Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44551) LógaGéza válasza Intruder2k5 (#44550) üzenetére


LógaGéza
addikt

Természetesen a szolgáltató felé is jelezve lesz a kérdés, itt az egész azért indult el, hogy megoldható-e a routerbe kötés, hogyha át akarom vinni a boxot egy másik szobába, akkor ne kelljen mindig átdugdosnom az UTP-t. Ezek szerint megoldható.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44552) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Van valakinek tapasztalata Powerline Adapterekkel kapcsolatban? Pontosan hogyan működnek ezek, mi a feltétele annak, hogy működjön egymással 2 konnektor?

Létezik egyáltalán ebből 5 GHz-en szóró, vagy csak 2.4-es?

[ Szerkesztve ]

(#44553) Multibit válasza Vasinger! (#44552) üzenetére


Multibit
veterán

(#44554) deadmaau5


deadmaau5
tag

Az Asus RT-N12-D1 és a TP-Link TL-WR841ND között mindegy hogy melyiket választom? :))

never back down_

(#44555) adika4444 válasza deadmaau5 (#44554) üzenetére


adika4444
addikt

Előbbi 70 Mbps-os netkapcsolathoz ajánlott, utóbbi 90-ig elmegy.

üdv, adika4444

(#44556) deadmaau5 válasza adika4444 (#44555) üzenetére


deadmaau5
tag

Akkor a TP-Link még jobb választás is lenne?
Újonnan olcsóbb is a TP-Linkes. Ezt a 2-őt ajánlották itt nekem a Telekomos 30Mbps netemhez.

never back down_

(#44557) adika4444 válasza deadmaau5 (#44556) üzenetére


adika4444
addikt

Én a TP-LINK-et javaslom, volt a 841ND-hez szerencsém, 841N abban különbözik h antenna nem cserélhető, szóval nekem csak pozitív tapasztalataim voltak vele, ameddig rokonnál a 120-as UPC net el nem zavarta:)

üdv, adika4444

(#44558) LógaGéza válasza deadmaau5 (#44554) üzenetére


LógaGéza
addikt

Én használtam mind a kettőt, Asust inkább választanám. Szoftveres felülete szerintem sokkal jobban felépített.

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44559) deadmaau5 válasza adika4444 (#44557) üzenetére


deadmaau5
tag

Nekem a netemhez tökéletes lesz egy ideig, első routerem lesz szóval egy márkát se tapasztaltam még hogy milyen. :DDD

LógaGéza: Igen azt olvastam hogy az ASUS-nak jobb a szoftveres felülete.
Most pár órája "üzemeltünk" be barátomnál egy Tenda FH302D N300 - as routert, neki azt ajánlották, azon is nagyon könnyen átláthatóan belehetett állítani mindent de számomra annyira nem mond semmit az hogy Tenda, mindenhol TP-Link-et látok, az ASUS-ban meg megbíznék márka szempontból. :U :)

never back down_

(#44560) deadmaau5 válasza deadmaau5 (#44559) üzenetére


deadmaau5
tag

Na végül megvettem a TP-Link TL-WR841ND routert.
Beüzemeltem, mindent csatlakoztattam, multis játéknál skype mellett nem szaggat semmi, szóval megérte nekem. Köszönöm a tanácsokat :DDD :R

never back down_

(#44561) GEPESZ66 válasza deadmaau5 (#44560) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én is ebben gondolkodok,mert a 741ND-nél a multimédiás játék laggol.

(#44562) somasz


somasz
addikt

Ár/értékben jó routert keresek, elegem van a szopásokból.

Asus usn n14 wifi stick van asz asztali gépemhez. Elég sok laptop megfordul nálam, soknak AC-s a wifije, ennek ellenére nem feltétel az AC a routernek. Az intel 7260AC, 7265AC ne dobálja el mindig vele a hálózatot. Jó lenne egy megbízható, bevállt típus nagy antennákkal, az emeleten elég szegényes a wifi jel.

Árban kb. 15e-ig szánok rá, fölöslegesen nem költenék. Mit ajánlotok?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#44563) Intruder2k5 válasza somasz (#44562) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

- Milyen nethez kellene?
- A Gbit-es port feltétel?

Mert ugye ezen az áron Gbit-es vas főként TP-LINK jöhet szóba, 1043NDv2, vagy WDR3600. Én leginkább ASUS RT-N18U-t ajánlanám, de az 22k körül megy.

