Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45351) Intruder2k5 válasza n@p@lm (#45349) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Custom firmware-el többnyire megoldhatók összetettebb szabályok is, esetedben például ASUS RT-N12 D1-en, Tomato-val.

De TP-LINK-en OpenWrt-vel feltehetően ugyanígy adott a lehetőség.

(#45352) DrRoulDuke


DrRoulDuke
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnek segitseget kerni van egy tplink routerem otthon amihez vezetek nelkul csatlakoznek PS4 el de nem tudok a sony rendszerehez csatlakozni azt mondjak az info vonalon hogy a tplinkel van ilyen ezert tamacsoltak az ASUS rutereket azokkal nem volt gond es par embernek az oldotta meg a problemat.
Egy ps4 forumon irtak ezt :
Szoval sztem jelenleg boven eleg egy komolyabb belsovel(proci/ram) rendelkezo "n"-es dual band,de gigabites router.Persze azt sem wifi-n hasznalva....a komolyabb "belso" az egyideju nagyobb terheles miatt kell.(sok sajat eszkoz hasznalat,stb)"
Tudnatok ilyen routert ajanlani mivel jarnek jol?
Koszonom a segitseget elore is!

New Orleans Saints

(#45353) n@p@lm válasza Gubek-Einste (#45350) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi!
Ha a kábeles verzió mellett döntök ott is tudom korlátozni az időt?

(#45354) Gubek-Einste válasza n@p@lm (#45353) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

CFW alatt minden megoldható.

#45352 DrRoulDuke
Milyen sebességű nethez kellene?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
"komolyabb belsovel(proci/ram) rendelkezo "n"-es dual band,de gigabites router" alatt mit értesz? ARM alapút? Igaz azokból csak AC-sok vannak. "Komolyabb belsőnek" számít még az N56U és N65U is a maga nemében.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45355) DrRoulDuke válasza Gubek-Einste (#45354) üzenetére


DrRoulDuke
csendes tag

Panel lakas 1 emeleten van a router en meg a fsz hasznalnam eddig a tplinkes 300mbps volt ami a llegtavolabbi pontokon volt csak hasznalhatatlan ennel egyel nagyobb nem baj

New Orleans Saints

(#45356) Gubek-Einste válasza DrRoulDuke (#45355) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Asus-ból dual band router-ek az N56U/AC56U/AC68U/AC87U, hardverben elég jók, főleg az AC-sok.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45357) n@p@lm válasza Gubek-Einste (#45354) üzenetére


n@p@lm
őstag

Köszi!

(#45358) Kolondrum válasza adika4444 (#45345) üzenetére


Kolondrum
félisten

Köszi az elég! 60-as netet tudja.

(#45359) DrRoulDuke


DrRoulDuke
csendes tag

Ezekbol sajnos az arak miatt csak az n65u az elerheto nekem a tobbi sajna eleg huzos neztem ezt ami sejtem hogy nem a legjobb valasztas mert azt irtak a ps4 nem tudja az ac-t kihasznalni de az asus ac51u rol esetleg van velemeny az milyen vagy akkor inkabb maradjak az n65u-nal?

New Orleans Saints

(#45360) Gubek-Einste válasza DrRoulDuke (#45359) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC51U nem ajánlott, mint az összes AC750-es eszköz, a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt.
Ha a többi túl drága neked akkor vedd meg az N56U/N65U valamelyikét, azokkal sem jársz rosszul.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45361) DrRoulDuke válasza Gubek-Einste (#45360) üzenetére


DrRoulDuke
csendes tag

Koszonom szepen a segitseget!

New Orleans Saints

(#45362) Sasos válasza n@p@lm (#45349) üzenetére


Sasos
senior tag

Nekem Asusom van (AC56U). MAC alapján csak Tomato-val megoldható egy lépésben, de a gyári FW-vel is megőrjíthető a gyerek. :K IP alapján tudsz hozzáférést szűrni (Hétköznap és hétvége külön állítható.) Fix IP-t pedig MAC alapján tudsz hozzárendelni DHCP-vel az adott eszközökhöz, akár kábelen, akár wifin lóg. Nézd meg esetleg, hogy egy olcsóbb Asus mit tud gyárilag.

