Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44651) Gubek-Einste válasza SlausK (#44648) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel az N66U és az AC66U csak az 5 GHz-s wifi-ben tér el így hosszú távú tervezés miatt inkább az utóbbi, az AC55U-vel kevés tapasztalat, nem is Broadcom alapú eszköz de újabb mint a másik kettő.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44652) ben-ga válasza xigris (#44644) üzenetére


ben-ga
tag

ok, ha nincs benne akkor hogy tudom megoldani az ügyet? ;)

(#44653) xigris válasza ben-ga (#44652) üzenetére


xigris
őstag

Én azt mondanám egy plusz router beiktatásával
Nekem is van itthon tp-link és asus is,viszont a tp-link ilyen szempontból jobb az jól paraméterezhető.

(#44654) hyperst


hyperst
tag

Üdv úrak.
teljesen laikusként fordulok hozzátok eme témában.
Upc 240/20 Mbit/s le és feltöltési sebességhez kérnék ajánlást ruter ügyben.
mondanátok olyat ami wifi és lan téren is ki tudja "használni" max 10-12k értékben
köszönöm

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#44655) Intruder2k5 válasza hyperst (#44654) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyen router nem létezik! Ami WiFi-n ki tud használni ekkora sebességet, az mindenképpen AC szabványos eszköz kell legyen, és persze a kliens is amivel csatlakozol rá, viszont az AC-s router nem 12000Ft.

Legolcsóbban 14-16000Ft körül van TP-LINK 1043NDv2 vagy WDR3600, amik vezetéken átviszik ezt a tempót, és WiFi-n a lehető legtöbbet, de semmiképpen sem 240Mbps-t.

(#44656) pandor


pandor
tag

Sziasztok,

egy Huawei B593 LTE modem+routert használok egy kis irodában (4 gép csatlakozik hozzá+netre közvetlenül és egy belső hálózatot is kialakít). Mostanában naponta 1-2 alkalommal megszakad a vonal (átkerült a régi helyéről egy másik szobába), majd újraindul a rendszer - nem jövök rá az okára, a jelerősség maxon van továbbra is.
A gond ilyenkor, hogy a belső hálózat megszűnik és a hálóról futó programok behalnak. Ötlet ennek az áthidalására? Gondoltam h veszek egy switch-et vagy routert és csak az csatlakozna az 593-hoz, a szgépek pedig előbbihez csatlakoznának. Vélemény/javaslat ehhez?

Köszönöm a segítséget

(#44657) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

Tudtok olyan routert és wifi stick-et amivel a legtöbbet ki lehet facsarni egy 120-as UPC netből wifivel? Sajnos kábellel közel lehetetlen összekötni az asztali gépem a router-modemmel. A keretem kb 20k nagyon max 30k a routerre, a stickre pedig 10k-t szánnék max.

Előre is köszönöm!

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#44658) hyperst válasza Intruder2k5 (#44655) üzenetére


hyperst
tag

a wifi az elhanyagolhato :) a vezetéken történö dolog a lényeges hogy minél többet tudjon..
köszönöm a választ. :R

Elég bölcs vagyok, hogy tudjam, hogy nem tudok szart se. :)

(#44659) fraba


fraba
aktív tag

Sziasztok!

Van egy ház, amibe a bejövő maximum 100 Mbites netet (még nincs bekötve, ezért nem tudom pontosan a sebességét) szeretném wifivel szétszórni. Rajzoltam egy Móricka rajzot a ház alaprajzáról, az emlékek alapján. Erősen vázlatos, és nem feltétlen méretarányos, de azért igyekeztem! Bejelöltem rajta a wifi router helyét, hogy én hova raknám. Pontosabban ott lyukad ki a kábel. A ház ugyan emeletes, de csak az alsó szint okoz problémát. A cél az lenne, hogy még a medencénél is lehessen - ha nem is youtubeon 1080p videot streamelni, de - internetezni. A költségvetés az emeleti routerrel együttvéve olyan 20 000 Ft lenne. Az emeleten egyébként gipszkarton illetve ytongfalak vannak, 4 hasonló méretű szobával és egy fürdővel. Azért esetleg erre is jöhet ötlet. Mivel a két szintet elválasztó födém vasbeton, ezért álmodni sem merek, hogy egy routerrel megoldható a történet, de nem is cél. A két router lenne az ideális. Összesen egyszerre MAXIMUM 10-15 eszköz lenne felcsatlakozva a két eszközre, de átlagosan kevesebb.
Tudnátok valamit tanácsolni, hogy mit vegyek meg? Gyártó, pontos típus lenne a legjobb.

