Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44851) superecneB válasza superecneB (#44839) üzenetére


superecneB
őstag

Hogyan változna a képlet ha a dolgozóba raknám a routert?
Van esély PC-n így a full sávszél kihasználásnak - annak árán hogy a többi szobában mobil eszközökről lassabb vagyok?

(#44852) Gubek-Einste válasza superecneB (#44851) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Wifi-n nem lesz meg a teljes sebesség bárhova is teszted, N-es eszközökkel 100-150 Mbps ami max összejöhet, AC-s eszközpárral több de az 500 azzal sem lesz meg.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44853) Smithy87 válasza Gubek-Einste (#44850) üzenetére


Smithy87
senior tag

Köszönöm a tanácsot ha tudnám máshová tenni tenném de nem tudom :S Szal marad neki a szekrény. Akkor megy a rendelés a párosra :d

(#44854) airsoftpro


airsoftpro
csendes tag

Sziasztok. Vásároltam egy Archer C5 routert, ahogyan azt sokan itt javasoltátok. Kérdésem az lenne, hogy mennyit kellene, hogy tudjon 5gHz-en sebeségben? NAS-ra, -ról másolok, elvileg 867kbs tud, ebből kinek mi szokott megvalósulni? Ha a távolságot nem vesszük figyelembe, tehát a router közelében vagyunk 1m-es körzetben pl.

ps.: Ellenoldal is AC-s!

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#44855) Multibit válasza airsoftpro (#44854) üzenetére


Multibit
veterán

Mi az az ellenoldal, amivel neked 1 m-re a routertől wifi-re van szükséged? Tablet, telefon? Mert ha számítógép, akkor azt az 1 métert igazán áthidalhatnád kábellel!
Tehát az egy méterre a routertől nem igazán életszerű állapot. Nálam kb. 5 méterre a routertől, közben egy fallal úgy 250-300 Mbps jön össze max. Ez AC7260 WLAN modullal és iPad Air 2-vel értendő.

(#44856) airsoftpro válasza Multibit (#44855) üzenetére


airsoftpro
csendes tag

Nem ez volt a kérdés.. Ez egy feltételezett legjobb szituáció, és így mennyit kellene tudnia, ez volt a kérdés! Azért így tettem fel, hogy kiszűrjem azokat a kommenteket, hogy "attól függ hány fal, milyen fal stb befolyásoló tényezők vannak a router, kliens között" Szóval pontosítva, a legjobb körülményeket tekintve, mennyit szokott tudni?

[ Szerkesztve ]

(#44857) Multibit válasza airsoftpro (#44856) üzenetére


Multibit
veterán

Tudom, hogy mit akarsz kierőszakolni, de nem fog menni! Senki nem fogja neked felelősséggel azt mindani, hogy m.n Mbps-t "szokott tudni". Nem véletlenül nem írja rá a gyártó sem! Igenis függ a környzettől, elhelyezkedéstől, routertől, ellenoldalaktól beállításoktól. Szerinted mi az a "feltételezett legjobb szituáció", ami objektíven mindenkinél fennáll? Az általam megadott adathoz legalább írtam némi fogódzót, de Te ezzel semmire sem fogsz menni, mert más a routerem, a klienseim, stb, stb...

(#44858) Gubek-Einste válasza airsoftpro (#44856) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide illő társalgás, ITT lesz szíves folytatni ezt a témát.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44859) Somesz1988


Somesz1988
csendes tag

Sziasztok.

Olvastam pár range extenderrel kapcsolatos bejegyzést, és a következő lenne:

- Adott egy 70m2 panel vasbeton rúlz, DIGI 100/50 net, 841nd core router (tudom gigabit lenne ideális de az igényeket ez is tökéletesen kiszolgálja otthon) és egy 743nd került hozzám, amit most "bridge with ap"-ként használok (van ugyan repeater/RE funkciója de attól megzakkant,dobált, elment a jele stb. pedig kényelmesebb lett volna 1ssid mint most kapcsolgatni a bridge 2 vége között.

Jelenleg a core routerrel azonos helységben (félszoba) 35M, a 743nd esetén (nappali) 12-18M-et lehet kifacsarni. Nem rossz, de kérdés, hogy megéri e beruházni egy TL-WA854RE-t? 6k alatt van jelenleg. Ugye ez 300M-es, továbbá stabilabb gyorsabb lenne? És nem kell ssid-t váltogatni. Wifi kliensek száma 3, időnként 7.