(#45363) n@p@lm válasza Sasos (#45362) üzenetére


n@p@lm
őstag

Óóóóó, köszönöm!
Viszont az ára hervasztó ;(
Kár hogy az Asusnak nincs olyan emulátoros oldala mint a Tplinknek, hogy bele lehetne nézni a lelki világába.

(#45364) Gabesz87 válasza Gubek-Einste (#45348) üzenetére


Gabesz87
addikt

Köszönöm a választ. Új routert mindenképp veszek (már csak azért is, mert a 941ND még nem Gigabites), csak nem tudom, hogy 3600/4300 legyen-e. Utóbbi megéri? Mivel jobb az elérhető max. sávszélességen kívül? Mondjuk a 120 megás netemnél gondolom nincs jelentősége.
A 2 vs. 3 antennán gondolkodom, hogy van-e esetleg előnye. Ill. ami még foglalkoztat, olvastam itt-ott, hogy az Xbox360 nem tud rá csatlakozni wifin. Ez igaz? Vagy netán azóta már javították ezt újabb fw-el?
Az biztos, hogy az új routert máshová teszem, nyitottabb helyre, és ha esetleg úgyis jó lesz a vétel a nagyszobában, akkor nem is kell repeaterként használnom a mostanit.

[ Szerkesztve ]

(#45365) Sasos válasza n@p@lm (#45363) üzenetére


Sasos
senior tag

Keress rá a kiválasztott Asusra a fórumon, lehet, hogy van topicja. Ott, akinek van, az biztosan megmondja mi elérhető benne. Vagy töltsd le a leírását, és fusd át, abban is benne szokott lenni.

(#45366) n@p@lm válasza Sasos (#45365) üzenetére


n@p@lm
őstag

Találtam is egy ilyet, ebben is van szülői felügyelet, szerintem ez tökéletes választás lesz!
Asus RT-AC51U AC750
Még egyszer köszi a rávezetést!

(#45367) Intruder2k5 válasza n@p@lm (#45363) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUSWRT emulator

Bár nincs típusonként külön-külön, de többnyire minden WRT-s eszközükben ezt fogod látni, leszámítva a speciális dolgokat, vagyis nyilván egy USB port nélküli vasban nem lesz USB menü, ahogy egy csak n szabványt támogató routerben sem lesz 5GHz WiFi opció, stb...

(#45368) Sasos válasza n@p@lm (#45366) üzenetére


Sasos
senior tag

Ha jól rémlik, akkor a szülői felügyelet csak tartalomtípusokat szűr (Felnőtt, P2P, közösségi). Ami neked kell, az a tűzfal alatt lesz, hálózati szolgáltatás szűrő néven.

(#45369) Multibit válasza n@p@lm (#45366) üzenetére


Multibit
veterán

Legalább néhány hozzászólást olvass vissza! AC51

(#45370) n@p@lm válasza Sasos (#45368) üzenetére


n@p@lm
őstag

Nézd csak!
Parental Control. Pont ez kell nekem.
Multibit : a 100-as port, a gyenge 5 Ghz-es wifi nem érdekes, kis lakás, pár helységről van csak szó.
De egyébként webshoppos rendelés lesz, ha nem váltja be a hozzá fűzött reményeket megy vissza.
Intruder2k5 : Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#45371) xXxian


xXxian
senior tag

Skacok; összefoglalóban nem leltem meg: számít az, hogy egy router belső vagy külső antennás? Az le van írva, hogy az antennák száma a hatóvávot nem befolyásolja, de erre a kérdésre nem leltem választ.

Azért kérdem, mert ajánlottátok az N18U-t. Az Asus ajánlója (link) az N65U-t javasolja, igaz ez egy 2012-es kalkulátor (300nm, HD stream+Web+download, 4-6 devices), lehet az N18U későbbi modell.

Adottságok (számomra) hasonlónak tűnnek, N65U picit drágább, viszont belső antennás.

Magyar oldalt is megnéztem (link), s leltem egy olcsóbb megoldást, ez az N53.

Lehet ez a fönti 2 modell alternatívája..? Szintén belső antennás.

Köszi,
X

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#45372) Multibit válasza n@p@lm (#45370) üzenetére


Multibit
veterán

100-as port, a gyenge 5 Ghz-es wifi nem érdekes
Akkor már csak az nem értem, hogy miért jobb az AC51U az N12 D1-nél? Vagy a pénz sem érdekes?

