Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45451) Pherseus válasza crissprivat (#45449) üzenetére


Pherseus
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ.
http://setuprouter.com/router/asus/rt-n18u/manual-1815.pdf

Nem tudjátok, max. hány eszközt lehet felsorolni a MAC-filternél? A manual nem írja sajnos.

(#45452) Gubek-Einste válasza Pherseus (#45451) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kérdezd meg ITT hátha tudja valaki.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45453) #01478400


#01478400
törölt tag

Sziasztok a segítségeteket szeretném kérni a két Router közzül melyiket ajánlanátok .
TP-Link TL-WR841N vagy D-Link Wireless GO-RT-N300.

(#45454) kali válasza #01478400 (#45453) üzenetére


kali
legenda

szia,

az elsőt javasolnám inkább.

(#45455) #01478400 válasza kali (#45454) üzenetére


#01478400
törölt tag

Szia ! :) köszönöm ! :)

(#45456) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdéssel fordulok hozzátok. Jelenleg ADSL (vagy VDSL) internet-szolgáltatás van otthon (jó lassú, 5/0,5 MBit/s). A kapott modem/router egy ZTE ZXHN H108L. A router-rel - amellett, hogy észrevehetően nem túl jó a wifi-je - az a bajom, hogy nincs gigabites LAN csatlakozás (NAS miatt kellene) rajta. Ha összejön (technikailag) váltani szeretnék kábeles internet szolgáltatásra (Digi - 200/100). Kérdésem, hogy melyik router lenne megfelelő már a - remélhetőleg bekötendő - internet szolgáltatáshoz is, illetve a jelenlegi problémám áthidalására az ajánlott router-ek közül.

Köszönöm: G.

(#45457) Gubek-Einste válasza Gabonetta (#45456) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen olyan kellene amelynek gigabites WAN/LAN portjai vannak (mondjuk ez igény a jelenlegihez), az esetleges későbbi felfelé váltás miatt pedig hardveres NAT támogatás is kellhet.
Árat írhattál volna és jó lenne tudni, hogy milyen körülmények (falak száma/anyaga, távolságok) között lenne használva az eszköz.
Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U/N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45459) Gabonetta válasza Gubek-Einste (#45457) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm a válaszod! Árat azért nem írtam, mert fogalmam sincs, egy, már jónak számító eszköz mennyibe kerül. Természetesen a legjobb ár/érték arányút keresem, mint mindenben. De ha nagyon árat kell mondani, 20 E Ft-nál nem szívesen adnék többet érte. A ház kb. 100 m2, a router és a ház legtávolabbi pontja, ahol még használnám (kert, terasz) kb. 25 méter és négy fal állna az útjába. Egy WIFI van a szomszédban, így nem tudom, kell-e 5GHz (vagy ez nem azért kell? :)), de a falak száma miatt lehet, hogy ki is esik. Nem ideengedek egy repeater használatától sem, ha van értelme, illetve szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#45460) Gubek-Einste válasza Gabonetta (#45459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k-ért is van megfelelő típus, AC-s eszköz nincsen közöttük.
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
5 GHz-t is támogató típus akkor kellhet ha van olyan kliens eszköz amelyben van megfelelő adapter, ha nincs ilyen akkor jobb megoldás a csak 2,4-es típus használata.
25 m/4 fal nem kevés így nem zárható ki, hogy kell majd egy másodlagos eszköz is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45461) MdewC


MdewC
nagyúr

Üdv! :)

Szerintetek érdemes jobb (jobb processzorral és több rammal rendelkező) routert beszereznem azért, hogy az otthoni online játék jobb legyen? (Sok eszköz nincs rákötve, 2 mobil telefon és 1 laptop wifin és 1 PS4 direktbe.)

Köszönettel. :)

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#45462) Gubek-Einste válasza MdewC (#45461) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Most milyen eszköz van szolgálatban?
Milyen net sebesség?
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) van használva?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45463) dorika87


dorika87
őstag

Sziasztok. Egy Tp Link WR1043ND (v1)-et szeretnénk leváltani. Milyen gigabites routert tudnátok ajánlani ami megbízható, és hasonló tudású? Ha lehet 15 ezernél nem szeretnénk többet áldozni rá, ha ennél az összeghatárnál lehet maradni. Köszi

(#45464) Multibit válasza dorika87 (#45463) üzenetére


Multibit
veterán

A legolcsóbb ajánlott gigabites router a TP-Link TL-WR1043ND v2/v3.

