Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44501) Gubek-Einste válasza Leigazoka (#44500) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit értesz jobb hálókártya alatt?
A jelenlegi gigabites és a nevezett router-nek is gigabites portjai vannak így nem lesz egyik sem a szűk keresztmetszet.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44502) blackboard


blackboard
csendes tag

Sziasztok,

Sajnos a regi wifi routerem a veget jarja, igy ujat kell vennem. Szeretnek minel inkabb idotallo, de nem rettenet draga wifi routert venni. Ezekre a specifikaciokra gondoltam:
- 10/100/1000 WAN es LAN oldal
- b/g/n, 2.4 es 5 GHz wifi
- legalabb egy usb port, hogy egy kulso tarolot ra tudjak kotni es igy NAS-kent hasznalni
- nem kotelezo, de elony, ha linux van rajta
- jol mukodjon win, mac, linux es android eszkozokkel
- a kertbol is szeretnem hasznalni (kb. 30 m tavolsag a routertol)

Milyen routereket ajanlotok a fentiekhez?

Elore is koszonom!

(#44503) Gubek-Einste válasza blackboard (#44502) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy router-nek nincsen akkor teljesítményem mint egy normál NAS-nak/szervergépnek, még az újabb ARM alapúaknak sem.
Amelyeket általánosan ajánljuk azokra mind van CFW.
Hogy meddig és milyen sebesség lesz az csak a helyszíni teszt során fog kiderülni, előre nem lehet megmondani mert minden környezet más és más. Ha egy eszközzel nem sikerül lefedni a kíván területet akkor üzembe kell állítani másodlagos eszközt is.
Asus N56U/N65U/AC55U/AC56U, TP-Link 3600/4300/Archer C5/C7 amelyek ajánlottak lennének. Az utóbbi időkben többeknek is volt gondjuk a TP-Link és Apple eszközökkel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44504) krealon válasza Gubek-Einste (#44503) üzenetére


krealon
veterán

"Az utóbbi időkben többeknek is volt gondjuk a TP-Link és Apple eszközökkel."

Helyesen:
Az utóbbi időkben többeknek is volt gondjuk a TP-Link és Apple eszközök együttműködésével. ;)

[ Szerkesztve ]

(#44505) bolic válasza krealon (#44504) üzenetére


bolic
őstag

Ahogy régen a Linksys is.

Siketeknek ártalmasak az érzéketlen tuskók!

(#44506) Leigazoka válasza Gubek-Einste (#44501) üzenetére


Leigazoka
tag

Akkor a Killer 2200-al meg egy

[link]

al mekkora sebességre és letöltésre számíthatok?

(#44507) kali válasza Leigazoka (#44506) üzenetére


kali
legenda

amennyit a szolgáltató biztosít, mert az a router és a megfelelő ellenoldalak még a upc maximális 500 Mbps netjénél sem jelentenek szűk keresztmetszetet, attól is jóval többet tudnak.
amikor a szolgáltató által adott a 120 Mbps, de valahonnan nem tudsz annyival letölteni, ott már a letöltést kiszolgáló szerver a probléma forrása.

(#44508) Gubek-Einste válasza krealon (#44504) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Köszi a pontosítást.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44509) blackboard válasza Gubek-Einste (#44503) üzenetére


blackboard
csendes tag

Koszi a gyors valaszt.

Jol gondolom, hogy a regi wifi-s eszkozeim el fognak menni vele, ha engedelyezema 2.4 GHz-t?

(#44510) kali válasza blackboard (#44509) üzenetére


kali
legenda

szia,

igen, visszafelé minden eszköz kompatibilis, csak annak megfelelően kell majd beállítani.

(#44511) blackboard válasza kali (#44510) üzenetére


blackboard
csendes tag

A negy ajanlott Asus router kozul az egyik kulso, a tobbi pedig belso antennas. Ennek van gyakorlati jelentossege?

