha repeaterként funkcionáló usb-s routert szeretnék, akkor a TP-Link TL-WR842ND lenne a legköltséghatékonyabb megoldás jelenleg. Az Asus rt-n12 csak a lassabb sebessége és usb hiány miatt került a 2. helyre.
Egy T-Home-os Speedport wi-fi hatótávját növelné, tapasztalata van valakinek ezzel(ezekkel) kapcsolatban?

Köszi,

(#45102) Gubek-Einste válasza troszti (#45099) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ennyiért csak a TP-Link 1043NDv2/v3 ami megfelelő ehhez a nethez.

#45100 crissprivat
Max ADSL-hez elég a WRT54GL, gyorsabb nethez már semmiképpen sem, wifi-n is max 20 Mbps-t tud. Mellette még elég drága is (15k feletti árával mit is akarhat???) -> ennyiért már gigabites TP-Link is van dual band wifi és gigabites NAT képességgel.

#45101) m4csk4fogo
Mivel gyári firmware-ben nincsen repeater üzem mód így CFW-t kell tenni rá.
Nem rossz eszköz, megfelelő lehet arra amire szeretnéd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45103) troszti válasza Gubek-Einste (#45102) üzenetére


troszti
aktív tag

Köszönöm.

Esetleg használtan a TP-LINK TL-WR2543ND? Gondolom valamennyivel többet tud, mint az 1043ND... Vagy rosszul gondolom? :)

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#45104) crissprivat válasza troszti (#45103) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem tudom miért,de ez a TP-LINK TL-WR2543ND nem sokáig forgalomban.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#45105) Intruder2k5 válasza troszti (#45103) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen valamivel erősebb mint a 1043ND, (wikidevi paramétereket te is megtalálod, most nem linkelgetném), egy nagy hátránya van, a WiFi nem szimultán Dual Band, vagyis 2.4GHz, vagy 5GHz van bekapcsolva.

crissprivat, egyrészt már nem mai darab, és szerény véleményem szerint a WDR3600-al rúgta ki alóla a TP-LINK a széket, mert megjelenésekor olcsóbb volt mint a 2543ND, és még jobb is.

[ Szerkesztve ]

(#45106) Somy_


Somy_
tag

Sziasztok!

Szerintetek TP-LINK WR841ND helyett egy WR841N megfelelő választás, ha nem szeretnék antennát matatni?
Tudom, hogy az összefoglalóban mind a két típus meg van jelölve, mint ajánlott, de valahogy motoszkál bennem a kisördög, hogy hátha mégse csak az antenna cserélhetőség a különbség a kettő között. Van valakinek tapasztalata velük?

(#45107) Intruder2k5 válasza Somy_ (#45106) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

De bizony, csak abban tér el. Milyen nethez kellene?

[ Szerkesztve ]

(#45108) Somy_ válasza Intruder2k5 (#45107) üzenetére


Somy_
tag

Köszi az infót! :R
Amúgy max 100Mbit/s-oshoz kellene.

(#45109) Intruder2k5 válasza Somy_ (#45108) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az már nem fog átmenni rajta, legszerencsésebb esetben is 92-93Mbps a vége kábelen.

(#45110) Somy_ válasza Intruder2k5 (#45109) üzenetére


Somy_
tag

Mit ajánlanál hozzá ehelyett?

(#45111) Intruder2k5 válasza Somy_ (#45110) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha TP-LINK-ben gondolkodsz akkor 1043NDv2/v3, WDR3600, ASUS-ban pedig RT-N18U, RT-AC56U képviselik az olcsóbb Gbit-es kategóriát.

(#45112) M43g válasza Multibit (#45090) üzenetére


M43g
aktív tag

Köszönöm a válaszokat! :R
Igazából rájöttem, hogy stream-elni valószínűleg nem is routerről fogok, csak backup-ra lesz használva a rákötött meghajtó.

Elkezdtem építeni egy raspberry Pi-s rendszert, ami rá lesz kötve a TVre is. Ha stream lesz, akkor arról fog menni,emellett részben torrent, zene és backup lesz az arra kötött HDD-n. A router-re pedig csak nyomtató és egy 5400-as vinyó kerül, erre tükrözni fogom a másik hdd backup részlegét azért, hogy 2 különböző rendszerben legyen meg ugyan az az adat, hogy lehetőleg véletlenül se együtt romoljon el.