(#45371) xXxian:
Számíthat! Ezt mindig az adott környezet határozza meg. Nem lehet előre megmondani, hogy nálad melyikre van szükség. Csak a gyakorlati próba döntheti el.
Szükséged van az 5 GHz-es wifi-re? Ez lényeges szempont a döntéskor.

[ Szerkesztve ]

(#45373) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Megmondom őszintén le voltam maradva a technika ilyen terén mint amit most ez a mini xiaomi router nyújt. Ez a telefonos app gyakorlatilag olyan mint egy nagy testvér. Jelzi ha valaki csatlakozik a hálózathoz, mindenféle jogosultságot be tudok állítani, de ami a legjobban bejön az az, hogy mobilnetről elérem az USB eszközt, akár a rajta lévő filmet is tudnám nézni ha lenne elég sáv, mint egy felhő úgy működik. Adatot tudok másolni rá, letölteni miegymás. Épp ezért, mert én szeretem figyelni mi történik, kis net esetén meg főleg ha kell a sáv arra gondoltam, hogy később megpróbálom a nagyobb tesót. A kérdésem a szakértők felé az, hogy ez a két delikvens mennyire állja ma meg a helyét és mennyire időtálló, illetve melyik a jobban ajánlott. Az áráról meg annyit, hogy sztem ennyit nem érnek. :R
Xiaomi New Mi WiFi Router Dual Band 2.4GHz 5GHz 1167Mbps 802.11ac

Xiaomi Mi Router Dual Band AC Gigabit 802.11ac Wifi Router 1TB HDD

(#45374) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Elgondolkodtat a döntésben ez a "Szükséged van-e az 5 GHz-es wifire" kérdés. Erre azt mondanám, honnan tudjam!? :) De ha abból indulok ki, hogy pl. a TV, telefon tudja az 5 GHz-et, és ez jobb, akkor igen, miért ne lenne szükségem rá. Szóval csak annyi indokolja, hogy van-e olyan eszköze az embernek, ami tudja már az 5 GHz-es wifit?

(#45375) Intruder2k5 válasza Gabesz87 (#45374) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#45376) xXxian válasza Multibit (#45372) üzenetére


xXxian
senior tag

Amennyire tudom az 5GHz azért jó, mert gyorsabb (cserébe kiseebb a hatótáv) és mert a szomszédok wifi-je nem zavarja. 5-6 háózat ami látszik...nem tudom lenne-e jelentősége ilyen szempontból. A gyorsaság meg mondjuk online filmezésnél lehet fontos; egyik tévé azonos szinten, kb. 10m-re található, másik egy emelettel fentebb, légvonalban 6-7m-re. Valamikor lesz egy hartmadik is talán ami szintén az emeleten, több mint 10m-re helyezkedik majd el.

Kérdés mondjuk, hogy a Samu smart TV-k, notebook-ok, noname tabletek, Samu/Nokia telefonok működnek-e ebben a tartományban.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#45377) Multibit válasza Gabesz87 (#45374) üzenetére


Multibit
veterán

Nem csak az indokolhatja. Sokak környezete erősen terhelt 2.4 GHz-es zavaró rádióforrásokkal. Nekik segíthet, amennyiben van 5 GHz-es kliensük. Továbbá a sebessége is nagyobb lehet, mint a 2.4 GHz-es wifi-é. A helyszíni, gyakorlati próba dönti el, hogy mire van szükség.
Ja, visszaolvasás ;]

[ Szerkesztve ]

(#45378) Gabesz87 válasza Multibit (#45377) üzenetére


Gabesz87
addikt

Társasházban lakom, úgyhogy jó pár wifi van a környezetben. Többször néztem már régen ilyen wifi keresővel (csatorna szám beállítás miatt), de azt nem tudom, vajon milyen arányban van 5 GHz-es, de csak kevesebb van, mint 2,4-es. A kérdés már csak az, hogy WDR3600/4300?

(#45379) Intruder2k5 válasza Gabesz87 (#45378) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A kettő közül szerintem 3600. Visszajelzések alapján a 4300 WiFi részével sokkal több a probléma, és az általa elméletben nyújtott előny, egyébként sem sokat ér a valóságban, mert csak nagyon kevés eszközzel hasznosítható.

