Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45501) pomk válasza Multibit (#45500) üzenetére


pomk
őstag

Köszi a tippet, de a jelenlegi routeremmel tökéletesen működnek, ill. amit említettem router sem TP-Link.

(#45502) ottobacsi


ottobacsi
tag

Sziasztok!
Szeretnék egy kis segítséget kérni.
Kellene nekem egy router+4G modem kombó.
A routernek nem kell nagy tudásúnak lennie, igazából ebből a lehető legolcsóbb lenne a jó.
A 4G modemnek viszont mindenképpen tudnia kell a B20-as 800Mhz-es frekvenciát!
Vagy független, vagy telenoros jöhet szóba.
Tudtok nekem segíteni ebben?

(#45503) pomk válasza pomk (#45501) üzenetére


pomk
őstag

Van arról tapasztalat, lista, egyéb hogy melyik TP-Link routerrel nem működnek az iOS eszközök?
Konkrétan a TP-LINK TL-WDR3600 érdekel.

(#45504) BrownB válasza pomk (#45503) üzenetére


BrownB
tag

Igaz, hogy nálam csak AP és switch-ként funkcionál a WDR3600, de semmi gondom vele iPad Mini 2-vel és BlackBerry Z10-zel (BB-sek is szoktak TP-Linkre panaszkodni) sem.

(#45505) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

szeretnék vásárolni egy megbízható, jó routert. Nem akarok szoftvert mókolni rajta. Az kikötés még, hogy később NAS-t rá lehessen kötni. Rá szánt összeg 20k körül

Tigris, tigris, csóvafény...

(#45506) pomk válasza BrownB (#45504) üzenetére


pomk
őstag

Köszi!

(#45507) zsombor22 válasza cellpeti (#45505) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Asus RT-N18U-t vegyél.
Miért vidéken van már nett?

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#45508) cellpeti válasza zsombor22 (#45507) üzenetére


cellpeti
veterán

Köszönöm Zsombor22...rád mindig lehet számítani ;] :C :R

Tigris, tigris, csóvafény...

(#45509) Gubek-Einste válasza ottobacsi (#45502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Router-nek: TP-Link MR3220/3420, Asus N10U B ami gyári firmware-rel is mobilnet képes de CFW alatt az USB porttal szerelt típusok is használhatóvá válnak erre. Fontos tudni, hogy vásárlás előtt ellenőrizni kell a gyártó oldalán, hogy a modem kompatibilis-e a router-rel.

#45505 cellpeti
Milyen környezetben (falak száma/anyaga, távolságok) lenne használva?
Milyen net sebesség mellé kellene?
Mennyi és milyen adapter/kliens eszköz használná?
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45510) cellpeti válasza Gubek-Einste (#45509) üzenetére


cellpeti
veterán

Szia!

Digi alap nethez kellene. menne róla 2 noti, 2 telefon, majd esetleg 2 TV.

Most van egy TP Link WR1043ND routerem, csak rendbe kellene tenni. Ez egy 55m2 lakásban lenne használva.

Tigris, tigris, csóvafény...

(#45511) Gubek-Einste válasza cellpeti (#45510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

FTTx vagy koax-os az a Digi net?

Most van egy TP Link WR1043ND routerem, csak rendbe kellene tenni.
Ez mit jelent?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45512) Gabesz87


Gabesz87
addikt

Szeretnék egy DD-WRT-t tenni a TP-Link WR941ND routeremre, Esetleg nincs valahol egy jó kis részletes magyar leírás ennek a menetéről, ill. a beállításokról, lehetőségekről? Megy az angol is, láttam, hogy a DD-WRT honlapon elég részletes útmutató van, csak sosem csináltam még ilyen router "hekkelést", ezért jó lenne egy könnyen érthető leírás.

(#45513) cellpeti válasza Gubek-Einste (#45511) üzenetére


cellpeti
veterán

azt, hogy "elkúrtam". :DD

sima kábeles

Tigris, tigris, csóvafény...

(#45514) Gubek-Einste válasza cellpeti (#45513) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ajánlott típusok jók lesznek akár a gigabites csomaghoz is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45515) pomk válasza pomk (#45503) üzenetére


pomk
őstag

TP-LINK TL-WDR3600 lett a kiválasztott. Remélem minden ok lesz vele és majd szeretik egymást az almákkal. :) Köszönöm a segítséget!