No de ezzel kapcsolatos véleményeket majd a megfelelő topicban kérek ki :R

(#45113) Somy_ válasza Intruder2k5 (#45111) üzenetére


Somy_
tag

Köszi a tanácsot! :R

(#45114) m4csk4fogo válasza Gubek-Einste (#45102) üzenetére


m4csk4fogo
tag

Köszi

(#45115) nmy1212


nmy1212
tag

Sziasztok!

Otthoni felhasználásra szeretnék routert cserélni. Árban a határ 14-15 ezer.
Digi 200/100-hoz kellene olyan készülék ami képes ezt kiszolgálni, vagy a jövőben nagyobb csomagra váltást is elbírna. Otthon a gépek kábelesen csatlakoznak, telefonok és egyéb kisebb gépek wifin. Torrent, játék napi szinten fut az asztali gépekről.
Egy TP-link WR1043ND(kék színű) routert néztem eddig.

Minden javaslat érdekelne, más márkából is!

Köszönöm!

Üdv!

(#45116) Gubek-Einste válasza nmy1212 (#45115) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k-ból csak a TP-Link 1043NDv2/v3 és a 3600 van, 20k-s határral szóba jöhet még az Asus N18U/N56U is.
Mindegyik jó lesz akár a gigabites csomaghoz is.

#45111 Intruder2k5
N56U lesz az olcsó Asus gigabites dual band router és nem az AC56U.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45117) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#44931) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nálam sajnos szürke D-Link DSL-360R áll szolgálatban -- igaz, van kettő is:
ADSL Modem - HW ver B3
ADSL 2+ modem - HW ver C3

Ezek között vajon mi a különbség?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45118) Intruder2k5 válasza MaCS_70 (#45117) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sajnos érdemi nincs, ha gonosz akarnék lenni azt mondanám egyik sz@rabb mint a másik. De komolyra fordítva a szót, ebben sajnos egyikben sem az a BroadCom Chipset van, amitől a T1 verzió, és a 321B olyan amilyen.

(#45119) MaCS_70 válasza Intruder2k5 (#45118) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm! :(
Ezt adta ugyebár a Matáv...

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45120) nmy1212 válasza Gubek-Einste (#45116) üzenetére


nmy1212
tag

Köszönöm szépen!

Hatótávra gondolom akkor jobb lesz mint egy WR841N?

Üdv!

(#45121) TSanya


TSanya
aktív tag

Sziasztok!

Csak kíváncsi vagyok, a TP-Link TL-WR743ND-hez kapott PoE Power Injector mire használható?

Köszi.

Üdv:
S

(#45122) m4csk4fogo válasza TSanya (#45121) üzenetére


m4csk4fogo
tag

PoE: Power Over Ethernet
Röviden: Hálózati csatlakozón keresztül történő elektromos ellátást tesz lehetővé.

Használatával megspórolható egy elektromos aljzat, illetve kábelezés.

(#45123) G-Bali


G-Bali
senior tag

Sziasztok

(Routert amugy is kell vennem, mert szarakodik!)
Mar kérdeztem nethez való router tippet HDD vel össze kötés címen , de szerintem egy NAS lesz , mivel a kérdésem teljesen össze függ a két vásárlással így a nas-hoz routert és a routerhez nas-t szeretnék tippeket hogy melyik 2 termék kombo a nyerő, ha nem baj belinkelem a régi féltett kérdést ez az
Linkbe remélem minden benne van
Annyival kipótolva hogy a NAS egyelőre a NSA-325v2 vagy DS215j nagy az árkülönbség, és teljesen átlagos felhasználó vagyok ebben szeretnék segítséget kérni

Nagyon köszönöm

(#45124) Gubek-Einste válasza nmy1212 (#45120) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre nem lehet megmondani, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy mennyi is az annyi.