[ Szerkesztve ]

(#45380) Intelligencs válasza Gubek-Einste (#45356) üzenetére

Megfigyeltem, hogy az N66-ot és az AC66-ot te sohasem ajánlod. Megkérdezhetem miért? Nekem nagyon jó tapasztalataim vannak ezekkel a modellekkel.

Az N66U apáméknál van, az 5 GHz-et használom az asztali gép és router közötti dedikált hálónak (megfelelő 3 antennás ellenoldali párral az asztali gépnél), a 2.4 GHz-et pedig általánosan minden egyéb eszköznek (laptopok, mobiltelefonok). Az asztali gép simán kitolja a 120 megás UPC-t maxon. A korábbi TP-Link 741ND csak repeaterrel fedte le a házukat, ez az Asus meg még a kertben is elérhető, repeater nélkül.

Saját magamnak meg pár napja cseréltem le a 6 éves Netgear WNDR3700-esemet egy AC66U-ra, most mit mondjak? A 2.4 GHz-et teljesen kikapcsoltam, mert az 5 GHz lefedi az egész lakást, a sebességről meg ne is beszéljünk, a mobiltelefonomon a speedtest.net-es alkalmazás viszi a plafont, 120 mbit/s, UPC-s net. Végre szakadásmentesen nézem a sorozatokat a mobiltelefonon a fürdőkádban.

Értem én, hogy az AC56U-ban erősebb a vas (két proci), de gyengébb a wifi a belső antenna miatt. És ha például valaki csak route-olásra használja a routert, nem aggat rá mindenféle diszkeket (mert van NAS), akkor minek a két processzor?

The Amiga, Born a Champion

(#45381) Tet12


Tet12
csendes tag

Sziasztok!

Otthonra keresek uj routert, mert a mostani csak 2.4GHz -t tud, es az eleg harmatos a sok masik wifi miatt.
Tervben van boviteni a DIGI netet 1000 -esre, igy ez egy szempont, ellitve meg az 5GHz tamogatasa.
Neztem az asus ac56/66/68U -kat es a TP-link arcer c5/7/8/9 eket. Ezek kozul melyiket, miert ajanlanatok? Miert tunnek az Asusok kb 8e -vel dragabbnak mint a hasonlo TP-linkek? Szamit ennyit a CPU/RAM/flash merete?

Koszonom szepen!

(#45382) Multibit válasza Gabesz87 (#45378) üzenetére


Multibit
veterán

Van három antennás kliensed? Azzal lehetne igazán kihasználni a 4300 wifijét. Kábellel teljesen mindegy, hogy melyiket választod. Vagyis az ár és az ellenoldal dönthet.

(#45383) Gabesz87 válasza Multibit (#45382) üzenetére


Gabesz87
addikt

Árban nem számít az a kb. 2e Ft különbség. Hogy van-e 3 antennás kliensem? Őszintén szólva fogalmam sincs :) Amiről a wifit használjuk, azok a telók (2 db Lumia 735, ami tud 5 GHz-et elvileg), a TV (Samsung F6400, szintén 5 GHz), ill. a laptopom (Lenovo Thinkpad Edge E530, de hogy ebben milyen vevő van, nem tudom). Ha van több wifi, az már csak max. vendégé, de az meg nem érdekes :)

(#45384) Multibit válasza Gabesz87 (#45383) üzenetére


Multibit
veterán

Akkor: [link]

(#45385) moseras


moseras
tag

Sziasztok!

Telenor Alcatel L850 LTE modemhez tudtok ajánlani routert ?
TPLINK MR-3420 nem jó hozzá.

Imi.

(#45386) sztanozs válasza moseras (#45385) üzenetére


sztanozs
veterán

MikroTik biztos megy vele, csak nem biztos, hogy ki akarod fizetni, és command-line-ban szívni vele.

Custom FW
DD-WRT - work in progress

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45387) moseras válasza sztanozs (#45386) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Igen, valami egyszerűbb, olcsóbb, kész (WEB-es felületű) megoldás kellene.

Köszi.

Imi.

(#45388) sztanozs válasza moseras (#45387) üzenetére


sztanozs
veterán

A probléma abban lehet, hogy ez az eszköz nem serial inerfészt használ a hálózat kialakítására, mint az "átlagos" eszközök, hanem rndis-t. Nem valószínű, hogy találsz budget routert hozzá.