(#44564) somasz válasza Intruder2k5 (#44563) üzenetére


somasz
addikt

Fiber Power 30 van jelenleg, max a 60-ra lesz frissítés szerintem.
Vezetékesen szerintem semmi nem lenne rákötve, így nem hiszem, hogy kéne a Gbit. Minden wifi, de 5 laptop és 2-3 telefon is előfordulhat egyszerre.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#44565) Multibit válasza somasz (#44562) üzenetére


Multibit
veterán

Az intel 7260AC, 7265AC ne dobálja el mindig vele a hálózatot
Ez nem csak a routeren múlik! A 7260AC sokak életét keseríti meg a különböző fórumok szerint. A 7265AC-val nincs tapasztalatom. Nálam a 7260 két notiban is jó működött/működik. A router egy Asus RT-AC56U.

(#44566) BigEEboy


BigEEboy
csendes tag

Sziasztok!

A segítségeteket szeretném kérni, így router vásárlás előtt. Adott egy Linksys Cisco E2000 Advanced Wireless-N típusú router (legfrissebb elérhető firm-el) ami per pill. 2 gépet lanon, 1 laptopot (Inspiron 17R (N7110) wifin és alkalmanként 2-3 mobilt szintén wifin lát el egy 2+fél szobás panel lakásban. Mind ezt egy Digi 100 mb/s net csomaggal, amit most váltunk 500 Mb/s-ra. A problémám a wifi sebsebéggel akadt, a jel a laptopon maxon van, hisz 1 szobával arrébb a konyhában található, de így is 3-20 mb/s el ingadozik folyamatosan, a max amit mértem vele 67 mb/s, telefonnal mérve a sebesség 40 mb/s de kegyetlenül ingadozik ott is. Természetesen semmilyen hálózati tevékenység ami fogná a netet nincs. Laptopon minden a legfrissebb elérhető driver fel van telepítve. a sebesség mérést természetesen közvetlen router mellett végeztem, de semmi jelentősége.. Esélyes, h a router a hibás ami már nem mai darab és jó pár terát látott már. Ezért szeretnék pár tippet kérni, hogy milyen legyen a következő router. Max. 25-30k árkategóriában.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#44567) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Pár napja múlt 3éve, hogy egy TD-W8961NB modem-routert használok. Lehetőségem nyílt lecserélni abban a boltban, ahol vásároltam annak idején.
Elégedett vagyok az eszközzel, hibája nincs, pedig csaknem 24/7-es a futás ideje.
No, egyetlen - időközben - felmerült probléma van: a MAC szűrője csak 8 eszközt engedélyez.
A kapacitását túllépték az igények (családtagok párjainak eszközei, telefonok, tablet).

Csupán emiatt szeretném a cserét lebonyolítani.
ADSL2+ (Annex B) modem router jöhet szóba.
20MBit/s a csomag ami itt elérhető.

További nehezítő körülmény: nem lehet fekete színű és fényes műanyag borítású. (no komment)

Árban maximum 15e-t adok érte.

(#44568) Gubek-Einste válasza BigEEboy (#44566) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A wifi sebesség nem csak a router-en és a rácsatlakozó eszközökön/adaptereken múlik, hanem a környezeti tényezőkön és a vétel körzetben lévő más hálózatokon is így router csere nem biztos, hogy javítana a helyzeten de a net sebesség indokolja az új eszköz beszerzését.
Ajánlott eszközök:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U/N65U/AC55U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7

#44567 aclandiae
Nem ajánlott az ilyen kombo eszközök használata (a te tapasztalatod ellenére sem) több okból sem, sokkal jobb megoldás egy sima modem (D-Link 360R T1E vagy 321B, lehetőleg dchard firmware-rel) és egy sima wifi router, főleg az igényeid miatt mivel az újonnan kapható eszközök szinte kivétel nélkül fekete színűek. De mi is a gond a fekete színnel?
Router-ből (ami még nem fekete) a TP-Link 841ND (a jelenlegi szintje) vagy 1043NDv2 lenne ajánlott, ha nem elég a gyári firmware nyújtotta lehetőségek akkor CFW használatával lehet ezen változtatni. Szóba jöhet még egy használt TP-Link 1043NDv1 is. Új eszköz beszerzésnél inkább az előre lépést kellene szem előtt tartani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44569) BigEEboy válasza Gubek-Einste (#44568) üzenetére


BigEEboy
csendes tag

Köszi a választ. TP-nél a C8/C9 nem jó?

