Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45601) Gubek-Einste válasza urbi107 (#45600) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az sem sokkal jobb.
Inkább beltérre kellene tenni mert amiket ajánlottam azok beltéri használatra szánt eszközök.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45602) Gézengúz válasza urbi107 (#45600) üzenetére


Gézengúz
addikt

Lehet, eső és közvetlen napfény ne érje, nekem két éve megy teraszon kint egy 841N router és kutyabaja, udvart, kertet és teraszt így fedem le.

[ Szerkesztve ]

(#45603) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Sziasztok! Routert keresnék stabil wifi-vel, nem kell, hogy 200m2-re is észlelhető legyen. néztem az ASUS RT-AC51U-t, amiről sok jót nem írtatok, viszont nem zavar engem, hogy csak 100-as LAN van. Kérdés inkább az, hogy RADIUS-t tud-e. :R

(#45604) kali válasza KaiotEch (#45603) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, radius képes.
nem kifejezetten a 100-as lan a probléma, az 5 GHz (an és ac) csak 1*1:1 mimo képessége miatt sem a legjobb, azért nincs/sincs erőltetve, illetve sokaknál a mediatek sem preferált.

(#45605) KaiotEch válasza kali (#45604) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Értem. Nos az 5GHz sem érdekel minket, csakis 2,4 :)

(#45606) Multibit válasza KaiotEch (#45605) üzenetére


Multibit
veterán

:F
Ha csak 2.4 GHz érdekel, miért akarsz AC routert?

(#45607) KaiotEch válasza Multibit (#45606) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

N15-t néztem, ami ajánlott, de már kifutott. Ez az AC kapható.

(#45608) Gubek-Einste válasza KaiotEch (#45607) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

N15U helyett N18U lenne az ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45609) Multibit válasza KaiotEch (#45607) üzenetére


Multibit
veterán

Mekkora net sebességhez kell?

(#45610) KaiotEch válasza Multibit (#45609) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

10/1 Jó lehet az N18, ha atomstabil, és radius-os(ha gondolom elődje az, akkor ez is)

(#45611) urbi107 válasza Gubek-Einste (#45601) üzenetére


urbi107
tag

Végül 841n-et vettem.

(#45612) sptkyle


sptkyle
senior tag

Sziasztok.

Olvasgatok, olvasgatok, de nem találtam a topicban nekem megfelelő típust. (valószínű a viszonylag kevésbé átlagos igények miatt)

A jelenlegi (amúgy gagyi) D-Link DIR-600 routeremet szeretném lecserélni. Egyébként elégedetten használtam, de sajnos a megszaporodott 2.4GHz WiFi-k miatt nagy laggspike-ok már elviselhetetlenek játékok közben.

A helyszín:
BP Panel. A router és a fő célgép között légvonalban kb 5-5.5m és 1db fal (ajtóval) van.
A net kicsi, 30/5Mbit.

A routeren lógó készülékek: (a gépek között nincs közvetlen kommunikáció ha ez számít (pl megosztás))
-1db fő pc 5GHz-en (sávszél szinte mindegy, viszonylag stabil ping lényeg)
-1db laptop 2.4GHz-en (sávszél szinte mindegy, ping mindegy)
-1-2db telefon minimális használaton 2.4GHz-en (sávszél mindegy, ping mindegy)
-1db pc kábelen

Elvárások:
-5GHz-es tartományban 1 gépet ki tudjon szolgálni
-Nagyon nagyon olcsó legyen
-nem kell gigabites lan
-nem kell usb-s megosztási lehetőség
-nem kell torrentkliens
(előny, ha a fő gépen a jelenlegi 2MB/s-es maximum mérhető letöltés az új router esetén sem lenne 1MB/s alatt)

Létezik e ilyen router. Pontosítok. Az általatok nem ajánlott routerek között van e olyan, ami nekem jó lehet? (pl akár egy Asus RT-AC51U)

Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#45613) Multibit válasza KaiotEch (#45610) üzenetére


Multibit
veterán

Ahhoz a nethez az Asus RT-N12 D1 is elég (amenniyben e márkánál maradunk).

