Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44301) gyuribácsi88

Sziasztok, milyen gigabites router-t ajánlotok? Nem kell hogy wifis legyen, egy gigabites switch-et kéne neki kiváltania.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#44302) jeni válasza gyuribácsi88 (#44301) üzenetére


jeni
félisten

Üdv
Ma már elenyésző az ár difi egy Wifi nélküli egység ( van ilyen egyáltalán? ma már mindenbe wifit tesznek ezért is router a neve :K :Y :Y ) és egy WIFIS router közt.
A Gigabites LAN switch miért nem jó ami van neked?
Amúgy a legolcsóbb 1GB LAN routert keresd. pl.: TP-Link WDR-3600

elvileg a TP-Link WDR 1043ND V2-s verzió picit olcsóbb.

Esetleg az aprón találsz ennél olcsóbban 1 GB LAN routereket.

ja ezt nem tudtam :R sosem volt DIGI-m bár jó lenne itt is a VII.ker-ben

majd a mesterek kiigazítanak :R

[ Szerkesztve ]

(#44303) gyuribácsi88 válasza jeni (#44302) üzenetére

Diginethez sajnos nem jó a switch :(

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#44304) Sasos válasza gyuribácsi88 (#44303) üzenetére


Sasos
senior tag

A másik topikban azt írtad a routered egy "(1043v2)". Ha ez egy TL-WR1043ND v2.x, akkor teljesen megfelel a célnak, nem kell másik.

(#44305) Multibit válasza errorcode06 (#44300) üzenetére


Multibit
veterán

szerk.: még annyi, hogy digi 1000-hez milyen modem dukál? Lehet ezt tudni?
Lehet. Nem kell hozzá modem ;]

(#44306) kali válasza errorcode06 (#44300) üzenetére


kali
legenda

szia,

kicsivel 50 e ft felett indul az asus rt-ac68u, elég erős hardverrel szerelve (800 MHz kétmagos proci és 256 MB ram), de ha belefér a bő 60 e ft környékén induló rt-ac87u, akkor az még inkább megfelelő lehet, a korábban írt típustól is ütősebb hardverű ((1 GHz kétmagos proci (+ 500 MHz kétmagos proci) és 256 MB (+ 128 MB ram)), így jobban bírja a terhelést is, ez már a soho kategória felsőbbje.

[ Szerkesztve ]

(#44307) errorcode06 válasza kali (#44306) üzenetére


errorcode06
őstag

Köszönöm a választ!

Multibit: Ez hogy lehet? Nem a lakásomban van a modem?

Szerk.: de ezen csak 4 lan port van. Nincs olyan ami többel rendelkezik?

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#44308) fogtunder válasza errorcode06 (#44307) üzenetére


fogtunder
nagyúr

vegyél hozzá egy 16 portos switchet, az egyszerűbb lesz.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#44309) kali válasza errorcode06 (#44307) üzenetére


kali
legenda

ebben a kategóriában nincs, switch kell hozzá - az nem nagy tétel, ha nem kell túl komoly -, vállalati/nagyvállalati szekcióban adott, de azok más árkategóriában mozognak, nem kevéssel drágábbak az olyan routerek...stb.
diginet esetén annak a függvénye, hogy milyen szolgáltatási területen leledzik az ingatlan, fttb csak egy lan kábel megy be és azon a net - ha csak net kell -, ftth esetén pedig optikai kábelen és ahhoz adott egy ont. (optical network terminal)

[ Szerkesztve ]

(#44310) errorcode06 válasza kali (#44309) üzenetére


errorcode06
őstag

Köszönöm a segítséget! Veszek akkor 2 nyolcasat. Az elég lesz egy darabig...

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#44311) gyuribácsi88 válasza Sasos (#44304) üzenetére

Az "1043v2" a nappaliban van, amire itt a kérdésem irányult, az egy másik szobában lenne.

A nyugat a szakadék szélén, de mi egy lépéssel mindig előtte járunk.