(#44570) crissprivat


crissprivat
senior tag

Helo.
Melyiket "szabad" hosszútávra megvenni?
RT-N18U vagy RT-AC55U
Legföképp a wi-fis része lenne használva. Nem most venném,csak ha úgy adódna,hogy kipurcan a jelenlegi,akkor tudjak hirtelen rendelni magamnak. Ne akkor kelljen keresgélnem.
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44571) Intruder2k5 válasza crissprivat (#44570) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az RT-N18U erősebb hardver, és lényegesen több vele a tapasztalat is, azt bátran ajánljuk. Elviekben nincs gond a másikkal sem, de kevés ember vett itt ilyen vasat, és még kevesebben jeleztek vissza róla, de ami jobb benne, az az AC szabványos WiFi. Ennek ellenére én tuti a 18-ast venném.

RT-N18U
RT-AC55U

(#44572) crissprivat válasza Intruder2k5 (#44571) üzenetére


crissprivat
senior tag

Szia.
Úgy jó 3/4 éve pár napig volt nálam rt-n18u router. Tényleg jó kis gép. A wifi erössége és a gyorsasága is elég jó volt. Csak kíváncsi lettem volna a másikra is. De akkor lényegtelen.
Köszi a segítséget.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#44573) Eclips21


Eclips21
őstag

Sziasztok már jó pár éve használok egy LINKSYS WRT120N, de már elegem van belőle wifije beszarik heti többször (nemtudom mi lett vele, mondjuk vihar óta de akkor annyira meghalt hogy factory resettel jött vissza) és olyankor géppel se lehet belépni (pedig gépen van net...), hogy újra indítsam csak kibe kapcsolás segít vagy egyéb hülyesége jön elő. Szóval váltanék egy ASUS RT-N18U amit itt néztem ki a listából, azért ezt választottam mert 22k-t még kiadnék érte meg 256MB-os, és nem kell 5GHz meg, meg az ákombákom többi dolog :D Ami gazából érdekel azaz, hogy tudjak rajta torrentezni usb-s eszközre pendrive-ra vagy külső vinyóra. Meg kb hogy az egész házat lefedje (tetőtér, lakórész alatti garázs meg a pince :DDD ) igaz ez a linksys is elég jól lefedi, de jó lenne, ha az udvarra is jutna wifi :DDD . Szóval az érdekel hogy elérhető e rá rendes firmware ami stabil és lehet vele torrentezni anélkül hogy lefagyna, ja és hogy nincs e valami gyerekbetegsége.

(#44574) Intruder2k5 válasza Eclips21 (#44573) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Több féle CFW is létezik RT-N18U-ra, de a legtöbben HGG vagy Tomato fw-vel használják. Mindkét rendszer stabil, és több féle torrent kliens is telepíthető rá, de firmware-be integrált transmission is van, ami flashelés és beállítás után már használható is.

(#44575) Gubek-Einste válasza BigEEboy (#44569) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nincsenek velük tapasztalat de adataik alapján jók lehetnek.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44576) Eclips21 válasza Intruder2k5 (#44574) üzenetére


Eclips21
őstag

Köszi a gyors választ, úgy érzem akkor meg is fogom venni.

(#44577) stairmaster


stairmaster
tag

Sziasztok!

Szerintetek melyik routert vegyem? (fontos a hatótáv és a megbízhatóság)

Ezek között gondolkodom: 841nd vagy 941nd (941-esből már látom, hogy van teljesen új)

Esetleg más gyártót ajánlotok hasonló árkategóriában? 841-es kb 6.5k a 941 kb 10k.

Köszi a segítséget!

(#44578) fogtunder válasza Eclips21 (#44573) üzenetére


fogtunder
nagyúr

totál mellékzönge, de szerintem pendrive-ra ne torrentezz...

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44579) Gubek-Einste válasza stairmaster (#44577) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha van olyan eszközöd amelyiknek jobb a MIMO képessége mint 2x2:2 akkor lehet érdemes megvenni a 941ND-t, ellenkező esetben elég lesz a 841ND is.
Az Asus N12 D1 ami még ebben a kategóriában ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44580) BigEEboy válasza Gubek-Einste (#44575) üzenetére


BigEEboy
csendes tag

Értem köszönöm. TP-Link AC1750 Archer C8 lett a nyertes.

