Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45651) spyduck válasza kali (#45642) üzenetére


spyduck
nagyúr

Köszönöm

(#45652) MaCS_70 válasza delibab (#45638) üzenetére


MaCS_70
félisten

Nem igazán tudom elképzelni a helyzetet, amiben kültérre kellene tenni a routert. Egyszerűen a funkciója nem igazán jön össze a kültéri használattal. Egy Access Point már más téma, de egy router... :F

Pontosan mi lenne a feladat? Honnan jön az adathálózat és a hálózati feszültség?

A lényeg, hogy kültérre beltéri egységet ne.

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45653) delibab válasza MaCS_70 (#45652) üzenetére


delibab
senior tag

Kezdem az elején, de egyébként elég egyszerű: bejön a t-s kábel az utcáról a teraszunkra,direkt oda rakattam mert nem szeretném, vagyis inkább az asszony nem akarja behozni mivel fúrás nélkül nem tudna bejönni a kábel. Amikor építkeztünk értelem szerűen lett áram a teraszon is, így ott van konnektor ahova be tudom dugni a routert. Nagyjából ennyi a lényeg, ezért van kint a cucc... viszont lehet, hogy nem is kéne a részemről túl lihegni ezt, mert, ahogy már említettem, egy régebbi tp-link évek óta kint van és semmi baja, működik és kész.

Köszi, hogy próbálsz segíteni. :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#45654) #59070464 válasza krealon (#45645) üzenetére


#59070464
törölt tag

Gubek-Einste írta az Asus RT-N18U-t. Látom ebben erősebb a hardware. Kiindulási alapnak tökéletes volt, amit javasoltál. Kis olvasgatás után az új felállás, kicsit bővebb igények meghatárázásával: 20 ezer környékén a legerősebb hardware-el ellátott router OpenWRT support-al úgy, hogy a WiFi mellékes, mert csak egy-két telefon fog csatlakozni rá, azok is csak böngésznek és az 5 GHz sem érdekel, AC szabványú eszközök pedig nincsenek. Ha lennéneek is irreleváns, mert telefonnal való böngészéshez az sem kell. Nincs a közelemben túl sok 2.4 GHz-es eszköz sem, ilyen gondok sem érintenek. A modem egyébként Cisco EPC3208.

(#45655) Gubek-Einste válasza #59070464 (#45654) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ebben az esetben TP-Link 1043NDv2/v3 ami megfelelő számodra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45656) #59070464 válasza Gubek-Einste (#45655) üzenetére


#59070464
törölt tag

De az Asus erősebb (pont 20k). Olvasgattam a topicját, sokan mentek át rá 1043-ról. Miért mondod mégis a TP-Link-t az Asus-al szemben?

(#45657) Multibit válasza #59070464 (#45656) üzenetére


Multibit
veterán

Azért mondja, mert ragaszkodsz az OpenWRT-hez. Ha az Asus RT-N18U-ra vágysz, barátkozz meg más CFW-vel, pl: Tomato!

(#45658) #59070464 válasza Multibit (#45657) üzenetére


#59070464
törölt tag

De hát ez alapján van rá is OpenWrt. Mit nézek be?

(#45659) Multibit válasza #59070464 (#45658) üzenetére


Multibit
veterán

Lehet, hogy van, de a Broadcom-os vasakhoz inkább a Tomatot szokták ajánlani.
Ha belenézel az N18 topikjába Tomato, HGG és Merlin firmware-eket pakolgatnak a kollégák erre a routerre.

(#45660) Sholom


Sholom
tag

Tenda FH303 Wireless N300
TP-Link TL-WR941ND

Gyenge dsl net mellé megéri a TP inkább? 2 PC, 3 mobil, 2 notebook lenne csatlakoztatva rá. A jobb jelerösség a fontos.
Az üzletben a Tendára akart nagyon rábeszélni az eladó, szerinte megfelel a céljainknak. Viszont én nem is hallottam erröl a márkáról, nem tudom milyen minöség. Ajánlották még a TP 1043ND v2-t, de nem hiszem hogy szükségünk lenne rá.

