Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29751) Gubek-Einste válasza harkhon (#29749) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

2 db egymásra irányított antenna+ AP/kültéri AP kellene + a két épületben 1-1 eszköz a beltéri hálózathoz.
Kültérre pl. TP-Link TL-WA7210N (2,4 GHz) vagy TL-WA7510N (5 GHz), beltéri igény szerint. 100-as porttal TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1, gigabites porttal TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29752) ATM_automata


ATM_automata
őstag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni Első körben olyan routert keresnék, ami kompatibilis az alábbi DIGI-s (Telenor) 3G modemekkel. A TP-Linket kerülném lehetőség szerint és ahogy néztem nem is nagyon támogatják ezeket.

ZTE MF190
Huawei E3131

Más olyan megoldás/javaslat is érdekes lehet, amivel a SIM-et munkára tudom fogni egy routerben. A routerre egy DVR lenne rákötve, ami esemény esetén feltolja az adott video-t egy szerverre.

A segítséget előre is köszönöm.

What else?

(#29753) Gubek-Einste válasza ATM_automata (#29752) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A SIM-es típusokon többnyire nincsen LAN port így ha nem wifi-n akarod használni akkor csak a USB modem használata marad.
Ha nem jó a TP-Link gyári firmware-e akkor próbálkozzál valamilyen 3rd party firmware-rel.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29754) ATM_automata válasza Gubek-Einste (#29753) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi. UTP mindenképpen kell. Konkrétan milyen FW-re gondolsz. Mivel nem vagyok képben, ezért nem tudom, hogy mit is keressek és hogyan is kellene azt feltenni.

What else?

(#29755) harkhon válasza ATM_automata (#29752) üzenetére


harkhon
tag

Köszi szépen!

Valami egyszerűbb megoldás nem lehetséges? :D nem igazán értettem amiket leírtál :/, pl. ha van egy router ez egyik házban annak nem lehet olyan erős a jele, hogy lehessen csatlakozni a netre? :o valami hasonlóra gondoltam.

üdv,

P3dr0

Egészség legyen és térerő!

(#29756) Gubek-Einste válasza ATM_automata (#29754) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 3rd party firmware olyan szoftver amelyet nem az eszköz gyártója készített hanem mások és Linux alapúak.
Általában OpenWRT, Tomato, DD-WRT vagy Gargoyle szoktunk ajánlani mint alternatívát, attól függően milyen eszközről van szó.
Pontos igény alapján tudnánk mondani eszközt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29757) Gubek-Einste válasza harkhon (#29755) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyen eszközök beltéri használatra valóak és nem több 10 méteres linkek kialakítására mivel körsugárzó antennákkal vannak felszerelve. Nagyobb távolságra már irányított típusokat kell használni. Lehet próbálkozni hátha összejön de kicsi az esélye mert 50 méter már elég sok ilyen irányú használatban.
Alternatív megoldás lehet, mivel kisebb távolságról van szó, egy TP-Link TL-ANT2409A kültéri panel antenna + TP-Link 741ND router, a fogadó oldalira (mehet az adó oldalra is) 3rd party firmware kell majd mert gyárilag nem képes a kliens módra.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29758) ATM_automata válasza Gubek-Einste (#29756) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi. A pontos igényt leírtam. Adott a gsm usb modemek típusa alább, milyen routerrel és fw-vel lehet működésre bírni. :)

What else?

(#29759) Gubek-Einste válasza ATM_automata (#29758) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Van többféle 3rd party firmware is amellyel megoldható a mobilnet megosztás. Ajánlott típusok: Asus N10U B/N15U/N16/N56U, TP-Link 842ND/3600/4300, Netgear 3500Lv2.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29760) Dexter-2000


Dexter-2000
őstag

sziasztok leszeretném cserélni a jelenlegi routeremet mivel sajnos gyenge amire használom.
Egy ASUS RT-N16 ról volna szó.
Esténként erről töltök fel/le és egy idő után sajnos belassul rendesen mikor már több torrentet futtatok rajta és nem 1x volt az hogy a hdd-t formázni kellett mivel már elérni se tudtam a download mastert-t.

először egy Asus RT-N66U szerettem volna venni de sajnos erről is találtam írást hogy belassul.