(#45465) zsombor22 válasza dorika87 (#45463) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Most vàltottam èn is v1 ről v2 re ès meg vagyok elègedve vele.
Ahogy olvastam a v2 ből lehet v3-t is csinàlni.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#45466) Gabonetta válasza Gubek-Einste (#45460) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Értem, köszönöm a válaszod! Nem vagyok jártas wlan-technológiában. Mennyire elterjedt már az 5 GHz-es technológia? vagy ez alternatíva a 2,4 mellett? A csak 2,4-et támogatók közül melyik ajánlott? Írtál két wifi nélkülit.... Ezt hogy kell értenem? Eszerint wifi-s: [link] Meg a másik is. Én nem értek valamit? :U

[ Szerkesztve ]

(#45467) krealon válasza Gabonetta (#45466) üzenetére


krealon
veterán

"Írtál két wifi nélkülit...."

Nem, nem irt.
Olvasd el megegyszer! Az "5 GHz-es wifi nelkuli" az nem ugyanaz mint a "wifi nelkuli".

(#45468) xXxian


xXxian
senior tag

Sziasztok,

Először is köszönöm mindenkinek az értékes tanácsokat.

Anyagi megfontolásból azonban N18U helyett N53-at rendeltem. Ha nem hozza az elvárt teljesítmányt legfeljebb visszaküldöm 14 napon belül, s bukok egy postát.

Elolvastam az összefoglalót, de nem világos, hogy ez (mivel nem Gigabites) csak 100MB-es LAN-t biztosít? Vagyis ha 500 MB-es UPC van, a lehetőségek 1/5-ét tudom majd wired kihasználni? Valamint, a wirless elérés gyorsabb lesz, mint a vezetékes?

Köszönöm,
X

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#45469) Multibit válasza xXxian (#45468) üzenetére


Multibit
veterán

Anyagi megfontolásból azonban N18U helyett N53-at rendeltem.
:Y
500 Mbps nethez? 100 Mbps portjai vannak! A routeren spóroltál, az igaz. De az nem zavar, hogy felelslegesen fizetsz az ilyen gyors netért? Azaz, mégis csak szórod a pénzt.

(#45470) kali válasza xXxian (#45468) üzenetére


kali
legenda

szia,

100 Mbps alatti korlátos lesz a wan <-> lan és a wan <-> wlan sebesség is.
jobban jártál volna az rt-n18u típussal, annak meg sem kottyan az 500 Mbps net wan <-> lan irányban, továbbá jóval erősebb hardverű, így a terhelést is jobban bírja.

(#45471) xXxian válasza kali (#45470) üzenetére


xXxian
senior tag

Ójajj. Többet kellett volna olvasnom az enter leütése előtt...

De akkor mijaza 300MB/s wifi? Ill. tán valam 2*300 van a dobozán.

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#45472) Gabonetta válasza krealon (#45467) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Igazad van, köszönöm. :R

(#45473) kali válasza xXxian (#45471) üzenetére


kali
legenda

a router és az ellenoldal (notebook és társai, tehát a wifi képes eszközök) között 300 Mbps vagy gyorsabb kapcsolat épül fel, de mivel a netes kábeles bemeneti portja csak 100-as a routernek, így a netből ha akarna sem tudna 100 Mbps felett továbbítani wlan/wifi útján sem, másrészt a wifi 300 Mbps az a "kapcsolati" sebesség, a "mérhető/hasznos" sebesség úgy is inkább csak 100 Mbps vagy többnyire alatta mozog 2.4 GHz n szabványos kapcsolat esetén.
úgy lehet esetleg elérni 100 Mbps feletti sebesség, hogy két - 2.4 GHz n szabványos és legalább 300 Mbps képes - eszköz csatlakozik fel a routerre, az a két eszköz 100 Mbps feletti "mérhető/hasznos" sebességgel is kommunikálhat egymással, de a netből nem kaphatnak csak 100 Mbps alatti sebességet, illetve ha a kettő közül az egyik kábelen lóg a routeren, akkor szintén ott a 100 Mbps korlát.

[ Szerkesztve ]

(#45474) xXxian válasza kali (#45473) üzenetére


xXxian
senior tag

Köszönöm a magyarázatot.

