Hirdetés

2024. szeptember 8., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-08-21 10:50:26

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. augusztus

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45051) Intruder2k5 válasza G-Bali (#45049) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#45052) Intruder2k5 válasza vilmaboy (#45050) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Olyan esetekben, amikor erős WiFi kell, az ASUS RT-N18U-t szoktuk javasolni, manapság ez ilyen felhasználásra a legbeváltabb típus. Az antennák nem különválaszthatók egymástól, mert az meglehetősen lerontja a router hatásfokát.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#45053) MrPetya19


MrPetya19
addikt

Hello

Szeretnék routert venni, és kettőt néztem. Az asus ac56u- és az 55u-t. Funciók terén van különbség a kettő között?

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45054) sztanozs válasza Intruder2k5 (#45051) üzenetére


sztanozs
veterán

Jó előzetes :)

Én most egy asus wl500gp-t váltanék ki, rövid ideig (1-2 hónap) NAS (esetleg torrent) funkciót is el kellene lásson (ja és meg kellene birkózzon egy 3TB-s lemezzel, amihez még kell szereznem egy külső házat is).

Jó volna n/ac, ráadásul lakótelep, szóval az összes szomszédnak, házban, szomszéd lépcsőházban lakónak van már wifi routere :(

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45055) sztanozs válasza MrPetya19 (#45053) üzenetére


sztanozs
veterán

[link] - ahogy nézem gyengébb (single vs dualcore) proci, kevesebb antenna, és némi out-of-box malware protection hiányzik az 55-ből.

[ Szerkesztve ]

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45056) MrPetya19 válasza sztanozs (#45055) üzenetére


MrPetya19
addikt

Köszi.
Szerintem marad az ac56, mert kevesebb helyet foglal az asztalon, és jobb is.

,,Az Epöl térképei Kelet-Európában sivatagot mutatnak." Bog

(#45057) drk88


drk88
senior tag

Megjött a routerem TP-LINK TL-WR841ND, nagyon karaj megszünt a timeout psn-re :) ezerhála :)

(#45058) Intruder2k5 válasza sztanozs (#45054) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A WL-500gP a legenda, jól kibírtad vele akkor máig.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#45059) Gesta28


Gesta28
tag

Sziasztok!

Érdekelne, hogy milyen 300Mbps routert ajánlanátok, ami ár/érték arányban elég kiváló.
Én ezt néztem, mivel az értékeléseket olvasgatva egész jónak tűnik, de így ismeretlenül nem akarok kockáztatni.
Árban max. 5-6 ezret szánnék rá, ha ennyiből kihozható. :)

Ötleteket várnék. :)

(#45060) Intruder2k5 válasza Gesta28 (#45059) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A Tenda-t felejtsd el, ebben a kategóriában TP-LINK WR841ND, vagy ASUS RT-N12 D1 jöhet szóba. De milyen nethez kellene? Ugye nem azért akarsz 300Mbps routert, mert 200-as a net?

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#45061) Gesta28 válasza Intruder2k5 (#45060) üzenetére


Gesta28
tag

Szia,

DigiNet 100-hoz kellene egyelőre, de majd a későbbiekben fejleszteni akarok, hogy a HD-s filmeket vinni tudja.
A mostani 54-es router nem éppen elég erre már. :)

Mi baj lenne a 200-as nettel? :)

(#45062) Intruder2k5 válasza Gesta28 (#45061) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az ami a 100-assal is, hogy ehhez már Gbit-es router kell...