Alaprajz

Előre is köszönöm!

(#44660) fogtunder válasza fraba (#44659) üzenetére


fogtunder
nagyúr

szerintem a router elhelyezés a beltéri lefedettség szempontjából jó, az Ytong szerencsére nem árnyékol sokat. a kültéri dolog másik tészta, nekem ilyen távolságban az ASUS RT-N12 D1, aminek nem gyengék az antennái, már olyan gyenge jelet produkál, ami zene streamelésre sem igazán alkalmas, de ez csak helyszíni próba után fog kiderülni. nekem az lett a vége, hogy vettem egy kültéri irányított acces pointot, amit felszereltem kintre, így most normális lefedettség van az egész kertben.

a 20K két normális routerre azért elég karcsú, két ASUS RT N12 D1 pont kijön belőle, de ez már nem elég a 100Mbites kapcsolat mellé, tehát legalább az egyik eszköznek valamivel erősebbnek kellene lennie. esetleg egy TP-Link WR1043ND v2 routernek és egy WR 841 access pointnak a másik emeletre kijön ennyiből, nekem egy ASUS RT-N15U és egy N12 D1 van hasonló konfigurációban, beltéren tök jó a lefedettség mindkét szinten.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44661) Májsztró


Májsztró
addikt

Sziasztok !

A problémám a következő lenne. Egy hálózatot kellene üzemeltetni amelyben összesen (időszakonként változó), maximum 120-140 eszköz van becsatlakozva egy időben vagy vezetéken, vagy wifin. Na már most a fő router egy Asus RT-N16-os amelyre switchen keresztül, 8 további (al)router csatlakozik és ezekre a kliensek 95%-a wifin. Ez a rendszer sajnos sokszor lehal, nyilvánvalóan gyenge. Az RT-N16 helyett milyen routert tudnátok ajánlani, amely jóval erősebb, ki tudja szolgálni az összes eszközt és elég stabil is? 40-50.000 környékén keresgélünk, sajnos nincs rá túl nagy büdzsé :(

Előre is köszönöm segítségeteket !

(#44663) #54715584 válasza Multibit (#44613) üzenetére


#54715584
törölt tag

Köszönöm az ajánlást. :R
Tegnap megrendeltem, ma már kézhez is kaptam.
Már most sokkal fürgébbnek tűnik, mint az előző router volt. Mintha az oldalak is gördülékenyebben és gyorsabban töltődnének be.
Remélem jól bírja majd ezt a meleget.

(#44664) kali válasza Májsztró (#44661) üzenetére


kali
legenda

szia,

az azonos időben felcsatlakozó 120 - 140 darab ellenoldali eszköz már közel sem soho kategória, így teljesen más (ár)kategóriában kellene nézelődni ideális esetben, de ha ilyen szűk a keret, akkor adott összegből a lehető legerősebb hardverű típust kellene kiválasztani, hogy minél kevesebb legyen a kompromisszum.
külső antennás kivitelben az rt-ac68u, vagy belsősben az rt-ac56u, mind a kettőben 800 MHz kétmagos proci és 256 MB ram dolgozik, ettől valamivel erősebb már csak 60 e ft felett kezdődik, például az rt-ac87u képében.

(#44665) Gubek-Einste válasza pandor (#44656) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ITT tedd fel a kérdésedet.

#44657 wrongduke
Router-nek:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U/N65U/AC55U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7
Adapter-ből olyan kell amely min N300-as vagy jobb, az AC750-seket kerülni kell. Konkrét típust nem írok mert elég sok van. Természetesen garancia nincsen, hogy tényleges át fog-e menni a teljes sebesség wifi-n mivel az erősen függ a környezeti tényezőktől is.