Ez esetben viszont ez nem olyan fogyasztómegtévesztése-dolog?

Úgy értem, mi a pitypangért találok egy routert a 300 MBs moddellek közé kategorizálva, miért ez van a dobozán is?

Ez nekem most olyan, mintha egy szivattyú dobozán az lenne, hogy 3 köbméter/óra folyadékot képes kipréselni magából, de felszívni csak 1 köbmétert tud óránként. :(

Edit: kezdem érteni. 100 MBs az az internetelérés kapcsolata, 300 MBs a készülékek közti kommunkikációé.

De igazatok van, számomra ez mindenképp rossz hír, mivel a router 99%-ban a net szórására lenne használva. Bután döntöttem.

[ Szerkesztve ]

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#45475) kali válasza xXxian (#45474) üzenetére


kali
legenda

nem megtévesztés, mert ahogy utóbb is írod, elkülönül a kábeles és a wifi kapcsolat, wifi útján tudja a 300 Mbps vagy gyorsabb kapcsolatot, illetve kábelen is azt a szabványt, ami rá is van írva; 100 Mbps wan és lan

(#45476) Gabonetta


Gabonetta
aktív tag

Azt hiszem, a TP-Link WDR3600 vagy 4300 lesz a választásom.

[ Szerkesztve ]

(#45477) xXxian válasza kali (#45475) üzenetére


xXxian
senior tag

Nagyon köszönöm a segítséget még egyszer.

Közben kiderült, após túlzott kissé, mikor azt mondta a "legjobb" net van. Kiderült, hogy fiberpower 120. Így talán nem olyan nagy galiba, hogy N53 lett...

Eladó ASUS RT-N53 Router (9k)

(#45478) sztanozs válasza xXxian (#45477) üzenetére


sztanozs
veterán

Így csak 25-30%-ot vesztesz (80-90 Mbitnél többet úgy sem préselsz ki a cuccból).

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45479) MdewC válasza Gubek-Einste (#45462) üzenetére


MdewC
nagyúr

Szia!

Köszönöm az érdeklődést. :) Ha nem gond, akkor így küldöm az alábbi linken összefoglalva. Egy kisebb, de új MikroTik routert cserélnék egy másik MikroTik routerre (több rammal és gyorsabb processzorral), abban az esetben, ha ennek van értelme. (Kvázi jobb online játék a cél, kevesebb akadás/lag miatt. Tesztelve még nem volt az új eszköz, de ha van értelme, akkor egyből egy jobbra cserélném.)

Jelenlegi internet csomagom: Digi net pro - Sávszélesség: 100 / 100 Mbps, Garantált sávszélesség: 50 / 25 Mbps (Érdemes-e gyorsabbra váltani, kérdés, hogy az új router elbírná-e. Gondolom igen. A router márkához mindenképp ragaszkodnék, mert volt problémám a PSN hálózat csatlakozással, viszont ezzel a márkával megbízhatóan működött. TP-link-el volt gondom, Asus-sal nem fogok kockáztatni.)

Falak: PSN dirketbe van kötve, 1 db laptop és mobilok egy légtérben vannak, pár méterre egymástól, a kecó 42 négyzetméter, annyi, hogy a másik szobában van még egy asztali PC, amin USB-s wifi stick van, 1 sima beton fal, nem vészes a távolság. :) (A hangsúly azon van, hogy kell-e az online játékhoz egy gyorsabb router, mint ami most van?)

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#45480) Multibit válasza MdewC (#45479) üzenetére


Multibit
veterán

Ha ragaszkodsz a Mikrotikhez a DIGINet 200 még jó lesz neked. A beszámolók szerint a RB850Gx2 már csúcson izzik 500 Mbps sebességnél (minél több a tűzfalszabály, annál kevesebbet bír). Ha nagyobb sebességet akarsz Mikrotikkel, mélyen a zsebbe kell nyúlni.

(#45481) qaswed


qaswed
újonc

Sziasztok,

szeretnék segítséget kérni.

3 router közül kellene választani, melyiket lenne érdemes?

1. ASUS RT-N18U
2. TP-LINK Archer C2
3. TP-LINK Archer C5

Minőségileg jobb annyival az ASUS mint a C2? Vagy érdemes inkább a nagyobb TP-Linket?