Milyen routert ajánlotok ami az én célomra megfelelő lenne esetleg egy jobban optimalizált firmware-t ami ugyanúgy tartalmaz download mastert-t vagy valmi hasonlót?

Szépnapot!

(#29761) Intruder2k5 válasza Dexter-2000 (#29760) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbálj meg Tomato-t tenni rá! Ezzel kapcsolatban itt olvasgass!
http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php

Ha van kérdés, akkor IDE, IDE, vagy IDE jöhet!

[ Szerkesztve ]

(#29762) ATM_automata válasza Gubek-Einste (#29759) üzenetére


ATM_automata
őstag

Köszi az infót ismét. Minden 3rd party firmware kezeli az USB-s gsm modemeket, vagy itt vadászni kéne olyat, ami megfelelő? Mivel nem ismerem ezeket a cuccokat, egy komplett, kész javaslatra lenne szükségem, ha van olyan, aki ehhez ért. :R

What else?

(#29763) Dragon27 válasza Intruder2k5 (#29702) üzenetére


Dragon27
senior tag

Nem ez alapján választok de ezt is megnézem .. sokat fizetek a villanyért és mostanában ha veszek elektronikai cuccot megnézem mennyit fogyaszt .. :)

(#29764) Intruder2k5 válasza Dragon27 (#29763) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én is sokat fizetek, de nem a router miatt! Arról inkább tehet a fagyasztóláda, a villanybojler, stb... :)

(#29765) choco01


choco01
addikt

Hali.
Egy ismerősnek kéne egy olyan hogy házba van egy router, melynek jele érzékelhető telóval a távolabb lévő (6-8-12m) melléképület ablakából olyan 50-70%-al érzékelhető, de bentebb már nem.
Ezt kéne jel erősíteni.
Erre elég lenne az amit még egyszer a szomszédomnak rendeltem Asus N10U, vagy esetleg egy két antennás típus?
10.000 forintból ki kéne jönnie!
:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29766) Dragon27 válasza Intruder2k5 (#29764) üzenetére


Dragon27
senior tag

én se a router miatt . :) de most ezt cserélem és erre is figyelek ... Ha fagyasztóláda, a villanybojler, stb... eljön a csere ideje akkor ezekre is odafigyelek de csak ezért nem fogok mindent lecserélni :)

De már nézegettem a solar paneleket is hogy a 12-24V fogyasztókat ezzel hajtani :) csak 20 év mire visszatérülne az ára a napelemes panelnak + aksi + töltés vezérlő A villanyszámlát egyszerűbb befizetni :)

(#29767) Gubek-Einste válasza ATM_automata (#29762) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem minden 3rd party firmware tartalmazza alapból a szükséges komponenseket de felületes olvasás után az OpenWRT-ről és Tomato-ról találtam erre vonatkozó info-t, néz be a saját témájukba pontosabb info-ért.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29768) Gubek-Einste válasza choco01 (#29765) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Előre megmondani ezt nem lehet mint az összes wifi-vel kapcsolatos dolgot.
Elégnek elég lehet ha van megfelelő jel de ha nem kell az USB port akkor vehetsz egy sima N10-t is. Ami neked kell az a repeater mód amihez 3rd party firmware kell.
A két antenna csak a MIMO miatt van, ha az eredeti eszközön is két antenna van akkor lehet használni két antennás jelerősítő eszközt, ha az eredeti eszköz sem MIMO képes akkor felesleges.
10k alatt TP-Link 841ND v8 vagy Asus N12 D1 ami még ajánlott, mind a kettő két antennás.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29769) choco01 válasza Gubek-Einste (#29768) üzenetére


choco01
addikt

Értem, igazából az USB nem szükséges.
Akkor ez a N12-es jó lenne?
Gyári szoftverrel tud repeatelni?