[ Szerkesztve ]

(#44512) kali válasza blackboard (#44511) üzenetére


kali
legenda

elsődlegesen az, hogy a belső antennásnál az egész routert a megfelelő irányba kell beállítani/fordítani, amíg a külsősnél elég csak az antennát.
ideális esetben jobb is lehet valamennyivel a külső antennák szórása, de a dual band eszközös osztottaknál ez már kevésbé érvényesül.

(#44513) GEPESZ66


GEPESZ66
veterán

Invitelnél van a kábelnet.60/5-ös csomaghoz a Asus RT-N12-D1 Wireless router N300 Mbps-t gondoltam.
Megfelelő-e ez?
Esetleg D-Link jobb lehet helyette?

(#44514) kali válasza GEPESZ66 (#44513) üzenetére


kali
legenda

megfelelő lesz az rt-n12 d1.

(#44515) GEPESZ66 válasza kali (#44514) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Köszi!
TP-Link WR741ND routerem van, de online játék közben többször van lag.
Most kipróbálja a fiam a játékot egy másik routerrel.
Ha ott nem lesz lag, akkor megveszem ezt az ASUS-t.
Egyébként a WR741ND-t kiiktatva, a modemre kötve a gépet, nincs lag.

(#44516) kali válasza GEPESZ66 (#44515) üzenetére


kali
legenda

az beállítások és egyéb párhuzamos terhelések függvénye is lehet, mert amúgy hardverben a tl-wr741nd sem gyengébb az rt-n12 d1-től - kivéve a 150 kontra 300 Mbps wifi.

(#44517) GEPESZ66 válasza kali (#44516) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Párhuzamos terhelés nem volt lag közben, csak a fiam gépén az online játék és a beszélgetés.
Azt nem tudom, hogy a Router menüjében mit lehetne állítani.
Reset után a gyors konfigurálást szoktam választani, ill. beállítom a titkosítást.

(#44518) GEPESZ66 válasza kali (#44516) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Most szólt a fiam, hogy a korábbi, apósomtól ideiglenesen visszakért TP-340-es routernál nincs lag.
Akkor fogok frászt kapni, ha veszek egyet, s annál is lesz lag.

(#44519) kali válasza GEPESZ66 (#44518) üzenetére


kali
legenda

az pedig hardveresen jóval gyengébb a jelenlegitől és a kinézettől is, szóval ha a jelenleginél probléma van, akkor az vélhetően csak beállítással kapcsolatos, érdemes átnézni a tűzfal..stb. opciókat.

(#44520) Gre@T


Gre@T
tag

Sziaszok,

Egy aránylag olcsó VPN szervert tartalmazó routert keresnék.

Az ASUS RT-N12+-t nézegettem, de az üzletben feszt állítják, hogy nincs benne VPN server. A másik megoldást egy TP-LINK 1043 V2-es lenne openwrt-vel tuningolva.

Tudtok valami működő megoldást javasolni?

(#44521) Intruder2k5 válasza Gre@T (#44520) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS RT-N12 D1-ben tuti biztos, hogy van. Persze 3rd party fw-vel nagyon sok router képes rá, de az is kérdés, hogy milyen nethez kellene, és milyen sebességet szeretnél elérni VPN-en? Csak mert ugye az igen erőforrás igényes alkalmazás.

(#44522) Gre@T válasza Intruder2k5 (#44521) üzenetére


Gre@T
tag

2db IP kamera az összes amit szeretnék használni.

(#44523) Gubek-Einste válasza Gre@T (#44520) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N12+-t semmiképpen se vedd meg, egyáltalán nem ajánlott eszköz, helyette a D1-s verziót kell megvenni.
A hardveresen erősebb TP-Link 1043NDv2 is jó megoldás, főleg CFW-vel.
Pontosan milyen feladatra kellene a VPN képes router?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44524) Gre@T válasza Gubek-Einste (#44523) üzenetére


Gre@T
tag

2db IP kamera mobilról nézegetném a képét.

