Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44751) alfiboy válasza Gubek-Einste (#44740) üzenetére


alfiboy
aktív tag

Jól tudom, hogy az Asus gyári FW tudja a wifi időzített ki/be kapcsolást? Csak ez miatt nem kellene akkor alternatív FW-t használnom.

...

(#44752) Intruder2k5 válasza alfiboy (#44751) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#44753) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#44747) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus AC52U szintén AC750-es ami nem ajánlott.
Asus-ból olcsó dual band eszköz az N53 lenne.

#44749 BeZol
A TIR alig pár hónapos, a Topikgazda rendszer bevezetése után fel lett frissítve.

#44750 joecontra
Wifi nélküli router-ek gyengék, nem ajánlottak, ha nem kell wifi akkor max kikapcsolod.
Ennyiből kijön:
100-as portokkal: Asus N12 D1/N53, TP-Link 841ND
Gigabites portokkal: TP-Link 1043NDv2/3600

#44751 alfiboy
Ilyen szintem nem ismerem az Asus-t.
Lassú voltam

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44754) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#44753) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Át is fogalmaztam az összefoglaló alján a záró sorokat, és kivettem belőle a félrevezető dátumot. De legaláb tudjuk, hogy van aki olvassa is, ráadásul figyelmesen... :)

BeZol, az összefoglaló utolsó módosításának dátuma egyébként automatikusan is kijelzésre kerül, mindig a jobb felső sarokban.

[ Szerkesztve ]

(#44755) joecontra válasza Gubek-Einste (#44753) üzenetére


joecontra
addikt

Köszönöm! :R

Üdv,
J

(#44756) alfiboy válasza Gubek-Einste (#44753) üzenetére


alfiboy
aktív tag

és (#44752) Intruder2k5:
Asus RT-N18U a legjobb választás, minden megvan ami nekem kell, ez lesz rendelve.
Köszi szépen a segítségetek!
:R

...

(#44757) kali válasza BeZol (#44749) üzenetére


kali
legenda

nem is az n szabványon van a hangsúly, hanem azon, hogy azon belül csak 2.4 GHz adott, vagy az 5 GHz is?
a nagyobb dBi értékű antenna jellemzően csak minimális javulást szokott eredményezni, arról nem is beszélve, hogy általában 8-9 dBi környékén vége a dolognak, a sokkal nagyobb - nem ritkán 20 dBi környéki értékűnek hazudott, de a mérete és kialakítása miatt annyit közel sem tudó - antennák kamuk, nem ritkán még annyit sem tudnak, mint a gyári 5 vagy pláne 8-9 dBi értékűek.
az összefoglaló - dicséretes, hogy olvastad, sokan nem így tesznek - folyamatosan frissítve van, ha van mivel és/vagy mi alapján.
az a baj, hogy ha nálad elsődleges routernek kell a majdan digi gigabites pppoe nethez, akkor az szűkíti a kört, mert amúgy vannak eleve húzós antennával szerelt típusok, például ez; link
a tl-wr1043nd v2 alapban 3*5 dBi antennás, de arra is van ilyen, viszonylag olcsón; link, ráadásul erről a routerről tudott, hogy a diginet 1000 maximuma (~940 Mbps) is megy neki a hw nat okán.
ez elég jó wifi képességgel (is) rendelkezik, de cserélhető is az antennája 8-9 dBi értékűre, ha kell, hardveresen pedig az egyik legerősebb 2.4 GHz képes soho router, így diginet 1000 alá is tökéletes; link
amennyiben n szabványos dual band vagy ac szabványos router kerül képbe, ott más a helyzet, mert vagy osztott a külső antenna, amit nehézkes megfelelőre cserélni, vagy a 2.4 GHz belsős és az 5 GHz külsős.
az 5 GHz valóban fogékonyabb valamennyivel az akadályozó tényezőkre, annak megfelelően kell behálózni a lakást, de cserébe gyorsabb átvitelre képes, illetve ha annyira problémás a 2.4 GHz, akkor valóban megoldás lehet.