:R

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#44860) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Ha választani kéne a TP-LINK Archer C20 és a Archer C20i között, melyiket mondanátok? Mi a különbség a kettő között? Csak annyi, hogy egyikben beépített antenna van, a másikba meg külső?

(#44861) Alex91 válasza Vasinger! (#44860) üzenetére


Alex91
félisten

Mindkettot elfelejtenem...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#44862) Gubek-Einste válasza Somesz1988 (#44859) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Repeater-ből inkább egy normál méretű külső antennás típus lenne ajánlott. Az ilyen konnektorban dugós típusokkal főleg az a baj, hogy a konnektor a padló közelében és/vagy rejtett helyen van ami jelentős árnyékoló tényező. A másik jelentős hátrányuk, hogy beépített kicsi antennákkal rendelkeznek azáltal gyengén veszik az elődleges eszköz által üzemeltet wifi hálózatot és gyengén is tudják csak továbbítani azt, valamint a lefedett terület sem lesz olyan nagyságú mint a normál méretű külső antennás eszközöknél. Repeater-nek a legjobb egy normál wifi router-t használni, van amelyik gyári firmware-rel is képes rá (Asus N12 D1, TP-Link 743ND) de a legtöbb csak CFW telepítésével tehető rá alkalmassá. Kaphatóak multifunkciós AP-k is amelyek szintén tudják gyári firmware-rel a repeater módot is de az áruk ugyan annyi vagy több mint a sima wifi router-eké így nem éri meg a megvásárlásuk, a wifi router-ek előnye, hogy később még router-ként is lehet őket használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44863) Vasinger! válasza Alex91 (#44861) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Jó oké, de nem ez volt a kérdés. Fogalmad sincs hogy mire kéne és mennyi a keret rá. Ha tudsz ezeknél olcsóbban 5 GHz-et szóró routert, ami megbízhatóbb mint ezek, akkor ne tartsd magadba.

(#44864) Gubek-Einste válasza Vasinger! (#44863) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 3600/4300, Asus N56U, áruk 20k-ig van.
Ha kellene az AC-s wifi akkor Asus AC55U/AC56U, TP-Link Archer C5/C7, 30k-s határral.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44865) Vasinger! válasza Gubek-Einste (#44864) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Akkor idézek:

Ha tudsz ezeknél olcsóbban 5 GHz-et szóró routert, ami megbízhatóbb mint ezek, akkor ne tartsd magadba.

Ugyanis ezek 10 000 Ft-ba kerülnek, 3 év garanciával.

Értem én, hogy felsoroltak jobbak náluk, de miben is? 2 eszköz lógna rajta, nem is folyamatosan, csak böngészésre főleg szobán belül, tehát semmi megterhelő nem lenne, torrent se. 40 MBit-es nethez lenne használva.

[ Szerkesztve ]

(#44866) crissprivat válasza Vasinger! (#44865) üzenetére


crissprivat
senior tag

Akkor a sima húszast i nélkül ;)

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44867) fogtunder válasza Vasinger! (#44863) üzenetére


fogtunder
nagyúr

"Fogalmad sincs hogy mire kéne és mennyi a keret rá" - ha nem írod le, akkor honnan lenne?

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44868) Vasinger! válasza fogtunder (#44867) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Amennyiben nem a kérdésre válaszolnak, miért írjam le? A kérdésem szempontjából nem volt releváns ugyanis.

(#44869) Gubek-Einste válasza Vasinger! (#44865) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ami még szóba jöhetne az az Asus N53 vagy TP-Link 3500.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44870) Somesz1988 válasza Gubek-Einste (#44862) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

Köszönöm a tanácsot, akkor marad a 743nd ahogy van :R

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#44871) fogtunder válasza Vasinger! (#44868) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mert mondjuk ha úgy kezded, hogy 5Ghz-es router kell minél olcsóbban, ezt meg ezt néztem, akkor gondolom teljesen más válaszok születtek volna.

én saját érdekemből nem vennék meg olyan TP-Link routert, amit itt nem ajánlanak, annyi olyan van, amiről van tapasztalat és jó.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44872) gurabli


gurabli
senior tag

Sziasztok!

Ismerősnek kell családi házba egy komolyabb router a meglévő régi D-Link helyett (ha jól tudom, még G-s, de nem biztos, lehet, hogy már N-es, de elég régi és olcsó modell volt).