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#45063) Gesta28 válasza Intruder2k5 (#45062) üzenetére


Gesta28
tag

A Gbit-es még egyelőre drága dolog, ahogy néztem :( Tudsz esetleg olcsó és jó Gbit-es routert? :)
Átmenetileg sem lenne megoldás? A mostani 54-eshez képest mindenképp előrelépés lenne. :)

(#45064) Intruder2k5 válasza Gesta28 (#45063) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A legolcsóbb a TP-LINK 1043ND v2.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#45065) Gesta28 válasza Intruder2k5 (#45064) üzenetére


Gesta28
tag

Legalább jó is, vagy csak olcsó? :) Nekem olyan kell, ami megbízható, és stabil jelerősséggel bír nagyobb távolság esetén is :) nem dobálja le a netet, stb... :)
Egyébként erről is írnak elég sok negatívumot, szóval nem tudom igazán mi lenne a jó választás:)

(#45066) Intruder2k5 válasza Gesta28 (#45065) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én személy szerint nem szeretem a TP-LINK márkát, ez eddig sem volt titok, de ettől függetlenül ez a modell is bent van az ajánlottak közt. ASUS-ban alternatívája lehet az RT-N18U, de ez persze már drágább.

[ Szerkesztve ]

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#45067) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni.
Most fogok költözni egy másik helyre ahová szeretnék egy új routert.
Most egy TP-link 1043nd-t használok, upc-s 240/20 nettel.
Ahova kéne,az egy kb 80 m2 es tetőtéri lakás(főleg tégla falakkal)
Nem lenne rossz, ha a két szinttel lejjebb lévő garázsba és lenne jel.(mondjuk van egy WA850RE jeltovábbítóm,az lehet hogy elég lesz a garázsba)
Kicsit tartok az 5ghz től mert azt olvastam hogy pl archer c5 nél az 2,4 es részhez belső antenna van,a külső pedig az 5 ghz-z.(így gondolom csökkenne a hatótávolság az n es cuccoknál)
Elvileg két asztali gép lenne kábelen,mellette 2 laptop és 3 telefon.(ezek közül csak egy telefon tudná az 5 ghz-t)
Ezeket néztem:
-WDR4300
-TD-W8980
-Archer C5
-Archer C7
-ASUS DSL-N55U
Ha tudtok jobbat szívesen meg hallgatom.
Előre is köszönöm a segítségeteket.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#45068) Gubek-Einste válasza zsombor22 (#45067) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A TP-Link TD-W8980 és az Asus DSL-N55U xDSL modem-router kombo eszközök amelyek így nem is ajánlottak, nem írtad, hogy az új helyen milyen net lesz de ha nem xDSL akkor teljesen felesleges lenne ilyet venned.
A több eszköz rendben van, ajánlottak.
Ha lemondasz az 5 GHz-s wifi-ről akkor egy Asus N18U szóba jöhetne, minden szempontból előre lépés lenne a jelenlegivel szemben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45069) djpundro2


djpundro2
tag

Helo mindenkinek .

Router -Asus RT-N18U

1-Legyenszives valaki megmondana nekem hogy a HGG ,Tomato, DD-WRT ,mindegyikenel a WLAN erösseget lehet erösebbre tenni mind a gyarinal ? vagy csak a HHg nal?

Meg hogyan kell lenyegeben a firmwaret ratenni ?Ahogy olvasgattam az eddigiekben azt hiszem rekovery modba kell tenni es ugy egy Rescue_RT_AC66U_2000 programot talatam avval pc röl ratenni ?

2-Milyen sorrendbe es hogyan kell ratenni a custom firmwarekat ,valami leirast ha kaphatnak (esetleg egy link pontos leirast adna ) es mindegy melyik progi ?Rescue_RT_AC66U_2000 programm is jo az Asus RTN18U ra?

Nagyon szepen köszönöm

(#45070) djpundro2


djpundro2
tag

Helo mindenkinek .

Router -Asus RT-N18U

3 -AIO vagy VPN versio között a Tomato nal mi a különbseg ?Es utanna valami flash reszettelest is kell csinalni vagy valamit ,amit ajanlanak meg ?