[ Szerkesztve ]

(#44758) Teseract


Teseract
tag

Sziasztok,

A Telekom D-Link DCM 704 kábelmodem-router kombót adott a szolgáltatásához, 120Mbps-s nettel. Kábelen mindezt tudta is, viszont szükségessé vált, hogy wifin csatlakozzak a hálózatra. Pillanatnyilag egy kölcsön kapott TL-WN721N-s (150Mbps) stickkel kapcsoltam össze, de a letöltési sebesség 47-48Mbps fölé nem megy. Nekem kellene beállítani valamit (!?), vagy az adapter csak ennyit tud? Tudtok ajánlani, hogy milyen sticket kell vennem, ami valójában is tudja ezt a sávszélességet?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#44759) adika4444 válasza Teseract (#44758) üzenetére


adika4444
addikt

Ezzel az adapterrel teljesen normális ez a sebesség.
A D-LINK-ben ugyan nem tudom, hogy 300 vagy 150 Mbps képes kártya van, de a legjobban egy saját lehetőleg 5 Ghz-s router, és egy 5 Ghz wi-fi stickkel járnál.
Például routerként a TL-WDR 3600 lehet a találó.

üdv, adika4444

(#44760) Gubek-Einste válasza Teseract (#44758) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

MIvel a jelenleg használ adapter csak N150-es így ez a sebesség pont meg is felel neki,
N300-as adapterekből az ajánlott a TP-Link 822N/8200ND vagy az Asus USB-N14 lenne.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44761) Winne


Winne
nagyúr

Sziasztok!

Egy TP-Link TL-WDR4300-as routerem van jelenleg.

Érdemes lenne cserélnem egy Asus RT-N18U típusú routerre?

Nincs szükségem az 5GHz-re, inkább arra, hogy nagyobb legyen a hatótávom és folyamatosan megy rajta a torrent, így a hardver erős legyen és bírja a terhelést.

Ha jól emlékszem, akkor a mostaniban csak 3*3dbi a 2,4GHz-es sáv, az Asus meg 3*5dbi, ettől gondolom nagyobb lesz a hatótávom. A hardverről nem tudok sokat.

[ Szerkesztve ]

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44762) adika4444 válasza Winne (#44761) üzenetére


adika4444
addikt

Ha nem kell az 5 Ghz, hanem ahogy írod is a nagyobb hatótáv, akkor megérheti cserélni.

üdv, adika4444

(#44763) crissprivat válasza Winne (#44761) üzenetére


crissprivat
senior tag

Nem mindegy,hogy nagyobb hatótávot,vagy lefedettséget akarsz elérni a router cserével.

A router wifi erösítöjének sokkal nagyobb szerepe van. Nem mindegy,hogy 100mW,vagy 500mW-ra képes az erösítöje sugározni. Az EU-ban viszont hivatalosan csak 100mW a megengedett.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44764) Intruder2k5 válasza Winne (#44761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen az RT-N18U-val nagy eséllyel jobban jársz 2.4GHz-es WiFi terén, és hardveresen is jóval erősebb.

(#44765) Winne


Winne
nagyúr

Köszönöm Urak!

Családi házban van az eszköz és nem tudom bekábelezni középre sajnos, így a ház másik végében már gyenge a jelem és ezért gondoltam a cserére. Kollegám is ilyet vett és Ő jókat mondott róla, messzebbről is jó volt a cucc neki, mint a TP-Link.

Asusban mi a következő lépcső ezután?

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44766) Intruder2k5 válasza Winne (#44765) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Olyat nem nagyon találsz, amiben a 2.4GHz-es WiFi várhatóan még jobb lesz. Hardveresen vannak erősebb vasak, mint mondjuk az RT-AC56U, ami dual core SoC-al megy, de ez belső antennás, vagy hasonló adottságokkal az RT-AC68 követezik külső antennákkal, és ezután meg már a nagyon elit kategória, RT-AC87U és RT-AC3200.

(#44767) Winne válasza Intruder2k5 (#44766) üzenetére


Winne
nagyúr

Rendben, akkor marad a 18. köszi szépen! :R

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44768) Multibit válasza Winne (#44761) üzenetére


Multibit
veterán

A torrent is wifi-n megy?

(#44769) Intruder2k5 válasza Multibit (#44768) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy inkább a routeren, amennyiben jól értettem...

(#44770) Winne válasza Multibit (#44768) üzenetére


Winne
nagyúr

A routerre van dugva a hdd és egy openwrt van rajta egy Transmission klienssel most.

Az ízlésem a lehető legegyszerűbb. Mindenből beérem a legjobbal...

(#44771) Multibit válasza Winne (#44770) üzenetére


Multibit
veterán

Értem :K

(#44772) BeZol válasza kali (#44757) üzenetére


BeZol
őstag

Hiszed vagy sem, de kicseréltük a tápegységet (mint ahogy írták h 1,5-2 év után a tápegység miatt hülyülhetnek be a routerek), ill. feltettem egy moddolt firmware-t (mert ezek szerint a legújabb gyári sem volt a legjobb), és most az iphone-omat sem dobálja le a wifiről, és még a hatótáv is növekedett egy pöttyet. Eddig jó.