#44659 fraba
A fő router elhelyezése kb jó lesz, a kazántól lehetőség szerint messzebb legyen.
A 100-as net + a 10-15 eszköz miatt a fő router-nek mindenképpen gigabitesnek kellene lennie, 20k-s kerettel kettő eszköz nem fog kijönni úgy, hogy rendes legyen a hálózat. 20k-s kerettel router:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
Mellé kellene egy másik, ami már lehet gyengébb típus is, AP/Switch módban, Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.
A medencénél a vétel erősen valószíntűtlen a nagy távolság miatt, ha oda is kellene mindenképpen akkor egy harmadik eszközt is be kellene üzemelni, többféle megoldás is van az ottani lefedettség biztosítására.

#44661 Májsztró
Ide semmiképpen sem az általánosan ajánlott típusok közül kellene valami, egy komolyabb kategóriás, kimondottan üzleti célú eszköz lenne a megfelelő, természetesen ehhez szükséges tudás is kellene hozzá, valamilyen Mikrotik vagy Ubiquiti EdgeRouter alá nem lenne szabad menni semmilyen szempontból sem.
Menj át IDE mivel ez már komolyabb hálózati kérdés.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44666) wrongduke válasza Gubek-Einste (#44665) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Köszönöm! :R

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#44667) crissprivat


crissprivat
senior tag

Helo.
Csak érdeklödnék egy TéPés AP iránt. Nem tudom van e tapasztalat vele errefelé.

TL-WA901ND

Elég jókat írnak róla,egy ILYEN mögé lenne téve. Néztem az asus n18u routert is,jó meg minden,gondolkodtam rajt,de számomra többet tud a kelleténél. Nem használnám ki.
Mondjuk ez a TP 50€ körül mozog,ahhoz képest,hogy csak sima AP,szóval nem is olyan olcsó vas. Épp ezért kérdem,meg e érheti az árát?
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44668) Gubek-Einste válasza crissprivat (#44667) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha csak AP-nak kell akkor jó lesz.
Ha esetleg nincsen 2x2:2-nél jobb MIMO képességű eszközöd akkor elég lehet egy 841ND router vagy 801ND AP is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44669) crissprivat válasza Gubek-Einste (#44668) üzenetére


crissprivat
senior tag

Igen,csak AP kell.
Néztem azokat is amit írtál. Még megfontolom. Nem sürgös.
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44670) Májsztró válasza kali (#44664) üzenetére


Májsztró
addikt

Külső és belső antenna közt van valami nyilvánvaló különbség ? Nem szakmám, csak azért kérdezem :)

(#44665) Gubek-Einste

Azzal tisztában vagyok, hogy egész más konfiguráció kellene ide, de se pénzügyi háttér, sem hozzáértés nincs. Abból kell dolgozni ami van és jelen pillanatban az RT-N16-os a legkisebb keresztmetszet. Sajnos napjában többször lehal, bár ebben minden bizonnyal szerepet játszik az is, hogy firmware upgrade közben ment el egyszer az áram.... sebaj.

Ha össze kellene hasonlítani (van esetleg ilyen táblázat vagy valami?), mekkora a sebességbeli különbség egy RT-N16 és egy RT-AC68U vagy RT-AC56U között ?

(#44671) kali válasza Májsztró (#44670) üzenetére


kali
legenda

a legfontosabb különbség, hogy a külső antennásnál - már ha osztott és mind a két sáv külső szór - elég csak az antennákat a megfelelő helyzetbe állítani, mint a belsősnél az egész routert kell, szórásban nincs jelentős eltérés, ha minden megfelelően van beállítva, de lehet kicsivel jobb a külsős.
hardverben elég komoly eltérés van az rt-16 és a két említett ac-s típus között;
rt-n16; 480 MHz egymagos proci és 128 MB ram
rt-ac56u és rt-ac68u; 800 MHz kétmagos proci és 256 MB ram
nem tudom, hogy melyik sebességre gondolsz, de minden tekintetben jelentős különbség van a meglévő és a két javasolt típus között, a hardveres eltérés alapban is sok különbséget ad már wan <-> lan sebességben is (előbbi gyári firmware esetén 150 - 200 Mbps környékén, utóbbiak pedig a többszörösét), de az rt-n16 nem is hw nat képes így, azonos hardver esetén is nagyon lemaradna az újabb típusok viszonylatában, nem is érdemes hasonlítgatni, mert tényleg nagyságrendekről van szó.
wifi tekintetében is jobb a két újabb típus, mivel nem csak 2.4 GHz n szabvány tudnak, hanem n szabványos dual band (2.4 és 5 GHz), illetve 5 GHz ac-t is, ami nem csak a gyorsabb átviteli képesség miatt jó, hanem mert ha nem csak 2.4 GHz n szabványos, hanem n szabványos 5 GHz, esetleg ac képes ellenoldalak is vannak, akkor jobban eloszlik a terhelés a wifi modulok között a sok ellenoldal esetén.