Wiki:
The Remote Network Driver Interface Specification (RNDIS) is a Microsoft proprietary protocol used mostly on top of USB. It provides a virtual Ethernet link to most versions of the Windows and Linux operating systems. A partial RNDIS specification is available from Microsoft, but Windows implementations have been observed to issue requests not included in that specification, and to have undocumented constraints.[1]

The protocol is tightly coupled to Microsoft's programming interfaces and models, most notably the Network Driver Interface Specification (NDIS), which are alien to operating systems other than Windows. This complicates implementing RNDIS on non-Microsoft operating systems, but FreeBSD and OpenBSD implement RNDIS natively.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45389) moseras válasza sztanozs (#45388) üzenetére


moseras
tag

Üdv!

Köszönöm a választ.

Akkor átfogalmaznám a kérdést:

a 3 szolgáltató közül tud valaki ajánlani olyan modemet amelyik támogatja a port forward-ot (megjegyzés: a Telenor azt mondta, hogy van olyan modem, amelyik nem támogatja a port forward-ot, de egyébként a Telenornál működik a port forward mobilnet esetén pl. HUAWEI E3276-al), és hozzá router-t, amelyik támogatja a modemet, és szintén tud port forward-ot eltérő belső és külső port megadásával, és tud dyndns-t ?

A TP-LINK MR3420 router szempontjából megfelelne.

Imi.

(#45390) sztanozs válasza moseras (#45389) üzenetére


sztanozs
veterán

WUT? szvsz a port forwardnak meg dyndns-nek semmi köze a modemhez, ezt a router csinálja.

Annyit tudok, hogy a T-nél nat-olnak (illetve néhány éve még biztos csinálták), mivel nincs elég ip-jük az összes 3g-s felhasználó számára, szóval hiába port forwardolsz otthon, a szolgáltatói nat-router úgysem fogatja azt ki a netre.

Amúgy ha erről a listáról választasz olyan modemet, ami serial only, az nagy valószínűséggel működni fog olyan routerben, ami általánosságban támogatja a 3G modemeket.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45391) vargalex válasza moseras (#45389) üzenetére


vargalex
félisten

Szia!

OpenWrt-vel érdemes lehet megpróbálni akár az MR3420-on is. Van rndis support.

Alex

(#45392) Kolondrum válasza Kolondrum (#45373) üzenetére


Kolondrum
félisten

fussunk neki újra. Air effektus. :))

(#45393) Gabesz87 válasza Multibit (#45384) üzenetére


Gabesz87
addikt

Meg is vettem a 3600-at, köszönöm. Már csak ki kell találnom, hová tegyem majd.
Letöltöttem az Acrylic Wi-Fi progit, lazán 77 kapcsolódási pontot látok (bár ez valamiért egyre csak növekszik). Én 8-as csatornán vagyok (bár nem tudom, miért úgy írja, hogy 6+2), rajtam kívül még 4 ilyen van, de elég messze lehet, mert nem túl erős a jel. Nekem jóval nagyobb az RSSI jel, mint a többinél.

(#45394) Gubek-Einste válasza Gabesz87 (#45364) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 4300 előnye akkor jön csak ki ha van olyan kliens eszközöd amelyiknek jobb a MIMO képessége mint 2x2:2, ha nincsen ilyen akkor elég a 3600 is.
Az Xbox-os hibáról nem tudok semmit sem, kérdez rá ITT.

#45373 SymbianOS
Inkább az első a külső antennák miatt.
Nagyon ráizgultál erre a Xiaomi eszközökre :D

#45376 xXxian
Kérdés, hogy a szomszédok milyen csatornákon vannak és mennyire erősen vehetőek, inSSIDer3 megmutatja.
Csak helyszíni teszt során fog kiderülni meddig és mekkora sebesség lesz, főleg 5 GHz esetén.

Kérdés mondjuk, hogy a Samu smart TV-k, notebook-ok, noname tabletek, Samu/Nokia telefonok működnek-e ebben a tartományban.
Van amelyik támogatja és van amelyik nem, pontos típus alapján meg lehet tudni melyik támogatja és melyik nem.