Nagyon szepen köszönöm

(#45071) Multibit válasza djpundro2 (#45069) üzenetére


Multibit
veterán

Elég egy helyre beírnod a problémádat, de az a jó topik legyen:
[link]

(#45072) pusszycat


pusszycat
nagyúr

A dlink dir-615 ha nem hasznaltam a wifi-t 10 perc után kikapcsolt takarékosági okokból majd ha kellett bekapcsolt ha érzékelt klienst. Az Asus RT-N56U tud ilyesmit,mert erre lett cserélve? Most megyen egyfolytában. Azt láttam,h be lehet állitani melyik orától meddig, melyik nap,de az nem ugyanaz.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/108kg.]

(#45073) Multibit válasza pusszycat (#45072) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a D-Link szoftver szolgáltatásai nélkül nem tudsz élni, miért nem vettél gigabites D-Link routert? Ugye nem az bántott, hogy nem ajánlottak mostanában? :)

(#45074) Gubek-Einste válasza pusszycat (#45072) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a saját témájában érdeklődjél ez ügyben.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45075) sztanozs válasza Intruder2k5 (#45058) üzenetére


sztanozs
veterán

Igazából kettő is van otthon (egy p1 és egy p2), valószínüleg már nem is eladhatók... szóval megmarad backupnak vagy emléknek.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45076) pusszycat válasza Multibit (#45073) üzenetére


pusszycat
nagyúr

Igen. Tényleg azért vettem Asus-t mert a Dlink-et nem ajánlotta senki itt a topikban. Csak mert vagy 3 napos még nem vagyok Asus router guru. Ha nem tudja, hát nem tudja, de jó lett volna. :)

Gubek-Einste: Ok copy-paste.

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Poco F6 12 GB/512 GB Titanium :-p , Xiaomi Redmi Pad 4/128 GB, Laptop Asus Oled Vivobook 16GB/1TB " Azért vagyunk, h legyünk " by pusszycat [175cm/108kg.]

(#45077) zsombor22 válasza Gubek-Einste (#45068) üzenetére


zsombor22
aktív tag

Köszi! :R
A nett UPC 500/22 lesz,mert nem sokkal drágább mint a 240-es.
Lehet hogy inkább a 5 GHZ be kéne gondolkodnom.
A kérdés ha veszek egy Archer C7-t,és egyenlőre 2,4 GHZ-n használom az jobb lenne mint a 1043ND?
És majd később át állnék 5GHZ-re.

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#45078) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok,

Olyan routerre lenne szükségem, ami
-hasonló lefedettséget tudna biztosítani, mint a jó kis régi WR1043ND-m,
-lehetőleg 2db USB van rajta,
-NAS-t tud olyan sebességgel, amiről lehet HD-t streamelni,
-lehetőleg van hozzá OpenWRT vagy DD-WRT.

Emiatt nekem nem szükséges, hogy ac legyen, vagy 5ghz-s (vevőtávolságban max. 2 router fog zavarni, de inkább egy).

Off, de valamelyest related: esetleg valaki tud mutatni tesztet, ahol hasonló kategóriájú routereket hasonlítanak össze, és össze lehet vetni, hogy "3 antenna mennyivel több, mint 2"? Érdekelne :)

Hálás köszönet a válaszokért :)

[ Szerkesztve ]

(#45079) fogtunder válasza M43g (#45078) üzenetére


fogtunder
nagyúr

ha csak a streaming a probléma, akkor egy olyan router áráért, ami már értékelhető sávszélt produkál megosztással, vehetsz értelmes NAS-t is.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#45080) Nxn908xxx