(#44312) Mr Bond 007 válasza errorcode06 (#44300) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ubiquiti edgerouter lite + gigabites switch (te döntöd el mennyi port kell pl.: KATT) + wifi access point (te tudod kell-e ac-s vagy elég a sima n-es). Esetleg mikrotik topikban tudnak ajánlani valamit. Céghez már valami ilyesmit illik betenni.

(#44313) Thorkos


Thorkos
tag

hali!
router vásárlás előtt állok, kinéztem magamnak az Asus RT-AC51U, de nincs az ajánlott cuccok között. Valakinek esetleg tapasztalata vagy véleménye róla? Esetleg egy másik hasonló árban? Annyi lenne még hogy TPlink ne legyen mert a mostani is az és 2év után a wifi vacakol. Volt szervizben de semmi változás. Nagy csalódás volt

(#44314) Multibit válasza Thorkos (#44313) üzenetére


Multibit
veterán

Visszaolvasás nem árt az egészségnek ;]

(#44315) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Sziasztok!

Egész biztosan sokszor feltett kérdés, próbáltam is visszakeresni, de nem lett minden tiszta!

Diginet1000-hez, vagy diginet500-hoz milyen routert ajánlotok? Nem döntöttem még, hogy melyik csomagot választom, mehet a 2 csomag mellé ugyanaz a router? Vagy digi1000-hez komolyabb router kell?

Másik kérdésem: wifin át milyen letöltési sebesség érhető el az adott routerrel?

(#44316) kali válasza Thorkos (#44313) üzenetére


kali
legenda

szia,

leírhatnád, hogy milyen netes sebességhez kell, milyen wifi elvárások vannak (szabvány tekintetében), illetve mennyit szánsz rá, úgy könnyebb lenne segíteni.
a jelenlegi wifi problémád tekintetében egyértelműen leszűkítve a hiba a routerre, tehát beállítások rendben, nem az elérhető idegen wifi hálózatok kavarnak be, nem is környezeti/befolyásoló tényezők és az ellenoldalak is rendben minden szempontból?
mert ha kicsit is nem a router a felelős a hibáért, akkor hiába veszel bármilyen más gyártós eszközt, nem feltétlenül lesz megoldás a problémára.

Studiossrác; szia, nagyon sok router jó diginet 1000-hez, illetve sok olyan is van, ami az említett alacsonyabb sebességű csomaghoz igen, de a leggyorsabbhoz már nem.
milyen wifi szabványra van szükséged, elég a csak 2.4 GHz n szabványos, vagy dual band kell, esetleg ac?
mennyit szánsz a routerre? van 13 e ft és 70 e ft környékén is.
a wifi sebesség nem csak a router függvénye, hanem az ellenoldalaid és a környezeti tényezőké is, így erre látatlanban nem lehet válaszolni, de ha vesszük az adott tekintetben legjobb (viszonylag megfizethető) ac routert és lesz hozzá megfelelő ac képes ellenoldalad is, illetve a befolyásoló tényezők is úgy akarják, akkor ~400 Mbps környékén érdemes számolni, nagyon ideális esetben kicsivel felette.

[ Szerkesztve ]

(#44317) Studiossrác válasza kali (#44316) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Köszönöm szépen a válaszodat.

Oké, akkor leírom bővebben, hogy mi a helyzet. Ami biztos: elég az n-es szabány, mivel az itthoni eszközeim is n-esek. Családi házról beszélünk (hátha fontos szempont a router kiválasztásakor). Mivel az internetet 99%-ban wifin át használjuk, és az általad leírt wifi sebességhez elég a digi500, ezért eldöntöttem, hogy digi500-as csomaghoz kellene router.