(#45661) kodaek


kodaek
tag

Sziasztok!
nem rég kötöttünk Digis szerződést és szükségünk lenne egy wifis routerre.
A net: 100 / 50 Mbps
GARANTÁLT SÁVSZÉLESSÉG: 25 / 20 Mbps

Tudnátok ajánlani wifis routert hozzá?
Nagyon szépen köszönöm!

(#45662) #59070464 válasza Multibit (#45659) üzenetére


#59070464
törölt tag

Már látom is. 1-es számú szabály: Avoid Broadcom.

(#45663) MaCS_70 válasza delibab (#45653) üzenetére


MaCS_70
félisten

Ha ez így jó, akkor kár belenyúlni.

Ha viszont új eszközt veszel, akkor semmi, de semmi garancia nincs arra, hogy az túl fog élni néhány őszi estét-hajnalt. A jelenlegi TP-Link a jelek szerint bírja a kiképzést, bár jót biztosan nem tesz neki a lecsapódó pára, ami egy hidegebb reggelen remekül oda is tud fagyni (nálunk tavaly egy Panasonic telefon egyetlen májusi éjszakát töltött a szabadban, védett helyen, de többé nem lehetett bekapcsolni). Szóval ez így orosz rulett.

A párodat valahogy meg kellene győzni arról, hogy kulturáltan vezessétek be a kábelt a házba. Elhiszem, hogy nem biztos, hogy sima ügy (láttam már szekrénybe zárt (!!!) hangdobozokat és előszobában működő split klímát), de a műszaki követelmények gyakran kevésbé rugalmasak, mint az esztétikai szempontok. Még ha esetleg pénzbe is kerül egy rejtett vezetékbevezetés elkészítése, nagyon jó eséllyel behozza a költségét az el nem romló és garanciálisan nem javítható router árán.

A T-s kábel végén egyébként nem lóg még valami? Splitter, moden, HGW, akármi? Csak mert ha igen, ezek is veszélyben vannak. Egyébként mióta üzemel így a rendszer? Voltak már hidegebb napjai?

MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45664) krealon válasza Sholom (#45660) üzenetére


krealon
veterán

"Az üzletben a Tendára akart nagyon rábeszélni az eladó, szerinte megfelel a céljainknak."

Alternativ firmware (CFW) nem letezik a Tenda FH303-ra, a gyari szoftver pedig eleg vacak, radasul az utolso frissites 2013-as.
Nem csoda, hogy az elado szabadulni probal tole.

(#45665) suszi82


suszi82
újonc

Sziasztok!

Lenne egy problémám amiben szeretnék segítséget kérni.

D-Link GO-RT-N150 Routerem van ami nem szórja netet. Hiába lépek be a beállításaiba,nem tudok internet kapcsolatot létrehozni. Digis a netem,és ha a kábel közvetlen a gépbe megy,akkor van kapcsolat,de ha a routert is közbe iktatom,akkor nincs. Mi lehet a gond? Megadta magát a router? :W

(#45666) Intruder2k5 válasza suszi82 (#45665) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Nem ide való kérdés.

Router gondok

(#45667) suszi82 válasza Intruder2k5 (#45666) üzenetére


suszi82
újonc

Köszönöm

(#45668) Gubek-Einste válasza kodaek (#45661) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gigabites típus kellene ehhez a nethez, ajánlott típusok 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45669) MADcat válasza Gubek-Einste (#45668) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Most nézem az aprót, egy tp-link nincs. :(

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#45670) suszi82 válasza Gubek-Einste (#45668) üzenetére


suszi82
újonc

Köszönöm! Elég húzós árak vannak!

(#45671) Roachy válasza kali (#45633) üzenetére


Roachy
senior tag

Köszönöm a választ.
Akkor ezen nem spórolunk. :(
Egy másik a témához jobban illő kérdés, milyen dual-band usb adaptert ajánlanátok egy tp-link wdr3600 mellé? Pc-be kéne, mert bár van az alaplapon wifi, de csak a 2,4Ghz-et tudja. Nem baj ha nagyon olcsó, gyors, megbízható, esztétikus és megfőzi a reggeli kakaómat (ez fontos, mert kávét nem iszom).