Nxn908xxx
őstag

Sziasztok!
Nem találtam külön topikot erre, úgyhogy itt megkérdezem.
Az lenne a kérdés, hogy egy powerline adapter mennyivel jobb/rosszabb egy nagyobb teljesítményű wifinél. A földszinten van a router és az emeleten két gép. A netem UPC 120/20 és jelenleg a routerbe épített wifit használjuk a két gépen, de nagyon sokszor játéknál ugrál a ping, van mikor gyorsabb a letöltési sebesség, van mikor alig fél Mb és újra kell indítani a routert hogy megjavuljon. Meg nem ártana ha tudnék ezeken a gépeken gyorsabban tölteni 20MB/s-nél, bár a legjobban a ping ugrálás zavar. Falat csak legvégső esetben szeretnék fúrni mert nagyon macerás lenne.
A hálózaton működne a powerline, ennek már utánajártam. Csak nagyon kevés infót találtam a hatékonyságukról. Mennyit tudna vissza adni a 120-as netből?
Előre is köszönöm a segítséget!

(#45081) MaCS_70


MaCS_70
félisten

Szintén családi ház, amihez nem feltétlenül elég az egyetlen wifi-forrás.

Egy roamingegységként működő második wifit terveznék, és mivel a külön access pointok nem sokkal olcsóbbak, egy router lehet a jó megoldás.

Mit ajánlanátok? A jelenlegi router egy N18u, ez szolgálná ki UTP-n a leendő másodikat.

AC-s wifi jó lenne -- mit ajánlotok?

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45082) Gubek-Einste válasza zsombor22 (#45077) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel a 1043ND külső antennás, csak 2,4 GHz képes eszköz így általánosában jobb mint a dual band Archer C7.
Ha a 1043ND v1 akkor csak valmivel 100 Mbps felett fog menni a net sebesség, ha v2/v3 akkor meg lesz a teljes sebesség.
AC adapterrel sem fog átmenni a teljes sebesség, erre készüljél fel.

#45078 M43g
Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3 ami nagyjából megfelel a kívánalmaidnak.
Garantálni nem lehet semmit sem a wifi lefedettséggel és sebességgel kapcsolatban, csak a helyszíni teszt során fog eldölni, hogy milyenek is lesznek ezek az értékek.
Az USB port osztható hub-bal, lehetőség szerint saját táposat érdemes használni belőle.
2 vs 3 antenna teszt nincs és nem is lehet ilyet írni mivel azért van egy eszközök több antenna, hogy jobb MIMO képességet biztosítson és nem a lefedettséget növelje. A több antenna előnyének a kihasználásához olyan adapter/kliens eszköz is kell amelyik támogatja a jobb MIMO képességet.

#45080 Nxn908xxx
Optimális esetben a teljes sebesség átvihető Powerline megoldással.
A Powerline megoldásoknak elég vegyes a megítélése de az utóbbi időkben elég sokat fejlődtek.
Wifi-nél alapvetően a környezeti tényezők befolyásolják az elérhető eredményt, amiről szinte semmit sem írtál.

#45081 MaCS_70
Árat jó lett volna ha írsz.
Ha nem akarsz feltétlenül 5 GHz-s wifi-t akkor:
- elég a 100-as LAN: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
- gigabites portokkal : Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHz-s wifi-vel:
- AC nélkül: Asus N56U/N65U, TP-Link 3600/4300
- AC-s wifi-vel: Asus AC55U/AC56U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7
Ha AC-s eszközt veszel akkor az legyen az elsődleges netre csatlakozó és a jelenlegi pedig a másodlagos.
Mivel a jelenlegi eszköz is Asus így inkább az újnál is az lenne ajánlatosabb a megszokottság miatt.

Személyes ajánlottságom: N12 D1, N18U, N56U, AC56U lenne a négy kategória szerint.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45083) haddent


haddent
addikt

üdv

újra itt a lehetetlen elvárásaimmal, többek közt gond nélkül 1Gbit/s NAT (wan->lan, lan->wan) sebesség kisujjból, kis csomagok esetén is. Más igazából nincs, a többit a gbites switch elintézi lanon belül.

edgerouter lite gondolom ő elég kell legyen, én meg vagyok róla győződve.
adatlapja szerint 64 bytes csomagoknál 1,000,000 csomag/másodperc, >=512byte -nál pedig 3Gbps/ nat :DDD

Huhh nah akkor gyors fejszámolás: 64 byte = 512 bit, ilyenből tud 1milkát az akkor ~488 mbit/s.
Ez az eredmény milyennek számít? Nyilván "milyen csomagméretekkel akarom átvinni az 1gbit/s", hát ezt kérdem én is, manapság mekkorák a csomagok többsége?