Az RT-N14UHP-t nem találom sehol megvételre. A wr1043nd-n (v1) mind a három antenna pont az, amit linkeltél, tehát 8dBi, tehát akkor ezen már nincs nagyon hova fejleszteni.

Találtam egy külföldi tesztoldalt még tegnap, ahol hatótáv alapján kerestem a legjobb routert, és a NETGEAR R7000-rest hozták ki mindenhol a legjobbra, még az rt-ac68u-nál is jobb volt a teszteken a hatótávja.
Ha újra el kezd hülyülni a router, akkor vagy a netgearen vagy az ac68u-n gondolkodom, mert ezek mindent tudnak, és akkor kb 10 évig megint nem kell routert venni, mert még új laptopokban is ritka az ac szabvány. Vélemény? (tudom, rohadás drága, de céges dolgok miatt is lenne)

(#44773) Gubek-Einste válasza BeZol (#44772) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Netgear-re többen is panaszkodtak, az Asus rendben van, hosszú távra megéri a beszerzést.
Az Asus RT-N14UHP itthon nem kapható, hasonlóan a többi HP jelzésű eszközhöz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44774) kali válasza BeZol (#44772) üzenetére


kali
legenda

miért ne hinném?
a router problémás és társai témákban a tápban lévő kondik...stb. elhasználódást is szoktuk említeni hibalehetőségnek - wifi probléma esetén is -, a táp cseréje sokat javíthat a dolgon, szélsőséges esetben még a router teljes működésén is.
a moddolt firmware más kérdés, azt milyensége/verziója válogatja, meg persze ott is fontosak a jó beállítások, ahogy a gyáriknál is.
a hp verziós asus routerek beszerzése nem egyszerű, de azért nem teljesen lehetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#44775) Gausz


Gausz
aktív tag

Sziasztok,

Linksys WRT1200AC-ról van már valakinek tapasztalata? Külföldi tesztek eléggé szórványosak, valahol 15, valahol 65MBps-el lehet rádugott pendrivrera másolni, és senki sem említi, hogy a DLNA-ról mennyire sikerült lejátszani a filmeket, az ékezetes feliratról pedig ennyi szó sem esik.
Tudom, hogy itt a többség Asus-fan, de az USB3-asai és az 5GHz AC-sek ok általában állók, nekem pedig fekvő kellene.

Köszönöm a választ

(#44776) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok keresnék wifi-s routert 40k alatt ami képes egy usb s vinyot kezelni hálózathoz csatlakoztatni és lekezelni esetleg routeren belül egy torrent klienst. Létezik ilyen eszköz vagy mindenképpen külső NAS al kell megoldanom ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#44777) Intruder2k5 válasza Pocok256 (#44776) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Olvasd el ezt, aztán ha még mindig érdekel a téma, akkor gyere vissza. :)

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

(#44778) Pocok256 válasza Intruder2k5 (#44777) üzenetére


Pocok256
veterán

Elolvasva :) Nem akarok seed server parkot elég ha békésen csordogál. :D Netán ha kell a vinyorol 1 kép vagy ksiebb 500 megás video akkor eltudjam azt érni bárhol :) Nyugodt ember vagyok :D

Szóval létezik ilyen eszköz ? :P Mármint ami gyárilag tudja az általam elvárt dolgokat.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#44779) Intruder2k5 válasza Pocok256 (#44778) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, amint az a fentebb linkelt hsz-ben is le volt írva, az ASUS-okban van gyárilag is torrent kliens.

RT-N18U (külső antennás, csak 2.4GHz WiFi)
RT-AC56U (belső antennás 2.4 és 5GHz WiFi)
RT-AC68U (külső antennás, 2.4 és 5GHz WiFi)
RT-AC87U (külső antennás, 2.4 és 5GHz WiFi)

Hardver infók a téma összefoglalóban, esetleg ha valamelyikről további kérdésed van akkor írd.

RT-AC66U emulátor, torrent kliens az USB application -> Download Master menüben.

[ Szerkesztve ]

(#44780) Pocok256 válasza Intruder2k5 (#44779) üzenetére


Pocok256
veterán

Ezek között torrent kliens processzor vagy egyéb fejeltségben van lényeges különbség vagy csak a wifi szabvány támogatása a lényegre törő különbség ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#44781) Intruder2k5 válasza Pocok256 (#44780) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Torrent kliens ugyanaz, hardverben sok különbség van, ezért is linkeltem az összefoglalót fentebb. De ennek megfelelően árban is távol állnak egymástól.