(#44672) Májsztró válasza kali (#44671) üzenetére


Májsztró
addikt

Ez szuper, akkor ezek közül kell nekem valamelyik! az 56-os és a 68-as közt van számottevő különbség ? Semmi extra nem kell bele, akkor gondolom az 56-ossal jobban járok ?! :F

(#44673) Multibit válasza Májsztró (#44672) üzenetére


Multibit
veterán

A kettő között a külső/belső antenna illetve a 2x2 / 3x3 MIMO az eltérés. Ha ezek valamelyike lenne a főrouter (amire a switch csatlakozik), akkor jobban jársz az AC56U-val (olcsóbb). De csak ha semmiképpen nem jöhet szóba egy erős (fél)profi versenyző!
Egyébként mekkora sávszélesség oszlik 120-140 felé?

[ Szerkesztve ]

(#44674) Májsztró válasza Multibit (#44673) üzenetére


Májsztró
addikt

Ha tudnánk okosabb kütyüt venni, akkor sem lenne aki beállítsa. Szerintem egy majd kétszer erősebb szerkezet megoldja a gondjainkat. 120Mbit/15Mbit. Felfele elég sovány, de lefelé korrekt.

(#44675) Gubek-Einste válasza Májsztró (#44674) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre a sebességre bőven jó lesz mindkettő.
Hosszútávon mindenképpen érdemesebb lenne egy komolyabb típust beszerezni,a most kinézett két Asus áráért már lehetne kapni egy belépő szintű Mikrotik-ot is ami sokkal jobban megfelelne ebbe a helyzetbe, természetesen a beállítása nem 1-2 kattintás de stabilabb rendszer jönne létre mint a jelenlegi.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44676) Májsztró válasza Gubek-Einste (#44675) üzenetére


Májsztró
addikt

Köszönöm a segítséget! Egy bonyolultabb rendszer sajnos továbbra sem alternatíva, hiába lenne jobb :R

(#44677) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Eddig 30/4-s Invitel kábelnetem van.
Lehet, hogy váltok 60/5-ösre.
Az eddigi TP-WR741ND routerem-el volt valószínűleg a gond, az online játék laggolt.
Hoztam egy TP-WR841ND-t, azzal nincs ilyen gond.
Korábban írtátok, hogy ez jó a 60/5-ös kábelnethez.
Amit hoztam, az V9-es, de ahogy nézem a honlapot, már van v10-es is.
Gondolom nem probléma, hogy V9-es?

(#44678) Intruder2k5 válasza GEPESZ66 (#44677) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem probléma, az is tökéletes lesz.

(#44679) GEPESZ66 válasza Intruder2k5 (#44678) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!
Beüzemeléskor mit célszerűbb használni?
A webes felületén a gyors beállítás funkciót használni, vagy a kapott lemezről futtatni a beállítási segédprogramot?

(#44680) Intruder2k5 válasza GEPESZ66 (#44679) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A CD-t felejtsd el, routert mindig böngészőből az admin felületén kell konfigurálni.

(#44681) Kacko


Kacko
tag

Sziasztok,

2 router között vacilálok. Az egyik a TP-Link WDR3600 (használtan) a másik pedig a TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 (új).

Digi 100/50 es net van (a jelenlegi Linksys WRT54GL v1.1 nem az igazi ehhez :) ).