(#44581) Gubek-Einste válasza BigEEboy (#44580) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kis vélemény jó lenne róla, hogy később mások okulhassanak pro és kontra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44582) schumi


schumi
aktív tag

hali

kis segítséget szeretnék kérni ...
adott két egymás mellett álló ház, közötte kb 30-40 méter telekkel. Router ablakban, át kéne lőni a célházban még 1 ill 2 falat ...
A mostani routerem (tplink 841 2darad 5dbis antennával) az 1 fallal még elég jól megküzd de a másodiknál már lemorzsolódnak a megabitek ...

Szeretném ha működne mindenhol a net ...
ha vennék egy ilyet : Asus RT-AC51U AC750 kétsávos wifi (ugyanúgy 2 darab 5dbis antennával) az véleményetek szerint segítene nagyobb jelerőséget produkálni ? -ez azért szimpi mert jó dolgokat tud valamint 300+433mbitet is tudna, kérdés hogy az öregecske tplinkemnél fejlettebb-e a leírt gond terén.

előre is köszi minden tanácsot, esetleg más router vásárlási tippet is szivesen fogadnék

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#44583) xigris válasza schumi (#44582) üzenetére


xigris
őstag

Szia! Wifiben szerintem az asus rt-n18u a király.
Itt működik egy sorházban a második lakásban fogom azt ami az 5.-k lakásban van, s nincs tuningolja a wifije csak simán a hgg van rajta

(#44584) Arand33


Arand33
csendes tag

Hali!

Panelházba kb 50nm, keresnék olyan routert, ami kihozza a 100/50es digit és lehetőleg elég erős a wifije, hogy lefedje a lakást, úgy hogy közben még vagy 20 másik ap van a szomszédok miatt. Persze mindezt lehetőleg 15k körül lenne jó :) Mit ajánlanátok? 1043nd v2.1 megfelelő lenne erre? Wifiről elég sok rosszat hallani.

A lényeg, hogy a lényeg maradjon a lényeg!

(#44585) adika4444 válasza Arand33 (#44584) üzenetére


adika4444
addikt

1043 Wi-fi-jével nincs semmi baj, a v1-gyel volt, v2-vel már nincs.
Wi-fi-n kell a teljes sebesség? Mert az úgy drága játék lesz.
Továbbá ha 5 Ghz képes TL-WDR 3600-at veszel, a 2.4 sugárzása gyengébb lesz az osztott antennák miatt, cserébe 5 G-n ha az ellenoldalak támogatják nagyobb sebességet kapsz, de 5G érzékenyebb a falakra.
tehát ha csak mobiloknak kell és a nagyobb töltők kábelen vannak, akkor 1043NDv.2 vagy v3 javaslom.
Ha vannak nagyobb letöltők akkor 3600.

üdv, adika4444

(#44586) Gubek-Einste válasza schumi (#44582) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindkét épületben kellene legalább 1-1 eszköz.
Az AC750-es eszközök nem ajánlottal a gyenge 5 GHz-s MIMO képesség miatt. AC-ból min 1200-as link sebességű típusok ajánlottak.
Milyen net sebesség mellé kellene az eszköz?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44587) Multibit válasza Arand33 (#44584) üzenetére


Multibit
veterán

még vagy 20 másik ap van a szomszédok miatt
Ezért inkább egy 5 GHz-es típust válassz az ajánlottak közül! Persze ehhez 5 GHz-et tudó ellenoldalak is kellenek.

(#44588) Arand33 válasza adika4444 (#44585) üzenetére


Arand33
csendes tag

Köszönöm szépen a válaszokat!
Sajnos nem hiszem, hogy az eszközeink mind támogatnák az 5 Ghzet, szóval akkor a 1043ND lesz.
V3 kapható már valamelyik viszonteladónál?

A lényeg, hogy a lényeg maradjon a lényeg!

(#44589) Multibit válasza Arand33 (#44588) üzenetére


Multibit
veterán

Nem hinni kell, hanem meggyőződni róla! ;]

(#44590) schumi válasza Gubek-Einste (#44586) üzenetére


schumi
aktív tag

Mindenkinek koszi a valszt !
200/100 hoz kene.
Probaltam most egy asus repeatert ezzel nem olyan rossz, de jobb lenne ha eleg lenne egy router, ezert nezem a router cseret.
Gondolom 1043tp se lenne jobb, vagy fene tudja

Ami nehéz, ahhoz kell egy kis idő, a lehetetlenhez valamivel több. . . . . . Impossible is nothing