(#45516) Alastair'


Alastair'
nagyúr

Melyik lenne az a legolcsóbb router amivel akadásmentesen lehet telefonról fhd-t streamelni wifin tv-re? Jelenleg ilyen van, de akadozik a videó, bufferel, majd megy tovább. 720p-vel nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#45517) Gubek-Einste válasza Alastair' (#45516) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Erre nem lehet egyértelmű választ adni, a környezeti tényezőktől függ a wifi teljesítmény.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45518) Alastair' válasza Gubek-Einste (#45517) üzenetére


Alastair'
nagyúr

Diginet 100/50-es, ugyanazon szobában van a telefon, tv és a router. Tegyük fel más nem használja a netet. Ha belepausolok a videóba és adok neki időt bufferolni, akkor egy darabig folyamatos a lejátszás, de pár perc mulva a bufferelt anyag ismét elfogy és akadozni kezd a videó.
YouTube megy folyamatosan, de az S4-el felvett fhd videók akadoznak.
EZCast, vagy a telefon gyári kiterjesztője.

[ Szerkesztve ]

Alister from Hell

(#45519) UnSkilleD válasza Alastair' (#45516) üzenetére


UnSkilleD
senior tag

dlna? ez nem csak a routertől függ, telefon és tv wifi képeségeitől is függ plusz a környezeti tényezők ahogy előttem is említették

[ Szerkesztve ]

"Az internet olyan, mint az MTV: annak idején az MTV nagyon trendi volt, aztán hirtelen elavult” - Prince

(#45520) wrongduke


wrongduke
aktív tag

Sziasztok!

120-as netem van és sajnos a UPC-s kütyütől elég bonyolult lenne elvinnem a kábelt. A ház nem az enyém ezért nem fúrhatok, faraghatok. 2 falat, egy falépcsőt és egy fa ajtót kellene neki keresztül lőnie. A jelenlegi kombó erre nem igazán képes.

Kinéztem pár dolgot amit már javasoltatok és kérném a véleményeteket.
Ő lenne a router: TP-LINK Archer C5

Ehhez kinéztem két PCI-E kártyát:
ASUS PCE-AC56
ASUS PCE-AC68

Az első dolog:
Nekem ILYEN (asrock b85m pro4) alaplapom van, ebbe beletudom-e tenni a kártyát vagy csak EBBE (asrock b85 pro4) tudnám?

A második dolog:
A két PCI-E kártya között nagy a különbség, a drágább jobban megérné? Van-e költség hatékonyabb megoldás? Tudom, hogy a teljes sávszélességet nem tudom kifacsarni belőle, de ha lehet minnél többet.

Nem vagyok bolt vagy márka fanatikus, bármi szóba jöhet. Egyedül azért néztem kártyát, mert néha jól jön a sok USB és használva is vannak.

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#45521) Multibit válasza wrongduke (#45520) üzenetére


Multibit
veterán

Melőtt vásárolnál: [link]. Utolsó bekezdést olvasd!

(#45522) Intelligencs válasza Alastair' (#45516) üzenetére

Nekem egy ilyennel megy, 5 GHz-en használva. :DDD

The Amiga, Born a Champion

(#45523) wrongduke válasza Multibit (#45521) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Köszönöm a meglátást, ez is egy szempont! Szándékosan választottam olyan PCI-E kártyát amihez gyárilag adnak kábelt a kivezetéshez. Ha odáig elbírom vinni ahol a mostani van (1m) akkor már rosszabb nem hiszem, hogy lehet lehet.

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#45524) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Melyik most a legjobb hatótávú WiFi router a 10 ezer Ft alatti mezőnyben?

[ Szerkesztve ]

(#45525) Gubek-Einste válasza Alastair' (#45518) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Net sebességnek semmi köze a belső hálózathoz.
Ez alapvetően nem ide való kérdés, inkább ITT folytassuk.

#45520 wrongduke
Egy AC-s eszköz párral, megfelelő körülmények között, átmegy a teljes sebesség.
Visszafelé kompatibilis a PCI-E portok így a x16-os portba is használható a x1-s kártya.
Mivel a kinézett router AC1200-as így számodra a két adapterből AC56 lenne az optimális, az AC68 estetén a router lenne a szűk keresztmetszet de attól még használható lenne az is.