(#45614) Szöszimöszi


Szöszimöszi
újonc

Sziasztok! Mivel teljesen tapasztalatlan vagyok router ügyben, ezért érdeklődni szeretnék, hogy milyen típusút érdemes választani. Olyan routerre lenne szükségem, ami kiszolgál egy asztali számítógépet és 3-4 okostelefont. Egy 2 szobás panellakásról lenne szó, ahol ugye sok a beton...az internet pedig DigiNet 100-as. Igazából internetezés lenne a lényeg, letöltés minimális mennyiségben. Milyet tudnátok ajánlani? Típus, ár? Köszönöm előre is a választ. :)

(#45615) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok,

Olyan 3G-s wifi routerre lenne szükségem amin van LAN csatlakozó is. Ezt pedig a lehető legolcsóbban szeretném megoldani. Mi lenne a javaslatotok?

(#45616) Gabe81


Gabe81
tag

Sziasztok!

Van egy kb 1,5-2 éves Tp Link WDR3600-as routerem. MOstanában elkezdett vacakolni, és a wifi sokszor megszakad rövidebb időszakokra nincs net olyankor. (pár másodperc csak, de céges gépnél léphetek vissz aVPN-re, stb elég zavaró)
Venni szeretnék egy másikat, most a TP-Link Archer C7 és egy Asus RT-AC68U között vacillálok. Megéri nekem, átlag felhasználónak, a nagyobb beruházás? Mivel nyújt többet a drágább Asus?
A TP link nekem bevált, nem volt vele gondom, Vargalex féle firmware van rajta, jól dolgzott, de az Asust nem ismerem.

Köszi!
Üdv
G.

A legszebb sport a kétszáz női mell

(#45617) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

A kérdésem az lenne, hogy milyen router ajánlotok egy t-home-s, 30 vagy 50 megás nethez?
Jelenleg azt használom amit adnak a beszerelésnél, valami cisco... :F a lényeg, hogy a teraszon van és egyes erősséggel látja a ps4, fontos lenne, hogy jobb térereje legyen. Természetesen fontos, hogy megbízható és gyors is legyen, de pl semmi plusz extra nem kell, nem fogom állítgatni meg bütykölgetni... Mostanában az asus-t ajánlották sokan, de nem ragaszkodom hozzá... Az összefoglalóban láttam az Asus RT-N18U-t, jó választás lenne?

Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#45618) kezo0 válasza spyduck (#45615) üzenetére


kezo0
addikt

Szia,

ez nem tudom, milyen, de épp most futottam bele a hirdetésbe (már ha szabad ilyen linket itt közzétenni):

[link]

Ócsónak épp ócsó...

[ Szerkesztve ]

Beam me up, Scotty! There’s no sign of intelligent life down here…

(#45619) KaiotEch válasza Multibit (#45613) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az már nem tud radius-t.

(#45620) Multibit válasza KaiotEch (#45619) üzenetére


Multibit
veterán

Biztos vagy benne?

(#45621) KaiotEch válasza Multibit (#45620) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az oldalukon nincs feltüntetve a specnél. :N

(#45622) VeryByte válasza KaiotEch (#45621) üzenetére


VeryByte
őstag

Izé, otthoni környezet? Oda minek RADIUS? Tényleg komolyan kérdezem, mert kíváncsi vagyok.

"What is the most important thing in a woman?" - "The soul."

(#45623) Multibit válasza KaiotEch (#45621) üzenetére


Multibit
veterán

Egyszerűen lemaradt.