Olyan kellene, amivel várhatóan növekedne a wifi hatótáv (és esetleg a sebesség is), mert jelenleg van a házban pár pont, ahol nagyon gyenge vagy nincs is wifi. Feltehetően egy újabb és erősebb router pont elegendő lenne.

TP 1043ND v2 vagy 3600 a két kiszemelt, és egyben az árkategória is. A gigabit legyen meg, az 5 Ghz nem feltétel, mert jelenleg még nincs ilyen eszköz, persze ez később változat, de egyhamar nem fog laptopot cserélni, telefon meg tablet miatt nem érdekes, a többi pedig kábelezve van.

Várható érdemi változás jelerősségben, ha igen, melyik legyen inkább?
Emígy ddwrt lesz rápakolva, nagy valószínűséggel.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44873) Erdei88


Erdei88
veterán

Sziasztok!

A csodálatos Telekom-os ZTE ZXV10 H201L leváltására milyen modem és router vagy modem routert javasolnátok? 20 ezer forintnál nem szeretnék többet költeni rá. Fontos lenne a Gigabit lanon, és a 300Mbps wifin

(#44874) adika4444 válasza gurabli (#44872) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

1043ND, a 3600 osztott antennák miatt gyengébb.

üdv, adika4444

(#44875) gurabli válasza adika4444 (#44874) üzenetére


gurabli
senior tag

Köszönöm!
Esetleg hasonló árban jobb választás, mint az 1043ND?
Emígy az 1043ND-től joggal várható jelerősség javulás a régi routerhez képest?

És a régi router még mindig berakható (nem bridge módba, most nem jut eszembe mi is az), hogy erősítse a jelet.

"Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

(#44876) adika4444 válasza gurabli (#44875) üzenetére


adika4444
addikt

Nem ismerem az előző routeredet, de switch/ap módba be lehet állítani.
Erősebb még legalább is azt mondják, Asus RT-N18U, de az 20000 Ft körül van, másik hogy én nem ismerem, így nem nem mondok rá semmit, én szerintem neked az 1043 jó lesz.

üdv, adika4444

(#44877) Levi123


Levi123
senior tag

Sziasztok!
Kis segítséget kérnék:
Szeretnék vásárolni olyan wifi routert melynek van USB portja is, mert nyomtatót csatlakoztatnék rá.
Ennél nem teljesen tiszta számomra, hogyan működik a nyomtató csatlakoztatása, telepítése.
Azaz a nyomtató illesztője a routerre lesz telepítve vagy mint megosztott nyomtatóként üzemel majd.
Pl. Wifivel csatlakoztatott gép nyomtathat majd a nyomtatóra úgy, az USB-n keresztül a routerhez csatlakozik?
Ezt a routert néztem: TP-LINK Wireless 300Mbps TL-WR842ND USB
Köszönöm a választ!

Levi

(#44878) Gausz válasza Levi123 (#44877) üzenetére


Gausz
aktív tag

Nem kell a routerre semmit sem telepíteni, nálam Wifi-s a notebook és a nyomtató is. Utóbbinál beállítottam a hálózatot (értsd ezalatt, hogy SSID kiválaszt, jelszó megad). Noti Win8.1es, azonnal felismerte a hálózaton levő nyomtatót, így oda sem kellett pluszban telepíteni semmit, csak nyomtatni és scannelni.
Ugyanígy működik feleségem notebookján is, semmilyen megosztást nem kellett beállítani.

(#44879) Gubek-Einste válasza gurabli (#44872) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Garancia nincsen, hogy jobb lesz a helyzet mint amilyen most.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellett lenne használva?
A TP-Link 1043NDv2/3600 árkategóriájában nincsen más ajánlott eszköz, csak drágábban.

#44873 Erdei88
Ha van IPTV és/vagy VoIP akkor nem kiváltható eszköz.
A kombo modem-router-ek nem ajánlottak, sokkal jobb megoldás egy sima modem + normál wifi router párosa.
Modemből fekete D-Link 360R T1E vagy 321B, dchard firmware felrakása ajánlott.
Router-ből 20k-s határral: Asus N18U/N56U, TP-Link 1043NDv2/3600/4300

