Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44901) BoB válasza Gubek-Einste (#44895) üzenetére


BoB
veterán

Az a baj vele, hogy a szolgáltató nem ad.

Vehetsz náluk (a választék egyetlen tp-link egybe modem+router-re korlátozódik), de szaküzletben jóval alacsonyabbak az árak.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#44902) energomatt válasza Intruder2k5 (#44900) üzenetére


energomatt
senior tag

Köszönöm, egyébként oda akartam beírni, csak eltévesztettem.

(#44903) Somesz1988 válasza Gubek-Einste (#44862) üzenetére


Somesz1988
csendes tag

idő közben lehet, hogy mégis gigabit router lesz belőle, (1043nd v1 vagy linksys e2000) 8 k körül, és a mostani 841-es lenne wds-ben. kérdés, hogy gyári fw-k mellett az e2000-el működne-e? Vagy inkább biztosra a 1043nd v1-el? (dd-wrt nem játszik, mert ott írták, hogy más fajta SoC miatt nem kompatibilis)

:R

Régi rendszerben piros-fekete 27-0 :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Somesz1988

(#44904) crissprivat válasza Somesz1988 (#44903) üzenetére


crissprivat
senior tag

Linksys-el nem vagyok meggyözödve,hogy a WDS müködne. Inkább maradj egy azon márkánál,ha ilyesmiben gondolkozol.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44905) Neil Watts


Neil Watts
veterán

Sziasztok!

Manapság 30k-ig milyen routert ajánlanátok?
Az 1043NDv1 5 év után kezd RAM és CPU terén kevés lenni.
120 (majd 240 mbitet) kellene átvinnie.

CFW-k nem érdekelnek, menjen minden OOTB, oszt' kész.
Legyen rajta USB (USB3 sem lenne rossz), lehessen rajta dlna szervert üzemeltetni / torrentkliens legyen benne alapból

Jó wifije legyen, 3 telefont 2 táblagépet, egy wifi nyomtatót és egy laptopot bírjon el wifin.
2 desktop pc-t, 2 TV-t kábelen

Természetesen lenne közbeikatatva egy switch, a routerbe egy gép, egy TV és a switch menne.

Köszi!

Üdv. core2

[ Szerkesztve ]

(#44906) GipszJakabka


GipszJakabka
újonc

Sziasztok.

Én vásároltam egy Dlink Dir 868L típusú routert a gigabites netem mellé, gondoltam ez milyen jó párosítás lesz.

Sajnos ha a routert használom, akkor a sebesség 250-360megabit lesz csak.....router nélkül ez az érték 890-960megabit között ingadozik. Kérdésem az lenne, hogy valamit én ronthatok el vagy a router tényleg nem tudja a gigabites netet továbbítani....természetesen nem wifin akarom a gigabitet hanem kábelen keresztül.

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#44907) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#44905) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyárilag torrent kliens csak az ASUS routereiben van. A megadott keretbe RT-N18U-t javasolnék leginkább, de azt tudni kell, hogy ebben nincs 5GHz-es WiFi. Minden másban megfelelő...

Ha kellene az 5GHz is, akkor RT-AC56U, ez viszont belső antennás, épp ezért akinél prioritás a WiFi, annak nem szoktam javasolni.

[ Szerkesztve ]

(#44908) Intruder2k5 válasza GipszJakabka (#44906) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem ismerem az adott modell menüjét, de esetleg ha találsz benne Hardver NAT támogatás ki/be kapcsolást, az legyen mindenképpen aktív. A maximális sebesség ismeretében nagyon olyan benyomást kelt, mintha ez csak HW NAT nélküli eredmény lenne.

A smallnetbuilder tesztje szerint ettől jóval többre képes.

WAN - LAN 924 Mbps
LAN - WAN 888 Mbps
Total Simultaneous 1005 Mbps
Maximum Simultaneous Connections 33,894
Firmware Version 1.01

De a kérdésed nem ide való, a továbbiakat ezzel kapcsolatban inkább ide írd.

Router gondok

[ Szerkesztve ]

(#44909) zzeN


zzeN
aktív tag

Hali!