Ezen kívül, hogy mit ajánlotok azt rátok bízom. Annyi a szempont, hogy stabil legyen. Nem fogok rádugni eszközöket, nem szükséges, hogy extra tudással rendelkezzen. Legyen stabil és megbízható. Árban pedig mivel semmi extra igényem nincsen, ezért minél olcsóbb, annál jobb. Mivel nem szeretnék számomra hasznontalan, extra szolgáltatásokért fizetni.

(#44318) kali válasza Studiossrác (#44317) üzenetére


kali
legenda

n szabvány esetén 2.4 GHz vagy dual band (2.4 és 5 GHz) ellenoldali eszközeid vannak?
n szabványos kapcsolaton jellemzően már a 200 Mbps net sem megy át, pláne ha csak 2.4 GHz sávról van szó, úgy a fele is jónak számít már.
arról nem is beszélve, ha az n szabványos ellenoldali eszközök nem 300-as, hanem csak 150-es vagy lomhább modulok, de ennyire csak az ellenoldali eszközök pontos típusának ismeretében lehetne belemenni.
n szabványos 2.4 GHz kategóriában szerintem az asus rt-n18u a legjobb ár/érték arányú eszköz, 20 e ft körül indul, de elég erős hardverű, jól terhelhető és stabil eszköz, wifi tekintetében is a jobbak közé tartozik.
van persze olcsóbban is, például a tl-wr1043nd v2/v3, de ez gyengébb hardverrel is dolgozik.
amennyiben dual band kell, úgy az olcsóbb kategóriában tl-wdr3600 vagy tl-wdr4300, vagy drágábban rt-n66u és társai.
a megfelelő hw nat...stb. okán jellemzően megfelelnek a fentiek diginet 1000-hez is.
dual band eszközöknél fontos tudni, hogy az 5 GHz - eszköztől függetlenül -, a működési frekvencia és technológia okán is fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, viszont gyorsabb átvitelre képes azonos szabvány mellett, mint a 2.4 GHz.
vannak olyan dual band képes típusok, amik árban közel vannak bizonyos ac képes típusokhoz, ekkor érdemes lehet elgondolkodni az ac típuson, talán még akkor is, ha jelenleg nem lenne kihasználva az ac képesség, de ez kicsivel 23 ft felett kezdődik.
a családi ház annyiban számít, hogy 2.4 GHz sávon jobb esély van nagyobb lefedettségre, de a wifi olyan technológia, ahol még az eszközök pontos típusának ismeretében sem lehet látatlanban tippelgetni, mert a befolyásoló tényezők (falak száma és milyensége, egyéb akadályozó elemek...stb.) nem ismertek.

[ Szerkesztve ]

(#44319) Studiossrác válasza kali (#44318) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Sajnos, nem tudok válaszolni a kérdéseidre, de rájöttem, hogy annyira nem is lényeges. Azért nem lényeges, mert pár laptop, illetve telefon van a családban, és azt, hogy ezekben milyen wifi modul van nem tudom megmondani. Viszont ezeken az eszközökön csak és kizárólag a böngészés a fontos. Ha veszek pl egy dual band routert, az visszafelé kompatiblis? Azaz 2,4ghz-es n csatornás wifi kártyát ki tud szolgálni? Vagy úgy is kérdezhetném, hogy attól meg modernebb átviteli technikát is támogat, a "normál" wifis eszközöket is képes kiszolgálni? Gondolom igen. Szerk: ugyanez a kérdés vonatkozik AC routerre is. Tudom használni "hagyományos" wifi kártyával is?

Azért fontos kérdés ez, mert 2 gépnek kellene gyorsabb internet. Ebből az egyik gép közvetlenül a router mellett van, azaz azt használhatom úgy, hogy közvetlenül, kábelesen kötöm össze a routerrel. A másik gép meg azért szerencsés, mert az az egyetlen asztali gép a családban. Így meg ugye vehetnék 1 új hálókártyát is.

Ezek tükrében mit javasolsz/javasoltok?

Nagyon szépen köszönöm a türelmedet, meg a válaszaidat, sajnos teljesen analfabéta vagyok a hálózati dolgokhoz.