Egy 65nm-es panel lakásban lenne használva ezekkel a 'fogysztókkal':
Kb. 5-7 wifi eszköz (1-2 laptop, 1 TV, 3-4 telefon) és 1 kábeles (PC), (na meg ugye egy 500gigás HDD +torrent).
5 GHZ-es wifi-t csak a laptop, a TV és egy telefon tud.
Esetleg ha tudtok ajánlani valami másik routert, 15e FT-ig jöhetnek azok is.
Köszönöm a segítséget.

Winners never cheat, cheaters never lose... ;)

(#44682) kali válasza Kacko (#44681) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott összegig a két említett típus adott, esetedben pedig a paneles környezet - ami sok elérhető, túlnyomó többségében 2.4 GHz idegen hálózatot sejtet -, illetve a már meglévő 5 GHz képes ellenoldalak miatt a tl-wdr3600 lenne a javasoltabb.

(#44683) Gubek-Einste válasza GEPESZ66 (#44679) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egyiket sem, mindent szépen manuálisan beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44684) Leigazoka


Leigazoka
tag

Üdv

Egyik haveromnak xy digi nete van.. és volt egy mezei routere azzal kábelen 5-6 mega/s letöltés... archer c5 el 14-16 mega/s.. hogy is van ez?

(#44685) kali válasza Leigazoka (#44684) üzenetére


kali
legenda

szia,

hardver függvénye, hogy milyen wan <-> lan átvitelre képes a router.
a gyengébb 100-as routerek 40 - 50 Mbps átvitelt tudnak adott irányban - némelyik még annyit sem -, a jobbak bő 90 Mbps környékén, a gigabit képes típusok meg 100 Mbps felett, de itt is nagy a szórás a korábban említett ok miatt a 100 Mbps és az 1 Gbps között, a c5 viszont közel a gigabit maximum környékén is tud, köszönhetően a hw nat funkciónak.

[ Szerkesztve ]

(#44686) LógaGéza válasza Gubek-Einste (#44675) üzenetére


LógaGéza
addikt

Mint anno mondtam, nálunk egy RB2011es Mikrotiket váltott egy N18U, igaz, kényszerből. Egy "nagyobb" rendezvény alkalmából hirdettünk egy Free Wifit, a nap végére 140 klienst írt a gyári kezelőszoftver felülete. Semmi fennakadás nem volt, tette a dolgát rendesen :)
Szerintem marad is véglegesre, a Mikrotiknek meg máshol találunk helyet.

Köszönöm innen is Intruder2k5-nak a gyors segítséget :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44687) Gubek-Einste válasza LógaGéza (#44686) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Itt első sorban nem a nyers erőről van szó, sokkal inkább egy ilyen nagy rendszernek a kezeléséről/paraméterezhetőségéről.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44688) fraba válasza Gubek-Einste (#44665) üzenetére


fraba
aktív tag

Köszönöm a gyors választ!

Ha kicsit még meg lehetne emelni azt a 20k-s határt, akkor mi lenne a megfelelő router párosítás, nem nagyon túlszárnyalva a korábban meghatározott keretet?

(#44689) snookie_86


snookie_86
csendes tag

Sziasztok,

TL-WR841N v9 routerem van, de a 100/100 Digi, wifin csak max 50/50-ben jön ki, lan 100/50. Mi lehet az oka, nem bírja a router, komolyabbat kellene vennem?

(#44690) kali válasza snookie_86 (#44689) üzenetére


kali
legenda

szia,

a router wan <-> lan irányban (kábelen) ~94/94 Mbps sebességet tud, illetve wifi útján is akár közel a kábeles sebességet, de a wifi sebesség nem csak a router, hanem az ellenoldalak, beállítások és környezeti tényezők függvénye is, tehát hiába veszel új, adott tekintetben akár jobb routert, ha a többi tényező közül akár csak egy is úgy akarja, hogy ne legyen jobb a sebesség, akkor nem lesz.
a kábeles sebesség kapcsán kipróbálod a netet megfelelő munkaállomáson direktben, ha a router kihagyásával sincs meg a legalább ~94/94 Mbps, akkor nem a router a hiba forrása. (többszöri mérés javasolt külön felcsatlakozásokkal, mert minden új ip cím esetén eltérő érték lehetséges!)
wifi esetén ismerni kell az ellenoldalak típusát, az is legyen legalább n szabványos és 300 Mbps sebességi jelölésű - mint a router -, ha ez adott akkor a beállításokat kell ideálisra belőni és úgy megnézi, hogy milyen sebesség hozható ki maximum adott környezetben és esetleges akadályozó tényezők mellett.
ide; link írd le a wifi ellenoldal pontos típusát, illetve a beállításokat a router és az ellenoldal esetén is, hátha lehet finomítani a dolgon.