:R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29770) proradeon válasza choco01 (#29769) üzenetére


proradeon
őstag

Sajnos RT-N12-ből sok verzió van, de azok közül csak a D1 az ajánlott. Az általad linkelt boltnál nem írják, hogy melyik verzióról van szó, így akár kifoghatsz egy gagyibbat is. Vagy hívd fel őket, és érdeklődd meg melyik verzióról is van szó, vagy válassz az alábbi boltok közül.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29771) Intruder2k5 válasza choco01 (#29769) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Helyesebben mondva az E verzió nem ajánlott, a többi ugyan jó, de mostanság már csak a D1-et tudod újonnan beszerezni! Tehát...

ASUS RT-N12
ASUS RT-N12 B1
ASUS RT-N12 C1
ASUS RT-N12 D1

verziók jók, ezek mind BroadCom alapúak!

(#29772) choco01


choco01
addikt

Akkor a PC Land-os verzió jó lesz.

Köszönöm a segítséget! :R

Applikáció fejlesztés, weboldal készítés, SEO, Online marketing » https://petadev.com

(#29773) maestro87


maestro87
őstag

Üdv!

FTP szerverre / torrentre milyen wifis routert tudnátok most ajánlani? Régebben a TP-LINK TL-WR1043ND-t néztem ki, de akkor elmaradt a vásárlás. Van most ennél valami jobb választás?
Esetleg TP-LINK TL-WDR3600? Ez például már alapból tudná a torrentet, firmware frissítés nélkül is?
Tehát maximum ebben az árkategóriában szeretnék vásárolni.
Alig használtan is jó lenne, ha az említett árkategória nettó áránál olcsóbb postaköltséggel együtt!

Előre is köszi.

A net 50Mbit/s / 10Mbit/s-os.

[ Szerkesztve ]

(#29774) Gubek-Einste válasza maestro87 (#29773) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári firmware-ben nincsen nagyon torrent kliens, az Asus-on kivül nem is tudok másik gyártót aki tenne bele alapból így mindenképpen 3rd party firmware-t kell használnod hozzá.
A TP-Link 1043ND helyett már a 3600 vagy 4300 ajánlott de 20k alatt van még az Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2 is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29775) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

20k körül keresek routert, aminél annyi szempont lenne, hogy jól bírja a sok usert Wi-Fi-n (6-7 user több eszközzel is akár). Mit tudnátok ajánlani kb ebben az árban?

[ Szerkesztve ]

(#29776) Intruder2k5 válasza Chosen (#29775) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen nethez kellene?

(#29777) Chosen válasza Intruder2k5 (#29776) üzenetére


Chosen
addikt

Ezt sajnos nem tudom, mert egy ismerősömnek lesz, aki jelenleg külföldön van és nem tudja megmondani. :(

Valószínűleg valamilyen átlag itthoni csomag, semmi extrém.

[ Szerkesztve ]

(#29778) Intruder2k5 válasza Chosen (#29777) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha nem lesz gyorsabb az a net, mint 60-70Mbps, akkor én az ASUS RT-N12 D1-et ajánlanám! 300Mbps 2x5dBi antennás WiFi-je van, és szükség esetén firmware moddolható is! Az ára pedig jócskán 20k alatt van, jelenleg éppen 8-9 ezer HUF!

(#29779) Chosen válasza Intruder2k5 (#29778) üzenetére


Chosen
addikt

Ha gyorsabb lenne mégis akkor mit tudnál ajánlani? Úgy ~25k-ig még el lehet menni.

(#29780) Intruder2k5 válasza Chosen (#29779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg ASUS RT-N16, ez már Gbit-es, és nagyjából 140Mbps netig megfelelő! Mivel esetedben a WiFi kérdés prioritás, így a belső antennás RT-N15U-t kihagynám, de egyébként az sem rossz, hasonló árban szintén Gbit-es! Aztán a BroadCom Chip-es szériának itt vége is van, de ott van még az egyik leggyorsabb routernek titulált RT-N56U, szintén Gbit-es, és ez már DualBand is, igaz megint csak belső antennás, de eddig nem mondták, hogy bármi gond lenne a jelével emiatt! Ez szintén ajánlott! ASUS-ból aztán itt van egy légüres tér, mert a következő lehetőség az RT-N66U lenne, de az már másik árkategória!