[ Szerkesztve ]

(#44320) Studiossrác válasza Studiossrác (#44319) üzenetére


Studiossrác
aktív tag

Próbálok közben a számomra ismeretlen fogalmakra rákeresni. Most már értem, hogy mi az a dual band.
Nem hinném, hogy dual bandre szükségem lenne, mivel az összes eszközöm csak a 2,4ghz-et támogatja.

AC mit takar? Jó nekem így bármire is?

Mert ha nem, akkor meg van oldva, hogy egy sima 2,4ghz-es routerre van szükségem. Ebből ajánlottál párat. Értem, hogy ezek 100 Mbps körül tudnak átvinni, ezt viszont összesen, vagy eszközönként? Gondolom összesen.

(#44321) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Újabb kérdésem támadt :C :C .

Pörgetem itt a topikot. Lehet még is dual band kellene nekem? Miért vegyek sima 2,4ghz-es routert ha teszem azt az ajánlott TP-LINK TL-WDR3600 tudja a 2,4ghz-et, és az 5ghz-et is. Ráadásul egyszerre kezeli mindkettő frekvenciát. Így mi értelme lenne annak, ha 1 hagyományos 2,4ghz-es routert vennék? Igaz nincs 5 ghz-es eszközöm perpillanat, de kitudja, hogy mi lesz a jövőben.

(#44322) krealon válasza Studiossrác (#44321) üzenetére


krealon
veterán

"Lehet még is dual band kellene nekem? Miért vegyek sima 2,4ghz-es routert ha teszem azt az ajánlott TP-LINK TL-WDR3600 tudja a 2,4ghz-et, és az 5ghz-et is. Ráadásul egyszerre kezeli mindkettő frekvenciát. Így mi értelme lenne annak, ha 1 hagyományos 2,4ghz-es routert vennék?"

A 2.4 GHz-es tartomanyban sokkal nagyobb hatotavolsag erheto el azonos sugarzasi teljesitmennyel, mint 5GHz-en. Ezert is szokott elegendo lenni csaladihazas ovezetben a 2.4 GHz hasznalta, mert a szomszedok Access Point-jai kevesbe zavarnak a nagyobb tavolsagok miatt.

Surun lakott lakotelepi vagy panelhazas kornyezetben (kivaltkepp UPC Wi-Free-vel megaldott helyeken), olyan nagy a 2.4 GHz-en az elektroszmog, hogy ertelmes sebesseget nem lehet elerni. Ilyenkor jon jol az 5 GHz-es tartomany, ahol egyreszt sokkal tobb csatorna all rendelkezesre, masreszt a kisebb hatotavolsag miatt kevesebb a kulso zavar. Persze az 5 GHz-es savot a kliens keszulekeknek is ismerni kell, nem eleg ha csak a "router" dual-band.

Szerk:
A router-eket szerelhetik kulonallo antennakkal a 2.4 GHz-es savra es az 5 GHz-es savra, de peldaul a TL-WDR3600 es TL-WDR4300 is kozositett, dual-band antennas, ezert nem eri meg lecserelni, mert nem lehetseges egyszerre 2 frekvencian egyszerre elerni nagyobb nyereseget. Ezen felul a ket frekvencia kozositese es kulonvalasztasa (multiplexalas, demultiplexalas) extra aramkori elemeket igenyel, ami sajnos nincs jo hatassal a radios egyseg teljesitmnyere.

[ Szerkesztve ]

(#44323) kali válasza Studiossrác (#44319) üzenetére


kali
legenda

visszafelé kompatibilis minden eszköz, legyen szó wifi szabványról vagy frekvenciáról, illetve manuálisan állítható, hogy milyen szabványos és frekvencián szórjon, szimultán mindegyiken vagy csak meghatározottakon.
amennyiben csak 2.4 GHz képes ellenoldali eszközök vannak és nem is tervezel ezen változtatni mostanság, úgy érdemesebb csak 2.4 GHz képes routert venni, mert az arra van kihegyezve.