(#45672) Dzsolo


Dzsolo
senior tag

Sziasztok!

A TP-LINK 941 ND routerem elkezdte WDS-en dobálni a netet, szerintetek milyen a Tenda W330R routere? Visszalépés lenne?

(#45673) delibab válasza MaCS_70 (#45663) üzenetére


delibab
senior tag

Nem variálok tovább, megveszem az asus rt-n18u-t, aztán megy ki a másik helyére... ha jobb lesz a jelerősség és ezáltal gyorsabb is egy kicsit, akkor nekem az bőven elég, ha szerencsém van sokáig bírja, ha nem akkor nem...

Egyébként amiről szó van az kb 2 hónapja lett bekötve, csak a router van rákötve, semmi más. Nagy hideg még nem volt, de azért mostanában volt egy-két hidegebb-párásabb reggel (10-12 fok) ami megkínozhatta kicsit, de azért lesz ennél rosszabb... ;]

Köszi a segítséget! :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#45674) Gubek-Einste válasza Roachy (#45671) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link TL-WDN3200/TL-WDN3800, Asus PCE-N53/USB-N53
A PCI-E megoldásokat a gépház árnyékolása miatt kevésbé javasolt.
Kakaót egyik sem tud főzni (én sem kávézom).

#45672 Dzsolo
Határozottan.
Mi a másik oldali eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45675) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Sziasztok!

5GHz-es megbízható és jó hatótávolságú routert keresnék. (Fontos, hogy a 2,4Ghz-en is legyen hatótáv rendesen azért.)

Ezeket nézegettem: WDR3600, Archer D2, Archer D5.

Ezek közül van, ami nagyon kerülendő? OpenWRT felrakható D2/D5-re is?

Köszi!

(#45676) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#45675) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az AC750-es eszközök nem ajánlottak a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt.
Az Archer D2/D5 ADSL modem-router kombo eszköz így ha nincsen szükséged ilyen eszközre akkor alapból felejtősek. Nem ajánlottak az ilyen kombo eszközök.
Nem valószínű, hogy CFW támogatottak, nem szoktak azok lenni az ilyen eszközök, ha még is akkor is csak korlátozottan.
A hatótávot előre nem lehet megbecsülni pontosan mert minden környezet más és más, sok minden befolyásolja az elérhető eredményt, csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, hogy meddig és mekkora sebesség lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45677) r3dsnake válasza Gubek-Einste (#45676) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Köszi a részletes választ. Akkor milyet lenne érdemes?

(#45678) Gubek-Einste válasza r3dsnake (#45677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott típusok 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45679) MADcat válasza r3dsnake (#45677) üzenetére


MADcat
MODERÁTOR

Emagon a 3600-as viselhető áron van. Ingyen postával.

Egyetlen atombomba képes elrontani az egész napodat!

(#45680) Roachy válasza Gubek-Einste (#45674) üzenetére


Roachy
senior tag

Köszi!
Az számít esetleg, hogy tp-link router mellé tp-link adapter jobban kompatibilis, vagy tök mindegy. Nem kártyát akarok, most sem az van, hanem Asus féle alaplapi wifi, külső antennával.
A kakaót úgy is én csinálom a legjobban, de azért nem bántam volna. A lustaság nagy úr. :)

(#45681) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Köszönöm a válaszokat!

Az asus 4300 hatótávja a 1043ND-hez viszonyítva milyen lehet körülbelül? Sajnos ebben a 2gigásak csak belső antennák, de a 1043ND-nél is kevesellettem a hatótávot. Az Archer C5 vagy a 4300 lenne jobb? A 4300 igen,de a C5 is OpenWRT-zhető?