#45123 G-Bali
Teljesen mindegy milyen NAS-t veszel a router mellé.
Ami ajánlott dual band-ek közül az az Asus N56U/N65U/AC56U/AC68U/AC87U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45125) G-Bali válasza Gubek-Einste (#45124) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm
Akkor nincs összefüggés a hogy pl veszek egy ac56u-t meg egy erősebb nas-t (Synology DiskStation DS215j) lehet hogy nem is kell az ac56u mert a nagy részét a nas végzi a router helyett nekem csak annyi a lényeg hogy (NET -- > router < -- nas) összekötése lenne és max a routerből menne kábelen a laptopba, és minden más másolás az asztali gépre vagy bárhova wifin keresztül történne , ezt kellene minnél nagyobb sebességgel tudnia a routernek, és ezért kérdeztem hogy melyik az ami a legolcsobb és ezt tudja gond nélkül, de lehet rosszul látom át...?! :U

[ Szerkesztve ]

(#45126) crissprivat válasza G-Bali (#45125) üzenetére


crissprivat
senior tag

Én azért a Synology NAS-okat javasolnám.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#45127) TSanya válasza m4csk4fogo (#45122) üzenetére


TSanya
aktív tag

Szia!

Köszi a választ :R

Üdv:
S

(#45128) Multibit válasza G-Bali (#45125) üzenetére


Multibit
veterán

Ha NAS vásárlását tervezed és nem akarsz a routerre megerőltető feladatot bízni (pl. VPN server), akkor elég lesz egy olcsóbb router is. A legolcsóbb - ajánlott - gigabites router a TP-Link TL-WR1043ND.

[ Szerkesztve ]

(#45129) G-Bali válasza Multibit (#45128) üzenetére


G-Bali
senior tag

Csak annyit akarok amit írtam, hogy a router wifin juttassa el az adatot ill a netet, de természetesen távolról is tudják másolni a nasra-ról, bár nem tudom hogy mire gondolsz a terhelésre, mármint a routerre, jó lenne amit írtál mert az felé annyiba kerül mint az ac56u,csak azért gondoltam azt mert azt tuti erős és visz szinte mindent, de ha felesleges akkor nem adnék ki kétszer annyi pénzt, egy 50eFt a nas ért +HDD(30) plusz a router (30)ha 15tel kevesebb a router :DD

(#45130) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Nemsokára költözöm és digi netem lesz. Kelleni fog hozzá router. 500-as vagy 1000-es csomag lesz. Árban nincs nagy különbség, úgyhogy lehet utóbbi.

A lényeg, hogy ehhez kellene router. TP-linkek olcsók, de elegem lett belőlük. Asuson kívül van más alternatíva?

Nézegettem az asus felső kategóriát.

AC56U: 31K
AC66U: 43K
AC68U: 52K

HA jól láttam 56U és 68U között a wifi a különbség. Utóbbinak gyorsabb.
66U pedig wifiben gyorsabb az 56-nál, viszont hardveresen gyengébb.

Van még valami eltérés?

(#45131) fogtunder válasza G-Bali (#45129) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az erőforrás igényes feladatokat (média kiszolgálás, torrent, stb) át fogja venni a NAS a routertől, innentől annak csak routing feladtokat kell ellátnia, ami annyira nem erőforrás igényes, ha nincs nagyon gyors neted.

amennyiben nem kell az AC wifi, és nincs sok 2,4Ghz hálózat a közelben, akkor simán jó lehet egy 1043ND is.

a DS215j meg bár nem gyenge, az erőstől azért eléggé messze van

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45132) G-Bali válasza fogtunder (#45131) üzenetére


G-Bali
senior tag

Köszönöm a részletes & kielégítő választ :DD

200/100 net

[ Szerkesztve ]

(#45133) Multibit válasza Mate (#45130) üzenetére


Multibit
veterán

Jól látod a típusok közötti különbségeket. Nekem 500-as Digi netem van, AC56U routerrel. Gyorsabb nem kell (akkor sem, ha csak kicsi az árkülönbség). Leginkább vezetékkel használom a routert (a család többi tagja legtöbbször wifi-n). Ha neked elsődleges fontosságú a wifi és nagyobb területet kell befedni, lehet, hogy jobban jársz a külső antennás típusokkal.