[ Szerkesztve ]

(#44324) Zola01


Zola01
tag

Üdv!
Nem találtam megfelelő topikot, úgyhogy ide írok:

Van egy TL-WR340GD routerem, szeretnék egy hozzá való usb adaptert venni.
(Tudom, hogy régi a cucc, de ingyen volt, és eddig csak telóval használtam a wifit, a géphez kábellel megy a net.)
A gyári adapterét sehol nem árulják már sajnos. Létezik valamilyen (olcsó) univerzális usb stick, ami működik ezzel a régi routerrel, és majd az újakkal is fog? (ha lecserélem a mostanit)

Köszi!

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#44325) Intruder2k5 válasza Zola01 (#44324) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bármelyik USB stick működik vele, visszafelé kompatibilis mindegyik. Kivéve persze azt, amelyik csak 5GHz-en működik, már amennyiben találsz ilyet...

[ Szerkesztve ]

(#44326) Zola01 válasza Intruder2k5 (#44325) üzenetére


Zola01
tag

Köszi!

Még egy kérdés :)
A két legolcsóbb amit találtam a TL-WN727N, és a TL-WN722N.

Az a kis antenna a 722-esen jelent valamit, erősebb lesz a jel? A router és a másik gép között kb 6 méter van és egy betonfal.

(Oo\ SKYLINE /oO)

(#44327) Intruder2k5 válasza Zola01 (#44326) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, a külső antennás eszközök jellemzően jobban teljesítenek, főként mert a belső antenna egy USB stick esetén még az átlagosnál is kisebb, tekintve, hogy tizedannyi szabad hely nincs benne, mint mondjuk egy router belsejében.

(#44328) Studiossrác


Studiossrác
aktív tag

Köszönöm a válaszaitokat. Az Asus RT-N18U lesz a befutó.

(#44329) qisqaqas válasza Studiossrác (#44328) üzenetére


qisqaqas
senior tag

Szerintem istenes az a router. Tomato-t kapott, helyére tettem, beállítottam, azóta megy mindennemű probléma nélkül.

CMstorm QF TK eladó || Nem jó a keyboardod? Építs -> http://prohardver.hu/tema/igy_epitsd_a_billentyuzeted/ || Jolla!

(#44330) szilva01


szilva01
őstag

Sziasztok!
A véleményetekre lenne szükségem, az alábbi 3 jelölt közül kellene választanom, én azonban nemigen értek a témához. :DDD

1. D-LINK DIR-810L

2. LINKSYS WRT54GL

3. D-LINK DWR-116

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

üdv: szilva

(#44331) Multibit válasza szilva01 (#44330) üzenetére


Multibit
veterán

Jobb lenne, ha inkább a felhasználási kört/módot, a neted sebességét és a routerre szánt összeget adnád meg, mert akkor az említett három típuson kívül, azoknál jobbat is tudnánk ajánlani!
Mi az oka annak, hogy ezeket az (elavult) cuccokat nézted ki?
Ha 100 Mbps alatti a netsebességed, a TP-Link WR841 és az Asus RT-N12 D1 jó választás.
Gigabites routerek között a TP-Link WR1043 v2 a legolcsóbb ajánlott típus.

[ Szerkesztve ]

(#44332) Mr Bond 007 válasza szilva01 (#44330) üzenetére


Mr Bond 007
őstag

Ha nem csak ezek jöhetnek szóba, a téma összefoglalóban (fent) vannak az ajánlott típusok. Ott le van írva milyen infókat kéne megadni hogy segíthessünk a választásban.