Szokták még itt ajánlani TP-LINK-ből a WDR3600 / WDR4300 modelleket, de én ezt a gyártót mondjuk úgy nem preferálom, így aztán ezt csak megemlítem, de a magam részéről ajánlani nem szoktam! Ha Te bízol benne, akkor ez is két lehetőség! :)

(#29781) Chosen válasza Intruder2k5 (#29780) üzenetére


Chosen
addikt

Úgy olvastam, hogy belső antennával is elég jó jelerőssége van, így nem lesz gond. Ezek közül már biztosan tud majd választani. Köszi. :R

(#29782) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#29780) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az Asus N56U és N66U között még ott van a N65U is a maga 25-30k árával.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29783) sephirot


sephirot
tag

Sziasztok.

A D-Link DIR-845L routerről mi a véleményetek? 3rd party szoftverre nincs szükségem. Ehhez később csatlakoztatnék egy NAS-t, amin a különböző szerver funkciók lennének elérhetőek.

(#29784) proradeon válasza sephirot (#29783) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Nem igazán van tapasztalat az általad említett modellel. :( Annyira nincs, hogy még a benne lévő hardverről is alig találni konkrétumot. (Azt leszámítva, hogy Ralink CPU van benne.)
Én biztos nem nyúlnék bele az ismeretlenbe egy ilyen router-rel. Ha már mindenképp D-Link, akkor inkább egy D-Link DIR-825. Ez az ajánlott router-ek közé tartozik, és van külön topic-ja prohardveren. :K

De ha esetleg mégis a DIR-845L modell mellett döntenél, akkor pár hét elteltével várjuk a tapasztalataidat. :K

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29785) Multibit válasza proradeon (#29784) üzenetére


Multibit
veterán

Így igaz. Itt is vannak kérdőjelek: [link]

(#29786) sephirot válasza proradeon (#29784) üzenetére


sephirot
tag

Közben körülnéztem még és azt hiszem maradok mégiscsak egy ajánlott típusnál: ASUS RT-N56U. Sok dícséret érte már, a D-Linkről meg én sem találtam semmi infót. Azért számomra fontos mások véleménye is, és viszonylag hosszú távra vásárolnék. Ugye jól látom, hogy az ASUS-nak gigabites a WAN portja? A D-Linké sajnos nem az.

(#29787) proradeon válasza sephirot (#29786) üzenetére


proradeon
őstag

Mindkét említett D-Link modellnek, és az Asus modellnek is gigabites WAN port-ja van.

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29788) sephirot válasza proradeon (#29787) üzenetére


sephirot
tag

Akkor megnyugodtam, köszönöm. :)

(#29789) DougButabi


DougButabi
tag

Sziasztok!

TP-LINK 841ND-t szeretnék venni, de nem találok hozzá ddwrt firmwaret. Már csak V8.1-est lehet kapni, az pedig szerepel a támogatott routerek listájában, le is van írva melyik firm jó hozzá.
Csak a letöltő oldal tök üres.
Valami ötlet?

(#29790) Intruder2k5 válasza DougButabi (#29789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Parancsolj!

http://dd-wrt.com

(#29791) DougButabi válasza Intruder2k5 (#29790) üzenetére


DougButabi
tag

Köszönöm szépen.

Akkor ez egy tutira működő kipróbált firm?

(#29792) Intruder2k5 válasza DougButabi (#29791) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én tuti nem próbáltam, mivel nincs is TP-LINK routerem, csak belinkeltem neked, amit kerestél!

[ Szerkesztve ]

(#29793) netreg válasza BrownB (#29750) üzenetére


netreg
tag

Köszi a választ! Kicsit bonyinak tűnik.:D Azt gondoltam egyszerűbben megúszom. Ház, táp, miniPCI? Ajjaj.