(#44591) xGP


xGP
csendes tag

Sziasztok!
DIGI 100/50-es nethez keresnék lehetőleg minél olcsóbb routert. Szülőknek kell, semmi extra elvárás nincs vele, azon kívül, hogy működjön stabilan, lehetőleg nagy hatótávja legyen és kompatibilis legyen egy tp-link usb-s wifi adapterrel. Tudom, hogy alapvetően legalább 15k körül kéne nézelődnöm olyan eszköz után, amivel kihasználható ez a sebesség, de ha esetleg nem baj, hogy lassabb (nem mintha a 60-70-80 nem lenne elég netezni) lesz a kapcsolat, akkor mi az ajánlott 10k alatt ?
Előre is köszi, bocsi, ha már 100x le lett írva, hogy melyik, de ehhez hasonló igényt még nem találtam :)

(#44592) Arand33 válasza Multibit (#44589) üzenetére


Arand33
csendes tag

Utána néztem, csak saját eszközeimet tekintve se telefon, se laptop, se tablet nem támogatja :(
Gyorsabban fejlődik a technika, mint ahogy én váltom az eszközöket.

Ellenben utána nézést követően arra is fény derült, hogy 200/100as digink van, csak ez a 9 éves D-link routerrel nem tűnt fel.

Helyesbítek. A tablet mégis támogatná :) Akkor mégsem olyan vészes a helyzet

[ Szerkesztve ]

A lényeg, hogy a lényeg maradjon a lényeg!

(#44593) stairmaster válasza Gubek-Einste (#44579) üzenetére


stairmaster
tag

Köszi szépen, végül az új fajta 941ND lett a befutó. :R

(#44594) kali válasza Arand33 (#44592) üzenetére


kali
legenda

szia,

akkor tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300 is megfelelő lehet. (csak 5 GHz mimo tekintetében van eltérés; 2*2:2 kontra 3*3:3, aminek akkor van igazán jelentősége, ha az ellenoldali eszközöd jobb, mint 2*2:2 mimo tudású.)

xGP; szia, a tl-wr841nd tud bő 90 Mbps sebességet.

[ Szerkesztve ]

(#44595) Gubek-Einste válasza schumi (#44590) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy eszköz biztosan nem lesz elég, a legjobb megoldás esetén négy kellene.
A teljes sebességet biztosan nem fogod tudni átvinni.
A legnagyobb lehetséges átvitelhez 2 db TP-Link 4300 kellene beszerezni, CFW-t kell rakni rájuk.

#44591 xGP
15k-ból TP-Link 1043NDv2 vagy 3600 ami ajánlott lenne ehhez a nethez.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44596) Multibit válasza Arand33 (#44592) üzenetére


Multibit
veterán

El kell gondolkodni a váltáson! Te írtad, hogy több mint 20 zavaró AP van a környéken. Ez már sokak életét megkeserítette.
A másik, hogy ha kizárólag N-es wifi-vel használod a netet, lehet, hogy elég egy olcsóbb előfizetés is.

[ Szerkesztve ]

(#44597) SlausK


SlausK
tag

Sziasztok,

Szeretnék érdeklődni, hogy ehhez árban hasonló vagy olcsóbb, de tudásban egyező vagy jobb wifis routert tudtok-e ajánlani, amely rendelkezik USB porttal is nyomtató illetve tároló használathoz. A lényeg, hogy gigabites legyen, megbízható akár 5 évre is. Fontos, hogy ne állványos kialakítású legyen. Jelenleg panelban lenne használva, úgyhogy sok wifi mellett kell majd üzemelnie. Ha sok biztonsági feature-el rendelkezik az csak pozitív.

Köszönöm!

Üdv, SlausK

(#44598) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

60/5 Mb/s Invitel kábelnethet jó-e a TP-WR841ND, vagy másban gondolkodjak?

(#44599) kali válasza GEPESZ66 (#44598) üzenetére


kali
legenda

bőven felette tud (93-94 Mbps) a tl-wr841nd, szóval jó.

(#44600) Gubek-Einste válasza SlausK (#44597) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Net sebessége mennyi lenne?
Minden funkcióját csak CFW alatt lesz elérhető más eszköz esetében.
Miért pont ehhez hasonlítod?
Mit jelent az, hogy "ne állványos kialakítású legyen"?
Mit értesz "sok biztonsági feature" alatt?
Panelban dual band eszközök ajánlottak.
35k-s árban a következőek ajánlottak:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U/N65U/AC55U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.