#45524 mclaren777
Erre nem lehet egyértelmű választ adni, a környezeti tényezőktől függ a wifi teljesítmény.
Az ajánlott eszközök ebben a kategóriában az Asus N12 D1 és a TP-Link 841ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45526) Mr.Side


Mr.Side
csendes tag

sziasztok, ma bekötötték a 120megabites internetet (10 megabites utan Isten áldása). De eddig ugy hittem hogy a noname(DS-Link nevű) "300megabites" bgn szabvanyu wpa2psk kodolasu wifin a laptopom ami (150megabitig kezeli a dolgot) siman kezel kozvetlen a router mellett 90-120 megabitet. Ez helyett kemény 35 megabitet tudott produkálni maximum. Igy kénytelen leszek routert váltani. Egy 8-10e ft körüli árkategóriában milyen routert ajánlanátok? (d-link ac750 et is neztem esetleg vélemény róla?) köszönom a válaszotok!

(#45527) Intruder2k5 válasza Mr.Side (#45526) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Legolcsóbb routerek amit 120Mbps nethez ajánlunk, a...

TP-LINK WR1043NDv2 / v3
TP-LINK WDR3600
ASUS RT-N18U
ASUS RT-AC56U

(#45528) wrongduke válasza Gubek-Einste (#45525) üzenetére


wrongduke
aktív tag

Köszönöm! :R

"A tigris az mindig egy jellem, sőt, jellem és tigris az egy!" Discord: wrongduke#6214

(#45529) Gubek-Einste válasza Mr.Side (#45526) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

AC750-es eszközök nem ajánlottak a gyenge 5 GHz-s wifi képességük miatt.
A 300 Mbps a wifi link sebességére vonatkozik, hasonlóan az adapter 150-éhez, ezek az adatok bruttó értékek, a valósan mérhető/használható sebességek ezeknek a törtedéké.
Router-ből a következőek ajánlottak 20k-s határig:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
A router mellé kell még egy legalább N300-as adapter is, hogy a körzeti viszonyoktól függően ki is tudjad használni az előfizetésedet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45530) adika4444 válasza pomk (#45503) üzenetére


adika4444
addikt

Szia!

TP-LINK-ből mindegyikkel kiválóan megy tudtommal, de 702N, 841ND, 842ND, 1043ND v2.1, WDR 3600 volt/van a kezeim között, és kiválóan megy. Egyedül a 841-gyel szórakozott auto csatorna beállításon, illetve nem tudom hogy azért volt-e vagy nem, de 1 vagy 2 alkalommal ledobta, bár akkor még nem fejeztem be a konfigot, csak átmeneti állapotra dobtam rá az iPhone-t.
Ja ha valakinek szakad, próbálja meg:
Channel-t fix-re állítani (mehet 13 is, iPhone röhögve viszi)
Width-et auto-ra állítani, és a titkosítás auto (WPA-PSK/WPA2-PSK)-ra állítani, továbbá az encriptiont AES-re.
(#45504) BrownB: Nekem szolgált routerként is, most ap/switch, de kb ua mint neked, problémamentes.

üdv, adika4444

(#45531) spae


spae
aktív tag

Hello!

Egy kis segítségre lenne szükségem!

A munkahelyemre routert kellene vennem, max 8-10k összegig. Eddig 2 routert néztem az egyik a D-Link GO-RT-AC750, a másik Tp Link-WR841ND a kettő közül melyik ajánlott inkább? Vagy esetleg más tipp? Semmi extra nem kell, csak a minél nagyobb hatótáv, és a stabil, megbízható működés!

...eddig ugyanott volt 2 Tp-Link egy 1043ND, és egy wdr3600 és kb 2 év után megadta magát mind kettő! A mostani tplink sem tűnik megbízhatónak, ezért néztem a Dlinket!

A segítséget előre is köszönöm!

(#45532) Intruder2k5 válasza spae (#45531) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen netsebességhez kellene?

Ebbe az árkategóriába TP-LINK WR841ND, ASUS RT-N12 D1 fér bele. D-LINK-eket nem nagyon szoktuk ajánlani, valahogy a DIR-825 óta nem jött össze egyik sem nekik úgy mint az, és az AC750-es eszközöket szintén nem.

(#45533) spae válasza Intruder2k5 (#45532) üzenetére


spae
aktív tag

A sebesség kicsi, a speedtest.net olyan 7 Mbps körül mér!

(#45534) Intruder2k5 válasza spae (#45533) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, ez természetesen egy mai routernek sem probléma.

Egyébként nem lehet, hogy a régi TP-LINK-eknek is csak a tápjuk halt meg?

