Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45701) Gabatt


Gabatt
csendes tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni, kezd "kicsi" lenni a mostani routerem, (TL-WR720n) úgyhogy cserélni kell.
A keret 20 Mátyás király.

Net jelenleg 100-as Digi, de emelnék már rajta :) mondjuk 500-ig max.
Lakás 3 szobás panel, L alakban, viszonylag messze vannak a szobák, falak is akadnak.

Jelenlegi eszközök:
HTPC/szerver/letöltő gép ami állandóan megy, kábelen csatlakoztatva a nappaliban.
Játékos gép szintén kábelen, szintén nappali
Hálóban most lesz újítás RaspPi szerű kiszolgálóval, esetleg smart tv, ez még változhat, lényeg hogy kábel kapcsolat kell a HTPC-ig.
3db telefon WIFI-n, nincs gyerek, csak ketten vagyunk asszonnyal, XBMC telefonról nyomkodva, szóval kéne az egész lakásban a wifi.
Jövőben maximum egy táblagép kerül be.

AC-s eszköz nincs, max a következő telefonom lesz az, de netezni a budin elég az N-es is :) persze ha belefér a keretbe akkor inkább AC-st vennék gondolva a jövőre.

Amiket néztem: TL-WDR3600 N, Archer C2 AC750, Asus RT-N56U (ez még ki is néz valahogy, elférne simán a tv körül)

Szerintetek melyiket?

Köszi előre is a segítséget.

(#45702) XDModesty válasza Gubek-Einste (#45699) üzenetére


XDModesty
aktív tag

Igazából abszolút nem kell AC-nek lennie, annyi lenne a lényeg, hogy rendesen fogjon jelet. Van valami olcsóbb ötleted esetleg? : / Egy 10esbe bele kéne férnie.

(#45703) Multibit válasza Attaca (#45700) üzenetére


Multibit
veterán

Következetesen Cisco-zod a Linksyst, pedig már rég semmi koze a Cisco-hoz! Belkin az a Linksys ;] Igaz, az EA6400 még a Cisco érából származik (éppen akkor jött ki, mikor a Cisco dobta a Linksyst).

[ Szerkesztve ]

(#45704) Slyer


Slyer
senior tag

Sziasztok!

Mostanában szimpatizálok az Asus routerekkel, és igazából emiatt vagyok itt.

3 típust néztem ki havrderaprón, szinte mint új.

Kb 10-20-30 ezer, ilyen sorrentben: ASUS RT-AC51U, Asus RT-N65U, ASUS RT-AC66U

Igazából 120 megás netet kéne tudni wifin, meg nyomtatót lehessen vele megosztani normálisan.

Hatótávban van ezek között különbség? Nyilván fontos lenne a nagy hatótáv. Az AC51U felett már 2 USB port van. Azokkal lehet egyszerre nyomtatót és külső vinyót is megosztani?

Lehet hogy az N65U lenne az arany középút?

Köszönöm előre is!

(#45705) Intruder2k5 válasza Slyer (#45704) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

És feltétlenül használt eszközben gondolkodsz? Esetleg újonnan RT-N18U? Milyen környezetbe használnád? Megfelelő kliensekkel ez is képes 120Mbps-re WiFi-n, láttunk itt már 160Mbps screenshot-ot is.

A felsoroltakból én az RT-AC66U-t ajánlanám, ugyanakkor 30k-s árban tudsz venni újonnan RT-AC56U-t is.

(#45706) Multibit válasza Slyer (#45704) üzenetére


Multibit
veterán

Ha csak ebből a háromból választhatnék, mindenképpen az AC66U-t venném - egyértelműen!
Az AC51U gáz! Egyrészt neked 120 Mbps neted van, annak a routernek ez már sok (100 Mbps a plafon). Az 5 GHz-es wifi-je is sz@r.
Ha szükséged van az 5 GHz-es wifi-re vedd az AC66U-t, ha elég a 2.4 GHz-es, vásárolj inkább egy RT-N18U routert!

szerk:
lassú voltam

[ Szerkesztve ]

(#45707) Intruder2k5 válasza Multibit (#45706) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De legalább megerősítettél. :)

(#45708) Slyer


Slyer
senior tag

Köszi mind a kettőtöknek!