Gyorsan megnéztem lineáris interpolációval, ha igaz olyan ~150 byte -os csomagméretnél má lazán viszi a gbit-et. Boccs ha hülyeséget hoztam össze, este van már a matekoláshoz :DDD

[ Szerkesztve ]

(#45084) Gubek-Einste válasza haddent (#45083) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi a kérdésed?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45085) Nxn908xxx válasza Gubek-Einste (#45082) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Köszönöm a választ!
Milyen környezeti tényezőkre gondolsz? A távolság kb. 40m lehet légvonalban, van közte egy emelet meg néhány fal. A powerline teljesítményét mik befolyásolják? Illetve milyet érdemes venni amivel ez a sebesség stabilan átvihető?

(#45086) haddent válasza Gubek-Einste (#45084) üzenetére


haddent
addikt

A kérdésem az, hogy manapság a különböző népszerű tevékenységek mekkora csomagméretekkel dolgoznak? Szerkesztettem előző hsz. -met, ha nem számoltam nagyon sok hülyeséget bele, akkor elvileg 150byte és felette (ugye minnél nagyobb a csomag annál jobb) elvileg tudja tartani a gbit-et, azaz eleget tesz az elvárásomnak.
Igen tudom iszonyatos overkill, de mostmár csakazért is olyan hálózatom lesz ;]

Ha esetleg emlékszel még 1 hete amiről beszélgettem veled, routernek pc -ét akartam építeni. Csak aztán ráeszméltem, hogy ha nem dedikált integrált eszközzel, hanem pc -vel akarok ekkora számítási teljesítményt harderes nat támogatás nélkül akkor a villanyszámlára a gatyám is rámegy, na meg rátaláltam erre a kis csodgépre.

[ Szerkesztve ]

(#45087) Gubek-Einste válasza Nxn908xxx (#45085) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

40 méter és több fal már elég komoly tényezőt jelent a wifi számára.
Környezeti tényezők: Falak száma/anyaga, távolságok, idegen hálózatok zavara, használt adapter/kliens eszköz típus/képességei/elhelyezkedésük.
Powerline-nál a fő kérdés az azonos fázison levőség.
Típust nem tudok ajánlani mivel általánosságban nincsen olyan nagy tapasztalat ilyen eszközökkel, keres rá a fórumon, hogy kik milyeneket használnak és tőlük kérdez rá, hogy nekik hogyan váltak be.

#45086 haddent
Ha neked jó lesz akkor vedd azt.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45088) Nxn908xxx válasza Gubek-Einste (#45087) üzenetére


Nxn908xxx
őstag

Rendben, köszönöm a segítséget! :R

(#45089) MaCS_70 válasza Gubek-Einste (#45082) üzenetére


MaCS_70
félisten

Köszönöm!

Gondoltam, a gigabit LAN-on belül már triviális.

Az eredeti elgondolás amúgy nálam is az volt, hogy AC56u főegységnek, de kisebb területre, az N18u meg menne roamingolni, nagyobb, de kevésbé fontos területet befogva. Abban nagyon nem voltam biztos, hogy nem jelent-e az N-es wifi szűk keresztmetszetet az AC-shoz képest. (Azonos hálózat, bár másik csatorna.)