(#44691) Gubek-Einste válasza fraba (#44688) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A leírt eszközök lennének a megfelelőek vagyis fő router-nek:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
Másodlagos eszköznek Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND.
Ennél olcsóbban sajnos nem lehet megúszni a beszerzést, max ha használt eszközöket vásárolsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44692) snookie_86 válasza kali (#44690) üzenetére


snookie_86
csendes tag

Köszi!

(#44693) jcvd


jcvd
tag

Sziasztok!

A jelenlegi TP Link routerem sajnos gyengének bizonyult, itt az idő a váltásra.

Olyat keresek, ami Gigabites, nagy a jelerőssége, stabil és időtálló. Csak wifin használnám számos gépen 10-15 méteres körzetben. Maximum 30 ezerig keresek.

TP Linkre gondoltam első körben, de sokan az Asus-t is javasolják.

Várom mielőbbi tanácsaitokat! :)

(#44694) Intruder2k5 válasza jcvd (#44693) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen netsebességre kellene? Szükség van 5GHz WiFi-re is? Téma összefoglalót olvastad már?

(#44695) Gubek-Einste válasza jcvd (#44693) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

30k-s határral ezek lennének ajánlottak:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U/N65U/AC55U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7
Wifi tekintetében semmire sincsen garancia, csak helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy milyen is lesz a lefedettség és mekkora sebesség lesz elérhető.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44696) ibiker


ibiker
újonc

Sziasztok,

A következő probléma megoldására kérném a tanácsotokat. Most költöztem albérlőként egy társasházba, ahol jelenleg négy lakás közt oszlik meg egy 120 megás UPC (lehet, hogy hamarosan 240 lesz). Mivel a mostani állapot alapból sem ideális (TL-R860) a ház tulajdonosa megkért, hogy segítsek rendbe tenni. Ez egész egyszerűnek tűnt, mert gondoltam csak kicserélem a router-t egy TL-WR1043ND-re és ezzel a négy lakás felé kábelen kimegy a maximális jel. A probléma ott van, hogy bár most csak négy felé kell osztani a jelet, hamarosan hat felé kéne és semmi használható/megfizethető gigabites router-t nem találok, aminek négynél több LAN portja lenne. Gondolom, egy switch (mondjuk egy TL-SG1005D) a TL-WR1043ND után kötve segítene, de -- azon túl, hogy nem férnének el a jelenleg kiépített dobozban -- az lenne az ideális, ha portonként beállítható lenne egy adott sávszélesség, de sajnos ebben nincs tapasztalatom. Ha lenne bármilyen jó ötletetek egy nem túl bonyolult (és drága), ámbár praktikus megoldásra, hálás lennék ha megosztanátok velem.

Előre is köszönöm.

(#44697) Gubek-Einste válasza ibiker (#44696) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos csak a switch ami olcsó és nem bonyolult.
Beállításhoz menj át IDE.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44698) ibiker válasza Gubek-Einste (#44697) üzenetére


ibiker
újonc

Köszi, akkor vsz. switch lesz.
Kár, hogy nem létezik TL-WR1063ND vagy TL-WR1083ND. :(

(#44699) Gubek-Einste válasza ibiker (#44698) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsen különösebb igény a négynél több LAN portra egy otthoni használatra szánt eszköznél, az ennél több port inkább csak üzleti környezetben kellhet de ott sem mindig, sokszor komolyabb switch van kötve a router-re.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44700) ibiker válasza Gubek-Einste (#44699) üzenetére


ibiker
újonc

Hát igen, értem én, bár most nekem nagyon praktikus lenne.

Egyébként ha a wifi-t nem használjuk van a TL-WR1043ND-nek bármi előnye a TL-WR1042ND-hez képest? Az utóbbi kicsit kisebb és olcsóbb lenne, -- bár kevesebb helyen lehet kapni.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.