(#44525) GEPESZ66 válasza kali (#44519) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Milyen beállításokat kell megtenni?
Azért érdekes,hogy a régebbi TP-routernél nincs lag!
A TP-WR741ND helyett mit ajánlatok akkor?

(#44526) Gubek-Einste válasza Gre@T (#44524) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ahhoz minek kell VPN?

#44525 GEPESZ66
Beállításokhoz menj át IDE.
Ha nem kell gigabites portok és/vagy 5 GHz-s wifi akkor Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND ami az alsóbb kategóriában ajánlott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44527) adika4444 válasza Gubek-Einste (#44526) üzenetére


adika4444
addikt

Gondolom nem akar port fw-ot csinálni, mert vpn-nel biztonságosabbnak látja.

üdv, adika4444

(#44528) Essejó


Essejó
veterán

Sziasztok!

Sajnos el kezdett betegeskedni a jó öreg Linksys Wrt54Gl-em, rendszeresen elmegy rajta a WiFi és csak a router újraindulása segít olyankor. Van hogy óránként többször is eldobja de van, hogy egész nap jó. Mivel a T-t is leváltotta itthon a Digi net, egyébként is időszerűvé vált egy gyorsabb router beszerzése, bár egy darabig még nem terveztem rákölteni. Viszont így kénytelen leszek. Ebből fakadóan kérdezném, hogy mi erről a Routerről a vélemény? : TP-Link TL-WR1043ND

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44529) Gubek-Einste válasza Essejó (#44528) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Megfelelő lesz ha nem kell 5 GHz-s wifi támogatás de csak a v2 vagy v3 ajánlott de azok jók lesznek akár a gigabites csomaghoz is, természetesen csak kábelen.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44530) Multibit válasza Essejó (#44528) üzenetére


Multibit
veterán

Lásd: téma összefoglaló!

(#44531) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

belőttem az ASUS RT-AC87U HGG firmware-t és feltoltam a jelerősséget 100%-ra a beállítások alatt. nagyon tetszik a router. köszönöm mindenkinek a segítéséget a router választásban...

van talonban egy N12 D1-em is. szeretném kérdezni h amennyiben felső szinten kicsit gyengébb a jel akkor érdemes lenne a D1-et bridge-ként bekötni a rendszerbe a hatótáv növelésére ?

köszi

(#44532) Gubek-Einste válasza Ágógreen (#44531) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ha nem elégséges egy eszköz által lefedett terület akkor egy másodikat kell beüzemelni, lehetőség szerint kábeles kapcsolattal.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44533) atish15


atish15
aktív tag

Van egy to link wr841n tipusu routerem. Kb 1honapos nekem nagyon nem valt be. Erdemes cserelni asus d12 re cserelni?

(#44534) Essejó válasza Multibit (#44530) üzenetére


Essejó
veterán

Köszi, nem gondoltam, hogy az összefoglalóban szó lenne róla. Egyébként a kérdés feltevésekor arra gondoltam, hogy esetleg van valakinek személyes tapasztalata a routerrel kapcsolatban.

Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

(#44535) Gubek-Einste válasza atish15 (#44533) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mi volt vele a baj?
Ha gondolod akkor cserélheted, pontosabban Asus N12 D1.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44536) Multibit válasza Essejó (#44534) üzenetére


Multibit
veterán

arra gondoltam, hogy esetleg van valakinek személyes tapasztalata a routerrel kapcsolatban
Sokaknak. Itt és a DIGI LAN topikban is. Manapság a TP-Link WR1043NDv2 a legolcsóbb ajánlott gigabites router. Olvass vissza a részletekért!

(#44537) atish15 válasza Gubek-Einste (#44535) üzenetére


atish15
aktív tag

Nem vagyok vele megelégedve mert a telefonon és a laptopon is előfordul gyakran belassulás. A laptopot gyakran újra kell indítani hogy helyreálljon a kapcsolat. A telefonon is késve küldi el az üzeneteket ami internet kapcsolattal működik. A dlink routeremmel ilyesmi problémám nem volt. Nem jó tapasztalatokat hallottam a Tp-link termékekről az apósom meggyőzött de...