#45380 Intelligencs
Egyfelől a hardver miatt, mint említetted gyengébb mint az AC56U-ban lévő.
Csak az N65U-ban van dupla processzor, az AC-s eszközökben dupla magos processzor van.
Másfelől a legtöbben elég keveseknek van pénze 40-50k-s router-ek, sokszor még a 20-30k-s árat is sokallják. Akinek meg minden mindegy annak pedig ha már luú akkor legyen kövér alapon ARM alapú AC-s eszköz.
Ha valaki konkrétan rá kérdez akkor szoktam ajánlani az N66U/AC66U-t is, fent is vannak a TIR-ben lévő listában.

#45381 Tet12
Az Asus-nál egyfelöl a márkát kell megfizetni, másfelől erősebb is hardverben és a gyári firmware-e is többet tud mint a TP-Link-é.
A gigabites nethez mindenképpen gyári firmware kell mert CFW alatt nem elérhető a hardveres NAT.
Sokat számíthat a hardver de kérdés, hogy milyen terhelés kap majd/mennyi és milyen eszköz használja a router-t.
A TP-Link Archer C8/C9-ről nincsen vagy csak alig tapasztalat így egyértelműen nem lehet róluk nyilatkozni de alapvetően nem rossz eszközök, tehetsz velük egy próbát.
Az Asus AC56U/AC66U/AC68U és a TP-Link Archer C5/C7 eszközök ajánlottak.
Wifi-n még egy AC-s eszközpárral sem lehet kihasználni az 500/1000 csomagot.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45395) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#45394) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nagyon jó a design és amit én mindig kerestem azt tudja, meg a különc vonal mindig jobban vonzott.
A két antennásba sztem 3.5-ös HDD van, az nem nyerő. Big!

(#45396) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#45395) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vedd meg amelyiket szeretnéd.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45397) mazza


mazza
tag

Hello,

Milyen megoldást/eszközt javasoltok 5GHz-ben gondolkodva, arra az esetre, ha a router és a kliens között akár 50+ méter a távolság, és sok az ember is, mint zavaró tényező. Így mobilok vagy más eszközök, illetve a környező LAN-k miatt is szerintem nem jó ötlet a 2,4GHz. Megbízható kapcsolat kellene iPad és egy keverőpult között, de nem tudom az 5GHz korlátait a hatótávot illetően.

(#45398) G-Bali válasza kali (#45176) üzenetére


G-Bali
senior tag

#a notidban lévő wifi modul pontos típusa a mérvadó, mert hiába veszed a jobb/gyorsabb ac képes routert, ha a notid lesz a szűk keresztmetszet.
szerelnek notikat csak 433 Mbps ac kapcsolatra képes modulokkal is, jobb esetben viszont 867 Mbps és 2*2 mimo képes, szélsőséges esetben attól is jobb/gyorsabb modul kerülhet bele.
a wifi hasznos sebességre pontosat mondani nem lehet, de még csak tippleni is nehéz, mert nem a router és a notiban lévő wifi modul típusának a függvénye, hanem a környezeti tényezők és a beállítások is befolyásolják.#

Tudsz egy linket vagy javasolni egy jobb kartyát,hogy gyorsabb legyen a sebességem wifin a laptopba!?
Ha nem draga kicserélem.
Ugye most ez van nekem

[ Szerkesztve ]

(#45399) Multibit válasza Gabesz87 (#45393) üzenetére


Multibit
veterán

Probáld úgy elhelyezni a routert, hogy minél kevesebb akadályon kelljen áthaladnia a rádiójelnek! Adj eltérő nevet a 2.4 GHz-es és az 5 GHz-es SSID-nek! 6+2 csatornák a 2.4 GHz-en vannak. Gondolom az 5 GHz-es sávon alig van AP. Ott jó lesz a 36-os csatorna (a mobil eszközök miatt).

(#45400) vgyuri


vgyuri
őstag

Sziasztok, TP-Link WDR3600 router-em elromlott, 1.5 hónapig szervizben volt, tegnap kaptam egy új csere készüléket: TP-Link ARCHER C2 AC750 Gigabit-et, még nem bontottam ki.

Jól jártam az új készülékkel? 2 helyett csak 1 usb port van rajta, openwrt sem támogatja (torrent miatt fontos lenne), memória is 64 mbyte a korábbi 128 helyett, 5 ghz-et nem használom.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.