Úgy vagyok vele, hogy ha már egyszer veszek routert, akkor nem akarok egy ideig szarakodni újjal, ha egyszer lesz gyorsabb net talán, nem szeretnék cserélni.

Szóval 30k-ért inkább egy új AC56U, mint egy fél éves AC66U? Mik a különbségek a kettő között?

[ Szerkesztve ]

(#45709) Intruder2k5 válasza Slyer (#45708) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-AC56U hardveresen sokkal erősebb, Dual Core, 2x800MHz ARM SoC van benne, még a másik "csak" MIPSEL rendszerű, 600MHz-es SoC-ra épül. Viszont az RT-AC56U belső antennás, de USB 3.0 port is van rajta.

[ Szerkesztve ]

(#45710) Multibit válasza Slyer (#45708) üzenetére


Multibit
veterán

Az AC56U-ban korszerűbb, erősebb SoC van, tehát azé a jóvő. Az AC66U viszont wifi-ben jobb. Ha routeren akarsz torrent klienst, DLNA szervert futtatni, akkor az AC56U a jobb választás (az ereje jól jön ezekhez).

[ Szerkesztve ]

(#45711) Slyer


Slyer
senior tag

igazából az elsődleges a nagy hatótáv, de gondolom hatalmas különbség nincs a kettő között.

Hiszek nektek srácok, AC56U!

Köszönöm szépen!

(#45712) Intruder2k5 válasza Slyer (#45711) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hát.... Ha hatótáv az elsődleges, akkor lehet inkább RT-AC66U, vagy RT-N18U kellene. Mennyire zsúfolt a környék felétek WiFi ügyben? Mennyi hálózatot látnak nagyjából a kliensek?

(#45713) Slyer válasza Intruder2k5 (#45712) üzenetére


Slyer
senior tag

hát nincs sok. ahol épp ülök, az én wifimen kívül 1-et lát a laptop.

(#45714) Intruder2k5 válasza Slyer (#45713) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor a végső döntés a Tied. :)

Mint fentebb írtam, az RT-N18U is képes lehet 120Mbps-re WiFi-n, megfelelő kliensekkel. ITT a 160Mbps screenshot róla.

Az RT-AC56U ugyanakkor AC szabványon 100%, hogy gyorsabb, de ehhez megint csak kell az AC képes kliens is. Ha az nincs, akkor tök mindegy...

Hatótávban viszont szerintem az RT-N18U verhetetlen.

[ Szerkesztve ]

(#45715) Slyer


Slyer
senior tag

most aztán megint elbizonytalanodtam :D

Van számottevő különbség hatótávban? Jelenleg a UPC gyári routerével nyomom (cisco epc3925).

Szóval ha ennél jobb, akkor nyert ügy minden kb :D

(#45716) Intruder2k5 válasza Slyer (#45715) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, hát annyit biztosan fog tudni az RT-AC56U is. :)

(#45717) SPY0817 válasza Gubek-Einste (#45699) üzenetére


SPY0817
aktív tag

köszi a választ és összehasonlítva a 2-t melyiket érdemes? Esetleg van e jobb választás ~20k körüli kategóriában. Legfontosabb inkább az hogy időtálló választás legyen és stabilan tegye amit kell.

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#45718) kali válasza Slyer (#45715) üzenetére


kali
legenda

szia,

igaz, nekem nem upc, hanem telekom által adott epc3825 és epc3925 volt, de azoktól jobb wifi szórás tekintetében is az rt-ac56u is.

SPY0817; szia, 20 e ft körül az rt-n18u a legjobb vétel, ha csak 2.4 GHz képes eszközről van szó.

[ Szerkesztve ]

(#45719) Attaca válasza Multibit (#45703) üzenetére


Attaca
csendes tag

ok,ezt nem tudtam, az enyémen még Cisco felirat van :)
Tehát akkor senki nem ajánlja a Linksyst, nem éri meg a felár?

(#45720) kali válasza Attaca (#45719) üzenetére


kali
legenda

szia,

akad már néhány ajánlott linksys az újabb szériákból is, illetve az ea6400 sem rossz, de azért az árért - vagy még olcsóbban is kicsivel - ott az erősebb hardverű rt-ac56u.