[ Szerkesztve ]

(#45682) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Asus RT-AC56U-hoz tudtok mondani ajánlott USB-s WiFi-sticket?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45683) kali válasza r3dsnake (#45681) üzenetére


kali
legenda

szia,

a tl-wdr4300 nem asus, hanem tp-link, az antennái külksős osztottak a két frekvenciára, a hatótáv pedig nem hasonlítható össze korrektül egy csak 2.4 GHz és egy dual band eszköz esetén, egyrészt azért, mert az 5 GHz - az eszközök milyenségétől függetlenül is - eleve fogékonyabb a befolyásoló tényezőkre, másrészt az antennák tekintetében is van/lehet eltérés; osztott, vagy külső és belső különböző kombinációkban.
a tl-wdr4900 lenne az - már nem igazán kapható -, aminél az 5 GHz külső, a 2.4 GHz pedig belső antennákkal szór.
amennyiben találsz olyan routert, amin az 5 GHz külső antennákkal van megoldva, a 2.4 GHz pedig belsőkkel, még úgy sem lesz azonos hatótáv az 5 GHz tekintetében (sem) - hiába egyezik majd a dBi is -, az eltérő frekvencia miatt.
az archer c5 esetén két verzió létezik, az egyik mint a két sávon külső, osztott antennákkal szór, a másik pedig 2.4 GHz belsőkkel és 5 GHz külsőkkel.

MaCS_70; usb-ac53 vagy usb-ac55

[ Szerkesztve ]

(#45684) MaCS_70 válasza kali (#45683) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm! Az USB-AC55 nagyon jó vételnek tűnik, különösen, hogy akciós az E-nél.
MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45685) Csabi0415


Csabi0415
csendes tag

Sziasztok, a segítségeteket kérném. Az mi miatt van, h egy fél éve se vett Tp link wr841N router 4-5 óránként kihagy egy 10 másodpercre???

(#45686) Intruder2k5 válasza Csabi0415 (#45685) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#45687) Dzsolo válasza Gubek-Einste (#45674) üzenetére


Dzsolo
senior tag

Ugyanez, a másik oldalon is egy TP-Link 941ND van.

(#45688) Gubek-Einste válasza Roachy (#45680) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Teljesen mindegy, hogy milyen adaptert veszel, vehetsz azonos gyártótól vagy különbözőtől is.

#45687 Dzsolo
A WDS nem szabványos volta miatt sokkal jobb megoldás olyan eszközök között használni amelyek azonos gyártótól származik és azonos típusú.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45689) fantest1


fantest1
csendes tag

Sziasztok!

A következő problémával találtam szemben magam: A Telekom végre kiépítette a netet nálunk is. Telepítettek egy csodás dlink HGW-t, ami (mint ismeretes) wifi tekintetében sz*rt sem ér. Szóval egy olyan routerre de még inkább AP-re lenne szükségem, ami
- tud ac-s wifit és
- jó hatósugárral rendelkezik.

Segítségeteket előre is köszönöm! :)

(#45690) Attaca


Attaca
csendes tag

sziasztok!

Egy Cisco Lynksy WRT120N routerem van jelenleg. Alapvetően minden eszközzel tökéletesen működik, csak az XBOX ONE-al multi közben van gondom. Folyton megszakad. Kipróbáltam, hogyha a netet laptopról osztom meg akkor nem volt gond. Illetve néha akkor is volt, de ha a routeren keresztül használom, akkor 2-3 perc múlva tuti. Port forwarding, reset router / xbox -on, xbox / Ubisoft ügyfélszolgálat, már minden megvolt, de úgy tűnik, hogy kuka a router... Más gondra már nem tudok gondolni.

Szóval emiatt cserélném, TV, Bluray lejátszó, XBOX, NAS kábellel csatlakozik, laptop, telefon, tablet kábel nélkül. Mivel van NAS ezért hálózati plusz szolgáltatások nem érdekelnek, 120 Mbit-es netet is lehet fogok a jövőben rendelni, ezért olyan kell, ami ezt tudja. Szóval a lényeg, hogy a játékhoz stabil legyen a kapcsolat, mit ajánlotok? Tehát a fő szempont az online játékhoz a megbízhatóság, nem akaroma legolcsóbbat, inkább jó legyen.