(#45624) Gubek-Einste válasza sptkyle (#45612) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC750-es eszközök gyenge 5 GHz-s wifi teljesítményük miatt nem ajánlottak, összehasonlításban egy N-es dual ban eszközzel sem tudják felvenni a versenyt.
Elég kevés dual band de 100-as portú router van, főleg ami ajánlott is, ez az igény inkább gigabites WAN/LAN portokkal együtt szokott jelentkezni és a gyártók is erre adnak ki eszközöket. Ezzel együtt jár az USB port (manapság enélkül már nincsen gigabites eszköz), torrent kliens csak az Asus-okban van gyárilag.
A legolcsóbb ajánlott dual ban eszközök az Asus N56U, TP-Link 3600/4300. Korábban volt 1-2 olcsóbb dual band eszköz is 100-as portokkal de valószínűleg nem volt rájuk nagy kereslet a kis ár rés miatt a gigabites társakhoz képest.

#45614 Szöszimöszi
Gigabites típus kellene ehhez a nethez, ajánlott típusok 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#45615) spyduck
Ha nem kell hordozható típus akkor Asus N10U B, TP-Link MR3220/3420. CFW alatt sok USB router használható mobilnet megosztásra is.

#45616 Gabe81
Első körben azt kellene tisztázni, hogy mi miatt vannak a szakadások mert lehet, hogy az új eszközzel is lennének ilyenek de ez ide tartozik, ez ügyben IDE vagy IDE fordulhatsz.
Hogy megéri-e azt nem könnyű megmondani, az Asus hardverben sokkal erősebb, firmware-ben is többet tud gyárilag mint a TP-Link, CFW alatt már nem ennyire egyértelmű a helyzet.
Ha nincsen gondod a TP-Link-kel és a jelenlegi is kiszolgálja az igényeidet akkor választhatod a TP-Link-et is ha tartasz az ismeretlen Asus-tól.

#45617) delibab
Az Asus N18U jó választás, gyári firmware-ben is sokat tud.
Nem kellene a HGW-t kültéren tartani, nem oda szánták.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45625) delibab válasza Gubek-Einste (#45624) üzenetére


delibab
senior tag

Köszi a választ! :R
Esetleg van olyan ami jobban bírja a kinti körülményeket? Nem kell extrém, de egy kicsit strapabíróbb az nem baj, mivel szinte biztos, hogy kint marad, télen-nyáron.

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#45626) KaiotEch válasza VeryByte (#45622) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Nem, céges, köszönöm szépe a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#45627) MaCS_70 válasza delibab (#45625) üzenetére


MaCS_70
félisten

A szabadtéri használat mindenképp extrém feltételeket teremt, gondolj csak az esti/reggeli párakicsapódásra. Láttam már olyan beltéri eszközt, ami hónapokig bírta az eresz alatt, ahol legalább direkt napot és csapadékot nem kapott, de ez a használat egy erre fel nem készített készülék számára a szinte biztos halálos ítélet.

Egyébként meg nem túl drágán vannak nagyon jól használható kültéri AP-k. Nincs értelme egy beltéri eszközt tenni tönkre a semmiért.

MaCS

[ Szerkesztve ]

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45628) delibab válasza MaCS_70 (#45627) üzenetére


delibab
senior tag

Köszi a választ!

Ez igaz, viszont én abból indulok ki, hogy van egy kb 3 éves tp-link egy másik nettel ami mióta meg van,kint van, egy tető alatt, de szabadtéren... akkor ezek szerint csak mázli, hogy azóta is működik?

Az a baj, hogy nem jön be a kábel a házba, csak a teraszig... a kérdés, hogy mit kössek a kábel végére? :F

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#45629) MaCS_70 válasza delibab (#45628) üzenetére


MaCS_70
félisten

Esetleg egy kábeltoldót...
Persze látni kéne a terepet, de a kábel meghosszabbítása nem egy nagy feladat, és ahová a 230 kimegy, onnan a jel is bejöhet a dróton.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45630) Wlac1


Wlac1
csendes tag

Hali!

A digis (100 mbps letöltési sebesség, 50 mbps garantált) netemhez keresek új routert, ha lehet, 5 ezer forintig. Nincsenek nagy igényeim, egyszerű kezelhetőség, megbízhatóság, és nagyjából "hajtsa ki" ezt a sávszélességet. 740n-es tp link jó lehet ehhez esetleg? Más alternatívák is jöhetnek.