(#45721) SPY0817 válasza kali (#45718) üzenetére


SPY0817
aktív tag

inkább úgy mondanám hogy jelenleg elegendőnek tűnik, de melyik lenne amit ajánlatok hasonló tudású 5 Ghzes ben (ha nem tévedek akkor az már ac-s) mondjuk?

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#45722) kali válasza SPY0817 (#45721) üzenetére


kali
legenda

soho kategóriában nem sok olyan, csak 2.4 GHz képes típust találni adott ár környékén, amiben 800 MHz (egymagos) proci és 256 MB ram van, mint az rt-n18u-ban.
hosszabb távra rt-ac56u vagy rt-ac68u, ezekben 800 MHz (kétmagos) proci és 256 MB ram van, vagy ha még attól is jobb kell, akkor rt-ac87u, amiben 1 GHz + 500 MHz (kétmagos) procik és 256 + 128 MB ram dolgozik.

[ Szerkesztve ]

(#45723) Gubek-Einste válasza XDModesty (#45702) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vannak olcsóbb eszközök is, leginkább dual band-et lenne érdemes venni a router ezirányú képessége miatt.
N-esek olcsóbbak: TP-Link TL-WDN3200/3800/4200/4800, Asus PCE-N53/USB-N53

#45701 Gabatt
Az AC750-es eszközök nem ajánlottak a gyenge 5 GHz-s wifi képesség miatt.
Ajánlott típusok 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043NDv2/v3
5 GHZ-s wifivel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45725) Willie


Willie
őstag

Sziasztok!

Routert tervezek venni - UPC net mellé. Elég terheltek a csatornák 2.4 GHz-en, viszont mindenütt ki van építve a gigabites UTP csatlakozás, úgyhogy emiatt úgy gondolom, hogy nem feltétlenül kellene 5 GHz. Wifin keresztül javarészt csak telefonnal csatlakozunk a hálózatra. Mi miatt lenne esetleg indokolt az 5 GHz?

A keret maximum 20.000 Ft, tehát a következő típusokat néztem ki:

ASUS RT-N18U
TP-Link TL-WR1043ND v2.x

Szüleimnél egy TP-Link TL-WR1043ND v2.1 üzemel gond nélkül. Úgyhogy inkább azt választanám, de az USB3.0 port miatt már elgondolkoznék az ASUS vásárlásán. Amennyiben ezen a porton keresztül egyszerűen, garanciavesztés nélkül tudok torrentezni.

Előre is köszönöm a válaszaitokat.

Üdv.

(#45726) Gubek-Einste válasza Willie (#45725) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Akkor lenne indokolt a 5 GHz használata ha pl terhelt a 2,4-es sáv és/vagy szükséges a nagyobb sebesség.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45727) Willie válasza Gubek-Einste (#45726) üzenetére


Willie
őstag

Köszönöm a választ. Miben nyilvánul meg leginkább a 2.4-es sáv terheltsége? Nekem a telefonom a Wifi Analyzer program segítségével a 13-as csatornára 5 csillagot ad a 10-ből - ez a legjobb. Ennél csak a 14-es jobb, de azt nem tudom beállítani.

[ Szerkesztve ]

(#45728) Intruder2k5 válasza Willie (#45727) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A terheltség attól függ leginkább, hogy hány szomszédos WiFi hálózat van, amiket látnak a klienseid, és azok milyen eloszlásban működnek.

WiFi csatornaválasztás az inSSIDer program segítségével

Az 5GHz kérdéshez pedig: 2.4GHz vs. 5GHz

[ Szerkesztve ]

(#45729) spici


spici
tag

Üdv!
Amikor nálunk elérhetővé vált a Docsis 3.0 hálózat akkor kaptunk egy WiFi képes ONT-t és úgy voltam régen vele, hogy felesleges a TP-Link 1043ND 2.1 és eladtam :W :W

Pár hét után jöttem rá, hogy hosszútávon nem éri meg mert sokszor szidtam a szolgáltatót a net miatt és 1x néztem ping tesztet csak az ONT felé és hát ott is megugrott a pingidő, akkor jöttem rá hogy nagy hibát követtem el az eladással és a WiFi jel is gyengének mondható (Technicolor 7200).
A TP Link hatótávjával nem voltam megelégedve mivel már a bal alsó nappaliba nem volt teljes a jelerősség, kb félerős amikor a középső szobába jobboldalt volt elhelyezve.

A ház 1997-es.