(#45535) spae válasza Intruder2k5 (#45534) üzenetére


spae
aktív tag

Ez nem is gond, csak a megbízható működés, és hatótáv lenne fontos! És most van egy kis D-link, és az stabil, de kicsi a hatótáv, azért néztem ezt a nagyobb D-linket. 2X5DBi lehet az antennája? Nem találok róla infót sehol sem!

(#45536) Intruder2k5 válasza spae (#45535) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha hatótáv kell, akkor vegyél ASUS RT-N18U-t, és ha az is kevés lenne, akkor rá kell tolni a HGG féle firmware-t, és lesz hatótáv bőségesen.

Persze ez nem 8-10 ezer Ft.

(#45537) Poplacsek válasza Intruder2k5 (#45536) üzenetére


Poplacsek
senior tag

TP-Link Archer C7-re nincs valami hasonló hatótáv növelő okosság? :F

(#45538) spae válasza Intruder2k5 (#45536) üzenetére


spae
aktív tag

Hát árban nem igazán fér bele, a melóhelyre nem akarok saját pénzen vásárolni!
A WDR3600 hatótávja elég volt, ha a körül van akkor jó!

D-link GO-RT-AC750 dual band antennáiról senki nem tud semmit?

(#45539) Intruder2k5 válasza Poplacsek (#45537) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Erre ITT, ITT, vagy ITT kérdezz rá. De ne mindháromban egyszerre!

(#45540) Intruder2k5 válasza spae (#45538) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De mondom, érdemes lenne utánanézni, hogy nem-e a tápok fáradtak el a régi TP-LINK-ek esetében, mert az jellemzően pár év folyamatos üzem után meg szokott makkanni. Ha netán az, akkor lehet nem is kellene másik routert vennetek.

(#45541) grigo


grigo
őstag

Sziasztok

Elkezdtem olvasni a leírást, de oly bőséges a termés ami ajánlotok és nincs a problémámra pontos leírás így inkább kérdezek.
Adott egy klasszik panel, szép vb árnyékoló falakkal. Ebbe kellene a szüleimnek egy router mert a jelenlegin olyan gyenge a vétel, hogy a lakás másik végében a betárcsázós időket idézi a net sebessége.
Egy alap tp-link van most náluk.
Valamint DigiNet 200 csomaggal rendelkeznek.

Teljesen gyík vagyok a témához, de gondolom nem az antennák számát kellene növelni hanem a jelerősséget. Tudnátok ehhez ajánlani valami készüléket ami nem túl drága és megoldja a problémájukat? Hátha volt már más is hasonló cipőben. Előre is köszönöm.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#45542) Intruder2k5 válasza grigo (#45541) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

DigiNet 200-hoz mindenképpen Gbit-es router kell. Ebből a legolcsóbbak...

TP-LINK WR1043NDv2 / v3
TP-LINK WDR3600
ASUS RT-N18U

WiFi-vel erősen zsúfolt lakótelepi környezetbe, nagyobb sebesség eléréséhez ajánlott az 5GHz-et is ismerő router, de ennek használatához persze kliens oldali támogatás is szükséges. Gbit-es és 5GHz-et is támogató routerek...

TP-LINK WDR3600
TP-LINK Archer C5
TP-LINK Archer C7
ASUS RT-N56U
ASUS RT-N65U
ASUS RT-AC56U
ASUS RT-AC68U
ASUS RT-AC87U

(#45543) kali válasza grigo (#45541) üzenetére


kali
legenda

szia,

adott helyzetre nem feltétlenül lesz olcsó és biztosan jó megoldás, mivel a jelenlegi router szórása nem olyan rossz az 5 dBi antennával.
az antenna számának a növelése akkor segíthet valamennyit, ha az ellenoldalak n szabványon jobbak mimo és sebesség tekintetében, mint a meglévő router, tehát 300-as és 2*2 mimo képesek.
diginet 200 mellé eleve megfelelő gigabit képes router kellene, mert az sem jó az eszköznek, ha adott esetben a 100-as emiatt mindig a kelleténél jobban pörög és amiatt a hardver a wifi szórástól veszi el a szuflát, hogy a kábeles kapcsolatot valamennyire szinten tudja tartani.
a másik hibalehetőség, hogy a panel túltelített 2.4 GHz sávon, így a jobb router sem tud jobb kapcsolatot biztosítani, olyankor az 5 GHz a megoldás, de ahhoz nem elég csak a routert cserélni, ha az ellenoldali eszközök nem 5 GHz képesek.
kezdésnek térképezd fel a környezetet - inssider és társai -, hogy milyen csatornán forgalmaznak az elérhető idegen hálózatok és a sajátot annak megfelelően beállítani, illetve a képből látható majd, hogy érdemes továbbra is 2.4 GHz sávban gondolkodni, vagy sem.
kipróbálhatsz persze valamivel jobb wifi képességű routereket, tl-wr1043nd v2/3, rt-n18u, akár moddolt firmware által nyomni kicsit a szórás erősségén - ezt csak akkor, ha nem a szomszédomban laksz :) -, kiderül majd, hogy mi a helyzet, de látatlanban nem lehet garantálni, hogy bármelyik 2.4 GHz képes router garantáltan megváltást jelent majd.