#44877 Levi123
Nem ide való kérdés, menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44880) nobiand


nobiand
aktív tag

Sziasztok!
Édesanyámékhoz lassan bekötik a Digi 100/50 internetet. [TP-LINK TL-WR841N Wireless router N 300Mbps] ez a router elég lesz nekik? Mármint fogja tudni a sebességet?
Vagy esetleg Asus RT-N12-D1?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#44881) kali válasza nobiand (#44880) üzenetére


kali
legenda

szia,

a legjobb 100-as router ~94 Mbps wan <-> lan sebességet tud pppoe kapcsolattal, ez adott típusra is igaz.
más kérdés, hogy ha a szolgáltató 100-as hálózaton és/vagy eszközökkel szolgáltat - sok helyen adja még így a 100/50 és 100/100 netet -, akkor ők is csak ~94 Mbps sebességet tudnak biztosítani.
annyi, hogy 100-as net mellé már gigabit képes routert szokás javasolni, mert a 100-as típus ha maximumon teljesít, akkor nem nagyon marad benne tartalék, ami bizonyos felhasználási módoknál megmutatkozhat.
az rt-n12 d1 még annyit sem tud (wan <-> lan), mint a tl-wr841n(d).

[ Szerkesztve ]

(#44882) Erdei88 válasza Gubek-Einste (#44879) üzenetére


Erdei88
veterán

Távol álljon tőlem a kötekedés, pusztán kíváncsiság.
Miért nem ajánlott a kombinált modem-router? Gyengébb belsővel szerelik? Esetleg nagyobb a hiba aránya?

(#44883) nobiand válasza kali (#44881) üzenetére


nobiand
aktív tag

Köszönöm szépen. Esetleg ajánlanál valamilyent? Sokat nem akarnak rá költeni. Maximum ha tényleg jobban járnának valamivel akkor pótolok.

(#44884) kali válasza nobiand (#44883) üzenetére


kali
legenda

szerényebb felhasználásra elmegy egy ideig a tl-wr841n(d) is, de ha komolyabb is kilátásban van, akkor az olcsóbb kategóriában a tl-wr1043nd v2 vagy v3 kellene, ami 13 e ft környékén indul.

(#44885) nobiand válasza kali (#44884) üzenetére


nobiand
aktív tag

Akkor inkább pótolok egy kicsit, köszönöm szépen a segítséget!

(#44886) Gubek-Einste válasza Erdei88 (#44882) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nehézkesebb a beállításai, nincsen CFW támogatás, ezek a legfőbb hátrányai, visszaolvasva lehet látni, hogy mik is a gondok velük.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44887) emvy


emvy
nagyúr

Lakasban szeretnek halozatot kialakitani. Minimum 12 gigabit ethernet portra lenne szukseg, ebbol legalabb 6 PoE-kepes portra. Praktikusan ez azt jelenti, hogy egy 16 portos PoE gigabit switch kellene, esetleg egy router. Otletek?

while (!sleep) sheep++;

(#44888) LógaGéza válasza emvy (#44887) üzenetére


LógaGéza
addikt

TP-Linknek van olyan switche, amin van 8 PoEs port, de 16os már nincs unmanagedben. Ígyis ha nem akarsz Mikrotik fele elmenni, akkor 3 eszköz fog kelleni 12 Ethernet port kiszolgálásához (mivel a routeren 4 van, minusz a switchek portja). Mekkora kereted van rá, és mekkora netet kell kiszolgálnia?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44889) emvy válasza LógaGéza (#44888) üzenetére


emvy
nagyúr

Net sajnos egyelore csak 10 Mbit lesz, de remelem, hogy idovel noni fog a savszel.

Keret? Hat, az egesz halozat sok lesz sajnos (sok kabel, esetleg falba epitett wireless AP-k, rackszekreny, esetleg IP kamera..), szoval vegulis a switchen nem fog annyira mulni a dolog. RouterOS-sel meg nem volt gondom, erdemes ebben gondolkozni? (Van is az apron egy Mikrotik elado..)

while (!sleep) sheep++;

(#44890) LógaGéza válasza emvy (#44889) üzenetére


LógaGéza
addikt

Hát a legalja szerintem egy Asus N18U + TL-SG1008PE + TL-SG1008D, így lenne 18 haszonosítható portod - én amúgy is mindig szerettem elkülöníteni a PoEs cuccokat a sima hálózati eszközöktől, ráadásul így okos tervezéssel a kábelezésen is csökkenthetsz, ha nem egymás mellé rakod a 3 eszközt.