Szóval itt az alaprajz, értelemszerűen tudom, hogy a ház közepére érdemes tenni, de ott van a bárpult meg ilyenek és nem nagyon megoldható az elhelyezése, padra meg nem tenném.

Mivel az ONT tuti ott marad hová lenne érdemes tenni az új routert?
Esetleg oldjam azt meg, hogy bridge mód és ugyanaz az SSID?

A laptopomban most szeretnék kártyát cserélni és olyat szeretnék vásárolni ami 5Ghz-es is, mivel a telefonom (Galaxy S5) is tudja az 5Ghz-et így már érdemes lenne DualBand routert vásárolni.

Milyen DualBand eszközöket ajánlotok az adott lakásba illetve hogy milyen módon lenne a legésszerűbb, legjobb módon elhelyezni, kivitelezni.
Maximális ár: 20.000Ft

Ha már itt tartunk, milyen WiFi kártyát (belső) érdemes vásárolni? (Sony VAIO VPCF24M1E)

Alaprajz

(#45730) Dreddy32


Dreddy32
tag

Sziasztok.

Szeretnék egy új routert venni.

A lényeget gyorsan leírom.
Panellakás, 5-6 eszköz lenne rajta. Vannak helyiségek ahol már rendszeresen elmegy a net.
Most t-link wr642g-m van. Mobilok, 2 laptop, nyomtató lenne hozzákapcsolódva wifin.
Laptopok acer 5755g, asus x550c, ezek a fontosabb eszközök.

Fontos lenne, hogy szét tudjam osztani a netet, meghatározva mi mennyit kaphat a szerény 20/10 Mb-es netből.

Köszönöm.

(#45731) Gubek-Einste válasza spici (#45729) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ONT az optikai szolgáltatásnál van.
Leginkább a kéménnyel szembe lenne érdemes elhelyezni a router ha megoldható.
Ha nem megfelelő mindenhol a jelerősség akkor újabb eszközt kell beüzemelni.
Ajánlott típusok 20k-s határral: Asus N56U, TP-Link 3600/4300

#45730 Dreddy32
Beszerzési árat írhattál volna.
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
100-as portokkal: Asus N12 D1 vagy TP-Link 841ND
Gigabites portokkal de 5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043Nv2/v3
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
20k felett: Asus N65U/N66U/AC55U/AC56U/AC66U/AC68U/AC87U, TP-Link Archer C5/C7/C8/C9

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45732) Dreddy32 válasza Gubek-Einste (#45731) üzenetére


Dreddy32
tag

Igen a 20k-s max ár megfelelő.
És ha jól néztem a laptopok specifikációját 5G-re sincs szükségem. (nem tervezem a laptop vásárlást)
A 20/10-es digi netet viszont megemeltetem a jövőben.

Ha az a tp-link WR1043ND jó eszköz, akkor ha nem jön másik ajánlás, (vagy megerősítés) azt választanám.

Az utóbbi időben az asus és a tp-linkekről esik szó. Más eszközök nem ilyen jók?

[ Szerkesztve ]

(#45733) Multibit válasza Dreddy32 (#45732) üzenetére


Multibit
veterán

A 20/10-es digi netet viszont megemeltetem a jövőben.
Már megemelték neked 100/50-re :K

(#45734) Dreddy32 válasza Multibit (#45733) üzenetére


Dreddy32
tag

Tényleg? Nem tudok róla. De ha így van akkor jó.
Wifin nem veszem észre. Max 20Mb-el tudok letöltei. Mind a speedteszt, vagy torrentezés is ezt támasztja alá.
Tudom, a laptop 54-es és ez nem azt jelenti, hogy annyival is fogok letölteni. Ezért is szeretnék egy másik routert, hátha többet tudok kisajtolni a wifijéből.

Ennek tudatában is jó a tp-link WR1043ND? (mármit a 100/50-es digi net függvényében)

[ Szerkesztve ]

(#45735) Multibit válasza Dreddy32 (#45734) üzenetére


Multibit
veterán

A WR642g G-s wifi-jétől kb. ennyi várható. A TP-Link TL-WR1043ND jó lesz neked (még 1000 Mbps nethez is megfelelő lenne).