[ Szerkesztve ]

(#45134) Mate válasza Multibit (#45133) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszi!

Azt lehet tudni, hogy kb. mennyit visz át gyári szoftverrel pppoe kapcsolaton keresztül az AC56U és AC68U?

Kb. 60 m²-es lakásba fog kelleni. Szerintem belső antennákkal is le fogja tudni fedni a területet.

Azért döntök majd szerintem 1000-es net mellet, mert egyfelől kíváncsi vagyok mit tudnak vele kezdeni az eszközeim, másfelől magasabb a garantált sebesség vele. Az árkülönbség pedig azt hiszem havi 200 Ft lenne.

A netet meg NAS-sal, pc-vel és tv-vel kábelen használom. Ezeknél fontos a sebesség. Wifin csak telefonon, ott nem izgat a dolog. Mondjuk tervben van új tv vásárlása, ami remélhetőleg wifis lenne, de oda is elég szerintem a gyengébb.

Illetve más márka esetleg?

(#45135) Larssonka


Larssonka
csendes tag

Üdv.

Épp routervásárlás előtt állok, szintúgy. Archer C5 és RTAC56U-ön gondolkodom. Általánosságban mit mondanátok róluk?

(Láttam elég sok véleményt itt lejjebb is mind2-ről, de csak összegzve szeretnék képet kapni róluk.)

Alapvetően egy 3 TB-s Nas lenne rákötve, 2 PC, plusz Xbox és telefonok wifin. (Hatótáv igazából mind1 lesz mert a mostanit berakom jeltovábbításra-ha lehet ilyet vele asszem.)

(#45136) Piatkó


Piatkó
csendes tag

Sziasztok olyan kérdésem volna hogy TP-LINK 300M Wireless
routeren van olyan beállítási lehetőség hogy korlátozni lehessen ? Arra gondolok hogy bizonyos időpontokba ne lehessen elérhető vagy kapcsoljon ki! Vagy hasonló. Ha lehetséges akkor valami szájbarágós leírás jól jönne segítségül mert elég alfa-béta vagyok hozzá.
Előre is köszi a segítséghét.

(#45137) Mate válasza Piatkó (#45136) üzenetére


Mate
nagyúr

Itt vagy routered topicjába kérdezd meg. Ez a vásárlós topic.

(#45138) Gubek-Einste válasza Mate (#45134) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minkét típust ajánlani szoktuk a gigabites nethez is, néz be a Digi-s témába, hátha van olyan személy ott akinek ilyen eszköze van.

#45135 Larssonka
Az Asus AC56U hardveresen sokkal erősebb mint a TP-Link Archer C5.
A TP-Link külső antennás, az Asus belső de ha nem annyira lényeges a wifi lefedettség akkor mindegy is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45139) aknelez


aknelez
csendes tag

Sziasztok!

Digi 1000/100 internet bekötés folyamatban. Elkezdtem nézegetni ezt a fórumot is és találtam a javaslatok között az ASUS RT N18U routert is. Elkezdtem keresgélni és a Vaterán van is eladó, ám kiderült, a tulajdonosa épp a Digi miatt akarja eladni. Személyes kérdésemre ezt írta:

"A digivel az a probléma, hogy régen egy "elosztó dobozon" keresztül külön ment egy kábel a telefonhoz, és külön a routerhez. Ezt változtatták meg, most 1 kábelen jön minden és kizárólag olyan routert lehet náluk használni, ami a telefont is kezeli. Ilyet csak néhány gyártó készít. Nekem pl. egy ZTE routert hoztak ide a sajátjukból, pedig már megvolt ez az ASUS is, de sajnos nem tudom használni, mivel nincs rajta telefon csatlakozó."

Így a kérdésem, milyen routert javasoltok, ha a szempontok között szerepel, hogy gigabites, képes a telefon csatlakozást is kezelni?
Kiegészítő kérdés, a családban 4-en használjuk a netet és ebbe még nincs benne a torrent kliens :) A terhelés kisimítására a QoS-t gondolnám, szóval, ha ezt is tudja a kütyü, az előny.