Egyelőre Tp-Link TL-MR3220 + Tp-Link MA180 + egy USB kábelen gondolkodom. A két TP link biztos komálja egymást a kábel meg azért, hogy a modemet ki lehessen rakni az ablakon. Bár az ideális az lenne, ha olyan modemet vennék, amire lehet külső antennát rakni pl. E169+CRC9, de ez meg megint kérdés, hogy melyik 3G routerrel fog együtt működni. TPLinket szeretnék, de annak a leírásában csak a saját márka van, mint támogatott eszköz.:D

[-o--o-> ......................<VOLVO 4 Life>..........................................................

(#29794) illex1


illex1
csendes tag

Sziasztok!

Routert keresek 20-megás t-homos nethez. Egy synology 212j nas, és két darab dune médialejátszó lenne rákötve. Plusz általában 2-3 mobileszközt kellene ellátnia. Előre is köszönöm a segítségeteket!

Ja, és ha megoldható, jó lenne ha nyomtatót is ra tudnám kötni!

[ Szerkesztve ]

(#29795) maestro87 válasza Gubek-Einste (#29774) üzenetére


maestro87
őstag

Köszi szépen! :R

(#29796) proradeon válasza illex1 (#29794) üzenetére


proradeon
őstag

Szia!

Az általad leírt igényekre - amennyiben nincs gigabites LAN hálózat igényed - tökéletesen megfelel az alábbi modell: Asus RT-N10U

Gigabites LAN hálózat igényének felmerülése esetén pedig az alábbiak ajánlottak (árat nem írtál, ezért minden árkategóriát belinkelek):
Asus RT-N15U
Asus RT-N16
Asus RT-N56U
Asus RT-N66U
Asus RT-AC66U

:R

[ Szerkesztve ]

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

(#29797) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!

Jelenleg egy Linksys wrt54Gl routerem van. A közeljövőben vásárolni szeretnék egy TV-t és egy Mede8er MED600X3D lejátszót és egy WD My Cloud 3TB NAS-t. A lejátszó és a NAS között 6m és 2db 40cm-es fal van, szintkülönbség nincs.

Érdeklődnék, hogy érdemes-e routert cserélnem, -ha igen, akkor milyenre- ha azt szeretném, hogy a lehető legkevesebb esetben kelljen csak pendrive-ozni, amikor csak lehetne belső hálózatot használnék.

Köszönöm

(#29798) Gubek-Einste válasza proradeon (#29796) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Kimaradt a TP-Link kínálat: 842ND 100-as porttal és 3600 valamint 4300 a gigabitesek közül.Meg lehet még említeni az Asus N65U-t ha már ott van a N66U és AC66U is de szerint az utóbbi három teljesen felesleges egy 20-as net alá.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29799) Gubek-Einste válasza Süvi (#29797) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mindenképpen router csere kell, a G-s eszköz kevés lesz videó stream-hez.
A távolság miatt lehetnek gondok a wifi-vel de jó esély van, hogy össze fog jönni. A router és a lejátszó közötti távolsága számít mivel ezek között folyik majd a wifi kommunikáció.
Mivel összeget és net sebességet nem írtál így gigabites ajánlok a jövőre tervezés miatt:
15-20k kategóriában: TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16/N56U, Netgear 3500Lv2
20k felett: TP-Link 4900/Archer C7, Asus N65U/N66U/AC66U

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#29800) proradeon válasza Gubek-Einste (#29798) üzenetére


proradeon
őstag

Alapvetően én a TP-Link eszközöket szoktam ajánlani, de ha az illetőnek olyan igénye merül fel, hogy nyomtatót akar a router-re kötni, és hálózaton keresztül akar nyomtatni, akkor csak az Asus modelleket ajánlom, mivel a TP-Link-ek esetében plusz segédprogramot kell minden egyes gépre feltelepíteni ahhoz, hogy a router-re csatlakoztatott nyomtatóval nyomtatni lehessen, míg Asus modellek esetében nincs szükség semmilyen programra, ott csak úgy működik a csatlakoztatott nyomtató, mint egy egyszerű hálózati nyomtató. A TP-Link részéről szerintem ez egy buta húzás volt, mert ezzel kizárta azt is, hogy WiFi-n keresztül, okostelefonról lehessen nyomtatni. (Mert ugyebár okostelefonra nincs segédprogram.)

:R

Ami működik, ahhoz nem nyúlunk.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.