(#45736) kali válasza Dreddy32 (#45734) üzenetére


kali
legenda

szia,

hiába lesz másik router, a g szabványos és 54 Mbps ellenoldali modul akkor is szűk keresztmetszet lesz, ezért azzal ne nagyon várj látványosan gyorsabb átvitelt, nagyon jó esetben is csak néhány Mbps adódhat hozzá, de még az sem biztos.

(#45737) Dreddy32 válasza kali (#45736) üzenetére


Dreddy32
tag

És ha veszek usb-s kütyüt? Úgy működhet gyorsabban?

(#45738) Multibit válasza Dreddy32 (#45737) üzenetére


Multibit
veterán

Ha a laptopod USB 2-es csatlakozókkal van ellátva, akkor egy jól megválasztott stick-kel N-es wifi-d lehet az 1043ND-t használva.

[ Szerkesztve ]

(#45739) SPY0817


SPY0817
aktív tag

Olvastam a lentebb linkelt csatornaválasztós linket ami tartalmazza, hogy mikor érdemes 5Ghzre váltani, ha jól sejtem (kis megerősítés mint végszó a témámra) ez még nem az "elfajzott" eset szóval ezt egy normálisabb Nes routernek nem kéne, hogy gondot okozzon a stabilitásban. És itt még nem indokolt az 5ghz. (Panel)

(jelenleg van gond de valszeg Hardver probléma miatt dobálja el a jelet.)


persze a csillagos az én hálóm privát-publik infó miatt SSID-k... kiszedve

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#45740) Intruder2k5 válasza SPY0817 (#45739) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem veszélyes, ugyan elég sok hálózat látszik, de meglehetősen gyenge jelszintekkel, így ezt egy közelben lévő, megfelelő erősséggel szóró router kellően elfedi. Persze minimális interferencia itt is lesz, így nem fogsz sebességrekordokat döntögetni, de, ha nem ragaszkodsz a 100-120Mbps-hez WiFi-n, akkor jó lehet. Nehéz ezt így megbecsülni, vagy inkább lehetetlen, de ha feltétlenül kellene, akkor azt mondanám, hogy megfelelő routerrel és ellen oldalakkal, olyan 80Mbps átvihető ezen az éteren. Feltéve, hogy minden így marad, és holnap, vagy a jövő héten, nem kapcsolnak be még tizenhárom routert a közelebbi szomszédok.

[ Szerkesztve ]

(#45741) SPY0817 válasza Intruder2k5 (#45740) üzenetére


SPY0817
aktív tag

Kliensben adaptert cserélni szeretnék majd, a kiszemelt router pedig a sokat emlegetett.

ASUS RT-N18U

ebben a 600Megabitből mennyi maradhatna (közelítő érték persze és megfelelő klienssel) és ugyancsak reménykedve, hogy nem akar az összes szomszédom hirtelen random routereket bekapcsolgatni :P

szerk:
egyértelműsítő infók + köszi a választ és helpet :)

[ Szerkesztve ]

| Xbox Series X | iPhone 13 Pro | BF5 | Forza Horizon 4-5 | Guild Wars 2 | Valami nagy okosság. |

(#45742) Sotyks94


Sotyks94
aktív tag

Üdvözletem!

Egy, a routerekben jártasabb kolléga segítségét kérném.
Van nekem egy régi, vacak Dlinkem. Régi is, vacak is, és az elmúlt pár napban kezd elromlani, szóval eklerülhetetlen a nyugdíjazása. Kéne nekem egy olyan router amit a következőkre lehet jól használni:

-1000Mb/s-et megközelítő sebességen tetőzik a net. (jelnleg csak 120/20-as net van, de ha a Digi végre beteszi a lábát a 7. kerületbe akkor lecsapok egy jókis 1000/200-as netre, és nem akarok akkor már routert váltani.)

-120négyzetméteres téglaházról beszélünk, és kéne a wifi minden sarkon. (hosszúkás lakás, a legmesszebbi pont az adótól 3 igencsak vastag téglafalon falon át megy, vagy 20 méterre) Vagyis egy bitang kis wifi adó kéne bele. A wifi adó sebessége azonban nem fontos (100mb megy, én már boldog leszek), csak az hogy stabil legyen a lakás másik felében lévő chromecaston is.