Köszönettel

qaswed

(#45482) Multibit válasza qaswed (#45481) üzenetére


Multibit
veterán

A legerősebb az Asus. Az Archer C2 felejtős (olvass vissza). A C5 akkor jó, ha mindenképpen kell neked az AC wifi.

(#45483) Gubek-Einste válasza Gabonetta (#45476) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

4300-t akkor vegyél ha van olyan ellenoldalad amelyiknek a wifi képessége 5 GHz-n jobb mint 2x2:2, ha nincs ilyen akkor elég lesz a 3600 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45484) Armagedown


Armagedown
őstag

Egy routert szeretnék venni, 300 megabites Diginethez, idővel lehet, hogy előfizetek a gigabitesre, 2 gép és 2 mobil lesz rajta.
Örülnék rajta, ha több torrentet is tudna futtatni egyidejülg külső merevlemezről, de ez nem annyira fontos.
Legyen rá OpenWRT vagy más alternatív firmware.
Stabil routert szeretnék, nem olyan, ami naponta leáll, tehát legyen stabil, csak áramszünet esetén álljon le, amelyik router havonta egyszer is leáll, olyanra nincs szükségem.
Legyenek lecsavarozható antennái.
Ne legyen a firmwareben DHCP bug.
A Wifi sebessége nem lényeges, 40 megabit elég, de ne szakadjon meg, mint a TP-LINK TL-WDR4300 esetében.
Az Asus RT-N18U routert szerettem volna, de nekem nem kell olyan router, ami a túlmelegedés miatt kikapcsol, sokaknak ez a tapasztala vele a topikjában, ezt más fórumokon is olvastam.
A TP-Link TL-WDR3600, TP-LINK Archer C2 routereket néztem ki, ami még jó alternatíva lehet.
Maximum 20ezret szánok rá, de inkább legyen kevesebb.

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#45485) MdewC válasza Multibit (#45480) üzenetére


MdewC
nagyúr

Köszi! :)

Amúgy online játékhoz érdemesebb jobb routert venni? (Jobb proci, több ram.) Mert elsődlegesen az érdekelne. :)

:R :R

[ Szerkesztve ]

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#45486) Hekiiiiiiiii


Hekiiiiiiiii
csendes tag

Hello egy kis segítséget szeretnék kérni.
Új helyre költözök és oda szeretnék venni egy jó routert. Az új helyen három szobába szeretném megoldani az erős wifi jelet. A probléma az hogy, a wifi nek vasbeton falakkal kell megbirkozniuk. Két router között vacilálok:
1. MIKROTIK RB951G
2. Asus RT-N18U

Felhasználási terület:
Internetezésre, fájl megosztásra és feltöltős programok szeretnék használni úgy hogy böngészés közben csekély mértékben lassuljon a honlapok betöltése.
Internet:
(Digi 100 nethez).

Válaszokat előre is köszönöm.

(#45487) Gubek-Einste válasza Armagedown (#45484) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 300 Mbps vagy gyorsabb net miatt a CFW kiesik mivel az ilyen nethez hardveres NAT kell ami csak gyári firmware-ben van.
Torrent kliens a gyári firmware-ben csak az Asus-okban, 20k-s határ miatt csak az N18U és N56U jöhet szóba.
A TP-Link C2 nem ajánlott, ahogy az összes többi AC750-es eszköz sem, a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt.

#45485 MdewC
Ha nagyobb a terhelés a router-en akkor igen, alapvetően egy bizonyos szint felett már nem számít annyit az erősebb hardver.

#45486 Hekiiiiiiiii
Kérdés, hogy bevállalod-e a Mikrotik bonyolultabb menürendszerét, vagy inkább az egyszerű beállításokkal szeretnéd használni a leendő eszközt.
Az Asus mellett szól a külső antennák és a nagyobb támogatottság.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45488) Gabonetta válasza Gubek-Einste (#45483) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Köszönöm, megrendeltem a 3600-ast.

(#45489) Hekiiiiiiiii válasza Gubek-Einste (#45487) üzenetére


Hekiiiiiiiii
csendes tag

Számomra az a fontos hogy stabil wifi jel legyen.
Után olvastam a mikrotiknek és tudom hogy sok szívással jár, de ha azzal stabilabb rendszert kapok hajlnadó vagyok rááldozni az időt.