[ Szerkesztve ]

(#45631) kali válasza Wlac1 (#45630) üzenetére


kali
legenda

szia,

tl-wr841n(d) legyen inkább adott összegért, a valamivel erősebb hardver és a jobb wifi miatt.
azt viszont tudnod kell, hogy a legjobb 100-as wan és lan portokkal rendelkező router is korlátos lesz 93-94 Mbps környékén, illetve kellő tartalék sem (mindig) marad majd az eszközben, ami akár a működés milyenségében is megmutatkozhat akár.

[ Szerkesztve ]

(#45632) Roachy


Roachy
senior tag

Üdv!
Arra lennék kíváncsi, hogy egy router életét mennyire befolyásolja, ha gyakran ki-be kapcsolódik? Konkrétan arra gondolok, hogy szeretném éjszakára áramtalanítani egy időkapcsoló segítségével. Ez mennyire árt az elektronikának szemben azzal, ha a saját kikapcsoló gombját használom? Vagy ezek eleve folyamatos működésre vannak tervezve és sehogy nem ajánlott sűrűn ki-be kapcsolgatni?

(#45633) kali válasza Roachy (#45632) üzenetére


kali
legenda

szia,

folyamatos működésre vannak inkább tervezve, a napi be- és kikapcsolgatás hátránya valamilyen szinten megmutatkozhat hosszabb távon.
az időkapcsolós megoldás kihatással van a tápra is, bár ha a router fizikális kapcsolójának használata mellett a tápot is mindig bedugod és kihúzod, akkor az szintúgy.

(#45634) sptkyle válasza Gubek-Einste (#45624) üzenetére


sptkyle
senior tag

Köszönöm szépen a választ. Igen, ezeket olvastam, csak reméltem, hogy ha a csak 1 eszköz lenne 5GHz-en, és a sebesség másodlagos, esetleg szóba jöhet egy olcsóbb készülék.
De akkor marad a vergődés és gyüjtögetek tovább még egy kicsit. :R

"Az a baj,hogy ha v.ki játszik igényesebb játékkal,akkor a gépre költeni kell.Ez a helyzet." by Gica666

(#45635) spyduck válasza Gubek-Einste (#45624) üzenetére


spyduck
nagyúr

Szia!

Ez ha jol latom usb-s. Nekem olyan kene aminek van onallo SIM foglalata es minimum 2db LAN csatlakozoja.

[ Szerkesztve ]

(#45636) MADcat


MADcat
MODERÁTOR

Sziasztok!
60-as nethez keresek megbízható routert.
Legyen rajta usb, hogy ha szeretném akkor médiaszerverként is menjen.
Árakkal ne szálljatok el, jöhet használt is. :)

Köszi :R

[ Szerkesztve ]

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#45637) Bence01


Bence01
tag

Sziasztok,

Routert keresek a T-home-os cisco wifi erősítésére. Nem túl nagy a lakás de vastag tégla falak vannak így csak a feléig sugároz normálisan. Arra gondoltam először veszek valami egyszerűbb jelerősítőt, aztán inkább hátha később is kell valamire inkább routert ami tud repeater módot is. Max 8e Ft-t szánok rá 20Mbit a net. QoS jó lenne, ha tudna.
Amit elsőre kinéztem a Tenda FH303. Ti mit ajánlanátok?
Van még itthon egy tp-link 843-as routerem azzal nem igazán vagyok megelégedve így olyat vagy hasonlót nem szeretnék.