-5 gép, és néha egy ethernetes szerver van rákötve. Néha van az 5 gép valamelyikéről hostolva szerver. (bár nem tudom hogy ez különleges bánás módot igényel e)

-Minél jobb kezelőfelület kéne szoftveres oldalra. Elég sokat ügyeskedek portokkal, és néha szerverekkel is, jó lenne ha nem valami beton primitív felülete lenne ahol szinte semmit nem lehet. A mostani régi Dlink, éppen hogy a KB szintet hozta. (de ismerős routerébe belepillantva láttam hogy van ennél sokkal rosszabb is)

-Garancia és élettartam egy fontos dolog. Lehetőleg ne az legyen mint a mostanival hogy havi 5x kell újraindítani mert rendszerint meghülyül.

-Ár: 20e körül. Drasztikusan az árat csak erősen indokolt esetben lépném át.

Ha valami fontos kritériumot kihagytam akkor sry, szóljatok és javítom :)

A válaszokat előre is köszönöm, mind a konkrét termékekre vonatkozókat, mind az általánosabb tippeket :R :R :R

[ Szerkesztve ]

(#45743) Gubek-Einste válasza SPY0817 (#45741) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mivel nagyon kevés olyan adapter van amely ki is tudja használni az N18U képességét, eddig csak AC1900-t láttam ami ilyen, így gyakorlatban leginkább az N300-as vagy N450-es (ebből is sincsen túl sok) az amivel próbálkozni lenne érdemes.
Egy N300-as linken környezeti viszonyoktól függően olyan 80-100 Mbps ami összejöhet, egy N450-es linken 120-150 is.

#45742 Sotyks94
Ajánlott eszközök 20k-s határral:
5 GHz-s wifi nélkül: Asus N18U vagy TP-Link 1043Nv2/v3
5 GHz-s wifi-vel: Asus N56U, TP-Link 3600/4300
Garantálni nem lehet, hogy teljes lesz a lefedettség bármelyik eszközzel, ezt csak egy helyszíni teszt során fog kiderülni. Ha nem elég akkor be kell üzemelni egy másodlagos eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#45744) Dreddy32 válasza Multibit (#45738) üzenetére


Dreddy32
tag

USB2-3 van a gépen.

Keresgéltem, és a TL-wr3600 kb 2000 ft-al drágább mint a 1043ND. Tudom semmi szükségem az 5g-re, de hardware erősebb a 3600-ban.
Ne inkább a 3600-at vegyem? vagy oly mindegy?

Köszönöm

(#45745) macii97 válasza Sotyks94 (#45742) üzenetére


macii97
senior tag

Én egy kb ugyanilyen környezetbe rendeltem az Asus RT-N18U-t. Ma érkezik, majd írom, hogy mit tud.

(#45746) Multibit válasza Dreddy32 (#45744) üzenetére


Multibit
veterán

Kizárt, hogy USB3-mal rendelkező notiba G-s WLAN kártyát tegyenek!
Az 1043-ban lévő CPU (SoC) erősebb, mint ami a 3600-ban van ;]

[ Szerkesztve ]

(#45747) Intruder2k5 válasza Dreddy32 (#45744) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 1043ND-ből már évek óta nem kapsz újonnan v1, csak v2 vagy v3 verziót, amiben viszont gyorsabb hardver van, még a WDR3600-tól is.

1043ND topik TIR

[ Szerkesztve ]

(#45748) Dreddy32 válasza Multibit (#45746) üzenetére


Dreddy32
tag

WLAN spec. acer aspire 5755g
WLAN:
 Acer InviLink™ Nplify™ 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™
 Acer InviLink™ 802.11b/g Wi-Fi CERTIFIED™
 Supporting Acer SignalUp™ wireless technology

igazad van, nem vettem észre: Acer InviLink™ Nplify™ 802.11b/g/n Wi-Fi CERTIFIED™

Nehéz a választás!!
Valahol a 3600-at mondják, hiába erősebb a cpu. Viszont a memo több. stb
Elképzelhető, hogy valamikor váltok másik netre, gépre

[ Szerkesztve ]

(#45749) sztanozs


sztanozs
veterán

Hogy tudom hatékonyan mérni a router és a wifi-n csatlakozott eszközök közötti adatátviteli sebességet?
AC-n elég rapszodikus értékek jönnek ki speedtesttel.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#45750) Gubek-Einste válasza sztanozs (#45749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem ide való kérdés,ITT tedd fel inkább.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.