(#44333) Gubek-Einste válasza szilva01 (#44330) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Elég vegyes a kinézett eszközök. Hogyan jöttek ezek össze???
G-s eszközt 2015-ben NEM veszünk így a Linksys alapból kiesik.
AC750-es eszközök nem ajánlottak a 1x1:1 MIMO képesség miatt 5 GHz-s sávon.
Ha nem mobilnet megosztáshoz kell az eszköz akkor a másik D-Link is kiesik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#44334) MDMA


MDMA
tag

Sziasztok!

Kinéztem az összefoglalóból a pénztárcámnak és elképzeléseimnek megfelelő lehetséges routereket.
Az lenne a kérdésem, hogy az alábbiak mindegyike támogatja-e a multicast-ot, IGMP-t.

IPTV elé szeretném betenni, ezért lenne fontos tudnom.

ASUS RT-N18U
TP-Link TL-WDR3600 és 4300

Köszi előre is.

[ Szerkesztve ]

Bocsköszi

(#44335) szilva01


szilva01
őstag

Meghalt az otthoni routerünk és anyám azt mondta a régivel nem tudott otthonról dolgozni (valami VPN-ről beszélt), úgyhogy majd megkérdezi a rendszergazdikat, ők ajánlották neki ezeket. Egyébként 120 megás netünk van (ha jól emlékszem), A délutáni sávban használjuk 3-an, egyébként többnyire egyedül egy gépről megy az online kertészkedés. Az ár szerintem 20k-ig rendben van.

Gondoltam, hogy ez lesz belőle egyébként, amikor meg megláttam én is a linksys-t felállt a szőr a hátamon, ezeket én is simán tudnám ajánlani akárkinek tanulatlanul hav x ezerért... :DDD

(#44336) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

helló.
szeretnék egy routert aminek nagy a hatótávja.
földszinten van a router és első emeleten is sokat használnám a wifit (családi ház)
ezen felül vagy egy külön épület és annak az első emeletén is kéne jó jelerősség.
ez a pont kb. 30méterre van a routertől.

asus 87u-ra gondoltam meg 68p-re (vagy ez csak usaban van?).
esetleg 68u-ra

van egy n12 d1-em is. ezért gondoltam asusra... bár tudom, h ez nem annyira mérvadó.

netgear nézegettem még 7000 7500 8000 meg az tplink archer c7v2 c8 c9-et.

köszi a segítséget.

felhasználás: online game, torrent, surf a ház mindegyik pontján.

t-homárnál vagyok.

sürgős lenne, köszi

[ Szerkesztve ]

(#44337) Intruder2k5 válasza szilva01 (#44335) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Huhh... 120-as nethez Linksys WRT54GL? Az szép, innen is üdvözöljük a rendszegazdát aki ajánlotta! :)

Jó esetben 40-50Mbps-t ha átvitt volna a 120-ból kábelen, WiFi-n pedig 25Mbps körül lenne a vége.

Szerintem ha van 20k-s keret, akkor vegyél egy ASUS RT-N18U-t, az pont akörül van (na jó, kicsit felette), és az megfelelő lesz még többszörös netsebességhez is.

(#44338) Intruder2k5 válasza MDMA (#44334) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen ezek már mind támogatják.

(#44339) Intruder2k5 válasza Ágógreen (#44336) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen ha a keretbe nálad belefér az RT-AC87U, akkor nem nagyon marad hátra kérdés, mivel az egyik legkomolyabb ma kapható SOHO routerről beszélünk. Ha csak az nem, hogy kell-e ez Neked, esetleg nem lenne-e szintén elég egy RT-N18U? Persze ha vannak 5G-s eszközök, akkor kell a dual band vas, de csak attól nem fog jobban szórni a wifi az emeleten, mert drága a router. Mostanában a visszajelzések alapján nagyon úgy tűnik, hogy az RT-N18U HGG fw-vel 2.4GHz-es WiFi téren verhetetlen.