Amugy szívesen vennék egy belépő szintű ac router, de 20 alatt és stabil wifivel.

[ Szerkesztve ]

(#45490) MdewC válasza Gubek-Einste (#45487) üzenetére


MdewC
nagyúr

Köszönöm! :)

:R

praise the Lord then finesse / One shot, one kill

(#45491) Multibit válasza Hekiiiiiiiii (#45489) üzenetére


Multibit
veterán

Amugy szívesen vennék egy belépő szintű ac router, de 20 alatt és stabil wifivel.
"Gyorsan, megbízhatóan, olcsón dolgozom.
A fentiekből kettőt választhat!" ;]

(#45492) pomk


pomk
őstag

Sziasztok!

Adott egy Digi 100-as net, és egy TP-link TL-W340G router(54M wireless router). Jól gondolom jelenleg csak félgázon megy a netem?? :DDD

(#45493) Gubek-Einste válasza Hekiiiiiiiii (#45489) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ajánlott AC eszköz nincsen 20k alatt, amik vannak azok az AC750-esek amelyeknek két bajuk van: 1; gyenge az 5 GHz-s wifi képességük (1x1:1), 2; többnyire 100-as porttal rendelkeznek (van néhány amelyik gigabites).
Az Asus-sal nincsen semmi baj, elég stabil, nekem is az van.

#45492 pomk
Mivel ez a leggyengébb wifi-s TP-Link router így örülhetsz ha csak félgázon megy vezetéken, wifi-n max 20-22-t tud.
Ehhez a nethez gigabites router az ajánlott:
Ha nem kell 5 GHz-s wifi akkor Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
Ha kell az 5 GHz-s wifi akkor Asus N56U/N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45494) pomk válasza Gubek-Einste (#45493) üzenetére


pomk
őstag

Szuper! Még jó, hogy már 2 éve így használom... :DDD
Ha jól olvastam, 5 Ghz-es WiFi csak akkor kell ha sok eszköz csatlakozik a router 2,4 Ghz-es hálózatához. Nálunk otthon 4 mobil eszköz csatlakozik wifire, minden egyéb vezetékkel van csatlkoztatva.
Ennek fgv.-ben azt gondolom nincs szükségem rá.
Viszont ha megnézem az általad ajánlott routerek közül a TP-LINK TL-WR1043ND V2.1 ami nem tud 5Ghz-et, ill. a TP-LINK TL-WDR3600 Routert árban alig van különbség. Így gondolom érdemesebb az 5Ghz-es verziót választani, ugye?

Szerk.:
most olvasom, hogy az 5Ghz-es verzió USB-n is tud olvasni külső HDD-t. Ez ma már széria felszerelés? Mert számomra csak és kizárólag egy router kell ami vezetékes és wifi netet biztosít. Semmi más. Ha ezt az USB funkciót elhagyjuk, találhatok olcsóbbat?

[ Szerkesztve ]

(#45495) Gubek-Einste válasza pomk (#45494) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Manapság gigabites portokkal rendelkező router-eken van USB port, anélkülit az elmúlt pár éveben nem láttam.
Ha van 5 GHz-t támogató eszközöd akkor érdemes lehet megvenni a 3600-t, ha nincs ilyen akkor jobb lesz a 1043NDv2/v3.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45496) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#45495) üzenetére


Kolondrum
félisten

Nekem ilyen van. :))

(#45497) Gubek-Einste válasza Kolondrum (#45496) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyened van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45498) Kolondrum válasza Gubek-Einste (#45497) üzenetére


Kolondrum
félisten

Xiaomi. Azon 100-as a vezetések rész, van 5GHz is, meg USB port is.

(#45499) pomk válasza Gubek-Einste (#45495) üzenetére


pomk
őstag

Otthon 2 iPhone és iPad van. Ha jól rémlik már próbáltam egy 5Ghz-es routerhez csatlakozni iPhone-al és valamiért nem tetszett neki.
Ill. annyit még elfelejtettem említeni, hogy társasházban lakunk, így az 5Ghz valószínű jobb lenne.

(#45500) Multibit válasza pomk (#45499) üzenetére


Multibit
veterán

Többször felmerült már, hogy a TP-Link eszközök és az Almás termékek együttműködése nem mindig problémamentes. Az okát nem tudom.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.