Upc felnyomta 500 mb-ra a netet és a Tp-link N600-as routerem (230-nál megakad mérésnél) nem bírkózik meg vele. Melyiket ajánlanátok az ajánlottak közül?:) Elég a 2,4 ghz is, 5 már nem nagyon ment át a falakon, csak az a lényeg, hogy kb. olyan hatótávolsága legyen, mint a mostaninak. Ja és 2 kell belőle már ha ez számít bármit is. Köszi!

(#44910) Intruder2k5 válasza zzeN (#44909) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen TP-LINK routered van jelenleg?

Az N600 nem típusjelzés, csak egy műszaki paraméter. A típusa a router alján van.

(#44911) zzeN válasza Intruder2k5 (#44910) üzenetére


zzeN
aktív tag

Nem is vettem észre (nem akartam levenni a dobozt, rá van pakolva pár dolog), wdr3600.

(#44912) Intruder2k5 válasza zzeN (#44911) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És egész véletlenül nem OpenWrt, vagy más custom fw van rajta? Csak mert annak a routernek át kellene vinnie a Gbit-es sebességet is.

Tedd fel rá a legújabb gyári fw-t, ezt írják a change log-ban...
Fixed the bug that the WAN connection speed will dropped down after running the router for about a week.

De ha véletlenül OpenWrt lenne rajta, akkor a csere előtt kérdezz rá a router témájában, mert arra nem lehet simán feltenni a gyári fw-t, mert brickeled a routert.

[ Szerkesztve ]

(#44913) pusszycat


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Egy Asus RT-N56U megvételén gondolkodom mert kellene a gigabit lan. Kérdésem az lenn,h beállítható rajta az IP kamerám van port forward a menüben?

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44914) Neil Watts válasza Intruder2k5 (#44907) üzenetére


Neil Watts
veterán

Köszönöm!

Az N18U-nál mennyire reális az, hogy mondjuk egy táblagépen 1080p megy fullscreenben a youtube, s addig a másik szobában ugyanarról a routerról megy dlna-n egy huszonX GB-os 1080p mkv?

Nem fog tőle kifeküdni a vas?

Köszi!

(#44915) LógaGéza válasza Neil Watts (#44914) üzenetére


LógaGéza
addikt

Ez nem nagy terhelés, bírni fogja!

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44916) Intruder2k5 válasza pusszycat (#44913) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ilyen funkció minden routerben van, tehát igen!

(#44917) pusszycat válasza Intruder2k5 (#44916) üzenetére


pusszycat
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, már veszem is. :)

Mi 11 Lite 5G 6/128 :)) Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat

(#44918) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#44914) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Egyrészt nem írtad, hogy a DLNA lejátszás is WiFi-n menne-e, másrészt egyébként sem szívesen bocsátkoznék látatlanban, meg sehogyan se, WiFi-vel kapcsolatos becslésekbe, én nem tudok neked erre vonatkozólag semmit se garantálni. Azt viszont el tudom mondani, amiben szerintem itt nagyjából mindenki egyetért, hogy 2.4GHz-en talán verhetetlen az RT-N18U, mind hatótávban, mind sebességben.

Ezen kívül meglehetősen erős, 800MHz-es ARM SoC van benne, és 256MB RAM, tehát nem gyenge vas.

[ Szerkesztve ]

(#44919) drk88


drk88
senior tag

Sziasztok

Szeretnék új routert venni csak nem vagyok jártas a témában, légyszi mondjatok nekem lehetséges routereket, ezeket a szempontokat figyelembe véve:
-4-5 lan port
-wifi-t lehessen teljesen kikapcsolni ha azt akarom és lehessen mac address alapján szűrni eszközöket
-megbízható/stabil/gyors
-max 8-10k

Előre is köszi szépen! :)

(#44920) Intruder2k5 válasza drk88 (#44919) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen netsebességgel lenne használva?

(#44921) drk88 válasza Intruder2k5 (#44920) üzenetére


drk88
senior tag

35/2 mbites dsl (kábel tv-s) net kapcsolatom van.