(#44340) szilva01 válasza Intruder2k5 (#44337) üzenetére


szilva01
őstag

Köszönöm! :R

Remélem legalább annyit el fogok tudni neki magyarázni ha hazaértem, hogy hiába fizet ennyit a netért ha a routeren nem fog átmenni. :DDD

(#44341) MDMA válasza Intruder2k5 (#44338) üzenetére


MDMA
tag

köszi

Bocsköszi

(#44342) Ágógreen válasza Intruder2k5 (#44339) üzenetére


Ágógreen
senior tag

"RT-N18U HGG fw-vel 2.4GHz-es WiFi téren verhetetlen."

87U-re nem tölthető fel HGG firmware ? vagy más fw ?

(#44343) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

amúgy az "utángyártott" fw feltöltése önmagában garantálja a jel erősödésést minden routernél ? vagy ez a beállításoktól is függ ?

(#44344) kali válasza Ágógreen (#44343) üzenetére


kali
legenda

nem garantálja bármilyen moddolt firmware, csak ha külön eszközöltek benne kapcsolódó módosítást.

(#44345) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

...és az igaz hogy 2.4Ghz könnyebben ad lefedettséget (pl: családi házban), mint egy 5Ghz specifikációjú ?

mert ha igen akkor inkább N18-at vennék és még spórolok is.

(#44346) kali válasza Ágógreen (#44345) üzenetére


kali
legenda

az 5 GHz a működési frekvenciája és a technológiája miatt fogékonyabb az akadályozó tényezőkre, mint a 2.4 GHz.
más kérdés, hogy előnye is van, például kevésbé telített az 5 GHz sáv, ami problémásabb helyeken sokat számít, illetve azonos szabvány és kapcsolati sebesség mellett is gyorsabb átvitelt biztosít, mint a 2.4 GHz sáv.

(#44347) Ágógreen válasza kali (#44346) üzenetére


Ágógreen
senior tag

értem köszi. akkor valószínű nálam az 2.4Ghz lesz a nyerő.
N18-at hol érdemes venni ?

furcsa hogy ASUS RT-AC87U 2év garival jön és N18 3 év....
ennek mi lehet az oka ?

(#44348) Ágógreen


Ágógreen
senior tag

amúgy antennát érdemes erősebb dBi-sre cserélni ezeken a routereken ?

(#44349) Intruder2k5 válasza szilva01 (#44340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez így van! 120-as nethez mindenképpen Gbit-es, vagyis 1000-es portokkal ellátott router kell, mert ugye a régebbi 100-as portokkal szerelt routeren értelemszerűen nem fog átmenni a 120Mbps sebesség. A legolcsóbb 1000Mbps portokkal ellátott ajánlott routerek a TP-LINK 1043NDv2 és a WDR3600, de én inkább az ASUS-t ajánlom, szerintem megéri a felárat.

És az még csak egy dolog, hogy nem megy át a 100-as routeren a 120-as net, de a nagy terheléstől - mert ugye jóval kisebb sebességre van tervezve - még akár rendszeresen le is fagyhat, ami igencsak bosszantó lehet.

(#44350) Intruder2k5 válasza Ágógreen (#44342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De van arra is HGG fw.

https://www.mediafire.com/folder/05psguze7t8gs

Már önmagában az fw cseréje is segít valamit, mert a gyári beállítás a maximum 25%-a, de ugye gyári szoftverben nem állítható a kimenő teljesítmény, viszont HGG-ben tudtommal 50% a default beállítás, és tetszés szerint állíthatod.

Én nem piszkálnám az antennát, az utángyártottak csak nagyon ritkán jobbak, még ha méretre 2x akkorák is. Többnyire csak ráírják, hogy 8, 9, meg 16dBi, aminek aztán a fele sem igaz.

http://www.mediafire.com/view/cljia622a9h972j/changelog.txt

< 25% (1-24)
100mW (20 dBm)

25% =< 50% (25-49)
200mW (23 dBm)

50% =< 75% (50-74)
316mW (25 dBm)

75% =< 100% (75-99)
500mW (27 dBm)

= 100% (100)
708mW (28.5 dBm)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.