RT-N18U
Broadcom BCM47081A0 @800 MHz, 256 MB RAM

RT-AC56U
Broadcom BCM4708A0 @800 MHz (kétmagos processzor), 256 MB RAM

RT-AC68U
Broadcom BCM4708A0 @800 MHz (kétmagos processzor), 256 MB RAM

RT-AC87U
Broadcom BCM4709A0 @1GHz (kétmagos processzor)
Quantenna QT3840BC @500MHz (kétmagos processzor)
256+128 MB RAM

Szerintem ha nem kell a külső antenna, akkor az RT-AC56U a "best buy", az már ugye kétmagos SoC-al megy. Ha kell, akkor viszont el kell dönteni, hogy elég a 2.4GHz és a némileg gyengébb hardver, vagyis az RT-N18U, vagy pedig kiadsz érte többet, és a két felső közül választasz.

De hozzá teszem, hogy egyáltalán nem mondható gyengének az RT-N18U sem, csak ebben a sorban van legalul, de az is egy ARM alapú 800MHz-es vas, még mindig a SOHO routerek élmezőnyéből.

[ Szerkesztve ]

(#44782) Pocok256 válasza Intruder2k5 (#44781) üzenetére


Pocok256
veterán

Köszi szépen :R

Ezek szerint a RT-AC56U tökéletesen elég lesz nekem :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#44783) Intruder2k5 válasza Pocok256 (#44782) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem akarsz lefedni WiFi-vel két-három szintes családi házat vasbeton födémmel, és a körülötte lévő 800 négyszögöles telekkel, akkor igen.

(#44784) Pocok256 válasza Intruder2k5 (#44783) üzenetére


Pocok256
veterán

Egy kis panel lakást kell átlőnie azt a upc től kapott UBI is megoldja :D Gondolom ennek sem lesz baja ezzel akkor :D

Majd csak az ubival kell valahogy összehangolnom. Remélem menni fog :B

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#44785) Multibit válasza Pocok256 (#44784) üzenetére


Multibit
veterán

Az lenne jó, ha az Ubi-n lenne bridge mód, akkor lenne egyszerű dolgod (nem ismerem, ezért fogalmazok feltételes módban).
Nálam is ilyen router üzemel (55 nm ltp lakás), kifogástalan.

[ Szerkesztve ]

(#44786) Pocok256 válasza Multibit (#44785) üzenetére


Pocok256
veterán

Elvileg átlehet kapcsolni bridge módba és én is így terveztem :)

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#44787) Intruder2k5 válasza Pocok256 (#44784) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, UPC-nél van bridge mód, az esetek nagy részében a HGW-ben elérhető, ha meg nem, akkor üfsz át tudja állítani.

(#44788) Gubek-Einste válasza Gausz (#44775) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Csak 1-2 eszköz álló, a többség fekvő.
TP-Link is elég gyakori mint ajánlott eszköz.

A Linksys eszközöknek elég vegyes a megítélése, főleg amióta a Belkin tulajdonában van. Fő gond az ár szokott lenni, a Linksys áránál olcsóbban is meg lehet kapni ugyan ilyen tulajdonságú eszközt.

A WRT1200AC ára jelenleg 61k, 10k-val kevesebbért kapni már egy Asus AC68U-t is ami wifi-ben jobb is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44789) crissprivat válasza Gubek-Einste (#44788) üzenetére


crissprivat
senior tag

De meg kell hagyni,dizájn szempotból nagyon szép lett a Linksys WRT1200AC. Nekem nagyon bejön :K
Modernebb kivitele a jó öreg WRT54G szériának.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44790) Gubek-Einste válasza crissprivat (#44789) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A dizánj egy dolog, ami fontosabb az a belbecs/hardver és a firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44791) Gausz válasza Gubek-Einste (#44788) üzenetére


Gausz
aktív tag

Speciel AC68U is álló, legalábbis mindig úgy ábrázolják, egyedül az AC87u-t fektetik, az meg jóval drágább a Linksysnél.
Tp-linknél pedig ahogy látom mindegyik USB2-s. USB3 a rá dugott külső meghajtóra való másoláshoz kellene. Nyilván meg lehetne várni az átvitelt, de 2015ben már hadd használjam az újabb szabványt :)
Kb 2 napig volt WDR3600-am, de vissza is vittem, mert a wifi 10 és 50Mbps között össze vissza ugrált. Majd betettem a klasszikus WRT54GL-t, az konstansan tartja a sebességet. Viszont az előfizum 40%át tudja csak adni, ez még is menne, inkább a DLNA-val szemezek, hogy az támogasson mindent, és gyorsan fel tudjam rá tolni a filmeket.