Meg valahogy ágyú-veréb... :)

Köszönettel: MaCS

Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

(#45090) Multibit válasza M43g (#45078) üzenetére


Multibit
veterán

NAS-t tud olyan sebességgel, amiről lehet HD-t streamelni
Wifi-n? Ez akkor is bizonytalan, ha nem a router működik szerverként. Ha a router a szerver, legjobb lenne, ha USB3-on lógna a HDD! Még így is sanszos, hogy a magas bitrátás anyagok akadni fognak (főleg, ha mással is terheled közben a routert). A wifi már csak ilyen.

(#45091) Gubek-Einste válasza MaCS_70 (#45089) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az N csak 5 GHz jelenthet szűk keresztmetszetet az AC-vel szemben de nem jelent olyan nagy hátrányt.
Egyáltalán nem ágyúval verébre, szerintem, egy N18U-AC56U páros használata.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45092) zsombor22 válasza Gubek-Einste (#45082) üzenetére


zsombor22
aktív tag

:R
Sokat segítettél,így legalább leszűkítettem 2 re 2,4GHZ n Asus N18U vagy 5 GHZ-n Archer C7.

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#45093) Zola007


Zola007
veterán

Tplink 1043nd v2 esetén a 200-as Digis netből mennyinek illene átjönni kábelen?
most installáltam
direktbe kötve ~185 / 105 Mbps-ot mérek
routerrel 150/105
ez rendben van így vagy át kellene jönnie a teljes sávszélnek?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45094) Intruder2k5 válasza Zola007 (#45093) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Át kellene a teljesnek, még Gbit-es netre is használják.

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#45095) Zola007 válasza Intruder2k5 (#45094) üzenetére


Zola007
veterán

köszi
most újra mértem, szépen átjön, simán megvolt a 200

feltehetően 11-éjfél közt állítgattak valamit a hálózaton
Azt hittem más lesz a menüje a 841 után, de teljese ugyanaz.
3.17.38 Build 140613 firmware van rajta, érdemes a _150717-re frissíteni? vagy amíg nincs gond, ne bolygassam?

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#45096) Intruder2k5 válasza Zola007 (#45095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen érdemes frissíteni, de a menüje ugyanaz marad.

Viszont ezeket a kérdéseket már inkább a saját témájába írd.

Köszi! :R

Hirdetéseim: https://shorturl.at/L8E51

(#45097) rielon


rielon
csendes tag

Sziasztok!

Egy szük lépcsöfordulós, 2szintes (120m^2), téglafalas lakásba, milyen Linksys/Cisco routert ajánlanátok, ami egy 20 megás netet stabilan tudna közvetíteni az emeletröl kb. 10db eszköznek? (EA4500-at néztem ki, mint laikus + WRT54GL)

[ Szerkesztve ]

(#45098) Gubek-Einste válasza rielon (#45097) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jelenleg nincsen ajánlott Linksys eszköz, a Cisco már évekkel ezelőtt eladta a Belkin-nek.
Kérdés milyen födém van az emeletek között mert az tud árnyékolna ha vasbeton.
20-as net esetén elég ágyúval verébre kategória a EA4500, a WRT54GL pedig egy idejét múlt eszköz.
Ha nincsen igény a gigabites belső hálózatra és az 5 GHZ-s wifi-re akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami elég lehet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45099) troszti


troszti
aktív tag

Sziasztok!

Router vásárlását tervezem, 100/50-es sebességű internethez. Egyenlőre nem fontos a gigabites LAN, de lehet később, NAS-nál hasznát venném... USB-portnak örülnék, nyomtató miatt, de ha nem fér bele a keretbe, tulajdonképpen eddig is megvoltam nélküle.

Olyan 10-12 ezer forintot szánnék rá. Tudnátok ajánlani valamit?

Előre is köszi a segítséget!

Üdv,

fiokmuhely.hu ...ahol nem csak fiókok készülnek

(#45100) crissprivat válasza Gubek-Einste (#45098) üzenetére


crissprivat
senior tag

Az igaz,hogy idejétmúlt a wrt54gl,de az átlag usert még mindig bőven kiszolgál.

[ Szerkesztve ]

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.