(#44922) Intruder2k5 válasza drk88 (#44921) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N12 D1
TP-LINK WR841ND

Előbbin csak menüből lehet kikapcsolni a WiFi-t, vagy 3rd party (Tomato) fw-t használva gombbal is. A TP-LINK-en van gyárilag WiFi ki/be kacsoló.

KábelTV-n nem adnak DSL netet, az jó eséllyel kábelnet. xDSL telefonkábelen jön.

[ Szerkesztve ]

(#44923) drk88 válasza Intruder2k5 (#44922) üzenetére


drk88
senior tag

Köszi, akkor benéztem a lényeg h koaxon jön :D

(#44924) macii97


macii97
senior tag

Gyerekek, az infók alapján nézelődök a neten mostanában. a WDR-3600-al az a bajom, hogy bár tudja az 5 ghz-et, az szinte semmit nem érne, ha olyan szobából sugárzom, amit téglafal vesz körül.
Szóval nézelődök sima 2.4-es vonalon, Asus RT-N18U-ban kezdtem gondolkodni, ma pedig olvasom a kolléga írását, hogy elég jó választás, ha fontos a hatótáv és a stabilitás. Valóban jobb lehet ugyanabban a környezetben mint a 3600? Tudom, erre nincs egyértelmű igen/nem válasz, de saccra kb.

Mivel van pedagógus a családban, aki laptopról nyomtat, szeretném rákötni a routerre azt is, mivel most az asztalinak muszáj bekapcsolva lennie ugye, hogy a megosztott nyomtatót használni lehessen. Nehézkes és ormótlan megoldás. Szóval, akármilyen usb-s nyomtató ráköthető egy routerre? Típus szerint egy canon mp280. :U

(#44925) Neil Watts válasza Intruder2k5 (#44918) üzenetére


Neil Watts
veterán

Bocsánat-bocsánat. A lejátszás vezetéken menne, cat5e van behúzva, tehát gigabit-ready, mondjuk az az 1043-nál sem volt gond fájl másolásnál.

Rendben, köszönöm!
Arra vonatkozóan van valami adat, hogy egy USB3 kapcsolaton rákötött házban lévő Samsung HD103SJ-vel mit produkálhat torrent letöltés esetén? Nem konkrétan ezzel a lemezzel, hanemúgy általánosságban érdekelne, hogy mi hozható ki belőle gyári FW-rel ás tomatoval... :)

Bocsánat az offért.

Üdv. core2

(#44926) fogtunder válasza macii97 (#44924) üzenetére


fogtunder
nagyúr

az 5Ghz-nek akkor van értelme, ha sok a 2.4-es hálózat körülötted, amire egy társas házban elég nagy az esély. ha lakásban vagy, érdemes lenne inSSIDer-rel, vagy valami hasonló programmal felmérni a környezetet, hány hálózat van, milyen csatornán, milyen erősséggel, ezek alapján talán könnyebb lenne válaszolni.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44927) macii97 válasza fogtunder (#44926) üzenetére


macii97
senior tag

Nem lakásban vagyok, falusi kertes családi ház. Van pár (3-4) hálózat, de nem erősek.

(#44928) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#44925) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Samba / FTP valahol 22-25MB/sec körül megy, torrentet amennyire tudom, 6-8MB/sec körül tetőzik lefelé irányban, felfelé ez lehet kicsit több is, mivel ott nincs adat hash-elés, ami jelentős erőforrást köt le.

Semmi baj, és nem mondanák offnak semmit, ami döntő lehet a router vásárlása ügyében.

[ Szerkesztve ]

(#44929) Gubek-Einste válasza BoB (#44901) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor vedd meg azt amit ők is árulnak.
Pontosan milyen típusról van szó?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44930) BoB válasza Gubek-Einste (#44929) üzenetére


BoB
veterán

Mégsem TP-link, hanem ilyen: [link]

A jelenlegi WNR3500L -em ránézésre jobb (mármint a router része). Azért meg nem vagyok hajlandó pénzt kiadni ami szarabb.

Szerintem egy sima modem-el jobban járok + a meglévő router.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#44931) Gubek-Einste válasza BoB (#44930) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem egy sima modem-el jobban járok + a meglévő router.
Ez lenne a legjobb, egy fekete D-Link 360R T1E vagy 321B a legjobbak.