Köszi,
Bence

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#45638) delibab válasza MaCS_70 (#45629) üzenetére


delibab
senior tag

Nem a kábel hosszával van a gond, hanem, hogy nem is nagyon szeretném bevinni... nem nagyon tudnám esztétikusan elhelyezni és ha nem is magam miatt, de egyéb tényezők miatt erre nagyon oda kell figyelnem... :DDD

Egyébként azt, hogy ha 230 kimegy akkor onnan be is tud jönni, hogy érted? Csak mert fúrás-faragás nélkül most nem tudom elképzelni ezt... :( vannak ilyen konnektoros "erősítők" vagy mi, esetleg egy olyat? :F

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#45639) Gubek-Einste válasza spyduck (#45635) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A LAN (főleg kettő) + SIM foglalat elég macerás párosítás mert elég kevés eszköz van ami ilyen és azok sem olcsóak, pl a D-Link DWR-921 ami megfelelő de 45-50k az ára. Ennyiből simán tudsz venni gyakorlatilag szinte bármilyen router + USB-s modem párost.

#45636 MADcat
Gigabites típust lenne a legjobb venni, ajánlott típusok 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

#45637 Bence01
Árba csak az Asus N12 D1 fér bele, gyári firmware-rel is repeater képes eszköz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45640) Wlac1 válasza kali (#45631) üzenetére


Wlac1
csendes tag

Okés, köszönöm!

(#45641) spyduck válasza Gubek-Einste (#45639) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez nem jó hír basszus :(

Ez a típus: TP-Link MR3220 melyik stick-el üzemelne a legbiztonságosabban? Nagykerből rendelek mindent, így csak olyan jó amit lehet kapni.

[ Szerkesztve ]

(#45642) kali válasza spyduck (#45641) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-mr3220 esetén érdemes arra is figyelni, hogy a v2 legyen, ha van rá lehetőség.
ránézhetsz a kompatibilitási listára, támpontnak jó lehet; link, persze vannak olyan eszközök is, amik nem szerepelnek a listában, de attól még működhetnek megfelelően.

(#45643) #59070464


#59070464
törölt tag

10-20 ezer Ft között mi(k) a jelenleg ajánlott router(ek), amin megy az OpenWrt? Az internet sebessége jelenleg 60/6 és egy Linksys 1000-ről (dd-wrt) jönnék.

(#45644) Bence01 válasza Gubek-Einste (#45639) üzenetére


Bence01
tag

Köszi, megnéztem jó lesz :R

Solo Puffin ti darà forza e grinta a volontà

(#45645) krealon válasza #59070464 (#45643) üzenetére


krealon
veterán

"10-20 ezer Ft között mi(k) a jelenleg ajánlott router(ek), amin megy az OpenWrt?"

A TP-link-ek a masodik bekezdesbol: #45639

(#45646) MADcat válasza Gubek-Einste (#45639) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

:R Köszönöm!

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#45647) zl33t


zl33t
csendes tag

Üdv!

Sorry, de nincs időm végignyálazni a hsz-eket. Rövidem és tömören vázolnám az igényemet, ha valaki tudna ajánlani egy jó routert azt megköszönném. :R
T-com 30/5 a net. Egy asztali gép vezetéken csatlakozna, egy noti wifin. Két telefon is wifizne.
Torrent, stream stb nincs használva. Tégla falak vannak, 100m2-es a lakás.
20k a max amit szánom rá, de ha van olcsóbb is ami engem kiszolgálna az nem baj. :)

Előre is köszönöm a segítséget! :))

(#45648) krealon válasza zl33t (#45647) üzenetére


krealon
veterán

"T-com 30/5 a net. Egy asztali gép vezetéken csatlakozna, egy noti wifin. Két telefon is wifizne.
Torrent, stream stb nincs használva. Tégla falak vannak, 100m2-es a lakás.
20k a max
"

#45639 masodik bekezdes.

(#45649) zl33t válasza krealon (#45648) üzenetére


zl33t
csendes tag

Köszönöm a gyors választ! :R
ASUS RT-N18U 5k-val drágább mint a TP-LINK TL-WR1043ND. Megéri azt a +5k-t?

(#45650) kali válasza zl33t (#45649) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, pláne akkor, ha kihasználod az erősebb hardvert és az alapban adott bővebb funkcionalitást.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.