Üdv, A

(#45140) Gubek-Einste válasza aknelez (#45139) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jó az Asus N18U is, a LAN-os területeken tényleg van ez a telefonos gond de meg lehet kerülni és saját router-t használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45141) aknelez válasza Gubek-Einste (#45140) üzenetére


aknelez
csendes tag

Ezt a megkerülést kifejtenéd bővebben?
Köszi.

(#45142) medium84


medium84
aktív tag

Sziasztok!

Használ valaki ilyen routert 4G/LTE USB modemmel?

Üdv!

(#45143) Mate válasza aknelez (#45141) üzenetére


Mate
nagyúr

Digi topicban le van írva miként lehet megkerülni :)

(#45144) Gubek-Einste válasza medium84 (#45142) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi lenne a kérdésed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45145) medium84 válasza Gubek-Einste (#45144) üzenetére


medium84
aktív tag

Hogy megbízhatóan működik-e? Nem backupnak kell a 4G.

(#45146) djpundro2 válasza Intruder2k5 (#44649) üzenetére


djpundro2
tag

Mivel nem voltam megelegedve az rt-n18u es az RT-AC56U val ,most rendeltem egy olcsobbat 75€ ert es egy 150€ sat ,kiprobalom ezeket is .

Linksys EA6300 et , 4 belsö antenna val ,tehat nincsen megosztva .
- Wireless-N300 & AC867
- Full a/b/g/n kompatibilis
- Draft 802.11ac technológia
- Dual Band 2.4 GHz / 5 GHz
- 2x2 és 2x2 küldés / fogadás
- 4db beépített PIFA antenna
- Gain: 2,4 GHz: 2.62/4.32 dBI
- Gain: 5 GHz: 22.73 dBm
- 4x Lan, Wan, USB 3 port
http://www.linksys.com/at/p/P-EA6300/?georedirect=1

Es egy (ezt mar gondolom ismeri mindenki )
Netgear EX7000-100PES

Kétsávos Wi-Fi akár 1900 Mbit / s
700mW nagy teljesítményű kivitel a legnagyobb lefedettség
Dual-core 1 GHz-es processzor maximális teljesítményt WLAN
Erőteljes erősítők és külső antennával kiterjeszti a tartomány
Fastlane technológia mind a vezeték nélküli Wlan jobb teljesítmény érdekében

A NETGEAR ® AC1900 Wireless Range Extender növeli a hatótávolságot és hogy a meglévő hálózathoz maximum sebesség - köszönhetően a rendkívül erős kétsávos Wi-Fi akár 1900 Mbit / s.
A 700mW nagy teljesítményű erősítőket szélsőséges tartományban, míg a kétmagos 1 GHz-es processzor maximális WLAN teljesítménye teszi.

http://www.netgear.at/home/products/networking/wifi-range-extenders/EX7000.aspx

[ Szerkesztve ]

(#45147) Gubek-Einste válasza medium84 (#45145) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel ajánlott eszközről van szó így megbízható, keress rá a fórumon mert van aki ilyen eszközt használ.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45148) macii97 válasza djpundro2 (#45146) üzenetére


macii97
senior tag

Miben nem voltal velük megelégedve?

(#45149) woodworm válasza djpundro2 (#45146) üzenetére


woodworm
veterán

Jól nézem, a Netgear mellé kell egy router is?
Mondjuk a nagyobb szolgáltatók már a kombó eszközöket erőltetik, de így nehéz kiváltani egy esetlegesen gyenge láncszemet.

(#45150) krealon válasza medium84 (#45142) üzenetére


krealon
veterán

En TL-WR842ND-t hasznalok 3G (E1750) modemmel (korabban TL-MR3420-at).

Mivel az uj 4G-s modemeket a tipikusan 1+ eves firmware-ek nem ismerik, igy javasolt egybol Custom FirmWare (CFW) hasznalata.
A 842, az MR3420-tol annyiban kulonbozik, hogy a gyari szoftver nem kezeli az USB modemeket, viszont 4 MB helyettt 8 MB flash memoriaja van (ami CFW eseten hatalmas elony).

3G/4G modemek hasznalatara pl a rOOter firmware ajanlott. (3G-re megfelel a Gargoyle is.)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.