Mivel nem szoktunk ajánlani kombo eszközöket így ebben a kérdésben nincsen nagyon tapasztalat, ha látsz valamit ami megtetszik akkor írd meg, hogy mi az és majd mondunk róla véleményt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44932) Gézengúz válasza Gubek-Einste (#44931) üzenetére


Gézengúz
addikt

321B-vel vigyázni...

[link]

[ Szerkesztve ]

(#44933) fogtunder válasza macii97 (#44927) üzenetére


fogtunder
nagyúr

akkor nem lesz nagy előnyöd az 5Ghz-ből.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44934) macii97 válasza fogtunder (#44933) üzenetére


macii97
senior tag

En is erre gondoltam :R koszi

(#44935) bajzal


bajzal
őstag

Milyen routert vegyek?

Most egy TP-Link TL-WR841N van, egy két szintes házban. Felső szinten van, de lenta szoba másik felében már nagyon gyenge a jel és a smart tv már nem is látja a jelet. Valami erősebb kéne. Mit ajánlotok?

(#44936) kali válasza bajzal (#44935) üzenetére


kali
legenda

szia,

egy range extender/expander beiktatását a meglévő router és a már problémás helyen lévő ellenoldalak közé, ha adott környezetben és ellenoldalakkal a megfelelő elhelyezés és beállítás ellenére is annyira problémás a kapcsolat, mert úgy egyáltalán nincs rá garancia, hogy bármilyen más routerrel jó lesz, mivel a meglévő szórása nem rossz a 2 * 5 dBi antennákkal.
a wifi kapcsolat nem csak a router függvénye, hanem az ellenoldalaké, környezeti/befolyásoló tényezőké és a beállításoké is.
az antennák dőlésszögét megfelelően beállítottad ahhoz, hogy ne csak bizonyos szögben oldalra, hanem lefelé is szórjon?
adott esetben nem feltétlenül jó a teljesen függőleges állás, hanem dönteni kell rajta annak megfelelően, hogy az antennák jól viszonyuljanak a nem megfelelő szinten lévő ellenoldalhoz is.

(#44937) BoB válasza Gubek-Einste (#44931) üzenetére


BoB
veterán

Itt csak D-Link DSL-320B van a boltban, de pont az a verzió ami a kerülendő típus...

De amazon-on is csak ezt találom.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#44938) haddent


haddent
addikt

Sziasztok

TP-LINK Archer C2 ő mit tud ennyiért? AC wifihez nagyon olcsó, hány eszközt bír ki lassulás nélkül?
Asus RT-AC55U és ő?
TP-LINK Archer C5 na és ő?

üdv

(#44939) bajzal válasza kali (#44936) üzenetére


bajzal
őstag

Ja tényleg az antennák... Ezek hogy is vannak, csak oldalirányba szórnak kőrkörösen? Tehát lefelé nem? Mert akkor lefelé kéne fordítani az egyik antennát.

(#44940) Gubek-Einste válasza haddent (#44938) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC750-es eszközök nem ajánlottak a gyenge 5 GHz-s képességük miatt.
Az Asus AC55U-val kevés tapasztalat van de ajánlható eszköz.
A TP-Link Archer C5 rendben van, fent is van az ajánlott eszközök listáján.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44941) szoszo75


szoszo75
aktív tag

Üdv. !

Ezzel kapcsolatban vélemény? ASUS RT-AC56U
Digi 500/200 netem lesz majd azért nézelődöm.

köszi

DIGI 500 ról 1000-re

(#44942) Multibit válasza szoszo75 (#44941) üzenetére


Multibit
veterán

A téma összefoglalóban (amit ugye elolvastál ;] ) is szerepel, mint ajánlott típus. Ha visszaolvasol itt a topikban, láthatod, hogy többen megelégedéssel használjuk. (Nekem is ilyen van az 500/200 netemhez.)

[ Szerkesztve ]

(#44943) Bacusuz


Bacusuz
őstag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Otthon egy RT-AC56U router mellé kéne egy kis erősítés mert a hálóba sajna nem jutel a wifi jel.
Digi 200/50 netem van,az erősítendő szobában van gigabit lan.