Melyikre gondolsz apróról? Mondjuk én nem vennék Mikrotiket gari nélkül :N
Amúgy ha belemerülnél érdemes foglalkozni a RouterOS-el, biztos hogy azzal tudnád a legjobban személyre szabni a hálózatot - de akkor tényleg bele kell merülni :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44891) BoB válasza LógaGéza (#44890) üzenetére


BoB
veterán

Sziasztok

VDSL2/ADSL modem kellene, vagy olyan router ami tartalmaz ilyen modemet.
(egy Netgear WNR3500L -el rendelkezem jelenleg, eddig ez kiszolgálta az igényeket)

1. Hogyan lenne jobb? modem + külön router, vagy egybeszerelt?

2. melyik készüléket(eket)?

Eddig ezt néztem ki: Netgear D6400

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#44892) emvy válasza LógaGéza (#44890) üzenetére


emvy
nagyúr

Köszi, egyebkent azt nem is mondtam, hogy a routernek elég okosnak kell lennie, mert egy másik lakásban lévő hálózattal is össze akarom kötni az én hálózatomat úgy, hogy a masik hálózaton is van router...

while (!sleep) sheep++;

(#44893) LógaGéza válasza emvy (#44892) üzenetére


LógaGéza
addikt

Vezetéken, vagy anélkül? Vezetékes megoldható könnyen, anélkül kicsit viccesebb, de az se megoldhatatlan :)

bob.zxr
Csak internetre kell, vagy van más kiegészítő szolgáltatás (IPTV, VoIP) is?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44894) BoB válasza LógaGéza (#44893) üzenetére


BoB
veterán

Csak net.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#44895) Gubek-Einste válasza BoB (#44894) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szolgáltató által adottal mi a gond?
Ha van benne PPPoE Passthrough akkor tudsz használni saját router-t is teljes funkcionalitással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44896) emvy válasza LógaGéza (#44893) üzenetére


emvy
nagyúr

Vezeték.

while (!sleep) sheep++;

(#44897) Smithy87 válasza Gubek-Einste (#44895) üzenetére


Smithy87
senior tag

@ Gubek-Einste és többiek: Köszi a tippeket srácok megvan az új router és a stick páros. Mindkettő TP-Link lett. Egy TL-WRD 3600 os router és egy TL-WDN3200 stick. Remekűl működik a cucc. Az 5Ghz gyakorlatilag üres és a 2,4 en is gyorsult a motyó. :)

[ Szerkesztve ]

(#44898) energomatt


energomatt
senior tag

Próbáltam rákeresni ebben a fórum topikban is erre a problémára, de nem vagyok biztos benne, hogy találtam rá igazán egyértelmű választ. Ezt mindjárt mentegetőzésképpen írom, ha mégis lett volna azonos kérdés.
Mivel másfél hónap múlva szolgáltatót váltok, szeretném addig is beüzemelni és a gyakorlatban tesztelni az új routeremet. Most egy telekomos Cisco modem/router van használatban, erre csatlakoztatnám LAN-WAN kapcsolattal úgy, hogy a Ciscora semmi más feladat ne háruljon. Ha jól értelmeztem, akkor a második router wan portjának dinamikus IP címet kell adni (nem lehet fix?) és ezután az első DHCP szerver lehet a címosztó (vagy lehetne a második router helyette? Mert ez lenne szimpatikusabb.).
A lényeg, hogy az új routert minél életszerűbben szeretném használni, a rákötött merevlemez látszódjon a hálózatban és minden wifi és lan kapcsolat egy hálózatban legyen az új routeren.
A Cisco a 192.168.0 címtartományban oszt címeket, az Asus pedig úgy láttam átkapcsolható a 192-168.0 és 1-es között.

(#44899) Gausz válasza energomatt (#44898) üzenetére


Gausz
aktív tag

Itt kérdezd meg.

(#44900) Intruder2k5 válasza energomatt (#44898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De lehet fix IP cím is, nem kell feltétlenül dinamikus.

Az első DHCP szerver, tehát a CISCO-é, csak a router WAN portjának fog IP címet adni, amennyiben mégis DHCP-n hagyod azt. A saját routerre csatlakozó vezetékes, és vezeték nélküli kliensek is, a routertől fognak IP címet kérni, és kapni.

Az ASUS alap IP cím a 192.168.1.1, tehát ez jó is így. A WAN IP címét majd írd be a CISCO DMZ menüjébe, hogy az minden bejövő kérést továbbítson az ASUS felé.

A kérdésedre egyébként azért nem találtál itt választ, mert nem ide való, így a továbbiakkal inkább ide fáradj át.

Otthoni hálózat és internet megosztás

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.