(#44792) Teseract válasza Gubek-Einste (#44760) üzenetére


Teseract
tag

Köszönöm az ajánlást!

A kettő közt ~1500 ft a különbség. Az Asus valóban jobb, vagy csak a nevet fizettetik meg?
Itt elérhető a 120 Mbps letöltési sebességet?

(#44793) Multibit válasza Gausz (#44791) üzenetére


Multibit
veterán

Görcsölsz itt az USB3 átviteli sebességén, miközben a szavaidból az derül ki, hogy egy ilyen brutál routert wifi-vel akarsz használni. Nem tök mindegy, hogy mennyi az USB sebessége? A wifi úgyis lassabb instabilabb, az lesz a szűk keresztmetszet! Egy ilyen routert vezetékkel lehet igazán kihasználni.
Árulj el nekem valamit! Miért jobb egy NAS-t imitáló, túlárazott router, mint egy NAS + olcsó router kombó? Az utóbbi kettős teljesítményben, kényelemben veri a Linksyst és még olcsóbb is.

(#44794) Intruder2k5 válasza Gausz (#44791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezen kívül hiába van USB 3.0 port egy routeren, azon sosem fogsz USB 3.0 sebességgel adatokat elérni. Ma már linkeltem egyszer, de akkor olvasd el Te is.

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

Ebben van egy bekezdés az USB/HDD témáról is.

[ Szerkesztve ]

(#44795) Smithy87


Smithy87
senior tag

Sziasztok!
Fölbosszantott a routerem és elhatároztam magam, hogy lecserélem egy Asus RT-N18U-ra.
Egy 100 megás digis kábelnet van a router túloldalán de elég gyatra tempót tud a jelenlegi TL-WR841N-em.
Igaz csak egy TL-WN727n es stick van a gépben. Lehet elég lenne azt kicserélni? Vagy az asus jobban konfigurálható? A legnagyobb gond, vele, hogy ha használják a lakócimbik a netet akkor az online játékaim kezdenek átmenni képregénye. Ha a stick csere elég kérnék egy javaslatot mi használna. Az asushoz úgyis kell stick is. :)

(#44796) Intruder2k5 válasza Smithy87 (#44795) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ha a "lakócimbik" torrenteznek ezerrel, akkor semmilyen routerrel nem lesz 5ms pinged, de mondjuk a 841ND egyébként sem 100Mbps sebességhez való router, azt már el lehet "dugítani" azzal a nettel, főként ha mindkét irányba meg van hajtva.

Mondjuk a teljes sebesség kihajtására a TL-WN727N sem képes, de úgy gondolom a magas pinget biztosan nem az okozza.

(#44797) Smithy87 válasza Intruder2k5 (#44796) üzenetére


Smithy87
senior tag

Az ezerrel túlzás be lettek idomítva a torrentkliensek. Egy sima torrent letöltés vagy fhd youtube plusz játék már tuti hogy 100ms fölé vágja. Ma pl az asszony rtlmostozott telóról, nekem meg iszonyat megugrott a pingem. Ezt kellene igazából orvosolni.

(#44798) Gubek-Einste válasza Gausz (#44791) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tudom, hogy az AC68U álló eszköz, a lényeg itt a Linksys ára volt ami túl magas. A WRT1200AC-nak az Asus AC56U lenne a párja wifi szempontból (tudom, ez is álló).
A DNLA gyári firmware alatt nem mindig teljes értékű (nem ismerem a Linksys ez irányú képességeit), általában CFW alatt lesz meg a teljes támogatottság ami a Marvell SoC miatt elég behatárolt.
A wifi nem csak a router-en múlik, sokat számít a környezet/használt ellenoldalak/zavaró idegen hálózatok is.

#44792 Teseract
Garancia nincsen, hogy átmegy a teljes sebesség, elvi szinten lehetséges.

#44797 Smithy87
Lehetséges, hogy segíteni fog a router csere de lehet, hogy nem.
A kábelezés lenne a legstabilabb megoldás.
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?
inSSIDer3 mit mutat (ha lehetne akkor képernyő mentés a 2,4 GHz Channels-ről)?
Egyidőben mennyien használják a netet?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44799) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Régebbi 1043ND okosítással tud kezelni USB s 3G modemet? :U

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#44800) Gubek-Einste válasza DonThomasino (#44799) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés, menj át EBBE a topikba.
Egyébként CFW alatt megoldható.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.