(#45691) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Hali,
A jelenlegi routerem kezd döglődni rendszeresen eldobálja a wifit (általános reset stb megvolt már), de emelett kezd kevés lenni a portonként 10/100 így amúgy is cserélném lassan.

Jelenleg 2 model közt vacillálok:
TP-Link TL-WR1043ND
Asus RT-N18U

Nagy kérdés asusnál 600Mbit van írva a TPlink 300at írt rá ezek mennyire lehetnek valósak?
Ami fontos lenne hogy átmenjen rajta az IP-TV is

Jelenleg így vannak beköltve a dolgok:

[telekomos modem wifi off]
|
[TPlink 300Nes router wifi on]
\ \ \ \
[nas] [tv] [erősítő] [iptv]

wifin van PC tablet telefon...
és a DLNA az sűrűn használt nas és tv közt

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#45692) delibab


delibab
senior tag

Sziasztok,

Köszönöm a segítséget, ma beszereztem egy asus rt-n18u-t. Még nem üzemeltem be de biztos jó lesz!

Még egyszer köszönöm! :R

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#45694) macii97


macii97
senior tag

Ma a pécsi árkád media marktban 30k-ért árulták az rt-n18u -ut. Kozben az online ára 21 k, 19900 az emagnál + free shipping. És amikor mondom a sracnak, a valasza az, hogy ha neten rendelem egy honapot kell ra varnom. Na persze!
Jol felcsesztek, meg is rendeltem. Ha megjon irok hogy milyen! :) koszi mindenkinek!

(#45695) Multibit válasza macii97 (#45694) üzenetére


Multibit
veterán

Az MM mindig is el volt szállva az áraival.

(#45696) delibab válasza macii97 (#45694) üzenetére


delibab
senior tag

Az vicces, ma vettem az aqua computerbe, ott is 20k

" Csak a puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot... “

(#45697) XDModesty


XDModesty
aktív tag

Sziasztok!

A közeljövőben esedékes pc vásárlásomhoz lenne szükségem wifi vevőre. TP link archer c7-em van,a net 120 megabites. Én a tetőtérben vagyok, a router pedig az alsó szinten, viszonylag vastag a plafon, szóval nem ártana ha erősen tudná venni a jelet. Tudtok ajánlani valamit? Előre is köszönöm.

(#45698) macii97 válasza Multibit (#45695) üzenetére


macii97
senior tag

Ez oke lenne, ha a weben is azon az aron futna. De az, hogy a normal shopban 10k-val dragabb mint weben rendelve... Felhaborit... Es az elado meg belerohog a kepembe hogy a ket boltnak semmi koze egymashoz. :W

(Ja lehet h nem volt ertheto de persze a normal es a webshop is a mediamarkt)

[ Szerkesztve ]

(#45699) Gubek-Einste válasza fantest1 (#45689) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ajánlott AC-s típusok: Asus AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#45690 Attaca
Ajánlott típusok 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

#45691 SPY0817
Valósnak valós de nagyon kevés olyan adapter van amellyel ki is lehet használni, többnyire AC1900-as adapter az ilyen.
Mindkét típus ismeri a IGMP Proxy-t így az IPTV átengedés nem gond.

#45693 Blashe
Nem ide való kérdés, menj át a Telekom témába.

#45694 macii97
Én a Edigital-ból rendeltem 20k-ért és 2 nap alatt megjött.

#45697 XDModesty
Ami a leginkább megfelelő hozzá az a TP-Link Archer T8E vagy Asus PCE-AC66.
Szóba jöhetnek még mások típusok is de azoknál vagy a router vagy az adapter lesz a szűk keresztmetszet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45700) Attaca válasza Gubek-Einste (#45699) üzenetére


Attaca
csendes tag

köszi, egyenlőre az Asus AC55U és a Cisco Linksys EA6400-on gondolkodom. Az ára miatt inkább az Asusra hajlok, de még soha semmi termékem nem volt tőlük. A Cisconál ahogy nézem egyiken sincs külső antenna, a jelenleginél sincs nekem.

Cisco-t ti egyáltalán nem ajánljátok?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.