Amik fontosak lennének:
-dual band(esetleg AC)
-ha lehet külső antenna nélküli
-gigabites csatlakozó
-kis méret
-ha lehet ne legyen túl drága

Access pointra gondoltam de kíváncsi volnék ti mit javasoltok(ha lehet pontos típust ajánljatok :B ).

Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

ÜDV! Bacusuz. Veszélyes környéken lakom. Ahányszor becsukom az ablakot, mindig odacsukom valaki kezét.

(#44944) szoszo75 válasza Multibit (#44942) üzenetére


szoszo75
aktív tag

Persze, "olvastam".. Köszi :D

DIGI 500 ról 1000-re

(#44945) jeni válasza Bacusuz (#44943) üzenetére


jeni
félisten

Hello
Még egy ilyen: RT-AC56U :U
Esetleg olyan TP-Link routert ami kétsávos,a belső antennái 2,4Ghz de az 5GHz az külső antennás és azt letekerni.
Apró 1 Apró 2
Ennek az a gondja,hogy csak 10/100 LAN
Kérdés,hogy van-e olyan wireless 1GB LAN router aminek a külső antennát leszerelve majdnem 90% teljesítményt hozna a wifin?

[ Szerkesztve ]

(#44946) Neil Watts válasza Intruder2k5 (#44928) üzenetére


Neil Watts
veterán

Igazából az is volt a tervem valamilyen szinten, hogy megpróbáljak kiváltani egy Banana Pi-t (abban igaz AllWinner A20 / 1GB RAM van), hogy minden központosítva legyen, de nem tudom, hogy az N18U vagy az AC56U egyáltalán alkalmas intenzívebb használat (mondjuk online játék két gépen kábelen+YT egy táblagépen+DLNA) mellett bármi egyébre, mondjuk 1-2 torrent futtatására? Megvalósítható ez, vagy ilyen igényekre inkább keressel célhardvert?

Köszi!

Üdv. core2

(#44947) Multibit válasza Neil Watts (#44946) üzenetére


Multibit
veterán

Arra még nem gondoltál, hogy a routert routerként használd? ;) Ha arra használod, amire szánták, akkor bármelyik jó lesz a kettő közül.

(#44948) Neil Watts válasza Multibit (#44947) üzenetére


Neil Watts
veterán

Az utolsó fél mondatom körüljárja ezt is. Lehetséges, hogy beleestem a svájci bicska-problémakörbe, így nagy hirtelen. :DD

Üdv. core2

(#44949) Intruder2k5 válasza Neil Watts (#44946) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk ebből a szempontból célszerű lenne az RT-AC56U felé indulni, mert az még erősebb, 2x800MHz Dual Core SoC-al megy, ekkor viszont bukod a külső antennákat, és vele az "erős" WiFi-t.

Egyébként mérsékelt torrent tempó mellett szerintem ez még elmegy, de sok minden egyébtől is függ, torrent kapcsolatok száma, DLNA bitráta, és stb..., szóval garancia itt sincs semmire.

[ Szerkesztve ]

(#44950) Intruder2k5 válasza Multibit (#44947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gond ezzel csak az, hogy ezt erre szánták! Ott van a gyári fw-ben is a DLNA, a torrent, és minden amit core2 fórumtárs szeretne, és elvár, csak épp a korlátokkal kell tudni tisztában lenni.

Nyilván azok akik torrenten is mindent azonnal akarnak, inkább felejtsék el ezeket a megoldásokat, nem nekik való, de ha valakinek megteszi az is, hogy mondjuk melóból elindítja a letöltést, és mire hazaér ott van a kész anyag, vagy épp ugyanez éjszaka és másnap szituban, miközben a router 48 óra alatt le is tudja a seedkötelezettséget, annak jó megoldás ez is, hogy ne zümmögjön hat eszköz otthon folyamatosan. Lehet - sőt biztos -, hogy nem fogja kihasználni torrenten a Gbit-es DIGI netet, és nem fog 600GB-ot feltölteni minden nap, de működik.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.