Igen köszönöm a helyesbítést Asus N12 D1-re gondoltam.

(#44538) adika4444 válasza atish15 (#44537) üzenetére


adika4444
addikt

TP-LINK-kel nincs semmi probléma, itthon már vagy 4 darab futott át egymás után vagy párhuzamosan fut is jelenleg, de nem azért mert hibásak lennének, hanem mert a szabvány kiörgedett...
Szerintem nálad beállítási probléma van, 841ND az egyik legnépszerűbb és kedveltebb TP-LINK 90 megás netkapcsolatig.

üdv, adika4444

(#44539) atish15 válasza adika4444 (#44538) üzenetére


atish15
aktív tag

Azt látom a topikban hogy sokaknak jól működik és ajánlott darab. De sajnos sokszori próbálkozásra és érdeklődésre nem tudok rájönni hogy mi lehet az a beállítás amit ezt okozhatja.

(#44540) LógaGéza


LógaGéza
addikt

Üdv!
Inviteles ZTE HGW bővítésére van lehetőség? Beépítjük a tetőteret, a földszinten már van 3 TV hely, és fenn is lenne 2, a ZTE-n pedig 3 IPTV port van. Ha berakok egy routert, ami támogatja az IGMP-t, akkor megoldhatò ez az elképzelés?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44541) Gubek-Einste válasza atish15 (#44539) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Menj át IDE, hátha meg lesz a megoldás és így nem kell új router-t venned.

#44540 LógaGéza
A szolgáltatók csak 3 box-ot szoktak kiadni egy előfizetés mellé de inkább őket kérdezd meg, hogy mik a lehetőségek ez ügyben.
Technikai szempontból megoldható lenne amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44543) GEPESZ66 válasza atish15 (#44539) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én a TP-WR741 ND online játék közbeni lagprobléméjával küzdök.Állítólag a TP -Link nem szereti a multimédiás splittert.Érdemes síma kettes osztóra és hpf szűrőre cserélni.

(#44544) LógaGéza válasza Gubek-Einste (#44541) üzenetére


LógaGéza
addikt

5 TV hely lenne, mint lehetőség, nem biztos, hogy egyszerre lenne használva, csak most kell lekábelezni, nem akarok később fúrni-faragni.
Akkor technikailag nincs akadálya, és ahogy nézem, elég lenne egy N12 D1 nekem is.
Köszönöm!

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44545) Intruder2k5 válasza LógaGéza (#44544) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez csak második előfizetéssel fog menni sajnos.

(#44546) Gre@T válasza adika4444 (#44527) üzenetére


Gre@T
tag

Igen a biztonság miatt szeretnék VPN-t. DDWRT-t (01-04-2015-r25760) raktam a 1043nd V2.1-be. Sajnos még csak Beta, mindent beállítottam (PPTP) de sajna nem tudok csatlakozni a szerverhez.

[ Szerkesztve ]

(#44547) Intruder2k5 válasza Gre@T (#44546) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hmmm... Nagy élvezet lesz levakarni róla azt a DD-WRT-t, ha netán feleslegessé válna.

(#44548) LógaGéza válasza Intruder2k5 (#44545) üzenetére


LógaGéza
addikt

A max 3 box miatt, vagy egyéb oka is lehet?

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#44549) Gubek-Einste válasza LógaGéza (#44548) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A max 3 box miatt.

Ezt a kérdés itt legyen befejezve mert nem ide való, max az Invitel-es témában lehet folytatni.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44550) Intruder2k5 válasza LógaGéza (#44548) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen a max három box miatt, és vaterás/aprós boxal sem fog menni, ha netán abban gondolkodsz, mert a boxhoz kell multicast stream is, azt pedig nem fogsz kapni hozzá.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.