(#45544) grigo válasza kali (#45543) üzenetére


grigo
őstag

No az első két sort egész faszán megértettem :D
A többit még emésztem és szótárazom. Azonban a helyzet úgy néz ki, hogy sajnos be lett szépen vezetve meg csatornázva a vezeték az egyik szobába és nem igazán akarják azt bontogatni. Időközben a lakás frekventált helyei változtak, így 3 helységgel odébb használják a netet. Ha abba a szobába lépnek ahol van a router akkor öröm és bódottá, de amint kilépnek és átmennek akkor jön a betárcsázós telefonos net sebessége. Ebből gondoltam, hogy maga a router jó lenne, csak ugye a jelerősség lecsökken 1 pici csíkra és behal az egész

#45542 Intruder2k5: Köszi a választ. Ezt a kliens oldali dolgot ha lehet kifejtenétek nekem? Úgy látom ez lesz a kulcsa a dolognak. Mert hogy akkor 5Ghz az már tuti nyerő lenne ahogy így kiveszem a kettőtök véleményéből.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#45545) grigo


grigo
őstag

Bocsánat, benéztem. DigiNet 100 Pro, nem pedig 200.
Viszont elmondásotok alapján elkezdtem agyalni, hogy nekem is ilyen van (diginet 100pro) és hogy a saját routerem kihozza e a maximumot ebből a csomagból. Anno ezt találtam csak amin 3g-t is tudtam osztani. 3g azóta nem kell viszont a nyakamon maradt.

illetve mi ez az fw mod? :B

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#45546) Intruder2k5 válasza grigo (#45545) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az 5GHz egy újabb WiFi szabvány, és sajnos még nem minden, csak az újabb eszközök támogatják.

Az fw mod annyit jelent, hogy a routerre egy másik, nem a gyártó által készített szoftvert telepítesz fel, amiben egyéb funkciók is elérhetők (pl. torrent kliens, dlna, samba, ftp szerver), és / vagy a beállítások nincsenek a szabványos keretek közé szorítva.

[ Szerkesztve ]

(#45547) Gubek-Einste válasza grigo (#45544) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A másik szobában azért csökken ennyire drasztikus mert a panelos környezet a sok idegen hálózat ennyire zavarja/befolyásolja a tiedet.
A kliens oldal az amivel használod a netet (mobil/tablet/laptop/stb).
A TP-Link MR3420 sem lesz jó a nethez, mindenképpen gigabites kellene.
A firmware mod azt jelenti, hogy nem a gyártó által készített firmware-t használsz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45548) grigo válasza Gubek-Einste (#45547) üzenetére


grigo
őstag

Köszönöm nektek. Nem gondoltam volna amúgy, hogy egy fos amim van :D Mennyi ilyen palimadár lehet, mert végül is net van, nem is lassú. Franc se gondolta volna, hogy még a második legkisebb netes csomagot se tudja kiszolgálni. No akkor Kezdhetek keresgélni. Gondolom érdemes netes rendelés keretében megoldani, hogy 14 nap alatt ha nem vált be akkor tudjam cserélni.

Köszönöm, jó arcok vagytok, hogy kisegítettetek. Mondjuk ilyen 70ezres routerre nem lesz keret, de majd szétnézek, hogy ár-értékben hogy tudnék feljebb ugrani.

https://www.flickr.com/photos/120343053@N04/

(#45549) Intruder2k5 válasza grigo (#45548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amiket ajánlottam, azok nagyjából 15k körül indulnak. Még a WDR3600 is, ami már Dual Band, tehát tud 5GHz-et is.

[ Szerkesztve ]

(#45550) spae válasza Intruder2k5 (#45549) üzenetére


spae
aktív tag

Amit írtam D-linket, az is dual band, és elég olcsó is, azért kérdeztem, hogy jó-e!

Az egyik táp jó, mert máshoz használom! A másik router pedig vezetékesen működik!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.